Buurthuizen dienen zelf activiteiten te ontplooien PvdA-Velsen over streekplan CARAVAN UITCEBRAND Wim Meijer (Wijk aan duin): ■I to claudia strater®# I ..DIT IS GEEN BELEID’’ *is#s 1 P k - toiri hTikjeTexas.h vleugje Provence. '"W"'aw SW t I lil ll If o VELSEÏ -1JMUIDEN BEVERWIJK i toll i 1 Jj S|iM DONDERDAG NIEUWS UIT STAD EN STREEK 19 7 6 4 MAART (Van een onzer verslaggevers) I It IB L t I O Luxor Kennemer theater lit City 'W 1 i MB hK EEN FILM die zich gaarne voor de tweede keer laat bekijken is on getwijfeld „Extra editie’’, een origi nele journalistenkomedie, waarvan de handeling gedeeltelijk in de perskamer van het gerechtsgebouw in Chicago is gesitueerd. Regisseur Billy Wilder karakteriseerde hier mee de keiharde en soms geweten- Stadsschouwburg BEVERWIJK. De Bevertjes feesten komen niet meer terug. Vorig jaar heeft Beverwijk voor de laatste maal het fenomeen „vakan- tiespelen voor de jeugd” binnen de stadsgrenzen gehaald. Voor dit jaar is het veertiendaagse jeugdfestijn door de gemeente geschrapt. Wet houder A. Hoogeboom van jeugd zaken is niet van plan dertigduizend gulden uit de gemeentelijke schat kist te halen om een paar honderd enthousiaste jongelui twee fijne vakantieweken aan te bieden. loze journalistieke praktijken rond het jaar 1930 en het is geen wonder dat Wilder, vroeger zelf als verslag gever aan een krant verbonden, in dit opzicht van wanten weet. Van daar dat hij pijnlijke, rauwe, uiterst humoristische en bijna karikaturale taferelen bekwaam tot een voor treffelijke film kon herleiden. Wills tope ITT WW Leren vest in Western Style met blue-denim strepen. 98.75. Blouse met hoofddoek in Style Provenpale. to 79.75. 1 Geen Bevertjesfeesten (Van een onzer verslaggevers) lopen WETHOUDER A. HOOGEBOOM Films to KM Sxs; (ADVERTENTIE) o <N m VOORTS SENSATIE en humor in de matinee van zondag, dank zij de western „The five man army”, met in de hoofd rol de populaire Bud Spencer. Voorna melijk bekend door zijn spectaculaire activiteiten in de films over „de vier vuisten”. ■J De nieuwe ambtenaar van jeu’dza’. die pas na een interne verschuiving in het ambtenarenkorps zijn stoél op de afdeling kan bezetten, zal, zo deelt we- thuder Hoogeboom mee, wat coördina- tiewerk verrichten. „Een full-time coör dinator willen we niet aantrekken”. Hoe de brand is ontstaan, is onduide lijk. De echtgenote van de eigenaar was een half uurtje voor het vuur uitbrak nog in de voor haar woning geparkeerde caravan aan het werk geweest. Toen zij even later van boodschappen doen thuis kwam, sloegen de vlammen al uit het dak. De caravan was niet op slot. Het enthousiasme waarmee de jeugd de activiteiten „afrende” was groot, maar het aantal deelnemers liet te wen- De onlangs overleden karate-kampioen Bruce Lee kan deze week in City nog eens worden bekeken als de held in „De klauwen van de draak". Het gemeentelijk standpunt om zich niet meer achter het idee van een ge coördineerd Bevertjesfeest in Beverwijk te scharen, spruit voornamelijk voort uit de toch wel wat tegenvallende belang stelling van de jeugd voor het vakantie- feest 1975. Toen werd er 28.000 uit de gemeentelijke schatkist beschikbaar ge steld en zorgde coördinatir Arjan Dijk stra voor een serie activiteiten, waarvoor hij zo’n 3000 kinderen verwachtte. DE ALFREDO uit de titel is een Mexicaan, die de dochter van een groot grondbezitter heeft verkracht en op wiens hoofd nu door de machtige vader van het ongelukkige meisje een hoge prijs is gezet. De gehuurde killers en de grafschenners (want Garcia blijkt in middels te zijn overleden), die op deze beloning uit zijn, vechten onder elkaar om het hoofd van Garcia, hetgeen als een gerede aanleiding voor een aantal lugubere moordpartijen kan worden be- schouwd. De bezoekers mag aldus op nieuw een ongelimiteerde toevoer van lijken en bloed in het vooruitzicht wor den gesteld. Amsterdam (óók bij Peter Jongmans), Rotterdam, Utrecht, Haarlem, Alkmaar. EEN GROOT DEEL van de bioscoop bezoekers houdt er nog altijd van met geweld te worden geconfronteerd en re gisseur Gam Peckinpah is steeds bereid gebleken aan dit verlangen te voldoen. Vandaar ook zijn „Breng me het hoofd van Alfredo Garcia”, welke film in Luxor van heden- tot en met zaterdaga vond zal worden vertoond. DE ONLANGS overleden