POLSSTOKSPRINGEN OP NIVEAU E.C.-volleybal NEDERLAAG GAGGENAU SPORTS Bij Westduitse indoortitelstrijd Handbalteam MEYFARTH indrukwekkend knap gelijk tegen Denen Geersen-prijs voor Devin REVANCHE TEGEN ZWITSERLAND ZEGE VAN TENNISTEAM DRIE ZWEMRECORDS een miljoen gulden aan prijzen i ISPORTHHM JT f1 V' Te winnen In de Nationale Puzzelaktle t.b.v. Nationaal Fonds Sport Gehandicapten. Si SPORT MAANDAG 9 FEBRUARI 1976 15 £2. ”2 Japanse marathon WARSCHAU/LOS ANGELES (ANP). De Pool Tadeusz Slusarski heeft zondag tijdens wedstrijden in Warschau het officieuze wereld- indoorrecord polsstokhoogspringen verbeterd en gebracht op 5,56 meter. Slusarski deed tijdens de internationale Poolse indoorkampioenschappen een geslaagde aanval op het wereldrecord, dat de Amerikaan Dan Ripley afgelopen vrijdag in Los Angeles van 5,52 op 5,54 meter had gebracht. De 22-jarige Ripley bewees in Los Angeles opnieuw dat hij voor de Olympische Spelen van Montreal net als de Pool tot een van de grootste favorieten moet worden gerekend. De Amerikaan had slechts drie sprongen nodig om op de korstondige officieuze wereldrecordhoog- te te komen. Hij begon op 5,03 meter, liet vervolgens 5,33 meter opleggen en sprong daarna eveneens in zijn eerste poging over 5,54 meter. Een week geleden had Ripley bij indoorwedstrijden 5,51 meter gesprongen. Hij verkeerde toen geruime tijd in de veronderstelling ziin prestatie van 9 januari (5,52 m) te hebben geëvenaard maar bij nameting bleek de lat één centimeter lager te hebben gelegen. 1 - - 6 •x*-. :'V Olympisch in zandt) 3.23.7 1.23.5, (ADVERTENTIE) '•****-'■ i te rriers Hatsuo Okubo, student aan de univer- siteit van de Japanse stad Daito, heeft zondag in Kyoto de achtste marathon in die stad gewonnen. Er deden 246 atleten mee. Okubo liep de 42,195 kilometer in 2 uur 16 minuten en 50,2 seconden. Twee de werd de Japanner Susumo Sato in 2.17.11,2. Derde was de Japanner Mitsuo Suzuki en vierde de Zuidkoreaan Kim Young Kwan. In het „De Morgenstond” in Den Haag noteerde Enith Brigitha een tijd van 8 minuten en 55.8 seconden, waarmee zij het nationale record met 3,5 seconden verbeterde. Het oude record stond met 8.59.29 sedert 15 februari op naam van José Damen. In Den Helder sneuvelden ook twee herenrecords. Zij kwamen op naam van Ronald Woutering- Hij verbeterde eerst het record op de 200 meter wisselslag tot 2 minuten en 12.0 seconden en kwam op de 200 meter vlinderslag tot 2 minu ten en 7.8 seconden. 32.70 pl 8.30 2.60 407.90. liter 17 Real >ach nooi voor trijd be- het aald voor ved- da- ;oge- het ge- het lalde antal divi- een 8 •g- is js: st- lag 46, van is de Sie- tem- >verd voor De- ngen Idaat 119 tegen met i ge- insen :hou- 6 g- is is: js: nd le J 7 1, In het dubbelspel waren de Nederlan ders, al zeker van de winst, minder geconcentreerd. Fok en Hemmes hadden in Kanderal en Sturdza hun meerderen, 4-6, 6-7. Volgende week in Zwitserland kunnen Sanders, Fok en Hemmes laten zien dat deze verrassende winst geen uitschieter is geweest. Wanneer de Westduitse deze hoogte had gehaald, was dat een verbetering met een centimeter van haar per soonlijk record geweest. In München Slusarski nam Ripley’s record na 2 dagen over Wouter Fok was kennelijk geïnspi reerd door zijn eerste zege in het enkel spel van vorige week tegen de Denen. Hij liet zich niet imponeren door het tactische spel van veteraan Sturdza, die achttien jaar ouder is