Eindelijk succes voor Mittermaier n Noorse coach dringt zich niet op de voorgrond TENMANN VERWERKT SUCCES IN STILTE H ki tei Van der Kroft arbiter bij Real-Borussia INNSBRUCK IN CIJFERS Uitslagen buitenland Oefenduels GOEDE DAG BRUGGE EN ANDERLECHT w/ heeft indoo Slusa: een g afgek ZEGE KWESTIE VAN GELUK” MAANDAG 9 FEBRUARI 19 7 6 SPORT MA/ Cirkel De Olym favor: spron te te en sp week Hij v 9 jam één c< Monsterzege Russische lijn 1 2 3 MAC - GA Eagles NEC - Feyenoord MVV - Amsterdam Eindhoven - Utrecht Twente - AZ '67 Telstar - De Graafschap Ajax-PSV Sparta - Roda JC Excelsior - Den Haag Heerenveen Vlaardingen Helmond Sport - FC VVV Groningen - Veendam Dordrecht - Vitesse Rosi Mittermaier tijdens haar „gouden” afdaling. (Van onze speciale verslaggever) een Manchester United en Leo van der Kroft: naar Madrid. Liverpool lopen uit (Van onze sportredactie) grote rol gespeeld- Tegenkandidaat 119 slechts op het 4 Spanje: SevillaBarcelona 2-0, Atletico Bilba o-Granada 2-1, Salamanca-Atletico Ma drid 2-2, Elche-Santander 5-2, Gijon- Oviedo 3-1, Zaragoza-Hercules 1-0, Real Madrid-Betis 5-0, Espanol-Real Sociedad 2-2, Valencia-Las Palmas 0-1. DEN complete HEE Neder! het i wegen; uitverl lense uitstek de De behale In i Pische net so. 1 Club Brugge 32 punten, 2 Ander- lecht 30 (uit 21), 3 RWDM 29, 4 Ware gem 28 (uit 23), 5 Beveren 27. De de ach de stri Tornad D Door hoogsp Angele werd mate s gen, i Stones meter hadder beiden ZEIST (ANP) De Haagse arbiter Leo van maart We: de en Noorw< se nail Chi schappi gehoud heren In rugbyta dag in 26-3 ge De net e< gewonr conferentie felle beschuldigingen geuit tegen de jury-leden uit de Europese Oostbloklanden. Cranston zei dat de ju ryleden uit de communistische landen hun eigen kunstrijders bevoordelen. het Olympische ijs kwamen de Polen zelfs niet aan een eigen doelpunt toe. Hun tegentreffer kwam op naam van Goesov die de bal achter zijn doelman Tretjak werkte. drie punten achter op FC Brugge, dat in de derby tegen Cerkel veruit de sterkste was: 5-1. Anderlecht bleef wel in het spoor van de mannenvan Ernst Happel; Standard Luik was in het Brusselse Astrid-park volslagen kansloos: 3-0- Van Binst (tweemaal) en Coeck scoorden voor Anderlecht, waarin Rensenbrink deze keer een minder opvallende rol speelde dan gebruikelijk. „Weet je wat de klasse is van Amund?”, vraagt de geslepen Tenmann zich peinzend af, om meteen zelf het antwoord te geven. „Als hij moe wordt en problemen krijgt met de ademhaling, kan hij zich oprichten zonder daarbij kracht en snelheid te verliezen”. Een fractie later staart hij met zijn gerim pelde gelaat naar de helblauwe lucht en zegt: „Het wordt me allemaal te véél. Ik stop er na dit seizoen mee. Ik kan niet nog een jaar mijn school in Hamar zo De medailleverdeling tijdens de Olympische Winterspelen te Innsbruck ziet er na gisteren als volgt uit (goud, zilver en brons): Sovjet Unie 7, 2, 5; DDR 4, 4, 2; Verenigde Staten 1, 3, 2; West-Duitsland 1, 2, 1; Oostenrijk 1, 1, 1; Finland 1, 1, 1; Zwitserland 0, 1. 