Achthonderd gulden uit huis gestolen Bus van NZH Bomen planten uitgebrand met leerlingen van 3 scholen Agenda Raadscommissie spreekt ovei baarmoederhalskanker Commandowisseling in manege „Kennemergaarde” trok velen Druk bezochte en geanimeerde receptie bij „Jan van Dommelen” J Ml J J| ONDERSCHEIDEN Ruilbeurs in De Mei RUITERS EN AMAZONES GAVEN GOEDE SHOW Collectrices gevraagd voor bejaardenreis Natuurgenezer in Wijk aan Duin Takenverdeling bestuur VVD ECHTPAAR TABERNAL DOOR „N.C.A.” io it JIB 1 5 MAANDAG MAART 19 7 6 NIEUWS UIT STAD EN STREEK 4 Op Stationsplein 1 Velsen-IJniuiden Heemskerk Beverwijk Heemskerk Castricum Herinneringen Velsen-Noord Onderscheidingen Wijk aan Zee In en om Haarlem &Y: j BB J Jr r w (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers). (Van een onzer verslaggeefsters) de bekende en (Van een onzer verslaggeefsters) „De a.l. brandweer 39111, u.: 4, CS Hoe- tnui- ver- ont- er J. ege- n de ertig eens het nste vin- van 'raai de riem l, d, ant- i der Sjimmie en Het opspelden van de insignes en het uitreiken van de daarbij behorende oor konden geschiedde weer onder een in stemmend applaus van de aanwezigen, waarna het bestuur door de heer H. Moolenaar namens de afdeling Kenne- merland nog een enveloppe met inhoud werd aangeboden. En later bleek ook de heer A. van der Wijst van de „Velser Gemeenschap” niet met lege handen te zijn gekomen, want hij overhandigde de HEEMSKERK. De nieuw benoemde bestuursleden van de VVD, afdeling Heemskerk, hebben de taken verdeeld. J. D. Hendriks is voorzitter; E. F. Kaller sr. vice-voorzitter, mevrouw M. Bende- Beikes secretaresse en G. Neigh van Lier, penningmeester. Mevrouw P. Leendertz- Zijverden. W. Nabarro en C. A. van ’t Schip completeren het bestuur. 1 J. I jr., ant- I. H. we ll. SANTPOORT. Manege Kennemer- gaarde in Santpoort-Dorp is zoals wij dezer dagen berichtten in andere handen overgegaan. Het echtpaar Van ’t Schip gaat het nu wat kalmer aan doen, voor zovei dat althans in de aard ligt van de beide echtelieden; de heer en mevrouw A. Plugge nemen het roer van de manege over met assistentie van hun bedrijfsleider de heer H. M. Buys. BEVERWIJK. Aan de boomplant- dag op woensdag 17 maart nemen leer lingen van de hoogste klassen van de Kameleon, de Willem van de Graft school en de Rond Bogaardschool deel. Er worden op twee plaatsen in de ge meente bomen geplant: door burgemees ter Hubers en leerlingen van de Kame leon en de W. v.d. Graftschool aan het Calsplantsoen en door wethouder Camf- ferman en leerlingen van de Ronde Bogaardschool in het plantsoen bij deze school. Het planten van bomen begint om 9 uur. Na de plantactiviteiten worden in de W. v.d. Graftschool en de R. Bo gaardschool filmvoorstellingen gehouden en vaantjes uitgereikt aan de school jeugd. Toen de chauffeur zijn voertuig op het busemplacement op het Stationsplein had geparkeerd en een kopje koffie ging drinken zag hij de vlammen uit de bus slaan. De brandweer die snel ter plaatse was kon niets anders meer doen dan wat nablussen. In de bus, die uit Alk maar kwam, zat één passagier, die sa men met de chauffeur het voertuig had verlaten. Schip nog tal van goede en plezierige jaren toe en sprak de wens uit, dat de heer en mevrouw Plugge in deze Sant- poortse manege veel plezier zullen on dervinden van hun besluit om „Kenne- mergaarde” over te nemen. Terwijl vele handen werden geschud Uiteraard is daarop ook de heer A. Tabemal nog aan het woord geweest om, mede namens zijn echtgenote voor alle sympathieke hulde te bedanken. Even interessant als vermakelijk waren daarbij zijn herinneringen aan de eerste jaren