Verrassende zege op Tonegido Koploper Kinzo liep verder weg Kracht OVRA-dames Traditioneel verlies de aanval variatie in van Buitoni in Delft IJmuider dames deden het beter tegen HOC Laatste ronde spannend voor Butter en Pippel BOC 3 moet terug naar het district Opnieuw verlies van Haarlemse biljarters Akrides in degradatiezorgen na verlies tegen AMVJ SPORTIEF f r It Bison, jonge, milde halfzware shag» Halve finales dammen BESLISSINGSDUEL VOOR SANS ATOUT LAMERS REDDE EER IN BANDSTOTEN fit b|hhH O! p' s 15 SPORT 1976 26 JANUARI MAANDAG J W (Van onz basketbalmedewerker) irie, Walter Ombre: te individualistisch. (Van onze basketbalmedewerker) een (Van onze bridgemedewerker) Bisonder lekker. sum: nr 2 ering i de ■ang stus lens Wit sse- en i de i de Ge- eer- ter en /erd Fo- ind- mde pen het >po- de Akrides, dat voor de basketverwisse- ling nog goed kon meekomen en dat steeds een kleine voorsprong kende, ging in de tweede helft tussen de derde en zevende minuut volledig door de knieën. Via 30-31 nam AMVJ toen met 44-34 BOC 8, runner-up in de eerste klas se A district Kennemerland van de Ne derlandse Bridge Bond, bezorgde koplo- Succesvoller in de bekerstrijd was Ario la. De Haarlemmers die thuis Pius X al overtuigend versloegen wonnen nu in de hoofdstad met 65-91 zonder zich tot het uiterste in te spannen. ^ar- 1 de ïgen len. tlj- Jro- Ria 'ong ste- lus- van zijn lent in ater ling, ten- r: 1 156 oeni de de am- Ko- ta- Het dsie Ne- drie (12, ?rk) aal) 10, 'Ük) lal- ;sen de ke- dke zijn is die het na had r af het :hts un- laar ijke lop” itste am- icht iten iger het lal- rlo- erd te- ge- eer lak- Jan t 2 sru- RK Haarlem 1 (36) bleef in de eerste klasse A hekkesluiter met pal boven zich Spel en Vriendschap 3 (38) dat opnieuw verloor. In de tweede klasse A werd Boekenroode 7 lijstaanvoerder om dat het met groot verschil van koploper HBC 3 won (18-2). Voor de Haarlemmers bleek het moe ten spelen in de Delftse sporthal ander maal een obsessie te zijn. Traditiege trouw lag in Delft een zekere matheid over het Haarlemse spel. Terwijl Buitoni de laatste jaren Voor eigen publiek vrij wel steeds heer en meester was in de duels met Punch, lijkt winst in Delft tot de steeds vromere wensen te gaan beho ren. Toch heeft ook zaterdag de kans er in gezeten dat Buitoni zou breken met de traditie de winst aan de thuisclub te moeten laten. Vrijwel de gehele eerste helft had Buitoni een kleine voorsprong. Pas vlak voor de basketverwisseling kon Punch de strijd een gunstige wending geven toen de uitblinkende Woudstra (7- 22) met steun van Kirkland (10-8) en Johnson (10-4) zijn ploeg met 37-35 aan de leiding bracht. Op een gedeelde tweede plaats moet Buitoni nu naast zich dulden Sperry Remington - de tegenstander van ko mende week - en Delta Lloyd. De Am sterdammers - de revelatie van dit sei zoen - zorgden in Den Bosch voor een opmerkelijk succes door Remington na een 44-44 ruststand in de slotfase met 77-82 te verslaan. Naast Smith (31) blij ken thans ook Gorter en de jeugdige Kragtwijk een steeds dominerender rol in de Amsterdamse ploeg te spelen. Ko- de de dien in belangrijke mate bijdragen aan succes. (Van onze volleybalmedewerker) HAARLEM/IJMOND. De verras sendste uitslag van dit volleybalweek- end was de overwinning van de dames van Ovra in Den Haag op de koploop- ster Tonegido, dat daarmee de eerste nederlaag leed Ovra bleek in dit duel mentaal de sterkste te zjjn; ondanks een 2-1 achterstand kwam het goed terug en won uiteindélijk met 3-2. Het rendement van Ovra komt steeds uit de meer gevarieerde aanval, die voor de blokke rende tegenpartij erg moeilijk is te be oordelen, ook al omdat de spelverdeel- sters hun set-ups uitstekend weten te camoufleren. In de tweede helft werden