1; Canada 0, 1, 0: Noorwegen 0, 0, 1; Italië 0, 0, 1. Duisburg) en nu nog maar één punt achterstand heeft op Bayer Urdingen en twee op Handover '96. In België werd RWD Molenbeek de grote verliezer van het weekeinde. De landskampioen verloor de uitwed strijd tegen het laag geklasseerde La Louvière met 1-0 en kwam daardoor Ton het to door d< 6-1 en tegen I De hebben I werpen Hat I key ge I tem H( lang in de steek laten en mijn vrouw vindt het ook helemaal niet leuk dat ik zo lang weg ben”. Als Johs Tenmann voorstelt om een plaatsje te gaan zoeken op de verlaten tribunes van het stadion, staat dé eind stand van de 3000 meter dames nog steeds op het scorebord. „Ik heb werke lijk enorm genoten van die wedstrijd. De verschillen waren erg klein en het niveau bijzonder hoog. Ik verwacht dat het bij de heren op iedere afstand zo zal gaan, ten minste als de omstandigheden net zo goed zijn. Het ijs moet in prima conditie zijn, als het zacht is kunnen de Noren het wel vergeten- Dan krijg je waarschijnlijk de gekste uitslagen. Maar normaal gesproken worden het vijf thrillers en met zo’n vooruitzicht hoeft niemand echt teleurgesteld te zijn als hij nét buiten de prijzen valt”. LIVERPOOL Het begint er langzaam maar zeker naar uit te zien dat de strijd om het Engelse kampi oenschap zich gaat toespitsen tussen Liverpool en Manchester United. Li verpool bewees zichzelf een bijzonder goede dienst door het nog niet uitge schakelde Leeds United een 2-0 ne derlaag toe te brengen. Manchester United verspeelde de mogelijkheid al leen aan de kop te blijven, want de ploeg bracht het bij Coventry City niet verder dan een 1-1 gelijkspel. Stand: Real Madrid 21-30 (38-15), At letico Madrid 21-30 (40-21), Barcelona 21-26, Hercules 21-24. Real Madrid heeft zich in Spanje weer naast stadgenoot Atletico aan de kop van de ranglijst genesteld. Real won thuis met niet minder dan 5-0 van Bitt Sevilla, terwijl Atletico in de uitwedstrijd tegen Salamanca een punt verspeelde: 2-2. De concur rentie van de beide hoofdstedelijke clubs liet het er nogal bij zitten. FC Barcelona bewees hoe kwetsbaar het in vreemde ombeving is door met 2-0 te verliezen bij Sevilla. helemaal naar de top heeft gebracht - de overigen hebben hun eigen clubtrai- ner en zijn pas laat in de zomer onder zijn hoede gekomen. Rodnina en Zaitsev dachten zaterda gavond voornamelijk aan zichzelf en niet aan het publiek. Het paar kon de overwinning al bijna niet meer ontgaan na de verplichte figuren, maar toch reden zij, bijna ongeïnspireerd, op mu ziek van Russische volksliedjes, een be houdende k r. Na een perfecte eenhan- dige lasso en een dubbele lutz raakte Zaitsev met een hand het ijs bij een dubbele loop. Ook twee landingen bij andere sprongen lukten niet geheel. De jury waardeerde de k r met alleen 5,8 en 5,9. Voor het eerst sinds jaren kregen de Russen bij internationale wedstrijden geen zes. Voor uitvoering noch voor inhoud. Het publiek reageerde met enig gejoel op de cijfers. In totaal kwamen Rodnina en Zaitsev op 140-,54 punten en zij kregen het plaatscijfer negen. De Oostduitse paren hadden duidelijk last van hun zenuwen en bleven onder INNSBRUCK. Johs Tenmann, de 58-jarige coach van de Noorse top- schaatsers, zal zich nooit op de voor grond dringen. Illustratief hiervoor is de plaats die hij langs de Olympische