Vandaag geen voetbal GEDEGEN KÜR VAN HAMILL Storholt en Kondakov leverden schitterend gevecht Nederlanders nu uit ziekenboeg Adelaars van de skisport NU „SLECHTS” ZILVER Oranje begint VOOR MITTERMAIER Bijna ruzie Pfrommer en arbiter Kapitonov I tegen Ijsland OFFICIEEL PROTEST LEEUWENHOEK SCHANSSPRINGEN Olympische winterspelen 1 13 ZATERDAG 1 4 FEBRUARI 1 9 76 SPORT >...A Diskwalificatie ;r (Van onze speciale verslaggever) ad O* Nog niet gebeurd Verbluffend Windvlaag 1 INNSBRUCK Het gedrag van Hans van Helden blijft onberekenbaar. Niemand had bijvoorbeeld verbaasd hoeven op te kijken als de eigenzin nige schaatser, nadat zijn kans op het goud was vernietigd, het olympische ijsstadion woedend zou hebben verlaten zonder acht te slaan op een even tuele dopingcontrole. Maar Hans van Helden, die juist op de 1500 m zijn grote slag had willen slaan, nam zijn nederlaag (gelukkig) uiterst sportief op. „Woensdag na de 5000 m was ik erg kwaad, maar nu ben ik toch wel blij met het brons. We hebben onder gelijke omstandigheden gereden en ik heb gewoon van iemand verloren die harder reed. Zo gaat dat nu een maal in de sport en dat accepteer ik volledig”. Imponerend it De Leeuw had geen kans (Van onze speciale verslaggever) boosheid trillende Leeuwen- Jan Egil Storholt HANS VAN HELDEN het de SPOOT 4 Op muziek van een Italiaanse polka en een Russische dans riskeerde zij welis waar geen drievoudige sprong maar stel de er een reeks van andere moeilijke sprongen en sprongcombinaties tegeno ver alsmede drie prachtige pirouettes. „Maar”, zegt de vroegere wereldkam pioen Sepp Brandt uit Inssbrück, „de afdaling is veel gevaarlijker. Bij een sprong van de schans is het risico net zo gering als bij een reis in een Jumbo Jet. Ongelukken gebeuren alleen door fouten DEN HAAG (ANP) De KNVB heeft alle wedstrijden voor de zaterdagamateur- kompetitie en de C-elftallen beetaald voetbal voor vandaag afgelast. Ook alle afde lingen van de KNVB hebben de wedstrijden voor vandaag af gelast. Verder z|jn voor morgen alle wedstrijden voor de amateur-kompetitie afgelast in de distrikten Noord en Zuid II. Ook de afdelingen Friesland. Drente, Groningen, Lim burg, Arnhem, Gelderland, Twente, Zwolle, Nijmegen, Dordrecht, Gouda en Noord- Holland hebben hun wedstrijden voor morgen afgelast. Uit zijn woorden en houding blijkt een. bepaalde berusting in het noodlot dat Van Helden in Innsbruck heeft ach- De eindstand! 1. Dorothy Hamill (Vst) plaatscijfer 9, 193,80 punten. 2. Dianne de Leeuw (Ned) 20 190,24. 3. Christine Errath (Odl) 28 188,16. 4. Anett Poetszch (Odl) 33 187,42. 5. Isabel de Navarre (Wdl) 59 182,42. 6 Wendy Burge (Vst) 63 182,14. wel :eel in wel jna ko- een ede de dus den een een kun na- het an- »te lOt en iet ils jrs ua i.j- en en. sti- m? ja. md er- is. dit ie- ne )pt de iet ,on Lde ar de 10g ia- zit is, ct ig in en •t: is et k- iet n- en eb el n it et et n at 1- et si te at Is ie lit ie ft es ;n is, j.»» converstaitie mogelijk. Dat is toch te gek om los te lopen. Maar ik laat me niet afschepen. Vanavond wil ik hem beslist nog spreken, dan moet er maar een tolk bij komen”, aldus een geëmotioneerde Leeuwenhoek. Het is overigens nog onzeker of het in de Zweedse havenstad tot een revanche tussen de Amerikaanse en de Neder- landse-Amerikaanse zal komen, omdat beiden of een van beiden wellicht al eerder voor de verleiding van een lucra tief contract gaan bezwijken. Bij zo’n revanche zal Dorothy Hamill overigens de favoriete zijn. De studente uit Denver bouwde woensdagmiddag met een uitste kende korte kür al een geruststellende voorsprong op en stelde gisteravond op indrukwekkende wijze het goud veilig. De Sovjet-Unie is Olympisch kampioen geworden op het