in INNSBRUCK OP TV EN RADIO Jan Derksen na discutabele selectie: Dianne draagt vlag Japan: geen honkbalweek VOORUIT GEGAAN” SPORT-Jr.ÏJj „IK BEN TE WEINIG fc. XM f| a e|rWBi R ii! GEEN BEWIJS TE LEVEREN DAT SPELEN INDERDAAD DOOR GAAN KILLANIN: 1 I L Olympische winterspelen W 14 SPORT 15 1976 FEBRUARI DINSDAG 3 as Geen medelijden A SR. Y Goede voorbereiding O 99 99 OC-congres aanvaardt over Montreal rapport Zaterdag 7 Lord Killanin: onzeker. Ned- (Van onze speciale verslaggever) a-A'. Donderdag 10.00-11.30 Dianne de Leeuw: vaandeldraagster. 9.55-10.45 A en 21/». Derksen 2: in 10.30-11.30 uur da- uur uur 10.00-11.30 10.00-12.00 uur ups] heeft Als eerste deelnemer heeft Europees kampioen kunstrijden John Curry een persconferentie gegeven. De nerveuze Engelsman gaf als reden op dat hij tijdens de trainingen, die hij voor meditaties pleegt te onderbreken, niet gestoord wenst te worden. De 19-jarige Amerikaan Terry Kubicka heeft drieste plannen. De man, die tijdens de strijd om de wereldtitels vorig jaar in Colorado Springs de beste kür reed, js van plan een achterwaartse salto in zijn programma op te nemen. „En neem Fred Anton Maier, hoe lang is die niet slechts vijde of zesde ge- Bij de Internationale Rodelfederatie (FIL) in Innsbruck is gisteren een anonieme beschuldiging binnengekomen. Beweerd wordt dat de ijzers van de Oostduitse rodelaars met behulp van een batterij zouden worden verhit. Verwarming van de ijzers heeft in het verleden tot diskwalificatie geleid. Vice-president Richard Hartmann van de FIL verklaarde van de beschuldiging nog niet op de hoogte te zijn. De Oostenrijkers hebben bij de eerste training voor het springen van de 70 meter-schans voor een psychologische oorlogsvoering gezorgd. Alois Lipbur ger gebruikte ski’s voorzien van een vin aan de bovenzijde. Hans Wallner beschikte over een helm waaraan kleine stabilisatoren waren bevestigd. De internationale ski-federatie (FIS) zal vrijwel zeker niet toestaan dat deze attributen worden gebruikt. Walter Graf, het Zwitserse jurylid bij de bobwedstrijden te Igls, wil zijn functie neerleggen. De Oostenrijkers beschuldigen hem ervan dat hij moedwil lig hun privé-tijdwaarnemingapparatuur heeft vernield. De schade zou ruim 6500 gulden bedragen. Het werd nog eens duidelijk dat de problemen zich concentreren rond het Olympisch Stadion en het zwembad, dat De deelnemers aan de negende Haar lemse honkbalweek zijn: Cuba, de titel houder van 1974, Arizona, Sullivans en Nederland. organisatie op het ogenblik met de Ame rikaanse legerleiding in West-Duitsland over de deelneming van een legerteam. die fungeerde i liet Dinsdag 10 februari: 10.30-11.30 500 meter heren. Vrijdag 13 februari: 1500 meter heren. Vrijdag 6 februari: 500 meter dames. derlandse uur Ned. vattingen. re- t Uit id in tegen t een g om Niet maar ever- irlem hoog 2: nie. Maandag 9 februari: 12.25-14.30 uur Ned. 1: Skiën, reuzenslalom, 18.00- 18.45 uur Ned. 2: Kunstrijden he ren (korte kur) en Nederlandse uit zending, 21.50-23.00 uur Ned. 1: Sa menvattingen en reportage ijsdan- sen. HAARLEM. Het Japanse honkbal team zal niet deelnemen aan de Haar lemse honkbalweek die van 25 juni tot en met 4 juli in het Pim Mulierstadion te Haarlem wordt gehouden. Ook het Amerikaanse Grand Junction-team heeft 'aten weten met naar Haarlem te ko men. In plaats hiervan onderhandelt de Er kan voorlopig nog geen sprake zijn van het vaststellen van een datum waarop een eventuele Elfstedentocht kan worden gehouden. Vooral als gevolg van de harde wind van de afgelopen dagen is het ijs op vele plaatsen langs de Elfstedenroute nog zeer onbetrouw baar. wed- d. A: fd. B: 4, Het - Rol- HILVERSUM. Het televisiepro gramma van de Olympische Winter spelen te