Weer zege Roger de Vlaeminck Engelse club heeft in Den Haag eigen suppoosten BOSKOV IS ONBEREKENBAAR” „WEST HAM Smit wint sprint Brzezanczyk was tè goedig” 19 7 6 3 MAART WOENSDAG 19 Geen weg terug Niet lekker Geen titel Geen contact II 1 2 3r THJ 20 3TT Suppoosten SPORT X -Ml V erkeerde man kreeg de klap (Van onze sportredactie) -X- ww De spelers van West Ham United maken kennis met de grasmat van het Haagse Zuiderpark. (Van onze sportredactie) n West Ham United heeft in zijn 76- Theo Smit: rapste hun basistip SPORT-TOTQ NR. 10 menselijkheid I toto-tips on- >i- st. jen In de onderstaande kolommen treft u aan: de wedstrij den, daarachter de resultaten van de thuisspelende clubs in eigen huis (vorig seizoen óf dit seizoen als de betref fende vereniging tenminste deze competitie al thuis ge speeld heeft), de resultaten van de uitspelende club op dezelfde basis. In de vierde kolom de resultaten van de- DEN HAAG. FC Den Haag-trainer Vujadin Boskov heeft West Ham United viermaal aan het werk gezien en hij zegt even zoveel keren een ander West Ham aan het werk te hebben gezien. „Een onbereken bare ploeg, die met een wisselend aantal spitsen opereert. En het vreemde is, dat steeds een ander, ook specifieke middenvelders, in de spits worden opgesteld”. in de Poolse krachtfiguur te hem aan feld heeft „Herr Antoni” deze vrien delijke hoffelijkheid ook juist als een pantser gebruikt. Toch wil manager Guus Brox wel bekennen dat deze harde maatregel hem door de ziel heeft gesneden. Brox - dat verbloem de hij nooit - had een groot respect voor de loyaliteit van Brzezanczyk tegenover de leiding van Feyenoord. X) lie tr in laatste 3 seiz. 1 1 3/1/2 3/1 2 1/3 1 1 1 1 3/2/1 1 ~T~ 1. NEC - MVV 2. GA Eagles - Eindhoven 3. Feyenoord FC Twente 4. FC Amsterdam - Telstar 5. FC Utrecht Ajax 6. A.Z. '67 - Sparta 7. Graafschap - Excelsior 8. PSV - FC Den Haag 9. Rode JC - NAC 10. Wapeningen - Heerenveen 11. Vlaardingen - Groningen 12. Veendam Fortuna SC 13. PEC Zwolle - Vitesse zelfde wedstrijden in de afgelopen drie seizoenen en ver volgens een basistip, d.w.z. een advies met welke cijfers u de beste kans heeft. De op een na laatste kolom geeft aan wat uw kansen in percentages zijn bij 1, 2 of 3 en tenslotte een advies voor degene die zes kolommen in wil vullen. percentages 50 20 30 40 30 30 35 30 35 40 20 40 20 50 30 40 20 40 50 20 30 60 20 20 50 20 30 40 30 30 30 35 35 40 30 30 7 2Ö" 30 30 20 50 20 20 20 20 30 35 30 "20" Middenvelder Trevor Brooking is gisteren niet met de West Ham United-selectie naar Nederland vertrokken voor de wedstrijd te gen FC Den Haag. Volgens een clubofficial heeft Brooking al ruim een maand last van zijn buik, maar tijdens de laatste wedstrijden wees niets erop, dat hij er tegen Den Haag niet bij zou kunnen 7ijn. De waarschijnlijke vervanger voor Brooking is Alan Curbishley, die zich teruggetrokken heeft voor een wed strijd van het Engels jeugdteam tegen Wales. Een ander vraagteken in de ploeg van West Ham, John McDowell, zal vandaag vrijwel zeker van de partij zijn. Happel verder: „Natuurlijk heb ik wel eens heimwee naar Nederland. Per slot heb ik er tien jaar met plezier en veel succes gewerkt en ik ben ook getrouwd met een Neder landse vrouw. Maar ik wens me al leen te verbinden aan een Europese topclub die behoorlijk in het Europa- Cupvoetbal kan meedraaien”. In het peloton, dat halverwege de rit uit elkaar werd gescheurd, bevond zich onder meer Eddy Merckx. De Belgische vedette hield zich opnieuw