onderdeel blathlon-esta- fette. De Russische ploeg maakte een tijd van 1 uur, 57 minuten en 55,64 seconden. Tweede werd Finland (2.01.45,58) en het brons was voor Oost-Duitsland (2:04.08,61). Toen Jan Egil Storholt, die gisteren zijn 27e verjaardag vierde en de even eens verbluffend sterk teruggekomen Jury Kondakov, na 700 m voor de twee de maal de finishlijn passeerden, was er nog alle hoop voor Hans van Helden, die de boeiende strijd vanaf de inrijbaan gadesloeg. In de daaropvolgende ronde viel de beslissing. Storholt en Kondakov cirkelden opnieuw binnen 31 seconden rond, terwijl Van Helden in dat gedeelte van de race bijna 32 seconden nodig had. Ook de slotronde van het Noors- Russische koppel was iets sneller waar na de sensationele eindtijden 1.59.38 voor de winnende Storholt en 1.59.97 opflit sten. Van Helden wilde daarom ook niet te lang meer stilstaan bij het merkwaardi ge begin van het spectaculaire gevecht hoewel het gehannes met het aanvangs- uur (door het uitvallen van vijf deelne mers moest de computer opnieuw wor den geprogrammeerd) zeker in zijn na deel was. „Het hele spel moet je maar zo snel mogelijk vergeten. Je kunt niet aldoor blijven zeiken. In ieder geval ben ik over vier jaar weer van de partij. Misschien pak ik nog wel twee Olympi sche Spelen mee”, was zijn laconieke reactie. „Het is allemaal de schuld van de wedstrijdleiding”, legde Leen Pfrommer uit. „Bij de loting was bepaald dat na iedere zesde rit de baan gedweild zou worden. Een half uur voor het begin van de wedstrijden heb ik geqnformeerd of hierin nog veranderingen waren ge komen.” (Van onze speciale verslaggever) INNSBRUCK De steeds terugktrende ergernis over de falende organisatie van het Olympisch schaatstoernoii eindigde gisteren met een stuitend tafereel in de catacomben van het ijsstadion. Op weg naar de kleedkamer liep Leen Pfrommer de Rus Kapitonov, hoofdarbiter b|j de schaatswedstrijden, tegen het Ijjf. In alle rust wilde de Nederlandse bondscoach hem er op wijzen waar precies de fout lag van Piet Kleine’s te late komst aan de startstreep, maar converseren met de Russische official, die Duits noch Engels spreekt, is een vrijwel ónmogelijke zaak. Ondanks een klein slippertje, nauwe lijks te merken, kon haar kür vrijwel foutloos worden genoemd. De zelfverze kerde Dorothy Hamill werd door het publiek, waaronder veel Amerikaanse supporters, met een ware bloemenregen beloond. De jury antwoordde met een waardering van 5.8 voor de technische uitvoering (alleen de Amerikaanse ging nog een tiende hoger) terwijl voor de kunstzinnige uitvoering een eenstemmig 5.9 op het elektronische scorebord ver scheen. Een van hoek besefte weliswaar dat het protest niets meer zal kunnen veranderen aan de uitslag van de zo turbulent verlopen schaatsmijl. „Maar het gaat me erom dat er voortaan geen machtsmisbruik meer kan plaats vinden. De gang van zaken hier vind ik onverteerbaar. Met zo’n man als Kapitonov is geen enkele De jury had tenslotte toch de meeste waardering voor de kür van Errath, die daarmee revanche nam voor de neder laag die zij in Genève ten opzichte van Poetszch leed. ACCEPTEER IK VOLLEDIG” Van Helden: „Ik heb Storholt later gevraagd of hij op mijn tijd was ver trokken. Zijn antwoord was „ja”. Het is mij dit jaar nog niet gebeurd dat ik op een tijd van een Noor kon weggaan”. Tijdens de trainingen zijn de favorie ten al dicht in de buurt van dat kriti sche punt gek omen. Karl Schn abl, d e Oostenrijker die in Seefeld het brons veroverde, liet zijn twee en een halve meter lange latten na 102 meter neer ploffen; Reinhold Bach 1 er, ook een van de Oostenrijkse favorieten, sprong maar Hoofdschuddend en met een gevoel van machteloosheid wendde