WERELDRECORD KLEINE IJsartiesten naar Assen Van alle beloften ben ik al miljonair geworden ROELOF THIJS: ONTEVREDEN i OVER TRAININGSFACILITEITEN Beste korte kür van Errath SPORWW® w» BRZEZANCZYK COMPLEET VERRAST DIANNE DE LEEUW KAN TITEL NAUWELIJKS PROLONGEREN ■I ZATERDAG 6 MAART 1976 SPORT Handicap door Rob Hoogland Si F? Gekwetst Het hoogste Ifc •s We zouden dit (Van onze sportredactie) :o’n Roelof Thijs in een situatie die voor hem steeds meer karakteristiek lijkt te worden: aan de kop tijdens een heat van een ijsspceaway-wedstrijd. 55 55 s* BERT BREVOORD gulden per DOROTHY HAMILL Bernd Het ens sen zijn een Hen irry i de «en rste de tidi- >ent sis- De (fan sen Kleine zei na afloop: „Het ging weer lekker, al voel ik mijn benen nu wel erg. Misschien zou ik zonder wind als eerste onder de zeven minuten hebben gereden”. Isabelle de Navarre, die voor de korte kür nog fors aan de leiding ging, reed voor haar doen niet slecht maar zakte INZELL (ANP/SID) Piet Kleine heeft gisteren in Inzell het wereldrecord schaatsen op de 5000 meter verbeterd. Onder verre van ideale weersomstandigheden de harde, gure wind stond dwars over de baan eindigde hij in 7.04.86, bijna drie seconden onder het record, dat Hans van Helden op 30 januari in Davos had gerealiseerd (7.07.82). De Noren Terje Andersen en Ka.i Stenshjemmel wonnen de 500 meter. Beiden reden de afsteand in 39.23 seconden. Klaas Vriend was met een zevende plaats (40.54) de beste Nederlander. Jos Valentijn start vandaag tijdens het toernooi om het wereldkampioenschap sprint in West Berlijn op de 500 meter In de tweede rit tegen de Noor Engel stad. Van Helden opent het toernooi tegen de Zweed Wallberg. de firmanten van het voetbalmakelaarsbureau „inaar jaar”. :eer Om de zo tten oun rm- tens Ne- ubs icht lal- dat in :et- de de i de rlo- dag de met ites lan- :en- Pell ing: irk- eer, der Bi- Kan zijn een olt- lOff. Na- iuk, uti- >re- ine- ter- las- ik we De Lin ken oon :en- oor '01- Het em. :en- ijkt ieel De stand na de korte kür wereldkam pioenschap kunstrijden voor dames is: 1. Dorothy Hamill (VS) 14,5 plaatscijfer - 87,36 punten; 2. Dianne de Leeuw (Ned) 21.5- 86,44 3. Isabel de Navare (Wdl) 21.5- 86,52; 4. Christine Errath (Odl) 33,0- 85,04; 5. Annet Poetsch (Odl) 45-83,16. Juist in dit stadium van de competitie had de Poolse trainer er volstrekt niet op gerekend dat hem nu ineens ontslag werd aangezegd: „Vooral ook, omdat we in een bespreking medio februari nog overeengekomen waren dat ik tenminste een jaar van mijn twee-jarig contract zou volmaken. Toen waren we inder daad tot de voorlopige, conclusie geko men dat het beter zou zijn dat onze wegen zich na een seizoen zouden schei den”. waar ik iets aan heb. Er zijn legio mensen geweest die, als ik een goede wedstrijd had gereden, opbelden of thuis langs kwamen met allerlei beloften op het gebied van financiële steun. Van die beloften ben ik al lang en breed miljo nair. als je begrijpt wat ik bedoel. Als puntje bij paaltje komt, gebeurt er ech ter weinig. Nu zit ik beter. Als het met dat werk als importeur een beetje goed wil lopen, richt ik m’n werkplaats hele maal voor motoren in”. In die werkplaats (waarvan de buiten deur aan de binnenkant is voorzien van een hoefijzer met daaronder een geva rendriehoekje met de tekst „Let op”) werkt Roelof Thijs verbeten en met een imponerende technische kennis aan het materiaal dat hem aan de abslute we reldtop moet brengen. Thijs, 29 jaar: „Je moet in elke sport naar het hoogste streven en de ijsspeedway vormt daarop geen uitzondering. Als je er b(jvoorbaat van uitgaat dat een tweede plaats ook Overigens deelde Brzezanczyc ook mee dat hij zelf het bedrag van de schade loosstelling aan Feyenoord heeft ge noemd en dat Brox en Kerkum daar onmiddellijk