A. J. Hubers tot burgemeester van Beverwijk geïnstalleerd Agenda 99 voor Man reed door na aanrijding Twee autodieven door politie aangehouden Donderend applaus loco” Camfferman r De Amro Bank helpt met Eigen Huis Spaarplan H Jg „■I IMM je O e a* ul Iw O 1976 DINSDAG 2 MAART NIEUWS UIT STAD EN STREEK 7 6 (Van een onzer verslaggevers) Eerlijkheid Meisje KORT IJMONDNIEUWS 99 Wijk aan Zee BEVERWIJK. Burgemeester A. J. Hubers heeft zijn plaats in het college van B. en W. ingenomen. „Beste mensen, ik wil hier graag werken”. Met deze woorden besloot hij zijn toespraak in de bomvolle raadzaal, waar de voormalige bur gemeester van Ouder-Amstel maan dagmiddag even over half drie, door loco-burgemeester ir. J. Camf- ferman, tot burgemeester van Be verwijk werd geïnstalleerd. Castricum Velsen-Noord Beverwijk M plastic bekertje koffie?” vraagt ze. ,Je spaart niet alleen voor je verhuizing en je inrichting,” legt Ronnie Pasterkamp (30) uit. „Het belangrijkste is: hoe meer eigen geld je voor een eigen huis op tafel kunt leggen, des te lager worden je lasten.” En echtgenoot Teun (34) voegt daaraan toe: „Als we niet al 3 jaar terug met dat Eigen Huis Spaarplan waren begonnen hadden we nu nooit ja tegen deze flat kunnen zeggen.” Was ’t niet moeilijk om van dat spaargeld af te blijven? „Tuurlijk wel,” lacht Ronnie, terwijl ze nog maar net ’n pot verf kan ontwijken, „maar als je In en om Haarlem voor ’n ander doel opneemt moet je opnamekosten betalen. Dat houdt je dan tegen, want de rente is juist zo lekker hoog.” Al pratend komen we in de keuken, die ook nog totaal leeg is, op een koffiezet-apparaat na. Ronnie raait onze gedachten. „Hebt u trek in ’n V elsen-I Jmuiden Heemskerk zl A Li Z Z «O OW* ÉS® pit r „Max u.: Wilgenhoflaan 2c. u.: In :jater Burgemeester Hubers vertelde in zijn toespraak een verhaal, waaruit bleek, dat een stukje verleden ten nauwste met het leven van dit moment van de fami lie Hubers is verbonden. Zending Nu. In de Prinsesselaan- kerk te Beverwijk wordt woensdagavond 3 maart een lezing gehouden door dr. H. Bootsma, secretaris van de Raad voor de Zending van de Ned. Hervormde Kerk over „Zending Nu”. De bijeenkomst be gint om 20 uur. de na- ■eel t u 21 1976 ge- en- tels ke- ito- met t 3 en da- itel, oge, met and, iga- >rte ten de cht. op- Idt, Jan sle- ■er- de end teer :ht” vas een gen >uw en- on- ige- te pen Tij- het akte hter man het den. aal- zijn een st in wijk (Van een onzer verslaggevers) oor en. zal eb- ing ien men" i 24- het n-lief r, D. t op rders ioden chter VELSEN. Een wagen met de lich ten aan in de Johan Beemlaan was voor omwonenden aanleiding de politie te bellen. Toen deze arriveerde gingen plot seling de lichten uit en sprongen twee mannen uit de auto die probeerden weg te hollen, maar door de politie konden worden aangehouden. De auto bleek ge stolen te zijn d oor twee Haarlemmers van 17 en 23 jaar. Loco-burgemeester Camfferman hangt de heer A. Hubers de ambtsketen om. Beverwijk heeft weer een burgemeester. DIVERSEN WOENSDAG 3 MAART Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 14.30-17.30 en 19-21 u. De bijzondere raadsvergadering werd bijgewoond door 120 genodigden, die met veel, passen meten een plaats in de raadzaal toebedeeld hadden gekregen. „Wijk aan Duin”, Aanvang 8 uur. BIOSCOPEN Corso Theater, Dorpsstraat. 