DEINING ROND INSPRAAKPROCEDURE Wandelen met N.H.-Sportbond b^vishal Programma Koninginnedag 1 D.C.O. - STORMVOGELS VEILINGEN PUZZELACTIE PANDA STRIPBOEKEN verkrijgbaar bij de kantoren van onze krant voor abonnees f 9.- per deel. I [ïïXffii Longarts nodig? ROYAL DIETVORST UITSLAG N Zwemmen tijdens Velser sportweek 3| IE 7 1976 ZATERDAG 2 1 FE B RU A RI NIEUWS UIT STAD EN STREEK Woordenlijst Onmacht ATTENTIE!! BELANGRIJK!! ATTENTIE!! n. A.S. ZONDAG AANVANG 14.30 UUR m«»»BEVERWIJK Beïnvloeding 2 Infra-structuur, kun je dat Opbouwwerker Lex Schell eten? (Van een onzer verslaggevers) 20 (Van een medewerker) C. F. J. LAMPE, internist. ADVERTENTIE Groenten politieke betrouwbaarheid van deze heren en stellen daar schriftelijke vragen over. Anderen betreuren daarentegen de kleurloosheid van de presentatie. De ambtelijke voorlichters klagen op hun beurt over de manier waarop het beleid van Gedeputeerdle Staten onder woorden wordt ge bracht. De insprekers zelf (de buregrs dus) zijn inmiddels vrolijk aan de slag gegaan. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. De inspraak over de toekomstplannen voor het Noordzee- kanaalgebied, waaraan door niet minder dan 2500 personen wordt deel genomen, is in opspraak gekomen. De beroering is ontstaan rond de groep opbouwwerkers, die het projekt in opdracht van de Provincie geheel onder eigen verantwoordelijkheid uitvoert. Statenleden twijfelen aan de Zij, die de STORMPIETEN een warm hart toedragen worden morgen allen op het D.C.O.-terrei in Schalkwijk verwacht. Dan spelen de vogels n.l. hun uiterst belangrijke uitwedstrijd tegen het Haarlem- sche D.C.O. Deze ploeg, momenteel getraind door Jan v.d. Gevel, zal er alles aan doen om onze jongens van hun fraaie troon te stoten, doch omgekeerd zijn onze birds er zeer op gebrand om deze vier punten wedstrijd in een overwin ning om te zetten. Hopelijk kunnen zij bij dit loffelijk streven op veel IJmuidense steun rekenen! Eén ding staat als een paal boven water, het wordt een knaller van jewelste. Zegt het voort!Zegt het voort!Zegt het voort! WWi - Maas: „De parlementaire democratie bestaat bij de gratie van een aantal noodmaatregelen. Daar zijn wij met on ze hele inspraak er één van”. VELSEN. Op zaterdag acht mei zal de Velser Zwemvereniging VZV school- wedstrijden organiseren in het kader van de Velser Sportweek. Alle basis scholen in de gemeente Velsen kunnen met één schoolteam aan deze wedstrij den deelnemen. De ploegen moeten zijn samengesteld uit zes meisjes en zes jongens. Het programma bestaat uit 50 meter schools lag voor meisjes onder de 10 jaar, 50 meter schoolslag voor jongens onder de tien jaar en acht maal vijftig meter vrije slag estafette, voor zowel jongens als meisjes. De aanvang is half zes, maar het Velserbad is al open om vijf uur. Worden de vragenstellers niet serieus genomen? Terug naar de Nota. „Wij vertalen dat ding wel, maar eerlijk gezegd vind ik het een redelijk leesbaar ding.Alleen is ie veel te duur uitgevoerd, met al die foto’s en zo. Het had ook op een stencil gekund. Dat is net zo bruikbaarenkost veel minder geld”. Begrijpelijk? Op elke bladzijde kom je het woord infra-structuur tegen. Kun je dat eten? geeft dan meteen aan dat de inspraak i erg politiek gericht zal zijn. Op zo’n i moment kan ik me ook verbazen over i het NRC-Handelsblad waarin gesproken I wordt over een uitstekende planvoorbe- reiding. Ik vind het allemaal niet zo best. Het is eerder een geslaagde taktiek van Hoogovens om groen licht te krijgen bij de drie bestuurslagen die we kennen. Uiterst slim van die jongens”. En: „Door de inspraak en de deining van Milieudefensie wordt op dit moment duidelijk hoe besluiten tot stand komen. Besluiten nee sorry ik bedoel be leidsvoornemens. In