mee akkoord gingen. Brze- zanczyk wilde ten slotte wel kwijt dat hij bij Feyenoord „etwas mehr” dan 3000 gulden schoon per maand verdiende Een prolongatie van haar vorig jaar in Colorado Springs veroverde kampioen schap zit er niet zo dik meer in, dood eenvoudig omdat haar grote oncurrente Dorothy Hamill door acht van de negen juryleden als beter werd beoordeeld. Als de Rusissche Irina Absaljamova waar deerde Dianne hoger, net als zij overi gens bij de verplichte figuren had ge daan. goed is, dan kun je beter stoppen, ten minste dat vind ik.” Anthony Brzezanczyk verhaalde dat hij maandagmiddag vol optimisme naar de bespreking met manager Guus Brox en Gerard Kerkum, die in het bestuur de belangen van het betaalde voetbal behartigt, was getogen: „Ik had nieuwe plannen bij me om de spelersgroep op nieuw te inspireren voor de zware wed strijden die te wachten staan tegen FC Twente en Ajax”. Dat het ontslag hem in zijn trots heeft gekwetst mag verder blijken uit zijn bekentenis: „Nee, ik heb het nog niet aan mijn vrouw verteld. Het was een gewoonte dat ik haar iedere woens dag in Polen belde. Dat heb ik ook deze week gedaan, maar ik heb het „diploma tisch” niet met haar over het ontslag gehad”. Het is de bedoeling dat de vrouw van Brzezanczyk binnenkort naar Nederland komt. Nadrukkelijk stelde de Poolse trainer wel dat deze hele affaire hem een be langrijke les heeft geleerd: „Wat ik bij Feyenoord verdiende is een privé-zaak, maar het was toch niet hoog genoeg om Feyenoord te verhinderen mij tussen tijds te ontslaan. De les is dat je als trainer zo’n hoog salaris moet bedingen dat de club zich niet kan veroorloven de oefenmeester te ontslaan. In een con tract moet je een eventueel smartegeld of schadeloosstelling bij tussentijds ont slag inbouwen”, waaruit bleek dat de Pool van mening is dat hij zich te goedkoop aan Feyenoord heeft verkocht. Dianne de Leeuw en Douglas Chap man leken na afloop van de kür van de Nederlandse nogal content, maar die te vredenheid verdween direct nadat de cijfers op het elektronische scorebord waren verschenen. Met kwade gezichten verdwenen zij van het toneel en binnen een mum van tijd waren zij onbereik baar voor alles en iedereen. Die woede was wél een beetje terecht, want vooral het Canadese jurylid David Dore had de verrichting van Dianne ondergewaar deerd: 5,4 en 5,6. Lynn Nightingale, zijn landgenote, die toch echt niet beter reed dan Dianne, kreeg van hem twee maal 5,8 toebedeeld. Thijs, mokkend: „Ik heb deze week helemaal geen mogelijkheden om te trainen en dat terwijl er in je eigen woonplaats notabene een juweel van een kunstijsbaan ligt. Als ze Henk Jager e mij in de aanloop naar zo’n belangrijk wedstrijd maar een paar avonden in staat zouden stellen om te trainen, dan was het al goed. Dan heb je tenminste de mogelijkheid een en ander uit te proberen op het ijs, want daar moet het straks toch allemaal gebeuren. Maar medewerking is er niet en dat vind ik jammer, temeer omdat we die trainings- uren best willen betalen. Zoals bet nu gaat zijn de Nederlandse deelnemers duidelijk gehandicapt ten opzichte van de buitenlandse concurrentie”. Daarom ook kwam het plotselinge ontslag voor Brzezanczyk zo hard aan. De gebeurtenis greep hem zo aan dat hij onmiddellijk onderdook. Nu wilde hij wel bekennen dat hij enige tijd heeft doorgebracht bij zijn befaamde landge noot Lubanski, die momenteel bij Loke- Brzezanczyk toonde zijn desillusie ook toen hij zei: „Destijds ben ik niet op eigen initiatief naar Feyenoord gekomen. Ik heb niet gesolliciteerd, maar Feye noord is naar mij gekomen. Men wilde iets nieuws. Men wilde een andere ar- beidsmethode. Men wilde een man van niveau. Ik hoef hier geen reclame te maken voor de trainingsmethodiek van het Poolse