Agenda wethouders op maandag benzinestations Haven WERKGROEP RONDT BEWONERSVOORSTEL AF Middenstand(er) in actie tegen uitbreiding van de Gieteling Nieuwe bibliotheek Santpoort in bestuurscommissie Spreekuur Opnieuw inbraken in 2 M I a Dankdienst van „Avondlicht” „De mensheid: een komplot” lease’m 1 I 5 VOC NIET GELUKKIG MET GANG VAN ZAKEN Veranderde CRM-normen maken verbouw wellicht onmogelijk NIEUWS UIT STAD EN STREEK FEBRUARI 1976 WOENSDAG 4 (Van een onzer verslaggevers) Eén man DRIE HAARLEMMERS AANGEHOUDEN f 4 Windhinder Weekmarkt i In Beverwijk Wijk aan Zee ’n voorbeeld: all In. Heemskerk die auto van Het Motorhuis I Jmond Beverwijk BOEKHANDEL ERASMUS Velsen-IJmuiden Castricum (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK/HEEMSKERK. De werkgroep Europaplein heeft de afgelopen maanden niet stilgezeten. Na de eind september gehouden hoorzitting, waarop de bewoners over de plannen om op het plein winkels bij te bouwen en de open ruimten met luifels te overkappen werden ingelicht, is de werkgroep her en der informaties gaan inwinnen en druk aan het tekenen geslagen. Het resultaat van al deze noeste arbeid kon begin deze week in de vorm van een alternatief ontwerp voor de reconstructie van het Europaplein aan de bewoners van de aan het plein grenzende flats worden gepresenteerd. Het leeuwendeel van de bewoners heeft zich inmiddels achter het ,,woonerf”-voorstel van de werkgroep geschaard. De komende weken wil de werkgroep haar „bewonersplan” met de gemeente Heemskerk, de Stichting Eigen Woningbezit (die de winkels moet gaan bouwen) en de betrokken winkeliers gaan bespre ken. VELSEN. In een pamflet dat dinsdagmiddag in deze gemeente bij een aantal middenstandszaken is rondgedeeld, maar waarvan de samen stellers zich niet hebben bekendgemaakt, wordt opgeroepen tot het bij wonen van de openbare raadsvergadering donderdagavond om half acht in het stadhuis. Die avond komt onder meer aan de orde de wijziging van een bestemmingsplan om daardoor de verkooporganisatie voor personeel van Hoogovens, de Gieteling, gelegenheid te bieden uit te breiden. Onder het motto: „Gieteling groot - middenstand dood” wordt opgemerkt dat dit ook zal gebeuren, „wanneer we niet met z’n allen in het geweer komen tegen de uitbreiding van de Gieteling”. Bij het lezen van de letters VOC in het pamflet zou men op de idee kunnen komen, dat het pamflet een uitgave is van de Velser Onderne mers Centrale. Dat blijkt niet het geval te zijn. Voorzitter en secretaris van die centrale verklaarden dat nadrukkelijk. Laatstgenoemde deelde mee, dat het een actie is van één middenstander, maar achtte het niet verstandig die te noemen. Het betreft dus een eenmansactie. Maar voorzitter noch secretaris zijn gelukkig met een groot deel van de inhoud van dat pamflet. Beverwijk Woonerf In en om Haarlem Velsen-Noord uur: ■J (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) deze 21.15 u.: (ADVERTENTIE) Het boek van de T.V.