Contact Commissie gaf taak over aan Velsen-Noordse Aktiviteiten Kommissie Bijbelexpositie in Grote Kerk H. Zorgdrager heeft mooiste aquarium IJmond in de ban van carnaval Padvindertje verdraait knie Ingebroken bij Poort van Velsen Klaverjasdrive in kantine KIC Voetballer brak sleutelbeen Albert West bij „Frank and Jeans" 1 win I j IER ItwHo n ACCORDEON VERENIGING DE ETHER IN Jubilerende Pat Mat BEJAARDE AUTOMOBILIST GEWOND IR. SINGER EN C. OCKELOEN GEHULDIGD BIJ VVB „DE VRIJHEID” SCHOOT WEER RAAK huldigde twee Leden NIEUWS UIT STAD EN STREEK 7 19 7 6 1 MAART MAAND A G Veel bereikt ind üiw (Van onze correspondent) (Van een onzer verslaggeefsters) j737. idag (Van een onzer verslaggeefsters) van icht, wde winkel .shops. De uitslag in de A-klasse: C. J. Gou- looze en A. W. SchoEhuis beiden 99 punten, H. Tomas en H. E. Wouda elk 96 punten. In de B-klasse: Q. M. Rijke 99, C. M. Hoogewerf 93 en H. van Someren 92 punten. In de C-klasse: H. van Leen 97, J. M. v.d. Akker 96 en H.G. Woudstra 95 punten. Bij de botsing werden beide wagens totaal vernield. Na behandéling in het ziekenhuis werd de bejaarde automobi list per taxi naar huis vervoerd. gingsleden een denderend carnavalsfeest op poten gezet. Daarnaast hebben meer dere buurthuizen in Velsen ook carna valsfeesten voor de kinderen georgani seerd. Tevens zijn aan de tentoonstelling een aantal vitrines met originele voorwerpen uit het oude Egypte en Israël toege voegd, en vindt men er een aantal oude bijbels waaronder de Deus Aes en de Delftse en Statenbijbel. VELSEN. Vrijdagavond vijf maart zal de supportersvereniging KIC in de kantine op het sportpark Rooswijk een open klaverjasdrive houden. Om de kla verjasdrive extra aantrekkelijk te ma ken is er een eerste prijs in de vorm van een draagbaar televisietoestel. Het is bekend dat de supportersvereni ging KIC elk jaar voor een flinke finan ciële steun zorgt, waar vooral de jeugd profijt van trekt. Men wil dit streven nu voortzetten. Voor de niet-kaarters is er een sjoelwedstrijd. De hoofdprijs hier is een Moulinette-allessnijder. HEEMSKERK. Zaterdagmiddag verdraaide een 12-jarig padvindertje uit Heemskerk bij het spelen langs de zee- duinenrij zijn knie. Per ambulance is het knaapje naar het St. Jozefziekenhuis overgebracht. Nadat nog enkele bestuurlijke details waren gepasseerd konden de bestuurders van de Contact-Commissie Velsen-Noord hun zetels ter beschikking stellen van de V.A.K. Voorzitter G. Buur van de Contact Commissie meende de wijziging niet te moeten betreuren maar wel met enige pijn te herinneren aan dr. H. Voorzan ger, B. W. Kleywegt en ir. P. van Rijn die zich met volledige inzet de belangen van Velsen-Noord hadden aangetrokken. De Velser Gemeenschap, winkeliersvere niging „Wijkeroog” en het zogenoemde comitë Rolink konden in 1958 worden gebundel in e Contact Commissie, waarvan W. P. J. Mudde mee tot de BEVERWIJK. Maandag 22 maart worden in Castricum opnamen gemaakt voor het NCRV-radioprogramma „Tijd vrij voor muziek in vrije tijd” van de Beverwijkse Accordeon Vereniging. On der leiding van dirigent Albert van de Wolff worden de Symfonia in bes dur van Bach en „Das Meer” van Hugo Hermann uitgevoerd. Het concert zal donderdag 8 juli tussen 18 en 18.30 uur worden uitgezonden. Voorzitter M. J. Goris van de V.A.K. hoopte na deze commandowisseling met zijn bestuurders de burgers van Velsen- Noord op de meest efficiënte wijze te kunnen dienen zo zij dit wensen of verlangen. De V.A.K.