voetbal. Die kennis bracht ik mee. Daarom had ik nooit gedacht dat mij dit, ontslag op staande voet, bji Feyenoord zou overkomen. Te meer ook omdat ik het nog nooit in mijn carrière heb meegemaakt én omdat Feyenoord ook nog nooit een trainer tussentijds heeft ontslagen”. ren in België voetbalt. Ook verbleef hij bij een vriend in Leersum en verder bracht hij een dag door bij Maarten de Vos, een van de firmanten Amsterdamse Inter Footbal. toch al naai- de derde plaats. De ver wachting is, dat zij de Oostduitse meis jes Errath en Poetzsch nog al moeten laten passeren. Dorothy Hamill en Dian ne de Leeuw zal zij in ieder geval niet inhalen. Of De Leeuw nog enige kans heeft tegen Hamill moet worden betwij feld. Het gat van zeven plaatscijfers lijkt te groot. Dianne zou alleen kunnen profiteren van de eventuele gevolgen van de nervositeit van Dorothy Hamill, die haar gisteren al parten speelde en die haar vanavond wellicht opnieuw zal tergen. Die bloemen zouden gisteren, als zij er waren geweest, voor Christine Errath zijn geweest. Onverwacht reed zij te recht de beste korte kür, althans vol gens het merendeel van de jury. De sympathieke Oostduitse. die nu geheel is hersteld van haar enkelblessure, kreeg maar liefst zes maal een 5,9. Wat vól gens Paul Engelfriedt nogal overdreven was: „Ik vind dat Errath is overgewaar deerd. Ze maakte wat foutjes en boven dien springt ze helemaal niet hoog. Ik vond haar oefening van ongeveer het zelfde gehalte als die van Dorothy en Dianne.” Hetgeen ook uit Engelfriedt’s cijfers bleek. Het Moskouse echtpaar Loedmilla Pachomo- va-Alexander Gorsjkov is vrijdagavond met overmacht wereldkampioen ijsdansen gewor den. Voor de kür, die de Russen voor de zesde keer de wereldtitel oplèverde. kregen zij tien keer de droomwaardering van 6,0. Het paar, ook al winnaar van de eerste Olympi sche medaille op dit onderdeel vorige maand in Innsbruck, behaalde 211.52 punten en kreeg hêt plaatscijfer 9. Daarmee versloegen zij ruimschoots hun landgenoten en titelverdedi gers Irina Mojseeva en Andrei Minenkov. Thijs: „Er is dit seizoen alleen in Eindhoven een wedstrijd geweest. Vorig jaar waren er in eigen land tenminste nog vijf mogelijkheden om eens wat uit te proberen, maar er zijn dit seizoen geen wedstrijden in Alkmaar en Den Haag, terwijl ook Groningen is afgeval len. Het is duidelijk dat dat voor mij en voor de andere Nederlandse ijsspeed- way-coureurs een grote handicap is, want er is geen bodemloze geldkist waar je maar uit kunt putten. Maar ja, dat geld is weer een hoofdstuk apart”. (Van onze sportredactie) ASSEN De Nederlandse hoop voor de wereldtitel ijsspeedway zit er wat bedrukt bij in zijn geheel nieuw ingerichte huiskamer, die juist de gevolgen van een overstroming te boven is. Roelof Thijs is duidelijk niet in z’n beste humeur; de manier waarop hij moet toeleven naar dè wed strijd van het seizoen, en dan nog wel voor eigen publiek, staat hem maar matig aan. Het zal Carlo Fassi, de Italiaans-Ame- rikaanse coach van Dorothy Hamill, een zorg zijn. Zijn pupil, die gisteren voor de start van haar korte kür erg nerveus was (Fassi: „Zij heeft hetzelfde pro bleem als John Curry donderdag: er staat enorm veel op het spel,” waarmee Fassi ongetwijfeld doelde op de aanwe zigheid van de Amerikaanse ijsshow- managers) moet vanavond tijdens de vrjje kür wel enorme blunders maken om Dianne de Leeuw nog een kans op de titel te schenken. Vanavond en morgen wordt op de kunst ijsbaan in Assen de finale om het wereldkampioenschap ijsspeed way gehouden. Voor de eindstrijd, die uit in totaal veertig heats bestaat, hebben zich veertien rijders gekwali ficeerd, terwijl twee Nederlandse deelnemers automatisch zijn geplaats. De Russen, de onbetwiste groot meesters van de ijsspeedway, zijn