Haven Nederland krijgt coördinatiecentrum voor opsporings- en reddingswerk I^KEUR B.V.^I BOUWMARKT todfevishal Mannenkoor Zanglust geeft jongenskoor nog een kans en K ELS deRUIJTER ENNEME Over hondsdolheid misverstanden Burgerlijke stand Aanbeveling -textief en mode „ALLIBERT" Uitgevaren vissersschepen lappen ■■i Onderdeel van internationaal net collectanten Jubileuin-expositie Wereldgebedsdag in teken van derde wereld Kleuterboek van Sluisje bij voetgangersbrug Rheumafonds vraagt Geef bonbons ven hazenberg U stee ft er harten mee Koudenhom 54 5 NIEUWS UIT STAD EN STREEK MAART J 976 5 V R IJ D A G Grote sortering VELSEN f Tel. 02550-15389 De echte hondenbezitter weet het zo langzamerhand wel, vóór 1 mei 1976 moet zijn hond inge ënt zijn tegen hondsdolheid, an ders mag zo’n hond zich niet meer op straat vertonen. Ook niet als die trouwe viervoeter aan de lijn loopt. De prik tegen hondsdolheid kunt u bij de die renarts halen en van hem krijgt de hondenbezitter er dan een ro se certificaat bij en een medaille die aan de halsband van de hond moet worden bevestigd. De en ting is twee jaar geldig. Honden vanaf vijf maanden moeten wor den ingeënt, maar het kan ook al eerder. sanitair en keukenartikelen tegen zeer concurrerende prijzen. Nieuw ontvangen: Sportieve kollektie dames- jassen uit Duitsland. n- Is- ile Tips redactie: Ko van Leeuwen Wereldwijd Planetenweg 26-28 Telef.: 11888 IJmuiden. Openingstijden: dagelijks van 8.00 - 12.30 uur 13.30 - 18.00 uur zaterdags van 8.30 - 16.00 uur tel. 023-321212 F (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) muiden; Vectis Isle, Londen, IJmuiden. ADVERTENTIE) (Van een medewerker) Hektrawler (ADVERTENTIE) i geen F ns- Se- Bouwmaterialen P.V.C.-artikelen Wand- en vloertegels Open haarden Ijzerwaren Verfwaren Elektra art. Sanitair Tuinartikelen Het is steeds gezellig druk in onze damesmodezaak en dat is niet zonder reden. Dat is omdat we de mode op de voet blijven volgen en omdat wij graag des kundig advies geven en omdat we niemand iets opdringen. IJMOND/DEN HAAG Binnen enkele jaren zal er in Den Helder een aeronau- tisch en maritiem „search- en rescuecentre” opgericht zgn, dat tot taak heeft alle organisaties voor opsporings- en reddingswerk voor lucht- en scheepvaart te coör dineren. Al geruime tijd is een werkgroep, bestaande uit onder andere reddings- wezen, marine, Scheveningen Radio, loodswezen en directoraat-generaal voqr de scheepvaart bezig met de voorbereidnig. Het is de bedoeling, dat het coördinatie centrum ondergebracht wordt in het nieuwe oorlogshoofdkwartier, dat in Den Helder gaat komen. het van van een Overigens is er nog niets definitief, al zijn de voorbereidingen in een vergevor derd stadium. Dit nationale coördinatie centrum zal zo opgezet worden, dat het helemaal ingepast kan worden in het toekomstige internationale net van der gelijke centra. Bij de IMCO is nu een internationaal verdrag in voorbereiding voor de uitvoe- KW.24, KW.29, VELSEN. De Velsense kunstenaar Dirk van der Linden exposeert ter gele genheid van Honderd jaar Noordzeeka- naal zijn aquarellen, gouaches en teke ningen in de gemeentelijke bibliotheek en in diverse zaken aan het Marktplein. De expositie duurt tot de eigenlijke dag van het eeuwfeest: 3 november. te sgt ier ist, ker den gen 'tte. dist :kte en- De burgemeester van Velsen, DRS. J. REEHORST. rch ren ten Dit de- ekt uw len ed- liet ril- ren ben iw de is li- is je- en Ier T- ssie iwe aal