Loodswezen IJmuiden wil geen dienstwoningen afstoten tontfevishal binnendringen Hond Bier en snert aangereden Fietser valt na tik van vrachtwagen MET Z'N ALLEN EVEN UITPUFFEN „Valse” politie man wilde huis 1 VEILINGEN LI - ■i ■l ll Café „DE HALVE MAAN” u L/UL_j 5 ONDERZOEK NAAR DOELMATIGHEID IN ALLE DISTRICTEN ^MÜOÜBEVERWIJK 4 donderdag 2 9 JANUARI 19 7 6 NIEUWS UIT STAD EN STREEK A 4 Beroepen ■ffiï H DE ECHTE TRAPPIST CHIMAY ii lAO hartje haariem I fcartsti/tkcgezelflcj naastr servicekeus én kwaliteit^ noq vele onvolprezen schattcrx, X uit' Haarlems roemrijk "Oude »yd K ui 1*3 i| tRaT 111 mW'* L e (Van een onzer verslaggeefsters) hun (ADVERTENTIE) (Van een medewerker) Willen niet, dan de bewoners dat 170 (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) 1. Tfl ftüWplH' K „Kijk”, zo sprak de heer A. Goovers, hoofd sectie materieel van het loodswe zen district IJmond, „wij weten niet of Rijswijk ons advies zal volgen. Dat moe ten we altijd maar afwachten. Ik hoop dat we de huizen gewoon kunnen aan houden. Het vervelende is ook dat wan neer onderzoeken als deze bekend wor- Het is zo langzamerhand wel nodig dat er duidelijkheid komt”, zo zegt deze hoofdambtenaar, „het is een slepende kwestie geworden en enige duidelijkheid is voor de bewoners van al die huizen ook wel beter”. ord pen isse ten Hij te ;ter ;rd, an- Een rustdag in café De Zon. Dat zou moeten betekenen dat er op zo’n dag dan ook volkomen lust heerst in dit pittoreske etablissement van Wijk aan Zee. Wie er toevallig binnenwan delt zal vaststellen dat er van die rust maar weinig blijkt, want niet alleen wordt er aan diverse tafeltjes in de voorzaal druk geschaakt, geana- In totaal gaat het langs de kust om zo’n zeventig woningen, zo verklaarde de heer P. A. Luikenaar als hoofd bureau materieel van het loodswezen in Rijs wijk. Een beslissing zal op z’n vroegst in de loop van dit jaar te verwachten zijn, omdat de directeur-generaal alle rappor ten wil afwachten om dan een integrale beslissing te nemen, aldus de heer Lui kenaar. lyseerd en over schaken gesproken; in de grote achterzaal zit ook nog een aantal schakers de hangpartijen af te maken. Weliswaar in kleiner aantal dan op de andere dagen, maar ge schaakt wordt er! En met ernst. Op het semafoor staat een rtj huize waarvan vier in het beheer van het loodswezen. De andere huizen behoren toe aan Rijkswaterstaat of aan de Dienst Domeinen. de- dat aan >ral terdam; Zaandam; Nassauborg, Anglia, Plat. la- oe- in- >n- jns so lde i. >p- :he het ten len oor ?n- co- len er- ran >en in in- van van hun ite- :en- EC- ige- van Hen >nt- ick nse ies, een en ar- ui- be- pa- de e t a t «>n als Hij :en iou :an ijn sie, eel de ■en le- »r- le- .T. TT Si am an tel te- :en ;se ief la- ïr- ar- ijf ig- in- m. de ijn ar- nd bel ts- ?e- ae- en len in- 'an 'an VELSEN. In de Acaciastraat heeft een man getracht onder valse voorwen- dels bij een alleenstaande vrouw binnen te komen. De man legitimeerde zich met een of ander legitimatiebewijs en zei politieman te zijn die met een opdracht van de burgemeester kwam. Hagelingerweg 36 - Santpoort Holzen, Plat; Tor Cont (Van een onzer verslaggeefsters) DRIEHUIS. In Driehuis op de Van den Vondellaan is een 19-jarig fietsend meisje door een vrachtwagen ten val gebracht. Bij een inhaalmanoeuvre ging de vrachtwagen te vroeg naar rechts, waardoor het meisje werd geraakt en viel. Zij klaagde over pijn in de rug, maar was verder niet gewond. Alle medewerkers waren bij deze afscheidsborrel