ijs baan in Innsbruck inneemt als zijn rij ders onmiddellijk na de fascinerende climax van het damestoernooi de 3000 meter, in hun rode trainingsjacks over het nog steeds spiegelende ovaal cirke len. Half hangend op de sneeuwwal, op een wat afgelegen plaats, volgt hij met een turende blik iedere beweging van Amund Sjöbrend, in feite de enige rijder van de huidige Noorse ploeg, die hij zelf en inzet, die de strijd boeiend maakten, door Berndaner de nederlaag iets minder hard deden lijken. De Canadese kunstrijder Toller Cranston heeft gisteren tijdens een pers- Finland bewees iets meer inhoud te hebben dan de Westduitsers, die het toernooi hadden ingezet met een verras sende overwinning op Polen. De Finnen bewezen hun grotere internationale er varing door in moeilijke momenten het hoofd bij de zaken te houden, vooral als er scoringsmogelijkheden waren. De Duitsers waren niet zwakker, kregen zelfs zeker zo veel kansen, maar schoten te kort in de buurt van Leppanen- Halverwege de tweede helft leek het duel beslist, toen de Finnen van 21 naar 31 wegliepen, maar kort voor het einde van die periode zette Hinterstocker de Duitsers weer op het spoor. Finland Ruim 54.500 toeschouwers waren er op het stadion Anfield Road in Liver pool getuige van dat FC Liverpool voor de dertiende maal achtereen on geslagen bleef. Doelpunten van het gouden duo van de laatste weken, Kevin Keegan en John Toshack, be tekenden de derde nederlaag van Leeds in successie. Moi het to landska kopenh Wil rit Lan West-Duitsland Borussia Mönchengladbach-Hambur- ger SV 1-1, Karlsruher SC-Hertha BSC 3-0, Kickers Offenbach-MSV Duisburg 2-1, Bayern Urdingen-Eintracht Frank furt 0-5, Schalke ’04-Rotweiss Essen 5-1, Fortuna Düsseldorf-VFL Bochum 3-1, Werder Bremen-Bayern München 0-0. Hannover ’96-FC Kaiserslautern 2-0, FC KolnEintracht Braunschweig 1-1. In 1 I Pele ee van Oi gesprol I haalde I wicht I I was. De I tamgew I zal op I verdedi I nandez. AXAMER LIZUM (ANP) Een hond huilde op de Axamer Lizum. Zijn bas send geluid verscheurde de stilte, die vijftigduizend mensen op de witte hel ling van de Hoadl hadden opgebouwd. Vier minuten slechts had Brigitte Totschnig de illusie van een Oostenrijkse overwinning bij de afdaling kunnen staande houden, toen kwam Rosi Mitter maier naar beneden. De 25-jarige num mer één in de strijd om de wereldcup, die in haar tien jaar omspannende car rière geen enkele grote afdaling had gewonnen, overbrugde sneller dan wie ook de 700m eter hoogteverschil tussen start en finish. Bij de eerste tijdcontrole was ze achttiende seconde sneller. Toen zij onder het doek met „Ziel” erop doorflitste, was daar nog ruim een halve seconde van over. „De eerste weken stonden de schaat sers erg argwanend tegenover me. We kenden elkaar niet en wisten niet wat we aan elkaar hadden. Alleen Amund Sjoebrend kende mijn manier van bena deren, laar na veertien dagen had ie dereen vertrouwen in me. Sten Stensen heeft tot de grote wedstrijden steeds in contact gestaan met zijn clubtrainer, Finn Hodt. Dat vind ik logisch, want aan hem heeft hij veel te danken. De samenwerking met Stensen is nu erg goed. Hij gelooft in me, omdat de ande ren