Veel duinzand en afrasteringen verdwenen in golven Agenda Herstel van schade aan zeereep gaat miljoenen guldens ko sten Statenlid doos over te kleine Briefwisseling tussen Willekeur bij toewijzing bisschop en pastoors van grond over seksuele ethiek tegen gesproken inspraakzilen Onvoordelig omdeDAF46 uit te sluiten Dus’t is onvoordelig om geen proefrit temaken Burgerlijke stand I Amsterdamse pastoors protesteerden Beroepen in Haarlem AUTOBEDRIJF TWEEHUYSEN B.V. I NIEUWS UIT STAD EN STREEK 1976 ZATERDAG 31 JANUARI (Van een onzer verslaggevers) Helmgras ng- VELSEN E/ I Velsen-Zuid 41 Wijk aan Zee .1 Kanttekeningen R "1 Met het herstel zan de zeereep tussen Bloemendaal en Wassenaar zullen zeker twee miljoen gulden zijn gemoeid. Dat leeft het Hoog heemraadschap Rijiland becijferd nu men de schade Tij nauwkeurig heeft bepaald en voorbereidingen treft om nieuwe afrasteringen aan te brengen en de diinen, voor zo ver deze zijn afgekdfd, weer onder tallud te brengen. Vanneer precies met de werkzaamheden begonnen gaat worden kan Rijnland nog niet precies zeggen. Het hoogheemraad schap wil niet het isico lopen dat eventuele stormen in februari en maart opnieuw grote schade zullen aanbrengen. Niettenin hoopt men voor het begin vai het zomersei zoen met het werl klaar te zijn, ook al om te vooKomen dat het publiek vanaf de sranden vrij de duinen kan opklimmm. SSrr—i Driehuis Santpoort Bakkum Castricum Heemskerk Uitgeest V elsen-I Jmuiden In en om Haarlem IJmuiden Velsen-Noord Beverwijk TJmuiden-Dost - 6 (ADVERTENTIE) en. (Van onze stadsredactie) G. Kerk, Sparrenstraat Gemente, Helmstraat Ziekenhuis) 19 Kek, en 17 Bij Parnassia zijn de duinen zover afgekalfd dat zware Duitse bunkers en verbin- dingsgangen verschuiven en afbreken. De grote schade die aan de duinen zelf direct bij de stranden is aangericht Vergadering van Gelovigen, Abelen straat 1, 10 uur: eredienst, donderdag 19.30 uur: bijbelbespreking. Goede Herderkerk, Velserduinweg, 10 uur: ds. H. Nusselder (jeugddienst); 19 uur: ds. Joh. Brezet. Oud Katholieke 10 uur: Hoogmis. is in wezen onherstelbaar. Het is een onmogelijke zaak de duizenden kubieke het evangelie zoeken”, schrijft de bis schop. IJMOND. Beroepen in de classis Haarlem van de Nederlands Hervormde Kerk als predikant voor buitengewone werkzaamheden (Stichting Evangelie en Industrie) is de heer R. van Plomp te Beverwi j k'Heemskerk. n in adm 319. Hervormde Gemeente, Engelmundus- kerk 10 uur: ds. L. Brink. (Van een onzer verslaggevers) ZIJLWEG 242 (HOEK RANDWEG) HAARLEM - TEL. 023 - 32 63 40* VOLVO -DAF R.-k. Kerk. H. Odulphus, Odulfstraat, zater dag 19.16 u., zondag 9.30 en 11.30 u.; Helioma- re, Helweg, zondag 9.30 u. Ned. Herv. Kerk, Voorstraat 1: geen opgave. (Orden, Groot 2ORA jn. Tet. oen. iSTER, iet een jaar 9083 Jd be lbinder briften >at uw igeren e. Ge desge dagen >5 en 1" wan- IC «te. >84603 Heem Mevrouw Harms wil weten met welke instantie in Velsen ovrleg is gepleegd over een zaal met voldoende voorzienin gen (onder andere een nicrofoon). Ook in Beverwijk