uit het bestaan van „Jan van Dommelen”, toen Santpoort nog een lan delijk dorpje was en een toneelavond van 66,94 nog een tekort moest opleve ren. Ook de regisseur kon als honqrari- um niet meer dan een kist sigaren van f 2,50 worden overhandigd. Door dit al les kon de heer Tabemal nu even harte lijk als de aanwezigen lachen om zijn woede, toen de penningmeester uit die beginperiode het eerste batig saldo van 2,59 wilde bestemmen voor „een rondje van de vereniging”. Na het afhandelen van de sprekerslijst bleven de aanwezigen nog enige tijd gezellig bijeen en bij een dergelijk gea nimeerd gezelschap van amateurtoneel spelers kan men ervan zijn overtuigd dat menige herinnering aan een „glans rol’ werd opgehaald. BEVERWIJK. Op uitnodiging van de werkgroep „sport-spel-welzijn” houdt drogist en natuurgenezer De Boer uit Volendam op dinsdag 16 maart een le zing in het buurthuis „Wijk aan Duin” aan de Wilgenhoflaan. De heer De Boer heeft zich gespeciali seerd in de geneeskracht van kruiden en de toepassing van kruiden in de keuken. BIOSCOPEN Corso Theater, Dorpsstraat. 20 u.: „Jaws". DIVERSEN DINSDAG 16 MAART Openbare bibliotheek. Wijkerstraatweg: vol wassenen 19-21.30 U., jeugd 19-20.30 U. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Op het Stationsplein is zaterdagmorgen een bus van de NZH uitgebrand. Het vuur is mogelijk ont staan door kortsluiting in het verwar- mingsmechanisme. Voorzitter Frans Dortmund neemt van niet alleen tot het amateurtoneel wethouder M. Roessingh het feestgeschenk -van de gemeente in ontvangst. 24617 of bij de bekende wijkhoofden medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 9 tot 12 en 13,30 tot 15.30 uur. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u Openbare bibliotheek. Kerkstraat wassenen 14-17.30 u., jeugd 15-17.30 Alarmnummers. Politie en brandweer 25555. milieuklachten 96000. Het--onderzoek kost in totaal 73.920; daarvan wordt 44.800 betaald door de deelnemende vrouwen en 29.120 door de gemeente. Het gemeentebestuur heeft het ministerie van volksgezondheid ver zocht, subsidie voor het onderzoek te verlenen. Het ministerie heeft daarop in februari geantwoord de kosten van het laboratoriumonderzoek te willen betalen, indien aan een aantal voorwaarden wordt voldaan. kantine en een groot opgezette show in de manege zelf. Vele tientallen waren van heinde en verre gekomen, de mees ten niet met lege handen, om de heer en mevrouw Van ’t Schip hartelijk dank te zeggen voor de lessen in het paardrijden, dan wel voor de verzorging van de paarden, die aan hun zorgen waren toe vertrouwd. Tegelijkertijd werd ook van de gelegenheid gebruik gemaakt om het echtpaar Plugge alle goeds toe te wen sen. Uit naam van het gemeentebestuur was loco-burgemeester C. Ockeloen aan wezig. Hii wenste de familie Van ’t BEVERWIJK. De collecte voor de jaarlijkse uitgaansdag van de bejaarden in Beverwijk wordt gehouden in de week van 12 tot 17 april. Het comité vraagt nog enige collectrices. Zij kunnen zich aanmelden bij de secretaris, de heer J. Schipper, Populierenlaan 20 of bij de heer F. Buitenhuis, Zeestraat 35. heer en mevrouw Tabernal ieder de zilveren legpenning van de gemeente, eveneens op grond van hun reeds eerder genoemde verdiensten. Bioscopen Cinema Marquette,- Ruysdaelstraat. 20 u.„The bridge over the river Kwai”. TENTOONSTELLINGEN Zandkraai, Handelstraat. Malawi-tentoonstel- ling; geopend van 15 tot en met 19 maart DIVERSEN MAANDSG 15 MAART Progress-sociëteit, Const. Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: volwas senen en jeugd 19-21 u. DINSDAG 16 MAART Bowlingcentrum. Vrijburglaan. Geopend 12- 01 u. Progress-sociëteit, Const. Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkeweg 45: jeugd 15,30-17.30 u. Alarmnummers. Politie 32121, milieuklachten 96000. jaardenzorg en het toezicht op kinder centra. Er wordt gepleit voor de instelling van een districtsgezondheidsdienst, die vooral de algemene medische advisering, de advisering over de uitvoering van de sociale wetten en over de huisvestings- aangelegenheden en de bedrijfsgenees kundige zorg tot taak zou moeten krij gen. De GGD Velsen zou in deze opzet vergroot moeten worden tot een „IJ- mond-GGD”; daarvoor is een personeel suitbreiding met een bedrijfsgeneeskun dige, een medisch assistente en een ad ministratieve medewerker nodig. De vergadering in het stadhuis begint om 19.30 uur en is voor iedere belang stellende toegankelijk. De stukken liggen op het bureau voorlichting ter inzage. Vervolgens wordt gesproken over het houden van een periodiek geneeskundig onderzoek onder het gemeentepersoneel. Er ligt een voorstel op tafel om een dergelijk onderzoek op basis van vrij willigheid te gaan houden onder perso nen van 45 jaar en ouder, in dienst bij de gemeente. Tenslotte komt aan de orde het tus senrapport van de werkgroep „Districts gezondheidsdienst IJmond”. Dit rapport is opgesteld door ambtenaren van de gemeente Beverwijk, Castricum, Heems kerk, Uitgeest en Velsen in opdracht van de wethouders van de volksgezondheid. Het ging erom na te gaan, of het wenselijk en mogelijk is een districtsge zondheidsdienst te stichten, d.w.z. een soort GGD voor vijf gemeenten. Vervolgens sprak de heer J. G. Bisen- berger uit Zandvoort als lid van het hoofdbestuur van het „N.C.A.” Hij her innerde daarbij aan de vele voortreffe lijke opvoeringen van het jubilerende „Jan van Dommelen”, ook die in het kader van de wedstrijden voor het „Na tionaal Landjuweel” en hij wilde dan ook als regisseur van een Zandvoortse toneelvereniging eerlijk bekennen meer malen op deze prestaties jaloers te zijn geweest. Dit alles nam echter niet weg dat hij mevrouw Ger Tabernal gaarne wilde overtuigen van zijn grote bewondering voor haar vele kwaliteiten als hoofdrol speelster, evenals voor de organisatori sche prestaties van haar echtgenoot. Het verheugde hem daarom bijzonder door het hoofbestuur te zijn gemachtigd bei den voor hun grote verdiensten voor het amateurtoneel te onderscheiden met het zilveren insigne van het „N.C.A.’met welke blijken van waardering men bij dit centrum bijzonder zuinig is. en de beste wensen werden uitgewisseld, maakten ruiters en amazones zich op om de paarden te zadelen en zich buiten te groeperen voor de show in de manege zelf. Dit werd een uiterst interessant en tevens bijzonder mooi schouwspel, waar van ook de niet-rijders veel genoegen beleefden. Aardig was, dat nog eens op de band werd afgedraaid de toespraak die wethouder Ockeloen bij de opening van de manege had gehouden. De wethouder beschouwde het overi gens als een gunstig teken dat „Jan van Dommelen” nog nimmer een beroep op de plaatselijke overheid heeft gedaan, waar in ieder geval een goed en gezond bestuursbeleid uit kan worden geconclu deerd- Door dit alles wenste hij de vereniging nog een goede toekomst en een voortzetting van de huidige artistie ke prestaties, om de voorzitter tenslotte namens het gemeentebestuur als feestge schenk een enveloppe met inhoud te overhandigen. Op zijn beurt noemde wethouder Roessingh dit jubileum een voor Sant poort bijzonder belangrijk gebeuren, omdat een goed verenigingsleven onge twijfeld als maatstaf mag gelden voor de activiteiten van de burgerij. Daarom is het