te zou /an gd- >ye ik- ?n- :ijn U), ikt. nt- Adriana KW.88, •T- ;i- an x m, vil ng en :e- P- lij ier n” en ler- >se- en den ken hte ijkt der dit ■ra- hof Schot kwam er in het overleg, toen de IMCO, een VN-organisatie op het gebied van scheepvaart het voorstel lanceerde om een wereldwijd net van search- en rescuecentra tot stand te brengen. Ne derland stelde onmiddellijk een nationa le werkgroep coördinatiecentrum samen, die de mogelijkheden verder ging onder zoeken. Inmiddels heeft deze werkgroep haar rapport samengesteld en men is tot de overeenstemming gekomen dat het Nederlandse coördinatiecentrum door de marine bemand gaat worden, en wordt ondergebracht, in het nieuwe marine- hoofdkwartier. Maandag 1 maart Hektrawler Rijn mond V KW.42, MT. Rean IJM.29, Ro bert IJM.20, Protinus IJM.154, Ora et Labora KW.51, Jacob KW.55, Marry Dierenarts Th. C. Winkel ent de herder Pitha, eigendom van mevrouw J. Visser uit IJmuiden, in tegen hondsdolheid. Assistente Angéle van Gorkum stelt de hond op zijn gemak. Vrijdag vertrokken: Polarland, Le Ha vre; Heiko Holweda, Harlingen, IJmui den. Woensdag 18 februari Hektrawler Johanna KW.39, MT. Ursinus VL.l. Donderdag 19 februari Hektrawler Onderneming I SCH.90 Woensdag 25 februari Hektrawler Tetman Hette KW.74. De besommingen waren, in guldens: KW 122 53.400, KW 81 31.100, KW 117 23.500, KW 171 4.150, KW 4 9.000, VD 6 9.100, VD 20 1.300, YE 25 700, IJM 27 650, SCH 171 2.450, SCH 20 5.500, UK 135 en UK 145 465, gerbr. reis, UK 7 en UK 89 12,500. Dinsdag 2 maart Hektrawler Rijn mond VI KW.135, Vooraan VL.115, MT. Wiron II IJM.211, Elly VL.73, MK. Deo Volente II KW.ll, Rose Marie KW.34, Anna Hendrika KW.45, Johanna Corne lia W.R57. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De liturgie voor de op vrijdag 5 maart te houden wereldge bedsdag is dit jaar samengesteld door christenvrouwen uit Mexico. Zij kozen als thema: „Bewustmaking tot leven”. Donderdag 26 februari Hektrawler Holland KW.123. uit Velsen. „Twintig jaar lang is het goed gegaan, maar nu is het zover dat de gevreesde hondsdolheid de Duits-Nederlandse grens heeft over schreden. De ziekte komt alleen nog voor in de oostelijke provincies, maar de kans bestaat dat het verder gaat. In ons land zijn een kleine twintig gevallen gesignaleerd, sommige daar van waren iets meer landinwaarts. In alle gevallen betrof het nog geen honden, maar vossen. Het is namelijk zo, dat elk dier hondsdolheid kan krijgen, maar de vos is er het gevoe ligst voor”. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK Tijdens de ledenver gadering van het Beverwijks mannen koor „Zanglust” zijn drie punten speci aal onder de aandacht van de aanwezige leden gebracht. De eerste mededeling betrof een gift van het Anjerfonds die met applaus werd begroet. Het bestuur deed een beroep op de leden in de komende jaren ring van dit net. Op de IMCO-conferen- tie in 1978 zal dit verdrag aan de orde komen en als de verschillende landen het verdrag geratificeerd hebben, kan dit net een feit worden. Nederland zal ech ter met de totstandkoming van het se arch- en rescuecentrum niet wachten op de andere landen, maar het zo spoedig mogelijk van de grond helpen. dolheid Daar is ook geen penning voor afgegeven en het certificaat heeft een gele kleur”. Om de grote toeloop voor inentin gen de baas te kunnen, hebben de Velsense dierenartsen Winkel en Kok nu speciale inentingsuren belegd. Dat gaat gebeuren in de kantine van de