20 u.: „Je leeft maar twee keer’’. KIENEN. Donderdag 4 maart is er weer een kienavond in het buurthuis Klaverjassen. In het Goede Herder centrum te Schalkwijk wordt 11 maart een klaverj asavond gehouden. Aanvang 20 uur. Nieuwe leden zijn welkom. In lichtingen verstrekt de SVP, telefoon 336704. Eigen Huis Spaarplan: speciale Amro methode om naar ’n koophuis toe te spa ren. Geeft hoge rente (714%)die altijd 1 Vi onder rente van Amro Woninghypo- theek ligt. Geld staat niet vast. Wel wordt 2% opnamekosten berekend indien men DIVERSEN DINSDAG 2 MAART Openbare bibliotheek. Wij kers traatweg: vol wassenen 19-21.30 u., jeugd 19-20.30 u. WOENSDAG 3 MAART Openbare bibliotheek. Wijkerstraatweg: vol wassenen en jeugd 14.30-17.30 u. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. 19 en 21.15 u.: ,,The man from Hong Kong”. 19.30 u.: ..Wood- stock”. Luxor Theater, Breestraat. „Jaws”. TENTOONSTELLINGEN Openbare bibliotheek, Kerkstraat 44. Exposi tie zeefdrukken van Fred van der Wal; geopend tot en met 13 maart tijdens ope ningsuren. Kennemer Oudheidkamer. Huize Schey- beeck, Velserweg. Geopend op woensdag van 14 to*t 17.30 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, bel. 25120. DIVERSEN St. Jozefzaal, Arendweg. 20 u. jaarvergade ring Katholiek Vrouwengilde. Sociëteit Alpha. Moensplein. Geopend vanaf 20 u. WOENSDAG 3 MAART Sportfonds-enbad, Kuikensweg. Geopend 7-10, 12.30- 13.15 en 14.15-15.15 u. Hulpdienst Help een handje. Maandag tot en rhet zaterdag van 8-10 u.: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Wijk aan Duin, Wilgehoflaan. 19-2.30 u. voorlichting over school- en beroepskeuze. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 4; Volwas senen 10-12.30, 14-17.30 en 19-21 u„ jeugd 14-17.30 u.; Amstelstraat 44: volwassenen en jeugd 14.30- 17.30 en 19-21 u.; Kingsford Smithstraat 110a- jeugd 14.30-17.30 u. Alarmnummers. Politie en brandweer 25555, milieuklachten 96000, Honderden Beverwijkers kwamen naai de koffiekamer van het Stadskantoor om met de heer en mevrouw Hubers kennis te maken. De receptie had een bijzonder ongedwongen sfeer. 19 en 21.15 Kienen. Vrijdag 5 maart is er in het buurtcentrum De Lichtboei kienen voor volwassenen. De avond begint om 20 uur. Loenen, de van Be- een mo- Hij had in de periode van zijn benoe ming tot 1 maart slechts mogen proeven aan de problemen van Beverwijk. „De stad is zich aan de grenzen van de groei gaan stoten. Er zou hier het nodige aan gemeenschapszin ontbreken, waardoor mensen zich wat verdwaald voelen”. Hem leek een heroriëntering op de nieu we tijd wel geboden. „Wij zijn er niet met de feiten te constateren. Als het nodig is moeten we ook op dit gebied een zodanig beleid voeren, dat de voor waarden worden geschapen, die tot een verbetering kunnen leiden”, zo zei hij. Burgemeester Hubers had voor de raadsleden een „hartige hap” klaar lig gen. „Het is duidelijk, dat ik de vrijheid in de raad om mening tegenover mening te stellen, zal beschermen. Begrijpt u mij goed, ik wil niet pleiten voor het prijsgeven van principiële meningen of het miskennen van zakelijke tegenstel lingen, maar ik verwacht wel van u de politieke eerlijkheid in een zakelijk dia loog het probleem niet groter, maar ook niet kleiner en eenvoudiger te maken. Vlakbij de hoofdingang van de raad zaal, in de Salie des pas perdus, verza melden zich leden van de Actiegroep Magere Hein, die burgemeester Hubers na de vergadering kennis liet maken met de hartekreten van een actiegroep. Magere Hein uitte een laatste noodkreet om het strand van Wijk aan Zee te behouden door Hoogovens aan zee te weren. „Hubers, laat ons er niet instin ken” was één van de slagzinnen, die de actiegroep op de fier omhoog gestoken spandoeken had geschilderd. Mogelijk had burgemeester Hubers ongewild ook dit brokje democratisch gepresenteerd protest op het oog, toen hij in zijn toespraak inging op zijn nieuwe taak in Beverwijk. „Ik zie deze taak allereerst in de sfeer van coördina tie, waar mogelijk en nodig stimulerend, zorgen voor een stuk