Van Thijn wil DEN UYL EN VAN AGT BETUIGEN SCHULD einde aan blokkade Angola krijgsgevangenen Aantjes: „Niet fractieleiders Leraren: „Op salarissen Vogels in gevaar Progressieve onmacht baart misbaksel Syrië en Israel mishandelden En to dit dw moeten over crisis beslissen” AMNESTY: Haagse ziekenfondsen schorten gesprek over fusieplannen op RAPPORT OVER ONDERZOEK NAAR MAFFIA Vrouw van verpleger verdacht van heling to O ii d 2 1976 BINNEN- EN BUITENLAND V R IJ D A G FEBRUARI Bezoek Overval Gemompel Verlost Niet definitief Kou Overleden Dieren Vosje (Door prof. dr. J. van den Doel) 4 Dunner Naar ziekenhuis Muis gebaard Gedood 10^ 4^ F >1 De nieuwe wet op de onderne mingsraden is in het progressieve en confessionele kamp met gejuich begroet. Geen wonder, want het kabinet was bijna aan de bevalling overleden. Maar nu de barenswee ën voorbij zijn, maakt de moeder het weer goed en richt de aandacht zich op het jong geboren kind. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG. Het geharrewar in het kabinet en daarbuiten over de presentatie en de inhoud van het wetsontwerp voor een onderne mingsraad (OR-)-nieuwe stijl is gisteren bijgelegd. Zowel minister president Den Uyl als vice-premier Van Agt hebben daarbij schuld be tuigd. Ontvoerd Onmacht Conflictpunten Vulgair-Marxistisch Arubanen LC s sr i» Bij toeval Kleine aarde VVT) V J a es B 1 J hetgeen van i schildpadden, 27' parkieten, 29 papagaai- Vooruitzichten voor zondag: Bijzonder was vorig jaar de entree WEERRAPPORTEN C 4 -2 4 7 14 t 1 1 1 1 2 1 2 1 1 1 1 2 -2 -3 Weer in Binnen- en buitenland onbew. onbew. onbew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. onbew. onbew. onbew. onbew. 15 8 20 18 18 Minister Van Agt aan het wóórd en naast hem minister-president Den Uyl over hun compromis dat zij hebben be reikt inzake de wet op de ondernemings raad. In het licht van deze confessionele en sociaal democratische visie is het vol strekt onbelangrijk of de directeur nu wel of niet in de ondernemingsraad zit. Koningin Juliana zal op donderdag 11 maart een bezoek aan Rotterdam bren gen. Zij zal op het-stadhuis de werkgele genheid in Rotterdam, bespreken en on der meer een bezoek brengen aan de wijk Bloemhof. ter voor tehuis te vinden. o o o o o ozo o o ono o 10 0,1 4) 0,6 0,2 0 0 0 7 0,4 0 0,1 0 o 0,3 Ook i de schuld 4 o o 0,6 0 0 4 -11 12 -2 14 4 3 2 12 16 17 0,1 15 1 0 geh. bew. h. bew. mist h. bew. h. bew. geh. bew. geh. bew. 1. bew. 1. bew. regen onbew. geh. bew. geh. bew. z. bew. mist onbew. z. bew. h. bew. 2 10 10 -2 0 0 -18 -3 T 1 o t s •4 1 -2 -2 -2 5 16 -2 2 2 1 10 10 -2 10 -13 0 10 -11 0 -2 10 3 13 15 11 DEN HAAG (ANP). Het Nationaal Comité Wintervoedering van Vogels wijst erop, dat momenteel talloze vogels wor den doodgereden, die trachten op de wegen en in de wegbermen voedsel te vinden. DEN HAAG (ANP). De besprekin gen tussen de drie Haagse ziekenfondsen over de mogelijkheid van fusie zijn voorlopig opgeschort, omdat geen over eenstemming kan worden bereikt over de bestuurssamenstelling van een nieuw te vormen ziekenfonds. Dit hebben de d.