zo, sterk vooruit zijn gegaan. Maar ik weet nog altijd niet zeker of mijn methode nu de juiste is. We hebben in Oslo een erg hoog niveau bereikt, maar misschien is het wel ons plafond ge weest”. De werkwijze van Tenmann komt er op neer, dat hij van zijn betrekkelijk jonge rijders het uiterste vergt, terwijl er elders nog van wordt uitgegaan dat een schaatser pas na zijn 25ste de top bereikt- Tenmann: „Voor mij is de atle tiek altijd het voorbeeld geweest. Wat heeft iemand als Jim Hyun niet bereikt toen hij nóg erg jong was? Leen Pfrom- mer kan mij geen enkele reden noemen waarom je schaatsers niet op jonge leef tijd hard kunt aanpakken. Een 20-jarige is er lichamelijk rijp voor. Zijn hart kan het aan en dat is het belangrijkste”. De Noren kozen het kuidduitse Inzell als springplank voor de Olympische Spe len en niet Davos, waar de Nederlanders hun mentale klap van Oslo te boven zijn gekomen. Van de scherpe tijden in DaVos is Tenmann echter niet onder de indruk gekomen. „We hebben het erg kalm opgenomen, want n iet alleen de Nederlanders reden goed, ook iemand als Collin Coates was er bijzonder snel. Een voorbereiding in Davos houdt altijd enig risico in. Je hebt er de beste omstandig heden en als je daarna met mindere omstandigheden te maken krijgt, blijf je nergens. De Nederlanders hebben dat zelf in 1971 ervaren, toen Dag Forneass in Heerenveen Europees kampioen werd. Ineens moesten ze op langzaam ijs rij den en het waaide erg, daaraan waren ze niet meer gewend. Maar wat nou het beste is, daar ben ik nog niet uit”. E ft Han I dam e< I Nederlé Het Darmst het Nei haalde negen minuten voor tijd nog eens fel uit door treffers van peltonen en leppa binnen een minuut. Die achter stand van drie doelpunten was te veel voor de Duitsers, die dankzij hun ijver Met speeldi Danlkzi een k) komen oen-sch Olymp I Oranje I de B- I dient I te ve I Ploeg I winnei an der Kroft zal woensdag 17 de tweede wedstrijd tussen Real Madrid en Borussia Mönchengladbach voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese voetbalbeker voor landskampioenen leiden. De wedstrijd wordt in Madrid gespeeld. De afgelaste wedstrijden in het be taalde voetbal van vorige week en het afgelopen weekeinde worden ingehaald op de zondagen 21 en 28 maart. De voor die data en daarna vastgestelde wed strijden schuiven hierdoor veertien da gen op, met uitzondering van de zoge naamde dubbele wedstrijden in het paasweekeinde. Die worden normaal ge speeld. Gunther Siebert blijft voorzitter van de Bundesligaclub Schalke’04. Tijdens de verkiezingen zondagmorgen kreeg Sie bert 537 van de 685 uitgebrachte stem men. De voorzitter van Schalke werd vier dagen geleden vrijgesproken voor zijn rol in het Bundesligaschandaal. De ze vrijspraak heeft bij de verkiezingen een g Josef Wittinghofer kreeg stemmen. Op de tweede ijshockey-speeldag in de A-groep hebben de uitslagen de krachtsverhoudingen onderstreept. De Sovjet Unie werd door de Polen nauwe lijks gehinderd in zijn bewegingen op de ijsvloer en na zestig minuten stond de alleszeggende uitslag van 161 op het bord. Slechts één keer in de geschiedenis was het verschil in doelpunten tussen beide ploegen