Ljubojevic heeft weer het initiatief LANGEWEG VERRASTE TSJECH JAN SMEJKAL Schaatsploeg gereed voor Europese titelstrijd V erlies Transol Remise van Van der Mije I Twee Westduitse verenigingen naar Haarlem Zaalhockeytoernooi HBS kwalitatief weer sterker Gintij^ Twee koploopsters in de damesgroep w rK I 4 Partijverloop o W helpt ai jaren by hoest? isBlil een miljoen gulden aan prijzen IP SPORT 19 7 6 JANUARI 19 WONDERDAG 22 F O Winstdeling Verrassing. Uitstekend Kloof Groeiproces Uitzending I -■1 «i' - u - 18 Gerrit Griek uitgevlagd jr. TJERK DE JONG. ig! Leen Pfrommer is erg tevreden (ADVERTENTIE) blidti i i (Van onze schaakmedewerker) 4, (Van onze sportredactie) 114, 11U, Pc4; XjXU, OU. ULim, Tf3s, Ke6; 38. Tf7; (ADVERTENTIE) Hl W-- STAALRADIAALBANDEN Ljubojevic analyseert zijn party tegen Walter Browne. Te winnen In de Nationale Puzzelaktle tb.v. Nationaal Fonds Sport Gehandicapten. raat :che een end- :ur Het van De wedstrijden van het HBS-toernooi beginnen zaterdagmiddag om 16.00 uur en gaan door tot 19.30 uur, terwijl het toernooi zondag loopt van 11.00 tot 18.00 uur. De finale bij de dames begint om 16.35 uur, die bij de heren om 17.20 uur. hier van Marcus, behaalde zodoende zijn eerste winstpunt en liet zijn tegenstan der de laatste plaats in het klassement De resultaten van Oslo zijn voor de Nederlandse ploeg welhaast doorslagge vend voor wat betreft uitzending naar de winterspelen in Innsbruck. „Het be langrijkste is, dat wij aan de verlangens de de de Grensrechter Griek, noch zijn raads man Bertels wilden woensdagavond zeg gen of beroep zal worden aangetekend. Bertels: „Wij zullen de zaak eerst een aantal dagen laten rusten en dan onze beslissing nemen”. 1 iid- ere ■net af- are om jen ost g n age ing, aal lijk- ner/ sta- efst >rei- 1 >de 1 ■eló 1 ide I jen I fge- 1 oet- I ieke 1 I dat I it nu ssec I in de gaan deze 1 cm volle- Spectaculair was ook de partij Smej- kal—Langeweg. De Nederlander han teerde de Catalaanse verdediging en pas te een variant toe (b6) wat een vinding schijnt te zijn van de inmiddels overie- gevecht ders 1. ontspon gevecht niserende HBS. In poule B komen uit de nationale kampioen 1975 Schaerweyde, Hattem, Groninger Studenten en Venlo. De drie laatstgenoemde teams verover den bij eerdere gelegenheden al de wis- selbeker en worden beschouwd als de grote propaganda-makers voor het eve nement van HBS in het bijzonder en van het zaalhockey in deze regio in het algemeen. Bij de dames spelen Jong Oranje, het sterke Klipper Hamburg, Groninger Studenten, Venlo, HCKZ en HBS een halve competitie en vooral het optreden van Jong Oranje wordt met de nodige verwachtingen tegemoet gezien. van het NOC kunnen voldoen”, aldus Pfrommer. „Dat lijkt me voor Van Hel den en Kleine niet zo’n enorm probleem gezien de resultaten die zij hebben ge maakt. Maar Vriend en Pasman zullen prestaties moeten leveren die een rede lijk uitzicht bieden op een plaats bij de eerste acht in Innsbruck. Laten we aan nemen dat één van hen negende of tiende wordt op een afstand dan durf ik hem rustig te verdedigen bij het NOC. Gewoon op grond van het feit dat hij dan een zeer reële kans heeft om ook bij de eerste acht te kunnen komen”. Bij de heren zijn er twee poules van vier clubs, waarbij in poule A het kwar tet Klein Zwitserland (winnaar van het toernooi in 1975), het Westduitse Raffel- berg, HTCC uit Eindhoven en het orga- met een bescheiden plaats op de rang schikking - genoegen moet nemen. Dat Carla Bruinenberg haar goed staande partij tegen de Poolse Erenska door tijdnood verknoeide was andermaal een bevestiging