het begin doet het allemaal vrij chaotisch aan. Nu is het maar te hopen dat de beslissers zich op de juiste wijze laten beïnvloeden”. L!ON KLEIN SCHIPHORST. Schell: „De handen daadwerkelijk uit de mouwen steken voor mensen die je hulp goed kunnen gebruiken. Dat noem ik kleur bekennen. Ik vind ook wel degelijk dat opbouwwerkers iets met de inspraak bij de ruimtelijke ordening te maken hennen. Een heleboel problemen in ons land hebben juist alles te maken met die ruimtelijke ordening. En er vloeien ook een heleboel maatschappelij ke problemen uit voort. Maar we ken nen de heren. Ik heb mijn twijfels. Willen Van Eeden en Winkelaar wel werken in dit huidige democratische systeem? Volgens mij moeten ze accuut met hun opbouwwerk stoppen”. Inspraak is geen taak voor opbouw werkers, zeggen de heren Van Eeden en Winkelaar in Intermediair. Deze twee vakmensen hebben de politiek van het opbouwwerk onder de loep genomen en komen tot de conclusie dat de politieke neutraliteit de inspraakbegeleiders ver dacht maakt. Ze noemen het hele pro jekt meer een truc dan een onderdeel van het democratiseringsproces. Op bouwwerkers moeten ook kleur beken nen. Om tien uur ’s morgens komen leer lingen van de vier kleuterscholen en de eerste klassers van de basisscholen in buurtcentrum De Mei bijeen voor een leuk programma met clown JoJo, een goochelaar en een accordeonist. Deze bezoekertjes krijgen een consumptie en tractatie aangeboden. Op hetzelfde tijdstip zullen jongens en meisjes, verdeeld over drie leeftijdgroe pen tussen 7 en 17 jaar een opdrachtspel hebben met onder andere een etalage wedstrijd en sportieve opdrachten. Op verschillende punten zal worden gestart. De jongsten van deze groep krijgen een aangepast parcours. Alle deelnemers ontvangen verfrissingen en voor allen is een prijsje weggelegd. Van twee uur ’s middags af staat dorpshuis De Meerpaal aan de Banjaert- straat open voor bejaarden, die gezellig heid vinden bij Peter Adrichem, Olga Lowina en een accordeon-duo. Voor dit gebeuren zijn 200 kaarten beschikbaar. Er zal worden gekiend en er is koffie deze middag. Overigens is het deelnemen van schooljeugd en bejaarden aan de diverse We zijn al weer op weg naar de 3,5 miljoen voor het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten. Na twintig puz zels is de stand thans 3. 131. 722,84. Het blijft werkelijk goed gaan; de opbrengst wordt hoger en hoger. Het trouwe puzzellegioen weet van geen wijken en als beloning komen de extra-eindhoofdprijzen en eindhoofd- prijzen in zicht: 100.000 gulden con tant, een niet te versmaden extra- eindhoofdprijs. De extra-prijzenpot werd de afge lopen week versterkt met een bedrag van: 3.013,75. In die extra-pot zit nu het respectabele bedrag van 12.882,37. We worden nieuwsgierig naar de dag waarop de duizendjes mogen worden uitgekeerd. ELKE OPLOSSING MAAKT UW KANS GROTER: was de oplossing van puzzel 20 De besommingen waren: IJM 154 16.600. IJM 27 1300. IJM 18 3800. VD 6 7900. VD 89 4400. KW 4 6800. KW 137 13.000. KW 185 19.600. UK 234 2300. UK 6 en UK 123 13.600. UK 7 en UK 89 18.000. UK 17 en UK 56 1400. U K48 en UK 78 2000. UK 107 en UK 200 12.800. UK 135 en UK 145 9200. VD 19 en VD 73 1600. VD 54 en VD 77 12.900. En: „Natuurlijk hebben we fouten ge maakt. Ook bij de presentatie. Opbouw werkers zijn geen planologen. Het was ook niet slim om het CDA in onze informatiekrant te vergeten. Dat maakt je politiek aanspreekbaar en dat is nooit de bedoeling geweest”. IJMUIDEN. Ter gelegenheid van de opening van het nieuwe seizoen wordt thans door de Noordhollandse Wandel sport Bond voor zondag 7 maart een propaganda wandeltocht rond IJmuiden georganiseerd. De afstanden zijn 10, 15 en 20 kilometer, met als startplaats de