betrokken. Niet alleen dus het organisatiecomité, maar ook de arbiters, de mensen, die hielpen bij het opstellen van de borden, de mensen, die achter de schermen wer kend hun Stenen hebben bijgedragen aan een goed 38-ste Hoogovenschaak- toernooi. En dan niet alleen uit zoekt de rijksdienst domeinen een ande re bestemming. Dan wordt bij andere rijksdiensten of semi-overheidsdiensten gevraagd of men daar belangstelling heeft voor de woningen. Pas in derde instantie wordt openbare verkoping van de huizen overwogen. Daarom kunnen belangstellende particulieren van buiten af eventuele aankoop van deze huizen wel vergeten. Omdat de werkster van de vrouw die dag aanwezig was en door de man werd gezien, ging hij er vandoor. De man was niet in uniform. De politie Velsen wijst op de noodzaak vreemde bezoekers aan deuren zich duidelijk te laten legitime ren. IJMUIDEN. Het loodswezen is be ng met een kritisch onderzoek naar de doelmatigheid van het aantal dienstwo ningen. Alle districten langs de hele kust maken op verzoek van de direc teur-generaal in Rijswijk een invateni-r teur-generaal in Rijswijk een inventari satie op van het aantal dienstwoningen, bekijken of er en zo ja welke woningen kunnen worden afgestoten. Dit is in verband met de reorganisatie van de kust- en lichtwacht langs de Neder landse kust. Vanuit district IJmond van het loodswezen, met name IJmuiden, is ook zo’n inventarisatie naar Rijswijk gestuurd, begeleid met het advies hier geen enkele woning af t e stoten in verband met de personeelsmoeilijkheden. B/Yj'cl hartstikke gezellig! den, je meteen een toeloop krijgt van allerlei mensen, die die huizen willen kopen. Terwijl ook nu verkoop aan an dere mensen dan de bewoners zelf zo goed als uitgesloten is. De mogelijkheid bestaat nog steeds dat de huizen gewoon onder beheer van het loodswezen blijven en dat er dus helemaal niets verandert”. Nu het aantal dienstwoningen van het loodswezen aan een kritisch onderzoek word onderworpen, lopen de bewoners van ondermeer deze woningen de kans dat zij - wanneer de huizen worden afgestoten door het loodswezen woning kunnen kopen. Na twee weken geconcentreerde drukte in een Hoogovenschaaktoer- nooi dat zij het wat kleiner van opzet in veertien dagen is samen geperst, brak woensdagmiddag op de laatste rustdag voor de allerlaatste ronde donderdag het moment aan van even adem halen. Even alle be slommeringen opzij zetten om met zijn allen, die aan het toernooi heb ben meegewerkt een uurtje uit te puffen. Natuurlijk onder het genot van een glas, een glaasje, dan wel een kopje en dan maar praten Van een medewerker) Beverwijk. De noteringen op de Beverwijkse veilingen waren woensdag als volgt. Bloemen: anjers 20-53, trosanjers 175- 310, blauwe druif 50-85, forsythia 20-45, freesia 80-320, hyacinten 20-40, lely 80- 170, narcissen 70-125, nerinen 110, orchi dee 25-220, roos 40-105, babyroos 12-46, tulpen 100-240. Planten: achmea 350-650, azalea 175- 500, calceolaria 145, cineraria 80-145, cy clamen 200-800, ficus 175-350, hedera 85, kalanchoë 45, primula 60-145, st. paulia 80-160, gem. planten 65-165, grote 550- 2500. Groenen: andijvie 150-160, boerenkool 52-84, bosseldery 48-63, breekpeen 12-34, groene kool 60-65, knolseldery 42-80, prei 82-142, sla 52-65, spruiten 35-122, IJMUIDEN. De Christelijke Gere formeerde kerken te IJmuiden hebben een beroep uitgebracht op ds. J. Brons te Veenendaal en op ds. P. N. Ribbers te Den Haag. Whitby, IJmuiden; Arcadian Victory, Cont