dan de Hagenaar. De ex-Roemeense prins bleek nog altijd over een keiharde service te beschikken, waarmee Wouter Fok in de eerste set geen raad wist (3-6). De Nederlander pakte de zaak in de tweede set beter aan, kreeg meer vat op de „kogels” van ae Zwitser en wist op 4-3 diens opslag te doorbreken. Er volgde setwinst (6-4) en dat gaf hem voldoende zelfvertrou wen om goed door te gaan. De beslissen de set ging gelijk op tot 4-4 maar daarna drukte Fok met sterke opslag en gave passeerslagen door naar 6-4. Met name na de rust (ruststand 6-9) speelde de Nederlandse ploeg uitstekend. Dankzij het gelijke spel heeft Nederland een kleine kans behouden om bij het komende toernooi om het wereldkampi oenschap voor kwalificatie voor de Olympische Spelen in Montreal komt Oranje niet meer in aanmerking in de B-groep te kunnen spelen. Daaroe dient dan Spanje uit tegen Denemarken te verliezen, terwijl de Nederlandse ploeg op zijn beurt in Spanje moet winnen- TURNHOUT (Belga ANP). Lands kampioen Gaggenau heeft zaterdag in Turnhout de volleybalwedstrijd voor de kwartfinales van het Europese beker toernooi tegen het Belgische Turnhout verloren met 3-2. De setstanden waren 12-15, 15-10, 12-15, 15-8 en 15-9. HILVERSUM. Het hoofdnummer bij de draverijen in Hilversum, de Wil lem H Geersenprijs, werd gewonnen door Devin voor Speedy Volita. Daarmee was de race een groot succes voor trai ner Jan de Leeuw van stal Meijn uit Oost-Zaan, die beide paarden onder zijn hoede heeft. Henri Buitenzorg, die als favoriet was gestart, eindigde als derde, waarmee er een eind kwam aan een reeks van acht overwinningen. Nederlandse augustus De beslissende set bracht veel span ning en lange slagenwisselingen. Sanders bouwde een voorsprong van 5-3 op en had op 5-4, bij eigen service, alle troe ven in handen. Hij verknoeide de game en de strijd was weer geheel open (5-5). Louk Sanders: „Eindelijk met flair ge speeld”. In een wedstrijd voor het toernooi om de Eruopa Cup voor bekerwinnaars bij de dames, heeft de ploeg van Dyna mo Apeldoorn zaterdag in Modena kans loos verloren van Coma Mobili Modena: 3-0 (15-8, 15-2, 15-13). Het was de eerste wedstrijd uit de eerste ronde. De tweede ontmoeting wordt op 21 februari a.s. in Apeldoorn gespeeld. Door het polsstokhoogspringen en het hoogspringen duurde de wedstrijd in Los Angeles, die door 15.000 toeschouwers werd bijgewoond ruim vijf uur. Uiter mate spectaculair verliep het hoogsprin gen, waar wereldrecordhouder Dwight Stones (2,30 m) en Tom Woods op 2,23 meter overbleven. De twee Amerikanen hadden om op die hoogte te komen beiden hetzelfde aantal pogingen nodig. Later op de middag was Yolanda Ag- genbach in Den Helder weer sneller dan Enith Brigitha. Yolanda Aggenbach liet een tijd van 8.54.8 afdrukken. Gaggenau kon in de eerste drie sets de Belgen nog van zich afhouden, maar dat kostte zoveel inspanning, dat de kracht ontbrak om het werk af te maken. De Nederlanders maakte in de eerste set een achterstand van 9-12 goed en won nen met 15-12. Precies hetzelfde beeld gaf de derde set te zien, nadat Turnhout daarvoor via 15-10 de stand had recht getrokken. Maar Gaggenau kon de voor sprong van 2-1 niet vasthouden. Rot- tegen edase preco I) en vers. Louk Sanders had de moeilijke opgave de vrij sterke Petr Kanderal de Zwitserse kampioen eveneens te vers laan. Na zijn povere optreden een week geleden was er weinig vertrouwen. Het