RUMOER IN DEN HAAG Van Daele: bij Eagles Nonchalance kostte twee goals DEN HAAGS KANSEN ONNODIG VERKLEIND De toekomst is een gesloten gordijn EUROPA CUP n EUROPA CUP III Supporters in cel en ziekenhuis... EUROPA CUP I Vorige week zondag pakte weer iemand het half miljoen in de Lotto. Voor 7 kwartjes kunt u óók rijk worden. Deze zondag al. Ml I s i t jHK solistes: .-ÉSHll SPORT 19 7 6 MAART DONDERDAG 4 Nadeel Aanvallend I 1 Drukke avond Optimistisch Fouten Haal meteen een formulier bij uwclub of winkelier. I I I I I I I I 1 I I RAf ^gggigg I I PSV SPEELDE ONRUSTIG Jan van Beveren beperkte schade 1—1 e De inleiding tot het eerste doelpunt vna Hajduk Split: een kopbal van Mijac. ir Rudi Lex (ADVERTENTIE) t Glöckner (Odl). verstandig met aardgas 's avonds de gordijnen dicht (ADVERTENTIE) Aad Mansveld: drie doelpunten. In die eerste helft kwam PSV dat alleen via Willy van de Kerkhof (die spelbepaler Jerkovic redelijk goed aan zich wist te binden) en Edstöm twee kansen kreeg inderdaad nauwelijks aan aanvallen toe. Hajduk speelde het spelletje zeer clever, en het liet zich niet verleiden om met massaal offensief spel snel op voorsprong te komen. (Van onze speciale verslaggever) SPLIT Vorig jaar nog werd Jan van Beveren zonder meer verantwoordelijk gesteld voor de uitschakeling van PSV in het Europacup-II-toernooi. In het Rus sische Kiev blunderde de Eindöovense goalie diverse malen in de eerste helft tegen Dynamo, zodat uiteindelijk met 2-0 werd verloren, een stand die PSV twee weken later niet meer zou kunnen wegwerken (2-1). Woensdagavond redde Jan van Beveren PSV echter vor een afgang in Split, door herhaaldelyk met fraaie red dingen de schade beperkt te houden tot een 2-0 nederlaag. Aanvoerder Van Beve ren: „Voor mezelf ben ik content, ja. In de Europa Cup heb ik m(jn revanche genomen op die wedstrijd in Kiev. Voor het elftal als zodanig is er een wat wrange smaak achtergebleven Maar ia, over veertien dagen lopen we misschien met het zelfde Hajduk te dollen zoals we pas geleden deden in de bekerwedstrijd tegen De Graafschap”. Doelpuntenmaker Mijac (nummer 4) is „geland" na zijn geslaagde actie die op deze foto begroet wordt door Zungel. De verslagen PSV’ers zijn Strik (links) en Van Kraag. Laten we er even een tipje van oplichten. We zien dan, dat er door een ruit gemiddeld ruim drie keer zoveel warmte naar buiten ontsnapt als door een muur. Maar we zien niet of er in een wat verdere toekomst voldoende nieuwe energie zal zijn die het tegen aardgas kan op'nemen. Hoe krijgen we wat meer zekerheid? Niet door ’n gordijn verder te openen. Maar juist DEN HAAG De Europa cup wedstrijd FC Den Haag Wes- tham United begon vijf minuten la ter, omdat er onder de toeschouwers vechtpartijen waren ontstaan. Neder landse en Britse supporters vlogen Nico Rijnders is woensdagavond andermaal in een ziekenhuis opgeno men. Na een tijdelijke hartstilstand tijdens een voetbalwedstrijd in 1972 werd hij eerder behandeld. De Haagse politie achtte het raad zaam 20 man van de mobiele eenheid tussen de Britse en Nederlandse sup porters te plaatsen om verdere moei lijkheden te voorkomen. 