Europese titelstrijd Titel voor in Dublin gaat door T. Wisker Ook Flemming Delfs prolongeerde zijn titel Akrides nog GILLIAN GILKS STER in de zorgen VAN INTERNATIONALE Tweede Jeugd boekte winst Schaakcompetitie Noord-Holland VHS 3 HIELD KANS OP ONTSNAPPING Ditmaal minder eerste SPORTIEF plaatsen Het Spaarne 1 Spannend slot van bridge- competitie Buitoni de meerdere van Donar r I polderpiep,bliksembeef en grasgriezel. Sinds1860een probaat middel tegen kikkerkramp, polderpiep,bliksembeef I qonnenia Oku IN LIBRE-KLEIN WEER VERLIES a ZTJ[ dn/.: Souwens Autoverhuur I lï liii 19 7 6 16 MAANDAG 1 6 FEBRUARI (Van onze sportredactie) ks -■ wa r >>1 I f 35,— per dag inel. 100 km en ■verzekering excl. btw en benzine Kampervest 23 - Haarlem Tel. 312638 BEVERWIJK Haar antwoord getuigt van directheid en verba zing. Nee hoor, voor dit toernooi heb ik me niet speciaal voorbereid. Alleen voor de All England doe ik dat”. Voor die officieuze wereld kampioenschappen badminton zet Gillian Gilks zich helemaal in. Nooit kon zij in Londen tot sterkste in het enkelspel worden uitgeroe pen en na drie verloren finales wil de Britse dit keer voor de vierde keer een serieuze gooi doen. De Internationale Kampioenschappen van Nederland, dit weekend in Be verwijk gehouden, gaven een gele genheid aan Gilks om te zien hoe vorm en wedstrijdritme zich hiel den. EEN TRANSIT HUREN? Bouwj. 1976 SPORT 'W',k (Van onze sportredactie) (Van onzr biljartmedewerker) KV//////,'///,■-■■ Gillian Gilks (rechts), drievoudig winnares, met Sue Whetnall >n de finale partij tegen Joke van Beusekom en Marjan Luesken. (Van een medewerker) ADVERTENTIE IQ! ff (van onze roeimedewerkster) ADVERTENTIE strohalm gemengd-dubbel pakte middels een zege op Lene Koppen en Steen Skovgaard. werd door de wilskrachtige Engelsman op verlies getracteerd. Klemming Delfs kon Stevens er ook pas na drie games onder krijgen. Uitslagen van de andere finales: Delfs-Hansen tegen Skovgaard-Kaagaar 15-6, 15-12. Gemengd dubbel: Gillian Gilks-Derek Talbot tegen Lene Koppen- Steen Skovgaard 15-6, 13-15 en 15-3- De Russische spelers Pesjegonov en Wawitov bereikten in het enkelspel beiden de derde ronde. Daarin verloren zij van Elo Hansen en Paul Whetnall. Het koppel verloor de dubbel in de kwartfinale tegen de winnaars Delfs en Hansen. Bij de dames ging Sjevtsjenko onderuit tegen Kilvington (eerste ronde). Kampioene Damasjkina klopte Lili Weijers maar verloor daarna van Jette Foge. Het dubbelspel le/erde al gelijk verlies op tegen de Engelse combinatie Giles-Kilvington. De Russische ambassadeur had kennelijk meer verwacht: hij kwam zondag oas opdraven terwijl zijn 'andgenoten de zaterdag niet overleefden. het le b le SV i I g o fc h v d P z a d d o F s d Cl ir g h P b P t( n d sl d e a k C g d d g v d I C ti h z s KN le BI. De UV Vit Aj; DC 2A ZS- KF V’c Zil HS St. 3A AU DE DS HB He AF 3C vv Ar.1 VD Ze< Ho Ma 4B OS GV QS 4C KIi VS Scl Rif BI. Int Poi AF Eli RC A. DO Ve: Poi SL IPS Ac Ho Ha S z t( E v d d h tl 1! E v si t< 6 De roeiers hadden wind mee en over brugden een afstand van ongeveer 650 meter. Bij de C-4 jongens A werd het Spaarne tweede van tien ploegen in 2.00.8. Een andere Spaarne-ploeg eindig- Pri had ook dit weekend de vorm nog niet. De bijna dertigjarige winkelier in sportartikelen liep met een omzwachtel de linkerkuit en was waarneembaar tra ger dan wanneer hij in topvorm is. „Ik vind dat iedereen een beetje teveel over die blessure praat. Natuurlijk heb ik er wel last van. De ellende is in oktober bij het Wereld Invitatie Toernooi in Malei sië begonnen. Daar scheurde ik een spier in mijn