r Premier Rhodesië verwacht in Zware nederlaag voor Westduitse regering Nixon weer naar China OPPOSITIE TEGEN MAO Geheim plan voor Europees vliegtuig Somalië vraagt om spoedbijeenkom st V eiligheidsr aad Huurlingen wachten Londen op transport omvangrijke infiltraties POLITIE TREFT VERWAARLOOSDE PAARDEN AAN Nederland is voor IN 1980 IS NIEUWE SERIE HARD NODIG Minderjarigen zouden misbruikt zijn in film van Pasolini EEG-lidmaatschap Griekenland Oude wet moet werving beletten 1 f w 3 ZATERDAG BINNEN- EN BUITENLAND 7 FEBRUARI 19 7 6 2 104 Jarige achter het stuur r n BIJ VERKIEZINGEN IN NEDER-SAKSEN en (Van onze redacteur in Brussel) en ak )t n Bt n ;n 5t rs ids rad die est, Sen n n” in iet Polen BRUSSEL. Nederland, Frankrijk, West-Duitsland en Groot-Brittannië voeren momen teel in het diepste geheim bespre kingen over het ontwikkelen van een nieuwe serie lijntoestellen voor de burgerluchtvaart. Marktonder zoeken van luchtvaartmaatschap pijen en constructeurs hebben aan getoond dat in de eerste jaren van 1980 zulke nieuwe vliegtuigen no dig zijn. Lockheed wilde „klimaat van goodwill” scheppen (Vervolg van pagina 1) 14 k. 51. (Van onze redacteur in Londen) Angola hebben ‘er had 1000 man (Van onze redacteur in Rome Foker-VWF, WEERT De gemeentepolitie Weert heeft 44 ernstig verwaarloosde paarden aangetroffen, deels in een onbeschutte wei en deels in een sterk vervuilde stal. Tegen de eigenaar, een 72-jarige hande laar is proces-verbaal opgemaakt. Maude uit Ingle- bij de- wel met den -gse zijn ret- age dak een. age. gen in, irde oest o tie uw >rs- >m- lie- vij-‘ ;aat ten aan ‘n ns tr a in de he )00 en iet ir- ?r- ng ?e- :an de gd. in lur m- ?g- *en ai ds- zes nu ijft hi d ing eer m- DP- ng. ss n ie n, ir Is >k ler Het tweede aan prins Bernhard uitbe taalde bedrag van 100.000 dollar werd vermoedelijk echter uitbetaald via Cou- dert Frères in Parijs, de vertegenwoordi ger van een advocatenkantoor in New York dat de belangen van Lockheed vertegenwoordigt. Het is niet bekend of deze bedragen naar Nederland werden overgemaakt_ maar in sommige kringen wordt aangenomen dat gebruik werd gemaakt van een speciale rekening in Liechtenstein. Höewel het Cubaanse militaire lucht vervoer op Angola op het ogenblik stil ligt, verwachten functionarissen in Wash ington medio maart een ve-rheving van de strijd, in het bijzonder in het zuiden, aldus AP. Overigens is de wet niet, op Angola van toepassing. Er zijn immers geen twee landen met elkaar in oorlog. Een ander eeuwenoud document geeft de regering onder bepaalde omstandig heden de bevoegdheid onderdanen het verlaten van het grondgebied te verbie den. Een derde mogelijkheid is om de op G-atwick wachtende huurlingen eenvou dig hun paspoort af te nemen. Het verplicht een Brits onderdaan een pas poort te verstrekken. Een weigering zou ministerie van buitenlandse zaken is niet echter in het Lagerhuis door de minister verdedigd dienen te worden. Volgens experts zou een weigering in het geval van de huurlingen neerkomen op een „ingrijpen in een ridderlijk handelen”. Dit ingrijpen zou ongetwijfeld een storm van protest doen opsteken. TOKIO/WASHINGTON (AP Reuter). De voormalige Amerikaanse president Nixcn en zijn echtgenote zullen op 21 februari een privé-bezoek brengen aan China. De Nixons zijn door de Chinese partijleider Mao tse Toeng uitgenodigd toen Nixons dochter Julie Nixon Eisen hower en haar man onlangs een bezoek aan China brachten. Volgens een lid van de socialistische oppositie, Yanosuke Narazaki, zou Koda- ma het Lockheed-geld als politieke schenking hebben verdeeld onder rege- SALISBURY (Reuter). De veilig heidstroepen van Rhodesië zullen moe ten worden versterkt mei het oog op de zeer ernstige infiltraties van guerrilla strijders die het land te wachten staan. Dit heeft premier Ian Smith gisteravond in een radiorede verklaard. In