SCHAATSPRET STRAKS OOK 'S AVONDS lino] gfe losplank Gert en Hermien in IJmuiden llrtvishal eindelijk een overdekte schietbaan Veisen gaat vergaderen PUZZELACTIE Gemeenteraad I ’s Winters schoten we in de sneeuw” „Vooruitgang Zij Ons Streven” heeft •S I Discussie over stichting sociale en culturele ontwikkeling UITSLAG R F 4 de eerste keer dat ze op natuurlijk ijs konden schaatsenrijden. Wasserij DUYN JANUARI 1976 NIEUWS UIT STAD EN STREEK .5 ZATERDAG 31 (Van een medewerker) 9 I i I boogschuttersvereniging „Vooruit gang Zij Ons Streven” in Sant poort. A- sBiBailS SANTPOORT. „Eindelijk is onze schietbaan overdekt. We zijn jaren bezig geweest om subsidie te krijgen van de gemeente, maar ui teindelijk is het toch gelukt. We hebben nu 1200 gulden subsidie en een renteloze lening van 1200 gul den. Vroeger stonden we ’s winters hier in de sneeuw te schieten en dat is natuurlijk geen doen”, aldus voorzitter A. J. Voogt van de hand- 4. IJMUIDEN. Aan het begin van de week was het voor een ieder duidelijk dat er als gevolg van het ruwe weer maandag geen platvis viel te verwachten. Dit is in de historie van de vishallen nog maar weinig voorgekomen, even min als het feit dat er geen enkel platvisschip naar zee vertrok. Wel zijn zaterdag de kotters KW 45, VD 6 en EH 7 uitgevaren, waarvan de beide laatstgenoemden zich maandag met enige gul en wijting kwamen melden, een en ander goed voor een besomming van ruim 5000. Vervolgens was de KW 45 woensdag weer present met een lading platvis, waar nog 31.000 voor werd betaald. Dit uitvaren is voor de betrokkenen dus niet voor niets geweest. I A ■Il it I lii'i i® F r 17 (Van een onzer verslaggevers) I st aand) 11 (Van een medewerker) een 141; 1757 76 t« er nauwkeuriger mee kan schieten. (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) 1 •0 ♦r»fl (ADVERTENTIE) >ezit Zoals gewoonlijk heeft de schaats vereniging Velsen de exploitatie van de polder in handen. Als het vriesweer doorzet zal dit jaar voor het eerst de polder ook -s avonds open zijn. Men is hard aan het werk om de lichtinstal latie klaar te krijgen zodat een deel van de polderbaan in donker berijd baar blijft. Ook heeft de schaatsvereniging, dat wil zeggen de drie bestuursleden, de taak om de baan schoon te houden. Van de opbrengsten (van toegangs prijzen) is drie jaar geleden een veeg- machine aangeschaft. Desondanks kan de schaatsvereniging nog wel vrijwil ligers gebruiken om een paar uurtjes te helpen. Op de baan, of aan de kassa. Voorzitter C. Rootjes van de schaats vereniging vertelde dat het met drie man een beste klus is om alles in orde Vrijdag rond het middaguur waren al veel enthousiaste schoolkinderen op de Kennemerlaan en de Velserbeek- vijver aan het proberen. Op splinter nieuwe schaatsjes, die vermoedelijk al geruime tijd hebben liggen wachten op het juiste weer. 554 94 „Het boogschieten is een sport waarbij je je ontzettend goed moei kunnen con centreren en in de kou gaat dat natuur lijk moeilijk. Hef is hier ih ons clubhuis nu ook erg koud omdat we geen ver warming hebben. Het enige wal we heb ben is een klein gaskacheltje waarbij de leden op schietavonden hun handen kun nen warmen Onze vereniging bestaat nu VELSEN. Het programma dat door beiaardier H. de Ligt op zaterdag 31 januari van 16-17 uur op het stadhuisca rillon van Velsen ten gehore zal worden gebracht luidt als volgt: DE IN De besommingen waren: KW 29 7500, k KW 42 14.900, KW 45 13.800, VD 6 890, VD 20 1000, UK 218 400, UK 234 1400, IJM 207 en IJM 209 3300, UK 6 en UK 123 2700, UK 208 en UK 236 1700, UK 17 l en UK 56 6000, UK 18 en UK 23 5800, I UK 107 en UK 200 1500. 