uitlatingen Tournee Surinaamse kampioen door Nederland FC ROBINHOOD WIL SPEKTAKEL BRENGEN Epibratos Iaat veilig tegen Treffers: 82-68 JOHN CURRY WIL EIGEN GEZELSCHAP STREEKSPORT Voor de halve prijs op reis Rapid-toernooi on 27 maart Per spoor heel Nederland door Rentree De Kip lijkt wel zeker „Ik word zo moe van alle L SPORTIEF „Ik zie mij hier volgend jaar niet meer spelen’" I f.j I I I f 1 tl 1 f W,. Telstar ongewijzigd If f hl: •sss* SPORT 12 19 76 ZATERDAG MAART v (Van onze sportredactie) 99 Wij staan op de Voorjaarsbeurs - Haarlem van 5 t/m 14 maart a.s. Nederlandse Spoorwegen i BW* g i s r fe Mc do tic sti GRONINGEN Hoewel het Haarlem-bestuur er vast op rekent dat verdediger Johan Derksen ook het volgende seizoen voor Haarlem behouden zal blijven is de uitstekende verdediger daar zelf allesbehalve zeker van. De hoofdredactie van Het Nieuwsblad van het Noorden, de werkgever waar Derksen per 1 maart in dienst is getreden, geeft Derksen geen toestemming Oi F SS nt i 6 Johan Derksen voor de ingang van het Oosterpark-stadion in Groningen. Momenteel MARC SERNE maar (Van onze sportredactie) I: (Van onze basketbalmedewerker) (Van onze sportredactie) i Damiate Pers V (Van onze sportredactie) X. (Van onze schaakmedewerker) Derksen deelt optimisme Haarlem-bestuur niet 18-34, 18-24, 18-22, 18-20, Deze kaartjes zijn geldig t/m 10 april 1976 en uitsluitend verkrijg baar op de voorjaarsbeurs dus NIET bij onze kantoren of bij de stationsloketten. Johan Derksen voor de ingang van het Oosterpark-stadion in Groningen. Momenteel traint de Haarlem-verdediger zo’n vier keer in de week met de selectie van de Groningers mee voordat hij op zondag met Haarlem speelt. Daarom ook beschouwt John Curry de wereldtitel die hij in Gothenburg pakte als iets zeer belangrijks. „Ik moest hier eenvoudigweg winnen”, stelt hij, „omdat alleen de eerste plaats telt. Dit was mijn laatste wedstrijd als amateur. Als ik nu slecht had gereden en dus geen eerste zou zijn geworden, dan zouden de men sen alles zijn vergeten.” Toch is er nog een kleine kans dat Derksen volgend jaar weer voetbalt, bij de Duitse Oberliga-Nordvereniging SV Meppen (vergelijkbaar met de amateur- In de tweede helft slaagde een met slechts zeven spelers uitkomend Treffers er via Bakker (9-13) en Van Ek (8-10) in tot 56-53 terug te komen. De bredere basis van Epibratos maakte echter in de slotfase aan alle onzekerheid een einde door de kleine marge weer uit te bou wen tot de verdiende 82-68 zege. verrassende zege op Herly, heeft deze stunt tegen Lisse niet kunnen herhalen. De ploeg uit de Bollenstreek, die het de laatste weken liet afweten door nederla gen tegen Zodiac en Wolves, zegevierde op regelmatige wijze met 100-77. Het vrijdagmorgen gis Ita Fr. V vri gei ge: no: he dr Sp Ra de Li PU Dl in At Dl de de h< tr w ki m w st w de pr St! m ja ui ga di de bi; sti zij re In va te he he lai bu co m< neer „Ik mz wc de wi Ru Tl ”1 in D; m 10 gis Kv de 'ot ree jaé da uit Ja: na op do he vai Fr; on Au ge’ I Op een willekeurige dag kunt u op deze kaartjes zoveel sporen als u maar wilt (onderbreking van de reis is toegestaan) door geheel Nederland. Telstar is vast van plan zijn thuisne derlaag tegen Utrecht bij FC Amster dam te gaan wreken. Trainer Joop Cas- tenmiller: „Dit soort excuses gebruik