een onbeschutte wei werden negen paarden aangetroffen die volgens een woordvoerder van de politie het kenne lijk langere tijd zonder eten of drinken hebben moeten stellen. In de stallen van de eigenaar van deze dieren trof men nog eens 30 paarden aan die vermoede lijk over een langere periode te weinig voedsel hadden gekregen. Rond het huis en de stallen liepen ook nog vijf paar den die evenals de andere dieren in slechte conditie verkeerden. rings- en partijleiders. Miki heeft die beschuldiging direct van de hand gewe zen: „Mijn regering heeft geen cent van Lockheed aangenomen.” Narazaki ver langde daarop van de regering dat Ka- damo en drie grootindustriëlen wier be drijven een financiële injectie van Lock heed zouden hebben geha,d ter verant woording voor het parlement worden geroepen. toestand voor de civiele, luchtvaartindus trie in Europa niet rooskleurig De Air bus, eveneens een multinatioaal Euro pees vliegtuig, is nog te kort op de markt om daarover nu al een oordeel te geven. Franse troepen gebracht naar Djibouti, de hoofdstad van het Franse gebied van de Af ars en Issa’s, waar guerrillastrij ders van het front voor de bevrijding van de Somalische kust de bus met kinderen kaapten. De kans op ontspan ning tussen Frankrijk en Somalië, dat grenst aan het gebied van de Afars en Issa’s, hangt voor een zeer groot deel af van het lot van de zevenjarige Franse jongen die nog steeds in handen van de guerrillastrijders is. Ook zeven vliegtuigfabrieken, waaron der Fokker, spreken over de mogelijke bouw van een nieuw middelgroot civiel toestel-volgens verlangens van de lucht vaartmaatschappijen Air France, Luf thansa en British Airways. Daarbij zou worden gedacht aan twee onderwerpen: een toestel dat volgens bestaande plannen op korte termijn kan worden gebouwd ter vervanging van de Caravelle, de BAC 1-11, de Boeing 737, DC-9 en de Trident, en verder gaat het dan om een vliegtuig waaraan in het begin van de jaren tachtig behoefte zal ontstaan vol gens de luchtvaartmaatschappijen. ROME. Producer Alberto Grimaldi van de film „Salo” of de 120 dagen van Sodom, van de vermaarde regisseur Pier Paolo Pasolini, is ervan beschuldigd minderjarigen te hebben misbruikt voor zijn produktie van deze film. De Indiase regering, zo meldt het persbureau AP, is vrijdag officieel over gegaan tot erkenning van de regering van de volksbeweging voor de bevrijding van Angola (MPLA). De Indiase premier mevrouw Indira Gandhi heeft een bood schap naar MPLA-leider Neto gezonden, waarin zij toezegt dat India zal blijven samenwerken met de regering en met het Afrikaanse volk. Volgens hem zijn er na een betrekke lijke rust in het drie jaar durende conflict onlangs nieuwe infiltraties ge signaleerd. Hij zei dat dit soort operaties zich zullen uitbreiden tot gebieden die tot dusver niet van de strijd te lijden hadden. Afgaande op de beschikbare aanwij zingen geloofde hij dat de infiltraties een omvang zullen krijgen als nog nooit tevoren. Daartegenover stond dat de vei ligheidstroepen ook sterker waren dan ooit. wil eerst weten of er iets terechtkomt van de plannen van Boeing om met Airitasia een vliegtuigfabriek te bouwen. In West-Duitsland is onlangs een ge heim rapport gereed gekomen van de staatssecretaris voor de coördinatie van vliegtuigbouw en ruimtevaart. Hij zou hebben aanbevolen eventueel nieuwe fondsen te geven voor een nieuw project van VFW-Fokker, een verlengde F-28 In dat geval zou ook Nederland geld willen geven. Het rapport somt ook een aantal andere activiteiten op. NEW YORK (Reuter). Somalië heeft gisteren om een spoedbijeenkomst van de Veiligheidsraad verzocht in ver band met de „gewapende agressie” van Frankrijk op 4 februari. Frankrijk is er, naar men mag aanne men, op uit een leidende rol të spelen bij de ontwikkeling van een nieuw ver keersvliegtuig van „Europese” makelij. Maar in Parijs denkt men ook aan samenwerking met de Amerikaanse Douglas-fabrieken om een vergrote ver se van de Franse „Mercure” van de gornd te krijgen. Het Mercure-project is ter ziele, doch als er een nieuw model De Franse staatssecretaris voor ver voer heeft onlangs het initiatief geno men tot besprekingen over een mogelij ke samenwerking. De drie landen waar mee hij wil praten'hebben na onderling overleg besloten zonder enige verplich ting er aan deel te <emen. