THE ACADEMY OF ST. MARTIN IN THE FIELDS AGENDA Neerlands Hoop Water en Vuur As MUZIEK UIT. TONEEL ui V 9 13 1976 FEBRUARI 5 DONDERDAG Muziek en Toneel T entoonstellingen Bioscopen HINDOE-RELIGIE IN INDIASE FILM LITERAIRE INSTUIF PïnAcne po HB6K (Van onze kunstredactie) Als inspiratiebron voor Interieur noemt 4$ Bram Vermeulen en Freek de Jonge Operette. De Hoofdstad Operette brengt vanavond en morgen nog steeds „Der Bettelstudent” van Millöcker in de stadsschouwburg van Haarlem. Duo Triplex. Het Haarlemse duo Triplex, dat uit drie man bestaat versterkt met twee musici, brengt een nieuwe show van de beste, maai' verbeterde nummers uit de vroegere shows. In de Toneelschuur tot en met zaterdagavond. As. Toneelgroep Centrum speelt van volgende week donderdag tot en met zondag in de Toneelschuur het toneelstuk „As” van David Rudkin. Els van Rooden en Jules Hamel spelen daarin een echtpaar dat geen kinderen kan krijgen. Geleerde medici geven allerlei technieken op om zwangerschap te bevorderen. De vrouw verwacht een kind, maar dat loopt op een miskraam uit. Intussen vraagt het echtpaar zich af waar het mee bezig is in een wereld, die verwoest is door burgeroorlog. Rudkin De leden van het Krisistheater, spelers en muzikanten, volgende week in de Toneel schuur. O De bovenhonden-show. Men kent het begrip Underdog? Een bovenhond is het tegengestelde; een vondst van Lars Boom, de tekstschrijver van het (Van onze kunstredactie) HAARLEM. De maandelijkse Lite raire instuif, gehouden door de gelijkna mige Haarlemse stichting, laat maandag avond in De Waag, Spaarne hoek Dam straat twee oude bekenden zien. Het zijn Yvonne Koldewijn en Charles Molen kamp die beiden de aanzet tot de op richting van de stichting hebben gege ven. Krisistheater een groep die zich uit de cabarethoek heeft ontwikkeld. Men wil meer dan cabaret doen; ook show en toneel. Ze brengen een gelijkenis uit de samenleving over de verhoudingen tussen de hebbers en de niet-hebbers. Humor moet het pessimisme relativeren. Het is het derde programma van deze groep die voor het eerst in Haarlem te zien is. Van 12 tot en met 14 februari in de Toneelschuur. Neerlands Hoop. Freed de Jonge en Bram Vermeulen zijn weer terug waar ze begonnen waren: met z’n tweeën op het toneel. Woensdag 11 februari brengen ze in de Haarlemse schouwburg de landelijke première van Neerlands Hoop Interieur, een nieuw programma. „Het thema is thuis”, zegt Freek de Jonge. Het Nederlands binnenhuisje, kritisch getekend? „Ja, maar ook met liefde,” zegt het sprekende deel van Neerlands Hoop, .Freek en Bram als vader, zou je kunnen zeggen.” Water en vuur. De Nieuwe Komedie uit Den Haag speelt op woensdag 11 februari in de Toneelschuur „Water en vuur”. Het stuk is geschreven door de vroegere toneelcriticus van de Nieuwe Linie, Ben Bos. Het speelt zich af in een sauna en gaat over de relatieproblemen tussen man en vrouw, huwelijk en kinderen. Er is een echtpaar, een jong stel en een oudere man, gespeeld door Ineke Roosen, An den Donder, Felix Troch, Harry Mertens en Greg Palmer. Eric Oosthoek heeft het geregisseerd. Het was nog niet