Avond barok Chris Barber Satie AGENDA Robert Long Dagboek van een gek Avondrood Kees Verkade Indiase film MUZIEK TONEEL R I Km 1 976 22 13 ëüNDERDAG JANUARI Ham Bioscopen am Whmmmh MaaBHaaaaaBaBai Muziek en Toneel "a'"” i d •ML I ft' MH^BHKKIU OM TOYCHITO SATO Ton Koopman, Bi V, u 21.45 Een scène uit De Preutse Kneuters. MATINEE. Voor kinderen vanaf een KMHHKE **4-. PUBLIEKSTHEATER. „Een avondje ijdelheid” noemde onze toneelrecensent Jac. Heijer onlangs het tweetal korte toneelstukken dat het Puhliekstheater momenteel op zijn repertoire heeft staan: Met gesloten deuren (Huis clos) van Jean-Paul Sartre en De meiden (Les bonnes) van Jean Genet. Beide stukken worden vandaag in een avondvullende voorstelling in de Haarlemse Stadsschouwburg over het voetlicht gebracht. Ton Lutz heeft de regie, Ann Hasekamp en Annet Nieuwenhuyzen spelen beide keren de belangrijkste rollen, met Ton Lutz in Huis Clos en met Sigrid Koetse in De meiden. PERSPEKT. Technische theatergroep Perspekt geeft zowel vrijdag als zaterdag in de schouwburg in Haarlem een uitvoering van Shorts, dat zich hoofdzakelijk afspeelt (althans voor de pauze) rond een Vlaamse kermistent. Na de pauze wildwesttaferelen in Shit and die. ROBERT LONG. „En dat is twee” is de titel van het nieuwe theaterprogramma van Robert Long dat een tweevoudige uitleg kan krijgen. Het is namelijk Long’s tweede show sinds hij na het opnemen van zijn elpee „Vroeger of later” zich ook op de Bühne wil waarmaken. Bovendien heeft hij net als vorig seizoen een gaste naast zich staan. Dat is Nelleke Burg die onlangs van de kleinkunstacademie afkwam en in de nieuwe show haar debuut maakt. Het programma zal meer theatergericht zijn dan zijn voorganger- De gedeeltelijk play-back geproduceerde begeleiding is nu vervangen door de live-begeleiding van het combo Henk de Jonge. Robert Long: „Ik beschouw mijn eerste show meer als een uit de hand gelopen liedjesprogramma dat overigens ontzettend leuk was om te doen, maar door het plotselinge succes van Vroeger of later was het onmogelijk om nog op ons gemak eens te gaan denken over decors en combo’s en dergelijke.” Met het fluitkwartet KV 285 in D van WA. Mozart wordt het concert besloten. Howard Davis en Peter Pople, viool; Berian Evans, altviool en Gregory Baron, cello vormen tesamen het uit Engeland afkomstige Alberni Strij kerskwartet. Een ensemble dat in Haarlem geen al te grote naam heeft, maar in eigen land tot de belangrijkste kwartetten behoort. Ze zullen volgende week woensdag kwartetten verzorgen van Beethoven, Haydn en Britten. anderzijds om door samenvoeging tot een flexibeler structuur te geraken. Zodoende kan een breder gebied in de kamermuziekliteratuur worden bestreken. Dat komt ook tot uitdrukking in het programma waaraan Witsenburg overigens niet zal deelnemen dat als volgt is samengesteld. Geopend wordt met de Serenade opus 25 voor fluit, viool en altviool van Beethoven, Martinu staat op het programma met het Tweede duo voor viool en cello en Reger is vertegenwoordigd met de Serenade in G opus 141a voor fluit, viool en altviool. GOGOL. Na de voorstellingen van Palloeter en Cyriel Verschaeve is de Vlaamse acteur Dirk Celis opnieuw in ons land te zien. Vrijdag- en zaterdagavond speelt hij in Toneelschuur III „pagboek van een gek” in een Harlekijn-Eelgië-produktie onder regie van