met zes rijders vertegenwoordigd: de regerende wereldkampioen Sergei Ta- rabanko, Vladimir Smirnov. Sergie Jarovoi, Vladimir Tsjibriov, Viaches- lav Dubinin en Viktor Petrunin. Tsje- choslowakije levert vijf coureurs, te weten Milan Spinka (wereldkampioen in 1974), Zdenek Kudrna, Jan Verner, Ales Drymal en Stanislav Kubicek. Uit Zweden komen Borje Sjöm, Kurt Westlund en Conny Samuelsson. Overigens lijkt het voor Fassie en Hamill een dubbele zege te gaan wor den, want Fassi wint het ook van Chap man. Over de technische kwaliteiten van beide heren is moeilijk te oordelen, maar op het diplomatieke vlak verslaat Fassi zijn collega-coach met stukken. Hij is voor de pers altijd te spreken, doet vriendelijk voor zo’n beetje ieder een heeft de gave om bepaalde personen voor zich in te palmen. Chapman niet. Mevrouw De Leeuw, moeder van Di anne en altijd goed voor een uitspraak, heeft daar zo haar, eigen theorie over: „Het is een kwestie van geld. Ik kan Douglas eenmaal geen 200.000 gulden geven en zeggen: doe er maar mee wat je wilt, als het maar in het voordeel is van Dianne. In de States noemen we dat de snow-job. Fassi heeft daar, geld ge noeg voor tot zijn beschikking. In Inns bruck deelde hij toch ook de bloemen uit aan de mensen op de tribune, zodat zij die na het rijden van Dorothy op het ijs konden gooien. en zich als enige een bedreiging toonde voor de Sovjet-vedetten. Vedetten die de Roelof Thijs-anno-1976 niet meer vreest. „Ik heb daar (Thijs wijst naar zijn werkplaats, waar hij behalve aan zijn tijdvretende hobby ook werkzaam pleegt te zijn in zijn eigelijke beroep als mon teur) materiaal staan om de vingers bij af te likken. Ik durf zelfs te zeggen dat de motoren die ik nu heb de snelste zijn die ooit op het ijs hebben gestaan. Moto risch gezien zou ik inderdaad wereld kampioen kunnen worden. Maar kijk eens, dan moet ik natuurlijk wel de kans krijgen om met dat materiaal op het ijs te komen, eventuele fouten te corrigeren en sterke punten nog wat meer accentueren. Ik kan mijn spulle tjes niet op de weg uitproberen. Maar ik ben er stellig van overtuigd, dat ik die I Russen en Tsjechen zou kunnen vers laan als ik dezelfde faciliteiten zou heb ben als zij”. Om toch de nodige greep op het ijs te krijgen zoekt Roelof Thijs nogal eens zijn toevlucht tot West- Duitsland, waar hij vorige week in de omgeving van München een reeks aan trekkelijk resultaten behaalde. Andere mogelijkheden blijken er nauwelijks te zijn, zeker niet in eigen land. Toch blijft Brzezanczyk een optimist: „Ik heb Brox en Kerkum bezworen dat Feyenoord absoluut kampioen van Ne derland zal worden en ik heb gevraagd: geef mij. ook al word ik nu ontslagen, aan het eind van dit seizoen toch de premie voor het kampioenschap als de titel inderdaad veroverd wordt. Dat is mij toegezegd”. Gerard Kerkum beves tigde die toezegging. Vanzelfsprekend kwamen ook aan de orde de redenen die Feyenoord heeft opgegeven aan Brzezanczyk voor het plotselinge ontslag. De Poolse trainer daarover: „Brox en Kerkum gaven drie factoren op: ten eerste de „atmosfeer” binnen de spelersgroep die niet meet goed zou zijn, ten tweede de teleurstel lende prestaties in enkele wedstrijden en ten derde de teruglopende publieke be langstelling in de Kuip”. Brzezanczyk bestreed echter fel dat de sfeer in de groep minder zou zijn dan op het mo ment dat hij in Rotterdam arriveerde. Uitvoerig ging Brzezanczyk daarbij in op het verschil in mentaliteit tussen Poolse en „Westerse” voetballers: „Wiel Coerver had mij al ongeveer op de hoogte gebracht. Ik ging ervan uit dat wat goed is voor de ene speler, niet altijd gced is voor de andere. Daarom was mijn training ook vaak gericht op een individuele aanpak. Dat heeft wel eens kritiek gegeven, maar