eerder in Haarlem te zien. De Nieuwe Komedie speelt veelal voor jonger publiek, en heeft zich de laatste jaren ontwikkeld tot een politiek vormingstheater. Het voltallige ensemble van The Academy of St. Martin in the Fields bijeen. Derde van links dirigent Neville Marriner. vertegenwoordigt (ze zijn het „produkt” van Kenny Gamble, vermaarde helft van het producers duo Gamble en Huff), bestaat thans uit Frankie Bunson (toetsen en zang), David Thompson (drums en percussie), Guy Fiske (gitaar), Roger Andrews (bas) en Sam Peake (saxofoon). zaal Kadens, Smedestraat 31 in Haarlem in de serie Zolderconcerten een uitvoering gegeven door drie jonge Amerikaanse musici, die allen in ons land studeren. Nancy Possman, afkomstig uit Oregon kwam naar Holland om lessen te volgen bij Bart Kuijken, op traverso. Zij verblijft nu twee en een half jaar in Nederland. Sinds kort studeert zij aan het Conservatorium te Den Haag bij Frans Vester. Zij bespeelt een moderne copie van een Hotteterre traverso. David Percy kwam twee en een half jaar geleden naar Nederland om les te nemen bij Gustav Leonhardt. Voordien studeerde hij muziekwetenschappen te San Francisco. Hij bespeelt een copie van een Dülcken clavecimbel. Mark Maimone, afkomstig uit New York kwam ongeveer een jaar geleden naar Nederland om zijn cellostudie voort te zetten bij Anner Bijlsma aan het conservatorium te Den Haag. Dit Baroktrio waarvan de leden elkaar in Nederland hebben leren kennen voert werken uit van Kuhnau, Couperin, Locatelli, Bach en Sammartini voor clavecimbel solo, cello met clavecimbel begeleiding en voor traverso met basso continuo. verwijst naar Noord-Ierland. Frans Vorstman en Margreet Heemskerk spelen in deze documentaire-achtige voorstelling verschillende rollen. Eddy Habbema regisseerde een sobere, aangrijpende voorstelling, die schitterend gespeeld wordt. S Jordaancabaret. In de kersverse Haarlemse sociëteit Artibus (die zich aanvankelijk Arti et Amicitiae noemde, maar dat mocht niet omdat er al zo’n sociëteit in Amsterdam bestaat) treedt zaterdag 7 februari het „enige onvervalste Jordaan Kwartet” op: Paula Dennis van het fameuze lied „Janus, pak me nog een keer”, Tante Alie die al vanaf haar dertiende op de Bühne staat, Ome Ko de vrouwenjager en Fred Perrier, begeleid door Chris de Groot. Het kwartet dat afkomstig uit het 43 jaar oude Jordaancabaret van Tilly Kalkhoven, brengt acts als „Twee sneetjes”, „Kikkie de Bruggetrekker” en „Hare Krishna”. Sociëteit Artibus is te vinden op de Nieuwe Groenmarkt te Haarlem. Agamemnoon. Toneelgroep De Appel speelt tot en met zondag in de Toneelschuur, Smedestraat 23, Haarlem „Agamemnoon”, gebaseerd op de Oresteia, de trilogie van de oude Griekse schrijver Aischylos. Onder regie van Erik Vos geeft de groep verkorte interpretatie van de tragedie van veldheer Agamemnoon, die de stad Troje overwon, maar bij thuiskomst zijn vrouw en haar minnaar aantreft, die hem naar het leven staan. Een heel bijzondere voorstelling. Freek de Jonge de songs van Randy Newman. „Venijnig berustend”, zo karakteriseert hij de sfeer. „We zitten zo’n beetje tussen Randy Newman