Lente reis naar Brighton: f275 publicatieborden Pausreis naar Fries toneel Zuid-Portugal: vanaf f 498 Inbrekers in Santpoort-Zuid 15 dagen USA f 1899 MODEHUIS NEDERLAND B.V. Rij-instructeur werd opnieuw in ongeluk gesteld Actiegroepen steunen voorstel Pak me nog een keer, pak me nog een keer. in „De Schouw” Bevolking kan mening uiten over Verstedelijkingsnota I DAMIATE REIZEN MEDEDELING O Heerlijk, helder Heineken. VOLGENDE MAAND IN ALKMAAR EN HAARLEM BESLIST NIET WORDT OPGEHEVEN. B.V. 1 NIEUWS UIT STAD EN STREEK 9 197 6 27 FEBRUARI V R IJ DAG PLEIN 1945 no. 1 - IJMUIDEN Direktie Modehuis PLEIN 1945 no. 1 - IJMUIDEN Teneinde verdere misverstanden te voorkomen delen wij u met nadruk mede, dat C’1 Wij meenden dan ook, u hierover nader te moeten informeren d.m.v. deze ingezonden mededeling. Ten overvloede delen wij u nog rnede, dat wij sinds ruim 12 jaar, geen enkele zakelijke binding met genoemd bedrijf aan het Marktplein hebben. Ondanks een naar onze mening zéér duidelijk krantenbericht, dat een gelijknamige zaak in de woning-textiel branche aan het Marktplein wordt opgeheven, worden wij regelmatig door klanten benaderd met de vraag, wanneer wij met de opheffing beginnen! 8 !- WWW.1 j zijn: (Van een onzer verslaggeefsters) Medische verzortpig to te wteÉte SSJSSSSSSS BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN 16 de ADVERTENTIE durende ADVERTENTIE Naam: Adres: Woonplaats: Aantal deelnemers: SANTPOORT. Sieraden ter waarde van ruim 1000 gulden bleken verdwenen te zijn na een inbraak in een woning aan de Vinkenbaan te Santpoort-Zuid. Van de daders ontbreekt ieder spoor. de voor Onder invloed. De Beverwijkse po litie heeft gisternacht een 36-jarige au tomobilist aangehouden, die slingerend over de Spoorsingel reed. voor in De kustlijn van Brighton en de bou levard, waar het Old Ship hotel is gelegen. In verband met het zogenaamde ABC_tarief, waar wij voor wat be treft de vliegreis gebruik van maken, moeten inschrijfformulieren uiterlijk op 1 mei in ons bezit zijn. N.B.Een toeslag voor een 1-persoons kamer is 292. transfers per bus van het vlieg veld naar Brighton v.v.; overnachting in het luxueuze Old Ship Hotel op basis van half pension (Engels ontbijt en diner); luchthavenbelasting en reisverze kering. voor in 624 door Manhattan, waar ook het Taft hotel ligt, waar tijdens het verblijf in New York wordt gelogeerd. Een van de villa’s die wij in de Paasweek hebben gereserveerd in de Algarve. In Alkmaar bestaat die mogelijkheid op Imaart. in ’t Gulden Vlies, in Haarlem op 4 maart in het HKB-gebouw aan de Tempelierstraat. De regering gaat in haar nota van vier uitgangspunten uit: DE RANDSTAD Hollan is niet te vol. Door een goede verdeling en een beter gbruik van de ruimte kan het wonen in het westen van hetland aangenaam wor den. Voorkomen moet worden, dat grote groepen mensen uit de randstad weg trekken en in Gelderland en Noord- Brabant gaan wonen. de grote „groene” ruimten moeten be schermd worden. Dat zijn het „groene hart” van Hollan o.a. de Haarlemmer meer), het midden-Deltagebied (Zeeland), het rivierengebied, de Peel, de Schermr en Beemster en delen van Gelderland. nafdeling: geen vaste bezoektijden, maar na afspraak met hoofdverpleegkundige of diens waarnemer; voor de bewakings- afdeling: dadelijks van 14 tot 14.30 en van 13.30 tot 19 uur (slechts één bezoe ker toegestaan); voor de kinderafdeling: dagelijks van 11 tot 12.30 en van 14 tot 18.30 uur. St. Jozefziekenhuis, Ingen Houszstraat, Heemskerk, tel. 39100. Dagelijks van 13.45 tot 14.30 en van 18.45 tot 19.45 uur. Zeewegziekenhuis, Zeeweg, IJmuiden, tel. 02550-19100. Verpleegafdeling alsme de intensive- en