Kwartfinales landenploegen SPEELDATA VOOR EUROPEESE TITEL REGEN VAN RECORDS OP MEDEO-BAAN PSV vol vertrouwen voor return tegen Hajduk Split ZELFS KEES RIJVERS ERG OPTIMISTISCH NEDERLAAG VAN ECK Andreiko zou Mansveld vlamt nog één keer overleden zijn Ril J Nanninga bij Jong Oranje s C, KNOBEL MIST SPELERS VAN TOPCLUBS een miljoen gulden aan prijzen ■JB nel! 17 SPORT 1 6 MAART 1976 DINS D A G Perspectieven :TTEN (Van onze speciale verslaggever) LONDEN „West Ham United heeft de laatste tijd in de Engelse competitie nooit meer dan één doel punt per wedstrijd gescoord. Dat mag tegen ons ook, want dan zijn wij er”, zegt Vujadin Boskov, trai ner van FC Den Haag, die ervan overtuigd is dat zijn team woens dagavond de halve eindstrijd van het Europa-Cup H-gebeuren zal halen. „Zeker gezien ons goede spel afgelopen zaterdag tegen De Graaf schap”, voegt Boskov er aan toe. Imponerender Vierentwintig honderdste van een punt cup-belangen voor Doel: Harry Schellekens (NEC) en Toptijden Haitske Pijlman en Sijtje van der Lende Sijtje van der Lende: jarenoud record van Stien Baas-Kaiser verbeterd. (Van onze sportredactie) Deijkers: nu wel in de beginopstelling. ADVERTENTIE 25 4 12 Europees denteams Schotland missen. Knobel van i Dick Nanninga: met Oostrom het eerst verkozen. tijdens de bustocht naar het gebergte, Na dit spectaculaire optreden van de Nederlandse dames, die met uitzondering van Sijtje van der Lende in internatio naal gezelschap dit seizoen geen potten hebben kunnen breken, rijst uiteraard de vraag wat de sublieme Nederlandse BERN (AFP) In Bern zijn maandag de plaatsen en data van de wed strijden in de kwartfinales van het toernooi om het Europees kampioenschap voetbal bekend gemaakt. Nederland en België spelen hun wedstrijden op 25 april in Rotterdam en op 22 mei in Brussel. Een autostofzuiger type AS 610 ter waarde van 61.50. aangeboden door Bimex B.V., Rotterdam. itvan- a die n ad num- >p dat ver- igtde an of noge- larom op de num- erte r- brief in uw (Van onze sportredactie) korsat srkelljk atnisch klach- n ver- tanker Niettemin hebben slechts twee van de spelers, Dick Nanninga en André Oostrom, niet eerder tot de selectie van Jong Oranje behoord. Hoek, La croix, Balkenstein, Hovenkamp, Van Rijnsoever, Otto en Van Marwijk hebben al eerder in de cyclus om dit Europese kampioenschap, met wed strijden tegen Finland en Italië, deel uit gemaakt van de kerngroep voor Jong Oranje. VLISSINGEN. Volgens een publi- katie in het Russische schaakblad „64”, waarin ook belangrijke damgebeurteis- sen opgenomen worden, is in zijn ge boorteplaats Riga de bekende dammer Andris Andreiko plotseling overleden’ Hij was 33 jaar oud. Andreiko werd drie keer wereldkampioen en was sinds 1968 eerste op de ranglijst van de Sovjet unie. De contractbesprekingen in ’t Haagse Zuiderpark zijn tot na de tweede wed strijd tegen The Hammers uitgesteld. „Maar indien wij in de halve finale komen, zullen we terwille van de rust in de ploeg de zaak wel weer verschuiven”, zegt de Joegoslaaf, die zich voor honderd procent voor zijn Haagse club wil inzet ten, maar niet ongenegen is het volgend seizoen „een andere grote club” te trai nen. Zoals bekend zou Feyenoord in Boskov geïnteresseerd zijn. ALMA ATA Op de eerste dag van wat een grandioos sluit stuk moet worden van een onvergefelijk schaatsseizoen, heeft de Nederlandse damesploeg gretig geprofiteerd van de mogelijk heden die de oogstrelende Medeo-baan biedt. In de 16 ritten sneuvelden er maandag op het bikkelharde ijs liefst 14 persoon lijke records, de meeste zelfs op zeer overtuigende wjjze. waar Medeo als een Gerard Maarse: „Dit ijs heeft iedereen een enorme kick gegeven. Het hele sei zoen heb ik mijn rijdsters niet met zoveel inzet zien schaatsen. Het blijkt nu dat we er goed aan hebben gedaan hier haast niet te trainen. De energie werd tot het juiste moment gespaard. Het doet me enorm veel plezier dat we de Rus sinnen hier in eigen huis zo goed partij kunnen geven, al zie je nu duidelijk dat zij het onder iets mindere omstandighe den wat moeilijker hebben, want daar aan zijn ze niet gewend.” Afgaande op de resultaten die PSV de laatste weken tegen onder meer De Graafschap en de VV Eindhoven behaal de in het KNVB-bekertoernooi beide malen werd met 8-1 gewonnen wordt de 0-2-achterstand waarmee de Braban ders morgenavond aan het Europa-Cup- karwei moeten beginnen nauwelijks als een serieuze bedreiging gevoeld. De volledige lijst van plaatsen en data van de wedstrijden in de kwart finales ziet er als volgt uit: Hoogtepunten vormden hierbij de nieuwe Nederlandse top tijden, die Haitske Pijlman (500 meter) en Sijtje van der Lende (1500 