-ie ziekenfondsen gisteren laten weten. protesterend gemompel uit de hoek waar de KVP'ers zitten opleverde. Hij wist niet dat er een persconferentie gegeven zou worden. Voordat deze was begonnen was dit hem Niettemin bij toeval ter ore gekomen. „Beter ware geweest wanneer ik mij alvorens voor de televisie te klagen, tot de minister-president had gewend’’, aldus de heer Van Agt. Hij voegde hieraan nog toe dat de menselij ke verhoudingen in het kabinet, waar men de nacht tevoren alle ruzies en klachten had uitgepraat, nu weer prima zijn. Het is ondet1 zulke omstandigheden gebruikelijk om de schoonheid van dé boreling te prijzen en op enkele gelijke nissen met* der ouders te wijzen. Dit gebruik kan ik helaas niet volgen. We kennen van het concrete wetsvoorstel op dit moment alleen nog enkelel hoofdlij nen; Elk - commentaar moet dus onder voorbehoud worden gegeven. Maar met inachtneming van dit voorbehoud vind ik het nieuwste produkt een misbaksel, dat nietniet lijk; op de ouders Den Uyl en Van Agt, maar veeleer een wonderlijke over eenstemming vertoont met de opvatting van werkgeversleider mr. C. van Veen en werknemersvertegenwoordiger Arie Groenevelt. VENRAY (ANP). Als er binnen het onderwijs werkelijk moet worden bezui nigd dan moet dat gebeuren op de directe salariskosten. Voor 1622 leraren van scholen voor Atheneum, Gymnasi um en HAVO is het duidelijk, dat alleen daarin een verantwoorde en doeltreffen de oplossing kan worden gevonden. Een onder Invloed van drugs verke rende man uit Amsterdam heeft gisteren geprobeerd een bijkantoor van de Spaar bank voor de Stad Amsterdam te bero ven. De man hield de lokettiste een briefje met 300.000’’ onder de neus, terwijl hij haar met een zilvtkleurig speelgoedpistool onder 'schot hield. Het meisje kwam niri onde:ie indruk, en riep om hulp. De nwn verliet daarop het ..pand,.en rnalddr x h-;;-*..-" .1. politie Het is daarentegen uiterst belangrijk wie de .zeggenschap heeft over de inves teringen. We zitten met een omvangrijke werkloosheid. Deze werkloosheid is mede veroorzaakt door te hoge lonen. En die hoge lonen zijn op hun beurt mede veroorzaakt door gebrek aan zeggen schap van de werknemers over de inves- De Argentijnse politie heeft gisteren bekendgemaakt dat Jose Miguel Tarqui ni, voorlichtingsfunctionaris bij het mi nisterie van Sociale Zaken, bij een aan slag is omgekomen. Zijn auto was aan gehouden door gewapende mennen, die het vuur op Tarquini openden. 0 o o o o o, o o o o KERKRADE (ANP). De politie van Kerkrade heeft de 49-jarige echtgenote gevangenkamp verblijven, van de sinds 14 augustus 1975 in hechte nis verblijvende hoofdverpleger van de Lückerheidekliniek gearresteerd. De progressieven hadden het dus voor het kiezen. Zij hebben gekozen voor de ondernemingsraad zonder directeur en dus ook zonder mede-beslissingsbevoegd heid. Zij hebben aan de vooral symboli sche kwestie van de plaats van de direc teur voorrang verleend boven de centra le kwestie van: wie beslist er nu eigen lijk? Daarom is dit wetsontwerp zowel voor de confessionele als voor de soci aal-democratische ideologie een neder laag. Slechts werkgever van Veen en werknemer Groenevelt kunnen tevreden zijn. Het wetsontwerp introduceert niet het conflictmodel, zoals Wiegel zegt. Nee, het wetsontwerp heeft de grote harmonie tussen Van Veen en Groene velt volledig hersteld. regen z. bew. motregen z. bew. 1. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. onbew. 1. bew. h. bew. geh. bew. w.stil o ono w.stil wnw ono ozo no w.stil o ono w.stil ozo ono zw v. and w. stil w zzw minister Van Agt narrf een deel totod op hetgeen een ozo ono nno w.stil o ono nno wnw o ono w Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Elnhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Z.