Regering weigert uitbreiding opdracht commissie Pr Goedkope grap Koekoek ITT betaalt Suriname Jo 250.000 Al dollar boete he Nieuw stadhuis Amstelveen Milieu-wetgeving moet opnieuw worden opgezet Bezetting KPA Eindhoven I 2 i Militairen krijgen overwerk per 15 maart gecompenseerd opgeheven s dit ff. lp. xu 14 februari (a.s. zaterdag!) valentijndag Onveranderd slot- geschiedenis” in VS Plan minister Vorrink Presidentskandidaat O Rotary treedt terug „Maand van zwarte Steeds meer landen bij omkopingen betrokken Templeton-prijs voor Belgische primaat dividend Robeco WOE Grafschennis Kievitsbloemen Integriteit Notarissen duurder Italië Corruptie Ford Zuid-Afrika Weisbrod Misdaad Antiquiteiten Cipier weg Gelede bussen Weer arrestatie Toeval B ri AP Schr woor ervai (VVI aang prod gooit tal? is dï E SE kï Ï5 E* z zzw zzw z zw z zzw zzw z zzw w ono w.stil w wzw zw w.stil wnw zw W.stil wzw w w.stil wnw 7 zw w.stil w.stil w.stil w.stil w nnw w.stil wzw 5 no nnw zzo zo zw z z nno 13 20 16 (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De regering wijst het idee af, om de commissie die de beschuldigingen tegen prins Bernhard gaat onderzoeken, ook opdracht te geven een onderzo ek in te stellen 'naar de hele gang van zaken rond de Nederlandse vliegtuigaankopen in het verleden. Minister-president Den Uyl zei dit gistermiddag in de Tweede Kamer, die kort debateerde over de brief van de regering waarin de commissie van onderzoek wordt be kendgemaakt. (Van onze parlementsredactie) aldus van medeplichtigheid worden Frank i (Van onze parlementsredactie) T’ 11 12 0 ADVERTENTIE 3 1 1 0 'a 20 0 O, o 1 o n Fleurig Fleurop Boeket hèt teken van vriendschap! Aberdeen Athene Las Palmas New York Tel-Avlv Tunis 9 3 15 15 18 12 9 13 11 1 1 2 0 2 1 0 2 9 3 11 0 2 5 2 2 0 9 Fleurop Interfloragarandeert uw bestelling. Koninginnegracht 135. De.n Haag we kondigde dit aan tijdens het debat over de wet chemische afvalstoffen in de Eerste Kamer. voor Robeco. NS-dochter West-Nederland heeft bij Mercedes chassis besteld voor acht extra lange gelede bussen, die nog dit jaar op de zeer drukke streeklijn Zoetermeer- Den Haag dienst zullen gaan doen. De gelede bus met een „harmonica” tus sen beide delen is een ongebruikelij ke verschijning op de Nederlandse we gen. De gelede bussen bieden plaats aan 160 passagiers- Een standaardbus heeft doorgaans ruimte voor plusminus negen tig passagiers. Een standaardbus kost anderhalve ton, een gelede twee ton. De Amsterdamse politie heeft gister nacht in een garagebox ir. Amsterdam- West bij toeval 150 kilo hasj en een kilo cocaïne gevonden. De politie deed haar ontdekking toen ze op onderzoek was uitgegaan na een mededeling van een inbraak in vier garageboxen. Toen de agenten in de Van Alkemadestraat aan kwamen, zagen ze nog net twee inbre kers wegrenen. Toe die e1 houdt gewoi mes, gehas brach De staat, veroc hij t’ beerd result zoek Brits, gen, plaat: ident vastg word Op ont? tere dt Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zürich W«« ht binnen- «n kulinnlniMi ALJ litie 1 zonda geplet Alrne 67-jai moort de m De hoogt land Dank Kame grote ander beïnv de op had 1 tegen vaste stand wist voork YF-1 sault. Botte 67-jai bover Om ger x kwan kert vankt Vol Botte: derge 1 -5 8 3 14 3 0 7 7 11 0 1 5 -2 0 7 1 1 3 2 8 M3 ÏS G 0 3 4 2 2 0.4 4 1 2 5 0 0 2 2 5 5 £2 1 0 0 Op een begraafplaats in Rotterdam is een groot aantal grafschendingen gecon stateerd. Van vijftig graven werden de zerken, ornamenten, beelden en portret ten beschadigd of vernield. Bij de VVDM reageerde men gisteren niet al te enthousiast. VVDM-voorzitter Theo de Roos: „Wij hadden er min of meer op gerekend maa zitten e toch niet zo om te juichen. We wijzen erop dat dit een absoluut minimum is Deze regeling blijft sterk achter bij de voor stellen die door ons en de ande: belan genverenigingen vorig jaar zijn gedaan. Er is bij ons geen reden vo >r een al te grote tevredenreid”. De kandidatuur van de Oostenrijker was voor de Nederlandse Rotary clubs onaanvaardbaar. Zij hebben dan ook met „veel voldoening” kennis genomen van Wicks terugtrekking. Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbrück Lissabon Kopenhagen zw. bew. Locarno --- - Londen Luxemburg zw. bew. geheel bew. licht bew. regen onbew. geheel bew. half bew. regen geheel bew. sneeuw sneeuw motregen Casa Blanca zw. bew. zw. bew. zw. bew. half bew. half bew. 7 8 6 7 0 7 6 8 5 6 5 6 9 13 4 13 6 Binnenkort kent Nederland geen ci piers meer. De minister van Justitie vindt dat die aanduiding van een ambte naar die op gedetineerden past, „niet meer passend in het hedendaagse spraakgebruik is”. Daarom wil hij het woord schrappen uit de laatste wetstek sten waarin het nog voorkomt. Onderzoek blijft beperkt tot rol Prins Bernhard WASHINGTON (AFP). De Ameri kaanse president, Gerald Ford, heeft gis teren de zwarte bevolking hulde bewe zen voor haar bijdrage aan de geschie denis van de Verenigde Staten door februari uit te roepen als „maand van de zwarte geschiedenis”. Van de viering van de „maand van de zwarte geschiede nis willen wij profiteren om de te vaak miskende verrichtingen van de zwarte Amerikanen in onze geschiedenis te eren”, aldus Ford. Hij voegde eraan toe dat de laatste 25 jaar eindelijk een belangrijke vooruitgang is geboekt wat betreft de integratie van de zwarte be volking in het nationale leven. De notarissen mogen hun tarieven met zes percent verhogen. Hiermee wordt gedeeltelijk tegemoetgekomen aan de kostenstijgingen in de afgelopen jaren, aldus het ministerie van Economische Zaken. Alleen indien het onderzoek daar aan leiding toe mocht geven, moet de com missie nagaan of bij de beslissing over het plaatsen van vliegtuigorders door Nederlandse overheidsinstanties sprake is geweest van beïnvloeding als gevolg van laakbare activiteiten van vliegtuig- fabrikanten. De heer Wiegel (VVD) vroeg of deze taakstelling betekent dat het onderzoek ophoudt als de prins door het onderzoek wordt vrijgepleit. Van Thijn (PvdA) zei dat zijn fractie het recht van de Kamer om eventueel zelfstandig een onderzoek naar de Nederlandse vliegtuigaankopen in te stellen, niet aangetast wil zien. De PSP’er Van der Lek zei dat de commis sie „als ze alleen de rol van prins Bernhard mag onderzoeken, niet ver zal komen”. Volgens premier Den Uyl heeft de regering tot deze formulering besloten „omdat op grond van de verklaringen die zijn afgelegd tegen geen andere per sonen beweringen zijn ingebracht. Ik heb er bezwaar tegen om de gedragingen Al eerder had het bestuur een aantal andere eisen ingewilligd met betrekking tot de verbetering van het gebouw waarin de school is gehuisvest. Het schoolgebouw werd maandag 2 februari door de leerlingen, bezet. Zij hadden ernstige bezwaren tegen de staat waarin hfet gebouw verkeerde. Van 1958 tot 1962 had hij als advocaat in dienst van Lockheed en in opdracht van die maatschappij „verschillende be dragen gestort op Zwitserse banken waarbij werd gezegd dat Lockheed op dracht zou geven hoe dat geld moest worden gebruikt. „Die opdracht is niet gekomen maar ik ben er vast van over tuigd dat het geld niet bestemd was voor prins Bernhard”, aldus Weisbrod. EINDHOVEN (ANP). Gisteravond is een einde gekomen aan de bezetting van het gebouw waarin de havo-top van de Katholieke Pedagogische Academie in Eindhoven is gehuisvest. Het schoolbe stuur is akkoord gegaan met de formu lering van de eis ten aanzien van een vervangend schoolgebouw zoals die was opgesteld door de leerlingen. Vooruitzichten voor vrijdag: Wisselvallig en weinig verandering in temperatuur. Aantal uren zon: 0 tot 4, minimum tempera tuur omstreeks: 3 graden, maximum tempera tuur omstreeks: 6 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 