rustig, zoals hij dat ook tijdens de Sardijnse etappe- wedstrijd had gedaan. Jan Aling werd de beste Nederlander. Hij kwam als twintigste over de meet met een achter stand van 55 seconden op De Vlaeminck. Cees Bal finishte als 35ste. eindigen. Zoals algemeen werd aangeno men en nu ook door Mansveld wordt toegegeven, heeft hij de Nederlandse sportpers willen gebruiken om de aan dacht te vestigen op zijn aannemersbe drijf in Den Haag. Mansveld liet enkele maanden geleden weten dat zijn bedrijf te veel tijd opslokte om nog te voetbal len. Op het moment dat „iedereen” van het bestaan van Mansveld’s bedrijfje op de hoogte was, stopte de Haagse libero de „reclamecampagne”. De hoffelijkheid, de en de innemendheid van Brzezanczyk hebben kennelijk voor iedereen het ontslag van deze oefenmeester tot een pijnlijke ingreep gemaakt. Ongétwij- Toch moet er op korte termijn een definitieve oplossing komen. Jörgen Kristensen bijvoorbeeld geeft als me ning: „Hulptrainer Ad Zonderland is als interim-trainef een goede noodop lossing, maar let wel: een noodoplos sing”. Manager Brox verwacht desal niettemin niet dat er nog voorhet eind van het seizoen al een nieuwe trainer bij Feyenoord aan de slag zal zijn. Maar wel is hij ervan overtuigd dat er nog voor dat seizoeneinde een definitieve oplossing uit de bus komt. Theo Smit heeft gisteren de tweede etappe van de Ronde van de Levant gewonnen, door in een massasprint de Spanjaarden Elorriaga en Perurena te verslaan. De etappe ging van Montanejos naar Jativa, over een afstand van 175 kilometer. Smit finishte na 4 uur 42 minuten en 34 seconden. Afgelopen weekeinde tegen Manches ter United mocht Billy Bonds, als een zame man in de West Ham-voorhoede, vechten tegen een enorme overmacht. West Ham verloor weliswaar met 4-0, maar Bonds, die twee maanden lang was geblesseerd, viel op door zijn ijver en uitstekende individuele acties. Trevor Brooking en de overijverige Billy Bonds vormden veelal de grootste kracht van West Ham, dat vergezeld van een kleine tweeduizend supporters naar Den Haag reisde. Willem van Hanegem: „Beetje bang voor wedstrijd tegen FC Twente”. thuis- wedstrijden 10 3 7 0 13 11 1 5 5 7 10 8 2 0 18 10 3 3 4 9 11 2 2 7 6 10 5 3 2 13 10 5 3 2 13 10 9 1 0 19 1Q 3 4 3 10 12 7 5 OW 11 2 6 B 10 10 7 2 1 16 10 6 2 2 14 Maar ongetwijfeld zal door de pu- blikaties rond deze affaire-Brzezanc- zyk de belangstelling voor het duel Feyenoord-FC Twente zijn toegeno men. Na het diepterecord bij de wed strijd tegen MVV (nog geen 17.000 toeschouwers) zal zondag misschien de Kuip weer volstromen. Is dat dan geen prikkel voor de Feyenoorders om er tegen de Enschedeërs een ex tra schepje bovenop te doen? Willem van Hanegem: „Dat zou een beetje belachelijk zijn. Of de Kuip nu wel vol is of niet, tegen een club als Twente moet je toch alles geven. Maar of we het nu wel maken, nu Brzezanczyk er niet is.Ik ben er bang voor”. =i; sjj Taylor was een van de mensen die direct na het vertrek van Bobby Moore, twee jaar geleden, werd aangetrokken Naast hem verschenen voorts Jennings van Watford en Keith Robson van New castle United. De sterke middenvelder Graham Paddon, de voetballerwijsgeer Brox: „Maar tenslotte was er geen weg meer terug. Er was onmisken baar een breuk in de vertrouwensre latie gegroeid”. Toch heeft de Poolse trainer het Feyenoord niet moeilijk gemaakt om tenslotte te besluiten hem ontslag aan te zeggen. Reeds tijdens de troebelen rond de uitscha keling door Ipswich Town, vorig