ik nooit, maar de laatste duels hebben we het geluk bepaald niet mee gehad”. De Velser oefenmeester hoopt dat de Am sterdammers de aanval zullen zoeken zodat zijn pupillen hun geliefde patroon zullen kunnen spelen: een snelle tegen aanval vanuit de verdediging. De Surinaamse manager koppelt er de prognose aan vast dat ook Ajax in de Meer op 0-0 moet kunnen worden ge houden. Hij gaat daarbij wel uit van de huidige „sterkte” van de Amsterdam mers. „Van die eerste wedstrijd tegen Ajax hangt af of onze tournee slaagt of niet”. Robinhood hoeft volgens Haarlem- trainer Barry Hughes in ieder geval niet bang te zijn voor en afgang. „Ik heb gehoord dat het team volop kwaliteit bevat, zoveel dat het door Ajax of Feyenoord niet van het veld zal worden geveegd". Amsterdam-trainer Pim van de Meent brengt waarschijnlijk de volgende basis formatie in het veld: Jongbloed, De Jong, Koopman, Husers, Bianchi, Van der Merkt, Visser, Otto, Wetzel. Petersen en Sorensen. Van Coblijn: „We willen de mensen laten zien dat er nog sprake kan zijn van spelvreugde. In vele landen is een voetbalduel zo’n kil gebeuren, wij willen laten zien dat het ook anders kan.” Stand tweede divisie heren: Wolves SV Noordkop 18-28, Hoofddorp Herly 19-24, Haarlem Cardinals Lisse 19-22, Ariola 18-20, Zodiac Racing Agon 19-12, De Germaan 18-6, Exercitia 19-6, APGS 18-2. „Maar”, aldus Curry, „ik wist dat de mensen pas naar me zouden luisteren als ik aan de top stond. Het is al heel lang mijn ideaal om met een eigen kunstrij theater de wereld rond te reizen, maar je kunt het publiek pas overtuigen als je goede prestaties hebt getoond.” HAARLEM Het CBS-Rapid-toer- nooi wordt ditmaal gehouden op zater dag 27 maart in de Ontmoetingskerk aan de Frankrijklaan in Haarlem. De organi satie is in handen gelegd van de schaak club SVS. In samenwerking met de Nederlandse Spoorwegen kunnen wij de bezoekers van de beurs weer een unieke „Spoordag" aanbie den. In de N.S.-stand verkopen wij dagkaarten. Een dagkaart 2e klas kost u nu slechts f 14,— (i.p.v. f 27,—) een kinderkaartje (t/m 9 jaar) f 7,—. De opstelling van Telstar: Van der Meeren, Driesen, Van Essen, André, Bi- schot, Bijl, De Goey, Jonker, Stout, Van Kooten en Kramer. Wisselspelers zijn Bloem, De Wit, Fens en Ayre. AMSTERDAM. Het Caransa-hotel in Amsterdam vrijdagmorgen half twaalf. Op dit uur een Horeca-gigant in ruste, terwijl manager Van Coblijn van de Surinaamse voetbalkampioen FC Ro- binhoofd. die over enkele maanden naar Nederland komt, juist volop bedrijvig heid had verwacht. 11(1 uitnodigingen hebben hij en zijn collega’s verstuurd om het „voetbalgebeuren SurinameNe derland met en unieke attraktie erom heen” in de publiciteit te brengen. Van Coblijn had er rekening mee gehouden, dat niet iedereen aan zijn oproep gehoor zou geven, maar 90 a 100 gasten dacht hij toeh wel te kunen verwelkomen. er vuurwerk worden afgestoken. Het showelement speelt trouwens ook tijdens de wedstrijden een grote rol.