VVON verbiedt leden om te solliciteren bij FC Utrecht RAB WIL VERVOLG ZAAK-WULLEMS Noren willen opnieuw de hegemonie V errassende Zege Alexandra van der Mije op Erica Belle LEMACKO BLIJFT ERG STERK SPELEN Pijnen en Haritz nu al aan de leiding nederlagen Van Bracht 4 9 UITSTEKEND SPEL OP TITELSTRIJD DRIEBANDEN Wl 23 SPORT VRIJDAG 23 JANUARI 1976 UTRECHT. De zaak-Henk Wullems contra NAC krijgt een vervolg. Met andere hoofdrolspelers weliswaar, maar met hetzelfde doel: het recht op arbeid van een trainer die onder contract staat bij een vereniging. Hoofdrollen nu voor Jan Rab, de voorzitter van de Vereniging van Ooefenmeesters in Nederland (VVON) en FC Utrecht. Het bestuur van de boven het ravijn bengelende eredivisieclub stelde zijn oefenmeester gisteren na de ochtendtraining op non-actief en gaf hulptrainer Han Berger opdracht met onmiddellijke ingang de training over te nemen. Storholt: favoriet Langeweg blunderde na goede partij tegen Tal (Van onze schaakmedewerker) ook Wit: Koning c2, Paard e5, pionnen a2, (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. lllllllilll (Van onze schaakmedewerker) niiiniiiii een snelle weerlegging in feite een ge makkelijke middag had. Direct na het bekend worden van het op non-actief-stellen van Rab, reageer de de VVON. De organisatie verklaarde FC Utrecht tot besmet gebied, hetgeen betekent dat elk lid van de WON dat voor 1 juli (de dag waarop het contract met Rab eindigt) een verbintenis als A-trainer aangaat, zal worden geschorst als lid van de trainersorganisatie en voor royement zal worden voorgedragen. De tweede daad van de VVON was de ontslagen Rab te adviseren arbitrage aan te spannen tegen de FC. Rab is dat zeker van plan. Hij voelt zich sterk door de uitspraak in de zaak- Wullems. De rechter bepaalde toen dat een trainer die onder contract staat bij een vereniging recht heeft op arbeid. Henk Wullems won, maar kreeg zijn baan tje bij NAC niet terug. Zegt Jaap van der Leek, secretaris-generaal van de VVON en groot voorvechter van meer zekerheid voor de oefenmeester: „Tussen NAC en Wullems was de controverse veel sterker. Wullems en NAC hadden zich zodanig uitgelaten, dat er geen mogelijkheid was voor een terugkeer. Wullems heeft toen een schadeloosstelling geaccepteerd. In de zaak-Rab ligt dat duidelijk anders. Rab heeft zich correct gedragen; nooit heeft hij afgegeven op de FC Utrecht. De mogelijkheden om hem terug te nemen, zijn er. Wij vinden dan ook dat de klok teruggedraaid moet worden en dat hij weer in de functie van hoofd trainer aangesteld moet worden”, aldus Van der Leek. Niet zo vreemd natuurlijk als je het aanbod krijgt de jeugd te gaan trainen. Zegt de FC Utrecht-voorzitter: „Het ontbreken van een vertrouwensrelatie tus sen spelers van de A-selectie. trainer en bestuur was geen basis om verder te sters zijn zonder enig voorbehoud de betere schaaksters hetgeen ook nu in de partij v. d. Mije-Belle aan het licht kwam. 6 6 5 1.121 1.000 1.008 0.925 1.056 0.948 0.870 0.638. Jan Rab voelt zich sterk na uitspraak in zaak-Wullems. Wat dan wel? De zaak-Wery, de nederlaag tegen Go Ahead Eagles. Het be stuur van de FC wenst er niet op in te gaan, maar duidelijk is dat de leiding teleurgesteld is over het uitblijven van