Nieuw plan voor „Gildenspoor” valt niet slecht bij bewoners van wijk Oecumenische diensten in Velsen-Zuid en Driehuis geven filmavond voor iedereen Inspraak bij de VVD-Velsen Reductie op bejaardenpas bij kunstkring „Voor Allen L Bloody Mary bij E.H.B.O.-Santpoort fi 41 „Vogelvrienden” I i fc ff fnl „Jr ÏJ "r; Tl t j w - fii aarlernu, qezefluj: naastr servicekeus iu kwaliteit? noq vele onvolprezen schatten^ uir Haarlems roemrijk "Oude Tijd"! <1 1I Te veel gedronken om te rijden OVERLIJDENS BERICHTEN Vergaderingen VVD Kort IJmondnieuws I Bejaarde vrouw kreeg hersenschudding De Reisduif gaat weer navluchten houden n M 5 NIEUWS UIT STAD EN STREEK JANUARI 19 76 i/UN DERDAG 2 2 Spitsuur Spoorlijn 99 1 r DE GILDEN VAN DIEST laten voor hun teerfeesten speci aal bier brouwen. Het vermaarde Gildenbier dat door kenners be stempelt wordt tot het fijnste en lichtverteerbare bier. Geniet eens van dit zalige bier in café DE HALVE MAAN Hagelingerweg 36 Santpoort r t “Z3 L.J3 lZ3 LJ O VELSEN-NOORD. Het nieu we plan voor het Gildenspoor in Velsen-Noord, dat woensdagavond op een informatieve avond in De Schouw besproken werd, ontmoette heel wat minder weerstand en zelfs voorzichtige waardering dan het eerste plan, dat een half jaar gele den gepresenteerd werd. Aan het slot van de avond kwam er uit de zaal zelfs een spontaan applaus. De bijeenkomst had ditmaal geen emo tioneel verloop zoals de voorgaan de. RH -- sx ..7 7 (ADVERTENTIE) 9 S ie rd er (Van een onzerverslaggevers) (ADVERTENTIE) 82 jaar. (Van onze stadsredactie) (Van een onzer verslaggevers) de de op dat ren tiet er ;hil rag 'SB ian de on- 5U) de ifel wil ter >r ir n m e- e t .1 e g r de Den an- re- aal len is de ?n ar id ■r n n le ,in ;n >n ti r. i, P n :e pig ïii- 29 re ien de en en ot >P en re aft it- De P- 7D op te- ng ke s. de rt- rp) na ng ler eid an en te bij en. de A- ide Ir. Dammers vertelde, dat de Beeck- zanghlaan niet op druk autoverkeer van en naar Beverwijk berekend is en gaf toe, dat de automobilisten dus één mo gelijkheid om naar Beverwijk te gaan ontnomen is. Een tunneltje onder de Rijk de Waalweg voor fietsers en voetgangers achtte hij wel wenselijk, maar practisch bijna onhaalbaar, omdat her veel lei dingen, waaronder een brede waterlei dingbuis onder de grond liggen. Wethou der Ockeloen wilde wel overwegen op de kruising voor de fietsers en voetgangers een oversteekplaats met verkeerslichten te maken. Zij heet Bloody Mary en is de nieuwste lieveling Van de Santpoortse vereniging voor EHBO. Woensdagavond maakten de EHBO-ers kennis met haar en dat hield in dat onmiddellijk mond-op-mond be ademing en hartmassage moest worden toegepast op Mary. Bloody Mary is na melijk een pas aangeschafte demonstra- tiepop. De EHBO in Santpoort had er zelf een kleine duizend gulden voor bij elkaar gespaard, toen vier ondernemers uit het dorp in onze krant lazen dat er nog duizend gulden ontbrak om Mary te kopen. Zij zegden onmiddellijk het ont brekende bedrag van duizend gulden toe en dat versnelde Mary’s komst naar Santpoort aanmerkelijk. De pop dient voor oefening voor hartmasage en mond- op-mond beademing. Degene die oefe nen kunnen direct controleren of zij juist handelen, want er is een controle- paneeltje met lampjes bij aangesloten. man uit uitgewe- Een anderê^inspreker” vond het nieu we plan een, stap terug ten opzichte van de huidige situatie, omdat mén straks niet meer met de auto de Beeckzangh- laan op kan naar Beverwijk. Hij pleitte er ook voor om de oversteek voor fiet sers en Voetgangers in de Rijk de Waalweg te vervangen door een tunnel tje. Nadat er nog even gepraat was over de keuze voor voetgangers of fietsers door het tunneltje in de Duinviietstraat