begin gaf de circa 300 toeschouwers echter direct hoop. Sanders forceerde na de vijfde game een doorbraak tegen de vroegere Tsjech, kwam op 4-2 en had zelfs kans op 5-2. Zijn ervaren tegen stander kwam na enkele slimme ballen De Belgen Eddy Merckx en Patrick Sercu hebben de leiding in de zesdaagse van Ant werpen. De Nederlandse volleybalkampioen bij de dames Van Houten-VCH, heeft in Helsinki de Finse kampioene Karhulan gemakkelijk verslagen: 3-0 (15-3, 15-4, 15-6). Het was de eerste wedstrijd in de tweede ronde van het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen. Over twee weken wordt de return gespeeld. Indien Van Houten-VCH deze wedstrijd ook wint heeft de nationale kampioene de halve finales bereikt. Daarin zal ver moedelijk de Zwitserse kampioene Uni Basel de tegenstandster zijn, die vorig jaar zeer overtuigend door Van Houten- VCH werd geëlimineerd. In een wedstrijd voor het vijf landen Wbytoernooi heeft Frankrijk zaterdagmid dag in het Parc des Princes In Parijs met 26-3 gewonnen van Ierland. De Zweden Blomqvist en Sylvan hebben met een Saab de rally „Boucles de Spa’’ gewonnen. Tom Okker werd in de halve finales van het toernooi van Richmond uitgeschakeld door de Amerikaan Gottfried. Hij verloor met 6-1 en 6-4. Gottfried komt in de finale uit tegen Arthur Ashe. spelend aanvoerder Ed van Breukelen weer een bijzonder tevreden man. „Fok en Sanders hebben sterk en gemotiveerd gespeeld. Wij zijn nog niet kansloos.” De Nederlandse bekerwinnaar vol leybal bij de heren, Bouwlust Orawi, heeft zaterdag in Dordrecht moeiteloos gewonnen van het Deense Middel vaart: 3-0. De setstanden waren 15-8, 15-5, 15- 8. Het was de eerste wedstrijd van de eerste ronde in het toernooi om de Europa Cup voor bekerwinnaars. De re turn vindt plaats op 21 februari a.s. 1 FC stond Dra- d en Er De Europese bokskampioen in het ban- tamgewlcht, de Fransman Daniel Trioulaire, zal op 3 april in Vigo (Span) zijn titel verdedigen tegen de Spanjaard Fernando Ber- nandez. DEVENTER (ANP). Nederland is *nog niet kansloos voor een goede klasse ring in de noordelijke groep van de tweede divisie in het toernooi om de Koning Gustaaf beker. Zondag werd te Deventer de Zwitserse ploeg (na drie wedstrijden nog ongeslagen) met 2-1 be dwongen. Dimitri Sturdza en Petr Kanderal hadden zowel in enkel- als dubbelspel nog niet verloren. Nederland won in Deventer beide enkelspelen en verloor het dubbel. Een week na de teleurstel lende nederlaag van Nederland in Don gen tegen Denemarken (1-2) was niet- Hattem is Nederlands kampioen zaalhoc key geworden. In de eindstrijd versloeg Hat tem HCKZ met 8-5. Wil de Vlam is als zesde geëindigd in de rit Lan Grande Motte-Besseges. China heeft de open tafeltenniskampioen- sehappen van Wales, dit weekeinde in Cardiff gehouden, volledig beheerst. Zowel bij de heren als dames zegevierden de Chinezen. De Engelsman Reg White heeft zijn twee de achtereenvolgende overwinning behaald in de strijd om het wereldkampioenschap in de Tornado-klasse. Een Dickson toer-caravan, ty pe 466 LT, uitgevoerd in alu minium beplating met inge brande kunstharslak. Deze caravan heeft dubbele ramen, een gasheater, een koelkast, 220/12V omvormer, een elek- tr. waterpomp en veel kast ruimte. Een geschenk ter waarde van 9.195,- van B.V. Caravan-Import Dick Wissink, Willeskop (bij Montfoort). Opeens vond ze echter Devin naast zich. Deze had zich de gehele race nog niet laten zien, maar kon door een flitsende eindsprint vanuit de achterhoe de nog bij Speedy Volita komen. Beide paarden gingen gelijk over de eind streep, zodat de finishfoto uitkomst moest brengen. Deze wees Devin aan als de uiteindelijke winnaar. De uitslagen van de gisteren op Hilversum gehouden draverijen: Priolaprijs (Eerste afdeling) 2000 m: Nil- son B (J. Wagenaar) 2.51.6 1.25.8, 2. Master Voorne. 