0—0 2—0 1—1 2—0 1—0 4—2 CelticSachsenring Zwickau Eintracht FrankfurtSturm Graz AnderlechtWrexham United FC Den HaagWest Ham United Dynamo DresdenLiverpool Club Brugge—AC Milan FC Barcelona —Levski Spartak Hamburger SV- Stal Mielec DEN HAAG FC Den Haag heeft de kans niet aangegrepen West Ham United met een afstraffing naar huis te sturen. Die mogelijkheden waren in het gure Zuiderpark (met 25.000 bezoekers) wel degelijk aanwezig. Een riante ruststand van 4-0 door drie treffers van aanvoer der Aad Mansveld (een „normaal” doel punt en tweemaal uit een strafschop) en een doelpunt van Schoenmaker deed de Haagse supporters al denken aan een plaats in de halve finales van het toer nooi om de Europese beker voor beker winnaars. De tweede helft zette hen toch wel weer met beide benen op de grond. Twee momenten van nonchalance in de Haagse achterhoede boden Billy Jen nings evenzovele malen via voorzetten van Graham Paddon de gelegenheid doelman Ton Thie te passeren en er tenminste nog 4-22 van te maken, een stand met voor de Engelsen nog reële uitzichten op een plaats bij de laatste vier. Immers, West Ham United heeft nu over veertien dagen op Boleyn ground in Londen genoeg aan een overwinning van 2- of 3-1 om zich te plaatsen. En Adrie van Kraay: „Een 2-0-neder- laag in Eindhoven wegwerken zal beslist niet zo eenvoudig zijn. Hajduk Split is toch een prima team, dat kennelijk to taal geen last heeft gehad van de win terstop in Joegoslavië, waardoor een be paald gemis aan wedstrijdritme veron dersteld mocht worden”. In tegenstelling tot het gros van de PSV’ers is Adrie van Kraay er overigens niet zo gelukkig mee, dat PSV in derge lijke wedstrijden tegen vrijwel onbeken de tegenstanders eerst uit moet spelen. Van Kraay: „Je kent natuurlijk je te genstanders doordat je die in diverse wedstrijden bekeken hebt. Maar wan neer je op het veld tegen zo’n ploeg komt valt dat toch weer tegen. Wanneer je voor eigen publiek tegen een elftal als Hajduk speelt, bovendien gesteund door eigen publiek, is het veel gemakke lijker voetballen. Je kunt in zo’n wed strijd je tegenstander leren kennen, en je kunt in de tweede wedstrijd jezelf aan je tegenstander aanpassen. Nu tegen Hajduk was het zo, dat we toch te lang naar de juiste posities moesten zoeken”. De twee doelpunten, die West Ham United uiteindelijk toch nog een redelij ke uitgangspositie voor de tweede wed strijd verschaften, hadden Vujadin Bos- kov, de Joegoslavische oefenmeester van FC Den Haag, niet van zijn mening kunnen afbrengen. „Wij halen de halve finales”, zei Boskov. Het bleek vooral de eerste helft geweest te zijn, die Boskov in die mening had gesterkt. 0—0 2—0 2—0 2—2 elkaar in de haren en volgens de politie, gingen ook Nederlanders on derling op de vuist. Resultaat van de handtastelijkheden was, dat twee Britten en drie Nederlanders met hoofdletsel naar een ziekenhuis moes ten. 's Middags hield de Haagse politie twee Britten aan die probeerden de kassa van een winkelier in de Raam straat mee te nemen. Toen de winke lier dit probeerde te verhinderen, sloegen de Engelsen hem een hoofd wond, die in een ziekenhuis moest worden behandeld. De supporters van Westham United hebben de wedstrijd niet kunnen volgen, want zij werden ingesloten. Eenzelfde tijdelijke huis vesting kregen 7 Engelsen die in een café al te grote problemen maakten. N...W> BenficaBayern München Dynamo KievSt. Etienne Hajduk Split—PSV Borussia M.Real Madrid Rijnders