Reinigingsdienst, ingang Velserduin- weg. U kunt uw hond daar laten prikken op 10 maart van 19-22 uur, op 13 maart van 9-12 uur en op 17 maart van 19-22 uur. Om de entingen zo efficiënt mogelijk te laten verlo pen vragen de dierenartsen u de ge gevens van de hond al vast thuis op een briefje te schrijven, of een vorig entingsbewijs mee te nemen. Daartoe dient u te weten of uw hond reu of teef is, de leeftijd, de roepnaam en het ras. De kosten van zo’n enting bedragen 20 gulden en men wordt verzocht dit bedrag meteen te vol doen, de entingen worden wel geregi streerd, maar er worden later niet nog eens rekeningen voor uitgeschre ven. „Anders komen we er helemaal niet meer uit”, zegt dokter Winkel. MUIDEN. Maandag 5 januari Hektrawler Egmond IJM.36 naar de Canarische Eilanden, Onderneming II SCH.108 naar de Canarische Eilanden. VELSEN. Het programma dat door beiaardier H. de Ligt op zaterdag 6 maart van 16.00-17.00 uur op het stad huiscarillon van Velsen ten gehore zal worden gebracht luidt als volgt: 1. Alle gro uit: Watermusic G. F. Handel; 2. a, De Klokken van Haarlem (canon), b. Moet je varen? c. Komt vrienden in het ronde; 3. Variaties op een oud Neder lands liefdeslied, Cor Ree; 4. a. Alle Vogel sind schon da, b. Le retour des hirondelles, c. Nun will der Leuz uns grüssen; 5. Improvisatie, Hein de Ligt; 6. a. Allegro moderato (uit Sonatine), Jan Robbers, b. Wals, Joh. Worp, c. Rondino, W. H. Bachthuizer; 7. Tascatine, adagio en scherzo, Leen ’t Hart. Jonge moeders, grootmoeders, kor tom allen die belang stellen in de wereld van kleuters en peuters zijn vanaf 16 maart tot en met 1 mei welkom bij het Kreativiteitscentrum IJmond. Daar gaat op 16 maart na melijk de cursus „Kleuterboek” be ginnen, een serie van zeven bijeen komsten, waarop men een lappen- prentenboek gaat maken. Zo’n pren tenboek wordt gemaakt voor een be paald kind en kan dan de voorstellin gen gaan bevatten die juist dat kind bijzonder aanspreken. De moeders mogen hun kleintjes gerust meene men, want er is een oppas aanwezig. De cursusuren liggen op de dinsdag ochtenden van 9.30 tot 11.30 uur en de cursus wordt gegeven in de Mu ziekschool aan de P. J. Troelstraweg 20 in IJmuiden. Op 13 en 20 april is er geen bijeenkomst. Met inbegrip van alle materialen gaat het cursus geld 42 bedragen. Voor deelname kan men zich op alle werkdagen na 14 uur opgeven via telefoonnummer 02550-17119. Vrijdag aangekomen: Sigfrid Flind, Gunnes, IJmuiden; Chou Cho Pampa, Philadelphia; Trident Rotterdam, Ant werpen; Wildebeest, Cont. Plat; IJmui den. Zelf schrijven zij daarover, dat bij hen het bewustzijn groeit van te leven beneden de maat, in afhankelijkheid en Per 40 kg.: tarbot twee 356-176, griet 188-140, kabeljauw één 84-48,40, kabel jauw twee 92-48,40, kabeljauw drie 95- 56, kabeljauw vier 94-53, kabeljauw vijf 82-41, koolvis één 36-32, koolvis twee 37- 33, koolvis drie 42-38, koolvis vier 36-22, schelvis één 74-68. schelvis twee 62-55, schelvis drie 70-48, schelvis vier 54, schol één 54-42, schol twee 62-55, schol drie 70-48, schol vier 66-44, makreel twee 25, schar 90-60, wijting drie 55-35. In de week van S tot 13 maart gaan er in het hele land weer collec tanten op pad, om geld in te zamelen voor het Nationaal Rheuma Fonds. Die organisatie komt op voor naar schating 170.000 Nederlanders, die aan rheuma lijden. Wat doet het Rheuma Fonds met dat geld? Het verleent hulp aan de genen, die door deze ziekte na hart- en vaatziekte de meest