groter, 201 namelijk. Op John Toshack scoorde tegen Leeds United zijn twintigste competitie- doelpunt. „Toch zijn het de trainers die onmid dellijk in paniek raken wanneer de re sultaten tegenvallen, terwijl je in de schaatssport nooit echt kunt verliezen, want ieder seizoen beginnen we allemaal opnieuw. Het is als een cirkel waaraan geen einde komt”. De verpletterende overmacht van het Noorse kwartet bij de Europese kampioenschappen heeft het aanzien van Johs Tenmann als schaatsvakman enorm vergroot. „Maar om nu te gaan beweren dat ik een heel nieuw systeem heb bedacht is een beetje overdreven. We hebben het gewoon niet anders kunnen doen, want het uitgang spunt was dat met de omstandigheden van iedere persoon afzonderlijk rekening moest worden gehouden. Het belangrijk ste is in feite geweest dat ik iedereen meer bewust heb gemaakt van zijn sportbeoefening. Als je de top wilt be reiken zitten daar consequenties aan vast en dat moet je je goed realiseren”. Behalve Leeds United en Manches ter United was er nog een clubdie Liverpool in de kaart speelde, name lijk de nog regerende kampioen Der by County die de uitwedstrijd tegen Newcastle United met 4-3 veiiloor. Alleen Queens Park Rangers raakte niet verder achterop dankzij een roy ale overwinning (4-2) op Wolver hampton Wanderers. Hoewel het 1-1 gelijke spel dat Hamburger SV in Mönchengladbach tegen Borussia wist te realiseren op zich een bijzonder knappe prestatie mag worden genoemd, schoot de Noordduitse ploeg met die halve winst weinig op. De kloof met het dit seizoen ongenaakbare Borussia bleef vijf punten. De strijd om het kampi oenschap kan nauwelijks nog interes sant worden. Meer spanning heerst er in de onderste regionen, waar Kickers Offenbach voor het eerst sinds lange tijd weer eens won (2-1 tegen MSV Engelse league: BirminghamMiddlesbrough 2-1, Burnley-Ipswich 0-1, Coventry-Man chester United 1-1, Liverpool-Leeds 2-0, Manchester City-Aston Villa 2-1, New castle-Derby 4-3, Norwich-Arsenal 3-1. Queens Park Rangers-Wolverhampton 4- 2, Sheffield United-Everton 0-0, Stoke- Leicester 1-1, Tottenham-West Ham 1-1. Stand: Liverpool 28-39, Manchester United 28-39, 3 Queens PR 29-36, Derby 28-36, 5 Leeds United 27-35. Stand: 20-30, Hamburger SV 20-25, Eintracht Braunschweig 20-23, Schalke 04, FC Koln en FC Kaiserslautern 20-22. Een enkele Duitser hief juichend de armen in de lucht. Maar de Oostenrij kers, die ’s morgens vroeg op pad waren gegaan om langs het parkoers een staan plaats in de sneeuw uit te trappen, verwerkten in stilte het plotseling be langrijke feit, dat de succesvolste doch ter van het Dreimadlhaus uit Winkel Moosalm een paar kilometer over de grens geboren is. Na de nederlaag op de zeventig-meterschans, S463meterschans, was Oostenrijk voor de tweede maal op schier ongelooflijke wijze bet Olympi sche goud door de neus geboord. Aan het eind van de korte uitloop, waar valschermspringers waren neergekomen, toen zij het Olympisch gebeurden aan kondigen, werd „Gouden Rosi” opgevan gen door haar opgetogen ploeggenootj es. Soldaten schoten toe om haar ski’s in verzekerde bewaring te stellen. Want wantrouwen in het menselijk handelen is