Na vijf jaar smeulen I Gebroeders I iHammondl e Automobilist deed moeilijk Vanavond dus zet de kaas uit het vuistje maar klaar! 3 stoutenbeekseiert „Nieuwe” vestiging in hoofdbureau „CNV pleit voor uitbouw van Peuterspeelzalen en „Soli” in raadscommissies medezeggenschap” ■0 W rf BIEDERMEIER rk SF Wist u dat wij W gratis uw gordijnen op maat maken, ook velours. W' (21.45- AVRONed. 2) Voorzitter over werknemerscommissaris: Overlijdensberichten Fouten in de krant Kritisch faunabeheer LV. 5 Bouwens Autoverhuur permanente 1 isS*WB Ilffl NIEUWS UIT STAD 19 7 6 EN STREEK MAART V R IJ D A G 5 95 J voor 7 grappig, knus, nu Sg deze GEBOORTE? VERLOVING? HUWELIJK? BETER DRUKWERK BESTELLEN? idige s ont- VAN RIXEL zo’n drukker Oosterduinweg 29 tel. 14768 IJmuiden L 15 I8e eeuwse gezelligheid óók in Uw huis... Kom kijken bij Zijlweg 9-11 (begin Zijlweg rechts) Haarlem Tel. 324866 Filiaal van Stoutenbeek Wooncentrum en Sunart Interieur-architektuur te Beverwijk. I swag Politie-informatiecentrum straks ook ten dienste van burgerij (ADVERTENTIE) uw leerinformatiebulletin m H. VADER ADVERTENTIE KENNEMERLAAN 38 IJMUIDEN Naam: Straat K aan Gaarne ontvang ik uw meubelkatalogus C vrijblijvend advies bij mij thuis Plaats Tel.: Deze koepon uitknippen en opsturen naar antwoordnummer 15 in Beverwijk. Postzegel plakken is niet nodig. West-Friese Flora stonden maar liefst 19 taal- en drukfouten. E.e.a. getuigt m.i. van gebrek aan interesse of minachting voor onze taal; men mag toch veronder stellen, dat deze „zetters” een bepaalde opleiding en bepaald onderwijs hebben genoten. Ik hoop dat dit schrijven een beetje mag bijdragen om uw krant nog beter ..leesbaar” te maken. De opgerichte stichting is een stichting ter bevordering van een moreel en we tenschappelijk verantwoord faunabeheer en juist hieraan mankeert wel het nodi ge in Nederland. Inspecteur Witvliet kreeg van com missaris J. van Buuren de gelegen heid de ideeën voor een Informatie centrum uit te werken, met als resul taat, dat er thans een begin is ge maakt met de opzet ervan. Baldadige jeugd. De baldadigheid van de jeugd neemt eerder toe dan af. Geen spreekuur. De Velsense we thouder van sociale zaken, de heer Th. C. Witte en de wethouder van financiën, de heer H. van der Werff zullen maan dag 8 maart geen spreekuur houden. (Vervolg van pagina 1) De motivering van de Industriebond CNV voor het wel stellen van een kandidaat is, dat „het CNV juist pleit voor het uitbouwen van de medezeggenschap via de raad van commissarissen tot een gemeenschappelijk bestuur van de onderneming”. Daar voor zullen wetswijzigingen nodig zjjn, maar volgens de bond is het onjuist om in afwachting van dit wetswijzigingen geen kandidaten te stellen met de motivering dat het instituut werknemerscommissarissen gebrekkig of soms zeer slecht functio neert. tri uit n net onze j bie- g op alaris ngen G. SCHOUTEN Haarlem. f 27,50 per dag, inkl 100 km en verzekering Excl. BTW en benzine Langere huurtijd op aanvraag Kampervest 23 - Haarlem Telefoon 31 26 38 Bouwjaar 1976 245 iUTO en d at is van voorlichtend ten dienste vah bliek. Ik was zeer verheugd om in uw blad van 20 februari te lezen dat er een stichting Kritisch Faunabeheer opgericht is. Het werd naar mijn mening hoog tijd dat zo’n stichting in het leven geroepen werd om alle wantoestanden bij fauna beheer, jachtpartijen, vogelbescherming, en natuurmonumenten eens nader te onderzoeken en aan de kaak te stellen. Donderdag werden er op diverse plaat sen kleine ruigtebrandjes gesticht. Van de Eenhoornschool werden elf