rechterkuit. Kortgeleden liep ik mijn huidige blessure op en eigenlijk zou ik moeten rusten. Maar dat kan nu niet want ik wil mijn All Englandtitel eind maart in Londen zeker verdedigen”. De Zweedse EBU-voorzitter: „De autoriteiten hebben de zaken onder con trole. Van het Britse Foreign Office heb ik een lijst met sportevenementen die de laatste jaren in de Ierse Republiek ongestoord hebben plaats gevonden. De spelers komen wel, misschien op een paar na. Maar tegen vrees kun je niet vechten”. B. v.d. Kuyl promoveerde uit de 2e klasse bij voorwedstrijden om de Neder landse titel libre-klein (jeugd) dit wee kend in Haarlem. In de nationale Top-team competitie verloor Haarlem met 4-2 van Dab-Han- sa. G. v. d. Kuyl won het libre tegen B. Velthuis maar Nobels (tegen V. d. Smis sen.) en Lamers (tegen Stokkers) dolven het onderspit. I De Engelse titelhoudster was na die momentopname een tevreden vrouw. En- hoe kan het anders. Met kampioen schappen in alle drie de onderdelen was Gillian Gilks de onbetwiste ster van deze open Nederlandse titelstrijd. In het enkelspel bleef zij de sterke Lene Kappen de baas, met haar nieuwe part ner Sue Whetnall versloeg zij het koppel Joke van Beusekom/Marjan Luesken terwijl zij met Derek Talbot ook het (Van onze schaakmedewerker) HAARLEM/IJMOND. De voorlaat ste ronde in de competitie van de hoog ste Noordholland.se afdeling is bijzonder gunstig verlopen voor de schaakclub Purmerend en heeft voor VHS 3 de ruimte gelaten om alsnog de degradatie af te wenden. Magnus (Schagen) degra deert naar de eerste klasse, VHS 3 of VW (Alkmaar) wordt de tweede degra dant. Tikken dus voor de Deense afvaardi ging die echter in de andere finales het evenwicht aardig herstelde. Flemming Delfs prolongeerde zijn kampioenschap van een. jaar geleden via een overtuigen de partij tegen Ray Stevens- De heren- dubbelfinale was zelfs een geheel Deense aangelegenheid die door Delfs en Elo Hansen in hun voordeel werden beslist. De superieure Flemming Delfs nam in de eindstrijd wraak voor de ontluiste rende nederlaag die wereldkampioen Sven Pri daarvoor had geleden tegen Ray Stevens. Een nederlaag met een pikant tintje zoals trouwens alle heren duels tussen Denemarken en Engeland. Voor het toernooi om de Thomas Cup namelijk wonnen de Denen onlangs we liswaar met 6-3 van de Britten maar Ray Stevens had voor de thuisspelende Denen een onaangename verrassing. Of ficieus wereldkampioen Svend Pri, die verleden jaar in Londen de zevenvoudi ge winnaar Rudy Hartono onttroonde, de als zesde. De skiff-jongens A leverde Naarden een overwinning op, Pieter Vonk pakte de tweede plaats. De C-4 meisjes A werd knap gewonnen door Het Spaarne met als roeisters Marlies Andriesse. Catalien Nelissen, Marina v.d. Zee en Marjolein Jongh Visscher. De 4 plus jongens-B was eveneens voor het Spaarne, dat ook de tweede plaats opeis te- De meisjes dubbeltwee-B van de Stern veroverde de zege, net als de skiff jon- gens-C. Gerdi Hartgerink van Het Spaarne won de skiff meisjes-C. De vie’ plus jongens-C ging naar Jacob v.d. Berge, Maarten Groot, George Schulte en Adriaan Olgers. Hun 1.48 was de snelste tijd van de dag. Het Spaarne werd hier tweede. Een gehandicapte wereldkampioen, dat was een week geleden al duidelijk toen toptalent 'Flemming Delfs Pri klopte in de finale van de nationale Deense titel strijd- En dat terwijl de 24-jarige Deen dit seizoen al twee maal van Pri had verloren. Pri: „Flemming is erop ge brand van mij te winnen. Maar ik moet hem altijd zeggen dat dat niet genoeg is, hij moet van iedereen willen winnen. Dan kan hij beslist wereldkampioen