Opvallende nederlaag Van Helden KLEINE: WERELDTIJD OP VIJF KILOMETER WINST OP DE VENTOUX Zwemrecords TURNPLOEG V OOR ZWARE OPGAVE stopt ermee SPORWW® E i Sponsor AMVJ h ►s al w gg* ZATERDAG 1 3 MAART 19 7 6 SPORT 15 door Bert Brevoord Nuttige trip ken Resultaten Meer kans 33 l Lange aanloop Tot na de O.S. Geld nodig iO L experimenteren Piet Kleine: imponerend Kuiper leider Parijs-Nice AND publiciteit het Kano-trainer Wendelgelst: het gaat goed (Van onze sportredactie het persoonlijk jammer vinden, dat PIET TEELING Hockeycoach kan nog niet voluit kan nog r de zijn arde zori- flink kan lukte 500 meter en hij is zowel Van Helden als Schenk op deze „adelska- lender” voorbij. De uitslag van de 500 meter luidt: 1000 meter: 1. Young 1.24.66, 2. Kostron 1.26.27, 3. Halonen 1.27.98. Nederland tegen Roemenië geen punten totaal haalt van 380 of meer Tim Steens dan in ieder geval van de partij zullen zijn. Van de groep die nu in Londen is zal er dan dus één thuis moeten blijven. Wie dat zal zijn kan ik nu nog met geen mogelijkheid zeggen”. •vant :lan- lin- het naar het eken zeiler jk niet iet En- lij New ank I - jarige betaald it is loeg rijk. dit igde c nu 1. Ik drie MAC jaar spel een- „Ik wel ider. arna iet ’t aait. dat het Ze P ga isch. lijn vaak toen Li Hockeycoach Van Heumen: „probeersel? in de verdediging”. loen, ilge- als aar- we .sing zo s de hier nen. oren oord ilijk onze ;eval rdel. egen nsen reed dan nd er B Is de mogelijkheid om spelers te wis- selen het komende weekeinde vrij ge ring, meer speling in dat opzicht krijgt Willem van Heumen begin volgende maand wanneer in de Schotse hoofdstad Edinburgh een tienlandentoernooi wordt gehouden ter gelegenheid van het 75- jarig bestaan van de Schotse hockey bond. Van Heumen: „Naar Edinburgh kan ik 16 spelers meenemen en ik weet nu al dat Theodoor Doyer, Weidema en Komende week woensdag ontvangt Bay ern München in een nu al vrijwel uitverkocht huls Benfica, voor de kwartfinales om de Europese beker voor landskampioenen. Drie hagen later hoopt men weer een volle bak te hebben tegen Borussia. Beide wedstrijden bezorgen Bayern tezamen bijna 2,5 miljoen gulden aan recettes. En die twijfel heeft duidelijk onrust gezaaid in de leiding van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond. In ho tel Lido in Boekarest, waar de Neder landse turnsters voor de landenontmoe- ting met Roemenië verblijven, liet ir. Wim Singer, een van de bestuursleden van de turnbond, weten: ,,Voor de Olympische Spelen is een limiet van 350 punten gesteld, maar de ontwikkeling van de laatste maanden heeft wel bewe zen dat die 350 punten geen maatstaf meer is. Je kunt het wel vergeten als (Van onze speciale verslaggever) GREOUX LES BAINS. Hennie Kuiper is de nieuwe leider in Parijs- Nice. Hij verbindt aan het bezit van de witte trui echter nog geen enkele con clusie. Hoewel hij veel zelfvertrouwen put uit de zekerheid in een uitstekende conditie te verkeren („Ik rij echt goed”), onderschat hij in geen enkel opzicht het dreigende gevaar dat vooral twee tegen standers uitstralen: Joop Zoetemelk en Luis Ocana. „We zijn nu zes maanden bezig. Het directe rendement van de inten sieve training zal pas in de loop van dit Olympisch jaar blijken. Ik blijf Van dit tiental zullen er dus zeker vier moeten afvallen. En die onverbiddelijke afvalrace heeft duidelijk twijfel gezaaid bij trainster Eva Bartha. Daarnaast zijn er nog ten minste tien landen, die de race naar Montreal heb ben ingezet: Nederland, Amerika, Bulga rije, Canada, Polen, Zwitserland, Italië, Frankrijk, West-Duitsland en