Zesdaagse Meesterresultaat voor Ger Ligterink SMEJKAL-LJUBOJEVIC EEN PURE THRILLER Lemacko al zeker van de hoofdprijs SPOfflWffi Joegoslavië krijgt eindronde V oldoening troef na i b$|| vi NA REMISE TEGEN TEODORESCU IN STRIJD OM EUROPEES VOETBALKAMPIOENSCHAP: 19 76 JANUARI 17 SPORT (Van onze sportredactie) Het was Meesterresultaat Nederlands (NOC) heeft kunstrijdster die al zeker 1 .1. 2. _L 1 2. 1 2 2 (Van onze schaakmedewerker) WIJK AAN ZEE. Een absoluut hoogtepunt in de tiende ronde van het Hoogovenschaaktoernooi is de partij SmejkalLjubojevic geworden. De spanningen die beide spelers in twee zittingen hebben opgeroepen waren zo talrijk dat hier in de beslissende fase van het toernooi van een heroïsch gevecht gesproken kan worden. Het was vooral de verdienste van de Tsjech, die lijstaanvoerder Ljubojevic enkele malen aan de rand van de afgrond bracht, dat het duel zo’n enerverend verloop kende. DEN HAAG. Acht sportlie den gaan Nederland bij Olympische Winterspelen, week woensdag de die volgende week woensdag in Innsbruck beginnen, vertegen woordigen. Olympisch Comité gisteravond naast Dianne de Leeuw, van uitzending, nog vier schaatsers en drie schaatsenrijd- sters aangewezen. 1 1 16 namen TJERK DE JONG (Van onze schaakmedewerker) De andere partyen waren inmiddels 1 overge- Town 1-0. basistip SPORT TOTO Nr. 5 0-1 0 0 het besluit van het NOC zat te wach ten. In de onderstaande kolommen treft u aan: de wedstrij den, daarachter de resultaten van de thuisspelende clubs in eigen huis (vorig seizoen of dit seizoen als de betref fende vereniging tenminste deze competitie al thuis ge speeld heeft), de resultaten van de uitspelende club op dezelfde basis. In de vierde kolom de resultaten van de- op een klassering bij de eerste acht) konden voldoen, terwijl men niet be reid was reserves mee te nemen naar Innsbruck. en de „Welke dat worden, moeten we nog afspreken. Maar natuurlijk is de 1500 meter erbij en zal Annie op de 1000 meter starten”, aldus Maarse. die met zijn formatie in Inzell gespannen op „Maar ik had het wel verwacht. Gezien de sorhbere vooruitzichten van vorige week, toen de kansen nog nihil talloze verwikkelingen eindigde het duel vredig. Peter Post: „De mensen pakken, dat is het”. WIJK AAN ZEE. De Bulgaarse schaakster Lemacko is reeds in de voor laatste ronde van het Hoogovenschaak- toernooi winnares geworden van de da- mesgroep. Daartoe had zij aan een remi se met de Roemeense Teodorescu vol doende, omdat eerder in de middag haar naaste concurrente, de Tsjechische Vo- kralova tegen de Joegoslavische Belama- ric niet verder kwam dan een verdeling van het punt. drs., >ver- 106. letn- de >tor- i di- dett, <om ge- weg wa lk 5 n. In elk st. Kel- -'ïEA 1 3/2 1/3/2 1 1/3 1 2 1/3 1 2/3 1 2 1 klasse ontbreekt, dan moet je knokken.” Post over het koningskoppel Merckx- Sercu: „Die jongens hebben we 2 10 40 30 20 25 20 50 20 20 40 20 60 30 3. 1 '1 J. _1_ 2. 3. J. 2. 1. 2 2 3 J 3 J 2 percentages 1 2 3 70 10 20 20 40 40 35 30 35 60 20 20 35 25 40 60 20 20 25 50 25 40 20 40 50 20 30 20 40 40 60 20 20 20 60 20 40 30 30 ROTTERDAM. Het Zesdaagsepelo- ton heeft de dekens, lakens en kussens ingeleverd en is afgereisd naar het vol gende rokerige bloedhete naar bier en worst stinkende sportpaleis, waar op nieuw zes dagen harde arbeid geleverd dient te worden. Want denk niet dat de deelnemers aan de huidige zes dagen het gemakkelijk hebben. Goed, Pijnen en escorte zitten minder lang op de fiets dan de noeste werkers