speeltuin „In veilige haven” aan de Heerenduinweg. Het inschrijfgeld bedraagt voor de jeugd van acht tot en met vijftien jaai’ 1,50 en voor ouderen 1,75. Na vrijdag 27 februari wordt dit voor beide catego rieën met 0,75 verhoogd. Men kan zich hiervoor in IJmuiden aanmelden bij de heren H C. Smit, Lange Nieuwstraat 408, telefoon 13024; J. J. A. Mulders, Iepen straat 10 en J. F. Koks, Eenhoornstraat 18 in Santpoort kan dit geschieden bij de heer B. H. Uijtendael, Burgemeester Weertsplanitsoen 72, waarna op de dag van de wandeltocht ook bij de start inschrijvingen nog mogelijk is. Voorts zal de avondvierdaagse van de NHWB dit jaar voor het eerst rond IJmuiden worden gehouden. De hiervoor reeds vastgestelde data zijn van maan dag 14 tot en met donderdag 17 juni. Startplaats eveneens de speeltuin aan de Heerenduinweg. IJMUIDEN. Aan de vrijdagmarkt werd aangevoerd: 10.600 kg tong; 64 kisten tarbot en griet; 2675 kisten kabel jauw; 7 kisten schelvis; 800 kisten wij ting; 688 kasten schol; 73 kisten schar; 568 kisten diversen. Tijdens de op 17 februari in de Petra- zaal gehouden hoorzitting van het ge meentebestuur met de bevolking van Midden-IJmuiden werd de vraag gesteld, of er in IJmuiden niet een longarts moest komen. In zijn antwoord verwees wethouder Th. Witte terecht naar de in Kennemerland samenwerkende zieken huizen, waartoe ook het Zeewegzieken- huis te IJmuiden behoort. Het antwoord van de wethouder is echter niet hele maal volledig. De longarts, J. Hrouda, die aan het St. Elisabeth Gasthuis te Haarlem verbonden is, is ook al meer dan vijf jaren als consulent verbonden aan het Zeewegziekenhuis te IJmuiden, waar hij minstens eenmaal per week komt en verder zo vaak als nodig is. De internisten van het Zeewegziekenhuis leggen de speciale problemen van pa tiënten met longaandoeningen aan dr. Hrouda voor; dat doen ook de andere specialisten in voorkomende gevallen, met mane ook de kinderarts. Het specia le instrumentarium, dat een longarts voor zijn werk nodig heeft, is in het Zeewegziekenhuis aanwezig, ook kleinere instrumenten voor kinderen. Dit is sinds jaar en dag bekend bij de huisartsen en inmiddels ook bij vele patiënten. Het is gebleken een goede en prakti sche regeling te zijn, waarbij de betrok ken specialisten zorgen, dat de noodza kelijke voorbereidingen (foto’s, laborato riumonderzoek, ademhalingsonderzoek) tijdig worden verricht, waardoor tijdver lies wordt voorkomen. Temeer daar er in ons land een tekort bestaat aan longartsen zelfs grotere ziekenhuizen dan het Zeewegziekenhuis beschikken niet allemaal over een fulltime-longarts, zelfs niet altijd over een eonsulent- longarts is dit voor de bevolking van IJmuiden een gunstige regeling, die mo gelijk is, als ziekenhuizen en specialisten met elkaar samen werken. Belangrijk is bovendien om te bedenken, dat alle gegevens in het Zeewegziekenhuis aan wezig zijn, als bijvoorbeeld in de nacht of in het weekend een spoedopneming nodig zou zijn, hetgeen bij patiënten met longaandoeningen nog wel eens pleegt voor te komen. Per 100.000 inwoners zijn er in Nederland 33.6 specialisten be schikbaar; het laagste aantal (21.8) heeft Per 40 kg: tarbot 366-190; griet 224- 134; kabeljauw één 72-49; kabeljauw twee 92-60; kabeljauw drie 79-63; kabel jauw vijf 62-40; schelvis vier 118-96; schol één 55-44; schol twee 65-50; schol drie 72-50; schol vier 62-41; wijting drie 46-30,80; schar 90-61; steenbolk 24-18; bot 17-16; lever 68-60; kleine kuit 120- 94. lex Schell is zo’n opbouwwerker („of ficieel de coördinator, maar dat is zo’n eng woord”). Hij wil best wat vertellen over zijn werk en de kritiek daarop. We praten over wat officieel heet „de In spraakprocedure rond de Nota Uitgang spunten voor het