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De Nederlandse rege ring is er voorstandster van dat Grieken land wordt toegelaten tot de Europese Gemeenschap. Premier Den Uyl zei dit gisteravond na afloop van het wekelijk se beraad in de ministerraad. „De Ne derlandse regering vindt dat iets dat de labiele democratie in Griekenland kan steunen”. Aanstaande maandag en dinsdag vindt in Brussel een vergadering plaats van de ministers van Buitenlandse Zaken van de negen EEG-landen, waarop over de toelating van Griekenland moet worden gepraat. De ministerraad zal dan aan de Europese Commissie opdracht geven om onderhandelingen met Griekenland te openen. Den Uyl zed dat de toelating tot de EEG van Griekenland gevolgen kan hebben voor de eventuele aspiraties van Spanje en Portugal, indien de ontwikke lingen naar een democratischer samenle ving zich daar ook voltrekken, zoals in Griekenland. De „hooggeplaatste KLM-functionaris” zou voor zijn diensten 25.000 dollar heb ben ontvangen. Tijdens de hoorzitter van de subcom missie van senator Frank Church vroeg de senator of deze betalingen in wezen niet neerkwamen op omkoping. Lock- heed-functionaris Kotchian probeerde de vraag eerst te omzeilen door te zeggen dat de betalingen bedoeld waren als „een geschenk om een klimaat van goodwill te scheppen”. Later echter gaf Kotchian toe dat Lockheed „de hoge Nederlandse fuctionaris” op advies van vertegenwoordiger Fred Meuser eerst een vliegtuig had willen geven en dat hij (Kotchian) de formulering van sena tor Church over „omkoping” niet wilde betwisten. De premier was van oordeel dat de regering van enkele mensen de raad zal krijgen zich te spiegelen aan hetgeen er in Angola en Mozambique is gebeurd en daarom de macht over te dragen aan de zwarte meerderheid, ten einde te voor komen wat er nu in Angola gebeurt. Volgens hem zal in dat geval onver mijdelijk in Rhodesië een burgeroorlog tussen groeperingen van de negerbevol- king uitbreken. Daarom moest de bui tenwereld niet geloven dat Rhodesië „zich aan het terrorisme zal overgeven, zoals Mozambique en Angola hebben gedaan”. Overigens wag Smith van oordeel dat dit laatste was gebeurd door de Portuge se regering en nieit door de plaatselijke bevolking van de twee gebieden. LONDEN Het Britse ministerie van buitenlandse zaken zal maatregelen ne men tegen huurlingen die vanuit Enge land naar Angola vertrekken om daar tegen het met Russen en Cubanen ver sterkte bevrijdingsfront MPLA te vech ten. Een aantal huurlingen is reeds op het Afrikaanse slagveld aangekomen. Er wachtten gisteren nog honderd kersverse Angola-strijders al twee dagen op een chartervliegtuig op het Londense vlieg veld Gatwick. S a- en (6. is, 1,4 lit n- e- MCNV, Amsterdam. Het is in elk geval duidelijk dat de Europese luchtvaartindustrie in versnip pering enorme hoeveelheden geld en technologie verslindt. Er zijn te veel civiele en militaire projecten voor een betrekkelijk kleine markt er is te veel concurrentie en daardoor vaak pro- duktieseries die (zoals de Franse „Mer cure”) al na korte tijd worden stopgezet Veel projecten dienen meer een natio naal prestige dan een noodzaak er is niet voldoende steun van de overheid in de fase van produktie en verkoop van de toestellen. Volgens de Europese Commissie, het „dagelijks bestuur” van de EEG, heeft intergouvernementele samenwerking geen zin meer en zou slechts