Engeland. dan voor de eerste wedstrijden. Ka novaarders moeten zeker zes maan den wachten voor ze in een boot kunnen stappen. Daar zit het grote verschil ook. Het NOC heeft gelden beschikbaar gesteld voor een trai ningskamp in Spanje, waarvoor ko mend weekeinde in Enschede selec tie-wedstrijden worden gehouden. De resultaten van de wedstrijden, zijn doorslaggevend, wie er mee gaat naar Zuid-Europa’’, aldus Jaap Wendel gelst. Jaap Wendelgelst, sportinstructeur bij de brandweer van Amsterdam heeft de indruk, dat het toch de goede kant op gaat met de nationale kanosport. We bevinden ons op het goede spoor. De concurrentie aan de top is erg klein, maar in de breedte met name bij de jeugd zitten we in een stroomversnelling. Het ver schil tussen de „prominenten’’ en de grote groep is de laatste jaren wel erg groot geworden. Vandaar dat we daarin een klein beetje verandering proberen te brengen.” trainingskampen slechts door een se lect gezelschap bezocht kunnen wor den. Het trainingskamp in Zwiterlaud was alleen weggelgd voor Arend Bloem, Lo Jacobs en Tjeerd Tükema. Het betekende ook, dat onze kanoërs moesten trainen met de concurrentie van de Olympische Spelen, de Duitse ploeg, die getraind wordt door Karei Muis. menteerde Kuiper een van zijn rivalen. Geen wonder. Terwijl drie heftige de marrages van Joop Zoetemelk, zeven tot acht kilometer nog voor Chalet Renard (daar waar de karavaan op 1549 meter hoogte van de verder naar de top van de Mont Ventoux klimmende weg zou af buigen), vier renners in de voorste loop graaf brachten (Zoetemelk zelf, Tour winnaar Bernard Thevenet, diens jonge landgenoten Bernard Vallet en Michel Laurent) overbrugde Luis Ocana in een imposante sprong zijn achterstand (20 seconden op de koplopers). Thevenet hield het bij de vluchters niet uit. Hij viel terug en bereikte 26 seconden na het vijftal het hoogste punt van de „gehalveerde” Mont Ventoux. Het quintet greep daar de enige bonifi catie die in Parijs Nice te verdienen valt: allemaal één minuut. Opvallende constatering in de mist rond Chalet Renard: Roy Schuiten en Didi Thurau arriveerden er bijna twee minuten later. Op weg naar de finale schoven 19 achtervolgers (onder wie Schuiten. Maertens, Thurau, Thevenet, Wim de Waal, Gerrie Knetemann) naast Zoete melk en zijn gezellen. Uit die groep kwam uiteindelijk Jean-Pierre Danquil- Laume als winnaar van een krachten slopende en enerverende etappe te voor schijn. „Grandioos”, zo kwalificeerde hij Kleine’s nieuwe toptijd van 7,02.28. De Fries zelf had na drie kilometer de aansluiting verloren en gleed te leurgesteld in de voor hem weinig opzienbarende tijd van 7.09.93 over de finish. In deze race trad Herbert 1. Hans van Helden 39.28, 2. Kaj Arne Engelstad (Noorw.) 39.40, 3. Bill Heinkel (VS) 39.83, 6. Piet Kleine (Ned.) 40.69. 1500 meter dames: 1. Sylvia Burka (Can.) 2.12.19, 2. Lisbeht Korsmo (Noorw.) 2.15.75, 3. Nancy Swider (VS( 2.16.04. 5000 meter heren: 1. Piet Kleine (Ned.) 7.02.28 (nieuw wereldrecord), 2. Hans van Helden (ned.) 7.09.93. 500 meter dames: 1. Sheila Young (VS) 41.01, 2. Sylvia Burka (Can.) 42.15, 3. Paulla Halonen (Finl.) 43.29. Hoefl op als coach van Kleine, ter wijl Van Helden afging op de aan wijzingen van Jorrit Jorritsma. De ijs- en weersomstandigheden waren bij een temperatuur van drie graden onder nul vrijwel ideaal. Zoekend naar een verklaring voor deze niet geringe nederlaag kwam Hans van Helden tot de conclusie, dat zijn deelname aan het wereldkampioen schap sprint in Berlijn hem parten moet hebben gespeeld. „Als ik zie dat mijn 500 meter vooruit