-deur staat daartoe wijd open. De heer Buur repliceerde daarop met de wetenschap dat de V.A.K. gewoon de mensen heeft voor de nieuwe ontwikkeling en dat de V.A.K. daarin welwillend zal worden beschouwd. Daarnaast geeft de accordeon- vereni ging op vrijdag 2 april een concert in de Heemskerkse „Vrijburcht”. Die avond zal tevens het jeugdorkest optreden. Ge vorderde accordeonisten, die belangstel ling voor het spelen in verenigingsver band hebben, kunnen iedere maandaga vond van 20-22.15 uur poolshoogte in gebouw „Grapy” aan het Moensplein ko men nemen, waar de vereniging haar wekelijkse repetitie houdt. Met de medewerking van het Picall- kwintet ging het dolle feest tot in de kleine uurtjes door. Met dansen en uiteraard vrolijke pro menade en hospartij, alles met muziek van het Kennemer Duo, werd ook hier een summum aan vermaak bereikt. HEEMSKERK. In het kader van het driekamptoernooi ontving de schiet vereniging „De Vrijheid” uit Heemskerk tweeëntwintig schutters van de gelijkna mige schietvereniging uit Bergen. De vierentwintig Heemskerkers versloegen de Bergenaren met 962 om 939 punten. oprichters behoorde en vijftien jaar lang het secretariaat voerde. Met veel plezier heeft de Commissie haar werk en activi teiten ten behoeve van de Velsen-Noord se bevolking kunnen uitvoeren, waarbij onder meer werd gewezen op de inbreng en onderhandelingen met het P.E.N., bouw van De Schouw, verkeerssituaties. Nu echter was gebleken dat de V.A.K. met haar veelheid van activiteiten zich gunstig ontwikkelt meende de heer Buur en zijn commissie haar taken te kunnen overdragen. Vervolgens droeg hij het beleid symbolisch over aan N. van den Deyl, bestuurlid van „STISA”, die met de heer H. van der Linde, opbouwwer ker STISA, aanwezig was. De commis sie-voorzitter dankte zijn medebestuur ders mevrouw Hogeweg-Welleman en de heren Mudde, J. Suurmond en L. W. Bart voor hun vele werk in het verle den. De heer Van den Deyl gaf een terugblik op het vele werk en de jaar lijks terugkerende festiviteiten maar ook aan het tot stand komen van De Schouw en diverse contacten tot sociaal-culture- le ontwikkeling van Velsen-Noord. Na mens de STISA bracht hij vooral dank aan secretaris Mudde met 18 jaar be stuur en 15 jaar secretariaat. Hij ontving evenals alle bestuurders als herinnering het fraai geëmailleerde vignetschild van de STISA en het mooie boekwerk „Een kerk en een handvol huizen”, over Oud- Velsen. VELSEN. Geld was het doel van inbrekers die dit weekeinde inbraken bij bar „De Poort van Velsen” op Plein 45. De dieven braken de geldla open en een speelautomaat. Hoe groot het vermiste bedrag is is nog niet bekend. De carnavalsviering heeft zaterdaga vond ook het sportlievende volk in Vel sen-Noord in de ban gebracht, waarbij vooral het feest in het druk versierde paviljoen Koningsveld van de voetbal vereniging Breesaap (VVB) tot enkele spectaculaire hoogtepunten kwam. Nadat het feest onder leiding van de Raad van Vijf met aan het hoofd Prins Beuk I al geruime tijd aan de gang was, werden achtereenvolgens op ludieke manier via een afgesloten kist ir. W. Singer en wethouder C. Ockeloen in de feestvreug de opgenomen. HAARLEM-IJMOND. Tijdens een feestavond van de aqrariumvereniging „Aquaria” te Wormerveer is de uitslag bekend gemaakt van de districtskeuring voor aquaria in Kennemerland. Daarbij ging de eerste prijs van het district Kennemerland naar H. Zorgdrager van de aquariumvereniging „Velsen”. VELSEN-NOORD. In een korte bijeenkomst in De Schouw in Velsen- Noord heeft de Stichting Contact-Com missie Velsen-Noord i.o. na bijna twintig jaar de belangen van dit deel van de geeente Velsen te hebben gediend haar taken en portefeuille overgedragen aan de Stichting „Velsen-Noordse Aktivitei ten Kommissie” en vervolgens zichzelf opgeheven. waren vertoond. Zo’n tweehonderd fees telijk verklede kinderen konden op mu ziek van de boerenkapel al hun energie kwijt. Dikke pret dus, ook voor de hele kleintjes, die dapper hun bijdrage aan set