Ziekenfondsraad-commissie adviseert tal van bezuinigingen Excuus van Van Agt aan Surinaamse ministers Kamer is tegen kleinere klassen per 1 augustus RUDI DUTSCHKE NIET geboren Staking in Rome nu p Ministers tégen Pronk en Lubbers somber over discriminerende verklaringen wereldhandelsconferentie IV I LANGER „ONGEWENST" Sisco stapt op dit MBoo Vroeg I ]X Optreden politie MA IERSE EN BRITSE PREMIERS GAAN OVERLEGGEN Mi •f.f ii-I e Amerika en West-Duitsland te terughoudend o BINNEN- EN BUITENLAND 2 1976 25 FEBRUARI WOENSDAG WO (Van onze redactie binnenland) (Van onze parlementsredactie) l W’ rwt.jr l», Vooruitzichten voor vrijdag, op gesteld door het KNMI: Botsing: één dode D nek waa Hondsdolheid Steekpenningen „I Tragedie in Parijs Nieuw boek Lem Timex berispt DEN HAAG. De onbeperkte aanspraken, die verpleegden krachtens de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten hebben op kunst- en hulp middelen zouden moeten worden afgeremd. Dit zou kunnen geschieden door aanpassing van de wettelijke voorschriften in de AWBZ, zodat aard en omvang van de verstrekkingen scherper kunnen worden omschreven. Beëdigd Jeneverstokerij 'W&Ss: Staatsbezoek -si DEN HAAG. De Tweede Kamer heeft gisteren met grote meerder heid het voorstel van de Commissie De Leeuw afgewezen om al op 1 augustus ’76 een verkleining van de schoolklassen door te voeren. Vóór stemden alleen CPN, PSP en DS’70. De Kamer aanvaardde wel een motie vgn Konings om voorlopig geen toelatingsregeling in te stellen voor Pedagogische Academies en Kleuter Opleidings Scholen. Tegen stemden ARP, CPN, PSP en de CHU’ers Tolman en Scholten. Konings noemde een toelatingsregeling ongewenst zolang er geen hogere be roepsopleiding bestaat van algemene aard, waar degenen die niet tot de pedagogische academies worden toegelaten, wel terecht kunnen. Minder luidruchtig 'X Vlag als deken Weg op dijk N as ■- a ntti jfts 3(1 - XsXXXX Aanhoudend zacht WEERRAPPORTEN ■.«M2 C rt doen de (Van onze redactie binnenland) te aan Zon wettelijk vastgestelde salaris uit te beta len. Mi onts dat kan Bre; Mos rika gew is h< de 5 Oost geheel bew. geheel bew, geheel bew. geheel bew. geheel bew. licht bew. geheel bew. mist geheel bew. geheel bew. ZW ZW ZW ZZW WZW ZW ZW ZW ZW ZW 10 12 2 21 12 14 5 18 17 16 5 2 14 15 14 2 9 10 10 8 11 6 10 10 8 10 8 16 4 16 11 14 8 1 0.1 5 6 0.2 1 0.5 0.2 2 0.5 name de den, kosten. De drie grote vakcentrales hadden tot de staking opgeroepen om het minder heidskabinet van de christen-cemocraat Aldo Moro aan te zetten tot spoedmaat regelen tegen de werkeloosheid., In de provincie Lazio zijn 250.000 mensen zon der werk, onder wie 100.000 jongeren. In geheel Italië bedraagt het aantal werke lozen naar schatting 1,2 miljoen. De de Ri een r 20 m in be het ji krach tot di voora toesp lands 3 4 0 4 8 0 3 5 4 8 De 48-jarige G. Kamerman uit Zwolle is gisteren in Diepenveen om het leven tekomen. Op de weg Deventer-Raalte kwam zifh auto tegen een tegemoetko mende personenauto terecht, waarin een echtpaar' en een kind zateren. Een truck met oplegger met tien koeien botste op de ravage. Het echtpaar en hun kind raakten gewond. De chauffeur van de veewagen bleef ongedeerd, net als zijn passagiers. Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Luchth.Rtd. Twente Vlissingen Zd. Limburg Aberdeen Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Geneve Innsbrück Kopenhagen Lissabon Locamo Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zürich Casa Blanca Las Palmas Tunis WZW W ZW ONO WZW ZZW windst. ZW windst. ZO w w windst. windst. windst. Z N NW NO NO WZW ZZO NW NO NNO windst. I Ma var Pol voc het pro me bot zoe bar we: cat ech Sto filr har dac flu bui gel dac PI luch Brit: mid< New niscl heef very bek( Hi rech „Ma zaal beh: Brit het Di zulli argr gror plaa die toesi de lane H