gemeentebestuur van Velsen altijd tot steun bereid geweest, welke trou wens i beperkt is gebleven. De samenstellers van het rapport ko men tot de conclusie, dat het ontbreken van een eigen medische dienst in Bever wijk, Castricum, Heemskerk en Uitgeest moeilijkheden geeft op een aantal on derdelen van de gemeentelijke taak; jn- dermeer worden genoemd de medische advisering in huisvestingsaangelegenhe- den en bij toepassing van sociale wetten, de keuring van het gemeentelijk perso neel, de gezondheidsvoorlichting, de be- Zij werden allen hartelijk begroet door voorzitter Frans Dortmund, die het „verschrikkelijk leuk” vond hier zoveel goede en oude bekenden te kunnen be groeten. Hij betrok in zijn openings woord vooral oprichter en erevoorzitter Anton Tabernal en diens echtgenote Ger - „al net zo gek met „Jan van Domme len” als haar man” die ontzettend veel voor de verenliging hebben gedaan. Hij zakelijk en organisatorisch en zij als actrice. „Mede door jullie grote inzet heeft „Jan van Dommelen” het huidige peil kunnen bereiken”, stelde voorzitter Dortmund vast bij het overhandigen van een fraai bloemstuk aan mevrouw Ta bernal. Voor de aanwezigen voldoende reden tot een spontaan zingen van het „Lang zullen ze leven” Bloemen waren er vervolgens ook voor mevrouw A. Dortmund, die dertig jaar als werkend lid bij de vereniging staat ingeschreven. De insluiper is via een niet afgesloten achterdeur binnengekomen en heeft achthonderd gulden uit de woning weg gehaald. trum voor Amateurtoneel” en verder vele oud-leden van afgevaardigden van zusterverenigingen. DIVERSEN MAANDAG 15 MAART Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 19-21 u. DINSDAG 16 MAART Openbare bilbliotheek. De Zwaanstraat 4a:- volwassenne en jeugd 14.30-17.30 SANTPOORT Geflankeerd door een kleine, maar daarom niet minder Interessante wandexpositie van foto’s, kranteknipsels, programma’s en behaalde prijzen, alles met betrekking op de veer tig jaar van haar bestaan, heeft het bestuur van de jubilerende toneelvereni ging „Jan van Dommelen” uit Santpoort zaterdagmiddag op de receptie in zaal „Zomerlust” vele tientallen bezoekers mogen begroeten. Zoals wethouder drs. M. Roessingh als vertegenwoordiger van het gemeentebestuur van Velsen; cultu reel ambtenaar G. W. F- de Man; de heer A. van der Wijst, aanwezig namens „De Velser Gemeenschap”; de heren J. G. Risenberger en H. Moolenaar, be stuursleden van het „Nederlands Cen- Zaterdagmiddag werd de overdracht in letterlijke zowel als in figuurlijke zin „beklonken”, met een receptie in de VELSEN-NOORD. Het buurtcentrum De Mei” houdt woensdagmiddag aan staande een ruilbeurs voor de jeugd. Deze beurs begint om 14.00 uur en zal ongeveer tot 17.00 uur duren. De kinde ren kunnen alles ruilen wat ze willen. Entreekosten bedragen 50 cent, terwijl er ook gelegenheid is om iets te gebrui ken aan de frisdrankenbar. Bij een welslagen van deze kinderactiviteit heeft de leiding het vooruitzicht gesteld deze „ruil-van-alles-beurs” tot en vast pro grammapunt te maken. BIOSCOPEN City, maandag en dinsdag 20 uur: Klokkenluide,' van de Notre Dame'’. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Museum Beeckestijn, Rijksweg, Velsen-Zuid Stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen. Da gelijks geopend van 14-19.00 uur. Pieter Vermeulenmuseum. Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen, dagelijks van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Stadhuis, bezichtiging op werkdagen tussen 10 en 12 uur. Galerie ,,’t Hart”, Koningin Wilhelminakade, dagelijks van 10 tot 18 uur: expositie Jan J. Albers. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord. Geopend elke woensdag van 11 tot 15 uur en op aanvraag, telefoon 02510-91022 of 92088. DIVERSEN Alarumnummers, politie 19033, ongevallen dienst 15400, Hoogovens 02510-96000. brandweer IJmuiden-Veslen-Noord 20750, Santpoort 370750. Interkerk. Stichting voor Gezinsverzorging. Spreekuur dagelijks van 9 tot II uur, Velser- duinweg 52, tel. 1183. Stichting Huishoudelijke en Gezinsvoorlich- ting, spreekuur dinsdag van 9.30 tot 12.30 u., Willibrordstraat 102, IJmuiden. SANTPOORT. In een woonhuis aan de Bloemendaalsestraatweg is vermoedelijk op vrijdagavond inge broken, terwijl de bewoners gewoon thuis waren. VELSEN. Wethouder Th. C. Witte zal in de vergadering van dinsdag 16 maart van de raadscommissie van bij stand voor de volksgezondheid verslag uitbrengen over het verloop van het bevolkingsonderzoek naar baarmoeder halskanker, dat de afgelopen twee maanden in Velsen is gehouden en dat mogelijk een vervolg krijgt in de vorm van een „inhaaldag”. Velserbad, Briniostraat. geopend dinsdag 6.45-8 (bejaarden), 12.10-13.10, 16.05-17.14 en 20 - 21.30 uur. Instructiebad, Zeewijk, dinsdag geopend van 8.30-9.30 uur (moeder en kind). Sociaal Advies Bureau, spreekuren dinsdag: Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22, IJ muiden, 9-10 uur. De Mei 11-12 uur. Geel- vinekstraat 28, Velsen-Noord. De Haven 14-15 uur, Schipbroekerweg 6, Santpoort-Noord. De Abeel 16-17 uur. IJmuiden-Oost. PEN-gebouw, Kanaalstraat, maandag 20 uur: ledenavond aquariumvereniging. „Velsen”. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. 19 en 21.15 u.: .Emmanuelle”, 19.03 u.: „Some like it hot”. Luxor Theater, Breestraat. 19 en 21.15 u.: „Duel op de weg”. TENTOONSTELLINGEN Grote Kerk, Kerkstraat. Bijbeltentoonstel- ling; Geopend van 19 tot 22 uur. Wijk aan Duin Wilgenhoflaan. Gedurende de maand maart gratis voorlichting over het invullen van het belastingformulier op dins dag van 9-12, 13-16 en 19-22 u. Tevoren telefonische afspraken via nummer 20944. Pedagogische Akademie, Baanstraat. Ten toonstelling over Kees Boeke en de 50 jaar geleden door hem opgericht „Werkplaats Kin- dergemeenschap”; Geopend tot 18 april op woensdag, donderdag en vrijdag tot 16 uur. DIVERSEN MAANDAG 15 MAART Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44 en Am- stelstraat 44: volwassenen en jeugd 19-21U. DINSDAG 16 MAART Hulpdienst Help een handje. Maandag tot en met zaterdag van 8-10 u.: Zeestraat 81, tel. De echtparen Van ’t Schip (links) en Plugge (rechts) moesten zaterdagmiddag in de kantine van manege Kennemer gaarde heel wat afscheids-, respectieve lijk welkomstwoorden in ontvangst nemen. 44: vol- SCHOUWBURG Stadsschouwburg Wilsonsplein). Vandaag en morgen: „De mandarijnenkamer”, vrije pro- duktie. MUZIEK Concertgebouw (L. Begijnestr.) Dinsdag 20.15 u.: Noordhollands Kamerkoor o.l.v. Klaas Venneker. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30 en 19.30 u.: „Patton’’, 14 j. Woensdag 13.30 u.: „Sjors en Sjimmie en de toverring”, a.l. Frans Hals (Frans Halsplein)19 en 21.15u.;Een dollar met een gaatje, 14j. Lido (Houtplein) 14. 19 en 21.15 u.:,,Mensen blijven beesten”, 18 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14, 19 en 21.15 u.: „Emmanuelle 2”, 18 j. Rembrandt (Gr. Markt) 19 en 21.15 u. tev. dinsd. 14 u.„Naakte vrouwen die geen maat kunnen houden”, 18 j. Woensdag 14 u.: .Bello en de jacht op de diamant”, a.l. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30 en 20 u.: „Once upon a time in the west’’, 14 j. Studio (Gr. Markt). T.e.m. 8 april gesloten.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 5