worden”. Delfs demonstreerde in de finale tegen Stevens nog eens zijn grote klasse door Stevens met 15-10 en 15-1 van de baan te vegen. In zijn formidabele backhand smash had de Deen als gewoonlijk weer een onweerstaanbaar wapen. Iets dat Paul Whetnall al in de halve eindstrijd had ondervonden. Rob en Piet Ridder overleefden een ronde maar sneuvelden daarna tegen respectievelijk Stevens en Gert Hansen. Marjan Luesken haalde de kwartfina le wel door zeges op de Zuidafrikaanse Thatcher en op Sue Whetnall. Tegen ex- wereldkampioene Margaret Lockwood nam zij tweemaal een voorsprong. In haar haast de boel te forceren ging zij beide keren ten onder: 11-7 en 12-11. PIETER MUL Het in de derde klas van het Haar lemse zaterdagvoetbal spelende De Tweede Jeugd was voor dit treffen ver sterkt met de trainers Dobi Peters (E- DO) en Barry Hughes (Haarlem). Van hen vertolkte vooral Peters een hoofd rol. Arie van Gooi (ex-Haarlem) van de jubilerende club deed met de oude glorie mee. De strijd werd weliswaar niet in zo’n hoog tempo afgewikkeld, maar was het aanzien toch volkomen waard- Over het algemeen hadden de oudgedienden, technisch het beste van het spel. Voor de voormalige Haarlemse cracks scoorden Piet Groeneveld en Jan Lup pens. Uitblinker Dobi Peters en Van Kampen maakten de goals voor De Tweede Jeugd. het ver zuimd revanche te nemen. De uiterst produktieve Prenen (15-4) en Paul Been- ders (16-2) legden in de eerste helft de basis voor een verdiende 44-35 voor sprong. In de tweede helft waren de rollen omgekeerd. Argus steunend op de oud-Suvrikri-spelers Petrici (8-6) en Van Akrides werd al even verassend als ruim geklopt door de Kometen, dat in Betty Veenstra (7-13) en Els Spee (8-4) schutters van formaat had. Akrides dat kansloos met 45-24 verloor zag geen enkele speelster in de dubbele cijfers komen. Tegen DSS had Cardinals bij de rust door toedoen van Josje de Bruin (10-4) uitzicht op winst. Karin Veenstra (4-9) en Karin Tieman (4-7) deden het getij echter keren en bezorg den DSS de 43-36 zege. Het Boekenroode-viertal draait niet meer zo voortreffelijk als dat lange tijd het geval is geweest. BOC 4, dat tweede stond, profiteerde daar niet van want het verloor eveneens twee keer achterel kaar: 3-17 tegen Boekenroode 2 en 6-14 tegen het laag geklasseerde BC 1940. BOC 5 zagdaarodoor zfjn kans schoon en werd runner-up met nog een duide lijk uitzicht op de eindzege. Voortreffe lijk werk deed ook BOC 6 dat Boeken roode 2 met een zeer grote nederlaag (20-2) naar huis stuurde. Een prima prestatie van Hans Bink c.s. De stand in de hoofdklasse luidt: boekenroode 1 124, BOC 5 117, BOC 4 112, Boekenroode 2 104, BOC 6 91, BC 1940 51, Hildebrand 41. In de eerste klasse A speelde leider BOC 8 niet maar behield zijn voor sprong van 13 punten op De Kennemers. In de eerste klasse B bracht Boeken roode 4 zijn puntentotaal op 147 door winst op Spel en Vriendschap 4 (18-2) en op BOC 10 (15-5). Spel en Vrienschap 2 dat tegen Schalkwijk oppermachtig was (20-9) staat op 118, maar heeft een wedstrijd minder gespeeld. De leiders in de vier afdelingen van de tweede klasse zijn: Boekenroode 7, Schalkwijk 3, De Pelikaan 3 en Schalkwijk 4. (Van onze basketbalmedewerker) GRONINGEN. Voor Buitoni is de met enige angst tegemoet geziene uit wedstrijd tegen Nat. Ned. Donar na de nederlaag in november van het vorig jaar dit keer een niet al te lastige opgave geweest. Donar, dat ook nu weer gesteund werd door een aanhang van vijftienhonderd toeschouwers, zag geen kans ook maar één moment te impone ren. Voor het thuisfront betekende het spel van de Nederladse Amerikaan