-uitzending ■1< I Europaplein wil woonerf DIVERSEN Bij navraag bij de Kamer van Koop handel bleek dat de gemeente Velsen helemaal niets had gevraagd en dus ook geen advies was gegeven. Er zijn genoeg bewijzen dat iedereen gemakkelijk kan kopen bij de Gieteling. Bij wijziging van bestemmingsplannen zou het Contactor gaan worden ingeschakeld. In dit geval is deze afspraak niet nagekomen! direct met het gemeentebestuur in ver binding gesteld. Doch steeds wist men bij de gemeente van niets, totdat een van onze leden in de krant las, dat er wel degelijk wat aari de hand was. Toen zijn wij in actie gekomen. Het is op het ogenblik een moeilijke tijd voor de mid denstand, vooral met de terugloop van de bevolking. Dat weet de gemeente ook. Mag de middenstand dan alsjeblieft op haar achterste benen gaan staan als er sprake is van oneerlijke concurrentie?”, besloot hij. Opel Kadett, 3 jaar, totaal 90.000 km.: 15,7 Ct. per km.excl. btw, maar verde. Alle wethouders zijn in dat half uur op hun kamers en kunnen zonder vooraf een afspraak te maken bezocht worden. met lichten beveiligde oversteekplaats over de Beneluxlaan. Ook komt aan de orde een voorstel over het huishoudelijk reglement van de bestuurscommissie. Het is een uitwer king betreffende de samenstelling, werk wijze en bevoegdheden van de commis sie. DIVERSEN Official General Motors dealer Koningstraat 40-42. Tel. 02510 - 2 91 62* met veel afbeeldingen tijdelijk: In deze bestuurscommissievergadering zal mevrouw E. de Vlieger-van der Berg (schoolbibliotheek) een verhandeling ge ven over het jeugdbibliotheekwerk in Canada. Dit naar aanleiding van een werkbezoek dat zij daar heeft gebracht. Inbraak. Afgelopen nacht is inge broken in de kantine van Jong Hercules aan de Beverwijkse Aagtendij k. Eén co la werl genuttigd. Voorts werd wat geld uit de kassa weggenomen, dat echter elders in het gebouw kon worden twnff. De raadsleden zijn onjuist geïnfor meerd. Alleen voor de Gieteling positie ve stukken zijn békend geworden. De brief van de VOC van 5 januari j.l. aan de raad met allerlei duidelijke bezwaren, is (per ongeluk?) niet bij de raadsleden aangekomen. U zult nu wel begrijpen wat er aan de hand is. U wordt recht streeks bedreigd door deze manier van doen. Als dit voorstel wordt aangeno men, zal de omzet van de Gieteling verdubbelen. Het schijnt dat de huidige omzet 15 miljoen gulden is. Loopt u met uw omzet te koop? Dus zal het wel meer zijn. Ruim 30 miljoen zal ons dus dooiiv de neus - worden gehrooM* I KWrrtt allen massaal donderdagavond om 19.30 »e fiMIW. V.lilwjrt/-, t na 30-4 28,50 16.50 IJmuiden Lange Nieuwstr. 243, tel. 13144, Santpoort Hoofdstr. 234, tel. 378371. HAARLEM. De rechtbank heeft op dinsdag 3 februari in staat van faillisse ment verklaard: Installatiebureau A. Zoetbrood BV in Zaandam, Langestraat 22, rechter-commissaris: mr. G. W. M. Boedewes, curator: mr. C. J. Doorenbos, advocaat en procureur in Wormerveer, Zaanweg 110; Cornells Beck, wonende in IJmuiden, Oranjestraat 27, h.o.d.n. M. B. Snackservice in IJmuiden, Marktplein 60, rechter-commissaris: mr. G. WM M. Bodewes, curator: mr. P. M. FO Greuter, advocaat en procureur in IJmuiden, Sta tionsweg 103. Het verlanglijstje omvat tenslotte nog de komst van een weekmarkt naar het Europaplein, de realisatie van meer speelmogelijkheden voor de jeugd, de aanleg van een autowasplaats met kraan en afvoerput je op het parkeerterrein hoek Beneluxlaan en de aanleg van een relatief klein gebied te realiseren. In deze zienswijze worden de bewoners ge steund door de Rijksmiddenstandsconsu- lent, die mede gelet op het in de regio reeds aanwezige winkelpakket een uitbreiding van het winkelopper vlak met 1500 m2 ruim voldoende leek. pamflet achtte hij ook niet van dermate groot belang. Met uitzondering dan van de oproep om massaal de raadsvergade ring te bezoeken en daarmee te tonen