en Bob Dylan in.” Het nieuwe programma van Bram en Freek is in de Haarlemse schouwburg te zien van 11 tot en met 15 februari en van 17 tot en met 22 februari. Het duo is in Haarlem zijn succesvolle carrière begonnen. In 1969 beleefde het allereerste programma „Neerlands Hoop in Bange Dagen” zijn landelijke première. Vuile egoïst. Wie van vakkundige comediespel houdt kan Ko van Dijk, Guus Hermus en Georgette Hagedoorn zien in het Franse blijspel „Een vuile egoïst” van Frangoise Dorin op 7 en 8 februari in de Haarlemse schouwburg. Het stuk is tamelijk slap, maar Guus Hermus als knorrige vrijgezel en Ko van Dijk als zijn huisknecht maken er wat leuks van. Coen Flink had de regie. HAARLEM. Har Har Mahadev heet een in India vervaardigde en Hindoe gespreken kostbare filmproduktie die zondagmorgen in het Roxy-theater (11.30 uur) in de Kleine Houtstraat in Haarlem wordt vertoond. 'c Donderdag 12 februari treedt in de Instrumentale serie het Haarlems Piano Trio op, bestaande uit Truus Tichelman, Jaat Nederhorst en Henny van Tongeren, respectievelijk piano, viool en cello spelend. Het programma wordt geopend met het vijfde pianotrio van Joseph Haydn en vervolgens wordt de sonate voor violoncel en piano van de Nederlandse componist Leon Orthel uitgevoerd. Als afsluiting voor de pauze speelt Jaat Nederhorst, begeleid door Truus Tichelman de Derde sonate voor viool en piano van Joh. Brahms. Na de pauze wordt een uitvoering gegeven van het Derde pianotrio van L. van Beethoven. Truus Tichelmann studeerde piano bij Piet Vincent. Zij voelt zich zeer aangetrokken tot de vertolking van kamermuziek en trad veel op met de violiste Jaat Nederhorst met wie zij al geruime tijd een vast duo vormt. Jaat Nederhorst studeerde aan het Rotterdams conservatorium, waar zij het solodiploma voor viool behaalde. Hierna studeerde zij verder te Parijs zij trad op als soliste met verscheidene Nederlandse orkesten, maar legde zich zeer toe op de kamermuziek, die zij in diverse combinaties beoefent. Zij maakt tegenwoordig deel uit van het Concertgebouworkest te Amsterdam en van het Amsterdams Kamerorkest. Henny van Tongeren studeerde piano en cello aan de conservatoriumafdeling van het Muzieklyceum te Amsterdam, respectievelijk bij Jaap Spaanderman en Tibor de Machula waar zij beide solodiploma’s behaalde. Nadien legde zij zich uitsluitend toe op haar lespraktijk en de kamermuziek, die zij zowel op violoncel als op piano veelvuldig uitvoert in diverse combinaties. Ray Kaart. Jazzcafé At the Jazzcorner, Spaarne 104 in Haarlem, zal in het vervolg ook op maandagavond open zijn. Met ingang van komende week zal de formatie Ray Kaart Dixieland Six de vaste gast op deze avond zijn. Kaart, vroeger een veel De Jonge ziet het programma als een nieuwe fase in de ontwikkeling. „We zijn nu losgekomen van onze ouders. We hebben nu ons eigen gezin. Dat levert een nieuwe situatie op.” Afscheid van de vader is een van de thema’s van Bram en Freek’s laatste werk, de musical „Een kannibaal als jij en ik”. De musical is een succes en komt in maart in Haarlem. „We hebben er wel wat van geleerd,” zegt Freek