jaar, stelde de Pool laconiek vast: „Als het voor Feyenoord beter is dat ik ver trek, dan vertrek ik”. Een uitlating die hij nog eens herhaalde toen Feye noord vorige week in Kerkrade een nieuw dieptepunt beleefde en voor de Nederlandse beker werd uitgescha keld door Roda JC. De FC Den Haag-spelers kunnen,in dien zij West Ham uitschakelen, op een kleine drieduizend gulden premie reke nen. Boskov gelooft in een 2-0 overwin ning thuis, voldoende om naar zijn me ning de laatste vier te halen. Na het Deense Vejle en het Franse Lens wacht FC Den Haag een Europese tegenstander van formaat. West Ham schakelde het Finse Reipas Lahti en de Russische be kerhouder Ararat Erewan uit. Kortom: voor Willem van Hanegem („En er zijn meer spelers die er zo over denken als ik”) is de situatie er bij Feyenoord niet rooskleuriger op geworden, nu de poorten van het Rotterdamse stadion voorgoed zijn dichtgevallen achter de rug van Brezanczyk. Van een „positief schok effect”, zo vlak voor de misschien wel beslissende krachtmeting met FC Twente, wil Van Hanegem dan ook niet horen. „Ik ben niet zo gauw angstig, maar ik moet eerlijk beken nen dat ik nu toch wel een beetje bang ben voor die wedstrijd tegen Twente”, wilde de Rotterdamse mid denvelder wel kwijt. Commentaar van een smalende Willem van Hanegem: „Een Europese topclub? Als Ernst Happel inderdaad zo’n club wil hebben, dan moet hij nu zeker niet bij Feyenoord zijn” De Fransman Jacques Esclassan heeft gisteren de eerste etappe van de Ronde van Corsica op zijn naam ge bracht, door in de massasprint zijn land genoot Regis Ovion en de Belg Freddy Martens te verslaan. De etappe ging van Bastia naar Calvi ever een afstand van 172 kilometer en werd door de win naar in een tijd van 4 uur 59 minuten en 35 seconden afgelegd. Joop Zoetemelk eindigde als dertiende. Een Nederlandse amateurploeg heeft gisteravond in Kopenhagen de Deense Saga-formatie verslagen met 6-2. De sprinters Lau Veldt en Ben ten Tije wonnen van respectievelijk Niels Fred- borg en Henrik Nielsen. Op de vier kilometer achtervolging was Herman Ponsteen te sterk voor Ivar Jakobsen. Ponsteen noteerde een tijd van 5 minu ten en 2.3 seconden. De Nederlandse ploeg was op de vier kilometer achter volging beter dan de opponent. Peter Nieuwenhuis, Gerrit Möhlman, Gerrie Slot en Martin Rietveld zegevierden in een tijd van 4.37.6 tegen de Denen 4.40.3. 0 Na de tweede ronde van het internationa le schaaktoernooi te Skopje (Joeg.) heeft de Joegoslaaf Ivanovic de leiding met twee pun ten. Wereldkampioen Anatoli Karpov deelt met onder anderen Jan Timman, die van de Joegoslaaf Sofreski won, met 1% punt de tweede plaats. Eintracht Frankfurt won op eigen terrein de eerste ontmoeting tegen Sturm Graz (Oos tenrijk) voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars met 2-0. Hölzenbein en Wenzel scoorden na de rust. Vanuit Brugge laat Ernst Happel weten, „momenteel geen enkel con tact met Feyenoord” te hebben. „Met Club Brugge en dus met mij gaat het uitstekend. En ik wil in ieder geval dit seizoen mijn werk hier afmaken”. Inmiddels heeft FC Brugge zelfs aan geboden een vijfjarig contract aan Happel te geven, maar de Oostenrij ker denkt er niet aan, zo’n langlopen de verbintenis te sluiten. „Ik ben nu vijftig, en als ik straks in juni of juli een vijfjarig contract zou tekenen, zou ik tot mijn 56ste jaar hier blij ven. Zo lang wil ik mij niet binden”. De Engelse supporters rekenen op een gunstig resultaat, zeker na de rentree van Billy