van vroeger, maar in de uren dat ze op superlichte fietsjes rondjassen dient er wel arbeid geleverd te worden. Zeker als de keizer van de Zesdaagse, Peter Post de scepter zwaait. Tiende ronde: Vreeken (Ned)Baumstark (roem) rem., Ivanova (Buig)Erenska (Pol) 0-1. Vokralova (TsjBelamaric (Joeg.) rem, v.d. Mije (Ned)— v.d. Giessen (Ned) rem. Belle (Ned)Bruinen berg (Ned) 1-0, Teodorescu (Roem)Lemacko (Buig) reit Olympische ploeg voor Innsbruck: acht Stand 1 Lemacko 8; 2 Vokralova 614: 3/4 v.d. Mije, Belamaric 6; 5 Vreeken SU; 6/7 Baumstark, Teodorescu 5; 8 Erenska iVi', 9 v.d. Giessen 4; 10/11 Belle Ivanova 314; 12 Bruinenberg 214. zelfde wedstrijden in de afgelopen drie seizoenen en ver volgens een basistip, d.w.z. een advies met welke cijfers u de beste kans heeft. De op een na laatste kolom geeft aan wat uw kansen in percentages zijn bij 1, 2 of 3 en tenslotte een advies voor degene die zes kolommen in wil vullen. Christa Jaarsma en Sijtje van der Lende namelijk voor de drie kilome ter ingeschreven; daarmee duidelijk makend dat men van mening is, dat aan de kwalificatienorm alleen op deze afstand werd voldaan. MARBELLA (Reuter). Joegoslavië is gisteren in het Spaanse Marbella door het bestuur van de Europese voetbalunie (UEFA) voorlopig aangewezen als organisator van de halve finales en de eindstrijd van het toernooi om het Europees kampioenschap voor landenteams. Behalve Joegoslavië hadden ook West-Duitsland, België en Neder land zich kandidaat gesteld. „Sake Santema, de voorzitter van de technische commissie, zou mij vanuit Den Haag onmiddellijk telefo nisch informeren. Maar ik heb nog steeds niets gehoord. Ik heb het van de pers moeten vernemen”, aldus een verbolgen Maarse, die zich lichtelijk teleurgesteld toonde dat Haitske Pijl man uit de Olympische boot is geval len alle beslist behalve het treffen Kuraji- caBrowne. De Amerikaan was door de toernooidokter ziek bevonden. „Wat mankeert er dan aan”, wilde Kurajica van wedstrijdleider Orbaan weten. „Dat is het ambtsgeheim van de dokter”, liet deze weten waarmee Kurajica het dan maar moest doen. De partij wordt van daag ingehaald. Manager Jan Derksen en Peter Post zijn het roerend met elkaar eens als het verkopen van het zesdaagsenummer ter sprake komt. De meeste renners doen dat slecht. Post: „Neem Pijnen. Hij vormt met Günther Haritz een pracht- koppel. Die jongens passen bij elkaar, ze vliegen over de baan. Maar het publiek kan nauwelijks enthousiast worden. Uit mijn tijd herinner ik me dat ook. Sigi Renz was pure klasse, maar voor Altig braken de mensen de tribune af.” 1. Feyenoord - GA Eagles 2. FC Amsterdam - NEC 3. FC Utrecht - MVV 4. AZ 67 - Eindhoven 5. Graafschap - FC Twente 6 PSV Telstar 7 Roda JC - Ajax 8. FC Den Haag - Sparta 9, Excelsior - NAC 10. Vlaardingen - Wageningen 11. VVV - Heerenveen 12. Heracles - Groningen 13. Vitesse - Fortuna SC De ploeg die nu uiteindelijk naar de Olympische Winterspelen wordt gestuurd, is belangrijk groter dan vo rige week nog mocht worden ver wacht. Vooral de kansen van de da mes om naar Innsbruck te gaan, leken toen uiterst twijfelachtig, maar de drie kilometer die zondagmiddag m Inzell op het programma stond, blijkt voor drie van hen een ticket naar Oostenrijk te hebben opgeleverd. Het NOC heeft Annie Borkinck, In de meestergroep was feest voor Ger Ligterink. De Groninger kwam na enkele benauwde momenten tegen de Amerikaan Christiansen tot remise. Dat betekende zeven punten op zijn scoreta- bel, genoeg