-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Bordeaux Brussel Frankfort Geneve Helsinki Innsbruck Kopenhagen Lissabon Locarno Londen» Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Home Stockholm Wenen Zurich Casa Blanca Istanboel Las Palmas Tel Aviv Tunis De opvattingen van Van Veen en Groenevelt zijn rechtstreeks in strijd met de ideologie van confessionelen en sociaal-dcmocraten- Deze hebben er al tijd op gewezen dat onze economische orde niet zuiver kapitalistisch is maar een gemengde economische orde, waarin kapitalistische en niet-kapitalistische in- vloeden met elkaar om de voorrang strijden. Deze hebben altijd gesteld, dat het marktmechanisme is uitgehold door de opkomst van het grootbedrijf, dat heeft veroorzaakt dat niet de onderne ming door het marktmechanisme wordt beheerst, maar dat, omgekeerd, ’t markt mechanisme door de onderneming wordt beheerst-. En niet door de onderneming van de aandeelhouders, maar doop de on derneming van de aandeelhouders, ma- nagres en werknemers tezamen. UTRECHT (ANP). Een commissie van Amnesty International (A.I.) heeft gisteren een rapport gepubliceerd 'waarin staat dat zowel Syrië als Israel gevange nen uit de oktober-oorlog in 1973 heb ben gemarteld. Zo zouden brandende sigaretten op de lichamen zijn uitge drukt en zouden de gevangen zijn gesla gen. In het rapport zijn de medische gegevens van vijf gevangenen genoteerd. 11 14 3 Het bakzeil van Den Uyl c.s- op het punt van de medezeggenschap is niet een gevolg van een confessionele onwil om hervormingen in te voeren maar veeleer een gevolg van progressieve on macht om duidelijk de prioriteiten te stellen. Terecht heeft AR-leider Aantjes er - op gewezen dat er 'tussen de twee strijdpunten een logisch verband bestaat. Een ondernemingsraad zonder directeur erin kan alleen adviesrecht krijgen. In grote delen van Friesland is de ijslaag op plassen en vaarten dunner en daardoor minder betrouwbaar aan het worden. De voorzitter van de Friese Ijsbond en de IJswegcentrales hebben schaatsters aangeraden eerst officiële in formaties in te winnen alvorens zich op het ijs te wagen. Het kan overigens nog een aantal weken duren voordat het ontwerp van wet voor een OR-nieuwe-stijl klaar is en bij de Tweede Kamer wordt inge diend. Premier Den Uyl erkende dat voor het kernpunt waarover woensdag- De ziekenfondsen Azivo en St. Joannes de Deo zijn principieel van mening dat het bestuur uitsluitend uit verzekerden dient te bestaan; het AAZ-Nutszieken- fonds daarentegen stelt zich op het standpunt dat naast verzekerden ook medewerkers (artsen, apothekers enz.) en onafhankelijke deskundigen deel van het bestuur behoren uit te maken. Gisteren is het waddeneiland Ameland verlost uit zijn isolement. Een ijsbreker slaagde er, gevolgd döor twee veerboten, in het Friese Holwerd te bereiken. De ijsbreker had er ruim anderhalf uur voor nodig de weg voor de veerboten vrij te maken. In Holwerd namen de veerboten tankauto’s met gas on benzine aan boord. Op Ameland was een tekort aan brandstof ontstaan. nemingsraden is bewust een 'terughou dende geweest, aldus Aantjes, Ik heb er vooral naar gestreefd de eensgezindheid onder de Christen-democratische minis ters te bevorderen ten gunste vaiï een wetsontwerp, waarin het karakter van de onderneming als samenwerkingsver-' band duidelijk herkenbaar zou zijn, al dus de AR-leider. Het oud-Twee-.'-.