40 jaar correspondent J. W. v. d. Kant halve eeuw in dienst van Hoogovens Haven Man krijgt stukje gloeiend staal Brazil: kleur en karakter in schoen in het Witte Tejater IV d( as Bij twee scholen ingebroken W. D. Wiljouw „De Opvoeder” vrijdag I n T GEZET ?JS IN HET GOUDEN JuBiL Gevonden voorwerpen Cigarros Autenticos. i Manege Kennemer- gaarde in andere handen Het is duidelijk dat een Brazil-sigaar er donkerder uitziet dan een Havana-type. Maar dat wil niet zeggen dat een Brazil ook zwaarder van smaak is. Want dat is niet waar. Brazil heeft een heel eigen karakter. Vol, mysterieus, warm, tropisch aroma, tamelijk mild. En zeggen kenners niet dat Brazil een heel klein beetje zoetig geurt? Tenminste, als het niet zomaar een donker sigaartje is, maar een échte Brazil. Zoals de Brazils van La Paz. Met een Mata Fina-dekblad uit Bahia, de streek waar klimaat en bodem ’t gunstigst zijn voor de groei van typische Brazil-tabakken, die vragen om zware grond, tropische warmte en veel vochtigheid. En met een rijke melange van tabakken voor het binnengoed. Wie een bijzonder rookgenot wil ervaren, kiest daarom voor Brazils van La Paz. Cigarros Autenticos. Want zo kunnen en 6 NIEUWS UIT STAD EN ST^’JK 1976 MAART 2 DINSDAG v: wer een man Zijn teru tegei het Er Bs ADVERTENTIE Wilde Brazil 35 cent Chicos 35 cent Rondélas Brasil 33 cent leum gefêteerd. Namens Damiate pers BV bracht redactiechef A. Wetselaar de heer Wiljouw dank voor het vele werk voor de krant, dat de jubilaris al die veertig jaar heeft gedaan en meer nO0 voor het feit, dat hij ook al die jaren De heer T. Hof bood de heer Van de Kant een fraai Perzisch tapijt aan na mens het jubileumfonds. „U hebt veel stof doen opwaaien maar van ons zult u altijd een goede pers houden”. VELSEN. Ingebroken werd er in de nacht van maandag op dinsdag in de Brederoschool, aan e Willem de Zwij- gerlaan in Santpoort en in de Hendrik Piersonschool aan de Cepheusstraat in IJmuiden. Bij beide inbraken kwamen de dieven binnen door een ruit in te slaan. Waarschijnlijk wordt uit de Bre deroschool een platenspeler vermist, ter wijl nog niet bekend is of er uit de andere school iets gestolenis. VE ten e omw bellei selinj manr te hc word stoler van 1 1 1 1 1 2 C e X r N v zi Z bi r« B t, d h li Wilde Cigarillos Brazil 27 cent voor de krant heeft klaargestaan. Als herinnering aan dit jubileum kreeg de heer Wiljouw een radio - grammof oon- installatie aangeboden, terwijl zijn echt genote in de .huldiging deelde door het aanbieden van een bloemstukje. Als volgende spreker kondigde cere moniemeester R. Bosman de heer J. Maes, chef van de afdeling hoogovens, twijfels, toen u tijdens een brand door uw collega’s volledig werd natgespoten. Misschien dat ik na uw pensionering zal zeggen wie de aanstichter was. Wij heb ben dan tenminste geen verantwoording metr voor de wraak die u misschien wilt nemen”. Cont Plat, IJmuiden; Gernali, Sarpsborg, Vel- sen; Cilicia, Brugge, IJmuiden. In „De Opvoeder” van James Saunders laat Frans Vorstman een oude onderwij zer zien. Een man die het goed met z’n leerlingen meent, maar tot de schrijnen de ontdekking komt dat hij bij hen geen enkele weerklank vindt. Wanneer hij tenslotte zelf twijfelt aan de zin van zijn bestaan, vindt hij zich terug In De voorstelling in het Witte Tejater begint om 20.30 