had geri de Wil] een sten van ven. V core ce mid Air rein 55 i 8 3 9 7 1 -2 -2 0 9 -2 6 5 5 10 5 -2 0 10 5 5 1 2 zijn er al negen jaar verlopen sinds de signalering van de ex-student tot onge wenst vreemdeling. Staatssecretaris Zeevalking heeft ver der nog meegedeeld, dat hem niets ge bleken is van een verzoek van Dutschke om buiten Tilburg ook een bezoek aan Amsterdam te mogen brengen. Volgens de staatssecretarisis het gebruikelijk, dat de signalering van iemand die onge wenst vreemdeling wordt ingetrokken indien de redenen die tot deze maatregel hebben geleid niet meer aanwezig zijn en er geen vrees bestaat voor herhaling van ongeoorloofde daden. Aantal uren zon 0 tot 5, minimumtemperaturen om streeks 6 graden; maximumtemperaturen omstreeks 10 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur 95 percent. Kans op een geheel droog etmaal 80 percent. Het aantal gevallen van hondsdolheid in West-Duitsland is verleden jaar geste gen tot 5.718; dat zijn 1.373 gevallen meer dan in '74. Sinds ’51 zijn in de Boridsrepubliek 13 mensen door honds dolheid omgekomen. De laatste jaren moesten gemiddeld 3.500 mensen per jaar een behandeling tegen de ziekte ondergaan. Een meerderheid kregen tenslotte ook twee moties van resp. de KVP’er Her mes en de VVD’er Evenhuis. De eerste motie vraagt om de coördinatie van onderwijs-opbouwwerk en welzijnswerk no^even uit te stellen. Volgens Hermes is voor de coördinatie meer duidelijkheid nodig en dienen daarom eerst de resul taten van de aan de gang zijnde experi menten te worden afgewacht. De motie- Evenhuis spreekt uit dat er ruimere maatstaven moeten komen bij het weg werken van de zgn. achterstandsituaties in het onderwijs. Minister Van Kemena- de wil alleen het beroep van de ouders een rol laten speden bij het verlenen van extra faciliteiten voor kinderen met een grote achterstand, maar de Kamer vond dit criterium te beperkt. Weer in binnen- en buitenland De commissie stelt verder voor het voorschrijfpatroon van de artsen te gaan controleren, specialistische behandelin gen zoveel mogelijk poliklinisch uit te voeren, de prijzen van geneesmiddeen ROME (Reuter). In Rome en omge ving hebben gisteren handel, industrie en openbaar vervoer vrijwel geheel stil gelegen als gevolg van een 24-uurssta- king, waarmee enkele honderdduizenden werknemers wilden protesteren tegen de toenemende werkeloosheid. Ook de mi nisteries, scholen, postkantoren, theaters, bioscopen en enige restaurants werden door de actie getroffen. zwaar bew. half bew. regen mist geheel bew. mist mist geheel bew.yeranderlijk regen onbew. onbew. geheel bew. motregen onbew. half bew. licht bew. geheel bew. half bew. geheel bew. onbew. onbew. zwaai* bew. mist mist onbew. onbew. zwaar bew. 0 0 2 0 0.6 3 0 0 4 0 0 1 0.3 0 0 0 0 6 0.1 0 0 2 0.1 0.1 0 0 6 DEN HAAG. Minister Pronk (ont wikkelingssamenwerking), minister Lub bers (Economische Zaken) en de ontwik- kelingsspecialisten in de Tweede Kamer zijn pessimistisch gestemd over Unctad IV, de wereldhandelsconferentie van de Verenigde Naties, die in mei in de Ke- nyase hoofdstad Nairobi wordt gehou den. De voormalige bevelhebber van de vloot van Iran, schout-bij-nacht Ramzi Abbas Ataie, is tot vijf jaar gevangenis straf veroordeeld wegens het aannemen van grote geldbedragen van personen die zaken deden met de marine van Iran. Eenzelfde vonnis werd geveld over Atai- e’s vroegere plaatsvervanger en een bur ger. Zij behoorden tot een groep van veertien mensen die bij deze kwestie betrokken was. Dit is een van de vele conclusies en aanbevelingen, die een commissie van de Ziekenfondsraad heeft opgesteld naar aanleiding van een adviesaanvraag van staatssecretaris Hendriks (Volksgezond heid) staatssecretaris Mertens (Sociale Zaken) van december 1973 over maatre gelen ter beperking van de