ruiten ingegooid. een ongekend grote keuze in wand- meubelen (o.a. Hülsta Studio) en handgeknoopte tapijten. Het vergt nog moeite om het hier zu tc tikken. En in de Krant van 17-2 in het artikel over de opening van de Helmendiefstal. Twee Beverwijkse jongens van 14 en 15 jaar hebben na aanhouding door de rijkspolitie in Anna Paulowna een aantal diefstallen bekend. Daaronder was ook de diefstal van hel men en bromfietsen in Velsen. Overleden: Rebecca Samuel Coronel Uenriques de Souza. Begrafenis maandag 8 maart om 12 uur op „Duinrust”. Rudolfstichting. Na het geslaagde zilveren jubileumfeest van de afdeling Velsen-Noord van de Nederlandse Chris ten Vrouwenbond komen de dames dins dag 9 maart in gebouw „De Meerpaal” weer bijeen voor de maandelijkse verga dering. Spreker Is deze avond de heer H. Witteveen uit Barneveld over het onder werp „De Rudolfstichting”. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Het initiatief voor een Informatiecentrum bij de politie da teert al van vroeger Het was destijds zo’n vijf jaar terug dat de toenmalige inspecteur C. van der Vij ver, toen hij Velsen nog als stand plaats had, attendeerde op de belang rijkheid van het bundelen van infor maties en het zich naar buitenuit presenteren van het politiekorps door meer te doen aan voorlichting. Heel voorzichtig werd daarmee bij wij ze van proef een begin gemaakt en het was de heer J. Beerda, die tussen zijn normale politiewerk door, zich zette aan het verzamelen van informaties. Na het vertrek van in specteur Van der Vijver, nam inspec teur M. Nieuwenboer diens arbeid over en kreeg kort daarop assistentie van inspecteur L. Witvliet, die mede vanuit zijn opleiding een warm voor stander is van datgene waar zijn collega Van der Vijver zich destijds voor beijverde. VELSEN. De raadscommissie cultu rele zaken heeft zich donderdagavond unaniem akkoord verklaard met het voorstel van het college om muziekvere niging „Soli” een eenmalige subsidie van 34,000 gulden te verstrekken. Ook het voorstel om als gemeente garant te staan voor een lening van 36 mille aan deze vereniging is zonder meer goedge keurd. „Soli” heeft het verzoek om subsidie ingediend omdat de kosten van het vere nigingsgebouw, dat door de leden zelf is gebouwd achter station Driehuis,toch niet uit eigen middelen kunnen worden betaald. „Soli” heeft uit eigen pot en via lenin gen bij leden een bedrag van 40.000 gulden bij elkaar gebracht. De totale kosten van het nieuwe verenigingsge bouw bedragen 110.000 gulden, zodat een financieringstekort van 70 mille is ont staan. De commissie was meer dan bereid om aan het verzoek van „Soli” tegemoet te komen omdat deze vereniging met dit nieuwe gebouw gaat voorzien in een behoefte waaraan anders de gemeente zelf in de vorm van nieuwbouw in Driehuis voor een groot deel aan het verenigingsleven zal worden ontrokken. „Soli” heeft inmiddels al contacten en afspraken met gebruikers van de pasto rie die anders straks op straat staan. Voor de subsidiering is een bestaande regeling gevolgd die al eerder werd toegepast bij subsidiëring van kantines van sportverenigingen. Deze regeling houdt in dat van de totale projectkosten een derde door de vereniging zelf moet worden opgebracht, een derde als een malige subsidie wordt geschonken en dat een derde deel kan worden geleend met een gemeentegarantie. Omdat de 34.000 gulden subsidie iets minder is dan een volwaardig derde deel, stelde één van de commissieleden voor eventueel nog tweeduizend gulden te schenken wanneer de tienduizend gulden die nog door de vereniging