de Delftse bedoelingen al snelduidelijk. Keer op keer sneden de Delftse spelers de Haar lemse verdediging binnen. Quinn, die zijn spelers de door hem gegeven op drachten onvoldoende zag uitgevoerd, trachtte via een reeks wissels de aan valsgolven van de thuisclub tot staan te brengen. De Delftse furie liet zich echter niet van de wijs brengen. Alleen Emill Hagens (2-10) hield in deze fase het hoofd koel. Hij alleen kon echter het tij ook niet doen keren. Met een in deze wedstrijd veel te individualistisch opere rende Walter Ombre (4-8) op de spelers- bank moest Buitoni met lede ogen toe zien hoe Punch tot 75-53 wegliep. 1): 1 9, s nend trio t II- iten- Vola. I 2,10 2000 (A. 'tine. jppel 1 1.3. 2 l,10( mpi- (F. Claus 2,30, (2e (G. yn, 3 1.60, rom- HAARLEM. In de vaderlandse bas- ketbalcompetitie lijkt met nog twaalf wedstrijden te gaan een definitieve kloof geilagen te zijn tussen koploper Kinzo en de directe achtervolgers van de Am- stelveense ploeg. Verantwoordelijk voor deze onverwachte ontwikkeling waren het afgelopen weekend de ploegen van Delta Lloyd en Pioneer-Punch. Tot de grote verliezers behoorde met Sperry Remington het tot voor zaterdag op de tweede plaats staande Buitoni. De Haar lemmers, die de afgelopen weken on danks overwinningen op Mercasol-Lei- den en Arke Stars niet konden overtui gen, vonden opnieuw hun Waterloo in Delft, waar Pioneer-Punch zich herstel de van een reeks misstappen uit de voorbije periode. (Van onze biljartmedewerker) HAARLEM. Het team van Haarlem heeft in de nationale top-team-competi- tie tegen Amsterdam een 4-2 nederlaag geleden. J. Larners won in het bandsto- ten met klein verschil van II. Klaassen. Lamers begon zeer sterk en nam een comfortabele voorsprong. Klaassen vocht terug en dit resulteerde in de twintigste beurt in een serie van elf en nam de leiding over. Lamers had evenwel een sterke eindsprint in petto, en ging Klaassen weer voorbij en haalde in de zestigste beurt de twee punten binnen. In het libre verloor v.d. Kuyl van de talentvolle R. Geleeds. In de negende beurt scoorde v.d. Kuyl 127 caramboles en werd de stand 272-223 voor Van der Kuyl. Geleeds leek geslagen, maar v.d. Kuyl kon het tempo toch niet volgen en afstand. Een klap die de IJmuidenaren in het verdere verloop van de strijd niet meer te boven kwamen. Louter door toedoen van Jos Meijer (11-10) en Cor Haver (8-16) bleef de nederlaag beperkt tot 71-60. In tegenstelling tot de heren deden de dames van Akrides wel van zich spre ken. Zonder de afwezige Margriet Haver en Lyda Schuurman domineerde de thuisclub tegen HOC vrijwel de gehele wedstrijd. Aan HOC-zijde woog de han dicap in de vorm van de geblesseerde Coby van Keulen bijzonder zwaar. Aan vallend moest het nu komen van Joke de Leth (7-5), die in de tweede helft knap steun kreeg van Freia van Viersen (2-9). Akrides dat kon bogen op een sterke verdediging en een regelmatig scorende aanval zegevierde met 49-33. Topscoorsters voor de thuisclub waren Joske Haver 4-5) en Hennie Meijer (6-2). In de heren tweede divisie zorgde Exer- citia voor een grote verrassing. Dankzij enkele jeugdspelers en de weer beschik bare Bob Opdam werd verrassend met 74-66 gezegevierd over Racing Agon. Voor Exercitia is met deze winst de kans op behoud weer enigszins gestegen. In de bekerstrijd werd HOC in Maas sluis door van de Bosch Eagles definitief uitgeschakeld. Mede door blessures kon HOC met slechts zeven spelers aantre den. Playing-coach Dries de Leth zag zijn ploeg desondanks bij de rust met 32-36 leiden. Hoewel ook na de rust Jos Capteyn (20), Cor Kreuger (15) en Geert Timmerman (14) bleven scoren ging de winst toch met 80-71 naar de thuisclub. Spel en Vriendschap, dat tegen ZBC 2 uitkwam, leek bij de pauze