plaatselijke demo cratie”. Hij zei graag uit te willen groei en tot een goed burgemeester voor Be verwijk, „doch voor mijn kinderen zo mogelijk tot een nog betere vader”. Teun Pasterkamp alles al in ’t hoofd. voor een ander doel of binnen één jaar opneemt. Geeft een premie van 0,5% op hypotheek wanneer die ook bij Amro wordt genomen (max. gelijk aan het totaal van de bijgeschreven rente). Eigen Huis spaarders krijgen gratis Amro pocket „Huizen en Verhuizen”. Pasterkamps kopen flat BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 16.30 en 20 u.: „55 Dagen in Peking’’, 14 j. Woensdag 13.30 u.: „Popeye festival”, a.l. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 „Schietgebed voor Kung Fu duivels’’, 18 j. Lido (Houtplein) 14, 18.45 en 21.30 u.: „Jaw«”, M j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14, 19 en 21.15 u.: „D« non en haar duivel”, 14 j. Rembrandt (Gr. Markt) 19 en 21.15 u.: ..Pallieter”, 14 j. Woensdag 14 u.: „Sneeuwwit je en de 7 dwergen a.l. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30 en 20 u.: „Once upon a time in the west", 14 j. Studio (Gr. Markt) 14. 18.45 en 21.30 u.: „The Odessa File”, 14 j. Woensdag 14 u.: „Walt Disney festival”, a.l. BEVERWIJK. Raad n genodig den hadden voor loco-burgemeester ir. J. Camfferman een donderend ap plaus over toen burgemeester A. J. Hubers, mede namens de wethouders Kaebisch jr., Janssen jr. en Hooge- boom,t zijn erkentelijkheid en waar dering uitsprak voor de enorme hoe- velheid werk, die de loco in de afgelopen maanden heeft verzet. Wthouder Camfferman wond er in het nabije verleden geen doekjes om door te verklaren dat hij blij zou zijn als de nieuwe burgemeester in func tie trad. Het „loco-schap” vergt veel tijd, energie en inzet. Het spontane applaus was de beloning van de door wethouder Camfferman alom getoon de energie en inzet, waarmee hij ht „uitgedunde” college voortstuwde. Loco-burgemeester Camfferman die de bijeenkomst met een kort woord opende, hoopte dat de familie Hubers zich spoedig in de stad en de regieo zal gaan thuis voelen. „Ja, wij hopen zelfs dat u een evengrote lief- Rond 1925 trok een jongeman vanuit Nijmegen naar Beverwijk om het vak van bloemkweker te leren. Hij vestigde zich aan het adres Wijk aan Duin C 61. Zijn meisje, zo ging burgemeester Hu bers verder, misschien al zijn verloofde, reisde hem na en ging eveneens in Beverwijk werken. Zij ging in betrek king bij de familie Van toenmalige gemeentesecretaris verwijk. „Dit achternareizen moet bedoeling hebben gehad, zodat wij gen aannemen, dat ze hier in Beverwijk niet alleen gewerkt maar ook „gevreeën” hebben”. Ze zijn getrouwd en uit het huwelijk zijn vier kinderen geboren. „Drie daarvan zijn in deze zaal aanwezig en van die drie wordt er vandaag een als burgemeester geïnstalleerd”.. Zijn overgang van Ouder-Amstel naar Beverwijk betekent voor het gezin Hu bers een enorme omschakeling. „Het is even wennen temidden van zoveel be drijven, kantoren en openbare gebou wen. Het gaat echter om de mensen, die er wonen, leven en werken en dan is er geen verschil”. Over zijn benoeming liet hij niet veel los. „Ik wil trachten al werkende uw vertrouwen te winnen om aldus de te- leurstelling over mijn afwijkend profiel te verzachten. Daar zal tijd voor nodig zijn”. Burgemeester Hubers zal zijn on afhankelijke positie proberen te handha ven. „Ik heb dat getracht in het verle den te doen en dat motet zo blijven”. De reacties op zijn benoeming, k uit de kring van degenen voor wie zijn komst naar Beverwijk qua politieke kleur een teleurstelling was, gaf hem voldoende vertrouwen in deze stad aan het werk te gaan. VELSEN. In de Meervlietstraat werd