M« SS Prometheus Droom van een stuk AMSTERDAM Limehouse Laatste Podiumavond Michel Block TONEEL MUZIEK UIT "1 wijzer I I I 1> c s fill” NDERDAG 26 FEBRUARI 1976 13 Muziek en toneel Bioscopen j £25 I CO ;.:x if de in MICHEL BLOCK ,Dle Zauberflë- te Catherine I Macht der gewoonte. Thomas Bernhard is een van de belangrijkste Duitstalige toneelschrijvers van het oment. Het werk van deze Oostenrijker rerd in 1973 in ons land geïntroduceerd in een Toneelschoolproduktie in Amsterdam, die „De ignorant en de wanzinnige” liet zien in regie van Gerard Jan Rijnders. Het Stadstoneel Botterdam is het eerste gezelschap in Nederland dat zich aan Bernhard lewaagd heeft. Het speelt op 2 maart in ie Haarlemse schouwburg „De macht Ier gewoonte”. Op het toneel kijken we n een woonwagen, die op een soort uilnisbelt staat. In die woonwagen irobeert een verlopen circusdirecteur iet Forellenkwintet van Schubert in te tuderen met een paar onwillige artisten lit zijn circus: de domme sombere town, de jongleur, het danseresje en de .rankzuchtige leeuwetemmer, wiens arm loor een leeuw verwond is en dus igenlijk niet aan de piano kan zitten, fan de repetitie komt niets terecht; eikens gebeuren er dingen die een [oede repetitie verhinderen, tot wanhoop ran de autoritaire directeur, die hoge lunst wil brengen. Het stuk bedoelt meer te zijn dan een ragikomische anecdote. Het wil ook een ommentaar zijn op de bourgeois- ipvatting omtrent de traditionele kunst n cultuur, zoals die vooral in de Duits- bstenrijkse provincie aangehangen rordt, maar ook hier te lande niet tand is. Het is een beetje ibsurdistisch, maar heeft een kritische edoeling. Het Stadstoneel Rotterdam geeft met De macht der gewoonte” zijn beste «orstelling van zijn overigens rampzalig verlopende seizoen. De spelers hebben itstekend met de regisseur Ernst Wendt pverkt en komen tot goede prestaties, ludi van Vlaenderen is een bulkende ircusdireoteur, Joost Prinsen een ronderlijke clown, Pieter Lutz een levoelige jongleur. Jolly van Kan en lohn Leddy komen aardig mee in dit pzelschap. Het is jammer dat het vijftal nn instrumenten zo klunzig hanteren, ok al stellen ze dan amateurs voor. Een ioorstelling die best de moeite waard is. ten operatie-scène uit „Prometheus” van Camera Obscura. Studio Laren. Onder leiding van Marijke Ferguson geeft het gezelschap Studio Laren vrijdagavond (20.15 uur) een uitvoering in de Hervormde Kerk in Sassenheim. Studio Laren legt zich toe op muziek uit middeleeuwen en renaissance, getuige ook hun programma van vrijdagavond dat voor de pauze muziek van vagebonden en zwervers bevat en daarna droevige, melancholieke hofmuziek. Orgelconcert. De beide Haarlemse stadsorganisten Piet Kee en Albert de Klerk treden volgende week donderdag op tijdens het laatste gemeentelijke orgelconcert in de winterserie. In het Concertgebouw Haarlem concerteren zij zowel op het Flentrop-positief (voor de pauze) als op het Cavaillé-Coll orgel. Op het programma staan werken van Bach en Hurlebus en sonates van Colonna en Scarlatti op het Flentrop-orgel en de Eerste symfonie van Vierne alsmede de Derde fantasie van Saint-Saëns op het grote orgel. Voor en