Bonds en de mogelijke terug keer van Kevin Lock. En als Alan Taylor, de man die Fulham in de cupfi nale met zijn twee treffers wipte, in zijn goede doen is, kan FC Den Haag de halve finale wel vergeten, zo redeneert de West Ham-aanhang in Oost-Londen. jpx T." X 11,1 Ih II M Inmiddels gonst het natuurlijk van geruchten over de opvolging van Brzezanczyk bij Feyenoord. Nu al zijn de namen gevallen van opnieuw Ernst Happel (FC Brugge), Vujadin Boskov (FC Den Haag), Piet de Visser (NEC), Joop Brand (AZ'67) en zelfs van Pim van de Meent (FC Amster dam). Met name in enkele Belgische dagbladen wordt merkwaardig genoeg Van de Meent genoemd als een van de belangrijkste kandidaten voor het trainerschap bij Feyenoord. Manager Brox ontkent pertinent. „Van de Meent zeker niet”). Zoals hij trouwens ieder contact met welke trainer dan ook ontkent. „Nee, we menen echt niet dat we Van de Meent in huis moeten halen, omdat hij zou weten hoe hij met Nico Jansen moet om gaan”. De Portugees Joaquim Agostinho be houdt de leiding in het algemeen klasse ment, voor de Spanjaard Viejo. uit wedstrijden 10 1 18 3 10 2 3 5 7 10 4 3 3 11 10 2 4 4 8 10 4 3 3 11 10 4 5 1 13 11 3 2 6 8 10 1 4 5 6 11 1 3 7 5 10 2 1 7 5 10 3 4 3 10 12 5 2 5 12 12 3 5 4 11 Hoewel Willem van Hanegem wel wil bekennen dat hij de laatste we ken een voorgevoel had van het na derende ontslag voor Brzezanczyk, kwam de beslissing van de Feye- noord-leiding voor hem toch nog als een donderslag bij heldere hemel. „Ik had er zo vlak voor de wedstrijd tegen Twente echt helemaal niet op gerekend. En het zit mij ook niet lekker”, aldus Van Hanegem, die aan het begin van dit seizoen ook enkele malen fulmineerde tegen de trai- ningsaanpak van de Pool, maar die reeds in de conflictsituatie rond de verloren Europa-Cupduels tegen Ips wich Town tussen spelers en trainer partij koos voor Brzezanczyk, en die altijd respect heeft gehad voor de menselijkheid van de oefenmeester uit Polen. Vladimir kovalev, zilveren medaille-win- naar in Innsbruck, heeft bij de heren na de verplichte figuren de leiding iri de strijd om het wereldkampioenschap kunstrijden in Göteborg. De Brit John Curry, Europees en Olympisch kampioen, is tweede. Bij het ijs- damsen staat na de korte kür het Russische duo Irina Rodnina/Alexander Zaitsev op de eerste plaats. Elly Vessies-Appel heeft in de eerste ron de van het Virginia Slims-tennistoernooi in San Francisco in twee sets (6-1, 6-3) gewonnen van de Amerikaanse Janice Metcalf. In een wedstrijd voor de Engelse league speelde Leeds United op eigen terrein met 1-1 gelijk tegen titelpretendent Derby County. Gaston Roelants start in de Zilveren Mo lenloop, die op zaterdag 3 april in de omge ving van Lelden wordt gehouden. Het Nederlandse hockeyteam speelt op 2 of 3 juli tegen Nieuw-Zeeland, dat eind juni. begin juli een Europese tournee maakt. ROTTERDAM. Met het ontslag van trainer Antoni Brzezanczyk (54) is zonder twijfel de in het moeras van middelmatigheid vastgelopen Feyenoord-machine niet plotseling weer op volle snelheid gebracht. Inte gendeel: de wrevel, de onvrede, het gebrek aan arbeidsvreugde en daar mee de lusteloosheid zullen bij veel spelers gebleven zijn. Zelfs heeft het toch nog plotselinge ontslag van de Poolse oefenmeester bij een deel van de spelersgroep verbittering gewekt. Bijvoorbeeld bij Willem van Hane gem, bikkelhard, meedogenloos soms in het veld, maar buiten de arena snel begaan met het lot van mensen die buiten hun schuld vertoeven