Innsbruck ziet er als volg uit: weest? Pas op zijn dertigste werd hij wereldkampioen en wat er daarvoor al lemaal is gebeurd, was iedereen toen vergeten. Maar dat neemt niet weg dat wij nu wel iets van de Noren kunnen opsteken. Een jaar jaar geleden reden wij ai die kerels nog weg en nu zijn zij veel beter. Hun voorbereiding moet dus wel erg goed zijn geweest”. DAVOS. Eén van de stellingen van de nog steeds regerende wereldkampioen Harm Kuipers luidt: „Rust is een belangrijke bouwsteen in de training”. Ook Jan Derksen, de 24-jarige Amsterdammer die in feite model kan staan voor de geringe vooruitgang van een deel van de Nederlandse schaatstop, is hiervan nu volledig overtuigd geraakt. In de lunchpauze tussen twee trainingen op de door metershoge sneeuwwallen omringde schaatspiste van Davos, vertelt hij: „Als ik slecht reed ging ik altijd nog harder trainen. Nu besef ik dat zoiets helemaal verkeerd is. Na mijn afval in Groningen bij de Nederlandse kampioenschappen ben ik naar Inzell gegaan maar ik heb er bijna niet getraind. Toch reed ik er een goede vijf kilometer in 7.17 en 7.20 in Madonna di Campiglio. Het stijve gevoel in mijn bovenbenen, waarvan ik op de lange afstanden na drie rondjes steeds last kreeg, was helemaal verdwenen”. Rechtstreekse radio-uitzendingen op Hilversum 3 zijn te beluisteren op de volgende tijdstippen: Théö Laseroms wordt technisch di recteur van FC Vlaardingen. Trainer Jan van Baaren, die weigert met Lase- roms (tot vóór kort werkzaam in België) samen te werken heeft op staande voet ontslag ingediend en gekregen. wereldprestatie bij het hinkstapspringen gezorgd met een sprong van 17.16 meter. 9 De Nederlandse damkampioen Harm Wiersma zal het komende seizoen spelen voor Damclub Lent, dat dit jaar promo veerde naar de ereklasse. Woensdag 4 februari: 14.30-16.00 uur openingsceremonie. Donderdag 5 februari: 10.00-12.00 uur 1500 meter dames. Woensdag 11 februari: 9.30-13.00 5000 meter heren eer - Caissa ud II - 3Va, JDM -1 ■d II - delft - r lï - e II - III - Witte afd.E: HWP d II - Je Uil mort - 4-3 Donderdag 5 februari: 10.00-12.00 uur Ned. 1: 1500 meter hardrijden da mes, 12.25-14.00 uur Ned. 1Skiën, afdaling heren, 18.00-18.45 uur Ned. 1: Samenvattingen en Nederlandse uitzending, 22.35-23.45 uur Ned. 1 Kunstrijden paren (korte kur) en samenvattingen. De COJO, in Innsbruck vertegenwoor digd door Roger Rousseau (voorzitter) en dr. Victor Goldbloom (minister van de provincie Quebec, belast met Olympische constructiezaken), bood het IOC-congres een 52 pagina’s tellend rapport aan waarin op een tijdstip zes maanden voor de opening een overzicht gegeven wordt van de stand van zaken betreffende de bouw van de stadions. Dinsdag 10 februari: 10.30-11.10 urn en 12-00-12.25 uur Ned. 1: Reporta ges 500 meter heren 12.25-14.00 uur en 14.25-14.50 uur Ned. 1: Reporta ges skiën (reuzenslalom heren) 16.45-18.45 uur Ned. 2: Ijshockey, samenvattingen en Nederlandse uitzendingen, 22.40-23.45 uur Ned. 1: Ijshockey en samenvattingen. Vooral aan die laatste verrichting in de Italiaanse wintersportplaats heeft Jan Derksen zijn verkiezing te danken vooi de Winterspelen in Innsbruck. Een ver kiezing die niettemin discutabel is, om dat op hetzelfde moment dat Derksen voor zijn laatste kans streed om een vrijwel verloren seizoen toch nog enige betekenis te geven, nu echt de competi tie aan de gang was in Oslo. INNSBRUCK <ANP). Dianne de Leeuw zal morgen tijdens de officiële openingsceremonie van de twaalfde Winterspelen in Innsbruck ais vlagge- draagster optreden. De Europese kampioene arriveerde gisteren met haar trainer Doug Chapman vanuit het trainingskamp in Mégéve in het Olympische dorp. Ook de damesschaatsploeg verscheen gisteren in Innsbruck. In de avonduren werd dan ook in het Olympische dorp de Nederlandse vlag gehesen. Leen Pfrommer zal met de herenschaatsers zaterdag van Davos naar Innsbruck reizen. Zondag 15 februari: 12.55-15.15 uur Ned. 2: Skispirngen. 