Ju- my Dijkstra opnieuw een teleurstelling, ïn belangrijke mate moest dan ook in deze wedstrijd het Groningse spel weer steunen op Pete Miller (16-10). Bezorgde het zwakke schieten de thuisclub in de beginfase al een kleine achterstand, nog zorgelijker werd het voor Donar toen bleek dat aan Haarlem se kant Hugo Harrewijn 12-18) in een voortreffelijke vorm stak. Met de steun van Garry Freeman (10-12) en de sterk reboundende Vic Bartolomé leek Donar nog voor de basketverwisseling in een uitzichtloze positie gespeeld te worden. Wissels voor Harrewijn en Freeman ver stoorden echter de eenheid in de Haar lemse ploeg omdat met name Cock van de Lagemaat zich moeilijk kon aanpas sen. Donar profiteerde hier van en bracht nog voor de rust de achterstand tot 32-38 terug. Met de volledige basis binnen de lij nen werd Donar in de tweede helft weer snel naar een nadelige marge van twaalf punten gespeeld. Alleen in de fase toen Emill Hagens met vier persoonlijke fou ten op de spelersbank zat en de vaart uit het Haarlemse spel verdween kon Donar enige tegenstand bieden. In ge vaar kwam de 75-82 overwinning echter geen moment. Buitoni bleef met deze de voornaam ste concurrent van koploper Kinzo, dat in een weinig aantrekkelijke wedstrijd 109-81 de baas bleef over Arke Stars, dat overigens bij de rust met slechts 49- 45 achter stond. Hardnekkige geruchten doen inmiddels de ronde dat de Kinzo- spelers Dan Cramer en Mark ten Hoeve zich niet meer beschikbaar zullen stellen voor de nationale ploeg. In de dames-eredivisie zorgde Vast goed Strijen voor een grote verrassing door de veelvoudige landskampioen Ge rard de Lange BC na verlenging met 73- 77 te verslaan. Voor de Amsterdamse ploeg was het de eerste competitieneder- laag in vijf jaar, terwijl het ongeslagen thuisrecord van dertien jaar naar de geschiedenis werd verwezen. The White Stars klopte Kinzo met 39-72. de kwam in Castricum opnieuw uitste kend voor de dag. Bij de stand 4-4 is de ploeg tenminste verzekerd van een ge lijkspel. Indien Heemstede een kleine zege boekt wordt de stand: Purmerend 10 matchpunten-411/2 bordpunten, Witte Paard II 8-33, Santpoort 8-31, Heemstede 7-291/z, Castricum 6-31, VW 5-291/s, VSH III 3-23, Magnus -2114. HAARLEM. Voor zo’n 400 toe schouwers speelde het vijftigjarige De Tweede Jeugd zaterdagmiddag op het veld van EDO een jubileumwedstrijd tegen een elftal van vroegere Haarlemse cracks en bleef daarin met een score van 3-2 netaan op winst. Het winnende doelpunt werd pas twee minuten voor tijd gescoord. HaarlemEpibratos heeft in thuisduel tegen Argus duidelijk HAARLEM. In de finale om districtkampioenschap libre-klein klasse die deze week gehouden zijn in cafe Fabel, is T. Wisker kampioen ge worden. Zijn zegetocht begon in de eer ste ronde toen hij zijn medespelers liet zien dat hij in een perfecte vorm stak door te winnen van de tweevoudige kam pioen van Haarlem B. van Wonderen. Wel moest hij tegen M. Nooteboom het onderspit delven, waarop F. Kunst door winst op v. d. Braak en van Wonderen aan de leiding kwam. Maar in de vierde ronde kwam Wisker terug op winst op v. d. Braak. Kunst verloor onverwacht van J. Jaspersen, en moest de leiders plaats aan Wisker afstaan. Ook met E. Kensen had hij geen consideratie en kwam hij twee punten voor te staan op Nooteboom. HAARLEM/IJMOND. Bij regio- wedstrijden gisteren op „De Stern” is het Spaarne afgezakt van zes naar drie eerste plaatsen. Een feit dat wel te maken zal hebben met de onmogelijk heid te roeien in de afgelopen weken omdat voor Het Spaarne het oefenterrein, niet ijsvrij was en is. De Stern kon wel oefenen