uur. Aangekomen schepen op maandag: Manta, Ipswich; Saturnus, Dundee; Tuskar 2, Sheernes; Flevo, Scheermess; Teutonia, Rotterdam. Inlichtingen betreffende deze gevon den voorwerpen zijn te verkrijgen dage lijks aan het hoofdbureau van politie te Velsen. De gedeponeerde voorwerpen zijn te verkrijgen elke dinsdag en vrij dag van 16.30 uur tot 17.30 uur aan het hoofdbureau van politie alhier. SANTPOORT Manege Kennemer- gaarde in Sanpoort is overgedragen in andere handen. Tot nutoe heeft het echtpaar Van ’t Schip met de scepter gezwaaid. Vanaf maart zal de directie van de manege worden gevoerd door de heer A. Plugge, die de heer H. M. Buys als bedrijfsleider in dienst heeft. Op zaterdag 13 maart is vanaf vier uur ’s middags in de foyer van de manege gelegenheid om afscheid te ne men van de familie Van ’t Schip. Dan kan ook kennis worden gemaakt met de families Plugge en Buys. volstrekte eenzaamheid. In de eenakter „Hartsgeheimen” vraagt een echtpaar zich af of zijn 24- jarige dochter wel voldoende op het leven is voorbereid. Maar dochterlief weet haar weetje wel. De auteur, D. Hofman, stelt het generatieconflikt op amusante wijze aan de orde. De ouders worden gespeeld door Els van Rooden en Allard van der Scheer, de dochter door Margreet Heemskerk. Vertrokken schepen op maandag Victoria Sand, Tees; Parkes Gate, IJ muiden, Rochester; Tournaline, IJmui den,'Nantes; Sommen, Boston; Prinses Margriet, Greenock; Sleepboot Holland met ponton, Malmk; Capacity, Bucanan; Jura, Noordzee; Ectonia, Rotterdam; Isa bel, Emden; Ilias, Rotterdam; Rabadzroj, Ipswich; Wilde Beest, IJmuiden, Noord zee; Casimir le quellec, St. Nazaire; Magdalena, Zaandam, N$w Castle; Dart, Londen; Pechovales, Antwerpen. aan. „Zonder in herhaling te willen vallen, wtl ik u hartelijk bedanken voor uw inzet. Wanneer u straks afscheid zult moeten nemen van het bedrijf, zal alles gewoon doorgaan, zo goed heeft u uw zaken geregeld”. Bedrijfsdirecteur ir. W. Singer belicht te de tijd dat hij de jubilaris als lid van het brandweercorps had meegemaakt. „We kenden in het corps een enorme collegialiteit, ook al had u daaraan uw Aangekomen schepen op dinsdag: Cantium. Charlestown; Bison, In het Witte Tejater (Kanaalstraat 257, IJmuiden) komt toneelgroep Cen trum aanstaande vrijdag de eenakters „De Opvoeder” en „Hartsgeheimen” spe len. Vertrokken schepen op dinsdag: Manta. Great Yarmouth; Steinbukk. Antwerpen; Kentshore, IJmuiden, Cont Plat; Ciudad De Manizales, Le Havre; Na alle sprekers volgde een korte revue waarin enktle markante punten uit het rijk geschakeerde leven van de jubilaris nogmaals werden belicht. Hoogtepunt vormde ongetwijfeld het op treden van de heer F. W. de Wildt, woordvoerder van het Gilde van Jan Steen. Tot dit gilde worden personeelsle den toegelaten die zich bijzonder ver dienstelijk hebben gemaakt voor de ovenbouwkundige dtenst. Onder toeziend oog van Jan Steen zelf werd de heer Van de Kant verheven tot „lans'knecht” van het Gilde. Toen dit een feit was sprak een zoon van de jubilaris een woord van dank waarop de aanwezigen gelegenheid kregen de heer tn mevrouw Van de Kant persoonlijk geluk te wen sen. VELSEN. Maandagochtend raakte bij Hoogovens een 48-jarige Utrechter gewond aan zijn linkervoet. De man verrichtte bij een wielgraver op het ertsmengveld montagewerkzaamheden. Bij het