een opleving. Even wakkerde het vuur aan in de FC-selectie, maar het doofde veel te snel met als nieuw dieptepunt de 4-1 nederlaag op eigen veld tegen de Eagles. Werkhoven: „Als bestuur zijn we overtuigd van de kwaliteiten van dit elftal. Met dit materiaal hoef je niette degraderen en daarom hebben we deze harde maatregelen genomen. We willen het eredivisievoetbal behouden voor Utrecht”. Het op non-actief-stellen van Jan Rab was een van de maatregelen die het bestuur donderdag afkondigde. De rest van het pakket betrof de spelersgroep. De vrije woensdag en zaterdag werden ingetrokken; Juergen Henriksen werd opvolger van Leo van Veen als aanvoerder; voor de full-profs Henriksen, Van Veen, Hulshorst, Wery en Paunovic heeft men twee ochtendtrainingen verplicht gesteld en de spelersraad is ontbonden. Werkhoven: „Verder hebben we de spe lers gewezen op enkele punten in hun contract. We gaan streng controleren of de spelers niet te veel roken en drinken. En ook hebben we een 100 procent- inzet geëist”. Hulptrainer Han Berger (25) is nu.de man die met volledige steun de harde lijn dient te volgen. Hij trok donderdagmiddag met de A-selectie de bossen rond Utrecht in. Maar niet voordat hij contact had opgenomen met de VVON. Jaap van der Leek: „Berger heeft ons gevraagd wat hij doen moest. We hebben hem gezegd dat hij voorlopig de opdracht van het bestuur moest uitvoeren. We willen hem het pistool niet onmiddellijk op de borst zetten”. Een pakket maatregelen dat duidelijk maakt waar het volgens het bestuur on der Jan Rab aan ontbroken heeft: de harde lijn. Daarom ook heeft men de spe lersgroep niet gekend in de beslissingen. De tijd van discussiëren is voorbij, nu dient er gewerkt te worden, zo stelt het bestuur. zes V.d. Ada van der Giessen zette tegen de Poolse Erenska een koningsaanval op door met haar pionnen op te marcheren en daarbij de ondersteuning van het zware geschut te geven. Tot een beslissing kwam het in eerste zitting evenwel niet. Evenmin konden Vreeken en Belama- ric hun gevecht in de eerste vijf uur beëindigen. Vreeken was in deze kracht meting de toonaangevende speelster. De huidige kampioene deed het beslist niet qnverdienstelijk in dit Sicilliaanse duel maar kwam op het beslissende moment gewoon klasse tekort die de ex- Roemeense wel in haar ransel meedraagt. Het bestuur van de FC heeft inmiddels bij de KNVB om dispensatie gevraagd voor Han Berger, die in het bezit is van het B-diploma en studeert voor het hoogste trainersdiploma. Men zegt te zoeken naar een A-trainer, maar de finan ciële mogelijkheden zijn niet zodanig dat de FC èn Rab èn een nieuwe A-trainer zou kunnen betalen. Duidelijk lijkt dus wel dat Berger de strijd tegen de degra datie moet aanbinden. Of de rechter moet Rab in het gelijk stellen en de FC Utrecht dwingen hem recht op arbeid te geven. proberen te zoeken. Ik heb geen pun ten, maar ik sta nu met 1.056 toch boven mijn record. (1.039 in Bergeyk). En dat is hoopgevend”. Hij mag ook nog eens terugdenken aan het seizoen 1970-71 toen hij in Arnhem zijn eer ste nationale titel in de moeilijkste spelsoort veroverde, ook na twee ne derlagen. De eerste indruk was dat het in deze beruchte „tik-tak-jij-moet” fase niet al lemaal vlekkeloos ging maar