3. Norwin. Niet gestart: Lelie Bonni en Nelly Fortuna. Winn 2.30 pl 1.70 3,- kopp 11.50 trio 52.50. I Uiteindelijk moest de tie-break de be slissing brengen. Sanders kwam met 6-3 voor, maar de winnende volley sloeg hij pas op 6-5. Sanders, die vrijdag de tweede partij van de tweekamp met Thung om een ABN-plaats met 5-7, 6-3, 2-6 verloor, voldaan na afloop: „Ik heb eindelijk weer eens met flair getennist.” werd UIrike Meyfarth kampioene met 1,92 m. toch langszij (4-4) maar na opnieuw service-verlies ging de set naar Sanders (6-4). De tweede set was duidelijk voor Kanderal. Hij verhoogde het tempo en had aan een doorbraak voldoende (3-6). DEN HELDER (ANP). Tijdens zwemwedstrijden om de Culligan-trofee is gisteren het Nederlands record op de 800 meter vrije slag dames twee maal verbeterd. Cor Vriend (PSV) heeft zaterdagmid dag op een parkoers in de omgeving van Kinderdijk de vijfde nationale Molen cross gewonnen. De Eindhovense lange afstandloper legde de 8000 meter af in 24 minuten en 24.4 seconden. De Belg Mare Smet, die de wedstrijd in 1975 op zijn naam bracht, eindigde met een ach terstand van 25 seconden als tweede. De derde plaats was voor Haico Scharn (Ciko ’66). De eerste plaats in de wedstrijd voor dames ging naar Riet Kruiswijk (AV ’40). Zij liep de 3000 meter in 9 minuten en 51.2 seconden. Jeannette Loois finish te op ruim twee seconden als tweede. op de 800 meter. Bijzondér spannend was de 3000 meter waarop zes lopers onder acht minuten bleven. De wed strijd werd gewonnen door Weigt (7.52,0) voor Orthmann (7.53,0) en Sensburg (7.53,4). Bij de Hongaarse indoprstrijd in Boedapest waren de springnummers bij de dames ook de beste onderdelen. Erika Rudolf sprong 1,86 meter hoog en Idliko Szabo won het verspringen met 6,60 meter. Het hoogspringen he ren leverde met 2,21 meter een zege op voor Endre Kelemen. Annie van Stiphout (HAC) en Sjaak Denis (Sprint) zijn zondag in St. Oeden- rode Zuidnederlands veldloopkampioen bij resp. de dames en heren geworden- Ondanks de ingevallen ooi was het parkoers in de Vresselse bossen uitste kend te belopen. De ruim 3000 toeschou wers zagen Sjaak Denis de 10.750 meter afleggen in 33 minuten en 33 seconden. Jo v.d. Hoogen (HAC) eindigde met bij na een minuut achterstand op de tweede plaats. Annie van Stiphout bleef na 3300 meter de Nederlandse kampioene Claire Spauwen (Achilles Top) zes seconden voor. De tijd van de winnares was 11 minuten en 27 seconden. In het begin van de race zag het er geheel niet naar uit dait Devin en Speedy Volita een rol van betekenis zouden gaan spelen. Speedy Volita ging bij de start in haar oude fout en sprong, terwijl Devin al snel afzakte naar de staart van het veld. VZ-. - w/. West-Duitsland heeft in Elverum zijn der de en laatste wedstrijd van de toernee door Noorwegen met 17-12 gewonnen van de Noor se nationale ploeg. In een zaalhandbal wedstrijd uit het Olym pische kwalificatietoernooi heeft Polen zondag met 50-11 van Groot-Brittannlë gewonnen. Mora