nam woensdagavond in Deventer deel aan een carnavalsvie ring, waarbij hij onwel werd en on middellijk naar het St. Jozef-zieken- huis in Deventer werd vervoerd. In het ziekenhuis werd met klem ont kend dat het om een hartinfarct ging. Boskov: „Wij hebben voor rust erg goed gespeeld. FC Den Haag heeft het Scheidsrechter Sanchez-Ibanez (Span je), 30.000 toeschouwers. door ’t hqlemaal te sluiten, zodra de zon onder is. Want ramen zijn 's winters altijd koud. U voelt'’t in uw nek als u er te dicht bij zit. Worden ae ’s avonds en ’s nachts afgescherrhd door overgordijnen dan spaart dat heel wat gas. Zeker als dat 25 jaar lang in 4 miljoen huizen gebeurt. Dus voortaan gordijnen dicht als 't donker wordt. Dat maakt de toekomst wat lichter. In plaats van zelfverzekerder, ging PSV steeds onrustiger spelen, maakte nogal wat onbegrijpelijke tactische fou ten, verloor veel persoonlijke duels en moest vaak onder de ogen van de Spaanse scheidsrechter Sanchez Ibanez aan de noodrem trekken om het welis waar niet wervelende, maar wel uiterst vakkundig uitgevoerde aanvalsspel van de Zuidslaven te ontregelen. Van Beveren: „Dat is een ontastbaar iets dat PSV op dergelijke momenten parten speelt. Onvolwassenheid, niet rijp voor topvoetbal? Nee, dat geloof ik niet. Maar wat het precies isEn een licht teleurgestelde Kees Rijvers: „Kans loos Zijn we stellig niet. Het uitgang spunt op zich valt me niet tegen, wel de wijze waarop de doelpunten tot stand kwamen. Het waren onnodige treffers. In de openingsfase werden verdedigend I grote technische fouten gemaakt. Ik vind dat we in de tweede helft goed gespeeld hebben. We hebben toen kansen gehad, Hajduk niet. Als je alles bij elkaar bekijkt, dan vind ik het jammer dat je zo wegkomt. Het wordt in Eind hoven moeilijk, daar ben ik wel van overtuigd”. De Oostduitse arbiter wenste zelf overigens geen commentaar te geven, terwijl daartoe toch alle aanleiding be stond. Allereerst deelde Glöckner drie gele kaarten uit (Robson, Bonds en De Caluwé), kende twee strafschoppen toe, zorgde voor de nodige verwarring bij een scheidsrechtersbal, waaruit het vier de Haagse doelpunt ontstond en waar schuwde twee Londense spelers (Lock en Bonds), dat zij hun kousen moesten ophalen. Aan de zijde van de Belgische Uefa-waarnemer Roger Petit, glimlachte de Oostduitser slechts en mompelde iets van „het is een afspraak binnen de UEFA, dat we geen commentaar geven na de wedstrijd”. Elke zondag uitslag. Ron Greenwood, algemeen mana ger van West Ham United verdween direct na de wedstrijd tegen FC Den Haag met zijn spelers naar het Haag se Bel Air hotel, waar de ploeg zijn intrek heeft genomen. De Engelsen wensten niet in het spelershome van FC Den Haag te komen, uit protest tegen de naar hun mening slechte leiding van scheidsrechter Glöckner, die FC Den Haag twee strafschoppen toekende en Schoenmaker via een vreemd opge worpen scheidsrechterbal in staat stel de Den Haag op een 4-0 voorsprong te zetten. DEVENTER. Joop van Daele van Feyenoord zal tot het einde van de voetbalcompetitie voor Go Ahead Eagles spelen. De Rotterdamse verde diger wordt voor die periode aan de Deventer eredivisieclub uitgeleend. Go Ahead heeft bovendien een optie voor een eventuele transfer in de zomer. De kans bestaat dat Van Dae le zaterdagavond