Agenda SOOS»» BURGEMEESTER SLOEG EERSTE PAAL Geldkistje achterhaald fDE ROOM") Varkensmesterij in beroep bij de Kroon In september oplevering van eerste huizen in Neksloot Hoogovens neemt zorg voor milieu ernstig I ■BB EXTRA KOOPJES Tegen beperkingen van B. en W. Satie voor elektronisch orgel 3 D DONDERDAG 1976 NIEUWS UIT STAD EN STREEK 6 29 JANUARI REACTIE OP RAPPORT MILIEU DEFENSIE Kerncentrale PROFITEER NU WANT DE OPRUIMING IS ZO VOORBIJ (Van een onzer verslaggeefsters) Goede bouwheer Wensen Continuïteit Verguizing VELSEN-1JMU1DEN CITY LUXOR HEEMSKERK. Burgemeester H. Nielen heeft donderdagmiddag de eerste paal geheid voor de reali sering van de wijk Neksloot. Mees tal heet het alleen maar de eerste paal te zijn en zitten er al ver scheidene in de grond voordat offi cieel de eerste wordt geheid, maar nu was het echt de eerste paal. De primeur had de woningbouwvere niging „Ons Huis”, die alle plannen rond had vóór de woningbouwvere niging „IJmond” en de Stichting Eigen Woningbezit, die elk een ge deelte van de wijk realiseren. BEVERWIJK KENNEMER THEATER PLEIN 1945 - 3, IJmuiden tel. 14074 eigen bontatelier t i Wijk aan Zee Velsen-Noord DE ZOGENOEMDE „RAMPEN FILMS” blijven overal nog steeds een grote belangstelling en dus volle zalen trekken, waarbij >,The towering inferno” inmiddels alweer door „aardbeving” -Earthquake”) kon worden opgevolgd. Zoals reeds eerder vermeld is deze historie ge baseerd op de katastrofale aardbe ving van het jaar 1906, waar San Francisco toen voor een belangrijk deel geheel door werd verwoest. STADSSCHOUWBURG Beverwijk Heemskerk Velsen-IJmuiden In en om Haarlem A Bite- j X (ADVERTENTIE) 31.15 u_: 21 u. (Van onze Haagse redacteur) ruimte zou moeten worden gege- 14 j. u. (Van een onzer verslaggeefsters) ,Jaws”, Films fe ttta kris- Charlton Heston A va en t c c s 1 Koper kreeg cp 19 september 1972 van B. en W. een voorwaardelijke hinderwet- statistiek over de afgelopen tien jaar van Medische Zaken aantoont, dat het personeel van Hoogovens ten opzichte van het landelijk gemiddelde geen ver hoogde kans op kanker heeft. meester de helm die hij voor het heikar- wei had gebruikt aan met een inscriptie plaat. Bij het begin van het verwezenlijken van plan-Neksloot bracht burgemeester Een sinister tafereel uit de rampenfilm „Aardbeving”, in City geprolongeerd. Nielen onder meer dank aan de wethou der voor ruimtelijke ordening, de heer H. J. M. Roozen, die bij alles wat er aan de totstandkoming van het plan vooraf ging heel wat verguizing te verduren kreeg, maar die tenslotte toch bereikte dat het plan met algemene stemmen door 'de raad is aanvaard. c g€ hi w V( ui re se re ei Si V re ei s: Ir sc d< fe V o sc si e g d g s b c I 3 h I 1 tw wc sh< he he he sir gr de en de da di: ko bL w; su ui de gr dr fir m< 36 tv fie fie so w tv oe Bi m ge de to ai R Vi S v, DIVERSEN VRIJDAG 30 JANUARI Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 19-21 u. De bewering van Milieu Defensie, dat Hoogovens plannen heeft voor de bouw van een kernenergiecentrale noemt de directie volkomen uit de lucht gegrepen en pertinent onjuist. DIVERSEN VRIJDAG 30 JANUARI Openbare bibliotheek. Wijkerstraatweg: vol wassenen en jeugd 14.30-17.30 en 19-20.30 u. IJMOND. De directie van Hoog ovens heeft woensdagmiddag in een be kendmaking aan het personeel gerea geerd op de publicaties van de Vereni ging Milieu Defensie. De zorg voor het milieu wordt door