2011,- heid P/o tings- jndar- ist reau te tosten te houden. Hetzelfde geldt voor de bestuursactiviteiten. Ook het aantal bestuursleden moet groter worden, zo vertelde hij, zodat de vereniging haar activiteiten kan uitbreiden. Vanmorgen hebben de leden van de schaatsvereniging voor het eerst sinds lange tijd op eigen baan kunnen trai nen. Normaal gaan de leden zaterdags per bus naar de kunstijsbaan in Alk maar. Voor veel jonge leden was het De prijzen voor de platvis wisten zich in het midden van de week beter te handhaven, als gevolg van de geringe aanvoler. Toch waren er woensdag en donderdag meerdere schepen uit Texel en Goeree present. Opvallend was het dat hun om de zuid gevangen schol aanzienlijk magerder was dan de soorten uit noordelijker gelegen wateren. uit de noordelijke Noordzee, woensdag gevolgd door de IJM 57. Hun lading bestond voornamelijk uit koolvis van behoorlijke afmetingen. Ondanks het te ruglopen van de prijzen mochten deze schepen respectievelijk toch nog rekenen op 45.000 en 80.000. Het enige nadeel van hef boogschieten is de hoge aanschafprijs van de boog. Die prijzen lopen van 400 tot meer dan 1000 gulden. En dan heb je slechts de boog. Leden dan de handboogschuttersvereni- ging staan met gespannen bogen klaar om te schieten. Per 40 kg: tarbot 602-238; griet 322- kabeljauw één 90-49; kabeljauw twee 86-54; kabeljauw drie 81-62; kabel jauw vier 72-59; kabeljauw vijf 62-49; witte koolvis 68; schol één 59-49; schol twee 79-64; schol drie 79-65; schol vier 74-58; wijting drie 55-30,40; schar 81-50; steenbolk 48-24; grote kuit 65-52; kleine kuit 104-82; lever 68-65; haai 64-48. VELSEN Een voorbereidingsbesluit voor terrein bij de Grote Hout of Ko ningsweg in Velsen-Noord ten behoeve van de uitbreiding van de coöperatieve winkel van de Hoogovenspersoneelver- eniging De Gieteling; Herhuisvesting van de kernafdeling van dé Duin en Denne- school te IJmuiden; de voorgenomen fu sie van de Clare Stemschool en de Prof, van de Leeuwschool in IJmuiden vormen enkele agendapunten voor de eerstko mende vergadering van de Velsense ge meenteraad. Op donderdag 5 februari wordt deze raadsvergadering gehouden in het stad huis van Velsen. We hebben hier nu vier banen van 25 meter en als de renteloze lening is af gelost dan hopen we er nog vier bij te krijgen. Mensen die graag wat meer wil len weten over deze boogschuttersvereni ging. kunnen inlichtingen krijgen van voorzitter A. J. Voogt. Hij is telefonisch bereikbaar op nummer 37.11.06 in Sant poort. Wij doen met onze vereniging ook mee aan bondswedstrijden. Die worden meest al in de zomer gehouden in de open lucht. We schieten dan op banen van 30-50-70 en 90 meter. Elke vereniging deelt zelf zijn spelers in in de bepaalde groepen. Deze lopen van 5 tot en met 1. Eén is natuurlijk de beste groep. Helaas komt het weleens voor dat een middel matige schutter uit de eerste groep zich laat inschrijven in de tweede groep. Lo gisch dat hij dar. wint. Maar daar valt niet zoveel tegen te doen. Het ligt er gewoon aan hoe eerlijk je bent. Op bet ogenblik telt onze vereniging 28 leden waarvan vijf jeugdleden en v dames. Nieuwe leden komen eerst e maanden op proef omdat we. eerst moeten