Carnaval bij Kritische Fietsenstalling moet plaats Gemeente maken voor gymnastiekzaal P. Bloedjes kandidaat voor schaatstitel Kermis levert gemeente heel Vrouwen doen wat geld op aangifte van D. Kuys nieuw mishandeling stadsbeiaardier totfevishal Gekraakt huis Slecht weer weer ontruimd hinderde Carnaval in dienstencentum BI SB] Vragen over tandartsentekort in Beverwijk Claudia Strater leent het één en ander van de heren. ui „De Vrijheid” clauc Ha stiater Bffl i jj 5 EIS VAN MINISTER: DIRECT GAAN BOUWEN Carnaval der Zeezotten FIETSPADEN IN Clubkampioerischappen Kees Jonger! COMMISSIE VAN GEWEST Installatie nienwe Ds. W. A. LENDERINK Treinvertragingen door wisselstoring Kamerlid Ploeg spreekt voor VVD over Defensie burgemeester wordt bijgewoond door 120 genodigden STREEK WOE N S D A G 19 7 6 STAD 1 8 FEBRUARI NIEUWS UIT EN NEEMT AFSCHEID 4 Zoals deze gestreepte zuiver wollen flannel blazer. 229.- Zoals dit bijpassende zuiver wollen vest met zakjes. Beide perfekt te kombineren met een rechte rok. g r Haven u (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) 2.38.8 (Van een onzer verslaggevers) (Van onze stadsredactie) de ADVERTENTIE (Van een medewerker) van (Van een onzer verslaggeefsters) (Van onze stadsredactie) (Van een onzer verslaggevers) i (Van een onzer verslaggeefsters) Rotterdam, Utrecht, Haarlem, Alkmaar. beginnen om 1 I s s s CM in BEVERWIJK Mevrouw B. de Hen- Brand, raadslid van de PvdA, heeft in schriftelijke vragen aan het college het tandartsentekort aangesneden. i s 1 Verschuiving. Door omstandigheden is het aanvangstijdstip van de woensdag te houden commissievergadering jeugd zaken verschoven naar 16.30 uur. De vergadering vindt plaats in het Heems kerkse raadhuis. BEVERWIJK. Gisteravond zijn op de Alkmaarse Kunstijsbaan de eerste twee afstanden voor het clubkampioen- schap van de „Kees Jongert” verreden. Later deed er opnieuw een vouw bij de politie aangifte van mishandeling. Zij zou door haar 21-jarige vriend, met wie zij een huis deelt, dinsdag geschopt, geslagen en bedreigd zijn met een broodmes. Toen de man even een andere kamer in ging, vluchtte de vrouw het HAARLEM. Door een storing aan de wissels op het spoorwegemplacement zijn er dinsdagavond grote vertragingen opgetreden in de treinenloop. De storing duurde van 21 tot 22 uur. De treinen naar Parijs en Brussel en de boottrein naar Hoek van Holland konden niet via Haarlem rijden, maar moesten worden omgeleid over Breukelen. Dit leverde vertragingen op van ongeveer één uur. De intercitytrein uit Maastricht kwam een half uur te laat in Zandvoort aan. Dirk Kuys zal niet alleen het carillon op het Kennedyplein bespelen, maar ook het carillon van de Agathakerk. De Beverwijker was eerder door de Stich ting Vrienden van de Beiaard tot beiaar dier van deze kerk benoemd. HEEMSKERK De afdeling Heems kerk van de VVD houdt op maandaga vond 8 maart een bijeenkomst in „De Vrijbureht”, tijdens welke het VVD-ka- merlid A. Ploeg een inleiding zal houden over defensie. Klaverjassen. In het kader van de donderdagactiviteiten organiseert buur thuis „Wijk aan Duin", Wilgenhoflaan 2c te Beverwijk deze week een klaverjas- drive. Vanaf 20 uur kunnen de liefheb bers van dit kaartspel in het but|Hhuis terecht. BEVERWIJK. De heer D. Kuys is door het college tot stadsbeiaardier be noemd. Hij is de opvolger van de on langs overleden heer Van Zalinge. 