Pfrommer zich dan ook van de Rus af. „Prommer no good, Pfrommer catastrofe” waren de enige verstaanbare woorden die Kapito nov hem nariep. Vervolgens vervoegde Bram Leeuwenhoek chef de mission van de Nederlandse afvaardiging, zich bij de stramme Rus om hem een officieel pro test te overhanidgen. Hierin werd gepro testeerd tegen de veranderde paarinde- ling op de derlanders gebracht. De gebeurtenissen bleken Piet Kleine naderhand zo erg te hebben aangegrepen dat hij ieder commentaar weigerde. Met een bedrukt gezicht stond de Drent, die opnieuw had willen schitteren, na afloop van de wedstrijden zwijgend in een hoekje onder de hoofdtribune. Na twee van de vier manches bij het Olympisch kampioenschap viermansbob leidt DDR 1. Meinhard Nehmer, Bernhard Germeshausen (de winnaars in het twee mansbobslee), Jochen Babok en Bernhard Lehmann wonnen beide series in 54,43 en 54,64 seconden. West-Duitsland 1 bleef 0,62 seconde achter bij de Oostduitsers. Derde is Zwitserland 2 met een achterstand van 0.7 seconden op de leiders. Vandaag wor den de laatste twee manches afgewerkt. Vrijdagmorgen waren Bazen, Derksen en Vriend geheel koortsvrij, waardoor het nog mogelijk werd Klaas Vriend op de 10 km waarvoor hij zich op het laatste nippertje in Davos kwalificeerde te laten starten. In overleg met dok ter Cees Lop heeft Leen Pfrommer daar echter van afgezien. „Klaas heeft drie dagen achtereen flinke koorts gehad. Het is daarom beter dat hij zich eerst nog rustig houdt”. 1500 meter waarvan de Ne- niet op de hoogte waren wist Franz tegenstander Toch telt de geschiedenis van het skispringen vele zwarte bladzijden. In het Finse Lahti viel Toni Angerer uit het Westduite Berchtesgaden letterlijk te pletter. Sep Weiler, de beste skispringer die Duitsland ooit kende, verloor bij een sprong het gezichtsvermogen aan zijn linkeroog. En ook deze week nog zijn de trainingen o p de Bergisel niet zonder brokken. Verschillende springers kwa men ten val, waaronder de Oostduitser Danneberg, die bij het springen van de 70 m-schans in Seefeld achter zijn land genoot Hans-Georg Aschenbach het zil ver veroverde. De ziekenauto, die met lopende motor gereed staat, moest in actie komen voor de Zweed Lundgren, die naar het ziekenhuis werd gebracht. Gelukkig vielen de verwondingen achte raf mee. Reuzenslalom dames: 1. Cathy Kremer (Can) 1.29.13, 2. Rosi Mittermaier (Wdl) 1.2S.25, 3. Danielle Debernard (Fra) 1.29.95, 4. Lise-Marie Morerod (Zwl) 1.30.44, 5. Marie-Therese Nadig (Zwi) 1.30.44, 6. Moni ka Kaserer :oos) 1.30.49. in actie tijdens zijn verbluffende 1500 meter, die hem Olympisch goud opleverde. Deze fout van de organisatie, de zo veelste tijdens het schaatstoernooi, was inderdaad onvergeeflijk, maar de Neder landse ploegleiding in heit bijzonder chef d’equipe Jan Busscher had ook zelf attenter kunnen zijn, want voor het begin van de 1500 meter was de absentie van vijf rijders door de luidsprekers aangekondigd. Bovendien Krienbühl, Piet Kleine’s wél waar hij aan toe was. „DIT Voor de als laatste startende Dianne de Leeuw viel er toen natuurlijk geen goud meer te verdienen. De Europese en wereldkampioene zou haar nederlaag met een imponerende kür echter toch een gouden randje hebben kunnen ge ven. Maar evenmin als bij de Europese titelstrijd in Genève slaagde de in het geel gestoken Dianne de Leeuw erin, onder de tonen van o.a. de Jahreszeiten van Vivaldi, foutloos over het ijs te gaan. In de slotfase ging een dubbele rietberger zelfs helemaal de mist in, waardoor een matige score het resultaat was ondanks het feit dat de drievoudige toe-loop wel probleemloos lukte. Bijzonder spannend was de strijd om de bronzen medaille. De beide Oostduitse meisjes Christine