dat men eendrachtig tegen een uitbrei ding is van de Gieteling. „Er zijn daar namelijk allerlei lekken en dat is ons een doorn in het oog. Wij hebben de bewijzen dat je er zo maar kunt in en uitlopen en je inkopen kunt doen, ook als fle niet bij Hoogovens werkt. Al vroegtijdig hadden wij van de plannen van de Gieteling gehoord en hebben ons De vergadering heeft plaats op het stadhuis en is openbaar- De stukken liggen voor belangstellenden ter inzage op het voorlichtingsbureau van het stad huis. Woensdag aangekomen: Wilde beest, Cont.PIat, IJmuiden; Scheijdeborg, Stoc- ka, Zaandam; Pierre Le Grand, Delfzijl: Borre, Oslo; Mercurius, Lerwick, IJmui den; Frendo Faith, Cardiff; Glas Island, Rotterdam. uur. Het is ook in uw belang! aldus besluit het pamflet. VELSEN. In de nacht van maan dag op dinsdag is opnieuw ingebroken in het benzinestation aan de Minister van Houtenlaan en in het benzinestation aan Rijksweg 6. heffing van de rijbaan volgens de werk groep nauwelijks meer op problemen: een aanpassing van het wegenverkeers reglement aan het fenomeen „woonerf” is al in de maak. Momenteel is de werkgroep nog druk bezig met het vervaardigen van een rapport, waarin een detail op de uitgangs punten van het bewonersplan wordt ingegaan. Is dit rapport eenmaal klaar, dan wil de werkgroep in het overleg met Stichting, gemeente cn winkeliers spijkers met koppen gaan slaan. Tot nu toe is dat overleg, aldus do werkgroep, in goede harmonie verlopen. Men hoopt dat zo te kunnen houden. i Het spreekuurblok is van woensdag naar maandag verschoven omdat de wet houders op de woensdagmiddag teveel vergaderingen in de IJmond vanwege hun spreekuur moesten missen. Op de maandagen wordt er nauwelijks verga derd. Veel kijk- en speelgroen is een vol gende wens van de bewoners. Vooral de parkeerplaatsen (in totaal zo'n 250 stuks, iets meer dan het gemeentelijke plan omvatte) zouden flink in het struweel moeten worden gezet. Dit alles kan, aldus de werkgroep, de betrokkenheid van de flatbevolking bij de nieuwe woonomgeving alleen maar vergroten. 'n Auto leasen betekent vandaag-de-dag bedrijfszeker èn bedrljfszuinig rijden. U weet waar u aan toe bent: per wagen ’n vast kostenbedrag per maand. En ,daar zit èlles in: óók onderhoud, reparatie, verzekering en wegenbelasting.' Daarbuiten betaalt u alléén brandstof. Vraagt u eens Inlichtingen over de prijs en de voordelen. En over ons open kalkutatiesysteem. Tien tegen één zegt u: ik lease’m BIOSCOPEN City, woensdag 20 uur: „Aardbeving”; don derdag 20 uur: Jaws’’. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen-Nuid; stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen. Da gelijks geopend van 14 tot 17 uur. Pieter Vermeulen Museum. Cultureel Cen trum. Moerbergplantsoen. Dagelijks geopend van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Stadhuis. Bezichtiging op werkdagen tussen 10 en 12 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens. Bessemerstraat. Velsen-Noord. Geopend elke woensdag van U tot 15 uur en op aanvraag telefoon 02510- 91022 of 93088. DIVERSEN Alarmnummers, politie 10933, brandweer 16400, ongevallendienst 15400. Hoogovens 02510- 95000. Voor Santpoort brandweer 370750; voor Velsen-Noord brandweer 20750. Velserbad, Briniostraat. Vrij zwemmen woensdag van 21.30 tot 22.30 uur, donderdag Wegens gebrek aan baten zijn bij zonnis van de rechtbank van 3 februari opgeheven de faillissementen van: Bern- hard Johannes Arkeveld in Aalsmeer, Stommeerweg 131-3, uitgesproken 18 maart 1975, curator mr. P. J. Stouthart; R. van Leeuwen en M. C. C. van Leeu- wen-Haak in Zandvoort, Kostverloren- straat 581, echtelieden, uitgesproken op 18 november 1975, curatrice mej. mr. G. B. van Esch. Klaverjassen bij „K.I.C.”