kostenstij ging in de gezondheidszorg. (Van onze redactie binnenland) DEN HAAG. De voormalige Duitse student Rudi Dutschke, die momenteel in Denemarken als docent werkzaam is, wordt in Nederland niet langer als on gewenst vreemdeling beschouwd. In 1968 werd hij als ongewenst vreemdeling aangemerkt, omdat hij toen in Amster dam openlijk had opgeroepen tot geweld tegen personen en goederen en tut sub versieve acties tegen het wettig gezag. De toen tegen hem getroffen maatregel is thans ingetrokken, zo heeft de staats secretaris van Justitie, Zeevalking, laten weten op schriftelijke vragen van de PvdA-kamerleden Kweksilber en Bron- gersma. Een 50-jarige Fransman, die geldzor gen had, heeft vijf van de bij hem inwonende familieleden doodgeschoten en daarna de hand aan zichzelf geslagen. Dat gebeurde de afgelopen zondag, maar het werd pas gisteren ontdekt. De Poolse schrijver Stanislav Lem, vooral bekend door zijn science-fiction- boeken, publiceert binnenkort een nieu we roman getiteld „Katar” (catarre) bij pen uitgever in Krakau. Het verhaal speelt zich af in West-Europa in de jaren 1978-’79, zo meldt de „Polish Weekly”. Hij te v< en vi woon scheti algen de vi sische LONDEN (Reuter). De premiers van Groot-Brittannië en Ierland, Harold Wilson en Liam Cosgrave, komen op 5 maart in de Britse hoofdstad bijeen voor overleg, waarschijnlijk met name over het probleem Noord-Ierland en de be strijding van de guerrillastrijders van het voorlopige Iers republikeinse leger (IRA). Wilson had zijn Ierse ambtgenoot hiertoe uitgenodigd. Het Portugese ministerie van arbeid heeft de directie van de Amerikaanse horlogefabriek Timex bij Lissabon op de vingers getikt, omdat zij gedreigd heeft een driedaagse werkweek in te stellen en, als dat niet mag, op grote schaal personeel te ontslaan. De zaken gaan slecht, aldus Timex. Maar volgens de Portugese regels mag de werktijd niet worden bekort tot minder dan 45 uur. Zij vroegen onlangs aan de staatsse cretaris of een eenmaal ails ongewenst vreemdeling aangemerkt persoon voor altijd op „de zwarte lijst” blijft staan. Dit gebeurde naar aanleiding van een spreekbeurt die Dutschke onlangs als gast van de katholieke Hoge school in Tilburg heeft gehouden. Staatssecretaris Zeevalking heeft zijn besluit gebaseerd op deze twee motie ven: Dutschke heeft bij zijn recente bezoek aan ons land geen inbreuk meer gemaakt op de openbare orde en verder Op de vraag van Roethof of er bij de Amsterdamse politie van vooringe nomenheid sprake is, wil Van Agt geen uitspraak doen. Het onderzoek naar de klachten van drie Surinaam se belangenorganisaties over het op treden van de Amsterdamse politie is nog gaande. Op dit moment over weegt Van Agt dan ook geen speciale maatregelen om het door een van de beide Surinaamse ministers als „pro vocerend” omschreven politie-optre- den in de toekomst te voorkomen. Het nieuwe benoemde lid van de Eer ste Kamer, de heer R. J. Voute te Amstelveen, is gisteren als Senator beëdigd. De heer Voute neemt in de Eeerste Kamer in de VVD-fractie de plaats in van mr. 3. de Wilde, die voor het lidmaatschap van de Senaat bedank te. WASHINGTON. Joseph Sisco, ja renlang Amerikaans onderminister van Buitenlandse Zaken voor zaken het Mid- den-Oosten betreffende, stapt op. Hij wordt rector magnificus van de Ameri can University in Washington. Naar de universiteit gisteren meedeelde, zal de 56-jarige Sisco in juli in functie treden. Sisco was al lang van plan het ministe rie van Buitenlandse Zaken te verlaten. Vorig jaar haalde minister Kissinger hem nog eenmaal over te blijven. De commissie is bijgestaan door vijf subcommissies, die zich speciaal hebben beziggehouden met de intramurale voor zieningen, specialistische hulp, farma ceutische hulp, huisartsenhulp en tand heelkundige voorzieningen. Het rapport