dat zij haar tijd slecht verdeelt en als gevolg daarvan nederlaag op nederlaag te slikken krijgt. van pot- mid- zien taal. een it te jeen Het leidde kort voor het afbreken tot pionwinst in een dame-toreneindspel dat de oud-wereldkampioen in grote moeilijkheden bracht. De algemene ver wachting was dat Kurajica goede winst kansen had en daarmee zijn verlies uit de vorige ronde in de marathonpartij tegen Smejkal goed zou maken. Het treffen moest opnieuw worden afgebro ken, maar de Rus gaf het even later op. In de meestergreep kwam Ligte- rink in goede positie nu hij de Russische Kutnir de baas bleef. Boersma won den Nederlandse theoreticus Carel van der Berg. Hij kreeg hiermee uitstekend spel en Smejkal, die de variant kenne lijk niet kende, moest voor de weerleg ging veel tijd uittrekken. Hij slaagde er niet in tot gelijkspel te komen. De Tsjechische grootmeester verloor door tijdsoverschrijding in een positie die door een tweetal stukoffers uit nood, toch al Uitzichtloos was geworden. Lan geweg maakte door deze fraaie zege een flinke sprong in het klassement en is meteen de verrassing van hettpernooi tot nu toe. WIJK AAN ZEE. De Bulgaarse Le- macko en de Tsjechische Vrokalova hebben de leiding genomen in de dames groep van het Hoogovenschaaktoernooi. 4 Conti TS staalradiaalbanden ter waarde van ƒ610,-, be schikbaar gesteld door Conti nental Rubber B.V., Amersfoort. Bertus Quaars was de enige die na drukkelijk verklaarde dat hem door Griek bewust een kopstoot was toege- dend. De andere verklaringen stelden ook dat Griek schuldig was aan de botsing tussen het hoofd van de speler die om uitleg kwam vragen en dait van de grensrechter. Zij echter wilden niet be weren dat het een bewust gegeven kop stoot was. In achttien zetten wgrd de vrede gete kend wat de Haarlemse overigens wel de gedeelde eerste plaats kostte. De favorie te uit het gezelschap, de Bulgaarse Le- macko bleef namelijk in de meerderheid tegen Baumsterk die dit toernooi toch iets beneden de verwachtingen blijft. Een wat onfortuinlijke start heeft haar kennelijk wat gedeprimeerd. In twee zittingen overwon de Tsjechische Vroka lova vanuit een Franse verdediging onze nationale kampioen Erica Belle die nu De twee getuigen van de verdediging, die de wedstrijd hadden bij gewoond, verklaarden dat Griek niet als schuldige kon worden aangewezen. De derde ge tuige, bokspromotor Henk Rühling, gaf zijn mening als kopstootdeskundige bij uitstek. De Zandvoortse boksmakelaar stelde dat zelden iemand die dat niet gewend is, een bewuste kopstoot geeft. „Men vecht met zijn handen, niet met zijn hoofd, deels uit angst voor eigen hoofd. Na bestudering van de foito’s die mij zijn getoond (door de verdediging) kan ik alleen maar zeggen dat hier sprake is van een botsing of van een mislukte kopstoot”. Dat Tal niet meer het schaakwonder is uit de glorietijd dat hij wereldkampi oen was, is voor insiders al lang geen geheim meer. De Rus is in dé loop der jaren door ziekte gekweld beslist het flitsende m zijn spel kwijtgeraakt, waarmee hij de schaakwereld zo impo neerde. Elke ronde opnieuw zit elke schaakliefhebber op een ouderwetse Tal- explosie te wachten maar steeds komt het er niet van. Tegen de zich ook al Siciliaans verdedigende Kurajica speelde hij met wit zo behoudend dat de Joego slaaf het initiatief tot zich kon trekken. lijkt het vrijwel zeker dat het Poolse Katowice zich hier volgend jaar wil laten zien, dus het ziet er op dit moment naar uit dat we zelfs op buitenlandse deelname nog moeten gaan selecteren. Want het is natuurlijk niet zo dat onze gewaardeerde