60 percent, kans op een geheel droog etmaal: 30 percent. WEERRAPPORTEN AMSTERDAM. De Oostenrijkei dr. W. Wiek uit Klagenfurt heeft zich te ruggetrokken als kandidaat voor het presidentschap van Rotary International- Over deze kandidatuur waren moeilijk heden gerezen met het oog op Wicks oorlogsverleden en diens lidmaatschap van de NSDAP, aldus een mededeling van Rotary Nederland. moeten bestaan uit vertegenwoordi gers van alle politieke partijen, veer tien mensen dus.” Koekoek vond dat men maar beter „mensen uit de praktijk had kunnen nemen, zoals de heren Roolvink, Schmelzer en Hoogendijk”. Zoals be kend kwamen deze mensen in het nieuws omdat zij enkele jaren tien duizend dollar per jaar hadden ont vangen van de oliemaatschappij Gulf in ruil voor adviezen. Volgens hem was het lidmaatschap van zo'n com missie toch alleen maar een middel om fijne reisjes naar het buitenland te kunnen maken. geheel bew. geheel bew. regenbui regen Jeh. bew. geh. bew. regenbui zw. bew. regen Koekoek verklaarde eerst geen en kele waarde te hechten aan een der gelijk onderzoek. Bovendien vond hij dat de commissie van onderzoek niet breed genoeg was samengesteld. „Een echt onafhankelijke commissie zou Bij uitkering in contanten bedraagt het totale dividend over 1975, in aan merking nemend dat in oktober al een interimdividend van 7,40 betaalbaar werd gesteld, onveranderd f 12,60. Staatssecretaris W. Mjeijer van CRM is yan plan de kievitsbloementerreinen langs de rechteroever van het Zwarte Water onder Hasselt aan te wijzen als beschermd natuurmonument. Door de grote variatie in terreingesteldheid ko men daar levensgemeenschappen naast elkaar voor die in overeenkomstige ge bieden niet of nauwelijks in eikaars nabijheid worden aangetroffen, aldus een mededeling van CRM. Het natuur monument ontleent zijn grootste waarde aan het massaal voorkomen van de kie vitsbloem. Het drugteam van de Rotterdamse re cherche heeft een nieuwe arrestatie ver richt in het pas ontdekte drugcomplot. Nadat maandag twee mannen waren aangehouden, werd gisternacht een 30- jarige Rotterdammer aangehouden. De politie blijft weigeren in het belang van het onderzoek details bekend te maken over de handel in drugs. De Zwitserse advocaat Weisbrod heeft gisteren gezegd dat hij haast 20 jaar geleden betalingen heeft verricht uit naam van de Lockheed Aircraft Corpo ration en dat hij er vast van was overtuigd dat niets van dat geld bestemd was geweest voor prins Bernhard. „Ik heb geen geld betaald of op een andere manier doen toekomen aan prins Bern- hard in opdracht van Lockheed”, aldus de heer Weisbrod. van personen te onderzoeken waartegen geen beschuldigingen zijn geuit. Buiten wat gesteld is in de verklaringen voor de commissie-Church beschikken we niet over enige concrete aanwijzing die een onderzoek zou rechtvaardigen naar de vliegtuigaankopen in de jaren ’60”. Den Uyl voegde daar wel aan toe dat, mocht de commissie bij haar onderzoek op andere namen stuiten, het onderzoek natuurlijk wel in die richting kan wor den uitgebreid. De regeling was aanvankelijk uitge steld in het kader van de a.gehele be vriezing van de arbeidsvoorwaarden (de brief van Boersma). Zowel van de zijde van de militairen zelf als van de vaste kamercommissie voor defensie was men zeer ontevreden over dit besluit. De commissie wilde Vredeling zelfs door een motie dwingen de 32 miljoen gulden ie vodor deze zaak op de begroting stonden, toch uit te geven. De VVDM kondigde zelfs harde acties aan als de regering zich niet aan de toezeggingen zou houden. Dat leidde tot telegrammen van de legerleiding waarin de soldaten werden gewaarschuwd dat acties tot straffen zouden kunnen leiden. In een Zuiditaliaanse stad heeft de politie voor naar schatting zes miljoen dollar aan archeologische schatten in beslag genomen en in verband hiermee twee jonge mannen gearresteerd. De