voor hun deel moet worden geleend (bij bij voorbeeld leden) niet haalbaar is. Ook daarmee ging de commissie accoord, met de conclusie dat de gemeente er door dit particulier intitiatief voor een veren- gigingsgebouw in Driehuis goedkoop vanaf komt. De subsidie zal in de volgende ge meenteraadsvergadering worden behan deld. ntour ctaue •ZOAPAKr... Het is vooral de plezierjacht en de onvoorstelbare onkunde bij de plezierja- gers waardoor ieder jaar vele duizenden beschermde vogels en jachtvogels in het gesloten jachtseizoen het loodje moeten leggen. Bovendien worden ieder jaar op legale wijze grote aantallen nuttige vo gels zoals houtsnippen en watersnippen afgeschoten. Het is dan ook te hopen dat de stichting er snel in zal slagen hierin verandering te brengen. De stichting kan dat niet alleen en roept daarom de hulp in van alle natuurliefhebbers om dona teur te worden. Als u 10 of meer overmaakt op postgiro 3522188 t.n.v. stichting Kritisch Faunabeheer te ’s Gra- venhage dan krijgt u ook hun blad „Arbus” gratis toegezonden. staande. De centrale ondernemingsraad van Hoogovens heeft de werknemers verzocht de namen van eventuele kandi daten voor 15 maart bij deze raad in te dienen. De commissarissen zitten gedu rende vier jaar. Het besluit van de Industriebond CNV om positief te reageren op het verzoek van de ondernemingsraad geeft aan dat deze bond ernst maakt met zijn voorne men een eigen koers te varen. Een eigen koers die de bond min of meer werd opgedrongen door de vorming van de federatie Nederlandse Vakbeweging. Deze week en vorige week is de „eigen koers” van de bond ter sprake gekomen op ongeveer 30 kaderledenvergaderingen, die in het gehele land zijn, gehouden. Naar schatting bezochten ongeveer 900 kaderleden deze bijeenkomsten over „de eigen identiteit” van de industriebond CNV. Volgens voorzitter C. van Dijk is daar duidelijk naar voren gekomen, dat de tot nu toe gevolgde beleidslijn van het hoofdbestuur door de kaderleden als een goede zaak wordt beschouwd. „Heel dui delijk blijkt nu dat de federatie tussen NVV en NKV tot een fusie moet leiden. De ervaring, die we op de vergaderingen hebben opgedaan, is dat de meeste leden het'een juiste beslissing vinden, dat we indertijd hebben afgehaakt”, aldus van Dijk. Een ander belangrijk punt, dat aan de orde kwam, is de houding van de bond tegenover allerlei overlegorganen. „Moe ten wij ons afzijdig houden van en ons terugtrekken uit de overlegorganen en geen enkele verantwoordelijkheid aan vaarden voor de te nemen beslissingen”, zo luidde de ietwat retorische vraag van het hoofdbestuur aan de kaderleden.Deze laatsten hebben daar in grote meerder heid „nee” op geantwoord, aldus Van Dijk Van Dijk: „Uitgangspunt voor ons is, dat we proberen om van „binnen” uit veranderingen in de maatschappij te krijgen. Dat betekent dat je je niet moet onttrekken aan een stuk verantwoorde lijkheid in bijvoorbeeld een overlegor gaan of een raad van commissarissen”. De vorming van de FNV heeft onder meer tot gevolg gehad, dat het gestruc tureerd vooroverleg over bepaalde zaken tussen aan de ene kant de industriebon den NW en NKV en aan de andere kant de Industriebond NW en NKV en aan de andere kant de Industriebond CNV nagenoeg is verdwenen. Voorzitter A. Groenevelt van de Industriebond NVV liet de CNV-bond enige tijd gele den weten het overleg - vooruitlopend op de bespreking daarover met de In dustriebond NKV -alvast te willen op schorten. Van Dijk zegt dat hij nog steeds geen officieel uitsluitsel heeft gekregen over wat het beraad tussen