de Jonge, „we gaan in de toekomst wel weer een musical schrijven.” bewonderde trompettist in de Dutch Swing College Band, begint zijn optreden rond 21.30 uur. In de Jazzcorner treedt vanavond het Rob Point! Kwartet op. Het overige programma ziet er als volgt uit. Vrijdagavond Martin Haak Latinkwintet met onder meer Steve Boston, timbales en de percussionist Groentj ie. Zaterdagavond een eenmalig optreden van Haarlems beste oude stijl orkest, de Limehouse Jazzband en zondagavond het trio van toetsenman Ruud Jansen. Alle optredens beginnen om 22 uur, alleen zondagavond een uur vroeger. O Meer jazz. Ook sociëteit Artibus, Nieuwe Groenmarkt in Haarlem, wil wekelijks jazz ten geboren brengen. Vanavond is daar vanaf ongeveer 21 uur de Joseph Lam band te horen. Vrolijke oude stijl, in het bijzonder voor de liefhebbers van wat ruig getinte (muzikale) grappen. Verbeke. De Velser Kunstkring Voor Allen heeft het initiatief genomen om naast klassieke muziek ook jazzoptredens in de IJmond te verzorgen. Als eerste „experimentele” concert wordt voor zaterdagavond een optreden verwacht van tenor-saxofonist Harry Verbeke. Hij laat zich begeleiden door Cees Slinger, elektrisch piano; Henk Haverhoek, bas en Johnny Engels, slagwerk. Het concert heeft plaats in het Witte Tejater dat gevestigd is in de voormalige PEN-centrale in IJmuiden en begint om 21 uur. O People’s Choice. Eveneens zaterdagavond wordt een optreden verwacht van de hitgroep People’s Choice in de Beach Club in Zandvoort. People’s Choice werd in de afgelopen vooral bekend vanwege hun door de discotheken veel gedraaide top-30 hit Do it anyway you wanna. De groep, die de zogenoemde Phillysound Academy. Een van de meest fameuse muziekensembles van dit moment, The Academy of St. Martin in the Fields, zal maandag een uitvoering geven in het Haarlemse Concertgebouw. Op het programma staan twee werken van Mozart, te weten de Symfonie in G KV 124 en het beroemde Vioolconcert in D KV 218, gevolgd door de Sinfonia no 9 van Mendelssohn en de Symfonie no 49, ook wel genoemd La Passione van Joseph Haydn. Neville Marriner zal de leiding hebben. Soliste is de violiste lona Brown. Het orkest werd in 1957 opgericht op initiatief van het bestuur van de kerk de onmiddellijke nabijheid van van S. Martin in the Fields, gelegen in Trafalgar Square in Londen. De opzet was de vorming van een klein ad hoe ensemble dat zondag na de avonddienst in de kerk een concert zou geven, waarmee ook een eeuwenoude traditie kon worden hersteld. Neville Marriner, destijds eerste violist van het London Symphony Orchestra, werd als leider aangezocht en het kerkbestuur stelde een bedrag beschikbaar waaruit elk van de medewerkers een symbolisch bedrag van vijf pond per concert kreeg. Na een jaar was het „stichtingsbedrag” op, maar het jonge ensemble had een dusdanige reputatie verworven dat het op een meer beroepsmatige voet kon doorgaan. Een reeks tournees en vele schitterende elpees, onderscheiden met tal van prijzen, markeren sindsdien de in alle opzichten bijzonder florissante ontwikkeling van het ensemble. Orgelconcert. Wij herinneren onze