in de hoek waar de slagen vallen. CAGLIARI (Reuter/AFP). Roger de Vlaeminck is in topvorm. De Belgische toprenner onderstreepte gisteren op nieuw zijn klasse door na zijn zege in de Ronde van Sardinië ook de klassieker Sassari-Cagliari te winnen. In de eind sprint van de 225 kilometer lange rit was hij dertien concurrenten de baas. En in de kopgroep zaten gerenommeerde sprinters, zoals Bitossi, Van Linden, Po lidor! en De Meyer. De Australiër Garry Clively ontpopte zich op het Italiaanse eiland als een grote verrassing. De eer stejaarsprof finishte als derde. De uitslag is: 1. De Vlaeminck (Bel.) 225 kilometer in 5.26.31, 2. Bitossi (Ita.), 3. Clively (Aus.), 4. Polidori (Ita.), 5. Van Linden (Bel.), 6. Francioni (Ital), 7. Van Looy (Bel.), allen in dezelfde tijd als de winnaar, 17. Merckx (Bel.) op 11 sec., 20. Aling (Ned.) op 55 sec., 26. Gimondi (Ita.) op 2.50 min., 35. Bal (Ned.) op 2.50. Bij alle spelers van Feyenoord staat trouwens die waardering van de „menselijkheid” van Brzezanczyk voorop. Doelman Eddy Treytel bij voorbeeld (die overigens zegt: „Het ontslag kan de ploeg misschien wel een kick geven voor de wedstrijd tegen Twente”) analyseert: „Hij was voor een westerse club gewoon menselijk en te goedig. Dat is opgebroken. Hij was gewend Poolse spelers, die alleen door top prestaties in hun sport ook maatschappelijke carrière veilig kun nen stellen. Daarom doen die spelers alles voor hun sport en zijn zeer gedisciplineerd. Nou ja, en iedereen weet zo langzamerhand wel, dat juist die discipline bij een club als Feye noord ontbreekt”. Net op tijd heeft Ron Greenwood de lieveling van de West Ham-aanhang fit gekregen. De Londense club, die altijd tn de schaduw heeft gestaan van de stadge noten Tottenham Hotspur en Arsenal, had evenals voorgaande jaren een zeer goede competitiestart. De ploeg draaide wekenlang in de top mee om vervolgens ineen te storten op een moment dat centrumverdediger Kevin Lock geble- seerd raakte. Zijn vervanger, McGiven, was duidelijk te licht voor het zware werk. Kevin Lock hoopt, net als heel West Ham zijn rentree tegen FC Den Haag te maken. FC Den Haag had juist een slechte competitiestart. De Hagenaars stelden aanvankelijk nogal teleur, maar werkten zich in het verloop van de competitie op naar een plaats duidelijk boven de mid denmoot. Boskov geeft als verklaring voor de slechte resultaten van West Ham gedurende de laatste weken: „Het is een technisch goede ploeg die uitste kend voetbal speelt bij goede weersom standigheden en op een goede grasmat”. „Maar zie, de winterperiode naderde en de prestaties liepen terug. De spelers zijn lichamelijk niet genoeg opgewassen tegen minder gunstige weers- en veld- omstandigheden. Ik voorspel echter dat West Ham terugkomt”. De sterke punten van de West Ham- spelers zijn volgens Boskov: „In de lucht domineren ze. Internationaal hebben ze natuurlijk meer routine dan wij. Hun gevaarlijkste wapen is snelheid. Mis schien zijn ze wel eens te snel. Iedere man die aangespeeld wordt, plaatst di rect door. Daarom is West Ham een onaangename tegenstander”. Willem van Hanegem is er inder daad heilig van overtuigd, dat de Poolse trainer geen enkele schuld treft. „De verkeerde man heeft weer eens de klappen moeten incasseren. Zo gaat het altijd in de Nederlandse voetbalwereld. Als de resultaten uit stekend zijn, krijgen de spelers alle lof, maar als het slecht gaat, is de trainer plotseling de schuld van alles. En het is helemaal zijn schuld niet. De