16.25-18.00 uur Ned. 2: Kunstrijden (demonstra ties), 18.00-18.15 uur Ned. 2: Neder landse uitzending, 20.00-21.00 uur Ned- 2: Sluitingsceremonie te Inns bruck. Scheveningen is op Hemelvaartsdag (27 mei) startplaats van Olympia’s inter nationale ronde van Nederland voor amateurs. Vrijdag 6 februari. 12.00-1300 uur Ned. 1 500 meter hardrijden dames, 17.30-18.45 uur Ned. 2: Ijshockey en bobsleeën, samenvatting en Ne- uitzending, 22.40-23.45 1Ijshockey en samen- i Rel ingen tonder its in. ebben volgt mten; 171/», sr en - 13, heb- in de jlledig Onder andere, iets meer ontspannen omstandigheden, kwam Derksen welis waar tot een respectabeler tijd maar die ene prestatie is wel een erg povere waarborg voor de Olympische norm van het NOC, die een redelijk uitzicht op een plaats bij de best acht inhoudt. Hetzelfde geldt voor sprinter Jan Bazen, die in Inzell in het strijdperk trad met enkele Zweden en het er verdienstelijk van af bracht en toen ook ineens aan de eisen bleek te voldoen. De organisatoren van de Nederland se wielerkampioenschappen op de weg voor’ profs en dames overwegen de data van deze wedstrijden in het Limburgse Beek niè.t op 19 en 20 juni te hóuden. In hetzelfdé weekeinde worden in Belgrado namelijk de laatste wedstrijden voor het Europees voetbalkampioenschap gehou den, waarvoor Nederland zich ten koste van België kan plaatsen. De eredivisiewedstrijd NAC-NEC zal niet op zondag 22 februari maar een dag eerder worden gespeeld. er vlak naast is gelegen. Dr. Goldbloom, die pas sinds 11 november in functie is (toen de provincie Quebec de zaken overnam van de gemeente Montreal), verklaarde tijdens de persconferentie in het Kongresshaus: „Het hoofdstadion zal op tijd klaar zijn. Ik zeg klaar, niet compleet. Alle noodzakelijke faciliteiten voor atleten, officials, pers en publiek, zullen aanwezig zijn”. Met de bouw van het zwembad ligt het nog wat moeilij ken „Het is uiteraard de bedoeling dat ook dit complex op tijd klaar is”, zei dr. Goldbloom voorzichtig. „De opleverings- datum is nu verschoven naar 6 juni. Als de zaak dan nog niet in gebruik geno men kan worden zullen we moeten uit- wijkeh naar andere zwembaden in Mon treal zelf. Alleen zullen dan niet zoveel toeschouwers naar het zwemmen kun nen”. Lord Killanin, die naarmate de bijeen komst vorderde steeds onzekerder leek te worden, zei ook op dit moment nog geen bewijs te kunnen geven of de Spelen in Montreal inderdaad door zul len gaan. „Ik heb echter altijd beweerd dat de Spelen op tijd zullen beginnen én ik zeg dat nu nog. Ik heb nooit gezegd dat er geen modificaties zullen komen. In feite is voor ons de kostenfactor een groter probleem geweest dan de tij dfac tor”. Aan het eind van de bijeenkomst barstte Rousseau plotseling in<woede uit toen een Canadese journaliste de COJO van „bungling” (vrij vertaald: in de soep laten lopen) beschuldigde. „Hoe kunt u zoiets in uw mond nemen?”, bulderde hij met een rood gezicht. „De accommo daties voor negentien sporten zijn ge reed. Slechts voor twee takken van sport hebben we wat moeilijkheden. Nee, het woord bungling is hier absoluut niet op zijn plaats. En zeker niet als iemand uit Canada dat gebruikt”. „Wat mij, persoonlijk betreft wil ik de schuld niet bij Leen Pfrommer zoeken. Het ligt meer aan mezelf. Als je te hard traint, krijg je waarschuwingssignalen en als je je daarvan niets aantrekt, kom je volledig vast te zitten. Ik heb nu in ieder geval een goede les gehad.” DDM d III - Vrede- II - istreek ris