Amsterdam-Noordzee- kanaalgebied”. Een mond vol. Schell in eigen woorden: „Kortweg zou je kunnen zeggen dat we de stem van het volk vertalen in een taal die plannenmakers en beslissers begrijpen. Daarvoor hebben we een methode ont wikkeld, die voor een groot gedeelte uit praktijkervaring is opgebouwd. De infor matie staat daarbij centraal. Da’s de kurk waar het hele circus op drijft. Ook ben je als inspraakbegeleider verplicht processen zichtbaar te maken. Iedereen kan op zijn klompen aanvoelen dat het hier niet alleen gaat om de uitbreiding van Hoogovens of de aanleg van een Voorhaven. De Markerwaard, de tweede luchthaven, een tweede Bijlmer, nieuw bouw in Haarlem-Zuid. Alles heeft er mee te maken. In dit stuk wordt een hoop toekomst vastgelegd. Er wordt ge trokken aan ruimte, daar kunnen men sen de dupe van worden. Wat zich aan touwtrekkerij rond die ruimte kan gaan afspelen, moeten wij voor iedereen zichtbaar maken. Wie nu niet meepraat, heeft straks zijn beurt voorbij laten gaan. En dat zou zonde zijn. De mensen weten verschrikkelijk Veel over het ge bied waar ze wonen. Die kennis is in het verleden nooit gebruikt. We zijn er met z’n allen altijd vanuit gegaan dat de heren plannenmakers wel wisten wat goed was voor de mensen. Dat blijkt een vergissing te zijn”. Daarmee is de beïnvloeding van de begeleiding op de insprekers ter sprake gekomen. Schell: „De informatie vooraf is be wust zo simpel mogelijk gehouden. Je wilt de bedoelingen duidelijk laten over komen. Je kunt dat onvolledig noemen als het bij die informatie zou blijven. Maar het gaat hier niet om een referen dum of straatinterview. De teksten wa ren meer bedoeld om de mensen uit hun tent te lokken”. En over de begeleiders: „Het gevaar dat zo’n man gaat overheersen hou je altijd. Maar je werkt met mensen en ze krijgen allemaal hetzelfde aangeboden. van van de Prijzen in guldens. Per 1 kg: tarbot 14,26-13,29; grote tong 11,23-10,31; groot- middel tong 14,72-14,58; kleinmiddel tong 1,58-11,31; tong één 10,27-9,82; tong twee 9,56-9,21. De bevolking zelf praat mee over de toekomst van het Noordzeekanaalgebied. Schell lachend: „Daar hebben we toch de verklarende woordenlijst voor”. Wij serieus: „Is het niet schandalig dat er zoveel dure mensen in actie moeten komen om ambtelijk Nederlands in begrijpelijk Nederlands te vertalen?” Schell stelt na lang nadenken een tegenvraag. „Je zou van jullie werk hetzelfde kunnen zeggen. Is het niet overbodig om al die autoriteiten zo hin derlijk te volgen? Ik zie dat als een stukje bewaking van de democratie. En: de bevolking is niet éénduidig”. Opbouwwerker Onk Maas, die met een half oor meeluistert, zegt onge vraagd: „Ook in begrijpelijk Nederlands kan'je onduidelijk zijn”. I Aan de groentenveiling kwam, nu de eerste glasspinazie aan de markt kwam, het voorjaar al weer wat dich terbij en nog en dansen onderbreken avond. Een sfeervolle verlichting bij dit alles zorgt voor een opgewekte stem ming. In De Mei treedt voor de jongeren de Engelse zanger Terry MacCann op, die juist een toernee door ons land maakt. Bij deze laatste beide evenemen ten zal men niet zonder entree te beta len binnen kunnen komen. Begeleiden is een steuntje in de rug. Bejaarden uit de Zaanstreek beschikken wel degelijk over een eigen mening, maar konden die moeilijk formuleren. Samen hebben we hun bezwaren onder woorden kunnen brengen. We zijn ook niet zo maar in het wilde weg aan het werk. Met kleinere inspraakprojecten is veel ervaring opgedaan. Zo weten we dat er met politici duidelijke afspraken over de afloop moeten worden gemaakt. In Bergen gingen we met een verkeer splan het schip in. Zo hebben we veel lesgeld betaald. De procedure zoals dlie in de dorpen Graft en de Rijp is ge volgd, staat model