Errath en Anett Poetszch begonnen met vrijwel hetzelfde puntentotaal aan het vrije programma en waren bereid de moeilijkste sprongen, waaronder drievoudige, te springen. De risico’s bleken gezien de vele foutjes en de keer dat zowel Errath als Poetszch op het kunstijs vielen, echter wel erg groot. Vier minuten heeft Leeuwenhoek aan de rand van de baan de arm van Kapitonov vastgehouden om te verhin deren dat de Rus iets zou ondernemen. Het lukte. Na een korte periode van grote verwarring verscheen Kleine op het ijs, maar van inrijden kon geen sprake meer zijn en door alle opwinding ontbrak uiteraard ook de juiste concen tratie. Een nieuwe topprestatie was daarom bij voorbaat onmogelijk gewor den. (Van onze speciale verslaggever) INNSBRUCK Jan Bazen, Jan Derk sen en Klaas Vriend mochten gister morgen de ziekenzaal van het olympisch dorp weer verlaten. De drie slachtoffers van het olympisch griepvirus waren uit voorzorg naar de ziekenzaal gebracht, om te voorkomen dat zij het gelukkig fitte tweetal Hans van Helden en Piet Kleine ook aan zouden steken. Combinttie skiën dtmes: X. Rosi Mit- termaier (Wdl) 0,84 pnt, 2. Danielle Deber nard (Fra) 29.22 pnt., 3. Hanny Wenzel (Lie) 46,00 pnt., 4. Cindy Nelson (Vst) 66,28 pnt., 5. Ursula Konzett (Lie) 81,13 pnt., 6. Dagmar Kuzmanova (Tsj) 89,74 pnt. Johs Tenmann, twee dagen geleden on danks de gouden medaille van Stensen, een getekend man na de 5000 m, was zichtbaar geëmotioneerd door de gouden triomf van zijn pupil. Hij heeft de critici, die halverwege de week zijn aanpak ter discussie stelden opnieuw de loef afgestoken. Toch is het frappant dat dezelfde Storholt op de vijf kilometer kansloos op de negende plaats eindigde en vrijdag blaakte van zelfvertrouwen. De mentale invloed van Tenmann heeft echter opnieuw een wonderbaarlijke uit werking gehad. De terugval van Stenshjemmet, al blijft het riskant een Noor af te schrij ven voor evenementen die nog moeten komen, komt trouwens wel overeen met het beeld dat het „Tenmann-systeem” voortdurend te zien heeft gegeven. In het begin van dit seizoen beschikte hij over een ijzersterke groep van zo’n tien rijders die vrijwel gelijkwaardig aan elkaar waren. Inmiddels heeft de een na de ander tijdelijk of definitief moeten afhaken omdat de zware inspanningen hun tol begonnen te eisen. Maar voorlo pig is, hoe dan ook, aan de Noorse overwinningsroes nog geen einde geko men. rechte eind en de tweede kromming in de rug, maar het traject naar de eind streep moet een ware kwelling zijn ge weest. Een volledig windstille ambiance als in Davos is hoe dan ook heel wat aanlokkelijker, hetgeen door Hans van Helden werd beaamd: „Uitsluitend door de klasse van de rijders werden deze goede tijden gemaakt. De wind was allesbehalve in ons voordeel, omdat je steeds van ritme moest veranderen”. (Van onze speciale verslaggever) INNSBRÜCK. - De „adelaars van de skisport” kennen geen angst. Op het topje van de springschans in het Bergi- sel-stadion ligt de hoofdstad van Tirol, Innsbrück, aan hun voeten. Een sprong in de diepte lijkt op het kerkhof, dat een paar honderd meter recht onder de schans ligt, te eindigen. Een huiverin gwekkend uitzicht, dat bij menig sprin ger de populariteit van de Bergisel er niet groter op heeft gemaakt. Maar angst, nee, dat kennen de „adelaars” niet. Althans op Storholt, want de beide andere Noren, Andersen en Stenshjem met finishten in de middenmoot. Met name van Stenshjemmet, de Europese kampioen, was dat o pmerkelijk, want tot dusver is hij steeds de beste Noor geweest op de 1500 m. Maar Tenmann heeft erg goed aangevoeld dat het deze keer in de eerste plaats van Storholt moest komen, want deze kreeg het voor recht om in de eerste