na de pauze worden improvisaties gespeeld op door het publiek ingezonden thema’s. Aanvang 20.15 uur. Haarlemse Concertgebouw waar het onder leiding van Willem Frederik Bon concerten zal spelen, van joh. S?b. Bach, W. A. Mozart en Dvorak. S.l.sten zijn Han de Vries, hobo en Else Krieg, viool. l’riniteits.Leerlingen van het Triniteitslyceum spelen op 4, 5 en 6 maart in hun aula „Het nieuwe lijden van de jonge W.” van de Oostduitse schrijver Ulrich Plenzdorf. Het stuk was onlangs in een Westduitse opvoering te zien, georganiseerd door het WIKOR. Leraar Wim Vogel was er snel bij om dit stuk over een nonconformistische jongen met zijn leerlingen op te voeren. Drs. P. Hokkeling vertaalde het. Een primeur voor Nederland. Poëzie Hardop. Zaterdagavond brengt de werkgroep Poëzie Hardop in de Toneelschuur een programma over de dichter Lucebert: „Mooie kleine ritselende revolutie” heet het. Het wordt uitgevoerd door Ineke Holzhaus, Marnix Kappers en Henk ten Batenburgh met aan de piano Antoine Oomen. Een prima programma, vooral voor middelbare scholieren die iets van deze bekendste dichter van De Vijftigers willen ’Vrt.-n. toneelverleden, o.a. de commedia dell’arte. Elegante goed doordachte voorstelling. „Dog 7 en Walde. Woensdag 3 maart speelt in de Toneelschuur een groep uit West-Berlijn een stuk naar aanleiding van de nieuwe wetten”, die de Bondsregering heeft uitgevaardigd tegen alles wat linkser is dan de officiële, de sociaaldemocraten. De bekendste wet is die van het „Berufsverbot”, die onderwijzend personeel treft, wanneer wordt zondagmorgen om 11.30 uur verzorgd door het kamerorkest IJond in de Ned. Hervormde Kerk in Santpoort waaraan tevens medewerking wordt verleend door de cantorij van de kerk. Jene Meilof heeft de algehele leiding. Als solisten zijn uitgenodigd Marijke Miessen, blokfluit; Albert Meilof, fluit en Johan Timmerman, orgel. Uitgevoerd wordt een aantrekkelijk barokprogramma met werken van Telemann, Johann Vierdanck, Joh. Seb. Bach, Padre Narciso Casanovas, Padre Rafael Anglés en Padre José Gallés. Podiumavond. Ook de serie Open Podiumavond loopt ten einde. Maandagavond volgende week alweer de laatste van dit seizoen met opnieuw een zeer gevarieerd programma. De reeks deelnemers groeit nog steeds per maand, maar deelneming is reeds verzekerd voor onder meer het blazersensemble Zaanstad en The Seasight Singers onder leiding van Bert Kransberg. Voor opgaven voor het nieuwe seizoen kan men zich wenden tot Leny van Schaick, Concertgebouw Haarlem. Tel. 023-321155. Schrikkelconcert. De vijfde zondag van deze maand vormde voor het bestuur van het Concertgebouw aanleiding om een extra koffieconcert verzorgen. Zondagmorgen komt de Amsterdam Sinfonietta naar het Het verhaal van de nar. De toneelcombinatie Fact uit Rotterdam speelt in de Toneelschuur vanavond tot en met zaterdag „Het verhaal van de nar”. Dat is een driedelige voorstelling geschreven door Aat Ceelen en Leo Hogenboom, waarin ook al commentaar gegeven wordt op het maatschappelijk De groene kakatoe. Het Onafhankelijk Toneel komt van donderdag 4 tot en met 6 maart terug de Toneelschuur, Smedestraat 23 met „De groene