coronary-care (ook Kennemergaarde in Santpoort): dagelijks van 10.30 tot 11, 16 tot 16,30 en van 19 tot 20 uur; kinderafdeling: dagelijks van 10.30 tot 11, 14.15 tot 15 en van 18 tot 18.30 uur; paviljoen Velserduin: dage lijks van 16 tot 17 en van 19 tot 20 uur. HAARLEM. Ook in hoger beroep is rij-instructeur Ton Busman uit IJmui den door de rechter in het ongelijk gesteld. Donderdag bevestigde de Haar lemse rechtbank het vonnis, dat hem door de kantonrechter was opgelegd. Busman heeft nu aangekondigd dat hij in cassatie zal gaan. Tot en met de Hoge Raad wil hij zijn principiële strijd tegen de verplichting dat ook rij-in structeurs een autogordel moeten dragen bij het lesgeven van leerling-automobi- listen voortzetten. Zoals bekend heeft de kantonrechter hem veroordeeld tot een boete van 25, overwegende dat een heupgordel geen belemmering hoeft te zijn bij het lesge ven. De rechtbank bevestigde dit vonnis en overwoog, dat er geen omstandighe den voor Busman waren om zijn gordel niet te gebruiken. Zuid), Almere, Lelystad, Limmen en Heiloo. In de openbare bibliotheek en op het gemeentelijk bureau voorlichting (stadhuis) liggen de Verstedelijkingsnota en de Verstelijkingskrant een verkorte uitgave van de nota, ter inzage- Zoals gezegd wordt de nota in februari en maart op informatiebijeenkomsten in het hele land aan de bevolking voorge legd. Alle reacties op de nota-er zullen ook discussiegroepen gevormd worden- moe ten vóór 1 juli 1976 opgestuurd worden naar de minister. De Raad van Sdvies voor de Ruimtelijke Ordening houdt vervolgens in september hoorzittingen, waarna deze raad in december advies aan de regering uitbrengt. Daarna stelt de regering de nota zo nodig bij. De Tweede Kamer behandelt de nota dan in de loop van 1977. en bij persoon j en met 1 jaar wordt slechts 100 in rekening ge bracht. Kinderen van 2 tot 11 jaar krijgen een korting van 225 op de reissom. Het is ook mogelijk rechtstreeks via Damiate een auto te huren. De huur van een mini voor ëën week is 245. Kilometers vrij. Alle boekingen en nadere inlichtin gen over zowel de Brighton-, als de Algarvereis uitsluitend via reisbureau Anthony Veder, Westblaak 4, Rotter dam, telefoon 010-125821. Rode Kruisziekenhuis, Vondellaan, Be verwijk, tel. 29131 (voor gesprekken met patiënten 29101). Voor de interne-, klas se-, chirurgische-, kraam- en algemene afdeling: dagelijks van 16 tot 16.30 en van 19 tot 20 uur; voor de brandwonde- Damiate Pers organiseert van tot en met 30 september 1976 in samenwerking met Inside (het orgaan van de Kon. Ned. Baseball- en Soft- ballbond), een aantal dagbladen en de reisorganisatie Gefau een unieke ba seballtour naar New York, Washing ton en Toronto. Aan de honkballers wordt deze reis het neusje van de zalm van het Amerikaanse honkbal gepresenteerd; gecombineerd met een ontdekkingsreis langs de Oostkust en een bezoek aan de beroemde Niagara Watervallen. Daardoor is deze reis ook voor niet honkballers dë gelegen heid om nu eens goedkoop kennis te maken met het land waar dit jaar de 200ste verjaardag van de onafhanke lijkheid wordt gevierd. Bij de reissom van 1899 is inbe grepen: vliegruis Schiphol-New York v.v., hotel met ontbijt (de overige maaltijden zijn voor eigen rekening (in Amerika goedkoop, maar niet in de hotels: vandaar); alle transfers, excursies en toegang tot de baseball wedstrijden. Een uitvoerig program ma van dag tot dag volgt hieronder. Ne York Niagrara Falls To ronto Cooperstown Binghamton Washington. Donderdag 16 september Vertrek van Amsterdam per Boeing 707 van Panam naar New York. Na aankomst op JFK-airport transfer naar het Taft-hotel. Welkomst-drank