Swift heeft in de kwartfinales van net toernooi om de Europese beker voor mndskampioenen met 15-8 gewonnen van HG Kopenhagen. Turnhout, dat in de beslissende set zijn grote man Jef Mol verloor, won de vierde set gemakkelijk met 15-8 en liep in de laatste snel naar 11-6. Op dat moment kréég Gaggenau even een ople ving. Mol, die een bal op zijn gekwetste hand had gekregen, werd vervangen en de Nederlandse ploeg maakte ogenblik kelijk gebruik van de consternatie bij de tegenstander. Het werd 12-9. Maar Mol verbeet zijn pijn en kwam terug in zijn team, dat ogenblikkelijk op veerde en Gaggenau geen punt meer toestond. Tatusca D’Avrilprijs 2440 iji: 1. Marinette (P. o«r.dt) 3.23.7 1.23.3, 2. Kora Marijke, 3. Lloyd. Niet gestart: Meindert O en Mio amore. Winn 4.60 kopp 41.40 super trio DORTMUND (ANP). UIrike Meyfarth heeft tijdens de Westduitse indoor atletiekkampioenschappen in Dortmund voor de beste prestatie ge zorgd. De Olympische kampioene hoogspringen van 1972 won haar spe cialiteit met 1,89 meter. Na haar geslaagde poging op deze hoogte liet UIrike Meyfarth 1,93 meter opleggen. Het bestuur van de Koninklijke Ne derlandse Athletiek Unie (KNAU) heeft de organisatie van de nationale atletiek kampioenschappen 1976 toegewezen aan Unitas in Sittard. De KNAU heeft ech ter aan de toewijzing de voorwaarde verbonden dat de kunststofbaan in Sit tard op tijd gereed is. Wanneer dat niet het geval is wordt de organisatie van de titelstrijd, die op 21 en 22 augustus wordt gehouden, toegewezen aan Sparta in Den Haag. Deze club kan dit jaar beschikken over een kunststofbaan. Sparta was in 1973 organisator van de Nederlandse kampioenschappen. Andere nationale kampioenschappen werden toegewezen aan! 8 mei: Amster dam: Nederlands kampioenschap mara thon. 8/9 mei: Papendal: Nederlands kampioenschap tienkamp. 15/16 mei: Papendal: Nederlands kampioenschap vijfkamp. 12/13 juni: Den Haag: Neder landse estafette kampioenschappen. 19/20 juni: Amsterdam: jeugdkampioenschappen- 21 Barendrecht: Nederlands kampioenschap 25 km. Van uitstekend gehalte was ook de 1,86 meter van de 17-jarige Brigitte Holzapfel en de 16-jarige Marlies Wilken, die achter Meyfarth resp. tweede en derde werden. Rita Wilden won de 400 meter dames in een uitstekende 52,28 seconden en Eva Wilms stootte 18,82 meter met de kogel. Bij de heren boekte Paul Well- mann met 1.47,2 een Westduits record Speedy Volita wist echter binnen een paar ronden de bij de start opgelopen achterstand goed te maken en nestelde zich achter leider Lido Buitenzorg. Bij het uitkomen van de laatste bocht nam Speedy Volita zelfs de leiding en het zag er naar uit dat ze als eerste over de meet zou gaan. Priolaprijs (Tweede afdeling) 2000 m: 1. Nellie Windspiel (L. Schoonhoven) 2.51.5 1.25.8, 2. Nel Noorlandia, 3. Mianka. Niet gestart: Norlanda. Winn 4.70 pl 1.90 1.20 kopp 3.60 trio 69,-. Hans van Marwijk (Velp) won in Amster dam een wedstrijd voor de strijd om het Nederlands kampioenschap motor-trial. Het internationale rolhockeytoernocri Darmstand (W-Dld) leverde een zege op voor het Nederlandse HC Den Haag. In Kampala had de Braziliaanse voetballer Pele een ontmoeting met president Idi Amin van Oeganda. Er werd vooral over sport gesproken, waarbij Amin herinneringen op haalde aan de zestiger jaren dat hij zwaarge wicht bokskampioen van het Oegandese leger was. Omdat zij ook evenveel foutsprongen