kakatoe”. Zo heet een kroeg, waarin vroegere toeneelspelers boeven spelen om de adellijke klanten te verbluffen. Het Onafhankelijk Toneel heeft van dit stuk van Arthur Schnitzler een commentaar gemaakt op schijn en werkelijkheid van toneelspel en de functie van de toneelspeler in de maatschappelijke vernieuwing. De zaal is ingericht als een café en de spelers nemen bestellingen op. Een belangwekkende voorspelling. Shorts. De technische theatergroep Perspekt uit Haarlem speelt op 3 en 4 maart in de schouwburg Haarlem weer „Shorts”. Het programma bestaat uit twee delen: „Balais Mondo Bizarre”, waarin allerlei vrolijks gebeurt rond en in een Belgische kermistent en „Shit and die”, waarin een Wild Westfilm geïmiteerd wordt. Een zorgvuldig uitgevoerd, opgewekt programma. Satyricon”, toeg. 18 j. Dag. CO uur. za. en zo. 13.30, 16, 19 I Prometheus. Franz Marijnen heeft iet zijn (Amerikaanse) groep Camera Ibscura een aantal opvallende vorstellingen laten zien: „Oracles”, Jlaldoror”, „Toreador”. Hij komt nu «et „Prometheus”, dat te zien is op 27 a 28 februari in de Toneelschuur, taedestraat 23 Haarlem. Van de Rudi van Vlaenderen als circusdirecteur in „De macht der gewoonte”. Fluitserie. Rien de Reede, begeleid »r pianist Theo Bles, vervolgt terdagavond (20.15 uur) de vorige aand begonnen fluitserie in zaal adens, Smedestraat 31 in Haarlem. Het ncert wordt geopend met een sonate n Hindemith en bevat voorts imposities van Ibert, Messiaen, Roussel i Martinu. idit tweede concert in de reeks staat wal de vroeg 20e eeuw centraal die n grote bloei voor de dwarsfluit laat en. De eerste veertig jaar van deze iuw werd beheerst door fluitisten als iffanel, Gaubert en Moyse, die mponisten als Widor, Roussel, Ibert en lulenc hebben gestimuleerd tot het iff ij ven van meestal korte eesterwerken voor fluit en piano. Zij lengen vooral een zeer esthetische stijl musiceren naar voren. Op het Beert zullen hiervan voorbeelden orden gegeven. Bisschoppelijk museum. Kees Kenhart zet zondagmiddag (15 uur) de ieh-reeks voort in de aula van het sschoppelijk museum in de Jansstraat Haarlem. Omdat het museum per 1 aart wordt gesloten is het tevens de atste uitvoering in deze serie die armee toch nog onverwacht tot haar ode is gekomen want het was de doeling dat de serie veel uitvoeriger u worden. Op het programma staan de 'Igende werken voor klavecimbel van >h. Seb. Bach op het programma: occata in d, vier preludes en fuga’s uit te Wohltemperierte Clavier 2 en en de ogelse suite in a. Macbeth. Het Publiekstheater speelt vanavond in de Haarlemse stadsschouwburg en op 1 maart in de Velsense stadsschouwburg „Macbeth” van Shakespeare in een gedragen voorstelling van Hans Croiset. Eric Schneider speelt de titelrol, bijgestaan door Petra Laseur als Lady Macbeth, Wim van der Grijn als Macduff, Johan Ooms als Malcolm en Max Croiset als de poortwachter, om bij de meest opvallende vertolkingen te blijven. Oude muziek. Composities, daterend it de 13e tot en met de 18e eeuw uit fan je, Engeland, Italië, Duitsland en tankrijk wordt Zaterdagavond (20.15 nr) tot klinken gebracht door Nelly to Ree Bernard, psalterium en ilvichord en Ronald