vaste gasten als Venlo, Hattem en Groninger Studenten straks maar aan de kant geschoven zullen worden, geen sprake van”. brengen u veilig duizenden kilometers verder! DRIEHUIS. Het achtste zaalhoc keytoernooi van het Bloemendaalse HBS, komende zaterdag en zondag in de Kennemer Sporthal, overtreft de zeven voorgaande edities in kwalitatief opzicht. Zowel bij de heren als bij de dames al moest in laatstgenoemde categorie Amsterdam op het laatste moment af zeggen is een bijzonder sterk deelne mersveld bijeengebracht met als extra trekpleister de aanwezigheid van twee Westduitse verenigingen. Het internatio nale aspect zou nog nadrukkelijker zijn geweest wanneer het officieuze Belgi sche team niet in een vrij laat stadium had laten weten onmogelijk naar Haar lem te kunnen komen. Na het goede optreden van het Belgische (veld-)hoc- keyteam in het Indiase Madras wordt bij onze zuiderburen naarstig getracht de nationale ploeg toch nog naar Mon treal te krijgen en in dat streven is kennelijk geen plaats voor een zaaleve- nement. Transol nam in de openingsfase een kleine voorsprong die maximaal zes pun ten bedroeg. Pas na zes minuten kwam Birra Forst aan de leiding maar kon die positieve score niet handhaven. De Rot terdammers scoorden wel veel moeilij- ker dan de Italianen maar de meeste aanvallen werden toch doeltreffend af gerond. Transol slaagde erin de eerste helft winnend af te sluiten: 50-49. Direct na de hervatting sloeg Birra Forst toe. De Italianen namen een voorsprong van vier punten (54-58 na vier minuten) en stonden die niet meer af. De punten van Birra Forst werden voornamelijk ge maakt door Della Fiori, Grochowalski en de razendsnelle spelverdeler Marzorati. voor onoverkomelijke moeilijkheden te plaatsen. Sosonko speelde tegen Böhm een typische Sosonko-partij. Zo in de stijl van een langzaam maar zeker op bouwende positioneel overwegende stel ling. De vroegere Rus won een pion en probeerde in de avonduren dit voordeel in wist te realiseren. Hetgeen gelukte. Het zit er dik in dat met name het internationale aspect volgend jaar nog beduidend groter zal zijn dan dit jaar het geval is. De heer J. Hogenhuis, voorzitter van het organisatiecomité van het HBS-toernooi: „Er zit een duidelijk groeiproces in het evenement. Het is nog veel te voorbarig om te stellen dat er volgend jaar of het jaar daarna moge lijkheden zijn voor het organiseren van een driedaags toernooi. Maar een feit is wel dat er sluitende afspraken voor het volgende jaar zijn gemaakt met België, West-Duitsland en Engeland. Bovendien Pfrommer had tijdens het weekeinde via de Noorse radio met belangstelling de resultaten van de wedstrijd tussen de Noorse en Russische heren gevolgd. „Ik heb de indruk dat de kloof, die in Dokka tussen de Noren en de Nederlan ders ontstond, wel een ietsje kleiner geworden is. Maar ik betwijfel of wij ze de baas zullen kunnen. De Noren zijn gewoon op het ogenblik in de breedte gezien sterker dan de Russen en de Nederlanders”. Wat de Nederlanders be treft dacht Pfrommer dat met name Piet Kleine sinds de wedstrijden om de nationale titel in Groningen minder op kampioen Hans van Helden zou moeten toegeven. „Ik heb de indruk dat Kleine op de lange afstanden steeds beter gaat rijden, dat bleek ook afgelopen zondag. Maar Hans van Helden is op de 500 en de 5000 meter Piet nog wel de baas. In een klassement dacht ik dat Kleme iets dichterbij kwam. Het gat tussen Van Helden en Vriend is ongeveer hetzelfde gebleven” Olafsson ging er tegen Andersson ook eens goed voor zitten. Het werd hier eveneens een soort Catalaanse