-J’-DS’70 mr. K. Keuning heeft z’ch gUeren aan gemeld als lid van de VVO. Keuning vertrok vorig jaar met drie andere frac tieleden uit de Kamer in verband met verschillen van meing met dr. W Drees jr. Zij deden dat in de Tweede Kamer bij de beantwoording van mondelinge vra gen afkomstig van de liberale oppositie leider Hans Wiegel. Deze is van mening dat het aanzien van de politiek door de uitspraken van de ministers is geschaad, Wiegels verzoek om meer informatie over het akkoord werd eveneens inge willigd. De regering publiceert de tekst van wat premier Den Uyl en minister Boersma (Sociale Zaken) woensdag de pers vertelden over het in het kabinet na moeizaam onderhandelen bereikte compromis. Bij het nieuwe wetsontwerp waren twee conflictpunten in het geding. In de eerste plaats de kwestie van de plaats van de directeur in de ondernemings raad. In de. tweede plaats de kwestie van de zeggenschap van de werknemers over de bedrijfsinvesteringen- Op de kwestie van de plaats van de directeur in de ondernemingsraad heb ben, de progressieven hun zin gekregen. Hoewel de naam van het beestje niet verandert, wordt de ondernemingsraad in feitè een personeelsraad, die alleen De man wordt verdacht van moord op meerdere patiënten van de afdeling nachtegaal door het inspuiten van insu line. Zijn echtgenote wordt verdacht van heling van de goederen die haar man zich heeft toegeëigend en die behoorden aan de patiënten van de kliniek waar hij werkte. Natuurlijk vonden de werkgevers dat alleen zij over de investeringen moeten beslissen. In deze economische orde hebben de werkgevers immers naar hun mening een „eigen verantwoordelijk heid” die hen niet kan worden afgeno- men door de werknemers. Ook het NVV-NKV wezen het recht van de ar beiders. op medebeslissing af. Opgedreven door de industriebond NVV produceer den zij in het SER-advies van 17 okto ber j.l. een paar vulgair-marxistjsche volzinnen, die er op neerkwamen dat in deze kapitalistische maatschappij de be slissing toch door het marktmechanisme worden genomen en de arbeiders kun nen daar toch niets aan veranderen. De commissie bestond uit de Noor Asbjom Eiee, directeur van het Interna tionaal Instituut voor Vredesvraagstuk ken in Oslo, de Zweedse advocaat en jurist Peter Nobel en de Nederlandse arts Kees van Vuuren uit 'Rotterdam. Van Isarelische zowel als van Syrische zijde had de commissie toestemming voor het verrichten van het onderzoek. Amnesty is van mening dat de rechts regels bij gewapende conflicten moeten worden verbeterd en om dit bebereiken doet zij vijf voorstellen, waaronder: de ondervraging van krijgsgevange nen moet aan banden worden gelegd. Daartoe zullen vooral de militaire politie en inlichtingendiensten moeten worden geïnstrueerd. er moet een volledige documentatie worden bijgehouden over de behandeling van gewonde of zieke gevangenen. On dertekende medische rapporten moeten in dossiers wonden bewaard en ze moeten beschikbaar zijn voor inspectie en aan de gevangenen meegegeven worden bij repatriatie, delegaties van het internationale Rode Kruis moeten volledig vrije toe gang krijgen tot de gevangenen vanaf het moment dat zij in het hospitaal of teringen. De werknemer werd onverant woordelijk gemaakt. Logisch dat hij toen ook onverantwoordelijk handelde en mee ging graaien wat er te graaien viel. Alleen door de mede-verantwoordelijk heid van de werknemers te herstellen kan de werkloosheidradicaal, dat wil zeggen tot in zijn wortels, worden be streden. Dat de medezeggenschap van de werknemers over de investeringen niet is uitgebreid, is dan ook voor de oplos sing van de grote vraagstukken