van Ree, iavecimbel. Zij concerteren in taiekcentrum Het Duintje aan de feine Sparrenlaan 7 in Bennebroek. In trband met het beperkt aantal plaatsen '»rdt telefonisch reserveren onder no. £>02-6126 dringend aanbevolen. Barokprogramma. Een koffieconcert Droom van ’n stuk. Donderdag heeft in de Toneelschuur de première plaats van het toneelstuk „Droom van een stuk” geschreven door Rup van Woerkom met muziek van Bert Bouquet, hetzelfde duo dat vorig jaar de succesvolle kindermusical „Kinderen bestaan niet” schreef. De dubbelzinnige titel van het nieuwe stuk is een regel uit een liedje gezongen door de hoofdpersoon, een in vroeger tijden beroemde popzanger die zijn levensgeluk opofferde voor zijn carrière, het stuk bestaat hoofdzakelijk uit dromen die hij heeft over vroeger, het „stuk” met wie hij was getrouwd, zijn optredens waarin hij uitstekend in het gehoor liggende liedjes uit zijn glorietijd zingt. De mannelijke hoofdrol wordt gespeeld door Frans Icke. Marjan Lapré die het „stuk” speelt, studeert nog aan de pedagogische academie. De musici, die niet alleen musiceren maar ook een belangrijke toneelrol spelen, volgen allemaal een opleiding aan de muziekschool: Hans van Veller bespeelt de saxofoon, alt-sax en bastitaar; Bonne de Wal speelt solo-gitaar; Jaap van Manen zit achter de drums, de vibrafoon en de percussie; terwijl Bert Bouquet aan de piano zit. Gerard Verwer, die bij Rob van Reijn werkt, heeft de regie; het toneelbeeld is van Jan Heynis. Dinsdag en woensdag zijn er try-outs van het stuk dat na de première nog tot en met zondag 7 maart in de Schuur blijft. „Droom van een stuk” is een eigen produktie van de Toneelschuur. Pianoserie. Eveneens op zondag in het Concertgebouw Haarlem, maar dan ’s avonds om 20.15 uur speelt de Franse pianist Michel Block in de pianoserie composities van Schubert, Skriabin, Ravel en Schumann. Michel Block, zoon van Franse ouders maar in Antwerpen geboren, reist sedert 1962 langs de diverse podia. Hij heeft gestudeerd op de befaamde Juilliard- academie in New York en heeft behalve Beethoven, Brahms, Chopin en Mozart ook Rachmaninov, Fauré, Honegger en Franck op zijn repertoire geplaatst. Swing Society. At the Jazzcorner, Spaarne 104 in Haarlem, haalt zaterdagavond The Swing Society in huis, vroeger spelend onder de naam De Haagse Swing Muziekvereniging (oftewel het gezelschap Oudt maar dapper). De Swing Society debuteerde in het bekende jazzcafé van Nick Vollebregt in Laren begin 1975. De groep die vrolijke dixieland-achtige wijsjes brengt bestaat uit Jan Pieters, vibrafoon; Robby Pauwels, gitaar; Joost van Os, trompet; George Kafee, trombone; Jan Morks, klarinet; Paul Ruys, piano en zang; Chris Smildiger, bas en Martin van Beenen, slagwerk. Veel van deze musici hebben muzikale ervaring opgedaan in formaties als de Dutch Swing College Band, de Dixieland Pipers, bij Pia Beek en bij Toon Hermans. Aanvang 22 uur. Vrijdagavond in de Jazzcorner (22 uur) in plaats van Martin Haak het Haarlem Kwartet, ditmaal met Paul Hoeke op drums. In het vervolg zal op maandagavond wanneer Ray Kaart speelt geen entree worden geheven. Jazzclub. De Limehouse Jazz Band is over