karate-kam pioen Bruce Lee kan stellig worden beschouwd als de grote animator van de Chinese knokfilms en als zodanig werd hij reeds bijna legendarisch. In dit genre kunnen er van hem dus geen nieuwe films meer worden verwacht en daarom zijn de bioscoopdirecties geheel op we- dervertoningen aangewezen. Vandaar dat in City van heden- tot woensdagavond „In de klauwen van de draak” weer zal gaan draaien, een film, waarin Bruce Lee als geheim agent de strijd moet aanbinden tegen handelaars in blanke slavinnen en verdovende middelen. Voor de liefhebbers dus permanent bloedige gevechten van man tot man, zodat de specifieke kwaliteiten van de overleden karate-kamp.oen voor zijn bewonderaars aanschouwelijk blijven. Buurthuis De Lichtboei kon geen commentaar geven. Buurthuisleider Van Hedel was woensdag afwezig. Bekend is echter, dat ook hij, net zoals ledema, achter het idee van de gemeente staat. vens heb ik? Niets. Hoeveel extra kosten mag ik maken en wat is subsidiabel. Stel, dat ik een geweldig goed program ma in elkaar gebokst heb en Hoogeboom gaat het rode potlood hanteren. Veel tijd, energie en hoofdbrekens achter de rug en ineens dat rode potlood. Weg tijd, weg energie. Nee, wat er nu gebeurt is hopeloos en niet in het belang van de kinderen. Maar we zullen proberen er nog wat van te maken”, aldus een verbolgen Wim Meijer. Cor ledema van Centrum Kennemer- staten ..De Schans" ziet het niet zo In de Beverwijkse De Witstraat is gistermiddag omstreeks half twee de ca ravan van de familie C. Pel uitgebrand. Van de rijdende vakantiewoning, die on geveer tien mille watird was, bleven wat zwartgeblakerde restanten over. De eige naar was niet verzekerd. De brandweer, die de smeulende res tanten bluste, heeft geen oorzaak voor het plotseling hoog oplaaiende vuur kunnen vinden. De brand trok veel be kijks. 7 y „Laten de buurthuizen maar zelf acti viteiten organiseren. Valt er dan iets buiten het programma, dat het buurt huis de kinderen normaliter toch aan biedt, dan kunnen we altijd nog bekij ken of dat subsidiabel is”. De buurthui zen De Schans en de Lichtboei kunnen zich wel in deze mening vinden. Buur thuisleider Wim Meijer van „Wijk aan Duin” echter protesteert fel tegen deze beslissing van wethouder Hoogeboom. „Dit is geen beleid voeren”. Meijer: „Hoogeboom kan. leuke dingen vertellen. Maar eenvoudig denkwerk leert mij, dat dit geen beleid kan wor den genoemd. Wij betreuren het niet doorgaan van de gecoördineerde Bever tjesfeesten. Het gemeenschappelijk kin derspel liep vorig jaar leuk en al kon den we bij een paar dingen wat vraagte kens plaatsen, over het algemeen was iedereen tevreden. Met een paar wijzi gingen zouden we het dit jaar ook best redden. Wat gebuert er nu? De eenheid in de kindervakantiespelen is ver te zoeken. De coördinatie is weg en een gesprek met de buurthuizen kan dat probleem niet uitwissen. Bovendien dienen we een begroting te maken. Maar welke gege- VELSEN. Het bestuur van de afde ling Velsen-IJmuiden van de Partij van de Arbeid heeft voor donderdag 11 maart weer een ledenvergadering uitge schreven, te houden in gebouw „Velser- duin” aan het Velserduinplein. De agen da hiervoor vermeldt onder meer een bespreking van het streekplan Amster dam Noordzeekanaalgebied, terwijl voorts door de raadsfractie de gebruike lijke verantwoording zal worden afge- legd. DE CENTRALE figuur van dit dolle gebeuren is Hildy (Jack Lemmon), u.c als ster-verslaggever van de „Chicago Examiner” het vak wil verlaten, om me. een even rijke als charmante pianiste te kunnen trouwen. Maar zijn volstrekt gewetenloze hoofd-redacteur Waiter Burns (Walter Matthau) bedenkt alle maal smerige streken om hem vast te houden, waar hij even in lijkt te slagen. Hildy bezorgt de krant nog een geweldi ge primeur, waar hij zijn collega’s op geniale manier bij wist te misleiden en meent dan eindelijk met de pianiste op huwelijksreis te kunnen gaan. Maar de hoofdredacteur heeft dan nog een bij zonder onaangename verrassing voor hem in petto. DIT VERHAAL is door de vermaarde Billy Wilder met veel vernuft en verve in elkaar gezet. In de perskamer en daarbuiten is het dan ook vrijwel con stant een gekkenhuis, hoewel de regis seur een ruime dosis venijn evenmin verzuimde. Van harte aanbevolen dus van vrijdag- tot