is gegaan, maar ik op de langere afstanden uit mijn ritme raak, geloof ik dat dat het gevolg is van het sprintwerk, dat ik in Berlijn moest doen”. Overigens heeft het nieuwe persoonlijke record van 39.28 Hans van Helden op de wereldranglijst aller tijden weer iets dichter bij Ard Schenk gebracht. De sprong, die Piet Kleine maakte was overigens nog groter Een goed ge- hip, de solo— genblik aan de begin- :aan zal an be- zn. De net o.a. al ver- saillan te grote middels willen BOEKAREST. Eva Bartha, de trainster van de Nederlandse topturn- sters, heeft geen enkele illusie: „Bij voorbaat staat het al vast dat we de interlandontmoeting tegen Roemenië, dit weekend in Boekarest, met duidelijk verschil zullen verliezen.” Maar aan die onontkoombare nederlaag tilt de Hon gaarse trainster niet zo zwaar. Met Rus land. Oost-Duitsland en Hongarije be hoort Roemenië nu eenmaal tot de abso lute wereldtop. Erger is dan ook dat Eva Bartha duidelijk twijfelt of Nederland wel in staat zal zijn zich te kwalificeren voor de Olympische Spelen in Montreal. 1 Tegen Groot-Brittannië en België, twee tegenstanders waarmee Nederland door en door vertrouwd is, krijgt de formatie van Van Heumen de eerste gelegenheid om te werken aan eerherstel voor het als een regelrecht debacle er varen resultaat tijdens het wereldkampi oenschap in Koeala Loempoer, een jaar geleden. In dat toernooi kwam Neder land niet verder dan een ontluisterende negende plaats. Opluistfiend vooral om dat in de Maleisische hoofdstad de an derhalf jaar eerder veroverde wereld beker moest worden verdedigd. Het algemeen klassement: 1. Hennie Kuiper (Ned.) 24.23.09, 2. Laurent (Fr.)op 13 sec., 3. Zoetemelk (Ned.) op 16 sec., 4. Ocana (Sp) op 18 sec., 5. Vallet (Fr.) op 36 sec-, 6. Maertens (Belg) op 38 sec., 7. Thevenet (Fr.) op 44 sec., 8. Danquillau- me (Fr.) op 46 sec., 9. Schuiten (Ned.) op 1 min. 5 sec., 10. Bracke (Belg) op 1 min. 6 sec., 11. Knetemann (Ned.) op 1 min. 9 sec-, 14. De Waal (Ned.) op 1 min. 14 sec., 37. Tabak 24.29,27, 39. Pronk 24.38,19, 40. Raas 24.47,59, 49. Karstens 24.48.06, 50. Van den Hoek 24.48,17, 54. Van Katwijk 24.48.23- porter de dupe. En dat zou in dit Olympisch jaar een ramp betekenen" De eerste etappe van de wielerwedstrijd Tirreno-Adriatico over 185 km, is in 5 uur en seconden gewonnen door de Italiaan Per- lotto. Hij had een voorsprong van 14 sec. op o.m. Merckx. De finales om de Nederlandse basketbal- halbeker, op 24 mei, zijn, door loting, toege- wzen aan de 5-meihal in Leiden. De Spaanse profwielrenner José Manuel Fuente, die zich een jaar terug na de Tour de 'rance had teruggetrokken, keert dit seizoen «rug. Hij tekende bij de Italiaanse ploeg Bianchi. De uitslag van de vijfde etappe is: 1. Danguillaume (Fra.) 138 kilometer in 5 uur 12 minuten 50 seconden, 2. Maertens (Bel.) op 22 sec-, 3. Zoetemelk (Ned.) z.t., 4. Thevenet (Fra) z.t., 5. Chalmel (Fra) z.t., 6. Hinaulet (Fra), 7. Vallet (Fra), 8. Ovion (Fra), 9. Sybille De Amsterdammer heeft het naar zijn zin bij de kanobond, Hij heeft zich dan ook voorgenomen om in ieder geval dit seizoen af te maken, dus: blijven tot na de Olympische spe len ondanks het feit dat hij van de kanobond nog geen contract heeft gekregen. „Er zijn bepaalde afspraken gemaakt” zegt hij, „met betrekking tot de wintertraining. Daarna zou er een gesprek plaatsvinden maar dat is nog steeds niet gebeurd. Ik wind het persoonlijk niet zo erg. Toen ik de ontslagen Theo M ar yt opvolgde, heb ik me voorgenomen om het persoon lijk belang niet te laten prevaleren. Als je eruit zou stappen, koop je daar