Hoogovens zeer ern stig genomen, hetgeen onder meer blijkt uit vele investeringen de afgelopen ja- ren en exploitatiekosten bij bestaande voorzieningen. Met dit laatste alleen al was in 1975 een bedrag van 55 miljoen gulden gemoeid, aldus de Hoogovensdi- rectie. OOK IN DIT theater is er van een prolongatie sprake, dank zij de grote toeloop voor de veelbesproken film „His- toire d’O”. In de eerste matinee van zondag wordt hier het bekende knok- werk aan toegevoegd, waar in „Zorro”, de gemaskerde wreker” altijd sprake van is. Met een bijna Chinees knettervuur- werk ging de eerste paal de grond in, dat wil zeggen het omhulsel waar dan later beton in wordt gestort terwijl dit omhulsel naar boven wordt getrokken. Haarlemse Jazz Club, Groot Heilig land 47, Haarlem. Vrijdag 30 janurai Windy City Jazzband. Op uitnodiging van de woningbouwver- H. Nielen donderdagmiddag de eerste eniging „Ons Huis” heide burgemeester I paal in de grond voor een complex van negentig huizen in Neksloot. De burgemeester uitte ook veel waar dering voor de woningbouwvereniging „Ons Huis” en indirect ook voor de woningbouwvereniging „IJmond”. Graag zou hij zien, dat deze twee plaatselijke woningbouwverenigingen, elk met vol strekt behoud van eigen zelfstandigheid, met elkaar zouden samenwerken waar dat praktisch mogelijk is, bij voorbeeld administratief, om zich somen nog sterker te maken bij het uitvoeren van de taak, waaraan in zijn visie van overheidswege meer ruimte zou moeten worden gege ven. Koper stelt vast dat de omwonenden totaal geen overlast ondervinden van zijn bedrijf. In vroeger jaren niet, maar ook niet sinds 1972, omdat sinds de afgifte van de vergunning geen verande ring in de reeds bestaande situatie was aangebracht. Hij verwijt B. en W. dat zij wel beweren dat er stankoverlast is, maar zonder feiten of omstandigheden te noemen waaruit dit zou blijken. Ko per vraagt de Kroon vernietiging van het besluit van B. en W. ook al omdat uitvoering van de voorgeschreven veran deringen tot gevolg zou hebben dat het bedrijf nauwelijks rendabel meer is. BEVERWIJK. Wegens een kleine diefstal hield de Beverwijkse politie woensdag een 20-jarige inwoonster van Beverwijk aan. Bij nader onderzoek bleek zij ook degene te zijn geweest die deze week zonder braak een geldkistje meenam uit een pand aan de Maerten van Heemskerckstraat. De inhoud van het kistje was ongeveer 700,-. Milieu Defensie had Hoogovens aange vallen over een onvoldoende zorg voor het milieu met als gevolg een ongezond leefklimaat in de IJmond. Onder andere werd gesuggereerd dat de kansen op kanker in de omgeving van het bedrijf groter zouden zijn dan elders. Van de zijde van Hoogovens stelt men dat een In een besluit van B. en W. van 19 september 1974 werden daarop de voor waarden voor de vergunning zodanig gewijzigd dat Koper voor rond de 30.000 gulden voorzieningen aan zal moeten brengen om de stankverspreiding tegen de gaan. In zijn bezwaarschrift stelt de heer Koper primair dat het wettelijke recht om zijn bezwaren toe te lichten hem is ontnomen. Voortsvraagt hij zich af hoe het te verklaren is dat de inspec teur voor de volksgezondheid vaststelt dat de „zogenaamde overlast” wordt ver oorzaakt door de vaste mest, terwijl de gemeentedienst daar weer de gierput bij betrekt. III (Smedestr.23)Vandaag en Onafhankelijk Toneel met voerd door (Gardner- GEEN WONDER DAT „Aardbeving” tot dusver ook in Velsen veel