en op enkele schriftelijke vragen was ingegaan, werd de bijeenkomst afgeslo ten. Een van de inwoners van de Gilden opperde het idee om de spoorlijn Bever- wijk-Hoogoven? te laten vervallen als er straks voor Hoogovens toch een noorde lijke spoorlijn door de duinen naar Uit geest komt. Volgens hem was het Gil denspoor dan ook niet nodig omdat men dan met een viaduct op het Hoogoven- terrein de havens kan bereiken. Tenslotte komt er na de oefening uit de rechterzij van Mary een strook papier waarop een beoordeling staat aangege ven. De naam Bloody Mary werd door de EHBO-leden zelf bedacht. Op de fotot de pop, vastgehouden door de gulle gevers. Van links naar rechts de heren A. C. Tabernal, Th. Huyboom en F. W. Dortmundt. De vierde man, de heer J. Maas ontbrak op dit appèl. velsen. Tijdens de woensdagmiddag in het Cultureel Centrum gehouden al gemene bestuursvergadering van de stichting „De Velser Gemeenschap” werd onder meer besloten met ingang van maandag 1 maart de houders van be jaardenpassen reductie te verlenen bij de losse kaartverkoop van de door de kunstkring „Voor Allen” te organiseren voorstellingen en concerten. Voorts zul len met steun van dezelfde kunstkring twee jazzconcerten worden gegeven in het Mikro-theater aan de Kanaalstraat. Aldus verzorgt hier zaterdag 7 februari eerst het kwartet Harry Verbeke een concert, vrijdag 12 maart gevolgd door Willem Breuker en Leo Cuypers. I --$8 Kienen. Het jeugdbestuur van de s.v. Beverwijk houdt qp zaterdag 31 januari, ’s avonds kwart over acht, een kienbijeenkomst. Sluitstuk is een grote verloting. Sciëteit. Dinsdagavond 3 februari wordt in De Boerderij aan de Vrijburcht de „Heemskerkse Sociëteit” geopend. De societeitsruimte is gevestigd in de voor malige, thans daarvan volledig geschei den barruimte in het bowlingcentrum. Commissie. Dinsdagavond 27 janua ri vergadert in het Stadskantoor de raadscommissie voor onderwijs en cultu rele zaken. De openbare vergadering be gint om 19 uur. De agenda vermeldt o.a. een voorste’ van B. en W. om de Stich ting Theater Beverwijk i.o. te subsidië ren. VELSEN. Twee personen kregen woensdag van de Velsense politie een proces verbaal omdat zij in hun auto reden, terwijl zij teveel alcoholhoudende drank gebruikt hadden. Het ging om een vrouw uit Santpoort en een IJmuiden. Het resultaat werd zen door de bloedproef. Overleden: Dirk Breeuwer, Beukenstraat 39, Beverwijk. Begrafenis vrijdag 10 uur op Duinrust. Condoleance- bezoek donderdag van 19 tot 19.30 uur in het uitvaartcentrum aan de Velserweg. Mevrouw Hillegonda Catharina Bos-de Wit, 76 jaar. Peperstraat 17 (St. Jozef- rustoord). Begrafenis zaterdag 11.30 uur op Onderlangs te Castricum. Condolean- ce-bezoek vrijdag van 15 toit 16 en van 19 tot 19.30 uur in het uitvaartcentrum. IJMUIDEN. De vogelvereniging De Vogelvrienden te IJmuiden houdt vrij dag 30 januari een avond voor leden en belangstellenden. Op deze avond, die voor iedereen toegankelijk is zal een avondvullende kleurenfilm worden ver toond over alles wat met het houden van vogels te maken heeft. Onderwerpen ken en om Velsen-Noord een goede verbinding met Beverwijk te geven. Een andere wijkbewoner vond het voor fietsers wel erg moeilijk om ko mend vanaf de noordkant van de Wenc- kebachlaan helemaal naar de spoorweg overgang in het verlengde van de Beeckzanghlaan te moeten om de Gilden te bereiken. Ir. Dammers gaf toe, dat dit een zwak punt in het plan was en wil daarvoor nog een oplossing zoeken. als ontsmetten, verzorgen, kweken, af richten, voederen komen in deze film aan de orde, evenals volierebouw en' indeling. De avond wordt gehouden in de filmzaal van het Pen-centrum aan de Kanaalstraat en begint om acht uur. (Van