Michel Lafaille. „Dagboek van een gek” handelt over een ambtenaartje dat leeft in een wereld van enerzijds de sociale zekerheid maar aan de andere kant ook een zelf opgebouwde realiteit. Het mannetje raakt van lieverlede in een gekkenhuis waar hij een nieuwe wereld voor zichzelf moet creëren. NUISSL. Opgewekte meezingers klinken vanavond in Toneelschuur III waar Joost Nuissl een ingelast optreden geeft. Aanvang 20.30 uur. ORGELCONCERT. Ter herinnering aan onze lezers: Klaas Bolt concerteert vanavond op het Van der Brink-orgel in de Sint Bavokerk aan de Herenweg in Heemstede. Aanvang 20.15 uur. BACH. In de serie clavecimbelwerken van Joh. Seb. Bach is Kees Rosenhart thans tot het derde recital gevorderd. Zondagmiddag (15 uur) speelt hij in het Bisschoppelijk museum, Jansstraat 79 in Haarlem de Toccata in D, vier stukken uit Das Wohltemperiertes Clavier, deel I en de Partita in C. Het concert is gratis toegankelijk voor de bezoekers van het museum dat van 14-17 uur open zal zijn. O KAKATOE- Een vooruitblik op volgende week in Toneelschuur III: vanaf donderdag 29 tot en met zaterdag 31 januari speelt Onafhankelijk Toneel van Arthur Schnitzler De groene kakatoe. Het is een ingenieus in beeld gebracht commentaar op schijn en werkelijkheid, op kuns en samenleving in het algemeen en de functie van de toneelspeler in het bijzonder. Voor Onafhankelijk toneel, dat is jaar of acht brengt theater Wederzijds het toneelspel De preutse kneuters. Het is geschreven door Johan Hobo en de liedjes zijn van Tinque Dongelmans. In De preutse kneuters gaat het om de relatie jongen-meisje in samenhang met de verhouding tot de ouders. Het stuk wordt erg speels gebracht en is vooral voor het op de fantasie ingestelde kind erg leuk. SPECIALS. Café At the Jazzcorner, Spaarne 104 in Haarlem, lijkt uit de dood herrezen- Hans Keune wil weer op de oude weg doorgaan en heeft voor HARDROCK. Als afsluiting van hun tournee door ons land zal zondagmiddag (14 uur) de Engelse hardrockgroep Budgie in het wijkcentrum aan de Laan van Angers 5 in Haarlem-Schalkwijk concerteren. Het optreden staat onder auspiciën van jeugdcentrum TIOLI dat voor de te verwachten drukte altijd naar deze zaal uitwijkt. Budgie, hoewel nog steeds tot de B-categorie behorend, werd in 1968 opgericht. De groep heeft tot nog toe vijf merendeels goed ontvangen elpees opgenomen. De toegang voor het optreden bedraagt f 3, in de voorverkoop 2, wat geen geld mag heten. Tijdig aanwezig zijn wordt dringend aanbevolen. doorgemaakt, maar volgens insiders moet de ouderwetsvertrouwde kwaliteit weer helemaal terug zijn. Dat wordt dus dringen zondagavond in de Begijnestraat. VELSEN. Toneelgroep Theater speelt maandag Koning Hert in de Velser Stadsschouwburg in een regie van Elise Hoomans. Het is een kleurrijke fabel, een van de tien die Carlo Gozzi in 1760 te Venetië schreef. HAARLEM. Onder auspiciën van de culturele vereniging Rosheny wordt zondagmorgen (11.30 uur) in het Roxy- theater in de Kleine Houtstraat 79 de film Hari Rama, Hari Krisna vertoond die een indruk wil geven van de gods dienstbeleving in India. De film is ook bestemd voor degenen die geïnteresseerd zijn in de Oosterse cultuur in het alge meen. Dag. 20.15 uur. Roxy (kalverstr. TIJ f t en 21.30 uur. AMATEURTONEEL. Postaal genoegen geeft zaterdagavond een voorstelling van De heilige