partij met een wat onbekende wending van zwart op de negende zet Db5. Het moet gezegd dat de IJslander beslist het betere spel kreeg door het in bezit nemen van de open a-Iijn en een zwakke b-pion van Andersson. Toen Olafsson in de gelegen heid kwam deze pion te nemen was de consequentie dat zijn toren ingesloten zou raken. Terecht voelde hij hier niets voor en berustte in een winstdeling. Het gelukte hem vakbekwaam. Ree verde digde zich tegen Dvorecki met de Sicili- aanse partij en deed dit ondanks een wat onbekende dame-uitval voortreffe lijk- Hij kreeg zelfs iets beter spel maar het was toch niet voldoende om de Rus Stand: 1. Ljubojevic 3 1 afgebroken partij 2/3/4 Langeweg', Sosonko, Kurajica 3., 5. Browne 2li 1 afgebroken partij, 6/7 Smejkal, Olafsson 2Va, 8/9/10/11 Tal, Dvorechi, Ander son, Ree 2, 12 Böhm 1. Meestergreep: Kusnlr Isr)Ligterink (Ned) 0-1, Hartoch (Ned) Westerinen (Fin) ‘/s-li, Nikolac (Joe)Szmetan (Arg) l'a-'/a, Farago (Hon)—Christinasen (Vst) l/a-IL Bellin (Eng)Lehmann Wdl) 1-0, Mar cus (Ned)Boersma (Ned) 0-1. Stand: 1 Bellin 4, 2/6. Westerinen, Farago, Ligtering, Christiansen, Nikolac 312, 7. Har toch 3, 8. Smetan 2, 9. Lehmann lli, 10/11. Kusnlr. Boersma 1, 12. Marcus 0. ROTTERDAM. Ook al werd het dan geen overwinning, Transol/RZ mag best tevreden zijn met het 92-96 resul taat tegen de Italiaanse kampioen Birra Forst. Vooral omdat werd bewezen dat de „afgang van Wenen” een vergissing is geweest. TransolBirra Forst is een leu ke party basketbal geworden zonder werkelijke hoogtepunten. De Italiaanse coach Taurisano begon zowel voor als na de rust met zijn sterkste opstelling (de internationals Marzorati, Della Fiori en Recalcati en de Amerikanen Lien- hard en Grochowalski), maar gaf ook de mindere góden in zijn ploeg de kans zich waar te maken. In de periode dat de Italiaan zijn basisploeg uiteenhaalde bleek het verschil tussen Transol en Birra Forst. Het verschil in kwaliteit van wisselspelers. Transol coach Jan Bruin gebruikte naast zjjn basisvüftal (Dekker, Morningstar, Casault, Loorbach en Weemhof) alleen Rene Vervoom als plaatsvervanger. 20. Lbl, „So, 23. PeS, Le5; 26. Te5. 29. Te3, Uitslagen: Grootmeestergroep: Sosonko (Ned)Böhm (Ned) 1-0, Smejkal (Tsj)Langeweg (Ned) 0-1, Tal (Sov)Kurajica (Joe) 0-1, Dvorecki (Sov) —Ree Ned) V2-V2, Ljubojevic Joe)-Browne (Vst) afg., Anderson (Zwe)Olafsson (IJsl) Va-Va. De beide dames wonnen hun partij waar de concurrente Van der Mije remise speelde en Balamaric zelfs tenonder ging. De Joegoslavische vond haar Wa terloo bij Ada van der Giessen die na haar verliesparty tegen Vreeken iets goed te maken had. Zij deed dat dan ook op uiterst bekwame wijze en zette de Joegoslavische van meet af aan onder druk. Met pressiespel dwong zjj haar tegenstandster steeds verder in de verde diging waartegen Belamaric tenslotte niet bestand bleek. Van der Mije en Vreeken bleken goed aan elkaar ge waagd. ZEIST. De tuchtcommissie betaald voetbal van de KNVB heeft grensrechter Gerrit Griek, beschuldigd van het geven van een kopstoot aan Bertus Quaars in de wedstrijd Feyenoord-PSV van 21 de cember, schuldig bevonden aan het ten laste gelegde. De tuchtcommissie heeft Griek met ingang van 21 januari voor de tijd van drie jaar het recht ontzegd een functie te bekleden in de KNVB of één van de afdelingen. De belangrijkste punten uit de uit spraak zijn: „De tuchtcommissie van het betaalde voetbal, gezien de aanklacht van H. F. G. Quaars en de verklaringen tijdens het mondelinge onderzoek op 29 december van de getuige met betrekking tot de gedragingen van grensrechter