gewoel en gehos leverden. HEEMSKERK. Een 80-jarige in woner van Leidschendam is zaterdaga- vodn met een hoofdwond naar het zie kenhuis overgebracht. Op de kruising Marquettelaan-Mozartstraat verleende de man met zijn auto geen voorrang aan een door een 43-jarige Heemskerker be stuurde wagen. Tijdens een korte ceremonie werd de verenigingsonderscheiding, de Grote Uil, uitgereikt aan mej. D. Klaassens uit Santpoort, voor al haar activiteiten die zij verricht bij sportvereniging Terrasvo gels, in de kantine daar. Mej. Klaassens kon daarmee de avond ingaan als eer biedwaardig Opperwil van het feest. Dit evenement was georganiseerd ter ere van de heropening van deze vrije tijdskledingzaak die voortaan „Frank and Jeans” zal heten. De zaak is nu een onderdeel van een hele keten van Frank Jeans-zaken door het hele land. In een korte dia-show, gemaakt door J. D. Kok uit Zaandam, liet bondskeur- meester Van Lieshout uit Den Helder de elf aquaria, die aan de districhtskeuring meededen, van verschillende kanten zien. Daarbij gaf hij het modige com mentaar op indeling, plantengroei en algehele toestand. Districtsvoorzitter De Koning maakte vervolgens de uitslag bekend. De beste drie waren achtereenvolgens H. Zorg drager uit IJmuiden met 131 punten, de heer Rodenburg uit Aalsmeer met 128,5 punt en de heer Van de Wijngaard uit Heemskerk met 123,5 punt. De verenl- gingsbeker ging evenals vorig jaar naar de aquariumvereniging „Velsen”. Dat gehos werd ’s avonds voortgezet. Onder leiding van de vorst van de carnavalsvereniging werden de wanden van Zamerlust bolgezet. Ook de zakelijke leiding was tevreden met de opkomst: op de foto kijkt de heer P. de Ruyter glimlachend over de schouder van de openingsattractie naar de enthousiaste bezoekers. Hoewel de inrichting van het vroegere Jeans House is gewijzigd, zullen over het algemeen dezelfde artikelen verkrijgbaar zijn. BEVERWIJK. Tijdens de voetbal wedstrijd tussen De Kennetners en Vi tesse 22 kwam zondagmiddag een 20- jarige speler uit Egmond zo ongelukkig te vallen, dat hij met een gebroken linkersleutelbeen in het St. Jozefzieken huis moest worden opgenomen. Het kindercarnaval in Santpoort werd zaterdagmiddag geopend met de inwij ding van de jonge Prins Carnaval, de 12-jarige Peter van der Ylu®t. Hij kreeg zijn pak, met baret en staf en mocht in de polonaise voorgaan, nadat eerst films (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De jubilerende schaakvereniging „Pat Mat” heeft één van haar oprichters, de heer Wulms, bij bevordering tot erelid benoemd. Tijdens de jaarvergadering werd voorts de heer W. Steeman benoemd tot lid van ver dienste. Beide heren hebben gedurende een lange reeks van jaren bijzonder veel werk voor „Pat Mat” verzet. Naast deze benoemingen en de be stuursverkiezing, waarbij voorzitter Nlj- hoff en bestuurslid Hagen bij acclamatie werden herkozen, stond de jaarvergade ring van de veertigjarige schaakvereni ging geheel in het teken van de komen de jubileumviering. Het lustrum zal in stijl worden herdacht met een schaak- festijn voor huis-, jeugd- en gerenom meerde clubschakers. De kosten hiervan worden geraamd op zo’n vier a vijfdui zend gulden, reden waarom besloten werd tot een contributieverhoging van 1 per maand. Drukte en spanning zaterdagmiddag op de Noordarcade: popzanger Albert West kwam om een uur in de vernieuw de zaak van de firma De Ruyter het voormalig Jeans Frank, om handteke ningen uit te delen aan zijn IJmuidense fans. Die stonden dan ook tegen enen met kloppend hart te wachten tot de deur open zou gaan. IJMOND. Terwijl beneden de Moerdijk het carnaval voortduurt, is ook in deze regionen boven de Moerdijk het carnaval niet ongemerkt voorbijgegaan. De Santpoortse