en Wijk aa Zee waren de zalen te klein. Het staenlid wil weten of G.S. ook betreuren dit daardoor men sen van de inspraak wrden afgeschrikt. Tenslotte wil mevrouv Harms weten wat G.S. denken te doa nu in de gehele IJmond mensen teleurjesteld zijn in de eerste informatieavond pver het voorge nomen streekplan. ontgoocheling en verdriet die dit soort verklaringen teweegbrengt, voelen wij ons mijlenver van het evangelie en zijn wij eerder geneigd te spreken van mis daad en verkrachting van gewetens.” Bisschop Zwartkruis stelt m zijn ant woord, dat ook hem bekend is dat der gelijke gevoelens door de verklaring bij velen teweeg zijn gebracht. „In hun eer ste reactie hebben de bisschoppen dan ook de hoop uitgesproken, dat de bezin ning naar aanleiding van dit document in de toekomst nadere positieve aanwijzin gen van pastorale aard verschaft, als hulp voor hen die in hun moeilijkheden een weg overeenkomstig de opdracht van GEHUWD: P. C. Nijssen en A. M. M. W. de Meer, Santpoort; H. de Gier en H. W. Blok, Grootebroek; G. M. Voss en M. L. Pab- bruwee, Beverwijk; J. van Klink en M. P. Kaan, IJmuiden; R. M. I. Alders en M. A. van der Zee, Beverwijk; E. Cornet en W. D. de Bokx, IJmuiden; H. van der Laan en C. H. Klinkenberg, Amsterdam. Hij stelt „juist omwille van de bedoel de positieve en evangelische pastorale benadering van de seksuele ethiek” enige zijns inziens Indringende kanttekeningen te moeten plaatsen bij de prediking van het Dominicusteam. Zo vraagt hij zich af: „Mist uw wijze van benadering niet juist dit pastorale karakter door de stel lige en verabsoluterende wijze waaro u uw inzichten poneert? Ook oppert de bisschop, dat deze benadering van het team eerder het karakter van een bevrij- ding van frustraties uit het verleden draagt dan dat zij een bijdrage vormt tot een vernieuwd waardebesef ten aanzien van de seksualiteitsbeleving. Tenslotte vraagt de bisschop: „Hoe blijken uit uw formuleringen de toch duidelijk evangelische s waarden zoals gevende liefde, die zich ook weet te onthouden, een benaderingswijze van zichzelf en van de ander, welke directe gevoelens van voldoening en vervulling overstijgt, en de persoonverrijkende be tekenis van trouw?” Mgr. Zwartkruis stelt de inzichten van het pastoorsteam niet te kunnen delen „en nadrukkelijk te moeten afwijzen”. Hij spreekt de hoop uit, dat de kerkgan gers, die zondag al van het standpunt van de pastores konden kennisnemen, op dezelfde wijze ook het antwoord van de bisschop ter kennis gebracht zullen krij gen. dat homoseksualiteit voor veel mensen een weg is naar geluk en levensvervul ling en dat geen kerk of systeem hun bij hun marginale en daarom soms moeilijke keuze in de weg mag staan.