schuld ligt veel meer bij spelers die zich niet volledig inzetten, en trouwens ook bij de leiding. Maar ze zoeken het maar uit, ik bemoei me er verder niet mee. Ik zit ook niet in een spelersraad, want dat helpt toch weinig. Als je daarin zit mag je toch niet werkelijk meepraten over aanko pen van spelers of het aanstellen van een trainer”. Ook Oostenrijker Willy Kreuz is niet verbaasd dat Brzezanczyk ten slotte aan zijn tolerantie ten onder is gegaan. „Hij was in Polen alleen maar gehoorzame voetballers gewend, en hier kreeg hij te maken met een aantal spelers die allemaal hun eigen opvattingen over training en tactiek hebben. Overigens, de Poolse speler Janusz Kowalik, die vroeger bij Spar ta speelde, heeft me al eens verteld dat Brzezanczyk zelfs voetbalwereld geen was”. Op dit moment telt West Ham nog twee internationals: Trevor Brooking en Frank Lampard. De kwartfinalestrijd in het Europacup II-gebeuren tegen FC Den Haag is voor belde teams van (financieel) wezenlijk belang. Zowel de Engelsen als de Nederlandse bekerhou der zijn op alle fronten kansloos in hun drang naar continuering van Europees voetbal het volgend jaar. Het legioen Engelsen krijgt vak GG in het Zuiderpark toegewezen en veertig eigen West Ham-suppoosten zullen de orde trachten te handhaven. Met alle middelen wil de club voorkomen dat de slechte reputatie die de Engelse suppor ters op het vasteland hebben, waarge maakt kan worden. Het FC Den Haag- bestuur, dat op een uitverkocht huis rekent, heeft in plaats van de 28.500 plaatsen slechts 26.000 kaarten uitgege ven. Dit om al te hevig gedrang te voorkomen. Boskov heeft als voorbereiding op de s-trijd tegen West Ham het afgelopen weekeinde een trainingsbijeenkomst op Rockanje doorgebracht. Het team is reeds samengesteldThie, De Caluwé, Mansveld, Van Vliet, Korevaar, Kila, Perazic, Schoenmaker, Ouwehand, Van Leeuwen en Swanenburg. Direct na het tweede duel tegen West Ham United gaat Boskov met het FC Den Haag-bestuur praten over een even tuele verlenging van zijn contract. „Nu wil ik absoluut rust”. Aan het eind van dit seizoen lopen voorts de contracten af met Mansveld, Kila, Perazic en Van Leeuwen. Vast staat wel dat Mansveld, die aan vankelijk verklaarde met voetballen te stoppen, zijn loopbaan nog niet zal be- jarig bestaan nimmer de Engelse titel veroverd. In 1964 en 1975 werd echter wel de beker gewonnen. In 1964, het absolute succesjaar voor de ploeg van algemeen manager Greenwood, werd de Europa-Cup II-eindstrijd tegen München 1860 in winst omgezet. Man nen als Bobby Moore en Geoff Hunt werkten aan dat succes mee. dit seiz. 2-2 0 0/3-2 - --/2-4 4 0 3 2 1-3/0 2 0-0 3-1 2-0/3 0 11 2-3 0-1/1-5 0 0 2-0 1-0/1-1 2- 0 /0-3 3- 1 6-0 0-0/1-4 1- 0 0 0 -/3-0 10 1-0/1-2 0-0 /0-1 2- 1 1-0 1-0/1-1 3- 1 1-3 2-1/2 0 Hoewel de Poolse trainer het zelf niet kon bevestigen - hij verdween onmiddellijk van zijn Rotterdamse adres en verblijft waarschijnlijk bij vrienden in Amsterdam - stelt Guus Brox dat er een financiële oplossing is bereikt, waarmee ook Brzezanczyk volledig tevreden is. De Pool, die een tweejarig contract bij Feyenoord had maar daarvan nog niet één seizoen vol maakte, is waarschijnlijk voor de volle twee jaar door de Rotterdamse club „uitgekocht”. advies voor zes kolömmêh 1 1 T~J 1 1 1 1 T "5 T~1 1 2 2 3 12 2 2 2 2 2 2 2 2 1 5 1 3 1 3 T~1 1 1 1 T 1 1 1 1 1 T 1 1 1 1 1 T 1 1 1 1 1 I "3 2 2 2 3 T T 1 1 1 1 T 1 1 1 1 1 T n.» Ui -

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 19