losbranden van een stuk staal plaat viel een gloeiend deeltje in zijn veiligheidsschoen. De man werd met een derdegraads brandwond aan zijn voet in het Rode Kruis Ziekenhuis te Beverwijk opgenomen. VELSEN. In het tijdvak van 21 februari tot en met 27 februari^ 1976 werden de volgende voorwerpen als ge vonden aangegeven: IJMUIDEN. Of in het jaar 1926 de eerste dag van maart hetztlfde stralende weer was als afgelopen maandag was niet met zekerheid te achterhalen. In ieder geval was het wel een zonnige dag voor de toen 14-jarige Hans van de Kant, omdat hij die dag zijn eerste baan en wel als loopjongen bij Hoogovens kreeg. Nieuw was de naam Van de Kant niet bij Hoogovens, want vader Frans was één van de mannen die het bedrijf vanaf het eerste uur hebben meege maakt. De eerste twee hoogovens produ ceerden hun 10.000 ton ruwijzer per week op het mtment dat de heer J. W. van de Kant, die thans in Velsen-Noord woont, zijn Intrede deed bij het bedrijf. Sinds die tijd is er veel veranderd, veranderingen d ie de huidige jubilaris van nabij heeft meegemaakt en waarin hij een groot aandeel hetft gehad. „Dag en nacht hebben we een beroep op uw kennis kunnen doen”, aldus be drijfsdirecteur ir. A. K. Vroege. „Uw bijzondere gave was dat u altijd de kennis, opgedaan in de afgelopen perio de, weer naar voren bracht om zodoende dt problemen, waarmee we werden ge confronteerd, op te lossen”. In zijn woord van dank betrok de heer Vroege ook mevrouw Van de Kant die haar man op de vreemdste uren van de dag, en vaak ook van de nacht, naar zijn werk had zien gaan. Als blijvende her innering aan dit gouden jubileum speld de hij de jubilaris de gouden zeester mtt de vijf diamantjes op en overhandigde hem vervolgens de envelop met inhoud. Daarna voerde ir. G. Wilmink, lid van de Directie IJmuiden, het woord namens de Raad van Bestuur. „U bent één van de laatste mensen die 50 jaar bij ons in dienst zijn geweest en met het toenemen van de leerplicht mogen we aannemen dat maar weinigen u zullen volgen. Met uw lange loopbaan was u één van de mensen die zorgde voor de continuïteit in het bedrijf”. De heer Wilmink sprak de hoop uit dat de jubilaris zich na zijn tp handen zijnde pensioen nog vele jaren aan zijn hobby’s zou kunnen wij den. Een van die hobby’s is het kampe ren en ter uitbreiding van de uitrusting bood hij de heer Van de Kant een radio-cassette-recorder en een koelkastje aan. I n M o I IJMOND Op de redactie van de IJmuider Courant is maandagmorgen het 40-jarig jubileum van onze corres pondent in Velsen-Noord W. D. Wiljouw gevierd. Tijdens een gezellige bijeen komst met redactieleden zijn de heer Wiljouw en zijn vrouw met het jubi- Sleutels in etui, ketting en sterren beeld, notitieboekje, hondje, 2 sleutels aan touwtje, tas inh. elektriciteitsartike- len, ring met 5 sleutels met foto, auto ped, 2 kinderboeken, hondehalsband met penning, 2 huissleutels, mapje met 3 sleutels, tas inh. sportbroek, T-shirt en badhanddoek, bedelarmbandje, paar da- meshandschoenen, meisjesmuts, sleutel, dameshandschoen, damespolshorloge, fietspomp, ring met 3 sleutels, etui met 3 sleutels, paar kousen, zweep, armband, zakhorloge, ring met autosleutels, siga rettenaansteker, oorring. I MEZCLA SUAVE FRAGANTE DE BRASIL BRAS1LEROS II u

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 6