een medewerker) BEVERWIJK. De leden van de postduivenvereniging De Reisduif hebben tijdens de algemene ledenvergadering verschillende actuele punten aangeroerd en zich beraden over het komende vlieg- seizoen. Zo gaan de duiven voor de eerste keer op zondag 11 april uit de hokken voor een africhtingsvlucht van uit Voorschoten. Men gaat ook een oude traditie herstellen door na het vliegsei- zoen weer de zogenoemde navluchten te houden om zo een verenigingskampioen aan te wijzen. Er worden vijf vluchten gehouden. De vergadering had weinig moeite met het voorstel de aftredende bestuursleden K. van der Reep en J. Welp te herkiezen. T«ch kwamener over het Gil denspoor en de gevolgen nog heel wat vragen los. Wethouder C. Ockeloen, ir. G. J. Wilmink van Hoogovens, directeur D. N. Dammers van Openbare Werken en ir. G. J. Kleinhoonte van Os van TNO probeerden op alle vragen ant woorden te geven. Naast de grote lijnen kwamen ook heel wat details naar vo ren. Wethouder Ockeloen beloofde bij eventuele uitvoering van het plan Gil denspoor nauw contact met de bevolking te houden om ook deze details in onder ling overleg te regelen. Wethouder Ockeloen begon de avond met te benadrukken, dat het niet om een officiële hoorzitting ging. Die zal er pas komen als er na goedkeuring door de raad van Velsen bezwaren tegen het plan worden ingediend bij de provincie. De wethouder vertelde vervolgens hoe men aan de hand van de opmerkingen op de vorige bijeenkomst in De Schouw het plan Gildenspoor opnieuw bekeken heeft. De stuurgroep kwam toen op het idee om het spoor een stuk verder van de woningen af te schuiven. Bovendieb wilde de stuurgroep serieus ingaan op de angst, dat de Gildenbuurt te geïsoleerd komt te liggen en daarom heeft men de wegenopzet iets gewijzigd en een extra overgang voor voetgangers, brandweer, politie en ambulance gepland bij het tunneltje in de Duinviietstraat. „Naast de voordelen, die het plan Hoogovens 'biedt, hebben we de overtuiging, dat het plan nu ook een stuk verbetering in de ontsluiting van de Gildenbuurt bete kent'’, aldus de wethouder. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Een 78-jarige vrouw stak dinsdagavond plotseling de Wil- lemsbeekweg over. Een naderende brom fietser kon haar niet meer ontwijken. De vrouw viel door de aanrijding en kreeg een zware hersenschudding. De Ongevallendienst bracht haar naar het Zeeweg Ziekenhuis. Een van de aanwezigen zag in het spitsuur problemen voor het verkeer naar de wijk komen. Voor Scheybeeck moet men linksaf de Wijkerstraatweg op om via de verlengde Gildenlaan in de wijk te komen. Hij was bang. dat. het. praktisch onmogelijk is door het drukke verkeer om af te slaan,- terwijl'de auto mobilisten geen gebruik meer kunnen maken van de alternatieve route via de Rijk de Waalweg, die men nu vaak in het spitsuur gebruikt. Ir. Dammers ant woordde, dat de verkeerslichten op de kruisingen bij Scheybeeck aangepast zullen moeten worden, indien dit werke lijk problemen zou gaan opleveren. Met een aanpassing is het mogelijk het ver keer vanaf de tunnel naar de Wijker straatweg enige tijd vrij baan te geven. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. In het kader van de internationale bidweek voor de eenheid der kerken hebben de beide Engelmun- dusgemeenschappen van Driehuis en Velsen-Zuid elkaar wederzijds voor een kerkdienst uitgenodigd. Aldus komt vrij dag 23 januari de hervormde gemeente uit Velsen-Zuid op bezoek bij de Engel- mundus-parochie in Driehuis. Deze ge bedsdienst begint om 19.30 u. en wordt voorgegaan door ds. L. Brink en pater A. Freriks msc. Het jongerenkoor uit Driehuis verleent hieraan zijn medewer king. Vervolgens is de katholieke