van onze tijd een ernstige tegenslag. Het hoofd van de afdeling Frankrijk van de Zweedse autofabriek Saab, de 32- jarige Guy Thodorof is uit zijn woning in Parijs ontvoerd. Vier mannen sleur den Thodorof van de stoep van zijn woning af en duwden hem in een be stelwagen. Aantjes heeft de afgelopen weken rond de kwestie van de ondernemings raden herhaaldelijk geweigerd te praten over een mogelijke crisis. KVP-fractie- voorzitter Andriessen daarentegen heeft meer dan eens gezegd, dat als het kabi net niet met een hem welgevallige op lossing zou komen, dat hem een kabi netscrisis waard was. Ook PVDA- frac tievoorzitter Van Thijn heeft zich in deze zin uitgelaten. Volgens Aantjes heeft zijn eigen op vatting ook grote praktische betekenis. Naarmate fractievoorzitters intensiever betrokken zijn bij de kabinetsdiscussies over een wetsontwerp, hebben zij min der bewegingsvrijheid, als het ontwerp in het parlement komt. De AR-leider vindt het echter geenszins onoirbaar, dat de geestverwante fractievoorzitters zijn geraadpleegd over het eerste concept ontwerp van AR-minister Boersma. Er is alles voor, als zij hun geestverwante ministers politiek van advies dienen, omdat fractievoorzitters hen* tenslotte ook het groene licht hebben gegeven. Mijn rol in de kwestie van de onder-. In Utrecht is op 2 februari overleden de emeritus-hoogleraar prof. mr. O. Ze venbergen. Prof. Zevenbergen werd in 1928 hoogleraar aan de rechtenfaculteit in Utrecht. Hij doceerde Romeins recht en Romeinse rechtsgeschiedenis. en. 72 konijnen. 80 cavia’s, 54 zondham- sters en 137 muizen en. ratten was ech- geen .plaats meer., Artis probeert deze dieren een zo goed mogelijk tie van Den Uyl en Boersma, waarvoor minister Van Agt niet was uitgenodigd, zei de premier dat hij absoluut in de veronderstelling verkeerde dat zulks wel was gebeurd. Hij erkende verantwoorde lijk te zijn voor wat hij aanduidde als „meer dan schoonheidsfoutjes” en „te betreuren incidenten” rond de presenta tie van het compromis. Ook onder de huidige wet kunnen de personeelsvertegenwoordigers een fractie vormen, als fractie apart vergaderen, als fractie de achterban raadplegen en als fractie met een gemeenschappelijk standpunt komen. Deze mogelijkheid wordt nu nog eens wettelijk vastgelegd. Er verandert dus weining. De berg heeft een muis gebaard. «o e c De Amsterdamse dierentuin Artis heeft vorig jaar 1300 dieren van particu lieren .ontvangen. Uiteenlopend van schorpioenen tot wurgslangen.' Voor 218 Dit resultaat heeft een actiegroep van leraren van de scholgemeenschap Jeru salem in Venray geboekt nadat eind vorig,jaar collega’s daarover waren aan geschreven. Reden was de bezorgdheid over de kwaliteit van het onderwijs op korte en Jange termijn nadat men ge constateerd had, dat een constructief meedenken achterwege blee/ over de vraag of bezuinigd moest worden en zo ja, op welke manier dat dan moest gebeuren. L Wat de acite ook allemaal heeft opge leverd, zeker is dat ze een zeer grote discussie op gang heeft gebracht. De 1622 handtekeningen zijn volgens de ac tiegroep geen gering resultaat: de hand tekening werd gezet onder een tekst dié ■mogelijk Tie weg opent voor een aanslag op eigen "beurs. Felle tegenstand werd ook gesignaleerd: er werden gefundeerde en uitvoerige reacties vernomen en op scholen werd ook wel de actie voer het inzamelen-van handtekeningen ónmoge lijk gemaakt. Onenigheid in kabinet over ondernemingsraad bijgelegd van een enkele dagen oud