niets voor. Het heeft geen enkele zin, want daarvan wordt alleen de top- (Fra), 10. Martinez (Spa) allen z.t-, 15. Scsuiten (Ned.) z.t., 18. Kuiper (Ned.) z.t., 24. De Waal (Ned.) z.t., 26. Knetemannf (Ned.) z.t-, 37. Pronk (Ned.) 5.17.45, 40 Tabak (Ned.) 5.18.11. INZELL (ANP). Zelfs de aanwe zigheid van Hans van Helden heeft Piet Kleine niet kunnen afhouden van een nieuw wereldrecord op de 5000 meter, waarmee deze zijn tweede gouden schaats van Inzell in één week verdiende. Van Helden, die zich bij het wereldkampioenschap in Ber lijn verbeet bij de mededeling dat Kleine in Inzell hem met 7.04.86 het wereldrecord op de vijf kilometer had afgepakt, moest nu als directe tegenstander erkennen, dat tegen de wereldkampioen in deze vorm geen kruit gewassen was. AMSTERDAM. De Nederlandse kanosport heeft een nieuwe impuls nodig. Na het wegvallen van het koppel Antoon Geurts/Paul Hoekstra en Mieke Jaapies is Nederland er internationaal gezien niet meer aan te pas gekomen. Zelfs vorig jaar onder de Nieuw Vennepse trainer Theo Martijt, werd er na ieder inter nationaal toernooi geschermd n.jt: „de trainingsachterstand ten opzichte van de Oosteuropese landen is te groot”. In die afgelopen maanden hebben na melijk de belangrijkste concurrenten van de Oranje-formatie (met name Ita lië, Canada en West-Duitsland) al pun tentotalen gescoord die boven of in de buurt van de 380 punten liggen. De realiteit is dat door de inkrimping van het Olympisch programma niet 18 lan den (zoals in Mijnchen in 1972) mogen deelnemen, maar slechts 12. Na de we reldkampioenschappen in Varna in 1974 hebben zich reeds zes landen geplaatst voor de Olympische Spelen in Montreal: Rusland, Oost-Duitsland. Hongarije, Roemenië. Tsjecho-Slowakije en Japan. Dat maakt het traditionele vierlanden- toernooi op Lord’s (Ierland is het vierde deelnemende land) ondanks een wat minder sterke bezetting dan waarvan aanvankelijk sprake zou zijn tot een interessante gebeurtenis. En als testcase is het dooi een bekend sigarettenmerk rijkelijk gesponsorde evenement uiter aard bijzonder nuttig. Van dat laatste gaat bondscoach Wil lem van Heumen in ieder geval voor 100 procent uit, al is de mogelijkheid om te experimenteren op Lord’s minder groot dan de Nederlandse keuzeheer graag zou hebben gezien. Van Heumen: „Omdat het om een vierlandentoemooi gaat kon den er slechts 14 spelers mee van de 18 die ik onlangs selecteerde. Er zijn dus vier spelers afgevallen, dat is nu een maal niet anders”. De vier die de reis naar Londen niet meemaakten zijn Wibo Weidema van Kampong, Theodoor Doyer van Bloe- mendaal, Siem Voermans van Tilburg en Tim Steens van het Haagse HCKZ de hofleverancier voor de nationale selectie. Bovendien ontbreekt doelman Derk Doyer, met Maarten Sikking al jaren lang strijdend om een vaste plaats in het Nederlands elftal, op het appel. Doy er. die zich binnenkort in opdracht van zijn werkgever in Marseille vestigt, is momenteel op huwelijksreis en wordt vervangen door Rob Toft van Kampong. Willem van Heumen zal in de wed strijden tegen Groot-Brittannië en Bel gië vooral in verdedigend opzicht totaal verschillende systemen gaan toepassen. „In de eerste wedstrijd ga ik uit van een lijn van drie verdedigers met daarachter een laatste man. tegen België is het de bedoeling om met een lijn van vier verdedigers te opereren. Verder ga ik Paul Litjens testen als rechterspits. Ik doe dat noodgedwongen, omdat ik dood eenvoudig geen andere speler voor die plaats voorhanden heb”. Op de „vaste” plaats van Litjens. cen trumspits. zal nu Ron Steens worden