- Tenslotte dat ook masturbatie (waarmee ieder mens in zijn of haar leven wel te maken heeft) een zaak is die aan geen geboden of verboden gebonden mag zijn. Als enige norm zien de pastores de vraag, of het plezier en het geluk van de partner beoogt wordt. „Geweld wordt niet alleen uitgeoefend door wapens, maar vaak nog meer door woorden,” schrijven de pastores aan hun bisschop. „Bij het zien van de angst, Verder is het noodzakelijk duizenden nieuwe houten palen voor de zeereep te slaan om te voorkomen dat het publiek straks de duinen op en af kan gaan. Kilometers prikkeldraad moeten op nieuw worden aangebracht. Ook zal het hoogheemraadschap tientallen waarschu wingsborden moeten aanschaffen om de verloren borden te vervangen. Door een afrastering wil het schap voorkomen dat het nog aan te brengen helmgras door het publiek wordt vertrapt. Helmgras vormt een van de natuurlijke verdei- gingswerken, dat een verstuiven van de duinen door de sterke westenwind moet voorkomen. Rijnland weet nog niet precies of er genoeg helmgras betrokken kan worden uit het eigen egbied op dat men voor het voldoende verkrijgen van deze sterke plant ook nog contact moet opnemen met andere instellingen. In het duingebied dat onder verantwoordelijkheid van Rijnland valt, is het in ieder geval zeker dat meer dan 3,5 miljoen zogenoemde wissen helmgras moeten worden inge plant. Een bijkomstigheid is nog dat door het afkalven van de duinen bij Parnassia verdedigingswerken die de Duitsers in de oorlog op de eerste duinenrij bouwden, aan het verzakken zijn geraakt. Op het strand liggen al grote betonklompen die van oude gangen en bunkers zijn afge broken. Het hoogheemraadschap beraadt zich wat er met deze verdedigingswer ken moet gebeuren. Pinkstergemeente, Velserduinweg 161, 10 uur: E. van der Molen; 19 uur: K. Glas- IJMUIDEN. Merouw B. Harms-Matser, statenll voor de PSP, heeft vragen gesteld ver het ruimte- tekort dat is gebleken jij een inspraak avond van de nota vai uitgangspunten voor het Amsterdam-I'oordzeekanaalge- bied. Mevrouw Harms zegt dat voor de inspraakavond van 22 anuari in IJmui den zoveel belangstellhg was, dat niet allen een plaatsje konten vinden in de zaal. Velen moesten ii de gang staan. Maar daar was nauweliks iets te zien of te horen, zodat veel belangstellenden teleurgesteld naar huiszijn gegaan. OVERLEDEN: E. A. G. Offerman, 66 jr., echtgenoot van B. J. Th. de Haas, Amsterdam; M. B. Lauwereijs, 83 jr., weduwe van V. A. Janssens, IJmuiden; F. C. H. baron van Tuyll van Serooskerken, 60 jr., echtge noot van M. E. gravin van Limburg Stirum van Noordwijk, Velsen-Zuid. R.K. Laurenskerk, Willemsbeekweg, zat- 19 uur: dienst met zang, zondag 9.30 uur: Hoogmis; 10.45 uur gezinsdienst; 12 uur met zang. De bulderende storn van 3 en 4 januari heeft sinds 193 niet zo’n grote schade aan de gehele Nederlandse kust teweeg gebracht. In hetgebied dat onder de verantwoordelijkhefl van Rijnland valt, drongen de kolkerde golven tot ver tegen de eerste duinei op en slokten duizenden kubieke metirs zand weg. Ki lometers afrasteringen en prikkeldraad verdwenen. Ook waarschuwingsborden werden door de zee meegesleept. In Noordwijk aan Zee deigden de golven de boulevard te overpoelen en bij het Pamassia-gedeelte wed het duin zover afgekalfd dat het theéiuis daar voor de zoveelste keer kans liej weg te zakken. Het water kwam legin januari