aangeboden door Gefau, de organisa tie die de reis organiseert. Vrijdag 17 september Na het ontbijt vertrek per bus naar Niagara Falls. Onderweg wordt gele genheid gegeven voor het gebruiken van de luch. Na een rit van ongeveer 9 uur aankomst bij het hotel Tread way Inn. Zaterdag 18 spetember Na het ontbijt volgt een bezoek aan de watervallen, ’s Middags per bus naar Toronto. Zondag 19 september Na het ontbijt sightseeing in To ronto. Maandag 20 september Na ht ontbijt vertrek naar Cooper stown, waar een bezoek wordt ge bracht aan de Baseball Hall of Fame. VELSEN. Hoe kunnen onze kinde ren straaks in een leefbaar Nederland wonen? Dat is de grote vraag, waaarop de regering in de zojuist verschenen Verstelijkings nota een antwoord pro beert te geven. Waat moeten de huizen gebouwd worden, die wij voor onszelf en voor onze kinderen nodig hebben? Moeten de mensen in de randstad (Noord en Zuid Hollan en Utrecht), die een woning willen hebben, wegtrekken naar andere delen van het land, zoals Gelderland en Noord-Brabant, of moe ten er woningen in de randstad zelf worden gebouwd? Moeten de woningen dicht bij de plaats van werkgelegenheid (industrie, kantoren) komen of daar ver der vandaan? Hoe moet, in het laatste geval, het verkeer worden opgevangen? Allemaal vragen, die voor de toekomst van ons land erg belangrijk zijn- Daar om heeft de regering geprobeerd, daar in deze nota een begin van een antwoord op te geven. In februari en maart wor den er voorlichtingsbijeenkomsten overal in het land georganiseerd, waarop iedere inwoner zijn zegje óver de nota kan zeggen. BEVERWIJK. De Friese toneel- stichting „Tryater” uit Leeuwarden geeft op vrijdag 12 maart op uitnodiging van de Friese vereniging Beverwijk en om streken „Us Memmetael” een voorstel ling van „Odysseus yn Bjirmerhaven” in „De Schouw” te Velsen-Noord. Dit to neelstuk is geschreven door Dimitri Frenkel Frank en in het Fries vertaald door Folkert Boorsma. In april organiseren wij geheel ver zorgde driedaagse reizen naar Brigh ton aan de Engelse Zuidkust. Ver trekdata: de vrijdagen 2, 9 en 23 april. In Brighton, dat wel het Lon den van de Zuidkust wordt genoemd, wordt overnacht in het luxueuze Old Ship Hotel. Direct aan de boulevard, tussen de West en Palacepier, ligt het hotel op een steenworp afstand van de grote winkelcentra en de beroem de Lanes, het walhalla voor de an- tieksnuffelaars. Inbegrepen in de prijs is: vliegreis Schiphol-Londen Gat wick v.v. met British Caledonian (vertrek Schiphol op vrijdag om 8 uur in de morgen; vertrek Gatwick zondags om 19.05); het aantal dagelijkse reizen van grote groepen mensen moet worden afgeremd. Mensen moeten dichter bij hun werk (gaan) wonen; in nieuwe woongebieden moet goed openbaar vervoeraanwezig en recreatiegebieden moeten zo dicht bij de steden worden aangelegd, dat ze goed bereikbaar zijn met het openbaar vervoer of de fiets. het Noorden, Twente, Nijmegen en de len van Noord-Brabant en Limburg moeten economisch worden versterkt, omdat werkgelegenheid en inkomen sterk bij die in het westen van het land achterblijven. Voor de IJmond en vooral voor Velsen is van belang, dat de Velserbroekpolder in het hele stuk niet voorkomt- De regering gaat er vanuit, dat Zuid-Ken- nemerland vol is. In het noordelijke deel van de randstad, d.w.z. het gebied tussen grofweg Amsterdam, Alkmaar, en Haar lem, bestaat tot aan 1990 behoefte aan 68.000 woningen. Van die 68.000 zijn er 16.000 nodig, om het verlies aan wonin gen in stadsvernieing gebieden goed te maken. De rest is bestemd voor uitbrei ding van de bestaande woningvoorraad. Bestaande plannen voorzien in de bouw van 26.000 woningen in