Plat; August Stockelen, Boulogne; Maria Graebe, Soemaes, Beverwijk; Gulf Miss, Cont Plat; Telnes, Moirana, IJmuiden; Nai Assia, Itea, IJmuiden; Flevoland, Bremen; Raket, Colchester; Portainer, Aveiro, Velsen; British Vine, La Corüna; Aurica, Bremen, IJmuiden; Carabeka 6, Hendrik Ido Ambacht. ONage De besommingen waren: IJM 57 86.000 IJM 154 9.700 IJM 18 2.600 UK 23 ƒ4.200 UK 73 ƒ4.600 UK 218 ƒ5.300 KW 4 ƒ5.900 KW 29 ƒ6.700 KW 45 31.000 KW 51 4.900 KW 149 9.200 KW 152 7.900 KW 185 6.800 KW 124 9.800 KW 22 6.400 UK 208 en UK 236 10.000 UK 17 en UK 56 5.900. Woensdag aangekomen: Nomandisch, Boston; Ilmenles, Harnina; Juno, New Gonfreville; Truso, Gunness; Joa- laska, Nantes; Anton Roth, Tako- radi; Parkesgate, Rochester, IJmuiden; Kenrix, Kings Lynn, IJmuiden; Jenrix, Per 40 kg.: bot 45-35; lever 68-65; grove kuit 86-78; kleine kuit 140-124; steenbolk 45-42; schar 92-56; wijting drie 82-42; schar één 65-56 schol twee 75-69;,schol drie 83-70; schol vier 86-72; tarbot 572-295; griet 371-216; kabeljauw één 156-56; kabeljauw twee 132-53; ka beljauw drie 124-67; kabeljauw vier 79- 57; kabeljauw vijf 80-48; koolvis één 61- 57; koolvis twee 60-57; koolvis drie 63- 57; koolvis vier 45-40; schelvis één 122- 120; schelvis twee 84; schelvis drie 75- 66; schelvis vier 66-54; poontjes 84-80; haai 82. Acht eeuwen geleden reeds fabriceer den de Paters Trappisten bier. ,En heden nog brouwen de Trappisten van Chimay in de Abdij van Schourmont naar oud gebruik met dezelfde zorg, hetzelfde geduld en met hetzelfde streven naar volmaaktheid. De Chi may is de enige authentieke Trappist voortgebracht in Henegouwen. Voor een glas van dit weelderige bier naar In IJmuiden gaat het om een viertal huisjes bij de semafoor, twee huizen in de Middenhavenstraat en een huis in de Vuurtorenstraat. Voorlopig hoeven de bewoners echter nergens bang voor te zijn. Alle huurders van deze huizen hebben al een brief gehad waarin staat aangekondigd dat de mogelijkheid be staat dat de huizen op orders uit Rijs wijk toch af gestoten moeten worden. Op dat moment kunnen de huidige huur ders, wanneer zij dat willen, het huis kopen. Donderdag aangekomen: Nefitufius, Rotterdam; Ruder Boskovic, Rotterdam; Ruth Dieter, Kristinehamn, Zaandam; Tuener Tor, Rotterdam; Avenir, Char lestown; Lindinger Jade, Ipswich; Lir- cay; Antwerpen. Donderdag vertrokken: Aurivaara, Noordzee f.o.; Laomedon, Londen; Pe lops, Hamburg; Stiren, Nantes, IJmui den; Birka, Solvesborg, IJmuiden. Havrafeittfiao f „Kennemerduin”, maar ook uit „De Zon” van waar eigenaar Jan de Boer en zijn echtgenote even kwamen overwippen. Alle werden in het kort welkom geheten door de voorzitter van het organisatiecomité drs. N. Meijer en bedankt voor hun hulp en bijstand. En daarmee was ook dit officiële gedeelte afgelopen, gingen de kopjes van tafel en kwamen de glazen en de verhalen.en de nadrukkelijk uit gesproken wens, dat er ook een 39-ste Hoogovenschaaktoernooi zal komen over alle grappige belevenissen welke zich hebben voorgedaan sinds het toernooi op de vijftiende van deze maand begon. Ook aan de bar is het niet minder druk. Eigenaar Jan de Boer en de keilner lopen zich het vuur uit de schoenen om de mensen op hun wen ken te bedienen. Wij betrapten Jan de Boer achter een kookplaat in zijn keuken, waar de tafel bedekt is met ballen gehakt, waar diverse blikken klaar staan om te worden openge maakt en waar de snert naar het welbekende oude recept van De Zon in een pan staat te pruttelen, wach tend op