een EEG- beleid inclusief de overdracht van be voegdheden aan de Europese Commissie de Europese luchtvaartindustrie nog kunnen redden. Inmiddels heeft de raad van commis sarissen van Lockheed een commissie van vier commissarissen aangesteld die geen directe relaties met de maatschap pij onderhouden, om een onderzoek in te stellen naar de omkooppraktijken van Lockheed. Een dergelijke commissie werd onlangs door de Gulf oliemaat schappij ingesteld en leidde toen tot het ontslag van de president-directeur en een aantal andere topfunctionarissen. Het Volksdagblad noemt de groep vol gelingen van het vroegere staatshoofd Lioe Sjao-Tsji met kapitalistische inslag. (Lioe werd tijdens de culturele revolutie gewipt). Volgens 'het artikel proberen afvalli gen de basis van de communistische partij te wijzigen en „de kleur van het hele land te veranderen”. De aanval komt op het ogenblik dat voorbereidingen worden getroffen voor bijeenkomsten op hoog niveau, tijdens welke waarschijnlijk een opvolger zal worden gekozen voor de vorige maand overleden premier Tsjoe En-lai. de naam van Fred Meuser uitvoerig voor in verband met de relatie met Lockheed-vertegënwoordiger Weisbrod. Uit die documenten blijkt dat Meuser in 1973 maandelijks een bedrag van 2500 dollar op de rekening van Weisbrod bij de Credit Suisse in Winterthur liet stor ten. Lockheed hoopte via zijn contacten in onder andere Nederland zijn S-104 straaljager en B2VS anti-duikbootjagers te verkopen. In totaal betaalde de lucht vaartmaatschappij 22 miljoen dollar aan „commissies”, steekpenningen en omko pingen aan politici, militairen, en rege ringsfunctionarissen in de Verenigde Staten en in het buitenland. Ook de regering van Japan wacht met smart op het eindrapport van de se- naatscommissie-Church. Premier Miki zei gisteren tegenover de begrotingscom missie van het parlement, dat de „Ja panse eer” op het spel staat, nu de senaatscommissie heeft vastgesteld dat Lockheed voor in totaal zeven miljoen dollar steekpenningen had betaald aan Yushiko Kodama, een invloedrijk man in de Japanse politiek. Frankrijk en West-Duitsland willen intussen hun Airbus gaan uitbreiden tot een Airbus-familie om Douglas en Boeing wat de Europese markt voor de middenafstand betreft, de wind uit de zeilen te nemen. De Britten kunnen geen nieuwe projecten ontwikkelen en Frank rijk en West-Duitsland pogen de Britten nu tot Airbus samenwerking te bewegen. Nederland neemt voor maximaal 150 miljoen gulden deel aan de Airbus, maar om de enorme kosten te spreiden zijn meer partners bijna een noodzaak ge worden Italië echter, ook een kandidaat, CDU-voorzitter Kohl noemde de ge beurtenissen in Hannover een zware ne derlaag voor de regeringscoalitie in Bonn en meende dat de coalitie in Hannover zichzelf had vernietigd. Vol gens Kohl is duidelijk geworden dat het niet juist is dat in een goed functione rende democratie de sterkste politieke partij van de verantwoordelijkheid wordt uitgesloten. PEKING (Reuter, AFP) De Chinese pers meldde gisteren dat een kleine groep mensen in machtsposities zich verzet tegen de politiek van voorzitter Mao Tse-toeng en probeert China te veranderen. van dit produkt van Franse, Belgische en Italiaanse samenwerking in produktie zou worden genomen, dan zijn in elk geval de hoge ontwikkelingskosten nog voor een deel te redden. Frankrijk van zijn kant houdt de partners, die onder zijn leiding moeten gaan werken, de mogelijkheid voor dat het in ruil voor een gezamenlijke opzet in de civiele sector wil overwegen deel te nemen aan het Duits-Italiaans-Britse MRCA-project dat een militair ge vechtsvliegtuig ontwikkelt, geschikt voor vele taken. Nederland zou daarnaan ooorspronke- lijk ook deelnemen, doch heeft er door de enorme kosten van afgezien. Als de Fransen mede-deelnemers worden, zou den zij afzien van de ontwikkeling van hun