Boerenkool met recept I Stadsschouwburg slecht benoemd bereikbaar voor invaliden KLANT NIET ALTIJD KONING d HERSENWERK IS OOK WERK •Sja Twee nieuwe hoofdleidsters I ■far g! H 1 ik it II Drempels moeten weg iü c streekplan amsterdam- noordzeekanaalgebied inspraakprocedure Wasserij DUYN Jjp T’ f» JPJ ZATERDAG 2 4 19 7 6 JANUARI NIEUWS UIT STAD EN STREEK 7 - w Bakkum Castricum Heemskerk 'Wil'" I II Wijk aan Zee Velsen-Noord F Velsen-Zuid Driehuis ■T Uitgeest 4 - - fljs IJmuiden-Oost gf- .^a K Ml 'V J Beverwijk i Santpoort IJmuiden (ADVERTENTIE) Kies het juiste kanaal woensdag 28 januari, 8 uur. Bleijenhoevelaan 2 Cultureel Centrum „De Schouw", Velsen Noord Meer informatie ontvangt u als u 't onderstaande invult. /j B&i --gnt (ADVERTENTIE) KERK III«HJ 19 10 ■- 1 i- 1 f O' Bon opsturen aan Postbus 3172 - Haarlem Centraal informatiepunt - telefoon 023 - 31 93 90 „Maar ook dat werk scherpt de her sens”, weet hij te vertellen. Hij ont hulde ons tevens dat zijn landgenote S. Vokralova, die in de damesgroep strijdt, zich ook met computer-pro- grammering bezig houdt. Dat opknappen zal 1.267.000 gulden gaan kosten. Ik wil meedoen. Stuur mij de "Samen vatting Nota van Uitgangspunten" Amsterdam-Noordzeekanaalgebied. en zaterdag R.-k. Kerk. H. Odulphus, Odulfstraat, zaterdag 19.15 u„ zondag 9.30 en 11.30 u.: Heliomare, Relweg, zondag 9.30 u. Ned- Herv. Kerk, Voorstraat 1, zondag 10 u. ds. A. Goudsmit Aalbers. R.-k. Kerk. O.L. Vrouw Hemelvaart, Brederodestraat, zaterdag 19 u-, zondag 9 en 11 u. AMSTERDAMSEVAART 20 HAARLEM - TEL, 322462 A. 17 R.-k. Kerk. H. Joseph, Wijkerstraat- weg 55, zaterdag 19 u., zondag 9, 10.30 en 12 u. Ned. Herv- Kerk. Noorclerkerk, Stra? tingplantsoen, zondag 10.15 u. ds. J. G. Bouwman. Geref. Kerk, Koningsweg 39, zondag 9.30 u. kand. H. J. Nieuwenhuis (Kinder - nevendienst), 17 u. ds. L- J. G. IJkel Z. 21. Tenslotte wordt er gesproken over de bouw van een noodlokaal voor het gym nasium Felisenum, waarvoor een bedrag van 37.000 gulden nodig is. De vergade ring begint om acht uur in het stadhuis en iedereen is van harte welkom. Hervormde Gemeente, Engelmundus- kerk 10 uur: pater A. Freriks en ds. L. Brink (gemeensch. avondmaalsdienst). R.K. Engelmunduskerk, Driehuizerkerk- weg, zat. 19 uur: mis rn’et samenzang; zondag 9.30 uur: Gregoriaanse hoogmis; 11.30 uur: jongerenmis; 18 uur: mis. zijn spiegelei onverstoorbaar oppeu zelde terwijl zijn klanten een keuze maakten uit de enorme hoeveelheid artikelen op de uitstaltafel. VELSEN. komt de voor Kies het juiste kanaal. Praat mee over het Amsterdam-Noordzeekanaal- gebied De gasten in „Kennemerduin”. die daar donderdag de warme maaltijd bestelden, werden er onthaald op een ouderwetse boerenkoolmaaltijd, com pleet met reuzel, kaantjes, .halve worst, gekookt en gerookt spek. Met name de buitenlanders keken vreemd op tegen de donkergroene substantie, die op grote schotels en gedrapeerd met de worst en de kaantjes op tafel werd gezet. Eerst aarzelend, maar later met stijgend enthousiasme werd de aanval op de warm dampende mas sa ingezet. R.-k. Kerk. O.L. Vrouw Geboorte, Langebuurt 37, zaterdag 19 u., zondag 8, 9.30. 