ongeveer een half jaar op een nieuwe grammofoonplaat te beluisteren. Het huisorkest van de Haarlemse Jazz Club heeft samen met het clubbestuur het initiatief genomen om een dubbelelpee op het Cat Jazz-label vol te hef ook maar enige connectie heeft met de linkse beweging in West Duitsland. Men wordt ontslagen als daarvan een bewijs geleverd wordt, bv die deelname aan eén demonstratie. De groep heet Walde zo geheten naar de straat in Berlijn waar men in een woongemeenschap samen leeft. De leden van de groep komen niet uit het toneel maar uit het vormingswerk. De groep besloot naar aanleiding van de executies vorig jaar in Spanje en de rel op de Frankfurter Buchmesse bij de Spaanse stand, tot politieke actie over te gaan via het toneel. Men maakte verschillende stukken op de spontane improvisatiewijze die op Berlijnse toestanden sloegen. Met het nieuwste stuk trekt met heel West-Duitsland door. Op deze tournee besloot men ook enkele voorstellen in Nederland te geven. oorspronkelijke groep zijn alleen Pascal Deverwerre en William Ward over; ze zijn aangevuld met een internationaal groepje spelers. De voertaal is Engels. Prometheus is in de Griekse mythologie, de listige Titaan die het vuur van de hemel steelt en de mensheid beschaving brengt. Franz Marijnen brengt de oude mythe als een gelijkenis over onze technologie. De moderne Prometheus is een ingenieur bij Philips die een laserstraalinstallatie toepast in een ziekenhuis tijdens een operatie. Prometheus verliest tenslotte zijn geloof in de technische vooruitgang. spc.-.i :..et representatieve oude stijl nummers. Een gedeelte van de plaat wordt live opgenomen. Opnamen hebben aanstaande vrijdagavond plaats in de Zanderzaal, Groot Heiligland 49 in Haarlem die uiteraard voor het publiek toegankelijk zullen zijn. Het ligt in de bedoeling dat het gehele concert dat om 22 uur begint zal worden opgenomen waaruit later in overleg met producer Rob Heeck een keuze zl worden gemaakt. De release volgt dan in het najaar. Carnaval. Jeugdcentrum Tiolo viert zaterdagavond carnaval in het wijkcentrum aan de Laan van Angers 5 in Haarlem Schalkwijk. Gasten op dit verkleed hosfestijn zijn Sjef van Oekel en Barend Servet die door hun televisieshows geen nadere omschrijving nodig hebben. Tiolo verwacht voor zondagmiddag 7 maart een optreden van de Britse rock and rollgroep Crazy Cavan and the Rhythm Rockers. Chansons. Zondagmiddag vanaf 15.30 uur brengt Jan Roobeek een programma van chansons en songs in restaurant De winteruin op de Grote Markt in Haarlem. Rond 17.30 uur zal Maarten Baan zich bij Roobeek voegen om afwisselend piano- en accordeonmuziek te laten klinken. Zijn repertoire heeft een Franse, deels Balkaninslag. Global Village. Vanavond verzorgt de stichting Global Village om 21.30 uur een optreden van kwintet Wankh, gedeeltelijk bestaande uit leden van de vroegere Rob Hoeke groep, met moderne swingende jazz in politiek café De Geus, Kleine Houtstraat in Haarleip. Zondagavond om 21.30 uur treedt het kwartet Kees van Lier in De Geus op. Ip cultureel café De Egelantier, Groot Hèiligland 61 in Haarlem, begint zondagmiddag om 15 uur een zigeuner