2.31.6 101.533, 4. Co van Tongeren 51.4 104.333, 5. Peter de Meyer 50.7 2.47.8 106.633, 6. Tieme v.d. Zande 49.0 3.01.0 109.333, 7. Rob ten Hoorn 54.2 3.001 114.033, 8. Henk Achterberg 55.8 2.56.7 114.700, 9. Ed Schik 57.4 3.09.4 120.533. Dames: 1. Carla Duyn 50.0 2.49.9 106.633, 2. Akke Falke 51.3 2.51.8 108.566. Een week eerder, op maandag 1 maart belegt de afdeling een ledenvergadering, eveneens in „De Vrijbureht”. Dan staan onder meer de behandeling van de jaarstukken en een bestuursver kiezing op de agenda. Beide vergaderingen kwart over acht. Wat de plaats betreft ging de voor keur van het gemeentebestuur oorspron kelijk uit naar het terrein op de hoek van de P. J. Troelstraweg en de P. Vermeulenstraat. Maar de staatssecreta ris van Onderwijs en Wetenschappen vond dat te duur, omdat de grond eerst nog zou moeten worden aangekocht. Hij wilde de zaal Lever op de binnenplaats van de school neerzetten. Daarmee heeft het gmeentebestuur ingestemd. Deze op lossing is alleen mogelijk wanneer de fietsenstalling verdwijnt. Daar wordt dus deze week aan gewerkt. De stalling zal worden vervangen door een groot aantal rijwilklemmen op het terrein tus sen de gymnastiekzaal en de school. Verwacht wordt, dat de bouw onge veer 4’/a maand zal duren en dat de gymnastiekzaal, die 21 meter lang en 12 meter breed is bij BEVERWIJK. De bijzondere open bare raadsvergadering op maandag 1 maart, tijdens welke de heer A. J. Hu bers tot burgemeester van Beverwijk wordt geïnstalleerd, begint ’s middags half drie. Voor belangstellende burgers, die deze vergadering willen bij wonen, zal er bijzonder weinig ruimte zijn, want de raadzaal zal geheel zijn bezet door 120 genodigden. De burgers krijgen van 17 tot 19 uur de gelegenheid om met burgemeester Hubers kennis te maken. IJMUIDEN. Dinsdag aangekomen: Baltyskyi-54, Zeebrugge, IJmuiden; Mare Aegum, Aruba; Torsten, Southampton, Zaandam; Elke Kahrs, Antwerpen, IJ muiden; Banglar Sampad, Antwerpen; Sierra, R’dam; Scheldeborg, Waya; Nova Lisbao, Lissabon; Kaiping, New Castle; Prinsenborg, Mantyluoto; Apollo-1, Ro chester, IJmuiden; Arona, Hamna; Ar- nis, Bramen; Brandon, Bristol; Tor Ang lia, Gotenborg; Glas Island, Rotterdam, Koog a.d. Zaan; Wildebeest, Cont. Plat, IJmuiden; Louise, Rotterdam, Cilicia, Hull, IJmuiden. De bijdrage in de kosten is vastgesteld op vijf gulden per persoon, waarbij een hartig hapje en drie consumpties zijn inbegrepen. Men kan zich hiervoor dage lijks van 10 tot 12 en van 14 tot uur bij de bar van het centrum aanmelden, waar nog aan dient te worden toege voegd dat slechts honderd deelnemers toegang wordt verleend. Ze vraagt het college hoe het staat met de pogingen het tandartsentekort in Beverwijk op te heffen en of het juist is, dat zich vorig jaar een tandarts gemeld heeft die zich in Beverwijk wil de vestigen. Zij vraagt of gebrek aan vestigings- ruimte de oorzaak is geweest, dat de jonge tandarts naar elders is vertrokken. Mevrouw De Hen-Brand wijst het colle ge op de ruimte aan de Dellaertlaan, waar eventueel een groepspraktijk ge sticht kan worden. „Heeft u al gereageerd op het aanbod van de Stichting Wijkgebouwen om het gebouw Baanstraat 35 wederom ter be schikking te stellen voor een of meer tandartsen”, aldus mevrouw De Hen- Brand. (Van een onzer verslaggevers) VOGELENZANG Een groep zes jongelui, werkzaam in De Harte- kamp in Heemstede, heeft gisteravond een leegstaand woonhuis op de hoek van de Kerklaan en de Vogelenzangseweg gekraakt. Ze zijn hiertoe overgegaan uit protest tegen de langdurige leegstand van het pand en tegen de voor hen onbetaalbare kamerhuren. De politie van Bloemendaal heeft van het gemeentebe stuur opdracht gekregen om de woning te ontruimen. Dit zou vanmiddag gebeu ren. IJMUIDEN. Vrijdagavond 27 fe bruari zal in het dienstencentrum „Zee- en Duinwijk” in IJmuiden carnaval worden gevierd, onder meer met een optreden van prins en prinses Carnaval en een van hun adjudanten. De muzika le begeleiding bestaat uit orgel, gitaar en drums. Bezoekers wordt verzucht gekos tumeerd aan het festijn deel te nemen. De zaal zal om 19 uur worden geopend, waarna het programma om 19.30 uur een aanvang neemt' Dit feest wordt donderdag 26 februari voorafgegaan door een bezinningsavond over het onderwerp „Zonder verwach ting geen leven?”