in de thuiswedstrijd tegen Eindhoven in het elftal van Go Ahead zal debuteren. Joop van Daele was de laatste maanden in het elftal van Feyenoord geen vaste keus meer. Gezamenlijke publikatie van het Ministerie van Economische Zaken, de Vereniging van Exploitanten van Gasbedrijven in Nederland (Vegin) en N.V. Nederlandse Gasunie correspondentieadres: postbus 19.Groningen Hajduk presenteerde zich sterk aan vallend, met Rosic en Boljat, de beide vleiugelverdedigers, als waardevolle as sistenten van de Hajduk-aanval, terwijl spelverdeler Jerkovic in het centrum van het middenveld zichzelf volop ruim te kon creëren om links en rechts voor PSV uiterst verwarrende passes uit te delen. Al in de zevende minuut belandde een van die passes bij Djordjevic (niet goed afgeschermd door Poortvliet), die op zijn beurt vrij eenvoudig het hoofd van de toestormende centrale verdediger Mijak kon opzoeken. Een 1-0-achter- stand voor PSV na nauwelijks zeven minuten spelen. „Als we het eerste half uur goed door kunnen komen”, zo had Rijvers tevoren uitgelegd, „dan geef ik PSV een goede kans om de finish heelhuids te halen". Het zou echter niet gebeuren. Weliswaar waren Willy van de Kerkhof en Edström dicht bij de gelijkmaker in dat eerste half uur, maar het was toch Hajduk dat binnen de dertig ninuten op een riante 2-0-voorsprong stond. Uit een voorzet van Zungal (weer een van die breedtepasses) deponeerde Hajduk- kop- specialist Ivica Surjak nummer twee achter Van Beveren. De opstellingen waren: HAJDUK SPLIT: Mekoyic, Buljan, Perusovic, Rosic en Boljat., Mijac, Zun- gul (Joudmic) en Musinic., Djordjevic, Jerkovic en Surjak. PSV: Van Beveren., Poortvliet, Krijgh, Van Kraay en Strik (Dahlquist)., W. v. d. Kerkhof, Quaars en Lubse (Deijkers)., R. v. d. Kerkhof, Edström en Van der Kuylen. AZ-trainer Joop Brand moet binnen 14 dagen laten weten of hij zijn contract wil verlengen. „We willen volgend jaar naar de top van de ere-dlvisie”, aldus AZ-baas Klaas Molenaar, „zodat Brand weet wat hem aan groot werk wacht”. Het onderaan in de ere-divisie staande NAC heeft zich versterkt met de Joegoslaaf Vardic, die nu drie seizoenen voor Helmond Sport speelt. NAC hoopt hem dit weekeinde al tegen Roda JC in het veld te kunnen brengen. Brazilië heeft de FIFA laten weten de w.k. voetbal in 1994 te willen organiseren. De opstellingen waren: FC Den Haag: Thie, De Caluwé, Mansveld, Van Vliet, Korevaar; Kila, Perazic, Ouwehand; Schoenmaker, Van Leeuwen en Swanenburg. West Ham United: Day McGiven (Col man), Lock, Tommy Taylor, Lampard Paddon, Curbishly, Bonds, Jennings, Alan Taylor en Robson. Scheidsrechter Rudi 25.000 toeschouwers. publiek laten zien, hoe Europees beker - voetbal gespeeld moet worden. Ik geef toe, dat we ons na de rust een beetje hebben verkeken op de kracht van West Ham United”. De kleine Joegoslaaf deelde de mening, dat scheidsrechter Rudi Glöckner FC Den Haag bepaald niet ongunstig gezind was geweest, niet. „Glöckner heeft goed gefloten. Hij was erg objectief. Zoals hij floot hoort het in Europa cupwedstrijden. Het waren twee zuivere strafschoppen. Daarover bestaat geen twijfel. Ik heb nog nooit zo’n goede scheidsrechter meegemaakt”. W.WW.’ '■'A'.'.'.VfcWHNMó' .J: WW 'W’ SW J gwssss*

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 23