de heren haalden het en toen was het afbreken geblazen. Het leek erop dat Smejkal met een ingesloten paard alsnog tenonder zou gaan. Hoe het evenwel remise werd leert het vervolg vanuit de volgende afgebroken positie. SOSONKO (wit) SMEJKAL (zwart); met wit aan zet. Van Bracht zou er beter aan ge daan hebben wat meer waarde te hechten aan zijn eigen woorden. Want nu is de kans groot dat hem hetzelfde overkomt als ex-wereld- kampioen Kobayashi. Hij verloor te gen een door sommigen ten onrechte afgeschreven De Ruiter, die na de eerste dag zelfs de leiding heeft, kansloos. Een serie van 10 kort voor het einde behoedde hem nog voor een afgang. Tegen Popeyus was hij in het begin nergens, maar vocht toen in eens verbeten terug. Op het beslissen de moment (54-51 na 44 beurten in zijn voordeel) gaf hij de partij toch weer uit handen. „Misschien ben ik toch wel iets te vermoeid. Dat wreekt zich op kritieke momenten. Maar laat ik geen excuses Voorlopig is FC Utrecht niet van plan meer te doen dan het nakomen van de contractuele verplichtingen jegens de op non-actief gestelde oefenmeester. Men bestrijdt dat Rab het recht op arbeid is ontzegd. Voorzitter Werkhoven: „We wilden met Rab zoeken naar een andere functie binnen de FC. Hij heeft dit ge weigerd”. Voorlopig trekt Van Bracht, al ge zien als een toekomstige wereldkam pioen, zich niet zoveel van zijn ver lies aan. Toch kan het seizoen voor hem ineens afgelopen zijn. Alleen de kampioen mag rekenen op afvaardi ging naar Valencia (E.K.) en Oosten de (W.K.). De nummer twee behoeft zich geen enkele illusie te maken. De Tsjechische grootmeester Jan Smejkal versliep zich voor zijn partij tegen Genna Sosonko. Desondanks bereikte hij een remise. Bovendien kon Van der Mije zich nu naar een gedeelde tweede plaats spelen ten koste van Erica Relle. Het is al lang bekend dat Belle dit jaar Nederlands kampioene werd bij afwezigheid van Van der Mije en Vreeken. Deze speel- Wonder boven wonder bleef Carl a Bruinenberg ditmaal eens zonder tijd- noodperikelen. Er kwam een snelle vereenvoudiging die tot een voordelig eindspel voor de Nederlandse leidde. Baumstark moest toen ervaren dat een rode-lantaarndraagster niet bij voorbaat een slecht schaakster hoeft te zijn. en overwon kwartier. De stand na het eerste uur is: 1. Pljnen- Haritz Ned.-Wdl.) 100 punten, op een ronde: 2. Merckx-Sercu (Bel.) 61. 3. Schuiten-Schulze (Ned.-Wdl.) 10, 4. Stam-Clark ('Ned-Aus.) 5, 5. Peffgen-Knetemann (Wdl.-Ned.) 2, 6. Duyn- dam-Karstens (Ned.J, 7. Maertens-Kemper (Bel.-Wdl.). Op twee ronden: 8. Hempel-Bal (Wdl.-Ned.), 9. De Meyer-Stevens (Bel.). Op drie ronden: 10. Van Linden-Gllmore (Bel- Aus.) 28 punten, 11. Schülz-Hopmann (Wdl.- Lie.). Op vijf ronden: 12. Debosscher-Breur (Bel.-Ned.), 13. Priem-Della Torres (Ned.