vosje in Artis. Hét dier is door de goede zorgen van een bouvier uitgegroeid tot een gezond en tam dier. Een ander nu in Artis verblijvend vosje werd in een portiek in het centrum van Amsterdam gevon den, terwijl het lag te slapen. overwegend droog, temperaturen om het vriespunt Aantal uren zon 0 tot 5, minimum tempera turen omstreeks -2 graden, maximum tem peraturen omstreeks +3 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur 90 percent, kans op een geheel droog etmaal 70 percent. Bij toeval is echter alles wat op de inderhaast bijeengeroepen persconferen tie is gezegd, op de band opgenomen. „Een ongelukje”, aldus de premier die hiermee aangaf het onjuist te vinden dat het gesprokene, nog wel zonder ■dat de ministers hiervan op de hoogte waren, op een band was opgenomen.Ntr dat toch gebeurd is en zowel Wiegel als Van Thijn wilden weten wat er allemaal over het ontwerp van wet is verteld, zal bij wijze van uitzondering een verslag van de persconferentie worden aangebo den aan de leden van de Kamer. Omtrent de rel rond de persconferen- De Arubaanse delegatie van leden van de MEP. die momenteel in Nederland een aparte status voor Aruba bepleit, zal zondagmiddag in het^Haagse cbngresge. bouw in Nederland wonende Arubanen voorlichten over de „Status Aparte”. MEP-leider Betico Croes zal er onder meer een toespraak houden. De stichting De Kleine Aarde in Box tel, een onderafdeling van de stichting De Jonge Onderzoekers-Proeftuin Noord-Brabant, zal alsnog subsidie krij gen van het ministerie van CRM. Eerder had CRM bekendgemaakt dat de Kleine Aarde geen subsidie meer zou krijgen. bestaat uit gekozen leden, zonder dat de directeur daarin is vertegenwoordigd. Natuurlijk komt er een verplicht over leg tussen de directeur en de onderne mingsraad. Maar dat stond al maanden lang in het concept wetsontwerp van minister Boersma, die, zo lijkt het, op dit punt weinig veren heeft moeten laten. Op de kwestie van de medezeggen schap van'dé-arbeiders over Je investe ringen hebben Dèn Uyl, Boersma en de andere progressieve bewindslieden volle dig bakzeil gehaald. De medezeggenschap van de werknemers wordt beperkt tot sociale -kwesties. Dus tot het verfje van de kantine en de handdoeken op hét toilet. Maar als -het gaat om de investe ringen, die de toekomst van het bedrijf bepalen en dus ook te toekomst van de in dat bedrijf werkzame arbeiders, dan heeft de personeelsraad alleen advies recht. Dit sluit volledig aan bij dg ap- vattingen die de werkgevers en de fe deratie van het NVV-NKV in de Sociaal- Economische Raad naar voren hebben gebracht. DEN HAAG (ANP). Het is niet aa.ii een fractievoorzitter om te beslissen of een (dreigend) conflict/in het kabinet tot een kabinetscrisis zou moeten leiden. Dat is en blijft de verantwoordelijkheid van de minister zelf. AR-fractievoorzit- ter Aantjes zegt dit in Nederlandse Ge dachten, het weekblad van zijn partij. ZATERDAG 7 FEBRUARI 1976 Zon- en maanstanden Zon op 8.12 uur onder 17.37 uur Maan op 10.32 uur onder 0.41 uur Waterstanden IJmulden Hoogwater 7.57 uur en 20.13 uur Laagwater 3.26 uur en 15.51 uur Nancy Kissinger, de vrouw van de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, wordt vandaag opgenomen in het Massachutsettsziekenhuis in Boston, waar ze een opératie zal, ondergaan. Mevrouw Kissinger heeft al enige tijd last van maagzweren. Volgens de Nederlandse Vereniging van Dienstplichtige Militairen’ zijn de afgelopen week drie dienstplichtig