kijken of ze wel aanleg hebben het schieten. Dat is wel nodig aan gezien de aanschaf van een boog zo duur is. Da? rem hebben we hier enkele oefen- bogen. Een lid van de vereniging is Ne derlands eerste gediplomeerde verbonds- trainer en die traint dan ook onze be ginnende leden. Veel mensen denken van „ach die boog trekken we wel even uit". Dat lukt ook meestal wel, maar probeer het maar eens tien keer achter elkaar, aldus de secretaris van VZOS, de heer Van der Wijde. Ms je nagaat dat tijdens een officiële wedstrijd zo’n 140 pijlen per schutter worden afgeschoten, dan is het logisch dat men aan het eind van een wedstrijd door de vermoeidheid steeds slechter gaat schieten. Ongelukken kennen we gelukkig niet op ónze vereniging, maar het komt in het algemeen natuurlijk wel eens voor. Een lid van ons die zijn boog in het openbaar gebruikt wordt onmiddellijk zijn lidmaat schap ontnomen. Eindelijk is het weer zover. De schaatsen zijn uit het vet gehaald, er is weer werk voor de slijpers en de schaatsfabrikanten kunnen weer sla pen. Overal ligt het ijs dik op de slo ten en vijvers. Het triabasveldje is open, gisteravond is de rolschaatsbaan ondergespoten en vrijdagmiddag is de polder ook officieel open gesteld. Overal zijn kinderen te zien, meer dan normaal, die voor het eerst op de schaats staan; het is zeker drie jaar geleden dat er behoorlijk kon worden geschaatst. Voorts arriveerde aan de dinsdag- markt de trawler VL 115 met een lading Raadslid ir. .1. 1’. Kroon (PPR) vond het prima dat de handboogschietvereni- ging met dit bedrag is geholpen, maar hij wil graag ter discussie gesteld zien, of dergelijke sportdoeleinden moeten worden gesubsidieerd uit het fonds voor sociale en culturele ontwikkeling. HEEMSKERK Het bestuur van de Stichting Sociale en Culturele Ontwik keling Heemskerk heeft een bedrag van drieduizend gulden geschonken aan de handboogschiet vereniging „Assumburg” voor de realisering van zes schietbanen, waarvoor een renteloze lening kan wor den afgsloten. Voorts was voor de maamdagmarkt de KW 171 aanwezig met een lading uit de noordelijke Noordzee. Deze bestond uit ruim dertienhonderd kisten, waar 80.000 voor werd besomd. In vergelij king met andere opbrengsten van de kleine vaart is dit niet veel geweest, omdat de kleine kotters dagelijks op minstens 4000 konden rekenen. 1. Koekoekpreludium, M. van den Gheijn. 2. a. Daarboven uit het venster ke; b. Daar was lestmaal een kwezelke. 3. Sonatine V, Ign. Pleyel. 4. a. The ash grove; b. Auld lang syne; c. The British grenadiers. 5. Variaties over een Fries volksliedje, Piet Post. 6. a. Merck toch hoe sterek, Valerius; b. Hoe groot, o Heer en hoe vervaerlic, Valerius; c. O, Heer die daar des hemels ente spreijdt, Valerius. 7 Improvisatie, Hein de Ligt. Een aanmerking had hij ook op het feit, dat de schenking niet in de commis sie culturele zaken is besproken. Hij wilde het voorstel van B. en W. daarom aanhouden. Burgemeester H. Nielen antwoordde tijdens de laatste raadsvergadering, dat hij het niet juist acht de vereniging te duperen op grond van een formele kwestie. Hij stelde voor het voorstel aan te nemen en over de door de heer Kroon aan de orde gestelde kwestie verder te praten tijdens de eerstvolgende vergadering van de commissie algemene bestuurszaken. Dan ziu er ook kunnen worden gepraat over de gang van zaken bij de benoeming van het stichtingsbe stuur. De heer Kroon vond