zal morgen door de Ziekenfondsraad be sproken worden. Het rapport zoekt besparingen ook in de salarissen van artsen en specialisten. Zo stelt de commissie voor bepaalde „vergroeiingen in de opbouw van de specialistentarieven te verwijderen, en tevens daar de honorering van de speci alist te herzien, waar zijn persoonlijke inbreng kleiner is geworden door in schakeling van apparatuur en hulp krachten. Ook een betere communicatie tussen specialisten onderling zou sterk kostenbesparend kunnen werken”, aldus het rapport. Ambtenaren van de inspectie invoer rechten en accijnzen en de politie van Helmond hebben gisteren in Helmond in een schuur een klandestiene jeneversto kerij ontdekt. De eigenaar van het pand is aangehouden. Op het moment van de inval waren de twee ketels en de tien gistbakken niet in werking. De stokerij is waarschijnlijk een half jaar in ge bruik geweest. Ze had een weekcapaci- teit van 3000 liter alcohol met een sterkte van 95 percent. te reguleren, en een actiever beleid te voeren ten aanzien van de zgn gezond heidscentra. In de inleiding van het rapport staat, dat prioriteiten zullen moeten worden gesteld omdat binnen het sociale verze keringsstelsel nog tal van wensen leven. De urgentie van nieuwe voorzieningen zal mede moeten worden boordeeld aan de hand van de kosten. Een afzonderlij ke commissie van de Ziekenfondsraad zal gaan bekijken of een goede kosten beheersing wellicht kan worden bevor derd door een systeem van budgettering. De kwaliteitsbewaking en de controle op de medische noodzaak van verstrek kingen verkeren volgens het rapport nog maar in een beginstadium: over deze zaken zal nog veel overleg moeten wor den gevoerd. Het rapport voegt hieraan toe, dat het stellen van normen voor het medisch handelen waarschijnlijk tot kostenbesparingen kan leiden. In een afzonderlijk stuk hebben de ziekenfondsraadsleden die zijn aangewe zen door de werknemersorganisaties la ten weten, dat ze het rapport „onbevre digend” vinden omdat het niet veel meer omvat dan een opsomming van al lang bekende knelpunten, waarvoor het dan meestal nog geen oplossing aangeeft. De werknemersvertegenwoordigers vinden bijvoorbeeld een dienstverband nodig voor de medewerkers in de (zieke- n)inrichtingen. Ze zeggen, dat de situatie in veel ziekenhuizen op dit ogenblik het Aangemoedigd door het lenteachtig weerbeeld van de laatste dagen heeft deze eend besloten dat het weer tijd was voor de jaarlijkse gezinsuitbreiding. Trots stapt ze met haar kroost rond de rege ringsgebouwen in Den Haag, en zwemt ze met kuikens in de hofvijver. (Van onze parlements redactie) DEN HAAG. Minister van Agt van Justitie heeft aan twee Suri naamse ministers zijn „leedwezen” betuigd over hun aanhouding door de Amsterdamse politie op 12 september van het vorig jaar. Volgens Van Agt is de Amsterdamse politie „niet be paald fraai” op,getreden bij de aan houding. Een woord van excuus zou zeker op zijn plaats zijn geweest. Van Agt antwoordt dit op de vra gen van het PvdA-kamerlid Roethof. Deze had geklaagd over de bruuske manier van optreden van de Amster damse politie, een optreden dat vol gens Roethof van een zekere voorin genomenheid tegen Surinamers ge tuigde. De Amsterdamse politie kreeg op 12 september een anoniem telefoontje dat een Surinaamse chauffeur van een Mercedes zich verdacht gedroeg. Enkele surveillance-auto’s gingen op onderzoek uit en reden de auto, toen deze niet onmiddellijk op een stopte ken reageerde, op de Hoofdweg klem. In de Mercedes bevonden zich de Surinaamse minister van binnenland se zaken en de toenmalige gevol machtigd minister in Den Haag. Alle papieren van de Surinaamse dienstauto bleken in orde en ook verder was er geen aanleiding tot een onderzoek, zo deelt Van Agt mee. Hij zegt te betwijfelen of de politie op grond van