Griek, gehoord de beschuldigende getui genissen en het pleidooi van mr. B. W. J. Bertels, raadsman van Griek op 21 janu ari, overwegende dat aan grensrechter Griek ten laste is gelegd: a: het geven van een kopstoot aan speler H. F. G. Quaars van PSV en b: het bewust on juist, althans niet naar waarheid inlich ten omtrent hetgene dat was voorgeval len is van mening dat zowel het onder sub a als het onder sub b ten laste gelegde, bewezen moet worden geacht. Het verweer van niet opzettelijkheid gaat niet op, omdat het opzettelijk ka rakter besloten ligt in de aard van overtreding. Het bewijs steunt op aanklacht van H. F. G. Quaars en verklaringen van andere getuigen”. De3; Pc4; 4t. rut, uut, zd. ljcu, j-icd, Tf6; 27. Tg5, Kg7 28. Dc2, Tb6; De rijders (Hans van Helden, Piet Kleine, Klaas Vriend en Joop Pasman) blijken in uitstekende conditie te verke ren en er is dan ook geen sprake van dat reserve Jan de Vries alsnog moet worden opgeroepen. Ook de opvang van nieuweling Joop Pasman is volgens Leén Pfrommer naar wens verlopen. „Het gaat uitstekend, ik kan niet anders zeg gen. Hij heeft weliswaar niet zo dave rend gereden in het weekeinde, maar dat was wel te verwachten want hij stapte pas vrijdag bij ons het hotel binnen nadat hij in Nederland nog drie tenta mens had moeten afwerken. En dan kwam hij voor het eerst op een vreemde baan met jongens, die wel een week getraind hebben. Ik heb tevoren tegen hem gezegd dat hij zich niet druk hoef de te maken, maar dat het wel goed was dat hij het wedstrijdje mee reed. Het resultaat is eigenlijk in zijn nadeel wat geflatteerd ten opzichte van de werke lijkheid. Met zijn tentamens was het overigens goed gegaan, zodat er geen problemen met zijn studie zijn”. - Leen Pfrommer: „Het belangrijkste is dat wij aan de verlangens van het NOC kunnen voldoen.” (Van onze schaakmedewerker) WIJK AAN ZEE. Waar alle schaats liefhebbers op hebben zitten wachten is in de vijfde ronde gebeurd. Alle zes partijen brachten een felle strijd om de winst waarbij nu eens geen snelle remi ses tot stand kwamen. De meeste be langstelling ging in eerste instantie uit naar de partij LjubojevicBrowne om dat hier niet alleen de leider van het klassement aan het werk was maar ook omdat men van Browne mocht ver wachten dat hij een poging zou willen wagen de Joegoslaaf de alleenheerschap pij te ontnemen. In het zoveelste Siciliaanse gevecht dit toernooi (voor buitenstaan - e2-e4; c7-c5 als beginzetten) zich al spoedig een boeiend waarin Browne duidelijk blijk gaf voor het punt te willen vechten- Kwam hij wellicht iets beter uit de opening, een pionoffer van Ljubojevic bezorgde hem toch wel zoveel hoofdbre kens dat de Amerikaan het initiatief duidelijk aan zijn rivaal moest laten. Deze won de pion terug maar liet een vermoedelijke kans op de zege in eerste zitting glippen en onderbrak zijn partij in een toren-lopereindspel met ongelijke kleuren waarin hij een dubbelpion meer had. Het treffen werd ’s avonds voor de tweede maal afgebroken in een positie met grote winstkans voor Ljubo jevic. De verwondingen aan de neus voerde mr. Bertels aan in zijn pleidooi. Griek zou volgens verklaringen van een aantal werknemers bij de zaak waar hij werkt van de maandag na de wedstrijd af een aantal dagen met een dikke en ver kleurde neus hebben gelopen. Bertels haalde bovendien aan dat Griek in zijn gehele optreden druk had gebaard met handen en hoofd, waardoor er alle aan leiding was om aan te nemen dat er sprake is geweest van een toevallige botsing aan de zijlijn in het stadion van Feyenoord. „Bovendien”, zei mr. Bertels