- hoofdklasse in Nedeland). Derksen: „Dat is een kwartiertje rijden van mijn huis. Wel een verschil met Haarlem waarvoor ik drie en een half uur moet reizen. Er bestaat een kleine kans dat Meppen promoveert en dan zou Haarlem een transferbedrag kunnen claimen. Ik heb 6000 gulden gekost en zou het a-sociaal vinden als Haarlem voor mij meer zou vragen. Maar ik denk dat het zo’n vaart loopt. Als Meppen niet promoveert kan ik daar gewoon gaan spelen zonder dat Haarlem een bedrag kan vragen”. Je denkt dus niet aan FC Groningen? Der ksen: „Neen, want dan zou ik vergelijk bare problemen krijgen als bij Haarlem. Door mijn werk kan ik gewoon minder tijd vrij gaan maken voor dat voetbal len. Ik vind dat eigenlijk wel best”. Er lijkt overigens vel te moeten ge beuren om de stemming beneden Am sterdams of Surinaams peil te kunnen krijgen. Iedere wedstrijd moet en hap pening van de eerste orde worden. Om zovel mogelijk goodwill te kweken voor de republiek Suriname zullen een uur voor de ontmoetingen culturele shows worden gegeven door vijf bands, waar onder’ één folkloristische. Bovendien zal Momenteel traint Derksen vijf keer in de week bij FC Groningen. Op zondag voegt hij zich dan bij de Haarlem om met het elftal van Hughes in de compe titie te spelen. Derksen heeft van zijn werkgever een soort dispensatie tot het einde van het seizoen gekregen, omdat hij niet per 1 maart zijn contract kon verbreken. Maar hoe het volgend seizoen moet wacht hij maar rustig af. Derksen: „Met het bestuur heb ik geen contact. Ik praat liever alleen met Hughes. Het bestuur ventileert wel allerlei positieve kreten dat het met de leegloop bij Haarlem niet zo’n vaart loopt, maar dat weet ik zo net nog niet. Ik krijg de indruk dat wanneer Haarlem een nieu we back voor mij moet kopen de club geen geld) meer heeft voor een nieuwe spits. Daarom wil men mij zo graag behouden. Maar dat zal dan wel op mijn voorwaarden moeten gebeuren. Zowel financieel als organisatorisch. Het lijkt me voor Haarlem toch niet zo’n aan trekkelijke zaak om daar op in te gaan”. om volgend seizoen twee keer per vliegtuig op en neer te reizen om de trainingen van Haarlem bij te wonen. Derksen: „Het is volgend seizoen absoluut onmogelijk dat ik door de week met Haarlem mee train. Boven dien zal het ook wel eens voorkomen dat ik op zondag moet werken. Ik kom in Emmen op de streekredactie terecht en het is dus beslist niet zeker dat ik iedere zondag kan spelen. Ik weet niet of het voor Haarlem in die situatie nog een haalbare zaak is om mij te be houden”. HAARLEM. Haarlem Epibratos, dat bezig is het restant van de competitie in een hoog tempo af te werken, heeft het Enschedese Treffers g isteravond in de Spaarnehal geen kans gegeven de degra- datiezorgen verder terug te dringen. De gasten, die de lange reis in de eerste helft nog duidelijk in de benen hadden zitten, moesten nog voor de basketwisse- ling nadat het duel aanvankelijk gelijk was opgegaan, het initiatief aan Epibra tos laten. Voornamelijk door toedoen van de schotvaardige Paul Beenders (12- 15) kon Epibratos met een 42-30 voor sprong de kleedkamer opzoeken. John Curry wordt algemeen be schouwd als de vemieuwer van de kunst - rijderij. De Engelsman, die tevens een talentvol balletdanser en groot bewon deraar van de wereldberoemde Rudolf Nurejev is, legt in zijn kür zwaar de nadruk op het artistieke element. Daarin heeft Curry nu al enkele volgelingen. De Canadese kunstschilder Toller Cranston, die donderdagavond dankzij een gewel dige vrije kür opklom naar de vierde plaats, en ook de Russische nieuweling Igor Dobrin, maakten in het Gothen- burgse