tot ongekende hoogte. In Katwijk bijvoor beeld werd een peil bereikt van 3.15 meter, een hoogte die gemiddeld eens in de tien jaar voorkomt. In diezelfde tijd bereikte het water ii IJmuiden een hoogte van plus 3.23 neter Nieuw Am sterdams Peil. HAARLEM. Bisschop Th. Zwart kruis van Haarlem wijst het protest af, dat zes pastores van de Amsterdamse Domonicuskerk eerder deze week tot hem gericht hadden. Zij hadden naar aanlei ding van de verklaring van het Vaticaan over „enkele vraagstukken van seksuele ethiek” en het commentaar daarop van de Nedeilandse bisschoppen, mgr. Zwartkruis met klem verzocht „er als bisschop van Haarlem openlijk afstand van te nemen en een weg te wijzen naar vrijheid en eigen verantwoordelijkheid”. Het pastoorsteam van de Dominicuskerk stelt, dat men als „randgemeente” in het bisdom Haarlem nooit verborgen heeft het op veel punten niet eens te zijn geweest met het beleid van Rome of van de Nederlandse bisschoppen. „Nu dit laatste openlijk reactionair en gevaarlijk wordt en het bovendien een zaak betreft die een beslissende rol speelt in ieder mensenleven, zien wij wat ons overbleef aan vertrouwen in de bisschoppen verlo ren gaan,” zo schrijven zij. In hun brief aan de bisschop brengen zij onder de aandacht, dat in de Domini- cusgemeenschap als inzicht is gegroeid en wordt verkondigd dat seksuele ge meenschap voor of buiten het huwelijks een gewone zaak is: als voorbereiding op een huwelijk of als bron van plezier, geluk en vervulling voor mensen die niet getrouwd zijn of binnen hun huwe lijk die vervulling niet vinden. Verder U wilt zuinigheid. Economisch in energieverbruik en onderhoud. U wilt veiligheid. In deze tijd hoort een auto allereerst veilig te zijn. U wilt comfort. Makkelijk te besturen en aangenaam om in te rijden. Behoorlijk wat ruimte. Terecht verwacht u heel wat van uw auto. Sinds 1 januari is de garantie verlengd tpt 12 maanden, ongeacht het aantal kilometers dat u rijdt. Er is een DAF dealer bij u in de buurt. DAF-VOLVQ Personenauto Nederland B V, Beesd (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Via voorbereidings- besluiten tot herziening van enkele be stemmingsplannen wordt woningbouw mogelyk gemaakt aan de Van Bronck- horststraat bij het buurthuis „De Schuil hoek” en op twee percelen aan de Mo- zartstraat. Tijdens de laatste raadsvergadering plaatste de oppositie daar enkele kantte keningen bij. t^ii-1 1^11-1 I tot 22 uur zondag 10-17 zaalhoc- 14 en 19.30 u.: „Dr. 23.45.: „Butch Cassidy --18 j. Rembrandt (Gr. Markt) 19 en 21.16 u. tev. maandag 14 u.: Capone”, 18 j. Zondag 14 en 16.15 u.: „Sneeuwwitje en de 7 dwergen”, a.l. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30, 19 en 21.30 u.: „Emmanuelle”, 18 j. Vandaag 24 u.: „Repulsi on”, 18 j. Zondag 11.30 u. :Harvas. Studio (Gr. Markt) 19 en 21.15 u. tev. zond. 16.15 u. maandag 14, 19 en 21.5 u.: „La Béte”, 18 j. Zondag 14 u.