. Hiervoor zullen korte inleidingen worden gehouden door de heren R. G. J. Timmers en J. de Lege, waarbij de heer H. van der Kwaak als gespreksleider fungeert. Deze bijeen komst begint om 20 uur. HAARLEM. Ds. A. W. Lenderink zal zondag 29 februari afscheid nemen van de wijkgemeente Schalkwijk van de Hervormde Gemeente Haarlem. Om half elf ’s morgens is er in de Ontmoetings- kerk aan de Frankrijklaan een af- scheidsdienst. In dezelfde dienst vindt zijn bevestiging plaats tot predikant voor buitengewone werkzaamheden bij de huizen van bewaring in Haarlem door ds. A. van Rhijn uit Haarlem. Na de dienst is er tot half één gelegenheid de familie Lenderink persoonlijk hand te drukken. VL I 59.400, VL 73 23.100, KW 105 33.000, KW 117 2.6000, KW 221 13.800, VD 20 1.900, YE 25 2.300, IJM 18 2.100, UK 48 en UK 78 3.300. DEN HELDER. —Hoewel de kabel - jauwaanvoer in Den Helder enigszins is afgenomen, arriveerden aan het begin van de vorige week nog dagelijks ver schillende spannen aan de markt. Mede in verband met de „vierdaagse” visweek was het daarom vrijdag en zaterdag bijzonder druk, vooral omdat door d meeste grote kotters vrij veel schol werd aangevoerd. Met eveneens redelij ke tongvangsten konden aldus over het algemeen behoorlijke besommingen wor den gemaakt. Van de achtenveertig kotters, die vrij dag en zaterdag aan de markt kwamen, mochten er eenendertig zich verheugen op besommingen van meer dan 20.000. Hiervan kwamen er tien nog boven 30.000 en tweeëntwintig boven 2b.000. De hoogste besommer boekte 35.950 voor een aanvoer van 13.776 kilogram vis, waarvan 11.750 kilogram schol en 1.096 kilogram tong. Deze laatstgenoem de soort tegen een gemiddelde kiloprijs van 12,63. Over het alèemeen kon dus opnieuw op een behoorlijke visweek worden teruggezien. Verwarming. B. en W. van Heems kerk hebben de raad voorgesteld, twee woningwetwoningen van een individuele verwarmingsinstallatie te voorzien. Met de aanleg van cv-installaties in de wo ningen Maasstraat 52 en Frankrijklaan 21 is een bedrag van ruim 7500 ge moeid. Bij de heren liet Piet Bloedjes geen twijfel over zijn kandidatuur voor de titel bestaan, hoewel volgende week nog 3000 meter verreden dient te worden is zijn voorsprong op Bas Zweeris en Jos Niesten, die respectievelijk de tweede en derde plaats hebben ingenomen, reeds zo groot, dat de titel hem haast niet meer kan ontgaan. De strijd om de tweede plaats tussen Jos Niesten en Bas Zweeris is nog ge heel open, terwijl voor Co van Tongeren de opgelopen achterstand wellicht te groot zal blijken te zijn om deze twee nog te benaderen. Bij de dames lijkt Carla Duyn door winst op beide afstanden de eerste plaats reeds stevig in haar handen te hebben, al zal zij er op de lange afstand nog voor moeten vechten. De uitslagen en stand tot heden zijn: 1. Piet Bloedjes 500 mtr 47,1, 1500 mtr 2.23.6 puntentotaal 94.966, 2. Bas Zweeris 48.2 2.36.3 100.300, 3. Jos Niesten 51.0 De vrouw moest naar de huisarts om behandeld te worden, haar vriend werd gearresteerd. De politie wil hem nog even vasthouden, want het blijkt, dat dezelfde Hagenaar korte tijd terug een diefstal met geweld heeft gepleegd in zijn woonplaats. HEEMSKERK. Het slechte weer bleek afgelopen weekend voor veel le den van de Heemskerkse schietvereni ging „De Vrijheid” een hinderpaal te zijn om op de wekelijkse-clubavond te verschijnen. Desondanks werd er tijdens de onder linge wedstrijden flink raak geschoten. In de A-klasse behaalde het kwartet H. J. Koper, A. J. Robben, H. Tomas en H. E. Wouda een gelijk puntentotaal, name lijk 