voor het Noordzeeka- naal. Daar leidde de inspraak tot een geheel nieuw voorontwerp structuur plan Wat zijn de garanties van de Provin cie over de afloop? Schell: „Die zijn heel duidelijk. Voor dat er een advies naar de Staten gaat, zal er een uitvoerige discussieronde plaatsvinden tussen statenleden en in sprekers. Een echte confrontatie dus. Die garantie is gewoon in de procedure inge bakken”. Maar wat te denken van al die vra- genstellerij? Schell: „We werken al vier jaar op deze manier. Nu we in een verstedelijkt gebied aan de gang gaan is het kennelijk interessant en worden de politici wak ker. Ze moeten er maar eens aan wen nen dat niet het stellen van schriftelijke vragen, maar het deelnemen aan die discussie dingen kan ophelderen. We zit ten per Slot van rekening hun werk te doen. Als de politieke partijen voor wat betreft hun inspraak de boel goed gere geld hadden, waren wij niet nodig ge weest”. Schell: „We twijfelen niet aan de integriteit van de heren politici. Maar hun hele optreden getuigt van de on macht van waaruit ze opereren. Raadslid plus statenlid als bijbaan. Dat kan ook niet. Als de regering praat over decen- volwaardige honorering geen randvoor waarde”. de groentenveiling kwam, aan de BEVERWIJK. De bloemenhandel toonde de afgelopen week een zelfde beeld als een week geleden. De bolbloe- men spelen de hoofdrol, waarbij alles tegen goede prijzen verkocht kon wor den. In het begin en midden van de week was alles wel een paar dubbeltjes per bos duurder, maar toch zijn de kwekers wel tevreden met deze prijzen. Bij de narcissen is men nog op de kassen aangewezen. Kwamen vorig jaar de eerste buitennarcissen al op 12 febru ari aan de veiling, nu zal dat nog wel een paar weken op zich laten wachten. De Carlton bracht van 150 tot 185 cent per bos op. Dutchmaster en Golden Harvest kwamen boven de twee gulden. Bij de tulpen ziet men tamelijk veel Apeldoorn’s die donderdag nog tot 275 cent ner bos noteerden. Freesia varieer de, al naar gelang van soort en kwali teit, van 200 tot 570 cent per bosje. Blauwe druifjes gaan nog steeds vlot weg tot 125 cent per bosje. Dit mag men ook van orchideeën en anthurium zeg gen. Bij de anjers, er zijn er nog niet veel maar die komen met meer zon wel los, betaalde men tot 58 cent per stuk. De trosanjers varieerden van 175 tot 310 cent per bos. Bij de rozen werd voor de goede kwaliteit tot even boven de gulden per stuk betaald. Er was een ruim sortiment planten waarbij vooral de bloeiende planten goed aan de prijs waren. VELSEN-NOORD. De Velsen- Noordse Activiteiten Kommissie (VAK) heeft haar vrijwel volledig programma gereed voor de viering van koninginne dag op 30 april. Op deze vrijdagmorgen opent het tamboer- en trompetterkorps Veisen-Noord SM het programma met een muzikale rondgang door Veisen- Noord, waarbij een drietal herauten te paard met klaroen en trompet medewer king verleent. Een socialistisch statenlid vraagt zich af of de hele inspraak wel kan over zo’n vaag en abstract onderwerp. Schell: „Het is duidelijk waar we over praten. Kijk weer eens wat er van die commissie Boersma loskomt. Je kunt je hooguit gaan af vragen welke waarde ja nog aan de inspraak kunt hechten nu blijkt dat zo’n beetje iedereen al een standpunt heeft ingenomen. Dit in ogen schouw genomen kom ik tot een conclu sie die lijnrecht tegenover die van het statenlid staat. Het is duidelijk dat de cijfers in de Nota uit de geheime rap porten van de commissie Boersma ko men. De Gedeputeerden zeggen: geen voorhaven en geen uitbreiding van Hoogovens. Maar als we moeten kiezen: het laatste. Daar kan je alle kanten mee uit. Maar de druk gaat dan wel sterk in de richting van grotere Hoogovens. Dat In januari is in het zuidelijk deel van de provincie de inspraakprocedu re rond de nota Uitgangspunten Noordzeekanaalgebied begonnen. De inspraakavonden (in totaal 29) lopen door tot eind mei. Daarna wordt in gespreksgroepen naar een conclusie toegewerkt. Alle op- en aanmerkin gen van de insprekers komen in een eindrapport dat nog dit jaar naar de Provincie gaat. De organisatie het projekt is in handen Volkshogeschool uit Bergen, Dijck en Duin te Hoorn en voor de Meerlan den doe td eSoam het werk. .