„De gelaarsde kat all sheriff”, a.l.tm R.K, Engelmunduskerk, Driehuizerkerk- weg, zat. 19 uur: mis met samenzang; zondag 9.30 uur: Gregoriaanse hoogmis; 11.30 uur: jongerenmis; 18 uur: mis. R.K. Parochie, Frans Netscherlaan, za terdag 19 uur: mis zondag 9.45 uur; mis met zangkoor: 11.30 uur: mis met koor- groep. Gereformeerde Kerk, Burgemeester Enschedélaan 10 en 17 uur: ds. J. Tiers- ma. Adventskerk (Prov. uur: ds. J. Tiersma. Hervormde Gemeente, Dorpskerk, 10 uur: ds. G. J. Rijks. De Hoeksteen, Willem de Zwijgerlaan, 10 uur, ds. D. J. Spijkerboer. Volle Evangelische Gemeente, gebouw 8.30 u. ds. A. W. Drechsler, 14.30 u. ds. G. C. v.d. Klis. Doopsgezinde Gemeente, Meerstraat 62, zon dag 10 u. ds. H. Luikinga. Leger des Heils, Geijsendorfferlaan 4, zon dag 10 en 19.30 u samenkomsten, 11 u. zondagschool. Jehovah’s Getuigen. Koninkrijkszaal, Linge- straat 31, zondag 15 u. openbare lezing, 16 u. wachttorenstudie disdag 19 u. theacratische bedieninsschool, 20 u. dienstvergadering. BAKKUM. R.-k. Kerk. O.L. Vrouw Hemel vaart, Bredeordestraat, zaterdag 19 u., zondag 9 en 11 u. R.-k. Kerk. H. Pancratius, Dorpsstraat, za terdag 19 u., zondag 7.30, 9.30, 11.30 en 18 u.; Bethlehemkerk, Piet Heinlaan, zaterdag 18 en 19 u„ zondag 9.30 en 11 u. Doopsgezinde Gemeente. Brandweerkazerne, Brakenburgstraat, zondag 11.15 u. ds. H. Lui kinga. ONDERTROUWD: J. H. van Eist, Velsen-Noord en F. N. van der Laan, Velsen-Noord; G. Jim- mink, Santpoort en Y. J. M. van der Zanden, Santpoort; K. Lammes, IJmui den en M. Tervoort, IJmuiden; J. Nat, IJmuiden en C. C. Ulehake, IJmuiden; J. D. Jensma, Groningen en M. M. Spruit, Velsen-Noord; A. J. H. Heijkants, IJmui den en D. C. M. Moeskops, IJmuiden; L. Mirti, Velsen-Noord en E. Rolfini, Vel sen-Noord; J. Meijboom, IJmuiden en W. J. van der Linden, IJmuiden; H. B. H. Westerwal, Velsen-Zuid en A. M. Jansen, IJmuiden. De heer J. P. Kroon (PPR) merkte op, dat het terrein bij „De Schuilhoek” de bestemming „bebouwing voor bijzondere doeleinden” had. Er liggen veel meer terreinen met een dergelijke bestemming in de gemeente, waaraan thans niet meer zo’n behoefte blijkt te bestaan. Toegezegd was een inventarisatie van die terreinen en van de te verwachten behoefte. Op grond daarvan zouden an dere bestemmingen voor de terreinen kunnen worden overwogen. De woning bouw bij „De Schuilhoek” vond de heer Kroon een doorbreken van deze af spraak en de heer Perquin (PvdA) be trok dat ook op de percelen aan de Mozartstraat, die de bestemming open baar groen en servicestation hadden. Te gen de bouw van woningen op die plaats had de heer Perquin op zich geen be zwaar. Wel bestaat er naar zijn mening bij burgers in Heemskerk de indruk dat de toewijzing van grond voor woningbouw met willekeurigheid zou geschieden. Hij drong er daarom bij het college op aan de criteria nog eens duidelijk bekend te maken, opdat die indruk van willekeur wordt weggenomen als die niet terecht zou zijn. Wethouder H. J. M. Roozen ontkende ten stelligste dat er sprake zou zijn van willekeur. De raad kent de normen, die ook bekend zouden kunnen zijn bij de burgerij. De doorstroming wordt een be langrijk uitgangspunt geacht. Wel pro beert men soepelheid te betrachten als daarvoor gegronde redenen aanwezig zijn. De afspraak over de inventarisatie zou blijven gelden, „maar in de onderhavige gevallen dient de openbare bestemming van de grond niets meer en is dit een mogelijkheid om soepelheid te betrach ten ten opzichte van burgers die daar willen bouwen door formele belemme ringen weg te nemen”, aldus de heer Roozen. R.