vlam van Somerset Maugham in de Haarlemse schouwburg. De regie is van Paul Haanstra, C. J. Pieters maakte de vertaling. In De heilige vlam wordt het probleem van de euthanasie aangesneden, het dilemma of een ongeneeslijk zieke gedood mag worden om hem zodoende een nog erger lijden te besparen. TONEELSCHUUR. In de grote benedenzaal van de Toneelschuur, Smedestraat 23 in Haarlem is elke avond tot en met zondag de deze week in première gegane voorstelling van Mulisch’ Bezoekuur te zien. Centrum wordt in deze produktie geregisseerd door Lodewijk de Boer. L ,:S voortgekomen uit een tijd (1970) dat de discussie over de vraag wat toneel in ons land mét onze samenleving heeft te doen en zich als zodanig ook bezighoudt met de wereld van schijn en werkelijkheid is dit stuk- een uitgelezen kostje. FRIES. Gysbert Japicx, Frysk Selskip uit Haerlim speelt vrijdag in gebouw De Linge in de Lingestraat in Haarlem- Noord onder leiding van Joke Boddéus- Sluis Gerrit de Swalker van Hans Beukelaar, in het Fries vertaald door S. Siderius-Boonstra. Na afloop dansen met de Jantjes uit IJmuiden. AVONDROOD. Het Werktheater heeft het ouder worden tot onderwerp gekozen in Avondrood, dat thans als een afgerond geheel kan worden beschouwd, maar dat door de improvisatietechniek van deze toneelgroep uiteraard elke keer weer verrassingen kan bieden. Avondrood is volgende week dinsdag in Toneelschuur I te zien. Thematiek en de prachtige uitwerking daarvan die nergens banaal of vervelend wordt en door de spelers met een grote mate van integriteit wordt uitgewerkt, maken deze voorstelling bijzonder aanbevelenswaardig. Robert Long en Nelleke Burg in hun nieuwste show. SESSIONS. Het wordt voor de Haarlemse jazzmusici een onverwacht actief weekeinde, want naast de zondagmiddagsession in De Egelantier is er vrijdagavond gelegenheid tot jammen in de Zanderzaal, Groot Heiligland 49 in Haarlem waar de Haarlemse Jazz Club resideert. Vanaf ongeveer 22 uur. KADENS. In de serie Zolderconcerten in zaal Kadens, k Smedestraat 31 in Haarlem is zaterdagavohd (20.15 uur) de beurt aan i Musica Iberica onder leiding van Nelly 1 van Ree-Bernard. Een programma van voornamelijk Spaanse historische muziek in authentieke betrachting. Volgende week dinsdag in zaal Kadens (aanvang eveneens 20.15 uur) wordt de Mozart- serie voortgezet door het Amsterdams io met medewerking, van,. t|ügel, altviool eii Èhs dé Jo^ftt-.jjlèrinft- Uitgevoerd worden twee ^ïaviërefio’s,? een pianokwartet en het Kegelstatt-trio, geschreven door W. A. Mozart. I'! Marianne Kweksilber verzorgt samen met Reinbert de Leeuw een Satie-avond in het Haarlemse Concertgebouw. ORKEST-THEATER. Famous Artists van het Velser orkesttheater Hauser Orkater (genoemd naar de gebroeders Dick en Rob Hauser die voor schitterende popmuziek zorgen) is vorig jaar in een al te vroeg stadium in première gegaan- De groep heeft de voorstelling in haar geheel doorgelicht en er is nu sprake van een bijna geheel vernieuwd programma. Hauser Orkater speelt Famous Artists van woensdag 28 tot en met zaterdag 31 januari in de Toneelschuur I en morgenavond in de Stadsschouwburg in Velsen. bijna elke avond een aantrekkelijk programma in huis. Allereerst zijn eigen formatie, de Hans Keune Specials die vanavond spelen. Pianist Keune, heeft zich verzekerd van de medewerking van Rudy