hadden, was een barrage nodig om de winnaar aan te wijzen. Na 2,23 meter ging de lat eerst naar 2,28 meter. Op die hoogte faalden beiden. De lat ging toen weer terug naar 2,23 m, een hoogte die zij opnieuw haalden. Vervolgens werd weer 2,28 meter opgelegd. Opnieuw faal den beiden. Daarna werd reglemen tair gesprongen op 2,18 meter. Woods haalde die hoogte in zijn eerste poging terwijl Stones niet slaagde. Drie niet-Amerikanen maakten in Los Angeles indruk. Guy Drut, de Franse wereldrecordhouder op de 110 meter ho ren, versloeg op de 60 yards horden in 7-02 seconden de Amerikaan Clim Jack- son (7.04). De Jamaicaan Don Puarrie, met 19,8 Seconden mede-wereldreeord- houder op de 200 meter, was de snelste sprinter. Hij won de 60 yards in 6.1 seconden voor de Zweed Garpenborg, die dezelfde tijd realiseerde. De Nieuwzee- lander Rod Dixon won de loop over 1 mijl in 4.00.2 voor de Amerikaan Paul Cummings, die zeventiende seconde later finishte Vier kogölstoters bleven ruim boven de 20 meter. De Amerikaan Mac Wilkins zegevierde met een nieuw persoonlijk record van 20,84 meter voor wereldre cordhouder Al Feuerbach (20,71 m) en de Engelsman Geoff Capes, die 20,69 meter haalde. De vierde plaats was voor de Zweed Hans Hoglund met 20,40 me ter. De Amerikaanse Debbie Laplante heeft zaterdag tijdens wedstrijden in Louisville het wereld indoorrecord op de 70 yards horden, dat met 8.8 seconen in handen is van haar landgenote Mamie Rollins, geëvenaard. Een goede prestatie kwam op naam van Peter Schmock (Vst), die het kogelstoten won met 20,68 meter. Geoff Capes (Eng) bezette de tweede plaats met 20,55 mter. Dave Ro berts (Vst) sprong met de polsstok over 5,36 m. In Pocatello won Dan Ripley, daags nadat hij in Los Angeles het wereldrecord indoor op 5,54 had ge bracht, het polsstokhoogspingen met 5ê41 m. Randy Benson zorgde met 47.8 seconden voor de beste werelseizoenpre- satié op de 440 yards- HEERLEN (ANP(. Een gehavende Nederlandse heren-zaalhandbalploeg het team moest een viertal spelers wegens blessures missen heeft in de uitverkochte (900 toeschouwers) Heer- lense sporthal „Varenbeuk” voor een uitstekende prestatie gezorgd door tegen de Denen een gelijkspel van 17-17 te behalen. Cor Vriend: op weg naar triomf in Molencross. Parisienprijs 2920 m: 1. Mascotta (G. Gom- mans) 4.17.5 1.27.6, 2. Libre van Voorne, 3. Magne N. Niet gestart: Monte Carlo. Winn 2.80 pl 1.20 1.60 1.50 kopp 10.70 TRIO 67.30. Hairos II prijs 1600 m: 1. Karla Pluto (M. van Leeuwen) 2.09.0 1.20.6, 2. Myrly Terraise, 3. klaus Olivier. Winn 5.40 pl 2.60 1-80 kopp 6.00. Willem H Geersenprijs 2000 m: 1. Devin (G. Gommans) 2.41.2 1.20.6, 2. Speedy Volita, 3. Henri Buitenzorg. Winn (2-7) stal) 2.50 pl 1.60 1.20 1.10 kopp 31.50 trio 283.30. Amateurwinterkampioenschap VI 2000 m: 1. Henri van Wendy (N. Calis) 2.44.2 1.22.1, 2. Korry Buitenzorg, 3. Gerardus O. Winn 2.50 pl 2.30 5.20 kopp 22.50. Spencer Hollandiaprijs 2020 m: 1. Mystery (G. Kolman) 2.50.7 1.25.4, 2. Marjolino, 3. Jilles Hanover. Winn 9.60 pl 4.- 6.30 2.50 kopp 55.80 trio 1.548,30. Barones Spencerprijs 2020 m: 1. Ottilia S (W. van Dalen) 2.58.3 1.29.2, 2. Oostster G, 3. Nicole D’Or. Winn 2.20 pl 2.10 1.90 2.40 kopp 3.80. Totalisatoromzet 493.034,-. Supertrio Tatsuca d’Avrilprijs 1. no. 2 (Ma rinette), 2. no. 1 (Korea Marijke), 3. no. 3 (Lloyd). Uitkering: 407.90. H:

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 15