-k. Kerk. Mariakerk, Spoellaan zaterdag 18.30 u„ zondag 9.45, 11 en 12.15 u.; H. Laurentius, A. Verherentstraat, zaterdag 19 u., zondag 8.30, 9.45, 11.30 en 18 u. Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, zondag 10 u. ds. D. Verhoef (bed. H. Doop-Kmderneven- dienst); Morgensterkerk, Vrijburglaan, zondag 19 u. welkomdienst. Geref. Kerk. Morgensterkerk, Vrijburglaan, zondag 19 u. ds. Joh. C. Baumfalk uit Amster dam (Herv.-gere-f. welkomdienst met muzikale medewerking van The Fade Gospel Group uit Ouderkerk aan de Amstel). Baptistengemeente IJmond, Maerten van Heemskerckstraat 41, zondag 10 u. dienst, 10 u. zondagschool, 19 u. jeugd. R-k. Kerk. O.L. Vrouw Geboorte, Lange- buurt 37, zaterdag 19 u., zondag 8, 9.30, 11.30 en 18 u.; aula vrijburgschool, zaterdag 19.30 u„ zondag 9.30 u. Hervormd-Gereformeerde Federatie, Dorps kerk, Kerkbuurt, Uitgeest, zondag 10 Her vormde kerk, Dielofslaanke, Akersloot, zon dag 10 u. BIOSCOPEN City, zaterdag en zondag 19 en 21.30 uur: en maandag 20 uur: „Aardbeving”; zondag 14.30 uur: „Geweld in de oertijd”. Stadsschouwburg, zaterdag en zondag 20 uur: „Het bloedige teken van eer”; zondag 14.30 uur: „Met spinazie meer mans”. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Museum „Beeckestijn”, Rijksweg, Velsen- Zuid, stijlkamers en oude gebruiksvoorwer pen, dagelijks (behalve maandag) geopend van 14 tot 17 uur. Pieter Vermeulenmuseium, Moerbergplant- soen, van maandag tot en met vrijdag geo pend van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Stadhuis, alle werkdagen te bezichtigen tus sen 10 en 12 uur. DIVERSEN Sociaal Advies bureau, speekuren maand.: SCHOUWBURG Stadsschouwburg Wilsonsplein) 20.15 u.: Ro bert Long en Nelleke Burg met „En dat ig twee”. Zondag 13 u.: Rob van Reijn met familievoorstelling „Harlekinade en het mys terie van professor Palet”. Maandag 20.15 u.: Hoofdstadoperette met „Der Bettelstudent”. Toneelschuur I (Smedestr. 23) 20.30 u.Hau ser Orkster met „Famous Artists”. Toneelschuur III (Smedestr. 23) 20.30 u.: Onafhankelijk Toneel met „De groene kaka- toe”. Zondag 14.30 u.: Theater Wederzijds met „Preutse kneuters”, kindervoorstelling. MUZIEK Concertgebouw (Ia Begijnestr.) Maandag 20.15 u.: Open podium. Concertzaal Kadens (Smedestr. 21) 2015 Concert in de serie „Grepen uit de fluitlltera- tuur”, met Rien de Reede en Bob van Asperen. Teylers Museum (Spaarne 16) Zondag 15 u.: Concert door Bouw Lemkes en Jeanne Vos, Karin Ostar, Nelly Duin en Anton de Beer. Muziekzaal De Egelantier (Gr. Heiligland 47) 20.15 u.: Kamermuziek door leerlingen van de St. Jeugd en Muziek Haarlem. Jeugdhuis (Herenweg 111, Heemstede) Zon* dag 11 u.: Concert door Heemsteeds Kameror kest o.l.v. Imam Soeteman. Brinkman complex (Gr. Markt) Zondag 15.30-17.30 u.: Limehouse Jazz Band. Wijkcentrum (Laan van Angers 5) Zondag 14 u.: Alberto y Los Trios Paranoias (TIOLI). Café De Geus (KI. Houtstr. 