buit munten, vazen, juwelen en beeldjes was vermoedelijk afkomstig van illegale opgravingen in het zuiden van Italië. De Italiaanse minister van binnen landse zaken, Luigi Gui, wiens naam door de pers is genoemd in verband met de door Lockheed betaalde steekpennin gen, heeft gisteren verklaard dat hij in het bezit is van het verslag van de subcommissie van de Amerikaanse se naat die een onderzoek naar deze om- koopaffaire heeft ingesteld en dat dit rapport geen enkele duidelijke aanwij zing tegen zijn persoon bevat. „Alle geruchten van de afgelopen dagen”, al dus minister Gui, „zijn gebaseerd op een intern rapport van Lockheed, dat wat de belangrijkste passages betreft, \yol door halingen en verbeteringen zit Slechts één keer.”, zo zei Gui, „wordt er naar fhijn piersooh verwezen, maar de ^chro nologische en technologische tegenstrij digheden” maken deze verwijzing vol strekt willekeurig”. Volgens de Italiaanse pers dateert het „Lockheed-schandaal” in Italië uit de jaren 1970-1971. Lockheed heeft te ken nen gegeven dat zij toen geldbedragen heeft uitgekeerd aan „een minister van Defensie en een ex-minister” om veertig vrachtvliegtuigen van het type Hercules in Italië te kunnen verkopen. De Amerikaanse vliegtuigfabriek Lockheed heeft ruim 110.00 dollar aan steekpenningen betaald aan Mexicaanse functionarissen ter bevordering van de vliegtuigverkoop, zo meldt de New York Times. De krant zegt deze inlichtingen te hebben uit Lockheed-documenten die ter beschikking zijn gesteld aan de sub commissie van de senaat voor de multi nationals. De Zweedse parlementaire ombuds man onderzoekt of de commandant van de Zweedse luchtmacht, generaal Dick Stenberg, steekpenningen heeft aangeno men van Lockheed. Dit h eeft de om budsman, Gunnar Thyresson, gisteren meegedeeld. De ombudsman zei binnen kort een verklaring te verwachten van de Parijse agent van Lockheed. De socialistische partij in Japan, een van de grootste oppositiepartijen, heeft gisteren geëist dat ex-premier Kakoeei Tanaka en twee vroegere hoge rege ringsfunctionarissen worden opgeroepen om vragen te beantwoorden over het Lockheed-schandaal voor een parlemen taire commissie. Het onderzoek is in Vredeling was voor het al of niet toekennen van de compensatieregeling Niet alle leden waren even tevreden met de keuze van de drie onderzoekers. De communist Bakker zei dat deze men sen figuren zijn uit het politieke leven van de tijd toen de vliegtuigaankopen plaatsvonden. „Er is geen sprake van een politiek onafhankelijk denken. Er is geen garantie dat deze zaak ook inder daad tot op de bodem wordt uitgezocht”. Overigens zei premier Den Uyl dat er bij de regering voldoening bestond over het feit dat de genoemde drie personen het verzoek om de commissie te vormen hebben aanvaard. „Door hun keuze wordt voldaan aan de eerste normen op het terrein van onafhankelijkheid en integriteit. De heren kennen elkaar in het geheel niet persoonlijk”. Bij de keuze van de drie commissiele den is de regering uitgegaan van een politieke verdeling. De drie leden verte genwoordigen de drie grote politieke stromingen. Donner is christen-demo- craat (AR), Holtrop liberaal en Peschar socialist. Zij zijn echter geen van drieën nog betrokken bij het actieve politieke leven. Wel vertegenwoordigen zij drie disciplines, die bij dit onderzoek uitmun tend van pas komen: Donner is jurist, Holtrop een economisch deskundige, ter wijl Peschars kwaliteiten op het finan ciële vlak liggen. De voorzitter van de Communistische Partij Nederland, Hoekstra, heeft giste ren een verklaring uitgegeven, waarin hij stelt, dat het onmogelijk is prins Bernhard te handhaven in zijn functie van inspecteur-generaal van ,de Neder-., landse strijdkrachten. De regering dient zich, aldus Hoekstra, hiervan bewust te zijn ëh dienovereenkomstig besluiten te nemen. Zon op 8.03 uur onder 