Amsterdam, Haarlem-Zuid, de Bijlmermeer, Alk maar, Hoorn, Purmerend en Huizen- Blaricum. De overige 42.000 huizen moe ten komen in Purmerend (Purmerend- TELEFONISCHE informatie over deze reis of aanvraag van een inschrijfformulier enkel rechtstreeks bij GEFAU op Schiphol 020- 176444.' Wit Gele-kruis. Weekenddienst: zuster E. Nijssen, Europaplein 88, Heemskerk, tel. 33141 (van vrijdagavond 18 uur tot maandagochtend 7 uur). Verloskundige. Mevrouw A.l M. Bot, Ligusterhof 18, Beverwijk, tel. 24161. Interkerkelijke Stichting voor Gezins verzorging in de IJmond. Spreekuren in „Casa Iberica”, Kees Delfweg 3, Bever wijk, van maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur. Telefoonnummers: 23623 en 23180 voor hulp aan bejaarden en langdurig zieken; 23644 voor gezins verzorging. Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlenirfe in Midden-Kennemer- land. Spreekuren: dagelijks van 9 tot 10 uur: Van der Hoopstraat 27, Beverwijk, tel. 30766; Zeestraat 149, Beverwijk, tel. 26177. HEEMSKERK Artsen. Van vrijdagavond 20 uur tot zaterdagavond 24 uur: L. A. v. d. Torre, Lombardijestraat 9, Heemskerk, tel. 31321; van zondagochtend 0 uur tot zondagavond 24 uur: J. C. A. Bakker, Bachstraat 7, Heemskerk, tel. 32484. Tijdens het weekeinde houden Heemskerkse artsen spreekuren dringende gevallen op zaterdag en zon dag van 10 tot 10.30 en van 17 tot 17.30 uur. Apotheek. Zie Beverwijk. Dierenarts. Zie Beverwijk. Tandarts. Zie IJmuiden. Verloskundige. Zie Beverijk. Wit Gele- en Groene Kruis. Weekend dienst: zuster M. Ruiter, Ridder Arnoud- laan 1, Heemskerk, tel. 32644. Gezinsverzoging en bejaardenhulp. Spreekuren leidsters: dinsdag van 10 tot 10.30 uur in het wijkgebouw aan de Jan van Scorelstraat 46, Heemskerk, tel, 32247 (zie ook Beverwijk). Interkerkelijke Stichting voor Gezins verzorging in de IJmond. Spreekuren van maandag tot en met vrijdag van 9 14.00 uur New York 14.00 uur New York Na het bezoek aan deze Hall wordt de tocht voortgezet naar Binghamton, waar wordt overnacht in de Tread way Inn. Dinsdag 21 september Na het ontbijt vertrek naar Was hington, waar u ’s middags aankomt. Woensdag 22 september Na het ontbijt volgt een 4 uur durende sightseeing met een bezoek aan de' meeste belangrijke beziens waardigheden. Donderdag 23 september Na het ontbijt vertrek naar New York, waar men in de middag aan komt. Overnachting in het Taft Ho tel. 20.00 uur bezoek aan de wedstrijd New York Yankees-Baltimore Orio les. Vrijdag 24 september Vrije dag New York, bezoek aan Mets-Chicago Cubs. Zaterdag 25 september Vrije dag New York, bezoek aan de wedstrijd Mets-Chicago Cubs. Zondag 26 september Vrije dag New York, bezoek aan de wedstrijd Mets-Chicago Cubs. Maandag 27 spetember ’s Morgens een 4'/z uur sightseeing, ’s Middags de Circle Line Tour, een 3 uur durende boottocht rond het eiland Manhattan. 20.00 uur bezoek aan de wedstrijd New York Mets-Montreal Expos. Dinsdag 28 september Vrije dag New York. Er bestaat de gelegenheid tot het maken van een trip naar het winkelcentrum Willow brook in New Jersey (kosten 15 incl. kunch). Woensdag 29 september Vrije dag New York, ’s Avonds transfer naar het vliegveld voor de terugvlucht naar Amsterdam. Donderdag 30 september ’s Ochtends aankomst op Schiphol. Inschrijven voor deze reis kunt u door onderstaande bon, volledig inge vuld, in een ongefrankeerde open eveloppe te sturen aan Damiate Pers, Antwoordnummer 416, Haarlem. Zon der postzegel dus, die betalen wij voor u. tot 10 uur: Simon van Haerlemstraat 148, Heemskerk, tel. 32430 en 37452. Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening in Midden-Kennemer- land. Spreekuren op dinsdag van 14 tot 15 uur en op vrijdag van 9 tot 12 uur in De Jansheeren, Kerkweg 47, Heemskerk, tel. 35083. Moeders voor moeders: Contactadres: mevrouw B. Tunteler-Siderius, Schu mannstraat 7, Heemskerk, tel. 33534. Tiendaagse reis naar de Algarve, het uiterste zuiden van Portugal, waar we speciaal voor onze lezers in de Paasweek een aantal villa’s heb ben gereserveerd in het luxueuze va kantiepark Aldea do Golf. Het park ligt in het recreatieplan Vilamoura, nabij het kleurige plaatsje Albufeira. Er is een zwembad, een bistro en een supermarket. Vertrek op vrijdag 16 april; de terugreis wordt gemaakt op zondag 25 april. Inbegrepen in de prijs is: vliegreis Schiphol-Faro met de TAP, de Portugese luchtvaartmaat schappij of KLM; transfers in de Algarve; luchthavenbelasting en reisverze kering; huur villa in Aldeia do Golf. Er zijn villa’s met twee en drie slaapkamers beschikbaar. De prijs van f 498 is gebaseerd op het gebruik van een villa door 4 of 6 personen. Bij het gebruik van een villa door 3 personen is de reissom f 542 p.p.; bij 2 personen 624 p.p. en bij een bezetting door een persoon 869. Voor kinderen tot 20.00 uur de wedstrijd Ne York VELSEN. De Vergadering van alle Velsense Actiegroepen (Vava) heeft zich aangesloten bij het voorstel en verzok aan het college van Velsen, van de Groep Milieu Publicatie, om in de ge meente publicatieborden neer te zetten waarop burgers hun mening duidelijk kunnen maken. De Groep Milieu Publicatie heeft dez week het verzoek per brief naar het college en de gemeenteraad gestuurd. D Vava stelt voor de borden te plaatsen op drukbezochte punten, bij voorbeeld openbare gebouwen. Dez bor den zouden moeten bereiken dat ideeën groepen verenigd) grotere bekendheid krijgen. In de Vava zijn verenigd: Amnesty International, ARC, Chili Comité, Komi- té Anti-Voorhaven, Kritische Gemo" IJmond, MAN-Velsen-Noord, School ch Milieu, Velsen voor Vietnam, VVDM, Wereldwinkel IJmuiden en de Werk groep Milieubelasting. beverwijk artsen. Voor de groep artsen Fierstra, Pernot, Plantinga, Reddingius, Rolink, De Ruiter, Takken, Versélewel de Witt Hamer, Visser en Vreeling wordt de dienst waargenomen van zaterdagmor gen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur door J. D. Reddingius, Vondellaan 48, Bever wijk, tel. 25551. Voor dezelfde groep artsen wordt dienst gedaan van zondag morgen 9 uur tot zondaga'Jbnd 24 door G. A. Takken, Julianaweg 44, Wijk aan Zee, tel. 02517-333. Voor spoedgevallen houden deze art sen spreekuren op zaterdag van 17 tot 17.30 uur en op zondag van 16 tot 16.30 uur. Voor de groep artsen Guldemond- Swaab, Ten Harmsen van de Beek, Hommes, Kester, Vos en Zeijlmans wordt waargenomen op zaterdag en zon dag door M. ten Harmsen van de Beek, Lesses-traat 1, Heemskerk, tel. 33365. Tot zaterdagmorgen 10 uur in spoed gevallen de eigen huisarts waarschuwen. Apotheek. Voor avond-, nacht en zondagdienst in de periode van vrijdag 27 februari 17.30 uur tot vrijdag 5 maart 17.30 uur: apotheek Fortuna, Maerelaan 93, Heemskerk, tel.39484. Dierenarts. H. van Loenen, Prinsesse- laan 3, Beverwijk, tel. 27775. Tandarts. Zie IJmuiden. Medisch Maatschappelijk Consultatie bureau voor Alcoholisme. Spreekuur ie dere vierde vrijdag van de maand van 19 tot 20 uur in het gebouw van de Geestelijke Volksgezondheid, Moensplein 10, Beverwijk. Groene Kruis. Weekenddienst: zuster M. van der Laan, Vlaanderenstraat 8, Beverwijk, tel.34543. Gezinsverzorging en bejaardenhulp. Spreekuren leidsters: maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur in het wijkgebouw aan de Büllerlaan 10, Be verwijk, tel. 35215.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 9