solda ten 'opgenomen’ in de ziekenboeg van de kazerne in Havelte. nadat zij op een bivak door de kou waren bevangen. De VVDM heeft in een brief aan minister van Defensie Vredeling aangedrongen om afgelasting van de oefening „Zenne- lager”, die in februari in Duitsland wordt gehouden. Zij spreken :n die brief van "mputatm bevroren ledematen van de betroffen soldaten. De legervoor- licht’ngsd’a" m-f-or;’ dat er in de 42 brigade bewo~?ri ’edematen waren voor gekomen. ROME. (Reuter) Een .Italiaanse parlementscommissie heeft gisteren een rapport gepubliceerd waarin de resulta ten zijn neergelegd van een onderzoek naar de mafia dat dertien jaar heeft geduurd. De communistische leden van de com missie distantieerden zich onmiddelljjk van dit rapport en lieten weten dat er over het kernpunt, namelijk de samen spanning tussen mafia-leden en Italiaan se politici, niets gezegd wordt. Iri de conclusies van het rapport, goedgekeurd door de meerderheid van de commissie, worden sociale en econo mische hervormingen aanbevolen als de doeltreffendste manier om de illegale mafia uit te roeien. Ook wordt gepleit voor een betere politie en rechterlijke macht. De communistische leden van de com missie gaven een minderheidsrapport uit, waarin-de officiële conclusies onbevredi- gend-en-teleurstellend worden genoemd. De communisten achten de christen democratische partij van Sicilië die het grootste deel van Sicilië beheerst;- in hoofdzaak verantwoordelijk -voor - de- macht van de mafia. DEN HAAG (ANP). PvdA-fractie- voorzitter Van Thijn wil de Nederland se regering vragen of zij kan helpen bij het stopzetten van de economische blok kade waaraan Angola nu schijnt te wor den blootgesteld. Hij heeft dit gistermid dag een delegatie van de Angolese MPLA toegezegd. avond in Den Haag zon deining ontstond nog geen definitieve wettekst is gefor muleerd. De relatie tussen de OR-nieu we-stijl en de directie is dus nog niet helemaal duidelijk. Zonder meer van de hand gewezen werd het verzoek van de oppositieleider om er voortaan een gewoonte van te maken, bij belangrijke kwesties behalve de pers ook de Tweede Kamer te infor meren over de hoofdlijnen van Kabinets beslissingen. Uremier Den UyT wéés bij zijn mondelinge beantwoording van de vragÊri Van’Wiegel e'n andere’ afkomstig van PvdA-Teider Ed van Thijn. er de bijna voltallige Tweede Kamer op, dat het staatsrechtélijk onjuist zou 'ftr om i,; aan het verzoek van de libe. aal te WBSII voldoen. De ‘MPLA-delegatie, die op het ogen blik een bezoek aan Nederland brengt, had gistermiddag een onderhoud met van Thijn en de PvdA-Kamerleden Ter Beek en De Vries. Daarna volgde nog een onderhoud met enkele leden van de vaste commissie voor Buitenlandse Za ken van de Tweede Kamer. Van Thijn heeft de delegatie, die on der leiding stond van Arïstides van Du- nem, verder toegezegd via de socialisti sche internationale te proberen een ein de te maken aan dé economische blok kade. Volgens de MPLA-delegatie komt er een econotnische boycot op gang te gen Angola door die Verenigde Staten, Frankrijk, West-Duitsland en in mindere mate door Groot-Brittannië. Van Thijn heeft toegezegd via zijn contacten in de socialistische internationale Duitsland en Engeland te bewegen deze economische blokkade te niet te doen. Hij wil de zusterpartijen SPD en Labour er aan herinneren, dat zij zich vroeger nooit tegen de MPLA hebben verklaard. U3 c nL toss*

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 2