voorko mende in Nederland getroffen zijn. Die hulp kan verschillende vor men aannemen. Zij kan bestaan in bijdragen voor de aanschaf van aan gepaste vervoermiddelen of huishou delijke apparaten, maar ook in gelde lijke steun voor de aanpassing van de woning van de patiënt. Het Fonds biedt rheumapatiënten en hun gezin nen een vakantie aan in speciale bungalows en maakt ook reizen in binnen- en buitenland mogelijk. Het organiseert verder creatieve dagen in ziekenhuizen en sociëteiten voor ge handicapten. Leden van plaatselijke afdelingen van het Fonds bezoeken patiënten, b.v. bij verjaardagen. Over de ziekte geeft het Fonds ook voor lichting door middel onder andere van folders. Een belangrijke taak van Fonds is voorts de bekostiging het onderzoek naar de bron rheuma. Vorig jaar werd daar bedrag van zeven ton aan besteed. Het Nationaal Rheuma Fonds zit, kortom, bepaald niet stil. Ik hoop, dat de inwoners van Velsen dat vele werk in geld weten te waarderen, zodat het voortgëzet kan worden. Wie geen collectant tegen het lijf loopt, kan altijd nog zijn giroboekje pak ken: rekening nr. 324 ten name van het Nationaal Rheuma Fonds, Den Haag. groeiende politieke onderdrukking. Voor christenen zou dat een uitdaging moeten betekenen tot bewustmaking van wat Gods gebod, belofte en steun in een dergelijke situatie betekenen. mee te w erken aan de collecten van het Anjerfonds. Voorts werden de plannen voor het jubileumjaar toegelicht en goedgekeurd. De jubileumactiviteiten worden door een speciale commissie voorbereid. OVERLEDEN: J. Gutteling 79 jr., echtgenoot van J. Joosse JJmuiden, C. M. Kerkhof, 87 jr., wed: van A. P. van Oosten IJmuiden, H. M. Guddee, 86 jr., echtgenoot van J. Kremei». Santpoort, G. A. M. Bogaard, 75 jr., echtgenote van J. Weber, IJmuiden. G. Grijmans, 73 jr., weduwe van: J. J van der Lans, Santpoort. H. Bekker, 84 jr., weduwe van: G. Mannak, Beverwijk. G. Noom, 93 jr.. weduwe van: J. H. Post. Santpoort. A. J. Prins, 81 jr., echtgenoot van:-H. G. Bethume, IJmuiden. J. H. van Dorp, 61 jr., echtgenote van: P. J. Wol zak, VelsenïNoord. B. Hopman, 94 jr., weduwe vanA. de Koning, Bloemen- daal. E. Broek, 81 jr., IJmuiden. Vrijdag 20 februari Elisabet Christina KW.41. BEVERWIJK. Evangelie en Indus trie verzorgt op zondag 7 maart een gespreksdienst in de Vredevorstkerk. Het thema voor de ochtenddienst in deze kerk is het gezag waar de bijbel over spreekt, naar aanleiding van Ro meinen 13. Over dat thema wordt ’s middags gediscussieerd in groepen. Donderdag vertrokken: Fridel, Ro chester, IJmuiden; Bison, Cont. Plat, IJ muiden; Kristine Soybye, Noordzee, IJ muiden; Kossau, Duinkerken; Stirling Brigg, Cont. Plat, IJmuiden; Borre, Ant werpen; Lietzow, Rostock, IJmuiden; Rewi, Oslo, IJmuiden; Jan-M, R’dam; Colston Brugge; Inger Smits, Noordzee, IJmuiden; Gazelle, Boston, Zaandam; Jan Greabe, Brunsbuttel. In Beverwijk worden de volgende ge bedsdiensten gehouden. Op vrijdag 5 maart om 3 uur in de kapel van het St. Jozef Rustoord aan de Peperstraat, met medewerking van mevrouw De Bree, zang en ’s avonds om 8 uur in de Prinsesselaankerk met medewerking van het doopsgezind zangkoor- Al geruime tijd bestond er nationaal behoefte aan een centrum waar de coör dinatie op het gebied van reddingen en opsporingen op zee geregeld zou kunnen worden. Er was zelfs al een werkgroepje gevormd van mensen die het meest di- rekt bij deze situaties betrokken waren, zoals de Kon. Noord Zuid Hollandse