Scandinavium veel indruk met enkele nieuwe sprongen en balletachtige pasjes. Cranston maakte daarbij gebruik van Griekse muziek, Dobrin reed zijn kür op nogal experimentele muziek, hetgeen algemeen verbazing wekte, om dat de Russen tot nu toe vooral kracht en souplesse propageerden. Overigens is het nog niet zeker, dat John Curry een eigen theater zal begin nen, omdat zoiets nu eenmaal veel geld kost. Hij is zelf nog niet in staat een gezelschap zoals hij dat voor ogen heeft, te financieren. Bovendien zijn er de directeuren van de diverse ijsshows, van wie vooral George Edy van Icecapades Curry een grote som geld biedt. Curry: „Je moet natuurlijk realistisch blijven, niet in een wolk leven. Daarom sluit ik niet uit, dat ik eerst nog een paar jaar bij ijsshows ga schaatsen. Maar een eigen theater dat zal altijd mijn ide aal zijn.” Het eerste dameselftal van RCH kan zon dag in de eerste klas van de competitie damesvoetbal van de afdeling Haarlem KNVB kampioen worden. Aan een gelijkspel in de uitwedstrijd tegen THB hebben de Racing girls daartoe voldoende. Mochten zij er inder daad in slagen om de titel te pakken, dan kan men vanaf twaalf uur de kampioenen feliciteren in de kantine van het Heemsteedse sportpark. Het treffen tussen de dames van THB en RCH begint ’s morgens om kwart voor tien. De heer A. van Eerden van Trio- toars biedt de dames van RCH bij het behaleh van het kampioenschap zondagavond een' dlnert je aan in Treslong. Ook de meisjes van het tweede mogen mee. Zij hadden al eerder het kampioenschap behaald in de reserve klas. In de Treslongsporthal te Hillegom werden voor de Haarlemse zaalvoetbalcompetitie vier wedstrijden gespeeld en daarvan waren de resultaten: tweede klas D: Gé Bosch—De Krim 4-6; derde klas A: Muziek H.S.—DVS 3- 3; res. tweede klas A: De Kleine Beurs 2- WD 2 10-4; res. derde klas E: *t Ketltje 4— Carrousel 3 4-3. Ook in de sporthal De Moriaan vonden vier wedstrijden voor de zaalvoetbalcompeti tie doorgang en daarbij zijn de liefhebbers van doelpunten wel aan hun trekken geko men. De uitslagen waren: tweede klas B: Les Routes Boys—CVG 8-5; derde klas D: Wijk aan Duin—Humping Boys 0-1; res. eerste klas: Tulnsrtra 2—EDO 2 15-3; res. tweede klas B: De Biggen 2—Slhl FC 2 8-2. In de Kennemer Sporthal zijn van de week geen zaalvoetbalwedstrljden gehouden en wordt ook de komende week niet gespeeld vanwege de Voorjaarsbeurs. De 'twee eerste elftallen van Stormvogels spelen zondag vriendschappelijke wedstrijden tegen Vels-en 1 en 2. De duels Op sportpark Zeewijk In IJmulden beginnen om half drie. Het eerste damesteam van handbalvereni ging IJmond kan zondag via een kwalificatie toernooi een plaats veroveren in de landelijke eerste klasse, de op een na hoogste afdeling van het Handbalverbond. In de Sparta-hal in Schagen komen de dames uit Velsen Noord uit tegen Rapid uit Delfzijl en Quick ’20 uit Oldenzaal. Twee van de drie ploegen promo veren. Mochten de Velsense vertegenwoordig sters daarbij zijn dan wordt er zondagavond gerecipieerd in paviljoen Koningsveld. In gedachten ziet Van Coblijn al zeer goed gevulde stadions voor zich. Om niemand teleur te stellen heeft hij de persconferentie zo vroeg vastgesteld „zo dat de mensen met de evenementen rekening kunnen h ouden als ze hun vakantie plannen”. Dat