nog, „was er geen enkele aanleiding voor Griek om een kopstoot te geven. Hij heeft zich geen moment bedreigd ge voeld, hij is er ook de man niet naar. Hij is trouwens ook niet de man om onmiddellijk geweld te gebruiken. Bij ’t Zaanse bedrijf waar hij als rechercheur werkzaam is, staat hij bekend als ie mand die de problemen met klanten altijd gemoedelijk en gemakkelijk op lost”. De tuchtcommissie veegde na zijn be raad van een uur het pleidooi van mr. Bertels van de tafel en hield onvermin derd vast aan de verklaringen van de getuigen, gedaan op 29 december en op 21 januari. Tot slot volgde de uitsluiting van grensrechter Griek voor een periode van drie jaar. Het zaalhockey-toernooi van HBS heeft zich inmiddels een vaste plaats weten te verwerven op de nationale kalender, wat wil zeggen dat een goede deelname vrijwel zeker gewaarborgd is. Hogenhuis: „We zijn inderdaad een beet je trots op dit toernooi, wel terecht dacht ik. Volgens mij heeft zaalhockey een grote toekomst en dat zou wat deze regio betreft alleen maar gestimuleerd worden als er in Bloemendaal een ge schikte accommodatie zou komen. Een sporthal staat als nummer één op de prioriteitenlijst van de sportraad, dus we wachten met enige hoop af”. 80 oflbsJ Uitslag 5e ronde: Van der MijeVreeken %-%, BelleVroka lova 0-1, TeodorescuIvanova ’/a-li, Lemac- koBaumstark 1-0, Bruinenberg—Erenska 0-1, Van den GiessenBelamaric 1-0. Stand: 1-2, Lemacko, Vroka 4, 3. Van der Mije 3‘/a, 4-5. Belamaric, Vreeken 3, 6-7. Teodorescu, Erenska 2’/z, 8-9. Ivanova, Van der Giessen 2, 10-11. Belle, Baumstark 114, 12. Bruinenberg >,4. OSLO. De sinds dinsdag in Oslo heersende dooi maakt het nog niet direct onzeker of de strijd om de Europese schaatstitel voor heren het komende weekeinde wel op het natuurijs van het Bisletstadion (waar per dag 20.000 toe schouwers worden verwacht) doorgang kan vinden. „Maar als het zo door blijft gaan dan weet ik het nog niet zo net”, aldus bondscoach Leen Pfrommer die door de ongunstige weersomstandigheden gedwongen woensdagochtend al besloot uit het trainingskamp in Tönsberg naar de Noorse hoofdstad te vertrekken. „De temperatuur liep op tot zeven graden boven nul en er viel In Tuhsberg niet meer te trainen, op dit moment is het in. Oslo vijf graden. We zullen verder naar de kunstijsbaan van Valle Hovin uitwij ken”. Pfrommer was tevreden over het verloop van de training in Noorwegen- .„We zijn tot en met maandag in Tönsberg hard aan het werk geweest. Eerst wilden we het kamp opslaan in Kongsberg, maar daar bleek de baan nog altijd erg vuil te zijn. Dinsdagavond na de Nederlandse kampioenschappen in Groningen zijn we dan ook al naar Tönsberg gegaan. We hebben ons alleen gisteren tot conditietraining moeten be perken omdat er gewoon geen ijs was. Even hebben we het nog aangezien, maar vanmorgen vroeg dooide het nog steeds en toen zijn we maar naar Oslo gegaan”. Het puntenverloop van het duel-Van de GiessenBelamaric was: Wit: v.d. Giessen. (Nederland). Zwart: Belamaric (Joego-Sla- vië): 1. e4, c6; 2. d4, d5; 3. ed5; ed5; 4. Ld3, Pc6; 5 c3. g6; 6 Pf3, Lg7; 7. 0-0, Ph6 8. Lf4, Pf5 9. Pa3. a6; 10. Pc2, 0-0; 11. Dd2, Le6; 12. Tael, Tc8 13. Pe3, Pd6; 14. Pg5, Dd7; 15. Pe6, fe6; 16. Pg4, Pf7; 17. Te2, Pcd8; 18. Tfel, Tc6 19. h4, b5; -21. h5, Pd6; 22. hg6; hg3; Pc4; 24. Pc4; bc4; 25. Le5, T 11O, Z(. Iga, IXgl «&O. J.MU, £3. ICO, Pb7; 39. Teg3, e5; 31. Te5, Df7; 32. Dd2, Pd5; 33. Th5, Pf5; 34. Lf5, Tf5; 35. Dh6s, Kf6; 36 Tf5s, Kf5; 37. T£3a, KcZ, 2Z. Kf7; 39. Df4s, zwart geeft het op. sL 3 J

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 19