17.46 uur Maan op 14.18 uur onder 5.28 uur Waterstanden IJmuiden Hoogwater 0.43 uur en 13.11 uur Laagwater 8.39 uur en 21.17 uur DEN HAAG. „Een goedkope grap”. Zo noemde Tweede Kamer voorzitter Vondeling gisteren de op merkingen van Koekoek (Boerenpar tij) in de discussie over het onderzoek naar de beschuldiging tegen prins Bernhard. DEN HAAG. Minister Vorrink (Mi lieu) heeft gisteren nieuwe opzetten voor de milieuwetgeving aangekondigd. Zij wil een raamwet maken, waarin voor verscheidene grote milieuproblemen een uniforme regeling wordt getroffen voor het vergunningenstelsel, de inspectie, de inspraak en beroep, de informatieplicht en de effectrapportage. De bewindsvrou- Na de theepauze werd in de Tweede Kamer gedebatteerd over de affaire- Lockheed. Hier staat Kamervoorzitter Vondeling nog even na te praten met de A.R.-Kamerleden Roolvink en Schakel. Kort tevoren had het Boerenpartij - Kamerlid Koekoek (rechts voorgrond) gesuggereerd dat Roolvink als „deskun dige” beter in de commissie had kunnen zitten die de rol van prins Bernhard in de Lockheed-affaire moet onderzoeken. Zoals bekend kwam de heer Roolvink enige tijd geleden in opspraak toen be kend werd dat hij betaald adviseur van het olieconcern Gulf was geweest. Volgens een onderzoek van de Univer- siteit van Zuid-Afrika wonen er in dit land momenteel zesmaal zoveel Afrika nen als blanken- De bevolking telde eind ’74 bijna 25 miljoen zielen. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG. Minister Vredeling van Defensie heeft besloten de compensatiere geling voor overmatige werktijden van militairen toch doorgang te laten vinden. Hij deelt in een brief aan de Tweede Kamer mee dat de regeling met ingang van 15 maart zal worden ingevoerd. De minister zei, dat langs deze weg de gevreesde versnippering van de milieu wetgeving kan worden voorkomen. „O- ver de onderwerpen die ik in de raam wet opgenomen wil zien zullen bij elk wetsvoorstel moeilijkheden komen als zij niet in één keer worden geregeld”, aldus mevr. Vorrink. De minister zegde toe, dat zij bij het toepassen van de wet chemische afv 1- stoffen het parlement regelmatig op de hoogte zal houden van toepassing van de algemene maatregelen van bestuur, die er bij het „invullen” van deze wet zullen komen. Zij deed dit op verzoek van senator Franssen, die namens de drie christen-democratische partijen sprak. Franssen vroeg de minister aandacht te besteden aan de concurrentiepositie van het Nederlandse bedrijfsleven, die in gevaar komt als de wet te theoretisch wordt toegepast. „Met de doelstelling van de wet ben ik het eens maar in de wijze waarop de wet wordt uitgevoerd en het tempo waarin, zitten nog wel enkele meningsverschillen”, aldus Frans sen. De senaat ging zonder hoofdelijke stemming akkoord met de wet. AMSTELVEEN (ANP). De eerste paal voor het nieuwe Amstelveense ge meentehuis zal begin volgend jaar de grond in gaan. De verwachting is, dat medio 1980 ongeveer 450 ambtenaren het gebouw zullen betrekken. Volgens burgemeester Beelaerts van Blokland, die gistermiddag een toelich ting op het bouwplan gaf, is met de nieuwbouw circa 36 miljoen gulden ge moeid. Berekeningen van enkele jaren geleden lieten nog bedragenvan achte reenvolgens 16,5, 20,7 en 30 miljoen gul den zien. Twee Iraanse hoofdambtenaren zijn ontslagen en zullen gerechtelijk wor den vervolgd wegens corruptie. Zij zouden mede schuldig zijn aan het zoge naamde „suikerschandaal”, dat Iran 45 miljoen dollar heeft gekost. Daarbij werd in Iran suiker ingevoerd tegen een prijs die boven die van de wereldmarkt lag. Twee vertegenwoordigers van de Britse firma, die de suiker leverde, zul len wegens vervolgd. Vrjjwel alle woordvoerders in de Kamer vroegen zich af of een onderzoek naar de vliegtuigaankopen in het algemeen niet gewenst is. Men vond de opdracht aan de onderzoekcommissie te beperkt. In de