belangstel lenden tot een bezoek aan City heeft gestimuleerd, hetgeen voor de directie aanleiding is geweest deze film nog een week voor deze omgeving vast te hou den. Alleen zondagmiddag worden de vertoningen hiervan even onderbroken voor „Geweld in de oertijd”, een sensati oneel verhaal over primitieve en woeste holbewoners, temidden van allerlei pre historische gevaren. In dit theater wordt van vrijdag- tot en met zondagavond de rassenstrijd weer eens aangesneden, ditmaal via de vertoningen van „Het bloedige teken van eer”, welke film werd bewerkt naar een novelle van de winnaar van de Pullit- zerprijs William Bradford Huie. De na vrante intrige speelt zich af in een klein stadje in zuidelijk Alabama, waar de zwarte bevolking door de beruchte Ku Klux Klan wordit geterroriseerd. En te midden van deze soms bloedige conflic ten trachten sheriff Big Track Bascomb en de aristocratische Breek Stancill zo rechtvaardig mogelijk te bemiddelen. De waarnemend voorzitter van de wo ningbouwvereniging „Ons Huis”, de heer J. H. Maartens memoreerde evenals de burgemeester later zou doen, dat het bestemmingsplan Neksloot nogal wat voeten in de aarde heeft gehad. Voor de woningbouwvereniging was het een uit daging geweest om het streven naar een gedifferentieerde woningbouw toch zo goed mogelijk te realiseren. Met de wo ningen in Zuidbroek en Neksloot erbij gaat de vereniging straks 950 huizen beheren en de heer Maartens gaf als zijn mening, dat men thans heeft bewezen „een goed bouwheer” te zijn. Op grond van dat predikaat vindt het bestuur van de vereniging, dat men thans ook in aanmerking zou moeten komen voor de bouw van huizen voor onvolledige gezin nen en voor het plegen van de zoge noemde beschutte woningbouw. Daar zijn grondaanvragen voor ingediend. MET DEZE FILM heeft regisseur Mark Robson al die rampzalige gebeur tenissen weer in de herinnering terugge bracht en omdat de moderne techniek hem in staat stelde tot het creëren van talrijke spectaculaire taferelen de enorme watermassa’s bij de overstro ming aan het slot bijvoorbeeld wist hij hiermee in dit genre een knap en opmerkelijk werkstuk af te leveren. Me de door de sterke rolbezetting, aange- De heer Neien herinnerde even aan het destijds mislukken van het vormen van een federatie van woningbouwverenigin gen in de IJmond. Het overleg zou vooral zijn vastgelopen op het feit dat de woningbouwverenigingen in Velsen en Beverwijk toen zaten met een verou derd woningenbestand en veel achter stallig technisch onderhoud. Dat was in het begin van de vijftiger jaren. „Maar het was wel de bakermat voor „Ons Huis”, de vereniging die nu de „equip ment” heeft voor een goede begeleiding van de bouw eri een goed onderhoud”, aldus burgemeester Nielen. Smits Bouwbedrijf zal volgens de planning de eerste woning in september van dit jaar opleveren en de laatste in december of januari. Volgens de bereke ningen van nu zullen de huren van de nu in aanbouw genomen negentig wo ningen rond de 340 per maand komen te liggen. DEN HAAG-HEEMSKERK. Ver oorzaakt de varkensmesterij en de bijbe horende mestopslagplaats van de heer J. Koper (aan de Luttik Cie in Heemskerk) voor de omwonenden zoveel stankover last, dat hij dertig mille moet investeren om de kwade reuk „binnenshuis” te kunnen houden? Dat is de vraag die volgende week centraal zal staan bij de behandeling van het beroep van de heer Koper op de Kroon tegen het