Reddingsmaatschappij, het kuststation Scheveningen Radio, waarover het radio- noodverkeer loopt en de Marine Lucht vaartdienst, die met helikopters en op- sporingsvliegtuigen in kan springen. Aanvankelijk kwam het idee echter niet van de grond, mede omdat er een goede samenwerkingsmogeli j kheid gezocht moest worden tussen overheid en parti culiere organisaties, die beide hun eigen verantwoordelijkheid hadden. BEVERWIJK-HEEMSKERK. Het Nationaal Rheumafonds vraagt callec- tanten voor de jaarlijkse' collecte van 8 tot 13 maart. Het fonds richt zich met een breed scala van activiteiten op het welzijn van de rheumapatiënt en de voorlichting over rheuma, de gevreesde volksziekte. Wie wil collecteren kan zich opgeven bij de heer P. J. Chipperus Prinsesselaan 4 (tel. 28220) en de dames Hazelhoff, Vondellaan 56 en LoesPrum- mel, Maarten van Heemskerkstraat 35 te Heemskerk. „Ja, er is hondsdolheid in ons land”, zegt dierenarts Th. C. Winkel B. en W. hebben besloten aan dit verzoek gevolg te geven door de paaltjes voor de brug te vervangen door zoge noemde sluisjes. Het derde belangrijke punt op de agenda betrof het jongenskoor, dat met een tekort aan leden kampt. Het bestuur van „Zanglust” vindt het verantwoord dit jongenskoor nog een kans te geven, omdat men algemeen van mening is, dat zo’n jongenskoor in Beverwijk bestaans recht heeft. Maar dan moet het toch wel bestaan uit tenminste dertig leden. Het bestuur vraagt zich af of er met wat medewerking van dames en heren koor leden in Beverwijk niet meer kandida ten te vinden zijn onder de jeugd. De huidige dirigent Detleff Krüger staat in voor een goede muzikale opleiding en dat schept de mogelijkheid, dat de jon gens later hun weg vinden naar de Beverwijkse koren. Op 28 mei zullen de jongens samen met het mannenkoor optreden tijdens de muzikale manifestatie „Klaroen 100 jaar Noordzeekanaal”. Ook werkt het jongenskoor mee aan de plaatopnamen van het grote koor op 29 maart en 21 mei. Op 10 mei presenteert het mannen koor zich in „Westerheem” en op 24 mei treedt het op in „Zeevanc” te Wijk aan Zee. HEEMSKERK Van T. H. Harsveld heeft het gemeentebestuur het verzoek ontvangen het voetgangersbruggetje over de Euratomsingel zodanig af te sluiten, dat fietsers en bromfietsers er gebruik meer van zullen maken. Per 1 kg.: tarbot 10,81-10,78, grote tong 10,08-9,98, grootmiddel tong 14,08- 13,98, kleinmiddel tong 12,05-11,69, tong één 10,73-10,59, tong twee 9,30-9,29. Dinsdag 9 maart is er ’s avonds om zeven uur een dienst in Huis Ter Wijck voor de bewoners en de bejaarden in de omgeving. Ook dan zingt mevrouw De Bree. Martin KW.149, Soh Deo Gloria KW.152, ML. Michiel KW. 167, MK. Eben Haezer IJM.18, Drie Gebroeders IJM.20, Maarten Cornelia IJM.44, Swift IJM.115, Janny Jacoba KW.4, Alida KW.22, Pieter acob Willem Adriana KW.25, Ada Pelikaan KW.88, Maarten KW.105, Wilma KW.113, Tiny KW.145, Gijsbert Marian KW.150 (2 mrt. binnen), Pieter Gijsbertha KW.175, Valk KW.185, Elly KW.187, Hans KW.189, Anna Lydia KW.194, Agatha KW.214, Arie acob KW.221. Jacob Senior KW.226, Marco WR.32, Leendert Jan SCH.256, Albert UK.l. Dinsdag 24 februari Hektrawler Rijnmond I KW.15, Rijnmond II KW.43, Hendrika Johanna KW.81, Voorwaarts VL.142, MK. Marry Jacob KW.117. ONDERTROUWD: J. Godschalk Santpoort en C. G. de Fouw, Haarlem, H. J. Katers Velsen- or n M. L. Streuli, IJmuiden, P. C. Visser IJmuiden en G. Bakker, IJmui den, P. Hamersma Velsen Noord en C. Mantje