degradatie niet meer te kunnen ontgaan. Het boek te toen een achterstand van 27 punten (56-83). Het niet bieden door Ligthart-De Jong van een klein slem schoppen en het dubbelen door Schaap-Hellingman van een sans atout-contract dat met een upslag werd gemaakt, waren daar vooral debet aan. De tweede helft bracht een wonderbaarlijke ommekeer. Schaap c.s. deden niets meer verkeerd en speelden de ZBC-spelers volledig van de tafel. Er kwam een eindstand van 19-1 in het voordeel van de Haarlemmers die, zich daardoor veilig stelden. BOC 3, dat voorlaatste stond, heeft alles geprobeerd om zich te redden. Het moest aantreden tegen het sterke Sleu tels 2. In Leiden werd met 19-1 verloren en Henk Porck heeft er in Bloemendaal alles aan gedaan zijn team naar de overwinning te voeren. Dat is niet ge lukt; met 14-6 bleef Sleutels 2 opnieuw de baas. BOC 3 moet nu trachten in de hoofdklasse van het district Kennemer land het verlorengegane terrein terug te winnen. Met het Beverwijkse Sans Atout is het wel zeer triest verlopen. Het zag zijn protest tegen ABC 4 toege wezen, waardoor de wedstrijd overge speeld moest worden. In de eerste mee ting behaalde Sans Atout vier punten; de herkassing werd een fiasco want nu werd met 20-0 verloren. In de slotzitting tegen HOK 2 moest slechts één punt behaald worden om zich veilig te stellen. Dat leek te gaan gebeuren, want op de helft van de strijd had Sans Atout een voorsprong van 14 matchpunten. In het tweede gedeelte ontwikkelde zich voor De Beverwijkers een drama: de ene fout na de andere werd gemaakt en HOK zegevierde maxi maal: 20-0. Sans Atout kan echter door de beslissingswedstrijd tegen ZBC 1 te winnen nog de dans ontspringen. Eindstand groep drie: HOK 2 135, BOC 2 105, RK ABC 96, Sans Atout 86 ZBC 1 86, ABC 4 63. Groep vier: HOK 1 177, Sleutels 2 113, BOC 1 96, S en V 81, BOC 3 64, BBC 2 54. De wedstrijd startte zeer nerveus. Kenmerkend daarvoor was het grote aan tal foute services. Tonegido profiteerde daarvan en won de openingsset met 15- 9. Ook in de tweede set ging Tonegido door. Regelmatig werd gescoord en een wat aangeslagen Ovra keek al snel tegen een 8-4 achterstand aan. Toen maakte de Haagse ploeg de fout het te gemakkelijk op te nemen, waardoor Ovra zich herstel de, bij 10-10 langszij kwam en deze set met 15-10 won. In de derde periode gaven de ploegen elkaar geen duimbreed toe en na veel servicewisselingen was Tonegido de gelukkigste en werd het 2-1 via 15-13. Ovra bleek mentaal geheel niet te zijn aangeslagen en werd in de laatste twee sets oppermachtig. Met Met 15-14 werd het 2-2 en in de vijfde set leverde het na een uitstekende service- beurt van Wil van Vliet met 15-5 een 3- 2 overwinning op voor Ovra. Met de dames van Die Raeckse blijft het bergafwaarts gaan. Nog steeds kan door hardnekkige blessures de basis niet worden opgesteld en dat betekent dat er rusteloos en zonder zelfvertrouwen wordt gespeeld. Tegen Amsterdam/Boe- merang, waarvan in de eerste helft van de kompetitie erg gemakkelijk werd ge wonnen,, werd nu binnen 3 kwartier een zware nederlaag geleden. De pass lag erg slecht, doordat Amsterdam de service goed op de penetrant wist te plaatsen. Daarnaast draaide de aanval van Die Raeckse vrij zwak en kon het wat oudere team van Amsterdam de zaak gemakkelijk in het achterveld oplossen. De Setstanden van deze ontmoeting wa ren 15-6, 15-6 en 15-3. De heren van HVS verloren na een enerverend duel van Roswell 2. In de basis van HVS ontbrak Rinus Frauenfelder, waardoor UTRECHT (ANP). Na de zevende en achtste ronde in de halve eindstrijd om het kampioenschap van Nederland 1976 hebben in groep 1 Goudt en Van der Meerendonk zich definitief geplaatst voor de eindstrijd in april te Apeldoorn. Bergsma en