11.30 en 18 u.; aula Vrijburgschool, zaterdag 19.30 u., zondag 9-30 u. Hervormd-Gereformeerde Federatie. Dorpskerk, Kerkbuurt, Uitgeest, zondag 10 u; Hervormde kerk, Dielofslaantje, Akersloot, zondag 10 u. t- i J. p. 1 uur: Chefkok J. Weyers, opvolger van de heer Herfst, heeft de schakers uit buiten- en binnenland deze verrassing bereid. En had er succes mee, want ook de Nederlanders waren vol lof. De chef-kok, die een Joegoslavische kokkin voor de buitenlandse speciali teiten en een tweede fkok naast zich heeft, schroomde niet het recept aan de openbaarheid prijs te geven. Het is het eerste recept, dat wij in deze rubriek publiceren: aardappels opzet ten, uiteraard met water en zout, maar ook wat reuzel. Dit laten koken tot de aardappelen bijna puree zijn. Inmiddels water koken en als het v kookt de boerenkool erin, welke daardoor „schrikt” en nog mooier groen wordt. Daarna reuzel erbij en even laten doorkoken. Vervolgens de aardappels stampen en daarna de boerenkool zonder vocht er doorheen. De volgende stap is kaantjes braden en het vet zonder kaantjes bij de samppot voegen, waardoor voorko men wordt, dat de boerenkool op droogt. Tenslotte wat kaantjes er doorheen mengen. Het geheel wordt op een grote schaal gedaan en gedra peerd met kaantjes, een halve worst per persoon en gekookt en gerookt spek opgediend. „Het is een oud-Hollands recept”, vertelde chef-kok Weyers, die het bereiden van maaltijden voor de schakende menigte in al haar varia ties zo voor de eerste keer een uitdaging noemde. „De eerste dagen sta je te trillen op je benen en je kijkt doorlopend of alles wel op gaat. Maar nu ben ik er doorheen, de mensen eten met smaak en dat is het belangrijkste”. Van het schaken zelf ziet hij niet veel bij zijn werk achter de coulissen van dit sinds kort één-sterhotel. Gereformeerde Kerk Bethelkerk, Zee- Aveg 9.30 uur: ds. D. Hoornstra (kinder nevendienst); 17 uur ds.' L. Dorst. Vereniging van Vrijzinnig Hervorm den, Zeeweg 264, Braambos, 10.30 uur: ds. C. G. Mulder. R. K. Laurenskerk, Willemsbeekweg, zat. 19 uur: dienst met zang, zondag 9.30 uur: Hoogmis; 10.45 uur gezinsdienst; 12 uur met zang. Vergadering van Gelovigen, Abelen si: aa: 1, 10 uui: eredienst, donderdag 19.30 uur: bijbelbespreking. Oude Katholieke Kerk, Sperrenstraat 10 uur: Hoogmis. Goede Herderkerk, Velserduinweg, 10 uur ds. Joh. Brezet. Pinkstergemeente, Velserduinweg 161, 10 uur: D. P. Hartendorp; 19.30 uur: liefdema altijd. Zet een goed programma op. Kies het juiste kanaal. Het Noordzeekanaal is een lang kanaal met veel stations. Wil je rustig kunnen luisteren, dan moet je wel één station kiezen. De radio is alvast aangezet op één station. Dat deed het dagelijks bestuur van de provincie - gedeputeerde staten - ruim een maand geleden. U hebt dat toen al in de krant kunnen lezen ze brachten een "nota van uitgangspunten" uit. Ze gingen van één station uit. Ze zetten één programma op over Hoogovens, Zaanstad, Schiphol, Amsterdam, de voorhaven etc. Dat programma hoeft niet eeuwig aan te blijven staan. Maar tenslotte moet iemand de radio aanzetten. Er wordt juist aan u gevraagd een kanaal te kiezen, een programma op te zetten dat ons allemaal aanstaat. Je zou dat ook inspraak kunnen noemen. In uw gebied komt nog één inspraakavond u. ds. Folkersma. Vrije Evangelische Gemeente, Van Riemsdijklaan, zondag 10 en 17 u. br. J. Klein Haneveld (Oudewater). Pinkstergemeente