ingezet. Hoewel Van Heumen nog geen defini tieve opstelling bekend heeft gemaakt, is het vrijwel zeker (de bondscoach sprak ze'f van „zeer waarschijnlijk”) dat Ne derland tegen Groot-Brittannië in de volgende formatie aantreedt: doel: Sik king; Taminiau als laatste man, met voor hem het trio Jorritsma, Kan en Kranenberg; op het middenveld: Hans Kruize, Bolhuis en Leefers; en in de aanval Litjens, Ron Steens en Boerma. Als wisselspelers zijn beschikbaar: Toft (doel), Van Llth de Jeude en Dijkerman. TALLIN. (AFP)De iandenzwem- wedstrijd RuslandOost-Duitsland is in Tallin begonnen met een wereldrecord voor de Oostduitse Ulrike Tauber. Deze won de niet-Olympische afstand van de 200 meter wisselslag in 2.18.3. Ze was daarmee ruim anderhalve seconde snel ler dan op 10 juni van het vorig jaar in Wittenberg, toen zij het record bracht op 2.18.83. Bij dezelfde wedstrijden vestigde de Rus Vladimir Raskatova een nieuw Eu ropees record op de 400 meter vrije slag. Hij won in 3.59.6 en kan zich daarmee de eerste Europese zwemmer noemen, die deze afstand binnen de vier minu- tengrens heeft afgelegd. Het oude record stond sedert de wereldkampioenschappen van vorig jaar in Cali op naam van de Oostduitser Frank Pfuetze met 4-01.10. niet over grote sommen geld beschikt, is men er toch dit seizoen toe overge gaan om de sport een wetenschappe lijke begeleiding mee te geven. An ders gezegd: de conditie van de Ne derlandse kanovaarders wordt nauw lettend gadegeslagen. „We krijgen op die manier”, zegt Jaap Wendelgelst „een beeld van de algehele conditie. In dat kader passen ook de trainings kampen in het Zwitserse St. Moritz en in Barcelona.” Meer nog dan door Joop Zoetemelk I voelt Kuiper zich bedreigd door Luis I Ocana, de Spanjaard, die na een noodge- I dwongen opgave (zware blessures aan de I linkerknie en het zitvlak) in de Tour de I France van verleden jaar thans doende I is met een opvallende terugkeer. „Ocana I rijdt op het ogenblik geweldig. Ik heb I voor hem grote bewondering compli- ---- Als we zelf zo’n kamp opzetten, dan is daar zoveel geld voor nodig, dat het voor een bond als de onze niet haalbaar is.” In overleg met het bestuur van de tafeltennisvereniging is gezocht naar een afbouwregeling, die het de vereniging mogelijk maakt, om zelfstandig voort te bestaan. In dit verband zal nog financië le steun gegeven worden gedurende de seizoenen 1976-1977 en 1977-1978. Of dit betekent, dat AMVJ over twee jaar gedoemd zal zijn uit de top van het Nederlands tafeltennis weg te vallen, is nog de vraag. Kano-trainer Jaap Wendelgelst: .Per soonlijk belang niet voorop”. Bij de Olympische Spelen In Montreal Mien voor de dopingcontrole de atleten “ehalve een plasje, ook bloed af moeten 'taan. De medische commissie zal dit aan het dagelijks bestuur voorstellen. Niels Overweg (FC Twente) is door de luchtcommissie van de KNVB voor één wed strijd uitgesloten en heeft daarbij een boete ’an IM,- gekregen voor een overtreding. LONDEN. Op vooral door cricket- minnend Engeland als gewijde grond beschouwde grasmat van Lord’s staat het Nederlandse heren-hockeyteam dit weekeinde voor de eerste test in het Olympische jaar. Wedstrijden tegen respectievelijk Groot-Brittannië en Bel gië moeten enig inzicht geven in de vraag hoe de nationale selectie, nog maar nauwelijks gewend aan het veld na een winterperiode waarin het accent op de zaal lag, een kleine vjjf maan den vóór het gebeuren in Montreal voorstaat. De ironie wil dat het Neder landse team voor zowel Groot-Brittannië als België als laatste sparringpartner fungeert voordat deze