Capelle hebben in de zater dag te spelen laatste ronde aan remise genoeg om zich eveneens te plaatsen- Slechts b(j verlies van één van beiden maken de achtervolgers Pippel. Rigte- rink en Weerheim nog een kans. mende zaterdag kan Delta Lloyd opgebouwde faam waar maken in streekderby tegen koploper Kinzo. moest gas terug nemen waarop Geleeds reageerde door in de dertiende en veer tiende beurt in totaal 160 caramboles te scoren en de partij in zijn voordeel te beslissen. Chris Nobels had in het an- ker-kader tegen ere-klasser G. Klinkert geen kans. Nobels, die dit jaar vrijwel geen trainingsfaciliteiten heeft, gaat dit nu op nationaal niveau merken. Klin kert scoorde in de derde beurt 117 caramboles en toen was zijn voorsprong al van dien aard, dat Nobels verslagen was. In de elfde beurt verzilverde hij dan ook de verdiende winst. Uitslagen (punten, moyenne, serie): Nobels, 0, 14.73, 50. v.d. Kuyl 0, 21.14, 127. Lamers 2, 2.50, 19. Klinkert 2, 27.27, 117. Geleeds 2, 28.57, 124 Klaassen 0, 2.40, 12. Overige landelijke uitslagen: Stella-Ar tois-Dap Hansa 3-3; Feller-Europrint 4- 2; Maasstad-Dos 4-2. Ron Reigersberg nu de gehele wedstrijd mee kon spelen. Roswell, dat op de tweede plaats staat, begon erg zwak, terwijl HVS juist bijzonder goed uit de startblokken kwam. Binnen een aantal minuten won HVS deze set met 15-2. Daarna was het een geheel openstrijd, waarbij HVS net iets minder power in de aanval had dan Roswell. Dat besliste in feite de strijd. Roswell won met 15- 12, 15-11 en 15-10 de andere sets en behaalde een 3-1 overwinning. Ook Ovra moest moest met een nederlaag uit Edam vertrekken. Ook hier was sprake van een open strijd, waarbij beide ploe gen elkaar niets ontliepen. Doorslagge vend in de slotfase was dat Ovra te bang bleek om de harde aanval te gebruiken. Edam deed dat wel en haalde daardoor de sets binnen: 15-13, 13-15, 15-12 en 15-12. De dames van HVS gaan steeds beter draaien in de derde divisie. In de Spaatr- ne Scholengemeenschap werd Rosw<fB verslagen, een ploeg die tegen de kop groep aanzit. De overwinning van HVS was geheel verdiend. Het blok sloot redelijk terwijl de veldverdediging door een grote soepele instelling bijna onpas- seerbaar was met taktisch aanvallen. De Haagse formatie moest het daardoor zoeken in de harde aanval en dat mis lukte nog al eens. Met 16-14, 15-9, 4-15 en 15-7 werd de volle winst binnenge haald, waardoor HVS nu opgeklommen is tot de vierde plaats. Voor Pippel en Weerheim is het een belangrijke laatste ronde want zij spelen respectievelijk tegen Capelle en Bergs ma. In groep 2 zijn Hermelink en Jansen vrij royaal geplaatst. Maar voor de be zetting van de derde en vierde plaats is nog veel mogelijk. Van Tilburg, die werd verslagen door Jansen zag Bron- sting naast zich verschijnen, maar met één punt minder volgen De Jong, Visser en Beerepoot. Hier staan voor zaterdag op het programma BronstingHermelink Van Heerde-De Jong, Visser-Beerepoot en Schotanus-Van Tilborg. In de strijd om de damestitel is de twaalfjarige Petra Polman zeker van een finaleplaats. Voor de eveneens rechtgevende tweede plaats kan nog een spannind slot worden verwacht. Ciska Butter, met twee punten voorsprong op nummer dj'ie Maike Knuvers, is nog niet veilig want beide speelsters ontmoeten elkaar in de laatste ronde. Stand: Kinzo 23-38, Buitoni 24-34, Delta Lloyd 24-34, Sperry Remington 24- 34, Pioneer-Punch 24-30, Nat. Ned. Do- nar 24-26, Transol R Z 24-24, Ger. de Lange BC 24-12. Arke Stars 24-4, Mer- casol-Leiden 23-2. Zondagavond bereikte Buitoni een plaats bij de laatste vier in de bekerstrijd. Voor eigen publiek werd Mercasol-Lei- den in de eerste helft door een fel op de bal zittende tegenstander naar een 31-47 achterstand gespeeld. Quinn, die