lezers nog eens aan de gemeentelijke orgelbespeling die Piet Kee vanavond geeft in het Haarlemse Concertgebouw met medewerking van de hoboïst Han de Vries. Groenendaal. Barokmuziek klinkt zondagmorgen in het restaurant Groenendaal op het gelijknamige rustieke landgoed in Heemstede tijdens een koffieconcert dat wordt gegeven onder auspiciën van de Haarlemse afdeling van de Koninklijke Nederiandsche Toonkunstenaars Vereeniging. Werken van Vivaldi, Joh. Seb. Bach, Sammartini en Telemann worden uitgevoerd door Baldrick Deerenberg, blokfluit; Pieter Dhont, barokhobo; Lidewij Scheifes, cello en Chris Farr, clavecimbel. Het concert beging om 11.30 uur. Couperin. Martinus Metz geeft aanstaande zondag een orgelconcert in de r.k. kerk aan de Kruisweg 1071 in Hoofddorp. Aanvang 15 uur. Op het programma staan werken van Joh. Seb. Bach, Couperin en Franck. Voor allen. Twee bijzonder begaafde musici, de fluitiste Abbie de Quant en de harpist Edward Witsenburg verzorgen vrijdagavond (20.15 uur) een recital in de Burgerzaal van het Velser genïeentehuis. Zij vertolken composities van onder meer Carl Philipp Emanuel Bach, Vincent Persichetti, Philippe Gaubert, Ravel, Ibert alsook Je Variaties over een thema van Haydn, geschreven door de beroemde harpist Marcel Grandjany. Het concert staat onder auspiciën van de Velser Kunstkring „Voor allen”. Zolderconcert. Zaterdag wordt in Har Har Mahadev (letterlijk de' God van het hindoeïsme in de zin van Al- geest) geeft een beeld van de ontwikke ling van de Hindoe-godsdienst in de allereerste periode van de mensheid. De film is zowel voor hen die het hindoeïs me belijden bestemd als voor andere belangstellenden. Yvonne Koldewijn zal op deze avond die om 20 uur begint, vooral gedichten voorlezen. Zij begon enkele jaren gele den met dichten, daartoe geïnspireerd door de eerste literaire avonden in De Waag. Werk van haar is verschenen in onze krant, in de bloemlezing Dichte Er bij en de bundel Yang-100 dichters. Charles Molenkamp is, nadat hij de laatste tijd veel cabaretteksten schreef, weer teruggekeerd tot de poëzie. Hij zal voorlezen uit zijn nieuwe bundel Beken- n en-bevrijden. „Jaws”, 21.45 uur, zo. Charles Bronson 18 j. Elke avond 14 uur, zo. 13 en ..Histoire d’O”, toeg. 18 j. Dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. I Royal (Nieuwendijk, 244144)„De Chinees met I de linkse directe”, toeg. 18 j. Dag. 13.30, 15.45, 19 en 21.30 uur. The Movies (Haarlemmerdijk, 245790): „Lilly aime-moi”, toeg. 18 j. Dag. 19.45 en 22 uur, zo. 14 uur. Tuschinski I (Reg. Breestr. 62633): Tom Laughlin in „The masters gunfighter”, toeg. 14 j. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur za. en zo. H 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Tuschinski 2: Al Pacino in „Dog day after- 9 noon”, toeg. 14 j. Dag. 14.30, 19 en 21.45 uur, Q za. zo. 13.30, 16, 19 en 21.45 uur. «Tuschinski 3: Martin Potter in ..Satyricon’’, toeg. 18 j. Dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. ■De Uitkijk (Prinsengracht, 237460): Catherine Deneuve in „Belle de jour”, toeg. 18 j. Dag. 14, 19 en 21.30 uur, zo. 13, 15.30, 19 en 21.30 uur. People's Choice brengt zaterdag het geluid van de Philly soulmusic in de Beachclub in Zandvoort. Concertgebouw (Van Baerlestr.): Donderdag 5 febr. besloten voorstelling; Vrijdag 6 febr. gr. zaal 20.15 uur: Het Romantisch Piano concert. Amsterdam Philharmonisch Orkest o.l.v. Anton Kersjes, m.m.v. Stanislaf Igo- linsky, piano. Werken van Tsjaikowsky en Brahms. Zaterdag 7 febr. gr. zaal. 15 uur: Matinee op de vrije zaterdag. Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Edo de Waart m.m.v. Herman Baumann, hoorn. Werken van Wagner, Strauss e.a. gr. zaal. 20.15 uur: Nederlands Theater Centrum. Het concertge bouworkest o.l.v. Kirill Kondrasjin, m.m. v. Kyung Wha Chung, viool. Werken van Bartók, Tsjaikowsly e.a. kl. zaal. 20.15 uur. Rondomconcert, Amsterdams Nonet, Wer ken van Beethoven en Schubert. Zondag 8 febr. gr. zaal. 14.15 uur. Abonnementscon cert. Maandag 9 febr. kl. zaal.20.15 uur: „Drie concerten met Het Brabants Kameror kest”. Het Brabants Kamerorkest o.l.v. Jac ques Mercier m.m.v. Catherine Collard, piano en Ayla Eruran, viool. Werken van Mozart, Bach e.a. Dinsdag 10 febr. gr. zaal. 20.15 uur: Amsterdams Philharmonisch Or kest o.l.v. Anton Kersjes, m.m.v. Theo Olof en Herman Krebbers, viool. Werken van Mozart e.a. Woensdag 11 fübr. gr. zaal 12.30 uur. Gratis lunchconcert. Het Nederlads Kamerkoor o.l.v. Hans van den Hombergh. gr. zaal. 20.15 uur: Abonnementsconcert. Stadsschouwburg (Leidseplein)Donderdag 5 febr. 20.15 uur, het Nationale ballet: „Pa- quita”, „Metaforen”, Collectieve Symphony”, Ned. Balletorkest o.l.v. André Presser. Vrijdag 6 febr. 20 uur, zondag 8 febr. 13.30 uur en dinsdag 10 febr. 20 uur: Ned. Operastichting: Wolfgang Amadeus Mozart „Idomeneo”, het Radio Kamerorkest o.l.v. Hans Vonk. Zaterdag 7 febr. 20.15 uur. Publiekstheater „Macbeth” van Shakespea- I re. Maandag 9 febr. 20.15 uur: Zuidelijk Globe: „Moordenaar van Anthony Shaffer. Woensdag 11 febr. 20.15 uur: Toneelgroep Theater: „Binnen de perken, deel 3 van de blijspeltrilogie „Zo zijn onze manieren” van Alan Ayckbourn. Carré (Amstel): T.e.m. 15 febr. (beh. maan dags) 20.15 uur: „Het kind van de buur vrouw” toneelstuk van Herman Bouber. Maandag 9 febr. 20.15 uur: Gilbert Becaud. Nieuwe de la Mar Theater (Marnixstr.) T.e.m. 21 febr. dagelijks (beh. maandag) 20.15 uur: „Thuis” van Hugo Claus met oa. Ank van de Moer Leo Beyers. Theater de Brakke Grond (Nes): T.e.m. 7 febr. dagelijks 20.30 uur: Toneelgraad Rotterdam: „Het verhaal van de nar’’ van A. Ceelen en L. Hogenboom. 11 t.e.m. 28 febr. dagelijks (beh. zondags) 20.30 uur: „Kotz”, muziektheater van Jean Paul Franssens en Klaas de Vries. Theater de Engelenbak (Nes):4 t.e.m. 7, 11 t.e.m. 14 febr. 20.30 uur: „Rood Paleis”, uitgaansleven in de Nes van vroeger; tin geltangels, café-chantants, boudoirs, toneel, bals. 10 febr. 20 uur: Open bak; Kijken, Komen, doen. Wat doet u. Shaffy Theater (Keizersgracht): T.e.m. 14 febr. dagelijks (beh. zondag en maandag) 20.30 uur, concertzaal: „n avondje Funhouse”. t.e.m. 7 febr. dagelijks 20.30 uur, 6 en 7 febr. Shaffyzaal, 24 uur: „De Kleine Prins” door Vinèent Walter. Donderdag 8 febr. 14.30 uur: Stamporkest o.l.v. Theo Loeven- I die. Dinsdag 10 febr. 22 uur: salonmuziek: Ensemble Rakija. 