de i, Wit- ifd. E: De Uil Assen- fd. F: 4, Het Ci1 I. Goldbloom, die voor zichzelf als tolk fungeerde en Frans door En gels liet volgen, ging verder: „Er zijn genoeg zwembaden in Montreal, die gebruikt kunnen worden. Indien nood zakelijk zullen we trachten daar extra tijdelijke zitplaatsen aan te brengen. Ook in het Olympische bad zullen we eerst voor tijdelijke plaatsen zorgdragen. Zodoende winnen we wat tijd. Dan kun nen we later altijd nog bekijken of er vaste plaatsen van gemaakt kunnen worden”. Ex-wereldkampioen Rik van Looy keert terug in de wielersport. Hij wordt ploegleider van de formatie Gero-Euro- sol, die Willy in ’t Ven als kopman heeft. Van Looy was eerder ploegleider van IJsboerke. INNSBRUCK (ANP). Tijdens het 77ste IOC-congres is het rap port van het organisatiecomité van de Olympische Spelen in Montreal aanvaard. IOC-voorzitter Lord Kil lanin kon gistermiddag ten over staan van de internationale pers nog eens herhalen: „De spelen van 1976 zullen zoals voorzien op 17 juli worden geopend en alle takken van sport zullen op de agenda staan. Er is geen sprake van dat we voor welke sport dan ook naar een andere plaats moeten verhuizen”. Zeker is dat de COJO nog een moei lijk half jaartje te wachten staat. Op 1 april volgt er weer een gesprek met vertegenwoordigers van de vakbonden en als de voortekenen niet bedriegen komen er weer nieuwe looneisen op tafel. Mocht dit uitmonden in een her nieuwde stakingsactie, dan is de situatie voor Montreal uitzichtloos. Zaterdag 7 februari: 10.30-12.00 uur 1000 meter dames, Zondag 8 febru ari: 9.45-12.00 uur 3000 meter mes. Op het nippertje is dit seizoen voor Jan Derksen dus niet de mist ingegaan, want na de voor hem zo teleurstellend verlopen nationale titelstrijd in Gronin gen had Leen Pfrommer met een op merkelijk bitse ondertoon verklaard: „Als Jan Derksen zich op 25 januari niet kan kwalificeren voor de Olympische Spelen, kan hij een dag later naar huis gaan en is het seizoen voor hem afgelo pen”. Van enig medelijden met zijn pupil viel bij Pfrommer niets te bespeu ren: „Derksen heeft tenslotte vier jaar de kans gehad zich waar te maken en als dat nu nog niet lukt, moet je wel hard zijn”. De gebroeders Sjoerd en Erik Volle- bregt hebben na de vijfde en voorlaatste zeilwedstrijd in de FD-klasse bij Cannes de leiding. Zaterdag 14 februari: 9.00-1830 uur Ned. 2: 10.000 meter hardrijden heren, skiën (slalom heren), bob sleeën. ijshockey, samenaattingen en Nederlandse uitzending. 22.50-23.50 uur Ned. 1: Ijshockey en samen vattingen. Jan Derksen: „Als vijfde man bij de kampioenschappen werd ik niet als re serve aangewezen voor de Europese kampioenschappen, maar Jan de Vries wel. Een vreemde zaak natuurlijk, maar ik kreeg in Inzell en Madonna tenminste nog een mogelijkheid om aan de winter spelen mee te kunnen doen. Daarom geloof ik niet dat Pfrommer geprobeerd heeft me bewust uit de ploeg te werken. Zondag 8 februari: 9.45-11.45, uur Ned. 2 3000 meter hardrijden da mes, 12.25-14.00 uur Ned. 2. Skiën, afdaling dames, 14.00-15.15 uur Ned. 2: Skispringen, 15.15-18.00 uur Ned. 2: Ijshockey, 18.00-18.15 uur 2Nederlandse uitzending, 19.15-20.30 uur Ned. 2: Samenvat tingen in Studio Sport, 22.25-23.00 uur Ned. 2: Ijshockey. Viktor Sanejev heeft tijdens de tweede dag van de Russische atletiek- kampioenschappen indoor voor de beste ,Zo’n laatste wedstrijd is voor die lui van het NOC erg belangrijk. Ze willen tijden zien die ze kunnen vergelijken. Het is voor mij moeilijk om te zeggen of het gerechtvaardigd is dat ik gekozen ben. Ik ben alleen maar blij dat ik er bij zit. Het gekke is trouwens dat niemand me dit nog officieel heeft gezegd. Ik hoorde het van Jan Bazen, die op de hoogte was gebracht door de technische commissie. Later vernam ik het ook via de televisie. De enige die me daarna heeft opgebeld was Egbert van ’t Oever, die me feliciteerde. Maar ik zou hoe dan ook naar Davos zijn gegaan om me met Jan de Vries bij de ploeg te voegen omdat nog beslist moet worden welke Nederlanders aan de wereldkam pioenschappen in Heerenveen zullen deelnemen”. Woensdag 4 februari. 