Contini, Rob Pointl en Bert Nieborg. Vrijdagavond het trio van de Bergense gemeentesecretaris Ad Blaauwboer die zich laat bij staan door Bert Nieborg, bas en Guus van der Sanden, slagwerk. Swingende evergreens, gezellige achtergrondmuzeik. Martin Haak, nog steeds een vaste attractie in de Jazzcorner, heeft zijn eigen Ritmo Natural geformeerd. Met een sterke percussiegroep (Peter Ypman, Steve Boston en Neppie Noya) brengt hij enerverende latinklanken. Zondagavond tenslotte het trio Ruud Jansen, de talentrijke toetsenman. Na afloop van zijn optreden in het Concertgebouw zal Chris Barber met enkele van zijn mannen een bezoek aan het jazzcafé brengen. Naar verwachting zal hij ook een kort optreden verzorgen. Aanvang van de overige optredens steeds rond 22 uur, met uitzondering van de zondagavond (21 uur). --mrg, harp en Harro Ruijsenaarg, cello. Het ensemble ontstond uit' de gelijktijdige behoefte bij het fluit-harp duo enerzijds en de drie strijkers KUNSTKRING. Het derde kamermuziekconcert van de Velser Kunstkring voor allen zal zaterdagavond in afwijking van de traditie niet op Beeckestijn maar in de Burgerzaal van het Velser stadhuis (20.15 uur) worden gegeven. De concertanten zijn ditmaal twee jonge Nederlandse talenten: de violiste Else Krieg en haar vaste begeleider en pianist Jan Gruithuyzen. Mevr. Krieg is concertmeesteres van de Amsterdam Sinfonietta, won in 1971 de eerste prijs op het Oscar Backconcours CHRIS BARBER. Veruit het belangrijkste jazzgebeuren van dit weekeinde is het optreden van Chris Barber’s jazz en bluesband dat zondagavond in het Concertgebouw in Haarlem staat te gebeuren. Barber is op het moment in ons land voor een bijzonder intensieve tournee die hem langs een groot aantal zalen brengt. Dit alles ter gelegenheid van het feit dat de i trombonist zo’n 25 jaar op professionele wijze in de muziek meeloopt, waarvan 21 jaar als populaire bandleider. In die twee decennia heeft zijn orkest een reusachtige faam opgebouwd, niet in het minst door de fantastische solisten die onder de hoede van Barber naar voren werden geschoven. Zoals Lonnie Donnegan aan het eind van de jaren ’50 die beroemd werd door de skiffle-muziek te introduceren en Monty Sunshine, de klarinettist die onvergefelijk werd door - zijn-solo in. Petite fleur. Barber heeft met zijn band in de afgelopen jaren muzikale inzinkingen toeg. 14 13.15, 15.45, HARLEKIJN, het Haarlemse Concertgebouw gaat de komende week een bijzonder drukke tijd tegemoet, niet in het minst door tal van activiteiten die plaatshebben in het kader van de Harlekijn-maand. Harlekijn is een jonge produktiemaatschappij van Herman van Veen. Behalve de produktie van grammofoonplaten worden artiesten, zowel op theatergebied als op muzikaal terrein begeleid en gepromoot. Een van de belangrijkste musici van het Harlekijn-label is Reinbert de Leeuw die onlangs een indrukwekkende vertolking van werken van de jonge Satie tot stand bracht. Hoewel Satie de laatste jaren jn in verhevigde mate in de belangstelling is gekomen, heeft het beleid met betrekking tot de concerten in het Concertgebouw nooit recht aan deze herleving gedaan. Het concert dat De Leeuw samen met Marianne Kweksilber zaterdagavond in het Concertgebouw zal uitvoeren, kan dan ook met enige spanning tegemoet worden gezien- Een grote opkomst van het publiek kan een