voor een meesterresultaat. Hetzelfde presteerde hij ook al in het IBM-toernooi. Olafsson zette zijn zegetocht voort ten koste van Langeweg. Vanuit een bijna symetrische stelling kwam de IJslander in het voordeel. Hij liet Langeweg een pion maar ontketende met zijn loper- paar een vuurkracht op Langewegs ko- ningsstelling als een kanonneerboot op een onbewapend visserij schip. Langeweg zocht vergeefs een uitweg en werd opge bracht. Tal leek tegen zijn landgenoot Dvo recki lange tijd op weg naar de over winning. Hij kwam in het bezit van het loperpaar en won bovendien een pion. Dvorecki’s laatste uur leek geslagen maar hij moet ergens een „schwindel” gemaakt hebben waarmee hij niet alleen de pion terugwon maar Tal bovendien van het loperpaar ontdeed. Er werd afgewikkeld naar een eindspel van ieder vier pionnen dat na enig telwerk m de pauze remise werd gegeven Andersson bracht tegen Sosonko een pionoffer op lange termijn. Sosonko pakte dit aanbod en liet het de kleine Zweed bewijzen. Hij kreeg inderdaad goed spel maar daarmee gepaard ver bruikte hij zoveel tijd dat ook hier het fatale nulpunt onheilspellend naderbij kwam. Sosonko haalde een tweede dame die hij weliswaar gelijk weer moest opgeven maar had zijn stelling toch wel zo kunnen handhaven dat Andersson in remise moest berusten. Böhm zette zijn partij weinig ambi tieus op tegen Ree, die dan ook prompt het betere spel kreeg. Het voordeel bleek in het verloop van de partij evenwel niet van een om vang dat Böhm zijn zoveelste nederlaag kreeg opgediend. Na Zowel het Nederlandse heren- als dames-tafeltennisteam heeft in Steen- wijk een vriendschappelijke interland tegen Engeland verloren. De heren gin gen met 3-6 ten onder, de dames met 1- 4. De partij LangewegOlafsson had het vol gende verloop: Wit: Langeweg (Nederland). Zwart: Olafsson (Ijsland). 1 Pf3 PF6 2. C4 C5 3. Pe3 PCB 4. e3 e6 5. d4 d5 6. a3 a6 7. Ld3 dc44 8. Lc4: b5 9. Ld3 Lb7 10. 0-0 Dc7 11. De2 Td8 12. dc5: Lc5: 13. e4 Pg4 14. S3 Db6 15. LC2 0-0 16. Lf4 f5 17. h3 Pf6 18. ef5: ef5: 19. TIel Tde8 20. Dfl Pd4 21. Pd4: Ld4: 22. Lf5: Ph5 23 Ld7 Tel: 24. Tel Pf4: 25. gf4: Dg6s 26. Kh2 Dd6 27. Le6s Kh8, wit geeft het op. De Engelsman Beilin, die de magische grens van zeven punten ai eerder had overschreden, is na zijn remise met Rob Hartoch al zeker van tenminste een gedeelde eerste plaats. Van een speler, die op de Engelse ranglijst op de tiende plaats staat en in Wijk aan Zee vorig jaar nog in de reservemeestergroep speelde, een fraaie prestatie. De laatste ronde begint morgen om half tien met in de grootmeestergroep de partijen LjubojevicTal, OlafssonSo sonko, ReeKurajica, DvoreckiBöhm, BrowneLangeweg en Andersson Smejkal. afstanden in te zetten, uiteraard ook zal doen. Het zijn: Annie Borkinck, Cheista Jaarsma, Sijtje van der Lende, Jan Bazen, Jan Derksen, Hans van Helden en Piet Kleine. Bij de voordracht die de KNSB bij het NOC had ingediend bevonden zich ook de namen van Haitske Pijlman en Jan de Vries, terwijl Margriet. Pomper als alge meen reserve was voorgedragen. Het NOC was echter van mening, dat Pijlman en De Vries niet aan de verlangde normen (een redelijke kans leken, mogen we uiteindelijk toch blij zijn dat drie dames naar Inns bruck gaan”, aldus de damescoach. Nationaal kampioene Sijtje van der Lende reageerde erg nuchter op het nieuws„Als het niet door was ge gaan, had ik er niet wakker van gelegen”, aldus de Friezin. Erg blij daarentegen waren Annie Borkinck en Christa Jaarsma. Annie: „Je hoort zoveel over de Olympische Spelen. Dan wil je dat als sportvrouw toch wel graag een keer meemaken”. Christa: „Ik vond het al heel wat, dat ik ondanks mijn valpartijen bij de nationale kampioenschappen en de interland in Assen nog mee mocht naar Inzell. Op Innsbruck had ik natuurlijk helemaal niet gerekend”. Deze formatie van acht betekent, dat de Nederlandse afvaardiging drie man kleiner is dan vier jaar geleden in Sapporo. Toen gingen vijf schaat- senrijdsters (Atje Keulen, Stien Baas, Trijnie Rep, Sippie Tigchelaar en Elly van der Brom) en vijf schaatsers (Ard Schenk, Kees Verkerk, Jan Bols, Jappie van Dijk en Eddie Verheyen). Bovendien was Dianne de Leeuw er toen ook al bij. thuis wedstrijden 9 7 2 0 16 9 3 3 3 9 9 12 6 4 9 5 2 2 12 9 4 3 2 11 9 8 1 0 17 9 3 4 2 10 9 6 1 2 13 9 2 16 5 102 5 3 9 10 9 0 1 18 104 1 5 9 9 4 3 2 11 03 door zijn manier van rijden hebben de Zesdaagse-directeuren hem graag aan de start. Ik zeg maar altijd: „Als de pure IC zwaar moeten betalen. Maar ze bieden dan ook wel sport. Ze zijn de eerste op de baan. Ze beseffen dat het hun werk is. Dat de mensen waar voor hun geld willen héb ben.” Het eindklassement van Zesdaagse van Rotterdam, die op de slotavond door ruim 11.000 toeschouwers werd bijge- woond, ziet er als volgt uit: wW uit- wedstrijden 9 14 4 6 9 4 3 2 11 9 117 3 9 13 5 5 9 3 3 3 9 9 2 3 4 7 8 4 3 1 11 9 15 3 7 10 1 3 6 5 9 2 2 5 6 102 1 7 5 9 3 4 2 10 105 2 312 Teodorescu heeft er alles aan gedaan de spanning tot de laatste dag te bewa ren maar zij slaagde er toch niet in de Sieiliaanse verdediging van Lemacko zo danig te ondermijnen dat er beslissend voordeel kon worden bereikt. Het felle gevecht werd na vijf uur spelen afge broken en in de avonduren nog twge uur voortgezet. De partijen hielden el kaar in evenwicht. Lemacko had de eindzege behaald, een sterk winnares. Vokralova geloofde bij het begin van de tiende ronde kennelijk’ al niet meer in haar kansen. Dit mag worden afgeleid uit de snelle remise die zij in zeventien zetten met Belamaric overeenkwam. Voor de Haarlemse Van der Mije was de positie na het onverwachte verlies tegen Bruinenberg ook van dien aard gewor den dat het heilig vuur in haar partij met Van der Giessen niet meer ontbran den wilde. De dames probeerden het wel maar kwamen na wat schermutselingen tot een tekenen van de vrede. Zo goed De eindstrijd vindt echter alleen in Joegoslavië plaats als het zich plaatst voor de halve finales. Hiervoor moet het eerst Wales uitschakelen. Mocht Joegoslavië verliezen dan zal West-Duitsland als organisator optreden. In het geval dat West-Duitsland in de kwarteindstrijden wordt uitgeschakeld zal België met Nederland als reserve de organisatie van het toernooi moeten verzorgen. De halve finales zijn vastgesteld op 16 juni in Zagreb, terwijl de eindstrijd vier dagen later in Belgrado wordt gespeeld. Het bestuur van de UEFA besloot eveneens dat met ingang van het volgend seizoen slechts de clubs die in de laatste vijf jaar doordrongen tot de halve finales van een van de drie Europese bekertoernooien zullen worden geplaatst. Verder werd de behandeling van het verzoek van Israel om te mogen toetreden tot de UEFA uitge steld. Die Smejkal is een hoofdstuk apart. Het is een speler die goede en minder goede partijen met de regelmaat van de klok afwisselt. Voortdurend verkeert hij in tijdnood maar waar andere spelers dan hun zenuwen niet of nauwelijks meer de baas kunnen, zit Smejkal rustig met een „poker-face” achter het bord alsof er niets aan de hand is. In zijn partij met Ljubojevic kwam hij met een glimlach de toernooizaal binnen alsof hij wilde zeggen „Ziezo, vandaag ben ik eens goed uitgeslapen, die Ljubojevic moest er maar eens van langs hebben.” Welnu, de Sieiliaanse verdediging van de Joegoslaaf werd dan ook rap aan de kaak gesteld en het zwakke veld d6 van Ljubojevic werd door een wit paard bezet. Na 22 zetten scoorde Smejkal zijn eerste succes in deze partij met de verovering van de pion. Voor leider Ljubojevic begon het er donker uit te zien maar de tijdcon- trole moest nog aanbreken. Het was adembenemend hoe de laconieke Tsjech zijn partij aan seconden ophing. Precies op tijd voltooide hij de veertigste zet. Toen Ljubojevic de eerste zet na de controle uitvoerde en de klok indrukte viel Smejkal’s vlag meteen. Hij had geen fractie van een seconde langer mogen nadenken of hij zou door tijdsover schrijding hebben verloren. Wel verloor hij zijn pion voorsprong en toen ver wachtte iedereen bij hervatting een vlotte remise. Het spel herhaalde zich evenwel. Smejkal trok er opnieuw op los waarop beide spelers razende tijd nood kregen. Ljubojevic had het niet meer, Smejkal bleef onbewogen- Het is niet uitgesloten dat hij weer de winst miste tegen de in het nauw gedreven Joegoslaaf. De partij werd opnieuw af gebroken, maar later zonder verder spe len remise gegeven. laatste drie dit seizoenen seiz. 3- 1 10 2-1/1-0 5-0 1-V1-1 4- 2 1-0 1-1/13 /3-1 70-8 10 1-1 3-0/0-0 0-1 0-0 712 0 0 0-2 1-1/2-2 3-0 2 0/0 0 0-0 2-0/11 2-1 2-1 11/0-0 3 1 71-4 2-1 1-3 0-2/1 2 als Lemacko dit toernooi heeft gespeeld zo matig is het optreden van haar land genote Ivanova. Zij werd door de Poolse Erenska verslagen en kwam zo op een gedeelde voorlaatste plaats die zij deelt met Erica Belle, winnares over Bruinen berg. Met haar remise tegen Baumstark handhaafde Vreeken zich nog net in de eerste helft van de ranglijst. advies voor zes kolommen 1111 3 3 2 2 13 2 1 1 1 ’1 1 3 113 11,11 2 2 2 2 13 13 1111 2 2 2 3 1111 2 2 2 2 Bij Post is de Zesdaagse in de eerste plaats sport, de Show komt op het twee de plan. De coureurs weten dat, zien dat de beloning goed is en „gaan”. Onderken nen ze de verlangens van de koersdirec- teuir, dan gaan ze ook: de baan uit. De Italiaan Delatorre kwam daar op de laatste avond achter. Hij presteerde niets en huisde met de welwillende Kees Priem op een achterstand van 44 ron den. Ongetwijfeld had hij met „niets doen” het einde gehaald. Als niet Kees Bal maandagavond zodanig viel (lichte hersenschudding) dat verder rijden ón mogelijk was. Ploegmakker Udo Hempel kwam wij. Voor de arbeid eisende Post een ideale kans de Italiaan aan de kant te zetten en Priem aan de Duitser -te koppelen. Aan het einde van zijn vierde Ahpy- Zesdaagse als wedstrijdleider constateer de Post meer tegenvallers. De Australiër Gilmore, die met Tour-groene-trüiwin- naar Rik van Linden de verwachte rol in de subtop niet kon spelen. Gerben Karstens, die slecht begon en voor Leo Duyndam zoals hij het zelf zei een blok aan het been was. Toch overheerste de tevredenheid bij Post. Natuurlijk door een record aantal toeschouwers dat de poorten van Ahoy passeerde: 55.000. Maar ook door de inzet Van de renners. Post: „Neem een Leo Duyndam. Wat heb ik de afgelopen maanden een zenu wen gehad over die jongen. Eerst wilde hij stoppen, in Berlijn is hij uit de koers genomen, in Dortmund is hij gevallen. Zo’n jongen uit de buurt van Rotterdam is voor mijn Zesdaagse van enorm be llang. Duyndiam spreekt aan, hij pakt de mensen. Hier heeft hij formidabel gere den.” Walter Browne meldde zich gisteren voor het begin van de tiende ronde van het Hoogoventoernooi ziek, maar was een groot deel van de dag wel degelijk in de toernooizaal te vinden 2_ j_ j_ _i_ 2. 