groep te worden geplaatst. BRUSSEL (Belga). In negentig mi nuten kwamen de afgevaardigden van de voetbalbonden van Nederland, België, noord Ierland en Ijsland de data voor de wedstrijden in groep 4 van de voor ronden van het wereldkampioenschap voetbal 1978 overeen. Tijdens de gister middag in Brussel gehouden persconfe rentie toonden de gedelegeerden mr. J. Hogewoning, Cavan (Noord-Ierland), Schram (Ijsland) en Wouters (belgië) zich tevreden over het wedstrijdschema dat er als volgt uit ziet: De laatste dag van het alplne-skiën bij de dames leverde een complete verrassing op. Rosi Mittermaier was de grote favorie te. Als mogelijke winnaressen van het goud werd en ook Marie-Therese Nadig, Lise Marie Morerod, Danielle Debernard en Monika Kaserer genoemd. Maar nie mand had rekening gehouden met de Canadese Kathy Kreiner. Op haar tijd van 1.29.13 beten alle favorieten zich stuk. Rosi Mittermaier leek succes te hebben toen zij bij de tijdcontrole halverwege sneller was dan de Canadese, maar de laatste meters naar de eindstreep gingen voor de West- duitse niet snel genoeg: 1.29.25. Met haar tweede plaats werd Rosi echter wel win nares van de combinatie. Hans van Helden reed gezien de alles behalve ideale omstandigheden waar schijnlijk zijn beste 1500 meter. Het verbluffende tweegevecht Storholt-Kon- dakov was vermoedelijk het meest be- wonderenswaardige duel dat ooit op de ze afstand is geleverd. Vijf jaar geleden doorbraken de illustere recordjagers van weleer, Schenk en Verkerk, in een le gendarische jacht voor de eerste maal de twee minuten-barrière. Maar dat vond plaats op de wonderhaan van Davos en daarmee kon de piste in Innsbruck gis teren in de verste verte niet worden vergeleken. Het ijs verkeerde na de zee van kri tiek gedurende en na de 5000 m van woensdag onmiskenbaar in voortreffelij ke staat. De vloer was keihard en het glij vermogen optimaal. Maar de tot storm aanwakkerende wind kon onmo gelijk uitsluitend als een voordeel wor den beschouwd. De merkwaardige tur bulentie, veroorzaakt door de hoge tri bune en overkapping tegen de ijshal, stuwde de rijders weliswaar in een deel van de eerst bocht, het daarop volgende INNSBRÜCK. - De „pirouette-konin- gin” heeft het van de wereld- en Euro pees kampioene gewonnen. Dorothy Ha mill heeft op het onderdeel kunstrijden voor dames tijdens de Olympische Spe len in Innsbrück een eind gemaakt aan de illusie van Dianne de Leeuw dat zij de dollar-sprong naar de ijsreveus met alle grote titels op zak zou kunnen maken. De 19-jarige Amerikaanse die nu ook het grote geld gaat zoeken, mist nog de wereldtitel. Die kan zij in maart in Gotenborg nog even meepikken. INNSBRUCK Het scheelde uiteinde lijk slechts een fractie van een seconde of Rosi Mittermaier had een unieke prestatie geleverd. 12-100 van een seconde kwam de Duitse winnares van de afdaling en de slalom tekort om ook de reuzenslalom met goud te bekronen. Het zilver van Mittelmaier werd echter niet als een ne derlaag gezien. Ook Leen Pfrommer opperde nader hand: „Met die bijzondere knappe tijd dacht ik op dat moment dat Hans zeker in de medailles zou vallen en ik hield zelfs al rekening met het goud. Maar nadat Storholt en Kondakov hadden ge reden was het brons nota bene nog erg onzeker”. een half metertje minder. Toni Innauer, de grote favoriet v an het organisatie land, deed het wat kalmer aan (95 meter). 