-Ita.). c5, e5, f7, g6 en h5. De analyses in deze stelling deden een remise veronderstel len met iets betere kansen voor Lange weg. Acht zetten later echter moest hij ontgoocheld de koning omleggen. Met het nemen van een giftige pion op c5 kwam hij voor de keus te staan zich mat te laten zetten dan wel de dame te verspelen. Het één zowel als het ander was natuurlijk rampzalig. Het vervolg: 41. Ta6, Td6; 42. Ta8, Lh6; 43. Lxh6, Kxh6; 44. Da2, De7; 46. Lc4, Ph7; 47. Df2, Dg5; 48. Dxc5??, Tdlen Langeweg gaf het op. Leider Ljubojevic kreeg in een Sicili- gaan. Natuurlek hebben we de menseljjke aspecten zwaar laten wegen. Eerder al na de 9-2 nederlaag tegen FC Twente. Toen hebben we ons nog achter de trainer geschaard, inmiddels is er voldoende gebeurd om daarop terug te ko men”. De belangstelling bleef op de eerste avond van deze Zesdaagse beneden de verwachting. Bijna de helft van het aantal beschikbare stoelen bleef onbezet. De 24-uurrace van Oss zal dit jaar geen doorgang vinden. Het organisatiecomité heeft besloten dit jaar de wedstrijd niet te houden, omdat geen geschikte accommodatie beschik baar is. Rosi Mittermaier (W.-Dld.) won in Bad Gastein de slalom en verstevigde met deze zege haar leidende positie in het algemeen klassement om de wereldbeker skiën. Wilhelm Sauer, de 35-jarige doelman van de amateurvoetbalclub Erdberg uit Wenen, werd tot een gevangenisstraf van negen maanden veroordeeld. Sauer ging wat al te ver in het stoppen van een tegenstander, door hem in de hals te trappen, nadat hij hem eerst ten val had gebracht. WIJK AAN ZEE. - Na een zestal speeldagen in het Hoogovenschaaktoer- nooi komt ook in de damesgroep wat tekening in de strijd. De als favoriete gestarte Bulgaarse Lemacke heeft zich aan de kop van de ranglijst weten te handhaven. Ditmaal bleef zij haar land genote Ivanova de baas die in 23 zetten tenonder ging. Eigenlijk had men van Ivanova verwacht dat zij er eens goed voor zou gaan zitten. Enkele vlotte re- mise-duels in de voorgaande rondes de den veronderstellen dat zij zich spaarde voor het grote werk. Aanvankelijk was het in de partij met haar landgenote ook wel „van dik hout zaagt men planken" inaar het was door Ivanova zo optimis tisch opgezet dat haar landgenote met begin van de week in Oslo heerste, heeft de dikke ijslaag nauwelijks aangetast. De Nederlandse ploeg kreeg zelfs toes temming om vanochtend gedurende twee uur in het Bisletstadion te trainen. De baanrecords dateren alle uit 1971. De Zweed Hasse Börjes heeft met 39.61 seconden het record op de 500 meter in handen. De andere records staan op naam van Ard Schenk (2.02.3 - 7.22.84 - 15.13.4). pioen Henny Kuiper werden de 26 deel nemers vanaf gisteravond zes dagen ver plicht aan hun zadel gekleefd. De grote favorieten voor de eindzege van deze Zesdaagse zijn zonder meer René Pijnen en Günther Haritz. Het duo, dat dit seizoen al vier zesdaagsen heeft gewon nen, is momenteel uitstekend in vorm. Dit was een van de redenen waarom Peter Post het duo uit elkaar wilde halen. Post stelde voor dat Pijnen met zijn koppelgenoot van de Zesdaagse van vorig jaar, Roy Schuiten, zou rijden. Maar Pijnen, die reeds in 1972, ’73 en ’74 de Rotterdamse Zesdaagse op zijn naam bracht, voelde niets voor het plan van Peter Post. Pijnen: „Günther en ik rijden nu twee seizoenen samen, en wij passen uitstekend bij elkaar”. Hoe sterk het duo Pijnen-Haritz momenteel rijdt, bewezen zij op de eerste avond van de Rotterdamse Zesdaagse. Na de 50 tempo- ronden en de koppelkoers over 60 minu ten bezetten zij meteen de eerste plaats in het algemeen klassement. I hier voor eigen publiek graag de titel I veroveren”, zei hij. „Maar het lijkt mij I helemaal het einde