97 punten. In de B-klasse overwon H. van Some- ren met 98 punten, behaalde B. Mulder 94 punten en eindigde F. A. Kok met 93 punten op de derde plaats. In de C-klasse was het dringen gebla zen: schutter F. Th. Zwart verzamelde maar liefst 100 punten, terwijl J. M. Meijer de A-klassers met 98 punten ook nog achter zich liet. W. van Reenen noteerde 94 punten. In totaal werden er 965 punten behaald. IJMUIDEN. Maandag aangekomen: William Dampier, Delfzijl; Rijnborg, Kotka, Zaandam; Vanguard, Delfzijl, IJ muiden; Budapest, Houston; Bothniab- org, Karlstad; Eldonia Delmas, Brest; Clio, Frederiksvearks, IJmuiden; Palan ga, Bordeaux; Gerda Freese, Swansea; Lindinger Diamond, Liverpool; Teutonia, Rotterdam; Bauska, Rotterdam; Kents- hore, Cont. plat, IJmuiden; Vestvalck, Bremen, IJmuiden; Bison, Cont. plat, IJmuiden; Mada-V, La Rochelle, IJmui den; Pallas, Rotterdam. Maandag vertrokken: Main Ore, IJ muiden, Hampton Raeds; Jemrix, IJmui den, Rochester; Bison, IJmuiden, Cont. plat; Corsicana, Le Havre; Cresence, Southampton; Vanguard, IJmuiden, Ro chester; Theodora, Middlesborough; Skol Progress, Zaandam, Antwerpen; Sea Vi king, Cont. plat; Per Knut, Sauda; Bogo ta, Antwerpen; Busuanga, Antwerpen; Ostesund, IJmuiden, Weston Point; Ursa Minor, Terneuzen; Inger, IJmuiden ,Ma- riestad; Krab, IJmuiden, Noordzee; Dart, Londen; Sommen, Boston; Eloquence, Zaandam, Selby; Sea Purd, Cont. plat; Bison. IJmuiden, Cont. plat. Dinsdag aangekomen: Heinland, Hu- diksvall. Zaandam; Novodruzhesk, Rot terdam; Bison, Cont. plat, IJmuiden. Dinsdag vertrokken: Elbrus, Zwarte Zee; Mada-V. IJmuiden, Randers; Agou, Kennemerland, Hamburg. (Van onze stadsredactie) ZANDVOORT. In het raadhuis van Zandvoort vergadert de gewestcommissie recreatie, sport, cultuur en jeugdzaken op donderdag 19 februari om half drie. Aan de orde komen de volgende onder werpen: fietspad door de Amsterdamse waterleidingduinen, regionaal fietspaden plan, Centraal Instituut Opleiding voor Sportleiders en de Kennemer kunstijs baan. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. Een 22-jarige Haar lemse heeft bij de politie aangifte ge daan van mishandeling. Haar vriend een 24-jarige Hagenaar zou haar geschopt, met blote handen en met een riem geslagen hebben. Volgens haar zeggen was haar vriend in woede ontstoken, omdat zij het tijdens zijn afwezigheid met een andere vriend ook prettig had gehad. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De kermisexploitan ten hebben er heel wat voor over gehad om dit jaar op de Beverwljkse kermis te kunnen staan. De verpachting van de staanplaatsen leverde bruto 138.000 op: elf percent meer dan vorig jaar. De nctto-opbrengst van de kermis, die van 7 tot en met 15 augustus op het Meerplein wordt gehouden, bedraagt f 119.000. Sa men met de netto opbrengst van de Koninginnedagkermis ontvangt de ge meente 130.000 aan pachtgelden. En dat is weer een flinke meevaller, want in de begroting 1976 is de opbrengst van hei pachtgeld op 110.000 geraamd. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Deze week zal de fiet senstalling van de gemeentelijke huis houdschool aan de P. J. Troelstraweg worden gesloopt. De daardoor vrijko mende ruimte zal niet lang onbenut blijven. Want als het weer meezit, zal volgende week op die plaats begonnen kunnen worden met de bouw van een gymnastieklokaal, dat bestemd is voor zowel de gemeentelijke als de Adalber- thuishoudschool. Al sinds 1970 heeft het gemeentebe stuur bij het ministerie van Onder wijs en Wetenschappen dat moet be talen op aangedrongen de gymnas tiekzaal op het bouwplan te plaatsen. Half januari kwam van het ministerie het bericht, dat deze in de zogenaamde bouwstroom was opgenomen. Voorwaar- de was wel, dat vrijwel direct met