. De jeugd commissie van de voetbalvereniging „KIC” uit Velsen-Noord heeft voor vrij dag 6 februari een open klaverjasdrive georganiseerd, te houden in de grote kantine van het sportpark „Rooswijk”. De hoofdprijs bestaat uit een draagbaar televisietoestel, terwijl de cpbrengs* van deze avond voor het jeugdwerk i» be stemd. BIOSCOPEN Corso Theater, Dorpsstraat, 20 uur: „Dirty Harry is terug”. Dinsdag vertrokken: Nornews Leader, Skogn; Robin 8, Cont. Plat; Export Freedom, Bremerhaven; Vestri, Stanlow, IJmuiden; Dart, Londen; Sommen, Zaandam, Boston: Wera Bohrnsen, Vel sen, Rotterdam; Teutonia, Kopenhagen; Afina, Goole; Thara, IJmuiden, Narvik; Kapitan Abakumov, Tallin; Murrell, New -Ross; Jacob van Heemskerk, IJ muiden, Noordzee; Wilde beest, IJmui den, Cont. Plat; Sea Bure, Cont. Plat; Satürnus, Aberde Monksgarth, Cardiff; Pertinacia, Goole; Tower Conquest, Goole; Jemrix, IJmuiden, Whitby. VELSEN. Nieuwbouw voor het Santpoortse filiaal van de Openbare Bi bliotheek Velsen staat op de agenda van de vergadering van de bestuurscommis sie die volgende week maandag wordt gehouden- Het dilemma: voor Santpoort nieuwbouw of verbouw van het oude filaal aan de Wüstelaan, houdt de be stuurscommissie, de personeelsleden van de bibliotheek en het college van Velsen al geruime tijd bezig. Ook de VOC-secretaris de heer H. Pardoen vindt de kwestie van de brief aan de raadsleden zoals die in het pam flet staat beschreven een twijfelachtig punt. Hij vertelde niet ervan overtuigd te zijn, dat het gemeentebestuur de raad deze brief heeft onthouden. De heer Pardoen’ wilde niet bekend maken, wie de samenstellers zijn van het pamflet. „Het is niet de VOC ge weest, maar één enkele middenstander”, wist hij te vertellen. De inhoud van het Zoals gezien de eerdere protestacties al te verwachten was, wordt de voorge stelde overkapping van het plein in het bewonersplan falikant van de hand ge wezen. Men voert hiervoor drie motie ven aan: ten eerste voelen de bewoners er niets voor om in de toekomst op een beluifeld plein neer te moeten kijken, ten tweede vreest men voor sterke windhinder, terwijl men in de derde plaats van mening is. dat de overkap ping het plein nog nadrukkeljjker in tweeën zal gaan delen. Het bewoners plan gaat, in afwijking van het tijdens de hoorzitting gepresenteerde gemeente lijke plan, uit van een uitbreiding van het winkeloppervlak op het Europaplein met maximaal 1500 m2. Dc door dc gemeente Heemskerk genoemde uitbrei ding met 2500 m2 wordt onaanvaardbaar en onhaalbaar geacht. Onaanvaardbaar omdat de bewoners op het plein nog ”iiimte over willen houden voor bijvoor beeld de aanleg van speelgroen. Onhaal baar, omdat het in deze inflatoire tijden door de werkgroep economisch minstens „riskant” wordt genoemd, om zoveel uit breiding van het winkeloppervlak in een -4 De bestuurscommissie stelde deze zo mer nieuwbouw voor, aan het burge meester Weertplantsoen in Santpoort. Uit enquêteresultaten kon worden ge constateerd dat die vestigingsplaats voorkeur van de bewoners van Sant poort heeft. Het college nam dit voorstel niet direct