3. j. 3 2 J1 22 Het staat trainer-coach Gerard Maarse echter vrij om de dames ook op andere zoals hij Het Nederlandse zaalhockeyteam heeft in Sint Pieters Woluwe een oefen wedstrijd tegen België met 12-9 gewon nen. Bij de rust leidde de formatie van coach Wim van Heumen met 3-2- De Nederlanders Gerrie Slot Martin Venix hebben in Rotterdam amateur-zesdaagse gewonnen voor 1. Merckx-Sercu (Bel598 punten, 2. Pijnen- Haritz (Ned-Wdld) 566. 3. Duyndam-Karstens (Ned) 432, 4. Schuiten-Schülze (Ned-Wdld) op 1 ronde, 482, 5. Maertens-Kemper (Bel-Wdls) 458, 6. Knetemann-Peffgen (Ned-Wdls) op 4 ron den, 127, 7. Stam-Clark (Ned-Aus) op 3 ron den, 189. 8. StevenS-Demeyer (Bel) 124. De uitslagen: Grootmeestergroep: Böhm (Ned)—Ree (Ned) rem., Kurahica (Joe)—Browne (VS) uitg., Lan geweg (Ned)—Olafsson (IJsl) 0-1, Sosonko (Ned) —Andersson (Zw) rem., Smejkal (Tsj)—Lju bojevic (Joe) afg., Tal (Rusl.)Dvorecki (Rusl.) rem. stand: 1 Ljubojevic 7. 2 Olafsson 614, 3 Tal 6, 4 Kurajica 514 (uit 9), 5 Smejkal 5, 6-9 Lange weg, Sosonko, Andersson, Ree 414, 10 Browne 4 (uit 9). 11 Dvorecki 4, 12 Böhm 3. Meestergroep: Tiende ronde: Ligterink (Ned)Christianssen (VS) rem., Szmetan (Arg)—Lehmann (WDld) afg.. Weste- rinen (Finl.)Boersma (Ned) 0-1, Kushnir (Isr)Marcus (Ned) rem., Hartoch (Ned) Bellin (Eng) rem., Nikolac (Joe)Farago (Hon) rem. Stand 1 Bellin 8. 2-3 Nikolac, Ligterink 7, 4-5 Farago, Christianssen 6, 6 Lehmann 5 en 1 afg., 7-8 Westerinen, Hartoch 5, 9 Szmetan 4 en 1 afg., 10-12 Kushnir, Marcus en Boersma 2. Afgebroken partij achtste ronde: Westeri nenBellin rem. En J®n Derksen, die vaak verweten wondt dat hij de jonge Nederlandse baanrenners te weinig werk biedt. „Een Jan Breur, en Gerrie Fens zijn geen 1 jongens die aanspreken. Ze weten niet Een '7 het ronden achterstand, hij kijkt renner zijn nummer ver- Een speciale commissie van de in ternationale lawn tennis federatie (ILTF) heeft gisteren geadviseerd Mexi co voor drie jaar uit te sluiten van het toernooi om de Davis Cup wanneer dit land niet tegen Zuid-Afrika wil uitko men. Groot-Brittannië heeft de wedstrijd tegen Italië voor het tennistoernooi om de Koning Gustaaf-beker in Bergamo met 2-1 gewonnen. Het Nederlandse basketbalteam neemt van 20 tot en met 25 april in Bremerhaven deel aan een sterk bezet internationaal toernooi. Voor de strijd om de Engelse voet- balbeker werden gisteravond twee wed strijden uit de vierde ronde speeldCharlton AthleticPortsmouth de 3-0, Wolverhampton WanderersIpswich koppels Jacobs Maas en Rietveld-Pronk. hoe ze het moeten aanpakken. baandirecteur kijkt niet naar aantal hoe een renner zijn nummer koopt. De Belg De Bosscher heeft vrij wel alle Zesdaagsen gereden. Hij brengt met zijn grollen smeu aan de zaak en daarnaast wint hij menig sprintje. Al leen in de jachten zie je hem niet, dan fietsen ze hem op vele ronden. Maar hij verkoopt zijn nummer.” Peter Post heeft in zes dagen Ahoy meer renners gezien die hun plicht ken nen ten opzichte van de toeschouwers. Gerrie Knetemann bijvoorbeeld. Post: „Knetemann wil buffelen. Natuurlijk is hij in de eerste plaats wegrenner, maar «Sa

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 17