0 Liedjestheater. Het voorgenomen jubileumoptreden dat het Haarlemse liedjestheater Chantant-3 op zaterdagavond in De Waag zou geven, komt door omstandigheden te vervallen. Het ligt wel in de bedoeling dat de voorstelling, die een indruk wil geven van wat het gezelschap in de afgelopen tien jaar heeft gepresteerd, in een van de eerste weken van maart in de cabaretzaal van de Toneelschuur in Haarlem zal plaathebben. Dit is onder meer afhankelijk van het feit wanneer de verbouwing van de zaal gereedkomt. Povel. Op het podium van de Zanderzaal (Groot Heiligland 47 in Haarlem), wekelijks het domein van de Haarlemse Jazz Club, treedt vrijdagavond om 22 uur het kwartet van de Haarlemse tenorsaxofonist Ferdinand Povel op. Met Rob Madna, piano; Rob Langereis, bas en John Engels, slagwerk staat dit viertal borg voor meer dan goede jazzmuziek. Popconcert. Jongerencentrum Deining in de Haarlemse Ripperdastraat biedt zaterdag de première van een optreden van de vroegere begeleidingsgroep van Neerlands Hoop Expresse, namelijk de formatie Music Garden. Aanvang 20 uur. Music Garden bestaat uit Thé Lau, gitaar; Jan Verweij, piano en orgel; Michel Marion, basgitaar en Paul Hoes, drums en percussie. •Global Village. Onder auspiciën van de stichting Global Village treedt vanavond in politiek café De Geus in de Kleine Houtstraat in Haarlem de zigeunermusicus Seco Osmanicic op, samen met de buikdanseres Djania en goochelaar Jusuf Hopic. Zondagavond in De Geus het trio van drummer Paul Hoeke met Jan de Bas, piano en Joop Brakel, bas. Aanvang 21.30 uur. Zondagmiddag (15 uur) is er in De Egelantier, Groot Heiligland 61 in Haarlem gelegenheid voor jammen. De kern bestaat uit onder meer Kees van Lier op sax en Peter ten Have, piano. Volgende week dinsdag (21.30 uur) het trio van pianist Paul Ruys met Hans van Rossum, bas en Henk Reinbergen, slagwerk. Alhambra I (Weteringschans, 233192): Al Paci- I no in „Dog day afternoon”, toeg. 14 j. Dag. 14, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 i uur- Alhambra 2: James Dean in „East of Eden”, I toeg. 14 j. Dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur, zo. i 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. Bellevue Cinerama (Marnixstr. 234876): Roy J Schneider in „Jaws”, toeg. 14 j. Dag. 14.15, I 19 en 21.30 uur, zo. 13.15, 15.45, 19 en 21.30 uur. «Calypso (Marnixstr. 66227): Charles Laughton p in „De klokkenliuider yan de Notre Dame”, ggS toeg. 14 j. Dag. 14.30, 19.30 en 22 uur, za. en J zo. 13.30, 16, 19.30 en 22 uur. Ceintuur (Ceintuurbaan, 723620): Anita Ekberg in „Dolce Vita”, toeg. 18 j. Dag. 19.30 uur. HCentraal (Nieuwendijk, 248933): „Rolls royce baby”, toeg. 18 j. Dag. 11.15, 13, 14.45, 16.30, 18.15 20 en 21.45 uur, zo. 13 uur enz. Cineac Damrak I (Damrak, 245648): Dirk Bo- S garde in „Permission to kill”, toeg. 14 j. Dag. 11.30, 13.30, 15.30, 17.30, 19.30 en 21.30 uur. i Cineac Damrak 2: Sylvia Kristel in „Emmanu- fe elle”, toeg. 18 j. Dag. vr. ma. di. 11.30, 14, 1 16.30, 19 en 21.15 uur, za. en zo. 19 en 21.15 uur. g? Cineac (Reg. Breestr. 