jam-session. Daar speelt dinsdagavond om 21.30 uur het trio Arnold Klos. Latinjazz, In sherrybodega De Gravin in de Gravinnesteeg in Haarlem speelt het trio Wolter Mooy vrijdagavond vanaf 22 uur latinjazz. Zaterdagavond zelfde tijd treedt de Limehouse Jazzband op. Seth Gaaikema. Op 27 en 28 februari brengt Seth Gaaikema in de Haarlemse schouwburg „De familie Willekeur”, zijn nieuwste programma. Het is een onemanshow. Dit keer heeft Gaaikema geen zangers of cabaretières bij zich. Hij houdt voordrachten, conférences en zingt wat liedjes. De bedoeling is dat het publiek zich één grote familie voelt, met wie de altijd knusse woordspeler Gaaikema een feestje wil bouwen. engagement van de toneelspeler. Dat gebeurt door zorgvuldige citaten uit het De mensen van de Toneelschuurproduk- tie „Een droom van een stuk”: Op de voorgrond Frans Icke en Marianne Lapré spelers. Daarachter v.l.n.r. regisseur Ge rard Verwer, schrijver Rup van Woer kom, Jaap van Manen, Bonne de Wal (musici), Roland Helmer (produktieleider). Hans van Veller (musicus en op trompet Bert Bouquet, de componist. Alhambra 1 (Weteringschans, 233192): „j clay afternoon”, toeg. 14 j. Dag. 14, 19 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Alhambra 2: James Dean in „East of Eden”, toeg. 14 j. Dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. Bellevue Cinerama (Mamlxstr., 234876): Roy Schneider in „Jaws”, toeg. 14 j. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.15, 16.45, 19 en 21.30 uur. Calypso (Marnlxstr., 66227): „Die Zauberflëte”, toeg. a.l. Dag. 14 en 20 uur. Ceintuur (Ceintuurbaan, 723620): Ann Margret in „Tommy”, toeg. 14 j. Dag. 19.15 en 21.30 uur. Centraal (Nieuwendijk, 248933): „Sexplezier uw Tiroler is hier”, toeg. 18 j. Dag. 11.15, 13, 14.45, 18.15, 20 en 21.45 uur, zo. 13 uur enz. Cineac Damrak I (Damrak, 245648): Clint East wood in „Hang ’em high”, toeg. 18 j. Dag. 11.30, 13.45, 16, 19.15 en 21.30 uur. Cineac Damrak 2: Sylvia Kristel in „Emmanu elle”, toeg. 18 j. Dag. 19 en 21.15 uur, do. vr. 11.30. 14. 16, 19 en 21.15 uur. Cineac (Reg. Breestr., 243639): Walt Disney’s „Eiland aan het eind van de wereld”, toeg. a.l. Dag. 11.30, 13.30, 15.30, 17.30, 19.30 en 21.30 uur. Cinétol (Tolstr., 722291): Charles Bronson in „Once upon a time in the west”, toeg. 14 j. Dag. 20 uur, vr. en za. 21.30 uur, zo. 13.30 uur enz. Cinema International (Aug. Allebépleln, 151243): Marlon Brando in „De Peetvader”, toeg. 14 j. Dag. 20 uur. Matinees zat. zo. wo. 14 uur. City 1 (Leidseplein, 234579): Sylvia de Leur In ..PalHe’o- de baldadige losbol”, toeg. 1. Dag. I'I'r en 21.45 uur, zo. 13.45. 16.15. 19.15 (Reg. Breestr., 230655): Charles oivuouxi in „Breakheart pass”, toeg. 14 j. Dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Parisien (Nieuwendijk, 248933): „Sensuele bele venissen in Zweden", toeg. 18 j. Dag. 11.30, 13.30, 15.30, 17.30, 19.30 en 21.30 uur, zo. 13.30 uur enz. Rembrandtplein Theater (223542): Marty Feld man in „Sherlock Holmes’ slimmere broer”, toeg. a.l. Dag. 14.15, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.30 16, 19.15 en 21.45 uur. Rialto (Ceintuurbaan, 723488): „Die Zauberflë- te”, toeg. a.l. Dag. 20.15 uur. Za. ma. di. wo. middag 14 uur, zo. 13 en 15.15 uur „Sjors en Sjimmie en de toverring”, toeg. a.l. Roxy (Kalverstr.. 