de anonieme tip wel vol doende reden had om de Surinamers als verdachten in de zin van de wet te beschouwen. De Zweedse koning Karel XIV Gus- taaf zal van 14 tot 17 juni een staatsbe zoek aan Nederland brengen. Dit heeft een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken gisteren be kendgemaakt. Het is de eerste maal dat de 29-jarige koning een bezoek aan Ne derland brengt. De laatste maal dat koningin Juliana een bezoek aan Zwe den bracht, was in september 1973, bij de begrafenis van koning Gustaaf Adolf. In 1957 bracht ze een staatsbezoek aan Zweden. -H93H03 aai ■sssj nig voor concessies ontwikkelingslanden. De ontwikkelingslanden hebben on langs ter 'voorbereiding van Unctad in de Filippijnse hoofdstad Manilla verga derd. Daar werd een zeer uitvoerig pro gram van eisen en wensen opgesteld. Tijdens het overleg waaraan door 110 landen, waaronder voor het eerst Suriname, werd deelgenomen, bleken de ontwikkelingslanden onderling ver deeld. De overwegend Afrikaanse landen die met de Europese Gemeenschap zijn ge associeerd, waren in sommige opzichten ook terughoudend omdat zij hun betrek kingen met de Europese landen niet in gevaar willen brengen. Een zelfde hou ding was overigens te bespeuren bij de Aziatische landen, die in een afhankelij ke positie ten opzichte van Japan verke ren, en bij de Latijns-Amerikaanse lan- De vliegvelden en spoorwegen functio neerden normaal, terwijl de gas- en elektriciteitsbedrijven en de ziekenhui zen op noodvoorzieningen overgingen. best kan worden vergeleken met die van een grote onderneming, waarbinnen tientallen zelfstandige ondernemertjes hun bedrijfje uitoefenen met gebruik making van ruimte, apparatuur, huis houdelijke en administratieve diensten en gespecialiseerd personeeel van de grote onderneming. Volgens hen leidt dat niet tot een optimale samenwerking in het belang van de patiënt Wat de geneesmiddelenvoorziening be treft dient naar hun mening de macht van de farmaceutische industrie te wor den teruggedrongen door een concentra tie van de inkoop voor alle apothekers en apotheekhoudende huisartsen. Beheersing van de gezondheidszorg is volgens de vakbeweging ook niet goed mogelijk doordat op dit terrein zeer veel organen (onder meer Centrale Raad voor de Volksgezondheid, Centraaal Or gaan Ziekenhuistarieven, College voor Ziekehuisvoorzieningen en de Zieken fondsraad) met deeltaken zijn belast. Eén (eventueel nieuw) orgaan zóu de werkzaamheden van al die organen moeten coördineren en het zou ook de herstrukturering van de gezondheidszorg ter hand moeten nemen. De volksverte genwoordiging zou dan bij eventuele te genstellingen een beslissing moeten ne men. 6 20 24 15 DONDERDAG 26 FEBRUARI 11976 Zon- en maanstanden op 7.34 uur onder 18.13 uur Maan op 5.28 uur onder 14.50 uur Waterstanden IJmuiden Hoogwater 1.13 uur en 13.41 uur Laagwater 10..07 uur en 22.35 uur den die op de Verenigde Staten zijn georiënteerd. Bij deskundigen in Den Haag bestaat nog geen duidelijk inzicht in de vorm hoe de besprekingen in Unctad beïn vloed zullen worden door het overleg tussen acht westelijke en negentien ont wikkelingslanden (waaronder zeven be langrijke olielanden) op de conferentie voor internationale economische samen werking (CIES), die onlangs in Parijs is begonnen. De CIES wordt pas eind dit jaar afgesloten. Beide conferenties behandelen het ontwikkelingsvraagstuk in brede zin. Bij de CIES wordt ook gesproken over energie (olie), een onderwerp dat in de VN-organisaties nauwelijks aan de orde komt. De kans is groot dat in Unctad geen besluiten ziillen worden genomen op grond van het argument dat in de CIES beter onderhandeld kan worden. Na een bezoek aan een arts in München deelde de fors gebouwde en om zijn luidruchtigheid bekendstaande Beierse christendemocratische leider Franz-Josef