en met zondagavond in de Velsénse Stadsschouwburg. een anachronismen sen over. Dijkstra liet vorig jaar dan ook weten: „Het is een landelijke tendens. Overal wordt men met die verminderde bezoe kersaantallen geconfronteerd. Waar ’m dat nou in zit is moeilijk aan te geven”. Het financiële aspect deed de organi satoren van de Beverwijkse vakantiespe- len voor de jeugd met enigszins gemeng de gevoelens op die activiteiten terug blikken. somber in. „Wat er in het verleden gebeurd is interesseert ons niet. Wij gaan rustig onze gang en willen een paar lekkere dingen doen voor de kin dertjes, die van de zomer bij vader en- moeder thuis blijven. We houden dit 7 jaar geen kamp, hoewel er wel vijf mille voor is uitgetrokken. Nou, dat geld besteden we aan onze kindervakantie spelen in De Schans”. IN DE MATINEE van zondag draait hier onderwijl „Kuifje en de zonnetem pel”, een amusante tekenfilm, waarin deze wereldberoemde stripfiguur weer door kapitein Haddock, professor Zonne bloem en uiteraard Jansen Jan sen wordt geassisteerd. NA HET HISTORISCHE spektakel- stuk „De held van Troje” in de eerste matinee van zondag, volgen tot en met woensdagavond de vertoningen van „De non en haar duivel”, een verhaal over het kloosterleven in de zestiende eeuw, althans zoals regisseur Domenico Paolel- la het publiek wil doen geloven. De centrale figuur gespeeld door Cathe- rine Spaak is een overspelige non, die het noch met haar kuisheid, noch met de gehoorzaamheid aan de kerk nauw wenst te nemen. Zoals in dergelijke films gebruikelijk is de handeling weer met een aantal erotische taferelen gelar deerd, maar toch niet in die mate dat de keuringscommissie het limiet hoger dan veertien jaar behoefde te stellen. De gemeente verschuift de Bevertjes feesten dus naar de buurthuizen, die volgens wethouder Hoogeboom, echt wel ruimte en mankracht zullen weten te vinden om de activiteiten te begeleiden. Dat juist wordt door buurthuiswerken' Wim Meijer van buurthuis Wjk aan Dum bestreden. IN DIT THEATER heeft men nu van heden- tot en met zaterdagavond geko zen voor het tweede deel van Richard Lesters „De drie musketiers”, welke film echter als twee druppels water op zijn voorganger lijkt. Met dit verschil dat de titel thans „De vier musketiers” luidt en de avonturen van de galante ridders van Alexandre Dumas een geheel ander pa troon hebber gekregen. Maar er wordt weer véél in geschermd, met het nodige gekletter van degens en paarden in ga lop. Ook heeft Lester er een aantal kluchtig werkende anachronismen in kunnen aanbrengen. HET PROGRAMMA wordt dan tot en met woensdagavond voortgezet met „Pa niek in het Grand Restaurant”, een Franse klucht met de onverwoestbare driftkikker Louis de Funès in de hoofd rol. Bij dit alles in de nachtvoorstellin- gen van vrijdag en zaterdag de sexfilm „Mazurka der liefde”, met in de matinee van zondag „Robin Hood", afkomstig uit de gerenommeerde studio’s van Walt Disney. Tenslotte in de tweede zaal van dit theater de gehele week reprises van de succesvolle Nederlandse film „Rooie Sien”, met onder meer Willeke Alberti en Beppie Nooij. Het zal dit jaar niet nodig zijn. Wethouder Hoogeboom: „We niet meer zo enthousiast met die Bever tjesfeesten weg. Die verminderde be langstelling zet zich onverminderd voort en om dan toch maar 30.000 beschik baar te stellen, daar voelen we niets voor. In een drietal gesprekken met de buurthuizen is er afgesproken, dat ze zelf activiteiten gaan organiseren, een begroting opstellen en die aan ons voor leggen. Zijn er problemen over de finan ciering van projecten, dan overleggen we. Let wel: ik wil alleen die projecten subsidiëren die buiten het normale pro gramma van een buurthuis vallen. Een buurthuis namelijk heeft toch ook de taak om de jeugd uit een buurt de kans te geven zich creatief te uiten. Daar zijn ze een groot deel van het jaar mee bezig. Als we het daar over eens zijn komt die extra subsidie van dertig mille wel op de helling, hetgeen natuurlijk niet wil zeggen, dat de extra kosten van een buurthuis niet worden betaald. Dai moet van geval tot geval bekeken wor den”, aldus wethouder Hoogeboom, d er aan toevoegt, dat de kosten van een bouwstad bij een buurthuis sowieso ge subsidieerd worden.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7