inzicht geven in de vraag of Satie ook hier geliefd is en zo ja, of aan hem meer recht moet worden gedaan. Op dit concert zal vooral aandacht worden besteed aan de vroege pianowerken alsmede aan de vokale werken. Morgen heeft in de Concertzaal een „Avond barok” plaats waaraan medewerking wordt verleend door de clavecinisten Ton Koopman en Anneke Uittenbosch en Toyohiko Satoh, fluit. Zij spelen werken van Couperin, Wilhelm Friedrich Bach, Blanco, Soler en composities voor barokfluit en chitaronne. Concertgebouw (Van Baerlestr.): Donderdag 22 jata. gr. zaal 20.15 uur Abonnementscon cert. kl. zaal 20.15 uur: Alberni’ Kwartet. Werken van Beethoven e.a. Vrijdag 23 jan- gr. zaal 20.15 uur: Amsterdams Philharmo- nisch Orkest o.l.v. Anton Kersjes, m.m.v. Bella Davidovitch, piano. Werken van Ros sini e.a. kl. zaal 20.15 uur: Vocale Serie Thea Ekker-van der Pas, sopraan, Rudolf Jansen, piano. Werken van Verlaine en Mörike. Zaterdag 24 jan. gr. zaal 15 uur: Matinee op de vrije zaterdag. Omroeporkest Groot Omroepkoor, o.l.v. Kenneth Montgo mery, m.m.v Adrea Guiot, sopraan, Bruce Brewer, tenor en John Vierkens, bariton. Werken van Debussy e.a. gr. zaal 20.15 uur: Amsterdams Philharmonisch Orkest oj.v. Anton Kersjes, m.m.v. Bella Davidovitch, piano, kl. zaal 20.15 uur Alberni Kwartet. Zondag 25 jan. gr. zaal 14.30 uur: Noordhol- lands Philharmonisch Orkest o.l.v. Maarten Smit, m.m.v. Emmy Verhey, viool, Harro Ruysenaars, violoncel en Frédérich Mein- ders, piano. Werken van Brahms en Beet hoven. gr. zaal 20.15 uur: Leden van La Petite Bande, o.l.v. Sigiswald Kuijken en Alan Curtis, m.m.v. Wieland en Sigiswald Kuijken, Lucy van Dael en Alan Curtis. Werken van Bach. kl. zaal 20.15 uur: Daniel Wayenberg, piano. Werken van Schumann, Chopin e.a. Dinsdag 27 jan. gr. zaal 20.15 uur: Amsterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Kenichiro Kabayashi, m.m.v. Daniel Wayenberg, piano. Werken van Schubert e.a. kl. zaal 20.15 uur Mozart-cyclus. Szymon Goldberg, viool en Radu Lupu, piano. Wer ken van Mozart. Woensdag 20 jan. gr. zaal 12.30 uur: Gratis lunchconcert. Albert de Klerk, orgel. Stadsschouwburg (Leidseplein): Donderdag 22 jan., 20.15 uur: Het Nationale Ballet: „Paquita”, „Metaforen”, „Collectieve Symp hony”; Nederlands Balletorkest o.l.v. André Presser. Vrijdag 23 jan. 20.15 uur: Publieks- theater: „Met gesloten deuren” van Sartre en „De meiden” van Genet Zaterdag 24 jan. 18.30 uur: Richard Wagner „Lohengrin”; het Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Edo de Waart. Zondag 25 jan. 13.30 uur: Het Nationale Ballet. Maandag 26 jan. 20.15 uur: Haagse Comedie: „Al wie met ons mee wil gaan”, blijspel van Noël Coward. Dinsdag 27 jan. 18.30 uur: Richard Wagner „Lohengrin”, het Rotterdams Philharmonisch Orkest o.Lv. Edo de Waart. Woensdag 20.15 uur: Ned. Dans Theater: „Miniatures”, „Torso”, „O- vercast”, Grose Fuge”. Carré (Amstel): T.e.m. zondag 25 jan. 20.15 uur „I Colombaioni”. Zaterdag 24 en zondag 25 jan. 15 uur Kindermatinee van „I Colom baioni”. Woensdag 28 jan. 20.15 uur: „En semble National des Ballets du Senegal”. 29 jan. t.e.m. 15 febr. dagelijks (beh. ’s maan dags) 20.15 uur: Het Amsterdams Volksto neel: „Het kind van de buurvrouw” van Herman Bouber. Nieuwe de la Mar Theater (Marnixstr.): T.e.m. 1 febr. dagelijks (beh. 26, 27 en 28 jan) 20.15 uur: Paul van Vliet one-man-show m.m.v het Rob van Kreeveld kwartet. 