de twee FNV- bonden heeft opgeleverd. „Als we de mogelijkheid hebben om samen te wer ken, dan willen we samenwerken. Dat er niet meer wordt samengewerkt, ligt aan de andere partij. De schuld daarvan rust niet op onze schouders, we vinden de gang van zaken niet leuk, maar we liggen er ook niet wakker van”, aldus Van Dijk. Hij verklaart, dat de Industriebond CNV er niet op uit is om „altijd en overal een andere opvatting naar buiten te brengen” dan het standpunt dat de beide andere industriebonden innemen. „We laten onze stem horen als dat nodig is. We gaan de verschillen echter niet opzoeken”, aldus de voorztter. Volgens hem heeft de vorming van de FNV niet geleid tot een intensievere samenwerking tussen zijn bond en de unie BLHP. „Er was en is nog steeds een normaal collegiaal overleg. Daarin is geen verandering gekomen. De unie ver tegenwoordigt echter een andere groep dan wij”. Het lezen van uw krant is de laatste tijd geen onverdeeld genoegen, getuige de vele taal- en spellingsfouten en weg vallen van letters. Zoals u vermeld hebt, wordt de krant op een andere wijze gezet dan vroeger, maar het zal toch mensenwerk blijven. Dat behoeft toch niet in te houden, dat men dan o.a. ook maar woorden willekeurig onderbreekt aan het eind van een regel; uit de krant van woensdag 25-2 zo maar enkele voor beelden: ach-thonderd, wer-klieden, werkk-ring, Godvreez-ende, basse thoorn, Willem-splein, cultuurwe-thou- der, alar-installatie, zins-nede, bou- waanvrage, vijfe-neenhalf, belan-grijk, en in de Burg. Stand: Hr. Bog-aart, van Hey-thuizenweg. De industriebonden NVV en NKV hebben al eerder bekend gemaakt van kandidaatstelling af te zien omdat werk nemerscommissarissen niet goed kunnen functioneren doordat zij over hun beleid geen rekening en verantwoording aan het personeel mogen afleggen en zelfs geheimhoudeing van het besprokene in de raad van commissarissen in acht moeten nemen. Over dit laatste zegt de industriebond CNV, dat dit inderdaad allerminst overeenkomt met zijn opvat ting van openheid. Daarom heeft de bond contact gezocht met een aantal werknemerscommissarissen ten einde na te gaan welke verbeteringen - op korte termijn en vooruitlopend op een wets wijziging - kunnen worden aangebracht. De vier werknemerscommissarissen .bij Estel worden gekozen uit werknemers van het Hoogovensbedrijf en uit mensen buiten dat bedrijf. De huidige vier com missarissen zijn, behalve de heer Geluk, de heren A. H. Kloos, voorzitter van de VARA en oud-voorzitter van het NVV, mr. L. Boumans, voorzitter van de Raad van Arbeid in Maastricht en F. Rot, tevens lid van de ondernemingsraad. De kandidaatstelling voor deze com missarisposten sluit op 31 maart aan- y Speciaalzaak in gordijnen en vitrages Kleine Houtstraat 42 Haarlem. Tel. 023-323925 - s Maandags geslotenw HaarlenisC iordijnenhuis Straks zal men met behulp van pons- kaarten en een daarbij behorend appa raat in de kortst mogelijke tijd de nodige informatie kunnen verstrekken. Een deel van het werk van het Infor matiecentrum is echter ook bestemd voor voorlichtingswerk aan het publiek. In het takenpakket zit bijvoorbeeld de informatie aan de persmedia, zowel da gelijks als bij calamiteiten en over enige tijd naar alle waarschijnlijkheid ook de voorlichting op scholen. Deze gebeurt thans ook wel, maar op andere wijze. In datzelfde takenpakket is ook opge nomen de voorlichting aan het publiek, dat straks bij het Informatiecentrum terecht zal kunnen voor aanrijdingen, verbaalzaken en andere algemene infor matie. Met de opbouw daarvan is men