243639): Ingmar Bergman I in „Wilde aardbeien”, toeg. 18 j. Dag. 17.30, 19.30 en 21.30 uur. Cinétol (Tolstr. 722291): Charles Bronson in „Once upon a time in the west”, toeg. 14 j. Dag. 20 uur, vr. en za. 21.30 uur, zon 13.30 uur. do.nacht 00.15 uur, vr. en za. 00.30 uur. Cinema International (Aug. Allebépl. 4, tel. 151243): „Jaws’’, toeg. 14 j. Do. vr. za. zo. 19 j en 21.30 uur. Ma. di. 20 uur. Matinees zat. I zo. 14.30 uur. City 1 (Leidseplein 234579): Sean Connery in I „Storm over Marokko”, toeg. 14 j. Dag. 14.30, 19.15, 21.45 uur, zo. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. City 2: „Groove tube”, toeg. 18 j. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur, I vr. za. 24 uur. City 3: „Duel op de weg”, toeg. 18 j. Dag. 14, 18.45 en 21.15 uur, zo. 13.15, 15.45, 18.45 en 21.15 uur. City 4: Ann Margret in „Tommy”, toeg. 14 j. Dag. 14.45, 19.30 en 22 uur, zo. 14, 16.30, 19.30 en 22 uur. Corso (Kai verstr. 234561): Sean Connery in „Veel liefs uit Moskou”, toeg. 14 j. Dag. 13.30, 15.45, 19 en 21.30 uur. Du Midi (Apollolaan, 723653): George C. Scott in Patton”, toeg. 14 j. Dag. 14 en 20 uur. iFlora (Amstelstr. 230469): „Sneeuwwitje en de 7 dwergen”, toeg. a.l. Dag. 14 en 16 uur, zo. 12, 14 en 16 uur. Elke avond 19.30 en 21.15 I uur „Madhous”, toeg. 18 j. iKriterion (Roetersstr. 231708): Marte Keiler in 1 „Toute une vie”, toeg. 14 j. Dag. 14, 19.45 en 22.15 uur, di. 14 uur en 22.15 uur. jLeidseplein Theater (235909): Robert Redford in „Teil them Willie Boy is here’’, toeg. 14 j. Dag. 14.30, 19.30 en 22 uur, zo. 13.30, 15.45, 19.30 en 22 uur. SNöggerath (Reg. Breestr. 230655): Carles Bron s' son in „Breakheart pass”, toeg. 14 j. Dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Parisien (Nieuwendijk, 248933): „Schulmgdchen report nr. 9”. toeg. 18 j. Dag. 11.30, 13.30, 15.30, 17.30, 19.30 en 21.30 uur. zo. 13.30 uur enz. Rembrandtplein Theater (223542): toeg. 14 j. Dag. 14.15, 19 en 13.30, 16.15, 19 en 21.45 uur. Rialto (Ceintuurbaan, 723488): in „Death Wish”, toeg. i 19.30 en 22 uur. Za. wo. 15.15 uur. IRoxy (Kalverstr. 232809): L 18 j. Dag. 13.30, 16, 19 1 Rijksmuseum (Stadhouderskade): T.e.m. 15 I febr. „De Notaris in de kunst” (in de zalen I van het Kon. Oudheidkundig Genootschap, ingang Hobbemastraat 19). Geopend dage lijks 10-17 uur, zon- en feestdagen 13-17 uur. Rijksmuseum Vincent van Gogh (Paulus Pot terstr.): T.e.m. 15 febr. „De vrouw in de DDR - grafiek”. Geopend dagelijks 10-17 i uur, zon- en feestdagen 13-17 uur. Stedelijk Museum (Paulus Potterstr.): T.e.m. 15 febr. werk van leden van de kunste naarsverenigingen „Hollandse Aquarellisten Kring” en „Stuwing”. T.e.m. 22 febr. „11 schilders’’, 11 Nederlandse kunstenaars; en tekeningen en etsen van Ernt Neizvestny. T.e.m. 29 febr. fotografisch werk achter I glas van Paul Bonger. Geopend dagelijks 9.30-17 uur, zon- en feestdagen 13-17 uur. Tropenmuseum (Linnaeusstr.)T.e.m. 15 febr. ..Suriname-Scranan”. Geopend dagelijks 10- 17 uur, zondagen 12-17 uur.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 13