in de tweede helft zijn basisspelers de nodige rust gaf en die ook de overige spelers liet opdraven zag zijn ploeg moeiteloos met 69-89 de finish halen. Topscorers: Freeman (16-6), Bartolomé (9-7), Hagens (10-3) en Hugo Harrewijn (2-8). Dat Buitoni in de slotfase toch nog wat terug kon komen was eerder het gevolg van wat nonchalance aan Delftse zijde, dan een kwestie van uitgebalan- ceerd spel bij de mannen van Quinn. Verder dan 90-79 reikte de Haarlemse press niet. Wil de Haarlemse ploeg waarin dit keer ook Garry Freeman (14- 4) en Vic Bartolomé (2-8) beneden hun normale vorm bleven, niet verder afzak ken, dan zal men moeten beseffen dat collectiviteit in de ploeg van het aller grootste belang is. Tegen Punch was het Haarlemse spel bovendien gespeend van een goed lopende fast-break en de nodi ge verrassing. Twee factoren, die het basketbal niet alleen voor het publiek aantrekkelijk maken, maar die boven per De Kennemers een onaangename verrassing door van het Santpoortse viertal met groot verschil te winnen: 20- 0. Daarmede nam het BOC-team de leiding over (99) en bracht het verwchil met De Kennemers op 17 punten. Spel en Vriendschap 2 zegevierde royaal over De Pelikaan (17-3) en plaatste zich aan het hoofd van de ranglijst in de eerste klasse B (93). Boekenroode 4 (84) dat zelf niet speelde moest de tweede positie genoegen gaan nemen. BLOEMENDAAL. In Bloemendaal vonden de slotwedstrijden plaats voor de groepen drie en vier van de promotie klasse van de Nederlandse Bridge Bond. Ze waren nog alleen van belang voor de bezetting van de degradatieplaatsen, om dat de kampioenen, HOK 1 en HOK 2 uit Amsterdam, reeds bekend waren. Bij die strijd om de fatale plaatsen waren drie teams uit Kennemerland betrokken: Spel en Vriendschap, BOC 3 en Sans Atout. S en V wist zich veilig te stellen; BOC 3 degradeerde en Sans Atout moet met het Zaanse ZBC 1 een beslis singswedstrijd gaan spelen omdat beide viertallen met 86 punten gelijk eindig den. Tetra Devils plaatste zich via een 52- 132 overwinning bij de laatste acht in de bekerstrijd. Tetra Devils, geleid door coach Stien Kraay, die de geschorste Mar tin Feitsma verving, leidde bij de bas ketverwisseling al met 21-63. Anton Blok (11-13), Jos Dekker (18-9) en Theo Berkvens (11-18) waren de voornaamste schutters. Tegen het sterke Mercasol- Leiden kwam de HOC-jeugd tot een knappe prestatie. HOC, dat een achter stand van éénentwintig punten ongedaan moest maken, leek bij 43-24 kans van slagen te hebben. De routine van de ketwisseling al met 21-63. Anton gasten beperkte de nederlaag uiteindelijk Essenstam (16-5) en Peter Hegman (12- 9). De standen Dames: 1. Polman 14 punten, 2. Butter 13, 3. Knuvers 11, 4. Meeuwese 9, 5. Gosselink 8, 6. Van der Kraats en Van Berkel 6, 8. Radix 5, 9. Van 't Hoff 4 (uit 7), 10 Spaans 2 (uit 7). Heren groep I; 1. Goudt 11 punten, 2. van HAARLEM-IJMOND. Na de nieu we nederlaag van Akrides tegen het Amsterdamse AMVJ begint de situatie voor Je IJmuidense formatie langzaam maar zeker zorgelijk te worden. Met de reeds van degradatie verzekerde ploegen van Almonte en Jugglers zal namelijk nog een derde ploeg naar de tweede divisie moeten afdalen. Mede door de blessures van diverse spelers steekt Akrides bepaald niet in een beste condi tionele vorm. Buiten de beide pivots Cor Haver en Jos Meijer bleek ook het schieten weer zwak verzorgd. M Bronsting: gedeelde derde plaats (ADVERTENTIE) 3. Van Tilborg en Bronsring 9, 5. De Jong, der Wal 5, 9. Van der Sluis 4 (uit 8). Groep II: 1. Hermelink en Jansen 12 punten, 3. Van Tilborg en Bronsting 9, 5. De Jong, Visser en Beerepoot 8, 8. Ivens 7, 9. Schotanus 4, 19. Van Heerde 3. Export Quality

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 15