als ik op mijn ver- I jaardag, 13 februari, het Olympisch goud I van de 1500 meter mag omhangen. Daar I leef ik helemaal naar toe”. Het is geheel zeker dat de titelstrijd zich inderdaad op het „heilige” ijs van Bislet gaat afspelen. De dooi, die in het Toch houdt Josh Tenmann, de trainer, die dit seizoen door een furieuze trai- ningsaanpak de Noren naar grote hoogte stuwde, nog wat slagen om de arm. „Ik ben ervan overtuigd dat de Russen in de landenwedstrijd tegen ons niet het uiter ste hebben gegeven”, aldus de grijze Tenmann. „We zullen heus nog wel rekening moeten houden met Ivanov en Kondakov. Die kunnen veel beter dan ze in Elverum hebben laten zien. Verder kunnen ook de Oostduitsers en Hans van Helden goed uit de hoek komen. Veel zal afhangen van de resultaten op de 500 meter”. Als zijn persoonlijke favo riet noemde Tenmann de specifieke stayer Stensen, uitgerekend de enige, die zien onder leiding van een eigen trainer (Finn Hodt) bleef voorbereiden. De Ne derlandse bondscoach Leen Pfrommer is een andere mening toegedaan. Voor hem is Storholt de grootste kanshebber. Storholt zelf is met zijn gedachten eigenlijk al meer bij de Olympische Spelen in Innsbruck. „Natuurlijk wil ik was het dus komen LEEUWARDEN. Wie voor de nationale titelstrijd in het driebanden te Leeuwarden voorspelde dat Van Bracht zijn eerste twee partijen zou verliezen, werd verondersteld met molentjes te lopen. Immers, de Waal- wijker eindigde bij het wereldkampi oenschap in La Paz als tweede achter Ceulemans na een weergaloos sterk toernooi onder bizarre omstandighe den. Vanaf dat moment had Van Bracht naam gemaakt. Die naam moet hij in Leeuwarden hoog houden hoewel hij als vertegenwoordiger voor een biljartfirma vaak niet meer dan enige uren per week kon trainen. Zelf had de titelverdediger al zijn twijfels of dat zou lukken. Voor zijn nederlagen tegen Henny de Ruiter en Herman Popeyus had hij al ruimte gelaten voor een teleurstelling. „Ik ben dacht ik toch wel in vorm en ik ben ook wel iets van plan. Ik denk aan verbetering van mijn Nederlands record algemeen gemiddelde. Maar het is gevaarlijk dergelijke pretenties te hebben. Kijk maar eens wat er in Japan is gebeurd. Daar is Kobayashi in het nationale kampioenschap nota bene vijfde geworden”. 4 6 4 11 4 8 4 10 0 10 0 0 0 WIJK AAN ZEE. Het is voor een schaker een goede zaak dat hij goed uitgeslapen achter het bord verschijnt. Een andere zaak is dat men zo lang slaapt dat men te laat aan het bord komt. Het overkwam in de zesde ronde van het Hoogovenschaaktoernooi de Tsjechische grootmeester Smej kal. Toen om één uur de klokken werden aangezet bleef de stoel van Smejkal nog vijftig minuten onbezet. En dan te bedenken dat hij al in tijdnood pleegt te komen wanneer hij Waar is Tal? Deze vraag wordt elke ronde opnieuw gesteld, omdat de oud- wereldkampioen nog geen enkele keer indruk heeft kunnen maken. In een Konings-Indische partij tegen Langeweg zocht hij zijn heil op de koningsvleugel Stand: (resp. punten, hoogste serie, alg. gemiddelde): 1. De Ruiter 2. Teegelaar 3. Popeyus 4. Brosens 5. Van Bracht 6. Van der Smissen 7. Doggen 8. De Jong De regering van Quebec zal, zo verklaarde woordvoerder Robert Bourassa in Montreal, de Canadese overheid een