besluit van B. en W. van Heemskerk om aan de exploitatie van de mester(j verdere be perkende voorwaarden te verbinden. De Fjord, Paul Krugerkade 6, Haarlem. Vrijdag 30 januari, 19.30 uur, 1soos to The Point met disco. IN DE MATINEE van zondag is er echter van dramatische spanningen geen sprake meer, maar dan draait ook „Met spinazie meer mans”, een amusante film voor jong en oud. ’t nog een keertje overdoen?”, een Duits sexfilmpje over een onervaren jonge man, die volgens de bepalingen van een zonderlinge erflater „zeven mooie mei den” moet versieren. En in de eerste matinee van zondag tenslotte de india nenfilm met jongensboek-romantiek „Winnetou, het grote opperhoofd”. Twee wensen maakte de voorzitter kenbaar. Ten eerste, dat anders dan in Zuidbroek de bestrating op tijd gereed komt en ten tweede, dat de woning bouwvereniging meer zeggenschap krijgt in de woningtoewijzingsprocedure, voor zover het de eigen woningen van de verenigingen betreft. VAN DONDERDAG tot en met woensdagavond kan hier ditmaal de griezelfilm „Het monster leeft!” worden bekeken, terwijl voor de tweede zaal de prolongatie wordt aangekondigd van „Lady sings the blues”, met Diana Ross als de beroemde jazzzangeres Billie Holiday. Voorts in de nachtvoorstellin- gen van vrijdag en zaterdag „Zullen we vergunning voor zijn varkensmesterij. Ruim twee jaar nadat hij zijn bedrijf was gestart, bleek volgens een inspec teur voor de volksgezondheid dat bewo ners in de nabijheid van het bedrijf stankoverlast ondervinden, veroorzaakt door de opslag van vaste mest. De Heem kerkse dienst voor gemeentewerken con stateerde vervolgens dat deze overlast mede wordt veroorzaakt door een open verzamelput van gier. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. 19 en 21.15 u.: „Het monster leeft”, 19.30 u.: „Lady sings the blues”. Luxor Theater, Breestraat. 19 en „Histoire d’O”. TENTOONSTELLINGEN Openbare bibliotheek,'Kerkstraat 44. Exposi tie grafisch werk van Frans Lasès; geopend tot en met 7 februari tijdens openingsuren. Kennemer Oudheidkamer. Huize Schey- beeck, Velserweg. Geopend op donderdag van 19.30-21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 25120. DIVERSEN DONDERDAG 29 JANUARI Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Scheybeeck, Velserweg. 20 u. eerste cursusa vond „Vrij spreken” door comité Jaar van de Vrouw; spreekster: Aafje Top. VRIJDAG 30 JANUARI Hulpdienst Help een handje. Maandag tot en met zaterdag van 8-10 u.Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 9-12 en 13.30-15.30 u. Stadskantoor, Pres. Kennedyplein. 15.30 u. afscheid van de heer A. Blankwater, chef afdeling bevolking. Bellevue, Breestraat. 20 u. ledenvergadering Koninginnedag. Rebel, Sionstraat. 20 u. discussie- en infor- matie-avond over Amnesty International; spreker: Jan Affourtit. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44; vol wassenen 14-17.30 en 19-21 u„ jeugd 15-17.30 en 19-21 u.; Amstelstraat 44; volwassenen en jeugd 14.30-17.30 en 19-21 u.; Kingsford Smith- straat 110a: jeugd 15.30-17.30 en 19-21 u. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Alarmnummers. Politie en brandweer 23555 milieuklachten 96000. DE STRIJD spitst zich toe wanneer een blanke vrouw’ wordt verkracht en de Ku Klux Klan neemt wraak door een neger te vermoorden. De atmosfeer in het stadje wordt steeds explosiever en bij deze onlusten blijken de sheriff en Breek bereid hun leven aan een goede zaak op te offeren. Een boeiende en dikwijls aangrijpende speelfilm, met twee mooie karakterrollen van Lee Mar vin en Richard Burton. DIVERSEN DONDERDAG 29 JANUARI Vrijburcht, Vrljburglaan. 