•■■•'.«w..v..•.w.vè'.-.-.'» s \ss; Overigens bestaat het aanvoerpatroon nog voor het overgrote deel uit winter groenten waarvoor ondanks het zachte weer een goede belangstelling bestaal De spinazie noteerde van 220 tot 235 cent ne’- kilo. Kassla ging tot 45 cent per krop en witlof noteerde 225 cent per kilo. Bij de winterprodukten moest de prei wat in prijs terugnemen, maar de noteringen schommelden nog altijd tus sen de 75 en 155 f’ent ne- Icflo Boeren kool wordt ook een aflonende zaak: de n r,117 cmt De nriizen waren vrijdag: boerenkool 65-112. breek- peen 18-36, groenekool 78-86, knolsel- dery 10-36, prei 74-152 spinazie 220-235, sla 43-44, spruiten 120-180, uien 58-84 en waspeen 20-26. activiteiten geheel gratis. Het is voorts niet onmogelijk dat in de middag een spuitbalwedstrijd op de Breesaperhof wordt gehouden tussen de bedrijfsbrand weerkorpsen van Van Gelder Papier en Hoogovens. In samenwerking met de beheerder' van het cultureel centrum De Schouw is er een feestavond van acht uur af tot twaalf uur. Medewerking verlenen het kwartet Arend Verschoor en Piet van Eerden en de zangeres Olga Lowina naast nog mogelijk andere artiesten. Kienen en dansen onderbreken de De namen van de gelukkige prijs- winnars en winaressen zijn: Mevr. M. A. Tijzen, Beugen: VW .GOLF EX TRA: R. v.d. Kokl, Oochem: PHILIPS kleurentelevisie; mevr. C. A. M. Luit jes, St. Maarten vlotbrug: Complete SUMMA encyclopedie; Mevr. Wij- nands, Schinveld:OLGA springbox- combinatie;J. Mulder, Apeldoorn' SPERRY REMINGTON privé-brand- kast; A. Clervaas,' Hoek van Hol land’:SINGER naaimachine; mej. C. W. de Jong, Gouda: SPERRY RE MINGTON rekenmachine; mevr. M. Geldof, Den Haag :hometrainerefi ets Bicyclette; F. J. R. van de Pol, Ber gen op Zoom: waardebon van 500,- van Witteveen: L. v.d. Veeken, Ros malen: Waardebon van 500,- van Witteveen. Van de overige weekprijzen vielen in ons verspreidingsgebied: H. Kluft, Groenlaan 13, Beverwijk: NIGRO- fonduepan: P. Wingender, v. Speyk- straat 6, Zandvoort: BIRDY-Tafelgar- nituur; A. G. Raaphorst, laan v. An- gers234, Haarlem: RARA GOUDEN PUZZELWOORDENBOEK Alee prijswinnars ontvangen be richt thuis! Een volledige trekkings- lijst ligt ter inzage op onze kantoren. Hier kunt u ook reeds voorbedrukte briefkaarten kopen ad 1,35 Onaze kantoren zijn gevestigd: HAARLEM: Gedempte Oude Gracht 82; Flores- straat-Soendaplein; Califrniëplein 17 IJMUIDEN; Zeestraat 18; HILLE- GOM: V. V. V. -kantoor, Jhr. Mack- kade; Bennebroek: Bennebroekerlaan 85; ZANDVOORT: Genestestraat 7. Maastricht; het hoogste aantal heeft Leiden (56,8) gegevens van 1972. Met 27 specialisten slaat Velsen (67.000 inwo ners) geen slecht figuur. Een ziekenhuis is nu eenmaal een belangrijke en onmisbare voorziening voor een bevolking. Een modern zieken huis is echter een dynamisch instituut, waarbinnen telkens vernieuwingen, ver beteringen en aanvullingen plaats heb ben. Daarover behoort geregeld voorlich ting te worden gegeven. Mag ik het zeggen, mensen? Velsen hééft met zijn Zeewegziekenhuis zo’n moderne, dynamische voorziening. Zoiets kun je echter alleen in stand houden, als we er met z’n allen ook een goed gebruik van maken. Ik hoop met deze aanvulling daaraan te hebben bijgedragen.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7