bedrag vragen van 200 miljoen dollar (ruim 520 miljoen gulden) om het 600 miljoen dollar tekort voor de Olympische Spelen te dekken. In een wedstrijd voor de voorronden van het Olympisch voetbaltoernooi zegevierde Spanje in Sevilla met 2-0 over Turkije. Betty Stöve en Francoise Durr kwamen een ronde verder in het internationale tnnis- toernooi in Fairfax, door het dubbel Kuyken- dall-Reidel (VS-W. Did.) met 6-2 en 6-4 te verslaan. het optimale gebruik maakt van de hem toegemeten tijd. Sosonko, die met wit rustig zat te wachten moet op dat moment zijn kans hebben geroken. Toch al goed gehumeurd vanwege zijn zege in de vorige ronde op Böhm, moet hij nieuwe kansen hebben gezien om de lokkende grootmeesterti tel dichter binnen bereik te krijgen. Toch bleek tijdens het verloop van de partij dat Smejkal niet voor niets een geducht grootmeester is. Met ijzige kalmte voerde hij zijn zetten uit de tijdnoodfase van 22 zetten in een OSLO (ANP). Dertien jaar geleden zorgden Aaness, Thomassen, Moe en Jo- hannesen voor een unicum in de schaatshistorie door in Gothenburg tij dens de strijd om het Europees kampi oenschap de eerste vier plaatsen voor Noorwegen op te eisen. De Noren beschikken nu opnieuw over vier azen, die het full house van 1963 kunnen evenaren. Alle ogen van schaatsminnend Noorwegen zullen het komend weekeinde op Jan Egil Storholt, Sten Stensen (titelverdediger), Kay Stensjhemmet en Amund Sjoebrend ge richt zijn. aanse verdediging geen vat op Ree. De Nederlander had het loperpaar waarte gen wat verwaaide pionnen stonden. Hij behield uiterst bekwaam het initiatief waarop de Joegoslaaf in remise moest berusten. Dvorecki kwam met zijn Franse ver dediging tegen Kurajica veelbelovend te staan. De spelers offerden om beurten een pion maar de Rus had het betere spel. Toen hij evenwel op de ongelukki ge gedachte kwam de vijandelijke groe pen vrij spel te geven, was het Kurajica wel toevertrouwd de geboden kansen dankbaar uit te buiten. Andersson en Browne kwamen in een Nimzo-Indiër wel tot talrijke verwikke lingen maar nauwelijks tot een versto ring van het evenwicht. Bij het begin van de tweede zitting maakte Browne op de zijn bekende luidruchtige manier het nodige tam-tam over een vermeende foutieve notatie door Andersson, Het bleek storm in een glas water. Onder tussen tikte Browne’s klok bij een dub bel toreneindspel rustig door en toen koos hij de wijste partij en ging scha ken. De partij werd opnieuw afgebroken in een stelling die nauwelijks wijziging heeft ondergaan. Olafsson leek op weg rode-lairtaam- drager Böhm van het bord te walsen. De Konings-Indisch verlopen openingsfase leverde Böhm nogal wat zwaktes op de witte velden op. Olafsson begon een pionnenopmars op de koningsvleugel. Böhm’s laatste uur leek geslagen. In de slotfase voor de tijdcontrole haperde er evenwel iets in de IJslandse machinerie. Mogelijk koos hij een verkeerd plan. Het gevolg was dat bij het afbreken de kansen gekeerd leken in een stelling waarin Böhm inmiddels een pion was voorgekomen. Met grote kalmte, de IJs lander eigen, toonde Olafsson aan dat er voor Böhm toch niet meer dan remise te behalen was. De Engelsman Bellin blijft het in de meestergroep verrassend goed doen. Hij verwees de Amerikaan Christiansen naar de groep der achterblijvers en voert nog steeds alleen de ranglijst aan. Ligterink, die Boersma de baas bleef, blijft hier goed volgen. TJERK DE JONG. Stand na zes ronden: 1. Lemacko 5. 