40) Zondag 21.30 u.Haarlem Blueband. Cult, café De Egelantier (Gr. Heiligland 81) Zondag 15 u.: Jamsession. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30, 19 en 21.30 u.: „On her majesty’s secret service”, 14 j. Vandaag 24 u.: „Theatre of blood”, 18 j. Zondag 13.30 u.: „Sjors en Sjimmie en de gorilla”, a.l. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u. tev. zond. 14 u.: „Ruim die smeris uit de weg”, 14 j. Vandaag 23.30 u.: „De doodskus van dr. Fu Manchu”, 18 j. Lido (Houtplein) 14, 18.45 en 21.30: „Jaws”, 14 j. Vandaag 24 u. „Als Tirolers stoeien gaan de Alpen gloeien”, 18 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14 en 19.30 u. Zjivago”, 14 j. Vandaag and the Sundance Kid”, 9-10 uur; De Luchte, Lod. v. Deyssellaan, Driehuis: 10-12 uur: Gas en Water, Tromp straat 210, IJmuiden; 2-3 uur: Wijkcentrum Engelmunduskerk, Kerkplein 1, Velsen-Zuid; 4-5 uur: School De Regenboog, Schiplaan 2a, IJmuiden-Zeewijk. Alarmnummers: Politie 19033, ongevallen dienst 15400., Hoogovens 02510-96000, brandweer Velsen-Noord en IJmuiden 20750, Santpoort 370750. Interkerkelijke Stichting voor Gezinsverzor ging, spreekuur dagellijks van 9 tot 10 uur, Velserduinweg 52, tel. 11830. Spreekuur Gemeentelijke Dienst voor Socia le Zaken: maandag t.e.m. donderdag: 8.30-10 uur Spaarnestraat, vrijd. 8.30-10 uur, in prin cipe alleen in uiterst dringende gevallen. Spreekuur CDA Gemeenteraadsfractie, maandag van 18 tot 19 uur: Hoofdstraat 182, Santpoort; De Zandstraat 8, Velsen-Noord en Lariksstraat 14, IJmuiden. Sporthal „Zeewijk”, zaterdag badmintontoernooi BC „Velsen”; uur: vervolg toernooi; 17-21.30 uur: keycompetitie. Stadsschouwburg, Paul Steenbergen in „Al les over liefde”. „Het Witte Tejater”, Kanaalstraat, zaterdag 20.15 uur: Jacques Commandeur met monolo gen. Nederlands Hervornde Kerk, Kanaal straat, 10 en 19 uur: d; J. M. D. van der Berg. Bethlehemkerk, Gj zenveltplantsoen, 10 .uur: ds. R. G. J. Tinmers. Chr. Gereformeerde Kerk, Marconi straat, 10-30 uur: Dient des Woords; 17 uur: ds. G. Bleke. Oud-Katholieke Kerl, Kon. Wilhelmi- nakade, 10 uur: gezindienst; 17.30 uur: avonddienst. Leger des Heils, Edsonstraat, 10 en 19.30 uur: samenkomsten. Jehova’s Getuigen, Oranjestraat 92, 17 uur: vergadering ook donderdag 19.30 uur. R.K. Petruskerk, Veiusstraat, zat. 19 uur: bijzondere dienst; 10 uur: Hoogmis en 12 uur dienst met z,ng. Gereformeerde Kek, Ichthuskerk, Snelliusstraat 9.30 en 17 uur ds- L. Dorst. Petrakerk, Spaarnestaat, 9.30 uur: ds. „Bereac”, Patriciusalan, 10 uur: J. J. Bronsveld, (met gelijktijdig kindersa- menkomst en oppasdienst), 19.30 uur: E. Jongman. R.-k. Kerk. H. Joseph, Wijkerstraatweg 55, zaterdag 19u„ zondag 9, 10.30 en 12 u. Ned. Herv. Kerk. Noorderkerk, Strating- plantsoen, zondag 10.15 u. ds. J. G. Bouwman. Geref. Kerk, Koningsweg 39, zondag 10 u. ds. F. Minnema uit IJmuiden (Kinderneven- dienst), 17 u. ds. A. GoudsmitAalbers uit Wijk aan Zee (Herv.