namelijk, dat dit bestuur elke vier jaren opnieuw door de raad moet worden benoemd. Volgens de burgemeester zou dat niet juist zijn. Het stichtingsbestuur wordt niet door de raad benoemd, want er wordt een voor dracht voor het bestuur aan de raad ter goedkeuring voorgelegd. Voor die voor dracht worden vier kandidaten gesteld door de Gemeenschapsraad en twee door de raad. De handboogschietvereniging krijgt nu wel de schenking, maar over deze for mele zaken zal verder worden gepraat in de commissie bestuurszaken. Vervolgens werd de handel vrijdag nog geconfronteerd met de komst van drie Deense „snikken”, die gezamenlijk over ruim zeshonderd kisten kabeljauw mochten beschikken. Een en ander werd onmiddellijk verheugd opgenomen, waarbij nog iets voor volgende week kon o verblijven. Ongetwijfeld zijn nog meerdere schepen klaar voor de terug reis, maar in verband met het slechte vis weer kunnen nauwelijks grote vang sten worden verwacht. Het is dan ook allerminst onmogelijk dat een aantal van hen naar een Noordduitse haven zal uitwijken. Want verleden week zaterdag werd hier door rederij Parlevliet en Van der Plas de lading van haar KW 172 „Dirk Diedenik” nog voor ruim 140.000 mark verkocht. Toch was er in Duits land de tendens van lagere koolvisprij- zen merkbaar, hoewel de lossingsmoge- lijkheden ongetwijfeld een woordje zul len meespreken. Want een dagje blijven overliggen is niet altijd even aantrekke lijk. Zolang het weer het toelaat is de polder open van ’s morgens negen tot ’s middags vijf uur. Als de lichtinstal latie klaar is (heel misschien vandaag, anders maandag) zal de baan ook ’s avonds open zijn van zeven uur tót een uur of toen. De toegangsprijs is nog steeds een kwartje voor kinderen en twee kwartjes voor volwassenen. Geen spreekuur. De Velsense wet houder van openbare werken, de heer C. Ockeloen en de wethouder van finan ciën, de heer H van der Werff zullen maandag 2 fbruari geen spreekuur hou den. Toch liepen de visprijzen elke dag een paar gulden per bak terug. Vooral don derdag werd het goed duidelijk dat er in meerdere plaatsen van aanvoer sprake was, zodat de prijzen onder de druk van elders opnieuw lager zijn'geworden. Ook ondervond de export de nodige concur rentie van Deense vissersschepen. Daar is de aan voer de laatste tijd eveneens sterk toegenomen en kwamen er bij voorbeeld aanbiedingen uit België en Frankrijk, welke aanmerkelijk lager waren dan de bedragen waar voor moest worden ingekocht. Bovendien liep de afzet in het binnenland door het koude weer aanzienlijk terug, omdat de huis vrouw moeilijk kon worden bewogen zich voor een aankoop naar buiten te begeven. IJMUIDEN. Aan de vrijdagmarkt werd aangevoerd: 10.275 kilogram tong; 61 kisten tarbot en griet; 1295 kisten kabeljauw; 1 kist koolvis; 554 kisten wijting; 1162 kisten schol; 94 kisten schar; 593 kisten diversen. Daar komen nog pijlen bij en die kosten ook zo’s 14 gulden per stuk. De boog be staat uit een mengsel van glasfiber en hout. Op de boog zit ook nog een vizier dat alle kanten op verstelbaar is; ten minste bij de duurdere bogen, De pijlen zijn gemaakt van glasfiber of aluminium. Glasfiber is veel sterker dan aluminium, maar is tijdens de vlucht onstabieler. Wanneer je met een aluminium pijl een keer mis schiet dan is die meteen krom, maar het grote voordeel is dat men Prijzen in guldens. Per 1 kg: tarbot 18,47-17,51; grote tong 