14.25-16.00 uur Ned- I: Reportage openingsceremo nie in Bergisel. 18.00-18.45 uur Ned. Samenvatting openingsceremo- lebruari: 10.30-12.00 uur Ned. 2: 1000 meter hardrijden da mes, 12.55-15.15 uur Ned. 2: Ski springen 70 meter-schans, 15.15- 16.15 uur Ned. 2: Nederlandse uit zendingen en samenvattingen, 18.00-18-45 uur Ned. 2: Nederlandse uitzending en samenvattingen, 22:40-23.45 uur Ned. 1: Kunstrijden (kur voor paren) en samenvattin gen. Zaterdag 14 februari: 9.00-15.00 uur 10.000 meter heren. In de afgelopen weken ben ik helemaal tot rust gekomen. Mijn vader heeft ook wel eens tegen me gezegd; gpoi die schaatsen toch voor een paar dagen aan de kant. Zelf was hij als wielrenner soms ook niet vooruit te branden. Maar nadat hij eens een keer een week was gaan vissen werd hij kampioen van Neder land”. ,Na zo’n rustperiode moet je er echter niet meteen weer inknallen, anders ga je na een week weer plat. Daarom ben ik er ook niet zo gelukkig mee dat wë* hier nu drie dagen achter elkaar wedstrijden hebben”. Hoe dan ook, drie jaar geleden gold Jan Derksen als een groot talent die op de lange afstanden over enorme moge lijkheden beschikte. De gebeurtenissen van dit seizoen met name bewijzen dat de verwachtingen te hoog gespannen zijn geweest. Derksens verweër: „Ik ben inderdaad niet erg vooruit gegaan. Toen ik in de jeugd-kêrnploeg zat heb ik regelmatig onder uitstekende omstandigheden goede tijden kunnen maken en daarom is het naderhand allemaal wat tegengevallen. Ik ben slechts stapje voor stapje vooruit gegaan, de Noren hebben nu ineens een reuze stap in één keer genomen. Toch kun je niet van iemand die een jaar of vier de kans heeft gehad, zeggen dat die er nu maar uit moet. Voor iedereen is het verschillend. Jan-Egil Storholt was in Noorwegen ook lange tijd het ene jaar in de nationale ploeg en het andere jaar eruit. Toch lieten ze hem niet vallen omdat men wist dat hij het kon en nu breekt hij toch plotseling door”. >unten iVS 4 onder. J zege armee seg te Ven- istrij- es uit drie, pioen - Zand beken- >ositie. eerste ■BMOBBI Bij de inning t niet sag de 4 en dstrij- III 6 6- 19 at IV iolland De Uil de De tegen nt. De p kop :wp 3 or: De VP III V 4 - :en IV 12 februari: uur Ned. 1: Reportage 1000 meter hardrijden heren, 15.55-18.45 uur Ned. 2: Ijshockey, samenvattingen, Nederlandse uitzending, 22.50-23.50 uur Ned. 1Ijshockey en samen vattingen- Woensdag 11 februari: 9.30-13.00 uur Ned. 2: Reportage 5000 meter he ren, 13.00-14.00 uur Ned. 2: Skiën, slalom voor dames, 14.00*14-30 uur Ned. 2: 5QOO meter heren, 17.30- 18.45 uur Ned. 2: Kunstrijden da mes (korte kur), samenvattingen en Nederlandse uitzending. 22.35-23.40 uur Ned. 1: Kunstrijden heren (vrije kur) en samenvattingen. heren, 12.25-14.15 uur Ned. 1: Skiën, reuzenslalom dames, 14.25- 16.15 uur Ned. 1: Bobsleeën (vier- rnans bob), 17.45-18.45 uur Ned. 1: Nederlandse uitzending, samenvat tingen, 21.50-23.15 uur Ned. 1: Kunstrijden dames (vrije kur) en samenvattingen. i Donderdag 12 februari: uur 1000 meter heren. Vrijdag 13 februari: 9.55-10.45 e» 11.35-12.25 uur Ned. 1: 1500 meter 12.25-14.15 uur reuzenslalom dames, Polen en Tsjecho-Slowakije en West-Duitsland hebben zich gisteren ge plaatst voor de A-groep van het Olym pisch ijshockey-toernooi te Innsbruck.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 15