omdat hun „thuishaven”, het Noordzeekanaal, wel bevaarbaar is ge bleven. In hgt damesenkelspel deed de Deense Lene Koppen opnieuw een aanval op Gillian Gilks De 25-jarige Gilks, eerder bescheiden en verlegen dan fruttig en hautain (zoals nogal wat „insiders” mel den), bleek opnieuw de meerdere van de drie jaar jongere speelster uit Kopenha gen. Vorig seizoen won de aantrekkelij ke studente tandheelkunde, vier keer van de Britse maar niet in de halve finale van All England. De balans slaat dit jaar door naar Gillian Gilks die de „Open Zweedse” titel al had veroverd via Lene Koppen. In de Beverwijkse finale moest Gilks net als in Uppsala drie games aan de kleinere Koppen toes taan: 11-0, 6-11 en 11-5. De soms uitste kende drop shots en smashes van de Britse waren teveel voor Koppen die wel veel haalde maar zelf aan aanvallen te weinig toekwam. „Het was mijn opzet Gillian te laten lopen maar het was in de praktijk andersom”, gaf de Deense toe. Gilks speelde ook een hoofdrol in het damesdubbel- Joke van Beusekom en Marjan Luesken, voor de derde maal in deze finale, moesten voor haar en haar partner Sue Whetnall1 buigen. Het Ne derlandse koppel was kansloos (15-4 en 15-5) en kan niet onder de permanente druk van de twee lange Engelse meisjes vandaan komen. Het vaderlandse twee tal had in de halve finale wél een kunststukje uitgehaald. Na een verloren eerste game tegen Margaret Lockwood- Beck en Nora Gardner kwam het in de tweede game met 13-8 achter. Joke en Marjan kwamen gelijk en wonnen zelfs nog met 18-16. Ze bereikten vervolgens de slotronde door de derde game met 15-5 te winnen. BEVERWIJK De voorzitter van de Europese Badminton Unie, Stellan Mohlin, ziet geen enkel gevaar voor het doorgaan van de Europese titelstrijd in Dublin. Enkele speles zouden angst hebben naar de Ierse Republiek af te reizen (begin april) vanwege de gewelddadigheden daar en in Noord-Ierian-d. Gillian Gilks: „Die angst is er wel maar ik denk dat alle speles toch wel zullen gaan”. (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM-IJMOND. Tegen Jum pers heeft Akrides in Den Haag geen kans gezien zich verder uit de zorgen omhoog te werken. Ondanks de 86-71 nederlaag hebben er ook dit keer voor de IJmuidense formatie voldoende kan sen ingezeten de kostbare winstpunten mee naar huis te nemen. Akrides, dat de gehele eerste helft een kleine voorsprong had rust 38’39 kon tot halverwege de tweede helft de stand in evenwicht houden. Vanaf 56-56 liet Akrides het echter afweten en verzekerde Jumpers zich van de winst. Bij Akrides Waren Jos en Gerard Meijer niet alleen de schotvaardigste spelers, maar ook de „praatvaardigste” spelers. Gepraat dat Akrides op enkele technische fouten van de arbiters kwam te staan. Volgend slachtoffer was de sterke speler A. Heinsbergen, die ondanks zijn felle verweer Wisker niet van de winst kon afhouden. Nooteboom viel door ver lies tegen van Wonderen af, en Kunst die won van Kensen kwam weer op de tweede plaats in de zevende en laatste ronde moest Wisker, wilde hij het ere metaal mee naar huis nemen winnen van Kunst. Daar ook van Wonderen nog aanspraken kon maken bij winst op movenne. Maar Wisker maakte geen fout, in de veertiende beurt scoorde hij 32 caramboles en zette hij Kunst op voldoende afstand. Van Wonderen in zijn partij tegen v.d. Braak vocht met alle elan die hij op kon brengen zich in zeventien beurten met het geweldige moyenne van 11.76 naar de winst. En legde beslag op de tweede plaats. Uits lag: Punten, moyenne, serie. 1. T. Wisker 12, 6.25, 58; 2. B. v. Wonderen 10. 6.35, 48; 3. J. Jaspersen 8, 581, 32; 4. A. Heinsbergen 8, 5. 