12,81-11,97; groot- middeltong 15,11-13,98; kleinmiddel tong 15,15-11,77; tong één 11.17-10,33; tong twee 10,38-9,80. DUIZENDJESREGEN EN DRIE MILJOEN GULDEN ZICHT! Na zeventien puzzels is de stand 2.727.946,16. Bovendien was het deze week voor 24 puzzelaars een heel goede week, want notaris J. H. Birkhoff gaf een uitkering uit de extra-prijzenpot vrij. Dat betekende 24 x 1000 gulden en voor 24 puzze laars een bijzonder prettig buiten kansje. Door deze uitkering bleef in die extra-pot 363,01. Daar kwam door de overstortingen weer 3.309,22 bij, zodat we een nieuwe extra-prij zenpot beginnen met: i 3.672,23. AMSTERDAMSEVAART 20 HAARLEM - TEL, 322462 85 jaar. In 1891 heeft mijn vader deze handboogschietvereniging opgericht”, vertelt de heer Voogl, die zelf ook een zeer enthousiast en goed schutter is. OPLOSSINGEN LOSSEN HUN ZORGEN OP, zo luidde de oplossing van puzzel 17. IJMUIDEN. In de Ichtuskerk aan de Kompasstraat in IJmuiden Verzorgen Gert en Hermien Timmerman donderdag 12 februari een programma voor de Pinkstergemeente. Het thema van deze avond is „Samen in Jezus naam”. Tij dens deze bijeenkomst zal de Gospel- boetiek vertegenwoordigd zijn met een uitgebreide boekentafel. Nadere inlich tingen bij D. P. Hartendorp, Velserduin- weg 161, telefoon 12355. De overige weekprijzen die in ons verspreidingsgebied vielen zijn: EM- PO LASSIE fiets: M. van Loenen, Westerheem 38, Heemskerk; LOIS jeans broekH. Holt, Tesselschadeplein 22, Haarlem; Birdy tafelgarnituur: H. Looy, Fazantenlaar 39. IJmuiden; meyr. F. A. de Kievit-Stiphout, Prof. Eijkmanlaan 7, Haarlem. De volledige trekkingslijst ligt ter inzage op onze kantoren. Hier kunt u ook de reeds voorbedrukte briefkaar ten kopen ad ƒ1,35. Onze kantoren (zijn gevestigd: HAARLEM: Ged. Ou de Gracht 82; Floresstraat-Soenda- plein; Californiëplein 17; IJMUIDEN: Lange Nieuwstraat WIJK: Zeestraat V.V.V.-Kantoor, BENNEBROEK: 427; BEVER- 18; HILLEGOM: Jhr. Mockkade; Bennebroekerlaan 85; ZANDVOORT: De Genestetstraat 7. De weekhoofdprijzen zijn gevallen bij de volgende puzzelaars: Tim van Hen ten, Oud-LoosdrëchtV.W. POLO N EXTRA; W. E. J. Draayer, Hel mond: PHILIPS kleurentelevisie; W. Schouwstra, Delft: OLGA springbox- combinatie; mevr. L. van Ravesteijn, Voorduinstraat 2, Haarlem: PETRI TTL fotocamers plus tas; mevr. M. C. P. van Eeuwijk, Eindhoven: 4 CONTI TS staalradiaalbanden; G. Kistenma ker, Eibergen: SINGER naaimachine; G. Jansen, Eerbeek: waardebon van 500 van WITTEVEEN; mevr. A. C. van Haaster, Nootdorp: waardebon van 500 van WITTEVEENA. J. van Stigt, Arnhem: CARNIELLI SU PER SKIFF roeimachine; J. C. P. Valentin, Etten-Leur; NEVEDA ta pijt. De 24 briefjes van 1000 gulden uit de extra-prijzenpot gingen naar: Fam. Huijbers, Nijmegen: mej. C. E. Kappner, Breda; N. Aerts, Hegelsom; mej. W. P. M. Heerkens, Maastricht; mej. J. Vosseberg, Huizen; K. Schut ter, Heiligerlee; J. J. M. Uitendaal, Leiden; G. v. Gestel, Den Dungen; M. Singendonk, Best; R. van Grotel, As ten; E. J. M. Baars, Tilburg; J. K. Harlot, Oostburg; F. C. Hugens, Hoogerheide; mevr. Duenk, Silvolde; mevr. A. Dijkhuizen, Apeldoorn; mevr. M. C. van der Loo, Den Haag; F. Platter, Groenlo; J. Prins, Zwolle; mevr. F. J., Rijke, Arnhem; mevr. T. Vel, Hem (N.H.); D. Janneman, Zaan dam; A. Steenbakkers, Houten; H. v. d. Bor, Soest; mevr. S. G. A. van Baak-de Koning, Verbindingsweg 55, Bloemendaal. T,

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 5