zelfs een man als Willem van Hanegem was het tenslotte met mijn aanpak eens”. Er wordt nogal eens beweerd dat Roelof Thijs met zijn spectaculaire rijs tijl niet al te geliefd is bij zijn tegen standers. Thijs: „Ik neem risico’s, dat is waar, maar ik weet de grens. Ik stel mijn leven niet in de waagschaal en ook dat van anderen niet in de waagschaal, perse niet. Maar ik ben niet bang, dat niet. Als ik merk dat ik angst krijg, dan is het ook meteen afgelopen, want dat kun je in deze tak van sport niet hebben. C5 GOTHENBURG. Douglas Chapman is weer de oude. Dianne de Leeuws veel gekritiseerde coach, die zich donderdag onverwacht opvallend spraakzaam had getoond hij trok maar liefst ander halve minuut voor de pers uit was gisteren weer voor niets en niemand te spreken, zoals het een Douglas Chapman betaamt. Nu had hij ook weinig reden om enkele welluidende uitspraken te doen, want zijn Dianne is na de korte kür, net als tijdens de Olympische Win terspelen in Innsbruck, vrijwel kansloos voor de wereldtitel, die in het pradhtige ijsstadion Scandinavium in Gothenburg kan worden verdiend. Spitz Kohn blijft de eerstkomende jaren bij FC Twente. Deze week hebben het be stuur van de Enschedese voetbalstichting en zijn trainer volledige overeenstemming be reikt over een contract van meerdere jaren. In onderling overleg is besloten de looptijd van deze langdurige overeenkomst niet nader te preciseren. Er was een overeenkomst tot het einde van de volgende competitie. Met het oog op de binnen- en buitenlandse be langstelling, die momenteel voor de Luxem burger bestaat, heeft FC Twente gemeend dat contract nu reeds met meerdere jaren te moeten verlengen. De Nederlandse biljarter Herman Popeyus heeft tijdens het Europees kampioenschap driebanden in Valencia verloren van de Spanjaard Nadal met 60 tegen 37 caramboles. Raymond CeuJemans heeft door een zege op de Zweed Blomdahl de leiding behouden. Ludo Dielis en Popeyus delen met twee punten achterstand de tweede plaats. Het Nederlands waterpoloteam zal alsnog deelnemen aan de Olympische Spelen van Montreal. Nederland is gisteren uitgenodigd door de FINA (de internationale zwemfedera- tie), omdat Afrika geen vertegenwoordiger stuurt. De Britse zwaargewichtkampioen Richard Dunnh komt op 6 april in de Royal Alberthal in Londen uit tegen de Westduitser August om de vacante Europese bokstitel. Dunn is ook een van de mogelijke tegenstan ders van Mohammed Ali in een gevecht om de wereldtitel. H De hoofdpartij van het boksgala, dat maandag 29 maart in Carré in Amsterdam wordt gehouden, gaat over tien ronden tussen de Nederlandse kampioen in het welterge- wicht, James Vrij, en de Fransman Alain Ruocco. De Franse wielrenner Michel Laurent heeft gisteren de Ronde van Corsica gewonnen. De Italiaan Lualdi is geëindigd als tweede en de Fransman Patrick Perret als derde. S Henk Elzerman van Zian Vitesse heeft gisteravond in het nieuwe 25-meterbad „De Kwakel” in Utrecht het Nederlands record op de 1500 meter vrije slag verbeterd. Hij kwam tot 15 minuten en 52.62 seconden. Het oude record stond sinds 21 maart van het vorig jaar met 16.13,11 ook op zijn naam. De damesploeg van VZV Ritmeester (bestaande uit Linda Faber, Jouliska Paymans, Rianne Jansen en Johanna Wijnands) bracht het nationale record op de 4 x 200 meter vrije slag op 8.53.64. FC Groningen heeft gisteren de 26-jarige vrije verdediger Henk Ebbinge van Veendam gecontracteerd. Ebbinge werd enkele weken geleden door het bestuur van Veendam op non-actief gesteld na interne moeilijkheden. Chris Evert, Terry Holladay, Marita Redon do (allen VS) en Evonne Goolagong (Aus) hebben zich geplaatst voor de halve finales van het Virginia Slims-tennistoernooi in San Francisco. In de eerste parij van de jaarlijkse