gisteravond door een automobilist een lantaarnpaal omver gereden. De man reed na het ongeluk echter door. Zijn wagen werd later door de politie teruggevonden waarna er proces verbaal tegen de man werd opgemaakt, wegens het doorrijden na een Ongeluk. de voor Beverwijk zult gaan koester ren als uw voorganger burgemeester Bruinsma”. Die „integratie” van de familie Hu bers in het dagelijks leven van de wijk zal niet zo lang duren, want het burgemestersechtpaar voelde zich i» de koffiekamer, waar na afloop van de bijzondere raadsvergaderingen, de recepties voor genodigden én de Be- verwijkse bevolking werden gehou den, bijzonder op hun gemak. In een vriendelijke en ontspannen sfeer maakten de heer en mevrouw Hubers en „ontdekkingsreis” door Bever wijk, waarbij belangstellend werd geïnformeerd naar de plussen en minnen van de burgers, die na een negen maanden durende burgemees- terloze periode, weer een schaap met vijf poten hebben gekregen. Want, zo zei de heer Hubers, het ambt van burgemeester lijkt een rollenspel, dat varieert van burgervader, manager, bouwpastoor, ombudsman tot op bouwwerker. Een burgemeester die voorop loopt of een one-man show opvoert is niet langer in trek. BIOSCOPEN City, dinsdag en woensdag 20 uur: Kenna’s gold”. TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestijn, Velsen-Zuid, Stijlka mers en oude gebruiksvoorwerpen. Dagelijks geopend van 14 tot 17 uur. Pieter Vermeulenmuseum. Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen. Geopend van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur. Stadhuis, Burgerzaal, expositie Joop Beljon en Lon Pennock, geopend alle werkdagen van 9 tot 12.30 en van 14 tot 17 uur. DIVERSEN stadhuis Velsen, Plein 1945, van maandag t.m. vrijdag te bezichtigen van 10-12 uur. Velserbad, Briniostraat. Geopend dinsdag van 20 u. tot 21.30 u. en woensdag van 6.45-8, 9.40-10.45 (dames), 13.30-14.30, 14.45-15.45 en 21.30- 1 22.30 uur. instructiebad Zeewijk van 9.15 tot 10.15 uur. voor moeder en kind van 14.15 tot 15.15 uur. vrij zwemmen. Speeltuin „In veilige Haven”, Herenduin weg, geopend woensdag van 13.30 tot 17 u. Alarmnummers, politie 19033, ongevallen dienst 15400. Hoogovens 02510-96000, brandweer Santpoort 370750. Velsen-Noord en IJmuiden 20750. Interkerk, Stichting voor Gezinsverzorging: Spreekuur dag. van 9 tot 10 uur. Velserduin- weg 52, IJmuiden. Tel. 11830. Filmhuis Velsen Kanaalstraat, woensdag 20.30 uur: film van festival Rotterdam. Sociaal Advies Bureau, spreekuren woens dag: Wit-Gele Kruis, Zeeweg 20. Umuiden- Oost. 9-10 uur. Bureau Petrakerk, Spaarne- straat 8, IJmuiden 11-12 uur. Stadsschouwburg, dinsdag en woensdag 20.15 uur: Paul van Vliet Willen wij tot besluitvorming komen dan is het realistisch om gevende en nemende te zoeken naar wat binden kan”, zo verklaarde burgemeester Hu bers. BIOSCOPEN Cinema Marquette, Ruysdaelstraat. 19 en 21.30 u.: „Jaws". TENTOONSTELLINGEN Expositieruimte, Const. Huygensstraat. Ten toonstelling „de Kerk te kijk’»; geopend tot en met 7 maart op woensdag, vrijdag, zater dag en zondag van 14-17 u. DIVERSEN DINSDAG 2 MAART Progress-sociëteit, Const. Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u., 24 u. Prins Aad I overhan digt stadssleutel aan wethouder Vervelde- Wagenaar. Donkey Shot. A. Verherentstraat. Geopend vanaf 20 u. WOENSDAG 3 MAART Bowlingcentrum. Vrijburglaan. Geopend 12- 01 u. Progress-sociëteit, Const. Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45; volwas senen 14-17.30 en 19-21 u.. jeugd M.30-17 u. Alarmnummers. Politie 39111, brandweer 32121, milieuklachten 96000. SS pr--- i ponii(=Rf i lAARKXHftH».

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7