langzamerhand een van de grondbe ginselen van de Olympische beweging geworden. Iedereen was eigenlijk meer geschikt voor de triomf in de afdaling dan Rosi Mittermayer, maar niemand verdiende hem meer. Hoger gekwalificeerd waren de tweevoudige Olympische titelhoudster Marie TherèSE Nadig (Zwitserland), die als meest prominente slachtoffer van de in Innsbruck om zich heen grijpende griep-epidemie met 39 graden koorts in bed was gebleven, verder Nadigs’ land genote Bernadette Zurbriggen en de twee Oostenrijkse meisjes, die op de hoge piste van Axamer Lizum bij de training het snelst waren geweest: Bri gitte Totschnig en Monika Kaserer. „Die meisjes had ik de grootste kans gege ven”, gaf Rosi Mittermaier ’s middags in een chaotische persconferentie toe- „Deze Olympische zege is een kwestie van geluk geweest”. De zesvoudige wereldkampioenen Iri na Rodnina en Alexander Zaitsev zijn zaterdagavond met een teleurstellende vrije oefening Olympisch kampioen bij het paarrijden geworden. Voor Rodnina, de vrouwelijke helft van het Moskouse echtpaar, was het de tweede gouden Olympische medaille. In Sapporo (1972) won zij samen met Alexander Oelanov. In Innsbruck werd de „Russische lijn” doorgetrokken, want in 1964 (ook Inns bruck) en 1968 (Grenoble) waren Belou sova en Protopopov de besten. De stand aan de kop speeldag: Het aantal deelnemers aan Toto no. 6 bedroeg 221.931, die voor een inleg zorg den van 639.656. Het prijzenbedrag is ƒ303.836, waarvan voor de le prijs: 121.534,- 2e prijs: 75-959,- 3e prijs: 106.342,-. Er hadden zich gisteravond reeds 60 deelnemers gemeld voor de le prijs. ft De winnende getallen van Lotto no. 6 zijn: 4, 5, 7, 19, 34, 40, res. getal 1. Het aantal deelnemers aan Lotto no. 6 bedroeg 924.871, die voor een inleg zorg den van 3.675.309. Het prijzenbedrag is 1.745.772,-. De prijzen zijn: le prijs: ƒ611.020,- 2e prijs: 174.577,- 3e prijs: ƒ261.866,- 4e prijs: 349-154,- 5e prijs: 349.154,-. ft De winnende getallen van de West- duitse Lotto in de trekking van zaterdag 7 februari 1976 zijn: 1, 3, 7, 32, 41, 46, reservegetal 40. ft De winnende getallen van zaterdag 7 februari 1976 in het „Spiel 77” zijn: 6, 1, 5, 5, 3, 5, 6. België Anderlecht-Standard Luik 3-0, La Louvière-RWD Molenbeek 1-0, Club Luik-Beerschot 4-1, Waregem-Lokeren 1-0, RC Mechelen-Charleroi 0-2, Lierse- KV Mechelen 3-0, Beveren-Beringen 1-1, Cerkel Brugge-CIub Brugge 1-5. INNSSBRUCK. De resultaten op de diverse onderdelen van de Olympische Winterspelen waren dit weekeinde: Schaatsenrijden. 1000 meter dames: 1 Tatia na Averina (Sov) 1.28,43 (Ol. record), 2 Leah Poulos (VS) 1.28,57, 3 Sheila Young (VS) 1.29,14, 4 Sylvia Burka (Can) 1.29,47, 5 Monika Holzner (WDld) 1.29,54, 11 Sijtje v. d. Lende (Ned) 1.31,66, 16 Annie Borckink (Ned) 1.32,58, 23 Christa Jaarsma (Ned) 1.34,63. 3000 meter: 1 Tatiana Averina (Sov) 4.45,19 (Ol. record), 2 Andrea Mitscherllch (DDR) 4.45,23 3 Lisbeth Korsmo (N) 4.45,24, 4 Karin Kessow (DDR) 4.45,60, 5 Ines Bautzmann (DDR) 4.46,67, 6 Sylvia Filipsson, Zweden 4.48,15, 9 Sijtje van der Lende (Ned) 4.50,86, 15 Annie Borckink (Ned) 4.56,75, 20 Christa Jaars ma (Ned) 5.00,08. Rodelen (dames): 1 Margit Schumann (DDR) 2.50,62, 2 Ute Ruehrold (DDR) 2.50,846. 