-geref. jeugddienst). R.-k. Kerk. H. Agatha, Breestraat 101, zater dag 19 u., zondag 8.30, 10, 11.30 en 18 u.; O.L. Vrouw van Goede Raad, Arendsweg 57, zater dag 19 u., zondag 10, 11.45 en 19.30 u.; Apostelkerk, Van Riemsdijklaan, zaterdag 19 u., zondag 9.15, 11, 12 en 17 u.; H. Jozeg, Laan der Nederlanden 68, zaterdag 19 u., zondag 9. 10.30, 11.45 en 19 u.; St. Jozefrustoord en Lommerlust, Peperstraat 17, zaterdag 18.30 u., zondag 7.30 en 10 u. Voor directe bediening (H. Oliesel) voor Beverwijk, Wijk aan Zee en Velsen-Noord op zondag en werkdagen bellen 29044 (telefoon nummer St. Jozefrustoord). Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Kerkstraat, zondag 10 u. de heer Geursen (Haarlem); Opgang, Florastraat, zondag 10 u. ds. Sneller uit Haarlem (Jeugdkapel); Vredevorstkerk, Laan der Nederlande 152, zondag 11 u. de heer H. M. van Wel met als thema het boek van prof. Schillebeckx: „Jezus, het verhaal van een levende”; de pianist Harry Voorn improviseert op het thema „Exodus”; Prinses- selaankerk, Prinsesselaan, zondag 10 u. ds. L. W. van ReijendamBeek. Geref. Kerk. Mlddelaarkerk, Moensplein, zondag 19.30 u. ds. C. Meijer (Klnderneven- dienst), 17 u. ds. L. J. G. IJkel; Vredevorst kerk, Laan der Nederanden 152, ZONDAG 9.30 u. ds. L. J. G. IJkel (Klndernevendienst), 17 u. ds. A. van Leeuwen. Geref. Kerk (vrijgemaakt). Immanuelkerk, Olieslagerslaan 20, zondag 9 en 17 u. ds. Folkersma. Vrije Evangelische Gemeente, Van Riems dijklaan, zondag 10 en 17 u. br. T. Bljlsma (Hilversum). Pinkstergemeente Beverwijk- Heemskerk, Llngestraat 19, zondag 10 u. de heer J. W. D. Cock. Chr. Gref. Kerk, Koningstraat 119, zondag meters zand die zijn weggeslagen, op nieuw aan te brengen. Niet alleen zou een dergelijke operatie financieel on mogelijk zijn, ook het tekort aan zand in ons land speelt daarbij een belangrij ke rol. Daarom heeft het hoogheemraad schap besloten deze duinhellingen op nieuw onder tallud te brengen. Wanneer ze te steil blijven zal de zee weer gemakkelijker vat op de zandmassa’s krijgen. Wie de duinen bij onder meer Parnassia en ten zuiden van Zandvoort bekijkt zal tot de conclusie komen dat alleen dit werk al enorm is. De kosten hiervan bedragen een kleine miljoen gulden. Petrakerk, Spaarnestaat, 9.30 uur: ds. J. A. van Arkel; 17 uu:: ds. J. L. Bel. Gereformeerde Kerq (vrijgemaakt), Burgemeester Rambometlaan 10.30 uur: ds. T. O. G. M- Bosm; 17 uur: Dienst des Woords. Zeewegziekenhuis (alia) 14.30 uur: ds. F. Minnema. Doopsgezinde 10 uur: J. Simmons. Baptistengemeente Jmond, J. P. Coenstraat 10 uur J- M Zijlstra; 19 uur: I avondmaalsdienst; 10 uir zondagsschool. Gereformeerde Kerk Bethelkerk, Zee- i weg 9.30 uur: ds. J. L. lel (kinderneven- dienst): 17 uur: ds. A. ’’erschoor. Vereniging van Vrijinnig Hervorm den, Zeeweg 264, Braznbos, 10.30 uur: ds. C. G. Mulder.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7