thans eveneens bezig. Op dit moment is het Informatiecen trum nog gevestigd in een kamer in het hoofdbureau. Het wachten is op de nieuwbouw of een eventuele tijdelijke voorziening. Dan gaan tot het complex van het Informatiecentrum ook de meldkamer en de receptie' behoren. In ons land zijn op dit ogenblik 22 gemeenten met het project Informatie centrum bezig. Deze zijn alle aangeslo ten op een computer. Tot die gemeenten behoort ook Haarlem. In Velsen wel ke gemeente eigenlijk te klein is voor zulk een project heeft de politie de situatie geënt op het systeem van Haar lem. Maar dan natuurlijk wel volgens het eigen behoefte-patroon, met boven dien 'een eigen codering. Het Informatiecentrum zal straks wanneer alles meer op elkaar is inge speeld tweeledig werken. Allereerst ten behoeve van de politie, daarnaast zeer groot belang het pu- (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. De Velsense politie is sinds het begin van het jaar begonnen met het formeren van een Informatie centrum. Doel daarvan is het inwinnen van informaties voor de eigen politie dienst, deze te bundelen, op kaartsyste men te zetten teneinde naderhand via mechanische weg in zeer snel tempo, wanneer dat nodig mocht zijn, de ge vraagde gegevens te kunnen verstrek ken. Maar niet alleen voor de interne dienst is het Informatiecentrum er. Het gaat ook dienen voor de externe voor lichting, naar buiten uit, naar de burge rij dus. Alleen is het op dit moment nog niet zover. Op dit moment wordt het Informatie centrum bezet door drie politiemensen, de heren P. J. Rozemeijer, die de leiding heeft; K. Steijn en J. Beerda. Laatstge noemde zal echter in de komende zo mermaanden ook nog dienst doen aan het IJmuidense strand. Deze drie zijn nu al enkele weken met veel enthousiasme begonnen aan de rea lisering van het Informatiecentrum. Geen eenvoudige zaak, want het terrein dat door het politieapparaat wordt be streken is een wijd terrein en omvat een groot scala aan, voornamelijk politione le, taken en zaken. Noemen wij daarvan slechts enkele zoals: aanrijdingen, onge lukken, brandstichtingen, baldadigheid, inbraken, oplichtingen, verkeerssituaties, vechtpartijen, vernielingen. De overige kan men als het ware naar believen zelf invullen. In eerste instantie is het Informatie centrum er dus voor het eigen politieap paraat; met als hoofddoel alles meer gestroomlijnd te laten verlopen. Wan neer een en ander enigszins is inge speeld, zal het niet meer nodig zijn om allerlei paperassen te doorsnuffelen en al turvend te komen tot een resultaat. VELSEN. Om kwart voor twaalf donderdagavond reed een 36-jarige auto mobilist, woonachtig in Krommenie, te gen een boom aan de Minister van Houtenlaan. Hij wist uit zijn auto te komen en nam de benen. De gealar meerde politie slaagde er echter in de man op te sporen en stelde vast, dat hij alcohol had gebruikt en verwondingen aan het gelaat had opgelopen. Hij wei gerde elke vorm van medewerking en hulp. Met enige drang slaagde men erin hem in de ziekenauto te krijgen en naar het Zeewegziekenhuis te brengen. Ook daar toonde hij zich weerspannig en stond niet toe dat een bloedproef werd genomen. In verband met zijn verwon dingen is hij voorlopig in het ziekenhuis ter observatie opgenomen. 6 Zit u graag in mooi leer? Kom dan eens kijken bij Select. Select maakt uw keuze in mooi leer veel royaler; zitelementen - hoekkombinaties - bankstellen - fau teuils - enz. Kalfsleer - wildleer - Zuid- amerikaans rundleer - leer verwerkt als

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7