brief van de regering staat uitdrukkelijk dat een onderzoek ingesteld moet worden naar de juistheid van de verklaring die vorige week voor de Amerikaanse senaats- commissie-Church zijn afgelegd, „voorzover prins Bernhard daar in is bedoeld dan wei indirect ter sprake gebracht”. PARAMARIBO (ANP). Het Amerikaanse telecommunicatiebedrijf Internationaal Telephone and Tele graph ITT zal Suriname een boete betalen van 250.00 dollaar wegense vroegtijdige beëindiging van haar te lecommunicatiebedrijf in Suriname. Dit is in Paramaribo bekendgemaakt. Vorige maand werd onverwacht het ITT-telecommunicatiebedrijf in Suri- natne gesloten. Het personeel werd op staande voet ontslagen en de machi nes werden ingepakt en naar het vliegveld Zanderij bij Paramaribo ge bracht. De Surinaamse overheid legde daarop beslag op de machines en op ander ITT-goederen en eiste naast de boete een schadevergoeding „we gense alle gevolgen van de vroegtijdi ge beëindiging van het bedrijf.” ITT zal volgende week laten weten of het deze schadevergoeding ook zal beta len. NEW YORK (AFP). Aan kardinaal Joseph Suenens, primaat van België, is gisteren de prijs van de Templeton- stichting toegekend voor zijn werk ten gunste van de godsdienst. De jury voor de toekenning van de prijs, waaraan een geldbedrag van 80.000 dollar (ruim 200.000 gulden) verbonden is, verklaarde dat kardinaal Suenens „een opmerkelij ke bijdrage heeft geleverd voor het bin nen het bereik van de moderne mens brengen van de godsdienst in een tijd perk van verwarring en twijfel.” De Templeton-prijs werd in 1972 door de Presbyteriaanse Amerikaanse financier John Templeton ingesteld. ROTTERDAM (ANP). Rotter- damsch Beleggingsconsortium (Robeco) stelt voor over 1975 opnieuw drieëneen derde percent in aandelen ten laste van de agio-uitkering vast te stellen als slot dividend. Ten behoeve van aandeelhou ders die een uitkering in contanten pre fereren boven een uitkering in aandelen wordt voorgesteld tot en met 30 septem ber 1976 een onveranderde contante slo- tuitkering van 5,20 ten laste van de algemene reserve alternatief te stellen de uitkering in aandelen, handen van de begrotingscommissie het Japanse lagerhuis. De commissie zal op 16 en 17 februari tenminste acht getuigen horen over de affaire van de Lockheed-steekpenningen. m e ZZO 8 DONDERDAG 12 FEBRUARI 1976 Zon- en maanstanden afhankelijk van zijn collega Boersma van Sociale Zaken. Deze heeft nu in overleg met de Stichting van de Arbeid laten weten dat de regeling toch mag worden ingevoerd. - 1 -7 o.i 1 0.3 1 1 A’dam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven geh, Den Helder Luchth. Rtd. zw. bew. Twente Vlissingen Zd. Limburg licht bew. zwaar bew. Barcelona geheel bew. regen onbew. zwaar bew. onbew. zwaar bew. sneeuw regen motregen licht bew. onbew. zw. bew. zw. bew. De Amerikaanse president, Gerald Ford, veroordeelt „ten sterkste” uitbeta lingen door Amerikaanse ondernemingen aan buitenlandse regeringsfunctionaris sen. Ford heeft voorts een herziening bevolen van de wetten die dergelijke bedrijven in het buitenland beschermen, zo heeft een woordvoerder van het Wit te Huis gisteren bekendgemaakt. De Amerikaanse senator Church, voorzitter van de onderzoek commissie van de senaat voor buiten landse betrekkingen, heeft gisteren voor gesteld een internationale conferentie bijeen te roepen om een eind te maken aan het betalen van steekpenningen in ruil voor winstgevende vliegtuigverko- pen. Volgens Church kan een internatio nale overeenkomst dergelijke zaken voorkomen. Volgens de New Yorkse politie heeft de misdaad verleden jaar een record hoogte bereikt. De politie kreeg kennis van 581.247 ernstige delicten, bijna twaalf percent meer dan in ’74. Er werden 83.190 diefstallen en geweldda den op straat gepleegd en 1.675 moorden.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 2