parochie uit Driehuis voor zondag uitgenodigd in de Engelmunduskerk van de hervormde gemeente in Velsen-Zuid. Deze dienst begint om tien uur. Beide gemeenschap pen vertrouwen erop dat velen gebruik zullen maken van de gelegenheid met elkaar kennis te maken en gezamenlijk te bidden. Alle omwonenden van beide kerken kunnen zich dan ook als harte lijk welkom beschouwen. atergroep i.o. uit Beverwijk, met bedoeling de programma’s van kunstkring „Voor Allen” enigszins elkaar af te stemmen. Dit naar aanlei ding van het tot stand komen van „De Nieuwe Slof”. Bij dit alles werd ook bij de „Stisa” op enige spoed aangedrongen met een antwoord op het door „De Velser Ge meenschap” uitgebrachte rapport over de behoefte aan het instellen van een jeugd-servicebureau. Ook werd besloten voor dinsdag 27 april een vergadering uit te schrijven voor de besturen van de bij „De Velser Gemeenschap” en de „Stisa” aangesloten verenigingen. Tenslotte werd nog meegedeeld dat naar aanleiding van de cultuurnota van de B.S.C.R. op de eerstvolgende vergade ring van „De Velser Gemeenschap” ook de wenselijkheid van een dergelijke nota voor Velsen ter sprake zal worden ge bracht. F Ir. Wilmink van Hoogovens zei, dat de noordelijke lijn er nog niet is en dat als hij er komt dat juist wordt gedaan omdat één spoorlijn naar Hoogovens te weinig is gebleken. Bovendien wees hij erop, dat het totale veranderen van het spoorwegnet op het Hoogoventerrein astronomische sommen gaat kosten. Wet houder Ockeloen ging dieper op het geld in. Hij vond het voorstel buiten de realiteit en wees de aanwezigen op de economische situatie, die het niet meer toelaat dat er maar met geld wordt gesmeten. VELSEN De Statencentrale Haar- lem/Velsen van de VVD houdt op don derdag 29 januari een ledenvergadering. Men komt bijeen om kwart over acht in „Beeckestijn”. De Kamercentrale Haar lem van de VVD vergadert op vrijdag 6 februari om acht uur in Krasnapolsky in Amsterdam. Ook hebben vertegenwoordigers van „De Velser Gemeenschap” inmiddels het eerste contactgesprek gehad met de the- Wethouder Ockeloen benadrukte, dat de verkeerssituatie bij Scheybeeck lang niet bevredigend is en dat alleen een viaduct over de spoorbaan daarin een oplossing kan gaan bieden. Voor hem staat het als een paal boven water, dat dit viaduct er zo snel mogelijk moet komen cm het verkeer vlot te verwer- I „Kerk zonder grenzen”. Het jeugd koor „Kerk zonder grenzen” van radio- Bloerriendaal onder leiding van Hans van Noort, verleent zondag 25 januari zijn medewerking aan de jeugddienst in de Nieuwe Kerk aan de Kanaalstraat in IJmuiden. De leiding berust bij ds. T. Geurts uit Broek op Langedijk. De dienst begint om 19 uur en zal door samenzang worden ingeleid. VESEN. De afdeling Velsen van de VVD heeft voor woensdag 4 februari een ledenvergadering uitgesebreven, te houden in het Cultureel Centrum aan het Moerbergplantsoen. De agenda hier voor verfheldt onder meer een bespre king van het streekplan Amsterdam- Noordzeekanaalgebied. De heer E. J. Everwijn Lange, voor de VVD vertegen woordiger in de Provinciale Staten van noord-Holland en lid van de commissie voor ruimtelijke ordening acht het na melijk bijzonder gewenst de mening van de leden te vernemen over enige, voor Velsen belangrijke punten, zoals de voorhaven, een uitbreiding van Hoogo vens en de bebouwing van de Velser- broekpolder. Een en ander zal deze avond door een deskundige nader wor den toegelicht. Voorts wordt de kandidaatstelling voor de Tweede Kamerverkiezing in 1977 aan de orde gesteld, evenals het deelnemen aan de algemene vergadering op vrijdag 12 en zaterdag I's maart in Rotterdam. 5:

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 5