eigen „gevechtsvliegtuig van de toe komst”, zeer vooruitstrevend, maar bui tengewoon kostbaar en bedoeld om de F-16 van General Dynamics te overbie den in kwaliteit. Frankrijks vliegtuigindustrie kijkt uit op een benarde toekomst, aangezien het gestaakte Mercure-project en de slechte vooruitzichten voor de Concorde bene vens de grote verliezen van de staats- maatschappij Aerospatiale, de werkgele genheid in deze bedrijfstak ernstig be dreigen. Afgezien van Foker-VWF, die met drie typen passagiersvliegtuigen een on betwist leidende positie inneemt, is de Lockheed zou in totaal 12 miljoen aan Japanse relaties hebben uitbetaald. Ko dama, die daarvan zeven miljoen dollar ontving, steunt de uiterst rechtse partij en in Japan. Hij zou met een waar schijnlijk tijdens de Japanse bezetting in China vergaard fotuin na de oorlog de Japanse liberale partij, die een conserva tieve signatuur heeft, met veel geld op de been hebben geholpen. Deeze partij maakt inmiddels deel uit van de rege- ring-Miki. sociaal-democratïsche SPD en liberale FDP bestaat, te dwarsbomen. De meerderheid van de christen-de- mocraten in de Bondsraad, die 21 tegen 20 stemmen bedroeg, is nu vergroot tót 26 tegen 15 stemmen. De vijf stemmen die de deelstaat Neder-Saksen inbrengt zorgen voor deze drastische verschui ving. Alle commissies in de Bondsraad zullen een christen-democratische meer derheid krijgen en de bemiddelingscom- missie, die als scheidsrechter fungeert tussen Bondsdag (waar de regeringspar tijen de meerderheid hebben) en de Bondsraad is tot werkloosheid gedoemd, omat de stemmen er nu staken. Het gevolg is dat de Westduitse regering alleen nog maar kan regeren indien de christen-democratische oppositie dat toestaat. Nu komt er doorgaans van regeren in een verkiezingsjaar weinig terecht en op het terrein van de wetgevende arbeid zal niet zo erg veel stagneren, maar ook na de verkiezingen zal deze situatie voort duren. Winnen de sociaal-democraten en liberalen die verkiezingen dan zijn de moeilijkheden nog even groot. Na intensief speuren in de archieven kwamen ambtenaren van het ministerie met een wet uit 1870 te voorschijn, die het aanwerven van huurlingen en het sluiten van een huurlingencontract ver biedt voor de strijd tussen twee landen, waarvan er geen op voet van oorlog staat met het Verenigd Koninkrijk. Het laatste filmprodukt van Pasolini is eerst afgekeurd door de Italiaanse censuur, daarna vrijgegeven, maar ver volgens in beslag genomen door de offi cier van justitie van Milaan. De nieuwe beschuldiging tegen de Producer heeft, gegeven de handelingen die door bedoelde minderjarigen tijdens de opnamen moeten zijn verricht, een Srote kans om omgezet te worden in een veroordeling. Deze stemmenverschuiving heeft ech ter niet alleen consequenties voor de binnenlandse politiek, maar ook voor de buitenlandse. De verdragen die Bonn met Warschau afsloot, die een terugkeer van 125.000 Duitsers mogelijk moeten maken, zullen waarschijnlijk voorlopig in de ijskast belanden. De CDU heeft deze verdragen in de Bondsdag van de hand gewezen en het lijkt onwaarschijn lijk dat ze nu in de Bondsraad „ja” tegen de verdragen zal zeggen. De chris- ten-democraten vinden de akkoorden slecht en willen opnieuw met Polen onderhandelen. De verliezer in Hannover, minister Ravens, verklaarde, dat geen emotionele' en zakelijke belangen, die met de poli tiek van Neder-Saksen te maken heb ben, de doorslag hebben gegeven, maar dat er waarschijnlijk sprake is van een lang voorbereide poging om de rege ringscoalitie in Bonn ten val te brengen. Ravens meende dat in een partij centrale in Bonn dit „komplot” zou zijn bedacht. Het is duidelijk dat hij op de CDU- centrale doelde. Evenals partijvoorzitter Brandt meende Ravens dat nieuwe ver kiezingen de beste oplossing zouden zijn. Het totale bedrag dat aan prins Bern- hard