26, 27’en 28 jan. 20.15 uur: Stichting Toneelraad Rotterdam met „De Snob”. Theater De Brakke Grond (Nes): T.e.m. 31 jan. dagelijks (beh. zondags) 20.30 uur: Toneelgroep Atelier: Kennedy’s kinderen” van Robert Patrick. Het maandelijkse koffieconcert wordt zondagmorgen verzorgd door het gezelschap Sonate a cinque, dat bestaat uit Abbie de Quant, fluit; Jaring Walta, viool; Gerrit Oldeman, altviool; Edward in Amsterdam en traTsindsdïèn^veïe*1 Witsenburg, harp en Harro Ruiisenaars. malen op gis solitae bij tal van Nederlandse" orkesten. Haar begeleider is sinds 1970 docent aan het Brabants Conservatorium. „vrruuve moe lwr. 10 j. 21.30 uur, zo. 13.38, 16. 19 en 21.30 uur, City 3: „Geen vuiltje aan de lucht”, j Dag. 14, 18.45 en 21.15 uur, zo. E 18.45 en 21.15 uur, vr. za. 24 uur. City 4: James Caan in „The gambler”, toeg. 18 j. Dag. 14.45, 19.30 en 22 uur, zo. 14, 16.30, 19.30 en 22 uur. Corso (Kalverstr 234561): „Sean Connery In „Veel liefs uit Moskou”, toeg. 14 j. Dag. 13.30, 15.45, 19 en 21.30 uur. Du Midi (Apollolaan, 723653): Diana Ross In „Lady sings the blues", toeg. 18 j. Dag. 19.45 én 22 uur. Flora (Amstelstr. 230469): Walt Disney’s „Sneeuwwitje en de 7 dwergen”, toeg. a.l. do. vr. ma. dl. 14, 19 uur, za. wo. 14, 16, 19 en zo 12, 14, 16, 19 uur. Krlterion (Roeterstr. 231708: Anita Ekberg in „La dolce vita”, toeg. 18 j. Dag. 13 en 20.15 uur, di 21.45 uur, vr. za. 24 uur. Leidseplein Theater (235909): Oliver Reed in ,,R Tommy”, toeg. 14 j. Dag. 14.30, 19.30 en 22 uur, zo 13.30, 15.45, 19.30 en 22 uur. Nöggerath (Reg. Breeste. 230655) Woody Allen in „Love and death”, toeg. 14 j. Dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Parislen (Nieuwendijk, 248933): „Potente jon geman op de porno-toer”, toeg. 18 j. Dag. 11.30, 13.30, 15.30, 17.30, 29.30 en 21.30 uur, ZO. 13.30 uur enz. Rembrandtplein Theater (223542): Roy Schel der in „Jaws”, toeg. 14 j. Dag. 14.15, 19 en 21.45 uur, zo. 13.30, 16.15, 19 en 21.45 uur. Rialto (Ceintuurbaan, 723488): Gregory Peck in „De kanonnen van Navarone”, toeg. 14 j. 232809): Corinne Clery in „Histoire d’O”, toeg. 18 j. Dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Royal (Nieuwendijk, 244144): Charles Bonet in „De wraak van de black dragon”, toeg. 18 j. Dag. 13.30, 15.45, 19 en 21.30 uur. The Movies (Haarlemmerdijk, 245790): „Lily aime-moi”, toeg. 18 j. Dag. 19.45 en 22 uur, zo midd. 14 uur. Tuschinski 1 (Reg. Breestr., 62633): Charles Bronson in „Breakheart pass”, toeg. 14 j. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, za. enz. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Tuschinski 2: John Cazale in „Dog day afternoon”, toeg. 14 j. Dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur, za zo. 13.45, 16, 19.15 en 21.45 uur. Tuschinski 3: Martin Potter in „Satyricon”, toeg. 18 j. Dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Tuschinski 4: Richard Dreyfuss in „Inserts”, toeg. 18 j. Dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. De Uitkijk (Prinsengracht. 