232809): Robert Mitchum in ..Farewell, my lovely”, toeg. 1® j. Dag 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Royal (Nieuwendijk,244144)„The kung fu- fighters", toeg. 18 j. Dag. 13.30. 15.45, 19 en 21.30 uur. The Movies (Haarlemmerdijk, 245790): „Les enfants du paradis”, toeg. 18 j. Dag. 20 uur, zo. 14 en 20 uur, Dag. 19.45 en 22 uur, zon. 14 uur „Blanche”, toeg. 18 j. Tuschinski 1 (Reg. Breestr., 62633): James Caan in „The killer elite”, toeg. 18 j. Dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. en zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Tuschinski 2: „Dog day afternoon”, toeg. 14 j. Dag. 14.30, 19 en 21.45 uur, za. zo. 13.30, 16, 19 en 21.45 uur. Tuschinski 3: „Si 14.30, 19 en 21.30 en 21.30 uur. Tuschinski 4: „Inserts”, toeg. 18 j. Dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. en zon. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. De Uitkijk (Prinsengracht, 237460). Catherine Deneuve in „Butch Cassidy and the sundan ce kid”, toeg. 14 j. Dag. Concertgebouw (Van Baerlestr.): Donderdag 26 febr. gr. zaal 21 uur: Emmyloe Harris, kl. zaal 20.15 uur: Borodin Kwartel. Werken van Beethoven, Bartók e.a. Vrijdag 27 febr. gr. zaal 20.15 uur: Het Romantisch Piano concert. Het Residentie-Orkest o.l.v. Willem van Otterloo. m.m.v. Aldo Ciccolini, piano. Werken van Ravel e.a. Zaterdag 28 febr. gr. zaal 15 uur: Matinee op de vrije zaterdag. Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Hans Vonk, m.m.v. Pascal Devoyon, piano. Wer ken van Beethoven en Tsjaikowsky. gr. zaal 20.15 uur: Amsterdams Philharmcmisch Or kest o.l.v. Anton Kersjes, m.m.v. Hephzibah Menuhin, piano. Werken van Beethoven e.a. kl. zaal 20.15 uur: Borodin Kwartet. Zondag 29 febr. gr. zaal 20-.15 uur: Jorge Bolet, piano. Werken van Chopin en Liszt. Maan dag 1 maart, kl. zaal 20.15 uur: Pascal Devoyon, piano. Werken van Chopin en Ravel. Dinsdag 2 maart, gr. zaal 20.15 uur: „Vijf Meesters aan het Klavier”. Nikita Magaloff, piano, m.m.v. Giuseppe Garbari- no. klarinet. Werken van Brahms. Woens dag 3 maart, gr. zaal 12.30 uur: Gratis Lunchconcert. Het Concertgebouworkest o.l.v. Hans Vonk. Openbare orkestrepetitie, gr. zaal 20.15 uur: Afscheidsconcert Elisa beth Schwarzkopf, m.m.v. Geoffrey Parsons, piano. Werken van Schubert, Schumann e.a. Stadsschouwburg (Leidseplein): Donderdag 26 febr. 20.15 uur: Publiekstheater „Met geslo ten deuren” van Sartre en „De Meiden” van Genet. Vrijdag 27 en zaterdag 28 febr. 20.15 uur: Publiekstheater- „Macbeth” van Shakespeare. Zondag 29 febr. 13.30 uur: Ned. Operastichting: „II Combattimento di Tan- credi e Clorinda’’. ’s Avonds geen voorstel ling. Maandag 1 en dinsdag 2 maart: geen voorstelling. Woensdag 3 maart, zie zondag middag, aanvang 20.15 uur. Carré (Amstel): T.e.m. 13 maart dagelijks (beh. maandags) 20.15 uur: Herman van Veen met zijn programma „En nooit wee rom”. Nieuwe de la Mar Theater (Marnixstr.): T.e.m. 1 maart, dagelijks 20.15 uur: Theater van de Lach met „Kom van het dak af”. Vanaf 2 maart t.e.m. 18 