3 Elisa beth Demleitner (WDld) 2.51,056, 4 Eva-Marla Wernicke (DDR) 21.51,262, 5 Antonia Mayr (Oost) 2.51,360. Cross-country (dames): 1 Helena Takalo (Fin) 15.48,69 2 Raisa Smetanina (Sov) 15.49,73, 3 Galing Koelakova (Sov) 16.07,36, 4 Nina Baldisjeva (Sov) 16.12,82, 5 Hilkka Kuntola (Fin) 16.17,74. Skispringen 70 meter schans: 1 Hans-Georg Aschenbach (DDR) 252,0 pnt, 2 Jochen Danne berg (DDR) 246,2 pnt, 3 Karl Schnabl (Oost) 242,0 pnt, 4 Jaroslav Balcar (Tsj) 239,6 pnt, 5 Ernst von Griiningen (Zwlts) 238,7 pnt. Bobsleeën: 1 DDR II 3.44,42, 2 West-Duits- land I 3.44,99, 3 Zwitserland I 3.45,70, 4 Oostenrijk II 3.45,74, 5 West-Duitsland IT 3.45,13. Paarrijden: Rodnina-Zaitsev (Sov) plaatscij fer 9-140,54 punten, 2 Kermer-Osterreich (DDR) 20-136,35, 3 Gross-Kagelmann (DDR) 34- 134,57, 4 Worobiewa-Vlasov (Sov) 35-134,52. Ski - 15 km: 1 Bajoekov (Sov) 43.58,74, 2 Beljajev (Sov) 44.01,10, 3 Koivisto (Fin) 44.19,25, 4 Garanin (Sov) 44.41,98, 5 Formo (Noo) 45.29,11. Ski - afdaling dames: 1 Rosi Mittermeier (WDld) 1.46,16, 2 Brigitte Totschnig (Oost) 1.46,68. 3 Cindy Nelson (VS) 1.47,50, 4 Nicola Spless (Oost) 1.47,71, 5 Danielle Debernard (Fr) 1.48,48. Rodelen (heren): 1 Detlef G(jnther (DDR) 3.27,688, 2 Josef Fendt (WDld) 3.28,196, 3 Hans Rinn (DDR) 3.28.574, 4 Hans-Heinrich Winkler (DDR) 3.29.454. 5 Manfred Schmid (Oost) 3.29,511. hun normale kunnen- Maar Manuela Gross en Uwe Kagelmann slaagden er toch nog in de Russen Irina Worobiewa en Alexander Vlasov te passeren, die hun avond in het geheel niet hadden., Irina Worobiewa viel twee keer, waar door zij met haar partner genoegen moest nemen met de vierde plaats. De Oostduitse combinatie Romy Kermer- Rolf österreioh behield de tweede plaats. In de eindstrijd, die door 9000 toe schouwers werd bijgewoond, vielen nog al wat paren. Ook het Amerikaanse kampioenspaar Tai BabiloniaRandy Gardner, dat evenwel toch de ontdek king van de avond werd. Zij reden een vlotte, spectaculaire kür Howel Tai Ba bilonia, pas vijftien jaar, viel bij een weggegooide dubbele axel. De Amerika nen, tiende bij het laatste wereldkampi oenschap, begonnen hun opmars naar internationale erkenning in Innsbruck met een vijfde plaats. HAAG (ANP) Hoewel programma in het betaalde voetbal werd afgelast, was een aantal velden toch bespeelbaar. Diverse eredivi sieclubs speelden daarom gisteren een oefenduel. Feyenoord speelde op Varkenoord te gen FC Dordrecht. De Rotterdammers zegevierden met 61. FC Den Haag won met 21 van FC Vlaardingen, dat bij de rust voorstond met 1—0, dankzij een doelpunt van Dra- pic. Na de rust scoorden Mansveld en Schoenmaker voor FC Den Haag. Er waren 500 toeschouwers. Go Ahead Eagles speelde uit tegen afdelingsclub Diepenveen en won met 4o (20). De doelpunten werden ge maakt door Haar, Arntz, Van Deinsen en Hendriks. Er waren 500 toeschou wers. Amateur-hoofdklasser CW uit Rot terdam was in Breda kansloos tegen NAC, dat met 9—0 won. De Bredase doelpunten werden gescoord door Spreco (4), Bakker (2), Bouwmeester (2) en Groeneweg. Er waren 250 toeschouwers. na de 22ste s 5

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 14