uitgekeerd zou zijn (1,1 miljoen dollar) werd door—bronnen als „mini mum” aangeuid. Documenten met be trekking tot deze hoorzitting werden niet openbaar gemaakt, in tegenstelling tot de zitting van gisteren. Daarin komt Abdirizak Hadji Hoessein, de ambassa deur van Somalië bij de VN, beschuldig de Frankrijk ervan dat het tanks, pant serwagens en zwaar geschut heeft ge bruikt bij een aanval op de Somalische I grensplaats Loyada en dat Franse mili tairen zes politiemannen, zes arbeiders en 11 vrouwen en kinderen bij een douanepost hebben gedood. Frankrijk verzocht de Veiligheidsraad woensdag de rol van Somalië te bespre- i ken bij het grensincident dat zich voor- deed toen Franse militairen 29 kinderen redden, die door guerillastrijders gegij zeld waren. Frankrijk heeft gisteren drie oorlogs schepen naar het gebied van de Rode Zee gezonden waar de spanning met Somalië is ontstaan. Het Franse ministe rie van defensie maakte bekend dat er I twee onderzeeërs en een ondersteunings- vaartuig uit Franse havens zijn vertrok ken om zich te voegen bij de Franse vloot die al in de Rode Zee en de Indische Oceaan opereert. Donderdag zijn al bijna Op 21 februari is het vier jaar geleden dat Nixon als eerste president van de VS een bezoek San China bracht- De mededeling van het Chinese persa gentschap Hsinhua kwam als een ver rassing. Algemeen werd namelijk aange nomen dat de oud-president' pas na de presidentsverkiezingen van november a.s. naar China zou reizen. In de mededeling van het persbureau stond niet hoe lang de Nixons in Peking zullen blijven. Naar van welingelichte zijde wordt vernomen, zouden de Chine zen van plan zijn het echtpaar Nixon met een eigen vliegtuig uit de VS af te halen. Nixon zal de kosten van het bezoek aan China geheel voor zijn rekening nemen. In Washington heeft de perschef van het Witte Huis meegedeeld dat Nixon en Ford donderdag ruim een kwartier met elkaar hebben gesproken over de reis naar China. Hij voegde er aan toe dat Nixon tijdens zijn verblijf daar geen enkele officiële of diplomatie ke rol zal spelen. Mevrouw Tuil wood in Califor- nië, die eerder deze week 104 jaar is geworden, toont trots de tij delijke verlenging van haar rijbe wijs, dat ze om streeks haar ver jaardag ontving. Mevr. Tuil leerde autorijden toen ze 91 was omdat het haar ergerde dat ze na de dood van haar echtgenoot nergens meer met de auto heen kon. Tot voor twee jaar heeft ze in een gewone auto gereden. Nu be weegt ze zich voort in een drie- wielige wagen. (Van onze redacteur in Bonn) BONN. De Westduitse federale re gering in Bonn gaat harde tijden tege moet, nadat ze gisteren indirect een ernstige nederlaag te verwerken kreeg bij de verkiezingen van een nieuwe minister-president in de deelstaat Neder- Saksen. De CDU won voor de derde achtereenvolgende keer deze verkiezin gen. Eerder al had haar kandidaat, dr. Ernst Albrecht, op 15 januari de absolu te meerderheid behaald. Hij slaagde er echter niet in binnen de voorgeschreven drie weken een kabinet te vormen en gaf zijn opdracht begin deze week terug. De sociaal-democraten trokken hun kandidaat, minister van financiën, Kazi- mier, terug en stuurden uit Bonn de in Neder-Saksen populaire minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening, Karl Ravens, in het strijdperk. Albrecht won gisteren eenter opnieuw met 79 van de 155 stemmen. Ravens kreeg 75 stemmen, één stem was ongel dig. Voor het eerst in de geschiedenis van de Bondsrepubliek zullen de christen democraten nu regeren in de deelstaat Neder-Saksen. Voor de federale politiek heeft dit verregaande consequenties. In het najaar worden verkiezingen gehou den in West-Duitsland en de christen democraten hebben nu een machtig in strument in handen om de politiek van de regeringscoalitie in Bonn, die uit de i i

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 3