Beverwijk-Heems- kerk, Lingestraat 29, zondag 10 u. de heer B. Piet (IJmuiden). Chr. Geref. Kerk, Koningstraat 119, zondag 8.30 u. ds. A. W. Drechsler, 14.30 u. ds. J. de Jong. Doopsgezinde Gemeente, Meerstraat 62, zondag 10 u- ds. H. Luikinga. Leger des Heils, Geijsendorfferlaan 4, zondag 10 en 19.30 u. samenkomsten, 11.30 u. zondagschool. Jehovah’s Getuigen. Koninkrijkszaal, Lingestraat 31, zondag 15 u. openbare lezing: „Hoe goed kent u God?”, 16 u. wachttorenstudie; dinsdag 19 u. theocra tische bedieningsscchool, 20 u. dienstver- gadering. R.-k. Kerk. H. Pancratius, Dorpsstraat, zaterdag 18 u., zondag 7.30, 9.30, 11.30 en 18 u.v Bethlehemkerk, Piet Heinlaan, zaterdag 18 en 19 u., zondag 9.30 en 11 u. VELSEN. De radscommissie onder wijs is accoord gegaan met de voor dracht vantwee plaatsvervangende hoofdleidsters van twee Velsense kleu terscholen voor de benoeming van hoofdleidster. Het gaat om mevr. A. G. H. Scheldwacht-Schouten, die op de Duinrekels hoofdleidster wordt in plaats van mej. G. de Leeuw en om mevr. E. H. van Pijpen-Van Domselaar, die op de Zandhaasjes mevr. J. J. Lubach-Stadt- mann gaat opvolgen. Het besluit over deze benoeming valt tijdens de raadsvergadering van 5 febru ari. Een gevaarlijk tegenstander in de op bovenstaande foto afgebeelde schaakgroep is de benjamin A. G. Kastelen uit Rotterdam Het was daarom dat de Praagse schaker Zde- nec Skvrna niet zonder zorgen aan schoof, toen hij tegen de Nederlander in het strijdperk moest treden. De Tsjech, die in zijn land aan heel wat clubtoernooien heeft meegedaan, had ondervinding gekregen in het schat ten van zijn tegenstanders en wist 'dat men de jongeren niét moet oh- derschatten. ..Ook niet dc schaaksters, die jonger zijn dan ik ben”, zo vertel de hij. Maar na vijf, uur kon hij verlicht ademhalen. Hij had de volle winst binnengehaald en dus reden om te lachen. Vooral omdat hij de laatste tijd het schaken wat heeft moeten achterwege laten in verband met zijn arbeid, als computer-programmeur. h I Naam: Straat Plaats (Van een onzer verslaggevers) Maandag 26 januari raadscommissie - van bijstand financiën bijeen. De commissie zal dan de financiële aspecten behandelen van een aantal voorgestelde maatrege len. Eerst zal er gepraat worden over het beter bereikbaar maken van de stadsr schouwburg voor minder validen. Hier toe zullen de dorpels in de .hoofdingang en de nooduitgangen moeten verdwijnen. Bovendien zullen de hellingbanen, waar langs de rolstoelgebruikers het gebouw in geval van nood moeten verlaten, ver anderd moeten worden. Deze ingreep zal 14.500 gulden kosten. „Eten moet doorgaan”, dacht deze op v elk schaaktoernooi aanwezige verko per van schaakboeken en -materiaal in „Kennemerduin”. Vandaar dat hij Verder zal worden gesproken over de herhuisvesting van de kernafdeling van de Duin en Denneschool. Een werkgroep van vertegenwoordigers van het school personeel, de oudercommissie en ge meenteambtenaren wil de afdeling onder brengen in het op te knappen gebouw van de voormalige Don Bosco-school. R.-k. Kerk- Mariakerk, Spoellaan, za terdag 18.30 u„ zondag 8.45, 11 en 12.15 u.; H. Laurentius A. Verherentstraat, 8.30, 9.45, 11.30 en ‘18 u. Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, zondag 10 u- ds. D. Verhoef (Kindernevendienst), 19 u. ds. D. Verhoef. Geref. Kerk. Morgensterkerk, Vrij- burglaan, zondag 9.30 u. ds. A. van Leeuwen (Kindernevendienst), 17 u. kand. H. J. Nieuwenhuis. Baptistengemeente IJmond. Maerten van Heemskerckstraat 41, zondag 10 u. de heer C. v.d. Geer (Purmerend). R.-k. Kerk. H. Agatha, Breestraat 101, zaterdag 19 u., zondag 8.30, 10, 11.30 en 18 u.; O.L. Vrouw van Goede Raad, Arendsweg 57, zaterdag 19 u., zondag 9, 10.30 en 18 u.; Regina Caeli, Hilbers- piein, zaterdag 19 u., zondag 10, 11.45 en 1 19.30 u.;Apos telkerk, Van Riemsdijk laan, zaterdag 19 u„ zondag 9.15, 11, 12 en 17 u.; H. Jozef, Laan der Nederlan den 86, zaterdag 19 u., zondag 9, 10.30, 11.45 en 19 u.; St. Jozef rustoord Lommeriust, Peperstraat 17, 18.30 u-, zondag 7.30 en 10 u. Voor directe bediening (H. Oliesel) voor Beverwijk, Wijk aan Zee en Vel sen-Noord op zondag en werkdagen bel len 29044 (telefoonnummer St. Jozefrust- oord). Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Kerk straat, zondag 10 u. ds. J. Bezemer; Opgang, Florastraat, zondag 10 u. ds. L. W. van Reijendam - Beek (Doopdienst) Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden: zondag geen dienst; Prinsesselaankerk, Prinsesselaan, zondag 10 u. ds- E. Snellet (Haarlem). Geref. Kerk. Middelaarkerk, Moens- plein, zondag 9.30 u. ds. L. J. G. IJkel (Kindernevendienst), 17 u. ds. C. Meijer; Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden 152, zondag 9.30 u. ds- C. Meijer (Kin dernevendienst), 17 u. ds. A. van Leeu wen Z. 23. Geref. Kerk (vrijgemaakt). Immanuel- kerk, Olieslagerslaan 20, zondag 9 en 17 R.K. Parochie, Frans Netscherlaan, za terdag 19 uur: mis zondag 9.45 uur; mis met zangkoor; 11.30 uut: mis met koor- groep. Gereformeerde Kerk, Burgemeester Enschedelaan 10 en 17 uur: ds. C. van Rij- Adventskerk (Prov. Ziekenhuis) uur: ds. D. J. Spijkerboer. Hervormde Gemeente, Dorpskerk, uur: ds.. K. J. F. Keuniing. De Hoeksteen, Willem de Zwijgerlaan, 10 uur ds. D. J. Spijkerboer. Volle Evangelische Gemeente, gebouw „Bereac”, Patriciuslaan, 10 uur: G. A. Goldschmeding (met gelijktijdig kinder- samenkomst en ’oppasdienst), 19.30 uur: G. van Rooy. Nederlands Hervormde Kerk, Kanaal straat, 10 uur: ds. J. M. D. van der Berg; 19 uur: ds. H. Geurts (jeugddienst). Bethlehemkerk, Gijzenveltplantsoen, 10 uur: ds. mr. E. K. den Breejen (open deur dienst). Chr. Gereformeerde Kerk, Marconi straat, 10.30 en 17 uur: G. Visser. Oud Katholieke Kerk, Kon Wilhelmi- nakade, 10 uur: 'hoogmis; 17.30 uur: avonddienst. T"—- Leger des HEils, Ediso-nstraat, 10 en 19.30 uur: samenkomsten. Jehova’a Getuigen, Oranjestraat 92, 17 uur: vergadering ook donderdag 19.30 uur. R.K. Petruskerk, Venusstraat, zat. 19 uur: bijzondere dienst; 10 uur: Hoogmis en 12 uur dienst met zang. Gereformeerde Kerk, Ichtuskerk, Snelliusstraat 9.30 uur ds. L. Dorst, (kin dernevendienst); 17 uur drs. A. Ver schoor. Petrakerk, Spaarnestraat, 9.30 en 17 uur: ds. P. C. Koster. Gereformeerde Kerk, (vrijgemaakt) Burgemeester Rambonnetlaan 9.30 en 17 uur ds. J. Strating. Zeewegziekenhuis (aula) geen opgave ontvangen. Doopsgezinde Gemeente, Heimstraat 10 uur da. M. C. Stubbe. Baptistengemeente IJmond, Coenstraat 10 uur A. J. Visser; J. van Veen; 10 uur zonddagsschool.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7