in juli de Olym pische Spelen de aandacht wel eens zouden kunnen afleiden en dat de Ne derlandse voetbalstadions en hun clubs nog maar weinig aantrekkingskracht hebben vergeet Van Coblijn gemakshal ve. „Dit wordt iets aparts. Vandaar dat wij, vooral voor de Surinamers hier in Nederland, extra treinen zullen inzet ten.” Dat de komst van de Surinamers voor veel spektakel zal zorgen lijdt ook vol gens Barry Hughes gen twijfel: „Het wordt een grote dag hier in Haarlem. We zijn al uitgenodigd voor een tegen bezoek tijdens de winterpauze. ’t Lijkt me wel wat, maar is het financieel haalbaar?" Maar hoe ongelooflijk het in deze situatie ook klinkt, betaald voetbal com missaris Gosen van Haarlem is niet kapot te krijgen. Gosen: „We regelen het wel. Hughes gaat wel met die hoofdre dacteur praten. Ik zie Derksen volgend seizoen echt wel een paar keer in de week bij ons trainen. „Afgezien van het feit wat het allemaal wel niet aan Haarlems vermoedelijke opstelling: Boersma, Wentink, Huyg, Fransz, Derk sen, Metagod, Kleton, George, De Geer, Sadek en De Kip. Er zal gespeeld worden in groepen van zes deelnemers waarbij elke speler een half uur bedenktijd per partij krijgt. Het toernooi houdt het daarmee tussen de klassieke vorm van het schaakspel en het snelschaken. Er wordt gespeeld om geldprijzen waarbij drie spelers uit elke groep tot de prijswinnaars gaan behoren. Een nieuwigheid is de invoering van een teamprijs voor een groep van vijf spelers, die onderling kan worden sa mengesteld en niet noodzakelijk spelers van dezelfde vereniging hoeft te bevat ten. Voor deelname staat de inschrijving open tot 22 maart bij de heer S. J. Schurer, William Boothstraat 211 in Haarlem. 1 GOTHENBURG. John Curry, die donderdagavond zo imponerend de we reldtitel kunstrijden voor heren behaal de nadat hij eerder dit jaar al Europees en Olympisch kampioen was geworden, is nog steeds serieus van plan met een eigen kunstrijgezelschap door de wereld te gaan trekken. De 26-jarige Engelsman wil het publiek laten zien dat kunstrij den in de eerste plaats een kunst is, hetgeen Curry al veie jaren lang be weert. uur) wordt gepresenterd als „het Ajax van drie jaar geleden”. Van Coblijn voegt er volledigheidshal ve aan toe dat de vergelijking op de populariteit slaat. „Sommigen schilderen hun auto’s in de clubkleuren van Robin hood, roodgroen, zo leven zij met de club mee”. FC Robinhood is dan ook bijna een synoniem voor het nationale elftal van Suriname, dat uit tien Robin- hoods bestaat. Bijna als vanzelfsprekend is de club uit Paramaribo vorige maand voor de tiende maal landskampioen ge worden. In het verleden beschikte zij over spelers als Humphrey Mijnals, Er win Sparendam en Michel Kruin. „Thans hebben we in elke linie een topvoetballer”, aldus Van Coblijn, die aan de hand van enkele uitslagen (3-1 win$t tegen de kampioen van Haiti, Racihg White, en 0-0, vijf jaar geleden, tegen Santós-met-Pele) een indruk pro beert te geven van de kracht van zijn Robinhoods. Dat bestuur praat maar raak. Maar zoals het nu ligt kom ik dus duidelijk niet. Ik ben erg nuchter in die dingen. Mijn baan gaat voor. En als mijn werk niet toelaat dat ik bepaalde trainingen kan volgen of ’s zondags kan spelen, dan is het wat mij betreft over. Ik vind het leuk om het voetballen erbij