de bouw begonnen zou kunnen worden. Formeel zou de gemeenteraad vooral goedkeuring moeten verlenen. Maar na raadpleging van de raadscommissie van onderwijs en openbare werken heeft het gemeentebestuur besloten het licht op groen te zetten. Mensen dragen niet alleen in de car- navalstijd maskers en soms is het goed ontmaskerd te worden. Anderzijds is het ook niet mogelijk zonder maskers en pantsers te leven. Het kan volgens mevrouw Van Rei- jendam verfrissend zijn te vernemen hoe in vroeger eeuwen mensen op allerlei feesten uit hun rol vielen. Hoe arme sloebers prelaten en prinsessen werden. Hoe hoge heren en rijke dames knech ten en slavinnen speelden om daarna terug te keren tot de werkelijkheid. In die zin kan een carnavalsviering verkwikkend zijn: een feest waarbij mensen maskers afleggen en maskers opzetten; spelen wie zij eigenlijk zijn of graag zouden willen zijn. Het thema van de viering is daarom zaterdag: „Die ons ziet zoals wij zijn”. BEVERWIJK De carnavalsvereni ging „De Zeezotte” houdt zaterdag 21 februari een carnavalsfeest in café Sport. Medewerking verlenen weer degenen die bijdroegen aan het programma van het prinsenverkiezingsbal in de veiling hal. Op deze avond wordt afscheid geno men van secretaris-ceremoniemeester Cees Alders. Het grote carnavalsbal wordt op 27/28 februari in café Sport gehouden. Dinsdag vertrokken: Kostino, Lenin grad; Marie Helleskov, Marina de Carra ra, IJmuiden; Acacea, West Point, IJ muiden; Malcia, Rochester, IJmuiden; Skaustream, Peterhead; Bever, Peterhe ad; Lenie, Thames; Saipen Castoro-U, Peterhead; North Shore, Cont. Plat; Hermann Surh, Leith; Bauska, Vent pils; Rijnborg, Delfzijl, Zaandam; Venus, Dundee; Gerda Freese, Wismar; Teutoni- a, Kopenhagen; Ditmarschen, Hamburg; Bison, Cont. Plat, IJmuiden; Torsten, Southampton, Zaandam; Tarpon River, Theesbay; Edda, Middlesborough. IJmui den; Marios-1, R’dam; Athens Skay, R’dam; Netty, R’dam; Expo, R’dam. Woensdag aangekomen: Subro Viking, Great Yarmouth; Taucher Otto Wulf-4, Cuxhaven, IJmuiden; Jemrix, Rochester, IJmuiden; Silvia-7, Antwerpen, IJmui den; Miss Tulu, Hammerfall; Avenir, Noordzee; Laurita, Le Havre. Donderdag vertrokken: Hoofinch, Gre at Yarmouth; Bothnia, IJmuiden, Lübeck; Taucher Wulf-4, Cuxhaven; Olivia Maersk, Hamptonroad; Dora Ol- dendorff, U.S. Golf; Apollo 1, IJmuiden, Kings Lynn. BEVERWIJK. Tijdens de viering van de Kritische Gemeente IJmond die op zaterdag 21 februari om 19.45 uur begint in de Vrede vorst kerk aan de Laan der Nederlanden zal ds. L. W. van Reijendam-van Beek, predikant van de Vrijzinnig Hervormde Gemeente, in het kader van de carnavalstijd spreken over het dragen van maskers. IJMUIDEN. Aan de dinsdagmarkt werd aangevoerd: 2475 kg tong; 25 kis ten tarbot en griet; 343 kisten kabel jauw; 848 kisten koolvis; 113 kisten schelvis; 410 kisten wijting; 806 kisten schol; 78 kisten schar; 27 kisten makreel en 49 kisten diversen. Prijzen in guldens. Per 1 kg.: heilbot 9,00; tarbot 13,40- 12,63; grote tong 11,38-11,21; grootmiddel tong 14,65-14,17; kleinmiddel tong 11,21- 10,79; tong één 10,79-10,52; tong twee 9,97-9,33. Per 40 kg.: blanke koolvis één 84; blanke koolvis twee 74; hake 224; grote kuit 84; kleine kuit 100-84; tarbot 332- 218; griet 217-141; kabeljauw één 90-54; kabeljauw twee 114-69; kabeljauw drie 94-70; kabeljauw vier 88-73; kabeljauw vijf 76-44; koolvis één 60-49; koolvis twee 62-54; koolvis drie 74-65; koolvis vier 64-27; schelvis één 90-60; schelvis twee 94-62; schelvis drie 74-65; schelvis vier 70-52; schol één 50-47; schol twee 62-51; schol drie 61-47; schol vier 65-47; wijting drie 78-34; schar 90-61. De besommingen waren: Amsterdam (ook bij Peter Jongmans),

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 5