19.30 u. openbare raadsvergadering. Progress-sociëteit, Const. Huygensstraat. Ge opend vanal 20 u. VRIJDAG 30 JANUARI Bowlingcentrum, Vrijburglaan. Geopend U- 01 u. Progress-sociëteit, Const. Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u. Assumburg-theater. Jansheeren, Kerkweg. 20.30 u. Elly en Rikkert Zuiderveid. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Sfinx. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: volwaa senen 14-17.30 en 19-21 u., jeugd 15.30-17.30 u. Alarmnummers. Politie 39111, brandweer 32121 milieuklachten 96000. Woordvoerder J. W. van Ess van Smits Bouwbedrijf verheugde zich over heit feit, dat er na een klein hiaat toch via Zuidbroek en Neksloot weer conti nuïteit in de Heemskerkse bouw zit en dus ook in de werkgelegenheid in de bouw, zodat veel bouwvakkers in de eigen gemeente kunnen blijven werken. Hij verzekerde dat het technisch goede woningwetwoningen zullen worden met dubbele ramen, goed geïsoleerde daken en muren en hoogwaardig gevelmateri aal. De heer Van Ess bood de burge- BIOSCOPEN City, donderdag en vrijdag 20 uur: „Aardbe ving” (geprolongeerd). TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Pieter Vermeulenmuseum. Cultureel Cen trum Moerbergplantsoen, geopend van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Stadhuis, van maandag tot en met vrijdag van 10-12 uur geopend voor bezichtiging. DIVERSN Alarmnummer: politie 10033, brandweer Santpoort 370700, Velsen-Noord en IJmuiden 20750, ongevallenfienst 15400, Hoogovens 95210. Badhuizen, Snelliusstraat en Doodweg, vrij dag geopend van 13 tot 21 uur. Velserbad, vrijdag geopend: 6.45-8, 9.15-1 bejaarden). 12.10-13.10. 16.05-17.15 en 19.30-2045. Instructiebad, Zeewijk, vrijdag van 10 tot 11 uur: zwemmen voor moeder en kind. Sporthal „Zeewijk”, vrijdag 19-23 uur: micro- Korfbalcompetitie. Stadsschouwburg, donderdag 20.15 uur: caba ret „Tekstpierement”. Van de plechtigheid waren ook de wethouders H. J. M. Roozen en me vrouw J. H. Vervelde-Wagenaar getuige, alsmede een vertegenwoordiger van de provinciale bouwstaf en vele gemeente lijke ambtenaren van bel rokken dien sten. SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wllsonsplein) Vandaag en morgen 20.15 u.: Robert Long met „Een dat twee”. Toneelschuur I (Smedestr. 23) Vandaag en morgen 20.30 u.Hauser Orkater met „Famous Artists. Toneelschuur III (Smedestr 23) Vandaag morgen 20.30 u.: Cr2fh~rk „De Groene Kakatoe”. MUZIEK Concertgebouw Begijnestraat) 20.15 uur: Spaanse barokmuziek uit de 17e eeuw. Vrijdag 20.15 u.Brabants Orkest o.l.v. Hein Jordans. Theatercafe Toneelschuur (Smedestr. 23) 22 u.Salonmuzlek Haarlemse Jazzclub (De Egelantier, Gr. Hei ligland 47)Vrijdag 22 u.Windy City Jazzband. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr. )15.30, 19 en 21.30 u.„On her majesty’s secret service’’, Vrijdag 21. u.: „Theatre of blood”, 18 j. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21. 15 u.. „Ruim die smeris uit de weg” 14 j. Vrijd. 23.30 u. ,,De doodskus van dr. Su Manchu” 18 J. Lido (Houtplein) 14, 18.45 en 21.30 u.„Jaws’’, 14 j. Vrijdag 24 u.: „Als Tirolers stoeien gaan de Alpen gloeien”, 18 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14 en 19.30 u.: „Dr. Zjivago”, 14 j. Vrijdag 23.45 u.: „Butch Cassi dy en the Sundance Kid", 18 j. Rembrandt (gr. Markt) 14, 19 en 21.15 „Capone”. 