237460): Donald Sutherland in „The day of the locust”, toeg. 18 j Dag. 14 en 20 u-ur. (Van onze kunstredactie) ZANDVOORT. Wandkleden van Bep Roorda en bronsplastieken van Kees Verkade worden vanaf zaterdag 24 janu ari tot 15 februari geëxposeerd in galerie Eijlders aan de Haltestraat 77 in Zand- voort. Eijlders is van woensdag tot en met vrijdag geopend van 13-17 uur en op zaterdag en zondag tussen 13-17 uur. Toyohiko Satoh heeft voordat hij in 1973 werd aangesteld als docent luit aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag les gekregen van Eugen Dombóis. Hij benadert in zijn spelwijze niet de door zo velen voorgestane authenciteit en wil, in tegenstelling zelfs, verworvenheden van de hedendaagse klankopvattingen in zijn uitvoeringen opnemen. De derde uitvoering onder auspiciën van Harlekijn-Holland wordt volgende week donderdag gehouden en bevat alweer barokmuziek, ditmaal van Spaanse componisten uit de 17e eeuw. Medewerkenden zijn de sopraan Montserrat Figueras, Jordi Savall, viola da gamba en Ton Koopman, clavecimbel. Jordi SavaM en zijn vrouw Montserrat Figueras, beiden verbonden aan de Schola Cantorem Basiliensis in Basel, zijn warme pleitbezorgers van de Spaanse barok. Koopman en de beide Savalls musiceren zoveel mogelijk in de authentieke stijl, waarbij vooral mevr. Saval aansluit op de uitvoerpraktijk van de Spaanse volksmuziek. Alhambra I (Weteringschans, 233192): John Cazale in „Dog day afternoon”, toeg. 14 j. Dag. 14, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Alhambra 2: James Dean in „East of Eden”, toeg. 14 j. Dag. 14.30, 19 15 en 21.45 uur, zo. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.46 uur. Bellevue Cinerama (Marnixstr., 234876): Roy Schelder in „Jaws”, toeg. 14 j. Dag. 14.15, 10 en 21.30 uur, zo. 13.15, 19 en 21.30 uur. Calypso (Marnixstr. 66227): Charles Laughton in „De klokkenluider van de Notre Dame”, toeg. 14 j. Dag. 14.30, 19.30 en 22 uur, za. en zo. 13.30, 16, 19.30 en 22 uur. Centraal (Nieuwendijk, 248933): „Schulmad- chen report nr. 8’’, toeg. 18 j. Dag. 11.15, 13, 14.45, 16.30, 10 en 21.45 uur, zo. 13 uur enz. Cineac Damrak 1 (Damrak, 245648): „De gro te bluf”, toeg. 14 j. Dag. 11.30, 13.45, 16, 19.15 uur en 21.30 uur. Cineac Damrak 2: Sylvia Kristel In Emmanu elle", toeg. 18 j. do., vr., ma., di. 11.00, 14.00, 16.30, 19 en 21.15 uur, za. zo. wo. 19 en 21.15 uür. Cineac (Reg. Breestr., 243639): Ingmar Berg man in „Wilde aardbeien”, toeg. 18 j. Dag. 17.30, 1930 en 21.30 uur. Linétol (Tolstr. 722291): Charles Bronson in „Önce upon a time in the west”, toeg. 14 j. Dag. 20 uur, vr. en za. 21.30 uur, za., zo en wo. midd. 13.30 uur. City 1 (Leidseplein, 234579): „Duel op de weg”, toeg. 18 j. Dag. 14.30, 1915 en 21.45 uur, zo. 13.45, 15.15, 19.15 en 21.45. City 2: „Groove tube”, toeg. 18 j. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo, 13.30, 16. 19 en 21.30 uur, vr. za. 24 uur. GLOBAL VILLAGE. Meer jazz is er zondagmiddag te beleven tijdens de wekelijkse jamsession in De Egelantier, Groot Heiligland 61 in Haarlem. Aanvang 15 uur. Met ditmaal als kern onder meer Evert Hekkema, trompet; Jan Kees Tanns, saxofoon; Walter Veenihg, piano; Adriaan Labij, bas en Eugene Broekhoven, slagwerk. Dinsdagavond speelt om 21.30 uur het trio Paul Ruys. In café De Geus, waarvan de concerten net als die in De Egelantier onder auspiciën staan van stichting Global Village Haarlem, treedt donderdag vanaf 21.30 uur het trio van Bill Arensma op. Zondagavond wordt het kwartet van Kees van Lier verwacht. Aanvang eveneens 21.30 uur. S j j 1 w:

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 13