Strauss bijna fluisterend mee, dat een lange tijd uitgestelde kaak- operatie hem dwingt de komende tijd niet te luid te spreken. Strauss mag voorlopig ook niet aan sport doen. Eerst wilde de bewindsman echter een onderzoek afwachten dat de feitelijke situatie zal schetsen. Dit onderzoek wordt uitgevoerd haar aanleiding van schriftelijke vragen die onlangs door de Tweede Kamer werden gesteld. De mi nister erkende dat hij geen actie kan ondernemen als de kerken een geloofs- bewijs willen afgeven, dat bij het aan vragen van het visum dienst kan doen. „AWBZ moet worden aangepast” ...I Dit bleek gisteren tijdens een bijeen komst van de Tweede-Kamercommissies voor ontwikkelingssamenwerking en handelspolitiek met beide bewindslieden. Bij de voorbereiding van Unctad hebben enkele belangrijke westelijke landen zo als Amerika en West-Duitsland zich tot nu toe zeer terughoudend opgesteld. Ook andere rijke landen voelen er, gezien hun eigen economische problemen, wei- ciële redenen pp lijk is. Ook het -p’ Konings om via aanvulling van het wachtgeld van werkloze onderwijzers het aantal leerkrachten op te voeren, acht hij niet uitvoerbaar. Konings had uitgerekend dat de aanvulling tot 100 percent, waardoor de klassen met één leerling verkleind zouden kunnen wor de Staat slechts zes miljoen zou In een brief aan de Kamer deelde Van Kemenade maandag echter mee dat het in strijd is met de voor schriften om een onderwijzer te benoe men en slechts 20 percent van het Omdat hij een vlag als deken had gebruikt toen hij de nacht in zijn auto moest doorbrengen is een 45-jarige nachtwaker in de Tanzaniaanse plaats Bukoba veroordeeld tot een jaar cel straf. Het hof achtte zijn handelwijze een belediging voor de nationale kleu ren. Minister Van Kemenade heeft vorige week bij het debat over de Nota- Groepsgrootte uiteengezet dat een verla ging van de leerlingenschaal om finian- djt^nipmerbt niet moge- vair de PvdA’er van DEN HAAG. Minister De Gaay Fortman (Binnenlandse Zaken) over weegt om een beschikking uit te voeren waarin gemeentebesturen in bepaalde gevallen niet wordt toegestaan een ver klaring over de kerkelijke gezindte af te geven. Deze verklaring wordt door som mige mensen aangevraagd omdat zij het nodig hebben voor een visum in de Arabische landen. Deze landen weren personen van joodse afkomst. De minis ter zei gisteravond in de NCRV-televi- sierubriek Hier en Nu dat hij stappen zal ondernemen zodra het duidelijk wordt dat op deze manier doorgegaan kan worden. Een paar dagen vóór de lers-Britse top wordt de Noordierse constitutionele conventie, die een akkoord moet opleve ren tussen katholieken en protestanten over een vorm van gemeenschappelijk bestuur over het gebied (wat hoogst waarschijnlijk zal mislukken) formeel besloten. Beide regeringen vrezen dat een dergelijke mislukking een escalatie van geweld door het IRA en zijn protes tantse tegenhangers met zich mee zal brengen. Het is mogelijk dat Cosgrave zal aandringen op een nieuw politiek initiatief van Wilson. Het staat vrijwel vast dat de twee premiers verder een nauwere samenwer king op het terrein van het aniti-terro- risme zullen bespreken, en met tussen hun veiligheidstroepen aan Ierse grens. Als alles volgens plan verloopt, zal de wegverbinding Enkhuizen-Lelystad dit jaar gereedkomen. Voor het verkeer be tekent dit dat de afstand van circa 120 km die nu nog tussen beide plaatsen moet warden afgelegd, .wordt terugge bracht tot dertig km. Volgens de voor spellingen zullen kort na de openstelling I van de weg ongeveer .vijfduizend voer- tuigen per etmaal de nieuwe verbinding gebruiken. De 25 km lange weg wordt aangebracht op de dijk tussen beide plaatsen, die in september vorig jaar werd gesloten. MC M •ó'S ifc B. S'C Ï'S» 2

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 2