18 j. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30, 19 en 21.30 u.: „Emmanuelle’’, 18 j. Vrijdag 24 u.: „Repulsi on”,,^. Studio (Gr. Markt) 14, 19 en 21.15 u „La Béte”, 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62). Ten toonstelling „Begin uw eigen museum” met een vijftigtal tekeningen van onze streek. T. m. 1 febr. Permanente tentoonstelling schil derijen Frans Hals en andere meesters uit de Italiaanse school, fossielen, mineralen, kri«- tie, goudleer, tulpenboek, antieke meubelen, poppenhuis, oude apotheek enz. en tegelcol- lectie van de heer Dingeman Korf uit Heem stede. Geopend ma. t.m. za. 10-17U., zond. 13-17 u. T. m. 1 maart gratis toegang. Teylers Musem (Spaarne 16). Tentoonstellin gen aquarellen van Nederlandse Vogels door S.H.W. van Trigt. T.m. 7 mrt. Permanente tentoonstelling schilderijen uit de 19e en 20e eeuw. Tekeningen uit Hollandse, Franse en Italiaanse scholol, fossielen, mineralen, kris- tellane, Historische natuurkundige instru menten. Di. t.m. za. 10-17 u., Ie zondag in de maand 13-16 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). T.m. I gebr. Tentoonstelling van een aantal kerst groepen. Tentoonstelling kerst- en nieuw jaarskaarten t.m. eind februari. Permanente tentoonstelling oude religieuze schilderijen, handschriften, miniaturen etc. Geopend op di. t. m. za 10-12.30 u. en 14 -17 u, zo. 14-17 uur. Stichting Beeldende Kunst (Gedempte Oude Gracht 112). Eigentijdse Nederlandse schilde rijen, grafiek, wandkleden en kleinplastieken enz. kan worden geleend met kooptegoed. Expositiekeldertje gedurende maand januari keramiek van Mia Vullinghs, le verdieping gedurende maand januari plastieken van Nico Hetjes Geopend di. t.m. vrij. 13-17 u„ za. 11-17 u. , donderdagavond 20-22 uur. Preekstoel (ingang Gasthuispoort t.o. Kleine Houtstr. 93). Collectie religieuze goederen. Geopend di. en do en za. 10-12.30 en 14-16.30 uur. Cruqulusmuseum (aan de Ringvaart bij Heemstede). Oudhollandse molens, maquette waterstand, Oud Stoomgemaal enz. Geopend t. m. maart na telefonische afspraak theehuis. Tel. 023-286946. Vishal (Gr. Markt). Tentoonstellingen „Road Show" en „Meervoud-Enkelvoud". Geopend dag. 10-17 u. zond. 13-17 u. t.m. 15 gebr. Kunstzalen Heerkens Thijssen (Houtplein 13). Tentoonstelling tekeningen en schilderijen van mevr Cato de Lange. Geopend ma. 13-17 u. , di. t.m. za. 10-17 u. t.m. 31 jan. Het Huls In de Duinen Herm. Heijermans weg 1, Zandvoort). De maand januari tentoon stelling ingericht door Nederlandse Kastelen stichting. Geopend dag. 9-21 uur. Galerie Eylders (Haltestraat 77, Zandvoort). Expositie wandkleden van Bep Roorda en bronsplastieken van Kees Verkade. Geopend woe. t.m. vrij. 13-17 u_. za. en zon. 13-17 u. t.m. 15 gebr. De burgemeester vroeg zich af of in de woningbouw in het algemeen het overheidsbeleid toch teveel gecentrali seerd is en hij gaf als zijn mening, dat woningbouwverenigingen ook werkzaam zouden moeten kunnen zijn op het ter rein van de koophuizen. Youth for Christ, ’t Turfschip, Turfsteeg 2a, Haarlem. Zaterdag 31 janurari, 20 uur: koffiebar met groep Exodus uit Monnickendam. Toegang vrij. Crazy Inn, Kokstraat 13 rood, Haarlem. Zaterdag 31 januari, 20.30 uur: soos met artiest. s<’;' •;>-

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 6