2-3 Vokralova, V.d. Mije 414. 4-5 Be^tmaric, Vreeken 3 plus la. 6 Teodorescu 3. 7 Erenska 214 plus la. 8 V.d. Giessen 2 plus la. 9 Ivanova 2. 10 Baumstark 114 plus la. 11 Belle Ui. 12 Bruinenberg V2 plus la. wat er evenwel gevaarlijker uitzag dan er uitkwam. Langeweg verplaatste de strijd naar de dame vleugel. Een toren verdubbeling op de a-lijn bracht hem het initiatief en andermaal werd Tal dit toernooi in de verdediging gedrongen. Afgebroken werd in de volgende stel ling: LANGEWEG (wit) —aan zet koning h2, dame f2, toren a2, lopers c4 en e3, pionnen c3, e4, f3 g2 en h3. TAL (zwart) koning h7, dame c7, toren d7, loper f8, paard f6, pionnen Voor de concurrentie zaak niet verder achterop te maar daarin slaagde de Tsjechische Vro- kalova niet helemaal. Haar tegenstand ster. de Roemeense Teodorescu kwam via de open c-lij.n tot aktie maar vooi Vrokalova gelukkig niet zodanig dat er groot onheil boven haar hoofd hing. Het werd een deling van het punt waarmee zij toch een halve punt achterstand opliep op Lemacko. I Fietsen om een hengst. Het is een bijna onwaarschijnlij ke gedachte maar Peter Post, wedstrijd leider van de Rotterdamse Zesdaagse, weet hoe hij het Zesdaagse-publiek voor zijn jaarlijkse evenement in Ahoy en thousiast moet maken. Want de bijna twee jaar oude hengst „Peter Post” (voor insiders, het is een zoon van Scep tre en Zamore the Saint) is een van de hoofdprijzen van de zesde wielerzes- daagse die in het Rotterdamse sportpa leis Ahoy wordt gehouden. De draver met sulky en pikeur maakt elke avond een ererondje, en de verzekeringsmaat schappij die deze prijs beschikbaar heeft gesteld, gaat de hele combinatie schen ken aan de winnaar van een speciaal klassement. Met het startschot van wereldkam- Uitslagen: Vreeken (Ned)-Belamaric (Joe) afg. Erenska (Pol)-v.d. Giessen (Ned) afg. Baumstark (Roe)-Brulnenberg (Ned) afg. Iva nova (Bul)-Lemacko (Bul) 0-1, Vokralova (Tsj)- Teodorescu (Roe) 14-14 V.d. Mije (Ned)-Belle (Ned) 1-0. Uitslagen: Grootmeestergroep: Böhm (Ned)—Olafsson (IJsl)14-14, Browne (Vst)Andersson (Zwe) afg., Ree (Ned)Ljubojevic (Joe) ti-Vz, Kura jica (Joe)Dvorecki (Sov) 1-0, Langeweg (Ned)—Tal (Sov) 0-1, Sosonko (Ned)Smejkal (Tsj) 14-14. Stand na zes ronden: 1. Ljubojevic 4 la, 2. Kurajica 4, 3. Sosonko 314, 4-7. Langeweg, Tal, Smejkal, Olafsson 3, 8. Browne 214 2a, 9. Ree 214, 10. Andersson 2 la, 11. Dvorecki 2, 12. Böhm 114. Meestergroep: Ligterink (Ned)—Boersma (Ned) 1-0, Lehman (Wdl)—Marcus (Ned) 1-0, Christlanssen (Vst)—Bellin (Eng) 0-1, Szmetan (Arg)Farago (Hon) 14-14, Westerinen (Fin) Nikolac (Joe) 0-1, Kusnir (Isr)Hartoch (Ned) 14-14. Stand na zes ronden: 1. Bellin 5, 2-3. Ligterink, Nikolac 4. 4. Farago 4, 5-7. Har toch, Christlanssen, Westerinen 314, 8-9. Leh mann, Szmetan 214, 10. Kusnir 114, 11. Boers ma 1, 12. Marcus 0. b3, c5, d4; Zwart: Ke 4, paard b2, pion nen a5, b5, c6, d5, h6. Er werd nog gespeeld 48. Kxb2, Kxd4; 49. Pxc6 schaak, Kxc5: Pxa5, h5; 51. Pb7, Kd4 remise. KI

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 23