beide landen el- kaar volgende week in Amstelveen in twee mogelijk drie duels de laatst beschikbare plaats voor Montreal be strijden. ---- zvv, V WX UUll UV tl 11 CUlllf,. Tijdens Feyenoord-FC Twente. In de halve flnalepoule om de Europacup ’oor bekerwinnaars volleybal in Dordrecht «eett Bouwlust Orawl de eerste wedstrijd Swonnen. Het versloeg RC De France met 3- l (setstanden 15-, 8-15, 15-5 en 15-7). In de weede wedstrijd won Cska Sofia (Bul.) met M van Sltora Ankara (Tur.) (15-0, 15-4 en 15- Vanzelf sprekend staat vandaag en zondag in Londen het resultaat niet voorop, maar het zou zeker geen kwaad kunnen wanneer het geroutineerde Ne derlandse team (zeven spelers van het vermoedelijke basisteam voor de wed strijd tegen Groot-Brittannië maakten deel uit van de kampioensploeg van Amstelveen-1973) op het statige Lord’s hoopgevende prestaties levert. Het Ne derlandse hockey-blazoen is, zelfs al gaat het dit weekend om een toernooi waarin geer, titel of kwalificatie voor een belangrijk evenement op het spel staat, nodig toe aan wat nieuwe glans. Het grote probleem waar Jaap Wendelgelst mee geconfronteerd wordt, is de lange voorbereidingstijd van zijn pupillen dit seizoen. „In het begin van dit jaar zijn topsporters nog wel te motiveren, maar de pro blemen komen, als je steeds maar moet trainen, zonder in feite ook maar een keer in je boot te stappen. Het klimaat in ons land nodigt niet uit tot trainen op het water in de wintermaanden. Je moet dus uitwij ken naar Zuid-Europa. Daarmee ver vroeg je de tijd dat je kunt varen, waardoor de topsporters wat meer zelfvertrouwen krijgen. Bij het voet bal ligt dat anders. Die jongens trai nen twee maanden en verschijnen Kano-trainer Jaap Wendelgelst (32 jaar) is het daar helemaal niet mee eens „Er wordt hier in Nederland een zo hard getraind als in Oost-Europa, alleen de wetenschappelijke begelei ding is daar veel verder, dan bij ons. Wil je dat veranderen, dan zul je er veel geld in moeten stoppen. En dat heeft de Nederlandse Kanobond niet. Geld krijg je van het NOC als er resultaten zijn: je zit dus in een cirkel en doorbreken is een moeilijk zaa”. Ondanks het feit, dat de kanobond De vier koplopers in het Internationale schaaktoernooi in Skopje. (Karpov, Timman, Tardjan en Uhlman), hebben allen hun partij in de 10e ronde afgebroken. De finale om de Europese basketbalbeker voor bekerwinnaars, tussen Cinzano Milaan en Aspa Tours, op 17 maart, zal worden gefloten Hoor de Nederlander Plet Leegwater. Het slechte spel van FC Utrecht is de hoofdoorzaak van het slechte bezoek aan de thuiswedstrijden. Dit bleek uit een door FC Utrecht uitgeschreven enquête. Ruim 70 pro cent van de ondervraagden verwijt de spelers gebrek aan Inzet en stoort zich aan de onregelmatigheden in h-et veld. De commissie sportsponsoring heeft een arbitragecommissie geïnstalleerd. Voorzitter is inr. J. I. van Praag. Het secretariaat van de commissie zal beurtelings worden beheerd door de NSF en de VSN. De Koplopers van de vijfde etappe in de beklimming van de Mont Ventoux: links Ocana, rechts Zoetemelk, in derde positie Hennie Kuiper die als eerste boven kwam en daar door de bonificatie van 1 minuut de nieuwe leider in het algemeen klasse ment werd. AMSTERDAM. (ANP)— Delta-Lloyd heeft besloten binnen een termijn van twee jaar de sponsoring van de Amster damse tafeltennisvereniging AMVJ te beëindigen- De reden hiervoor is. dat de maatschappij op langere termijn de door deze sponsoring verkregen niet meer noodzakelijk vindt. 1 kil- F

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 15