60, 32; 5. F. Kunst 8, 5.55, 57; 6. M. Nooteboom 6, 6.04, 44; 7. W. v.d. Braak 2, 5.94, 48; 8. E. Kensen 2, 5.36, 42. HAARLEM/IJMOND. Met nog twee zittingen voor de boeg is op de vraag wie kampioen van het district Kennemerland van de Nederlandse Brid ge Bond wordt, nog steeds geen ant woord te geven. Boekenroode 1, dat in de hoofdklasse aan de leiding gaat, ver loor opnieuw en wel met 14-6 van BOC 5 waardoor de voorsprong op dit viertal tot zeven punten terugliep. Nu zal pas in de laatste ronde de beslissing moeten vallen en dat belooft dus een enerverend slot van deze competitie te worden. Flemming Delfs klopte Stevens in een eenzijdige finale. Eykeren (10-3) gaf toen de toon aan. Het voortijdige vertrek van de gebroeders Beenders, Prenen en Gert den Hertog betekende tenslotte de kleine 74-76 ne derlaag. In de tweede divisie kwam zowel Ariola als Hoofddorp tot winst, die niet zonder moeite tot stand kwam. Tegen Racing Agon moest Hoofddorp zelfs een achterstand van negen punten ongedaan maken om met 6062 te kunnen zegevie ren. Ariola dankte de overwinning op het zwakke APGS aan de weer sterk opererende Eric Jager (14-19). De Haar lemmers, die Eéf Halewijn misten, zagen in de tweede helft APGS steeds dichter bij komen, maar konden de winst toch met 70-58 vasthouden. Het nog steeds ongeslagen Tetra Devils dolde wat met Red Stars. Halverwege leidde Tetra De vils al met 60-25, om na de basketver wisseling uit te lopen oto 111-63 via scorers van: Anton Blok (4-14), André van der Vlugt (8-12), Kees Rozemeijer (14-5) en Theo Berkvens (1010). In de tweede divisie wordt de positie van koploopster Outsiders met de week rianter. Runner-up HOC kreeg tegen Hoofddorp geen schijn van kans. Kon den Joke de Leth (9-3) en Coby van Keulen (6-2) voor de rust nog voor enig evenwicht zorgen, in de tweede helft was Hoofddorp oppermachtig. Via 24-27 werd het uiteindelijk 28-55. Naast Anet Janzweert (6-7 en Elly Overbeeke (8-3) leverden ook de overige speelsters een bijdrage in de produktie. De schaakclub Santpoort heeft Pur merend andermaal een dienst bewezen. Was het eerst de schaakclub Castricum die door Sterk c.s. werd uitschakeld, ditmaal ging Witte Paard 2 in Koog aan de Zaan met 6-4 tenonder. Witte Paard voerde samen met Purmerend de rang lijst aan maar liep in vooruit gespeelde partijen door toedoen van Kastelein, Sterk sr. en Sterk jr. reeds een 3-0 achterstand op en kwam deze klap in de eigenlijke wedstrijd niet meer te boven. In eigen huis maakte Purmerend kor te metten met het steeds dieper wegzak kende VW. De Alkmaarders kwamen met 5-1 achter om tenslotte kansloos met 7-3 te worden overklast- Onderaan heeft VHS 3 zich aan de laatste strohalm vastgeklampt. Met Magnus werd de ranglijst afgesloten, maar met een sterke 7-3 zege liet VHS de schaakclub uit Schagen alleen achter. De dub van Karei Altena degradeert na één seizoen in de hoogste afdeling. VHS kan zich nog redden als het de laatste wedstrijd van VW wint en dat nog eens herhaalt in een dan noodzakelijk geworden beslissingswedstrijd. Heemste- Die finaleplaats vergoedde voor Joke van Beusekom toch niet de bittere pil die zij in het enkelspel te slikken kreeg. De Nederlandse titelhoudster overleefde de eerste ronde ternouwernood: 10-12, 12-10 en 11-2 tegen Marie Louise Ziz- mann. Paula Kilvington, een veelbelo vende Engelse jeugdspeelster, wipte haar al in de volgende ronde: 11-8, 6-11 en 11-2. Joke van Beusekom stond te knoeien en had na afloop geen andere verklaring dan dat ze „een volslagen off-day” had.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 16