ontmoeting tussen de Verenigde Staten en Australië om de wereldbeker heeft Bob Lutz gewonnen van de Australiër John Alexander. jaar afmaken” Roelof Thijs, verbeten op weg naar het hoogste treetje op het ereschavot. „Maar dit weekend komt het daar niet van, reken daar vooral niet op. Als ik bijvoorbeeld een maand in Rusland had kunnen trainen, jaaaaa dan stond ik er heel anders voor. Maar met mijn trai- ningsmogelijkheden. of liever gezegd het gebrek daaraan, mag ik zeker niet op meer rekenen dan een plaatsje bij de eerste vijf. Dat zou al heel mooi zijn”. Nederland is vertegenwoordigd door Roelof Thijs uit Assen en Henk Jager uit Roden. Bij de WK-finale van vorig jaar in Moskou slaagde Roelof Thijs erin als eerste niet-Rus te eindigen en wel op de zevende plaats. Van hem wordt nu hij voor eigen publiek optreedt eveneens een prestatie van de eerste orde ver wacht. In bijgaand verhaal filosofeert Thijs over zijn mogelijkheden. ROTTERDAM. Als een nauwelijks te verwerken schok heeft Antony Brze zanczyk (54) zijn ontslag op staande voet bij Feyenoord ervaren. De kleine be snorde en beminnelijke Poolse trainer heeft dan ook een onderduiktijd van precies vier dagen nodig gehad om de krac^it op te brengen zelf weer in de publiciteit te treden. Dat gebeurde vrij dag in Café Trotsenburg in de Rotter damse wijk Delftshaven waar Brtezanc- zyk, vriendelijk en glimlachend als al tijd, bereid was eindelijk een persconfe rentie te geven. Maar dat de emotie van het plotselinge ontslag nog altijd aan hem knaagt, mocht afgeleid worden uit het feit dat zijn „onafscheidelijke” pijp nu niet te voorschijn kwam maar dat hij nu kettingrokend. de ene na de andere filtersigaret opstak. Zoals alle gemotoriseerde sporten is ook de ijsspeedway een sportieve hobby waarmee forse sommen zijn gemoeid. Een voorbeeldje: in de banden van de motorfiets moeten spijkers aangebracht worden, ongeveer honderd in de voor- en tweehonderd in de achterband. Per spijker dient een bedragje van pakweg een rijksdaalder te worden neergeteld. Met het voorzien van de banden gaat alleen al een bedrag van een slordige zevenhonderd gulden om. Als pure hob byist de wereldtop bereiken is dan ook alleen al om financiële redenen vrijwel uitgsloten. In financieel opzicht lijkt Roelof Thijs, die behalve met een weinig vreugdevol sportief jaar ook met enkele minder prettige voorvallen in de prive- sfeer werd geconfronteerd, overigens wel een zonnige toekomst tegemoet te gaan. Sinds drie weken is hij fabrieksrijder voor het Engels merk Weslake, aan welke verbintenis hij bovendien het im- porteurschap voor genoemde fabriek over hield. Thijs: „Via Weslake krijg ik alle on derdelen voor het ijs-speedway. Dat scheelt natuurlijk een slok op een bor rel. In de zomermaanden kan ik redelijk rondkomen van de prijzen die ik verdien bij speedway- en grasbaanwedstrijden, maar voor dat ijsspeedway komt zoveel kijken. Ik ben ontzettend gelukkig met de kans die ik nu krijg. Ik kan wel een hele hoop zelf doen op het gebied van reparaties en noem maar op, anders was het ook niet op te brengen geweest om zover te komen als ik nu 'gekomen ben. Wat dat betreft wordt er door de bui tenstaanders veel te gemakkelijk over deze sport gedacht. Ze zien je alleen maar lekker door die bochten zeilen, maar vragen zich niet af wat daar allemaal aan vooraf gaat en wt er allemaal moet gebeuren na een wed strijd. Ik heb nu in Weslake een sponsor Zo, het hoge woord is eruit bij Roelof Thijs, de man die door zijn spectaculaire optreden in de WK-finale van vorig jaar in Moskou het publiek in het immense Dynamo-stadion (het speedway evene ment lokte in twee dagen meer dan 100.00 toeschoüwersin extase bracht minder dan 66.000

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 13