te doen, want als het de hoofdzaak in je bestaan is dan doe je ’s nachts geen oog meer dicht. Dat klatergoud van die voetbalwe reld stelt tenslotte niets voor”. HAARLEM. Oefenmeester Barry Hughes wist gisteren nog niet wie in de thuiswedstrijd van Haarlem tegen Amersfoort de plaats van de geschorste Piet van den Berg zal innemen. Rob de Kip en Cor Pot lijken de grootste kandi daten om het elftal te completeren. Nico van Miltenburg, trainer van de Amersfoortse ploeg, herinnert zich de eerste wedstrijd tegen de koploper in de eerste divisie nog zeer goed. .„We verlo ren met 3-8 maar zoals Haarlem die dag voetbalde was het een topper in de eredivisie”. Van Miltenburg staat met zijn team op de onderste plaats. Ziektes en blessures hebben daaraan in belan grijke mate bijgedragen. Van zijn „cen trale” spelers is in elk geval Van Pelt weer van de partij. De trainer maakt voor zondag een keuze uit de volgende spelers: Golt- hoorn, Spranger, Wolfgang, Nieuwhoff, Van de Klift, Teunissen, Snijders, Na vest, Veltman, Veldhuizen, Romaniuk, Van Pelt, Ponsen en Meijer. De routi niers Willigenburg en Van Loon ontbre ken nog. In werkelijkheid blijkt vrijwel leder en de invitatie voor kennisgeving te hebbel aangenomen. Van Coblijn ziet zich met slechts vijf journalisten en één manager, Jansen van NEC, geconfron teerd. Het enthousiasme wordt er nau welijks door getemperd. Van Coblijn bezuinigt niet op superlatieven en hoog gespannen verwachtingen. FC Robin- Nederland aandoet en zal uitkomen te gen Ajax, Feyenoord, NEC, FC Den Haag en Haarlem (15 augustus 14.30 Het damesteam van DSS, dat afgelo pen zaterdag na een grote voorsprong zo teleurstellend verloor van het Amstel- veense ASVU, revancheerde zich volle dig voor deze misstap door de lastige uitwedstrijd in Purmerend tegen Early Bird af te sluiten met een knappe zege. Weliswaar was de start niet overtuigend en kwam DSS met 8-2 achter, maar nog voor de rust werden de bakens verzet dankzij een productieve opleving van Lucien Stoop (7-2). In de tweede helft dicteerde DSS het spel volledig. In een hoog tempo werd de thuisclub in deze door DSS uitstekend gespeelde tweede helft op een steeds grotere achterstand gezet. Voornamelijk door stodoen van Yvette Soethoudt (0-10) werd de voor sprong tot de 23-43 eindstand uitge bouwd. reiskosten zou betekenen wanneer Derk sen twee keer in de week op en moet vliegen zegt Derksen zelf, wordt toch zo moe van dat soort kreten. Exercitia, dat vorige week de degra- datiezorgen iets terugdrong door een Maar er zijn ook nog andere redenen waarom Derksen een verlenging van zijn contract sceptisch tegemoet ziet. Derksen: „Zoals het er nu uitziet moet Haarlem volgend seizoen in de ere divisie met een hele nieuwe achterhoede beginnen. Ga daar maar eens aan staan. Zoals ik het nu kan bekijken zal Pieter Huyg we! gekocht worden door AZ. Fransz zal wel stoppen, Wentink houdt het voor gezien en de kans dat ik blijf lijkt me voor Haarlem toch ook niet zo groot. Haarlem stelt wel van alles aan mij voor, maar wat mij betreft zet ik er gewoon een punt achter. Tenzij Haarlem zo radeloos is dat het mij ten koste van alles wil behouden. Maar om eerder genoemde redenen lijkt mij dat voor de club dus geen beste zaak”.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 12