carnavalvereniging De Elta-Uilen vierde carnaval met de kin deren op zaterdagmiddag en zaterdaga vond werd Zomerlust in Santpoort slechts toegankelijk voor de verklede carnavalvierende volwassenen. In Velsen-Noord werd bij de sportvere nigingen VVB en KIC door de vereni- middelen de stoot heeft gegeven. Afge meten naar de waarde var. de overheids bijdrage overhandigde Prins Beuk I 900,000 rijstekorrels naast de onderschei ding als Grasbeuker en evenzeer een doos met geestrijk vocht. Dit ging gep aard met een luid „Allez Ockeloen Al- lez”. Mevrouw Ockeloen ontving daarbij bloemen. Wethouder Th. C. Witte releveerde namens het gemeentebestuur van Velsen evenzeer aan de veelomvattende taak die de Contact-Commissie Velsen-Noord heeft vervuld. Een uitgebreid scala van zaken was in Velsen-Noord verwezen lijkt, begroetingsavonden t ussen bevol king en gemeentebestuur, aanleg van speelterreinen, bouw van verenigingsge bouwen, het tunneltje in de Duinvliet- straat, vermindering van de geluidshin der van de PEN-centrale, het realiseren van een bosplan en de voortdurende aandacht vestigen op de uittocht van de sociale bovenlaag. De wethouder reali seerde zich dat de vroegere roep, dat Velsen-Noord stiefmoederlijk behandeld wordt, geen opgeld meer deed. De heer Witte bracht ten slotte dank voor alle werk in en door de Contact-Commissie Velsen-Noord om vervolgens namens het gemeentebestuur allé bestuurders de prachtige nieuwe tegel met Velsens’ wa pen en voorzien van een opdracht als bewijs van erkenning te overhandigen. Prins Beuk I liet tegen kwart voor tien zijn gasten gissen naar de vraagte kens op de kist, waaruit onverwacht de eerste carnavalsprins ir. W. Singer stap te. Hem werden als oud-bestuurslid van Kennemerstaten veel verdiensten toege schreven en vooral het feit, dat door zijn toedoen het paviljoen Koningsveld schuldenvrij was, werd aanleiding hem te huldigen met de orde van de Gras beukers en het aanbieden van een doos met geestrijk vocht. Ir. Singer dankte daarna voor de blijken van erkentelijk heid. In de nieuwe kantine van KlC-hand- bal op Rooswijk had de handbalclub ook voor een fraai aangekleed lokaal gezorgd om het feest van de zotten uit te leven. Onder het flinke getal feestgenoten wa ren er velen die zich in ludieke ver momming hadden gestopt wat veel hila riteit gaf onderling. Het tamboer- en trompetterkorps „Velsen-Noord S.M.” had met volle be zetting de Raad van Vijf door de bijna ondoordringbare mist binnen het pavil joen geloodst om daar vreugdevol te worden ontvangen en luid toegejuicht feestelijke muziek ten beste te geven. Ongedwongen en rustig werkte Albert West alle verzoekjes af: handtekeningen op foto’s stickers of armen van de horde veertien- en vijftienjarige- meisjes die hun idool eindelijk eens van dichtbij konden bekijken. Een half uur later onderging wethou der Ockeloen, die samen met zijn vrouw het feest bezocht, een zelfde ludieke verering aangezien hij wordt gezien als de man die tot realisering van het nieuwe sportpark Rooswijk met een enorme bijdrage aan de gemeentelijke BEVERWIJK. Van 8 tot en met 15 maart is in de Grote Kerk een door het Nederlands Bijbelgenootschap samenge stelde tentoonstelling te bezichtigen. De exposite, die in vogelvlucht enkele belangrijke episoden uit de gescheidenis van de bijbel te zien geeft, is dagelijks van 9-12, 14-17 en 19-22 uur te bezichti gen. Vrijdag 12 maart is de tentoonstel ling alleen ’s ochtends geopend. In de expositie wordt onder meer aandacht besteed aan het ontstaan van de bijbelse geschriften, de invloed van de boekdrukkunst, aan bijbelvertalingen en aan het werk van het bijbelgenoot schap in de huidige tijd. en

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7