1506 m hardrijden heren: 1. Jan Egil Storholt (Nor) 1.59.38, 2. Joerl Kondakov (Sov) 1.59.97, 3. Hans van Helden (Ned) 2.00.87, 4. Sergej Rjabev (Sov) 2.02.15, 5. Dan Carroll (Vst) 2.02.26, 6. Piet Kleine (Ned) 2.02.28. die bij zo’n sprong worden gemaakt of worden veroorzaakt door de grilligheden van de natuur”, aldus Brandt, die dan aan een plotselinge windvlaag denkt, die de springer tijdens zijn „vlucht” kan verrassen. Zondag 5 september 1976: Ijsland België; woensdag 8 september 1976; Ijs land-Nederland; woensdag 13 oktober 1976: NederlandNoord-Ierland; woens dag 10 november 1976: Belgie-Noord- lerland; zaterdag 26 maart 1977; België- Nederiand; zaterdag 11 juni 1977: Ijs landNoord-Ierland; woensdag 31 au gustus 1977: NederlandIjsland; zondag 4 september 1977: BelgiëIjsland; woensdag 21 september 1977: Noord- IerlandIjsland; woensdag 12 oktober 1977: Noord-IerlandNederland; woens dag 26 oktober 1977: NederlandBelgië; woensdag 16 november 1977: Noord-Ier landBelgië. De winnaar van de groep plaatst zich voor het eindtoernooi. De verdeling van de medailles op de tiende dag van de Olympische winterspe len in Innsbruck (achtereenvolgens goud, zilver brond) ziet er als volgt uit. De uitslag van het kunstrijden voor dames is in deze stand nog niet vererkt. Sovjet Unie 12, 6, 8; DDR 6, 4, 5; West- Duitsland 2, 5, 1; Finland 2. 4. 1; Verenigde Staten 2,3,4, Noorwegen 2, 2, 1; Zwitserland 1, 2. 2; Oostenrijk 1, 1, 2; Canada 1, 1. 1: Groo-t-Brittannië 1, o, 0; Nederland 0, 1, 2: Italië o, 1, I; Frankrijk 0, o, 1: Liechten stein 0, 0, 1; Zweden o 0, 1. iets mis gaan, waardoor de vloeiende lijn verloren gaat en een val onvermij delijk wordt. Maar zo’n val ziet er dan veel ernstiger uit dan het in werkelijk heid is. Gevaarlijk wordt het pas als het zogenaamde kritische punt van de schans wordt bereikt, waar de steile helling ophoudt te bestaan en de sneeuwvlakte horizontaal wordt. Bij een val werken dan snelheid en gewicht rechtstreeks op het lichaam. Op de Ber gisel ligt dat kritische punt op 104 meter. Wordt er verder gesprongen, dan wordt de aanloop ingekort. Het schansspringen in de Bergisel is zondagmiddag het laatste onderdeel van twaalfde Olympische Winterspelen. Als het goud, zilver en brons zijn uitge reikt, kan de sluitingsceremonie begin nen, die zijn apotheose beleeft als het olympisch vuur wordt gedoofd. Met het springen wordt om één uur begonnen. De aanloop tot de sprong is 104 meter lang en vertoont een hellingspercentage van 35 procent. Tijdens de afdaling loopt de snelheid van de ski-springer op tot 93,5 km per uur, terwijl tijdens de „vlucht” zelf zelfs snelheden van 108 km per uur worden bereikt. Op zo’n mo ment is van een val geen sprake, nee, springer zweeft door de lucht, als een adelaar.. Natuurlijk kan er tijdens de sprong „Er bleken toen twee uitvallers te zijn, wat inhield dat Kleine in dertiende paar, dus na de tweede dweil- pauze moest rijden. Dat daarna de situa tie weer gewijzigd werd omdat nog eens drie deelnemers van de lijst geschrapt werden is ons niet meegedeeld. Een hoogst kwalijke zaak, want wij wisten daarom niet dat Kleine in het twaalfde paar terecht was gekomen, dus vlak voordat de machines voor de tweede maal het ijs gingen prepareren”. Eerder had de NOC-official de Russi sche scheidsrechter er slechts op het nippertje van kunnen weerhouden dat Piet Kleine gediskwalificeerd werd, want toen de rijders van het twaalfde paar naar de streep werden geroepen was Franz Krienbühl er wel, maar zijn Nederlandse tegenstander bevond zich nog in de kleedkamer. tervolgd. Het heeft hem geen enkele keer meegezeten. Gisteren trof hij het andermaal slecht om voor zijn grootste tegenstanders een richttijd te moeten aangeven. Met alle energie die in zijn taaie lichaam aanwezig is, bracht Van Helden in het tweede paar een tijd op het scorebord, waarmee hij, gezien zijn vrij ongebruikelijke vreugdevolle reactie naar de talrijke Nederlandse supporters, erg was ingenomen.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 13