klanten. „Nou die komen heus wel straks” vertrouwde hij ons toe. ,Man, toen wij hoorden dat er dit jaar minder schakers zouden komen, dachten wij te kunnen vol staan met de hoeveelheid van verle den jaar. Maar we hebben er drie keer snert bij moeten maken. Het vliegt als het ware de pan uit. Van aHe kanten hoor je dat die snert verrekte goed is. Het schaaktoernooi duurt dit jaar een week Korter, maar aan onze snertomzet zou je het niet zeggen. „Hij had het nauwelijks ge zegd of de eerste bestelling kwam al binnen van drie Duitsers, die aan de tienkampen meedoen en in een hoek je in de voorzaal, zich het hoofd krabbend over alle schaakproblemen die zich kunnen voordoen, die proble matiek van tien dagen intensief kam pen zaten te bespreken. Voor hen hier in Nederland geen bier en worst, maar bier en snert. J Woensdag vertrokken: Kristina, Bre men, Zaandam; Mercur, Stavanger ;Bri- gina 1, Hamburg; Parma, Hamburg, Be verwijk; Cap Senrat, Hamburg; Benny C. V. Lightning, Felixstowe; Brage, Nar vik; Mercandian Importer, Antwerpen; Jacob van Heemskerk Kyira Christi na, Rotterdam; Mosel, Oxelosund, IJ muiden; Ramnes, Grangemouth, IJmui den; Gullf Africa, Bremen, IJmuiden; Tor Anglia, Gotenborg; Nomadisch, Hull; Gulf Fleet 5, Cont. Plat; Stein- bjorn, Antwerpen; Constance, Amal, IJ muiden ;Winnetou, Rotterdam; Gazelle, Boston, Zaandam; Bavaria, Bremen; He be, Antwerpen; Pratita, Hamburg; Christian Vieljeux, Antwerpen; Nassau borg, Delfzijl, Beverwijk; North Shore, Cont Plat; Sea Bure, Cont Plat; Raket, Hull; Caracas, Le Havre; Truso, Gent; Aik, Bremen. Dinsdag vertrokken: Constant P 2, Kopenhagen; Lone Terkol, Immingham; Maasberg, Delfzijl; Gazelle, New Castle; Ventura, Kingslynn, IJmuiden; Venus, Dundee; Aiea, Klaipeda; Suzanne, Oxe losund, IJmuiden; Lublino, Brake; N°* vales, Hamburg; Prinsenbeek, Gdansk; Rien Teekman, Harlingen; Wodnica, Duinkerken; Teutonia, Kopenhagen; Mi ni Cloud, Brunsbuttel; Nethergate, Rot terdam; Jan Greabe, Bremen, Bever wijk; Scöll Spirit, New Castle, Zaandam; Haiko Holwerda, Harlingen; Titan Servi ce, Cont Plat; Vestri, Stanlow, IJmui den; Fairplay 12, Lagos; Lycaon, Ham burg; Plancius, Beverwijk. VELSEN. Op de Willemsbeekweg Is een hond aangereden door een personen auto. Het dier stak plotseling over. Omdat de eigenaar van de hond niet te achterhalen was, is hij naar het Kerbert Asyl gebracht. Het dier was gewond aan zijn linkerpoot. Aan de woensdagmarkt werd aange voerd: 2500 kg tong; 29 kisten tarbot en griet 1607 kisten kabeljauw; 796 kisten koolvis; 104 kisten schelvis; 757 kisten wijting; 842 kisten schol; 170 kisten schar- en 447 kisten diversen. IJMUIDEN Dinsdag aangekomen: Netherkate, Bristol; Esteff S Delice, Cont Plat; Heiko Holwerda, Grange mouth; Hebe, Brunsbuttel; Bison, Cont Plat; IJmuiden; Oil Prospector, Cont Plat; Teutonia, Rotterdam; Jacob van Heemskerk, Noordzee; Kapitan Voolens, Triëst; Tama Maru, Le Havre; Pelops, Antwerpen; Titan Service, Cont Plat; Tamara Guilden, Antwerpen; Caracas, Antwerpen; Gulf Fleet 5, Cont Plat; Setia Budhi, Bremen; C. V. Lightning, Norfolk; Dart, Londen; Shabonee, Rot- Rijnborg, Kopmans T“ North Shore, Cont Kaskoe, Beverwijk; Gothenborg; Sea Bure. J Prijzen in guldens. Per 1 kilogr.: tarbot 18,61-14,52; grote tong 13,48-12,45; grootmiddel tong 15,86-14,72; kleinmiddel tong 16,99-15,80; tong één 16,15-14,74; tong twee 14,28-13,17. uien 52-81, waspeen 33-36, witte kool 16- 26. I 1'. ':’W iKsr.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 5