over. Ten eerste uit financiële overwegingen, ten tweede omdat men es niet goed wist of het nieuwe bib';-r>- Het pamflet heeft verder de volgende inhoud: „Want wat is er aan de hand? Op de openbare commissievergadering van bij stand voor openbare werken, bijgewoond door bestuursleden van de Velser On dernemers Centrale (VOC) werd 23 de cember door de voorzitter onder andere medegedeeld dat a. de Kamer van Koop handel gunstig advies had uitgebracht en b. uitsluitend personeel van Hoogovens aldaar inkopen konden doen. Over de kwestie van het gunstige advies van de Kamer van Koophandel is een gesprek geweest met de wethouder en die heeft uiteengezt dat men hem verkeerd moet hebben begrepen. Met die uitleg hebben de leden van het Contact orgaan vrede g.eha.4. Naar h^u oordeel van de .VOC-voorzitter moeten--kwesties' als deze in goed overleg worden, geregeld en Velsens gemeentebestuur Afraai* j open voor een goed overleg. Pas als blijken zou dat dat niet het geval zou zijn dan dient er wat aan te worden gedaan. „Maar wat nu in het pamflet wordt gesuggereerd is wel wat tendentieus” zo besloot de heer Janssen. I Om de windhinder te beperken, omvat het bewonersplan de aanleg van kleine, halfopen luifels rond de nieuwe hoog bouw (dit om de verticale luchtstromin gen te breken) en de realisatie van verticale, halfdoorlatende groenschermen op een wat grotere afstand van de nieuwe flats. Teneinde het plein een speels aanzien te geven, wordt gedacht aan een verspreide plaatsing van nieuw te bouwen dagwinkels waardoor een ge zellige, intieme woon- en winkelomge- ving ontstaat. In de onmiddellijke nabijheid van de geplande bejaardenflat zou een bushalte moeten worden gestationeerd met een beschutte wachtgelegenheid. eventueel in combinatie met een brievenbus, tele fooncel en postzegelautomaten. Ook van uit de flatwoningen gezien moet het plein een aantrekkelijk uiterlijk krijgen. IJMUIDEh( Dinsdag aangekomen: Bernard 0,Uendorff, Emden; Gyrinys, Ipswich; Tower Conquest, Hull; Major ca, Hullf Raket, Hull; Wischafen, Fre- deriksXzearks; Renate, Faxe, IJmuiden; Muhl^ntor, Cont- Plat. IJmuiden; Aquila, Deiïzijl; Jacob van Heemskerk, Delfzijl, iJmuiden; Kamensk, Leningrad; Ventu ra, Kingslyn, IJmuiden; Jemrix, Whitby, IJmuiden; Herm Kiepe, Halmstad: Tor Anglia, Gothenburg; Coenraad Kuhlman, Shoreham, IJmuiden; Thuntank 5; Lo- rient; Bogota, Itaqui; Pomoraflie, Pasa ges; Gazelle, Boston, Zaandam; Friedel, Whitby, IJmuiden; Audacia, Rotterdam, IJmuiden. Woensdag 4 februari Sociëteit Alpha, Moenspleln. Geopend vanaf 20 uur. Openbare bibliotheek, Kerkstraat 44 en Am- stelstraat 55: volwassenen en jeugd 19-21 uur. Donderdag 5 februari Hulpdienst Help een handje. Maandag tot en met zaterdag van 8-10 uur: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en mede werkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 9-12 en 13.30-15.30 uur. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 uur. Openbare bibliotheek, Kerkstraat 44: volwas senen 14-17.30 uur. Alarmnummers. Politie en brandweer 2555, mllieuklachten 960000. u. 21.15 theekgebouw al dan niet moest worden gecombineerd met andere functies op het culturele vlak. Een vraagstuk waa- de commissie indertijd zelf ook nog niet uitkwam. Inmiddels heeft de gemeente door Openbare Werken een kostenraming la ten maken van de verbouw, die toch al ingrijpend zou moeten zijn omdat het filiaal al lang niet meer voldoet aan de normen van CRJVI- Inmiddels zijn er nieuwe normen door CRM bekend ge maakt. Ging men er in de bespiekingen eerst van uit dat een filiaal zoals >n Santpoort een minimum oppervlakte van zeshonderd vierkante meter moest heb ben, nu is de norm op achthonderd vierkante meter gesteld. Daarmee lijkt de mogelijkheid voor verbouw van hel bestaande filiaal niet meer haalbaar. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. In de Nieuwe Kerk aan de Kanaalstraat in IJmuiden begint zondag 8 februari om 19 uur een her- vormd-gereformeerde dankdiensr, die is samengesteld door medewerkers van de zieken- en bejaardenomroep „Avond licht”. De dienst wordt gehouden ter gelegenheid van het l2l/2-bes1aan van deze omroep, met als voorgangers de predikanten ds. J. M. D. van den Berg en ds. P. C. Koster van de Petrakerk. Medewerking wordt verleend door het Christelijk Bejaardenkoor onder leiding van Jeanne van Asselt, het kinderkoor ..Hosanna” en het Hillegoms Tienerkoor, beide onder leiding van de familie De Gier de declamator P. de Jong. De orgelbegeleiding is van Chr. Borst. Tij dens deze dienst worden voornamelijk bekende liederen gezongen. De vergadering begint om half acht. Bij beschikking van de rechtbank van 3 februari is in de plaats van mevr. mr. M. C D. Boon-Niks benoemd tot curator in het op 27 januari 1976 uitgesproken faillissement van de VOF Erb Modes in Badhoevedorp, Arendstraat 2 en haar vennoten Bob Erb in Badhoevedorp, Arendstraat 10 en Paul Erb, Arendstraat 7 in Badhoevedorp, mr. S. H. J. M. Linthorst, advocaat en procureur in Haarlem, Staten Pil werk 2. Desgevraagd verklaarde voorzitter van de VOC de heer J. J. J. Janssen niets af te weten van het bestaan van het pam flet ondanks dat de naam van de VOC er enige malen in wordt genoemd. Hij noemde het samenstellen en verspreiden van het pamflet een nare zaak. Naar zijn oordeel is de hele kwestie in goed overleg besproken met het gemeentebe stuur, dat volkomen open staat voor de opmerkingen van het Contactorgaan voor de detailhandel. De VOC-voorzitter zei ook bepaald niet te staan achter de tendens van het pamflet als zou het gemeentebestuur niet juist hebben ge handeld. Dat er een brief is geschreven door de VOC is onjuist. Die is gestuurd naar de secretariaten van de raadsfrac ties en een afschrift ervat? is gestuurd naar B. en W. De heer Janssen achtte het dan ook begrijpelijk dat B. en W. van dit afschrift niet nog eens een afschrift hebben gelegd bij de stukken voor de raadsleden, want die laatstge noemden waren al op de hoogte. 19.30 19 en van 12.15 tot 13.15 en van 16.30 tot 17.30 uur. Interkerk. Stichting voor Gezinsverzorging. Spreekuur dagelijks van 9 tot 10 uur, Velser- duinweg 52, tel. 11830. Filmhuis Velsen, Kanaalstraat, woensdag 20.30 uur: „Jedr für slch und Gott gegen alle”. Sociaal Advies Bureau, spreekuren donder dag: De Brulboei 9-10, Kanaalstraat 228, IJ- muiden-Sluiswijk. De Duinpan 11-12 uur. Duinweg, Santpoort-Zuid. Stadhuis, donderdag 19.30 uur: openbare vergadering gemeenteraad. Sociëteit „Asterix”, woensdag 20.15 uur dis cussie met NW en CNV, mmv. folkzanger Herman Erbé. BEVERWIJK. Met ingang van maandag 9 februari gaat het college een gewijzigde spreekuurregeling instellen. Het spreekuur van de wethouders op woensdagmiddag van 2 tot 3 uur komt te vervallen en wordt verschoven naar de maandagmiddag van 1.30 tot 2 uur. Woensdag 4 februari Progress-sociëteit. Const. Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek, Kerkweg 45: volwas senen 19-21 uur. Donderdag 4 februari Bowlingcentrum, Vrijburglaan. Geopend 12-01 uur. Progress-sociëteit, Const. Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 uu. Alarmnummers. Politie, brandweer 32121, ml lieuklachten 96000. Woensdag vertrokken: Raket, Hull; Gabriella, Rotterdam; Unkas, Setubal; Irina, IJmuiden, Inke: Santa Barbara, Bremen; Jaffa, Zwarte Zee; Audrey Jo hanna, Rotterdam. In verband met deze inbraak zijn vannacht in Haarlem drie jonge Haar lemmers (van 18, 19 en 20 jaar) aange houden. Zij bekenden de inbraken en gaven toe cassetterecorders, autoacces- soires en bougies te hebben gestolen. In een kort tijdsbestek zijn meerdere inbraken gepleegd in de twee genoemde benzinestations. Grotendeels door ver schillende daders. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat, 19 en 21.15 u. „Het monster leeft”, 19.30 uur: ,.Lady sings the blues”. Luxor Theater, Breestraat 19 en 21.15 uur: „L'histoire d’O”. TENTOONSTELLINGEN Openbare bibliotheek, Kerkstraat 44. Expo sitie grafisch werk van Frans Lasès; geopend tot en met 7 februari tijdens openingsuren. Kennemer Oudheidkamer. Huize Scheybeek, Velserweg. Geopend op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, telefoon 25120. DIVERSEN 14.30. 19 en 21.30 u.: 4C11C 1O J. (Gr. Markt) 19 en 21.16 u.: ,,a Béte’’, 19 en 21.15 u.: „Wet Door zo weinig mogelijk autoverkeer toe te laten en de parkeerfaciliteiten aan de uiteinden van het Europaplein te concentreren, willen de bewoners van de kinderrijke wijk hun plein veiliger ma ken. Het voorstel voorziet in de realisa tie van een „woonerf”, bestemd' voor voetgangers en fietsers en zó ontworpen dat auto’s er langzaam er» voorzichtig moeten rijden; er feitelijk slechts „te gast” zijn. Dit wil men bereiken door de zeven meter brede rijbaan bij het plein te trekken en gemarkeerd met bomen, paaltjes en groenvoorzieningen een smalle, bochtige verkeersroute op het plein uit te zetten. Verkeersdrempels zouden dan de snel heid van het autoverkeer nog verder moeten matigen. Juridisch stuit de op- -r- Al Woensdag 4 februari Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 19-21 uur. SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein) Vandaag en morgen 20.15 u.: HoofdStadöp''rette met „Der Bettelstudent”. Toneelschuur I (Smedestraat 23) Vandaag en morgen 20.30 u.: Toneelgroep De Appel met „Agamemnon”. Toneelschuur III (Smedestr. 23) Donderdag 20.30 u.Duo Triplex Show. MUZIEK Concertgebouw (L. Begijnestr.) Donderdag 20.15 u.: Gemeentelijke orgebespeling door Piet Kee, m.m.v. Han de Vries, hobo. Theatercafé (Smedestr. 23) Donderdag 22.30 ii.: Salonmuziek. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30 19 en 21.30 u.: „In dienst van Hare Majesteit”, 14 j. Frans Hals (Frans Halspïein) 19 en 21.15 u.: „Ruim die smeris uit de weg”, 14 j. Lido (Houtplein) 14, 18.45 en 21.30 u.: Jaws’’, 14 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14 en 19.80 u.: „Dr. Zjivago”, 14 j. Donderdag 14. 19 en 21.15 u.: „Vlammen over New York”, 14 j. Rembrandt (Gr. Markt) 19 en „Capone”, 18 j. Roxy (KI. Houtstr.) „Emmanuelle”, 18 j. studio (z_. 18 j. Donderdag 14, dreams,,’ 18 j. DIVERSEN Donderdag 5 februari Openbare bibliotheek. Wijkerstraatweg: jeugd 19-21.30 uur.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 5