IJmuiden, W. J. Zwarts Haarlem en K. van Duijn IJmuiden, H. H. de Nijs Driehuis en B. M. van der Kull IJmui den, J. C. Bais IJmuiden en A. Brandon IJmuiden. GEHUWD: C. P. Guijt en J. van der Veen, IJmuiden, R. J. de Weerd en A. A. van den Brink, Obdam, R. van den Oever en E. M. J. Molenkamp IJmuiden, C. P. A. Stam en I. M. (A. Kok Heiloo, T. T. de Beer en M. A. de Ruijter Alkmaar, N. T. Vermeij en C. J. van Roon Bloemendaal, W. Taal en E. Rutters IJmuiden. BEVALLEN: C. A. M. de Groot-Van Dijk, d., IJ muiden, M. C. Lopes Cardozo-Horne- mann, d.. IJmuiden, A. RijkeKlevering, z., IJmuiden. M. J. van den Berg-van Kaam, z„ IJmuiden. H. van Weelderen-van der Weerd. d„ Santpoort. J. E. Meijer-Rijn ders, z., IJmuiden. I. C. de Keijzer- Dubbelaar, z.. IJmuiden. H. G. H. W. M. Zwanenburg-Gieske, z., IJmuiden. A. M. Hoogeboom-Rutte, z„ Santpoort. A. M. Ziedses des Plantes-van der Loo, d., Bloemendaal. Dezelfde briefschrijver heeft het ge meentebestuur ook verzocht het voetbal len op de grasvelden in die omgeving te verbieden, maar aan dat verzoek geven B. en W. geen gevolg. Het standpunt van het college is, dat grasvelden in de eerste plaats „gebruiksgroen” moeten zijn. Donderdag aangekomen: Lietzow Gent, IJmuiden; Ceres, Bremen; North Shore, Cont. Plat; Kristine Soybye, Noordzee, IJmuiden; Stirling Brigg. Cont. Plat, IJmuiden; Lachs, Hamburg; Thirlby, Shellhaven; Dart, Londen; Nordhafen, IJmuiden; Pauline Brink man, Poole, IJmuiden; Jo, Colchester; Wildebeest, Cont. Plat, IJmuiden; Hun- garia, Singapore; Libra, Dordrecht, IJ- „Nu is er een belangrijk misver stand”, z egt de Velsense dierenarts, wiens wachtkamer dagelijks drukker bezet wordt door honden die moeten worden ingeënt, „indertijd is er een filmpje op de teevee geweest dat aantoonde hoe snel de vossen zich tegenwoordig vermenigvuldigen. Daar werd ook over hondsdolheid gespro ken en toen is bijna overal een verkeerde combinatie tussen twee verschillende zaken gelegd. Men zei niet: de vossen nemen zo sterk toe; men ging zeggen dat de hondsdolheid zoch zo snel ging verspreiden. En dat laatste is nu een misverstand. Als zo’n gedachte gemeengoed zou wor den, dan zou dat een behoorlijke schrikreactie teweegbrengen. Het ge vaar bestaat dan dat mensen in pa niek raken en hun huisdier misschien zomaar op straat zetten. En dat hoeft nu juist helemaal niet”. Met nadruk stelt doketer Winkel dat we in Velsen niet bang hoeven te zijn voor hondsdolheid. Wel zijn er hier twee vossen die tamelijk tam zijn, maar ook in de duinen bij IJmuiden leven nog heel wat vossen. Dat aantal breidt zich wel uit, maar daar hoeft de hondenbezitter hele maal niet angstig over te zijn, meent dokter Winkel en hij waarschuwt er voor dat men de vos niet met rabies mag identificeren. Een ander misverstnad dat onder hondeneigenaren leeft, is dat velen menen dat hun hond reeds is ingeënt en daardoor tegen hondsdolheid be schermd is. „Maar in de meeste ge vallen zijn die honden alleen behan deld tegen hondenziekte en dat is iets heel anders”, zegt de dierenarts, „dat biedt geen bescherming tegen honds- IJMUIDEN. Aan de donderdag- markt werd aangevoerd: 1515 kg. tong, 18 kisten tarbot en griet, 629 kisten kabeljauw, 3137 kisten koolvis, 251 kis ten schelvis, 209 kisten wijting, 511 kis ten schol, 47 kisten schar, 2 kisten makreel, 277 kisten diversen. Prijzen in guldens: Maandag 16 februari Hektrawler Jan Maria KW.171. u

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 5