maart (beh. 8, 9 en 15 maart), 20.15 uur: ’n Vuile egoïst”, blijs pel met Guus Hermus en Ko van Dijk. Theater Klein Bellevue (Leidsekade)Iedere donderdag, vrijdag en zaterdag (beh. vrij dag 5 maart), 20.30 uur: Kabaret Robert Kreis en Peter Stoops. Theater De Engelenbak (Nes): T.e.m. zaterdag 28 febr. 20.30 uur: „Rood Paleis”, uitgangsle- ven in de Nes van Vroeger. Dinsdag 2 maart, 20.30 uur: Open Bak. Wekelijks mini festival van allerlei theater. Woensdag 3 t.e.m. zaterdag 6 maart, 20.30 uur: Rood Paleis. Centrum Bellevue (Leidsekade): t.e.m. zondag 29 febr. 20.30 uur: Toneelgroep Centrum „De Babyfoon” van Herman Lutgerink met o.a. Ingeborg Elzevier, Jules Hamel. Theater De Brakke Grond (Nes): T.e.m. za terdag 28 febr. dagelijks 20.30 uur: „Kotz”, muziektheaterstuk van Jean Paul Franssens en Klaas de Vries. Theater Tingel Tangel (N.Z. Voorburgwal): T.e.m. 9 mei. dagelijks (beh. ’s maandags) 20.30 uur: Kabaret Ivo de Wijs: „Achter de wolken is zonneschijn”. Shaffy Theater (Keizersgracht): T.e.m. zater dag 28 febr. dagelijks 20.30 uur, concertzaal: Hauser Orkater: „Famous Artists”, vanaf dinsdag 9 maart: Toneelgroep Baal speelt „De onverstandigen sterven uit” van Peter Handke. T.e.m. 28 febr. dagelijks 20.30 uur, zuilenzaal: Penta Theater: „Evengewichtig”, „Kunst en vliegwerk”, „Tijd van teena gers”. Vanaf dinsdag 2 maart t.e.m;.-pater dag 6 maart: De Amsterdamse Mwieliga speelt „Love and order”, en „zes maai éen is zes”. Vrijdag 27 en zaterdag 28' febr. Shaffyzaal, 24 uur: Kabaret Joris Schiks: „Schiksofrenia”. t.e.m. zaterdag 28 febr. dagelijks 20.30 uur, Project Theater: „De architect en de keizer van Assyrië” van Fernando Arrabal. Iedere dinsdag 22 uur: Salonmuziek. Iedere woensdag Jazz. Iedere donderdag dixie: Jazz-o-matic four. Mickery (Rozengracht): T.e.m. zondag 7 maart dagelijks (beh. maandags) 20.30 uur: Club Teatro, Rome: „Ricciamo”. (Aug. AUebéplein, in ..De Peetvader”. toeg. 14 j. Dag. 20 uur. Matinees zat. zo. (Leidseplein, 234579): Sylvia de Leur In ie'c- t|e baldadige losbol”, toeg. 1. Dag. 'I' en 21.45 uur, zo. 13.45, 16.15, 19.15 .2 uur. City 2: „Groove Tube”, toeg. 18 j. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Vr. za. 24 uur. City 3: „Sensuele belevenissen in Zweden”, toeg. 18 j. Dag. 14, 18.45 en 21.15 uur, zo. 13.15, 15.45, 18.45 en 21.15 uur. vr. za. 24 uur. City 4: „Section speciale”, toeg. 14 j. Dag. 14.45, 19.30 en 22 uur, zo. 14, 16.30, 19.30 en 22 uur. Corso (Kalverstr., 234561): Sean Connery in „Veel liefs uit Moskou”, toeg. 14 Dag. 13.30, 15.45, 19 en 21.30 uur. Du Midi (Apollolaanl 723653): Richard Boone in „Little big man”, toeg. 14 j. Dag. 14 en 20 uur. Flora (Amstelstr., 230469): „Sneeuwwitje en de 7 dwergen”, toeg. a.l. Dag. 14 en 16 uur, zo. 12, 14 en 16 uur. Dag. 19.30 en 21.45 uur ..Order to kill”, toeg. 18 j. Kriterion (Roetersstr., 231708): Ton van Duin hoven in „Vandaag of morgen”, toeg. 14 j. Dag. 14, 19.45 en 22 uur. Leidseplein Theater (235909): „Tarzon, de schande van de jungle”, toeg. 18 j. Dag. 14.30, 19.30 en 22 uur, zo. 13.30, 15.45, 19.30 en 22 uur. Nëggerath Bronson in

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 13