meter) realiseerden. Ook de vrij geringe achterstand (92-84) die de Oranje-rtfdsters na twee afstanden op de iets tegenvallende Russinnen hadden, droeg ertoe bij dat de stem ming in de ploeg volledig is omgeslagen. record jagers Piet Kleine en Hans van Helden het komend weekeinde op de onvergelijkbare ijsvloer van Medeo kun nen presteren. Hun wondertijden van Innzell, die door de 35 fervente Neder landse schaatssupporters in Alma Ata met verbijstering werden ontvangen, kunnen wellicht toch nog iets worden aangescherpt. Weliswaar moet enige re serve in acht worden genomen met be- Toen maandag, van een half uur Door comptetitieverplichtingen van „Belgen” en „Spanjaarden” kon Kno bel geen beroep doen op bijvoorbeeld Ruiter, Boskamp en Rep. De voor de thuiswedstrijd tegen de Schotten gemaakte afspraak met de topclubs DEN BOSCH (ANP). Het toernooi om de Nederlandse amateurbokstitels, dit jaar in Eindhoven, Gemert en Den Bosch tijdens vier sessies afgewerkt, kende een roerige finale-avond. Zo slaapverwekkend als het zaterdagavond in Eindhoven en zondagmiddag in Ge mert was, zo flitsend verliepen de eind strijden in de sporthal De Vinkenkamp in Den Bosch. Grootste verrassing was de nederlaag in de eerste plaats de nederlaag van Tonnie van Eek tegen Hans van Vleu ten. Van Eek, die als titelhouder werd onttroond, werd gediskwalificeerd nadat hij met zijn hoofd hard op de maag van zijn opponent stootte. trekking tot de 5000 en 10.000 meter, omdat gewenning aan de ijle lucht noodzakelijk is, maar de Nederlandse dames hebben aangetood dat de zorgen over acclimatisering niet gegrond zijn geweest. Een tweede Haagse steunpilaar, Aad Mansveld, zal ook op korte termijn zijn volgend voetbaljaar bestemmen. Hoewel „Aadje”, de man die West Ham United in de eerste wedstrijd binnen een half uur op een 3-0 achterstand zette, nog |niets heeft losgelaten over een verlen ging van zijn contract met de Hage naars, gelooft niemand dat hij zijn ge boortestad en ADO (FC Den Haag) zal kunnen verlaten. Mansveld zegt dat hij enkele aanbiedingen van Belgische clubs heeft. Aad Mansveld wil nog eenmaal vlam men. „Ik heb van alles meegemaakt, maar het bereiken van de halve finale in de Europa-Cup is toch iets heel bijzonders. We zitten met één been in die finale en hoewel ik me momenteel helemaal niet fit voel, zal ik toch alles opzij zetten. Ik wil er woensdagavond in staan”- FC Den Haag’s laatste man heeft erg veel last van een knieholteblessure en een opkomende griep dient zich aan. Zaterdagavond speelde de meest popu laire man uit het Zuiderpark een uur mee tegen De Graafschap. Toen ging het niet meer. „Al moet je met een houten been voetballen, zo’n wedstrijd wil je niet missen”, waarmee Mansveld aan alle onzekerheid omtrent zijn meespelen tegen de Engelse bekerhouder een eind maakt. Zonder Mansveld is FC Den Haag, dat met een 4-2 voorsprong woensdagavond het Oostlondense Upton Park betreedt, kansloos, zo weet iedere Haagse en zelfs West Ham-aanhanger. Ron Greenwood, algemeen-manager van West Ham United, is bezeten van het spel van Aad Mansveld. „Die man maakt de club. Ik ben al een tijd lang op zoek naar een opvolger voor Bobby 5SE, Moore. Mansveld is net zo’n type speler”, aldus Greenwood. Moore, die tegenover het West Hamstadion een sportzaak drijft, zal woensdagavond zeker een van de 35.000 toeschouwers (uitverkocht huis) zijn- Toen Mansveld enkele weken geleden West Ham observeerde fluister de Greenwood hem in het oor: „Als je tien jaar jonger was geweest, was er in Engeland goud voor je te verdienen. Een miljoen zou West Ham zeker voor je hebben willen betalen”. 24 april Zagreb: JoegoslaviëWales. 24 april Madrid: SpanjeWest-Duitsland. 24 april Bratislava: TsjechoslowakijeSovjet Unie. 25 april Rotterdam: Nederland—België. 22 mei Cardiff: WalesJoegoslavië. 22 mei Kiev Sovjet UnieTsjechoslowakije. 22 mei München: West-DuitslandSpanje. 22 mei Brussel: BelgiëNederland. Dat betreurde vooral de koningin van het Olympische schaatstoernooi in Inns bruck, Tatjana Averina: „Als de om standigheden niet zo slecht waren ge weest, had ik waarschijnlijk wel een nieuw wereldrecord kunnen rijden.” Hoe onwaarschijnlijk de 2.09.9 van de Russin ook mag lijken, al moet je je momenteel in de schaatssport over niets meer ver bazen, een verbetering van ook dit als onaantastbaar gekwalificeerde record, is nog slechts een kwestie van korte tijd. Averina maakte dat duidelijk door maandag in precies 2.12.00 te finishen, nadat ze eeerder door een val op de 500 meter belangrijke punten voor haar ploeg had laten liggen. De uitstekende resultaten kwamen in feite erg onverwacht. Er werd door de rijdsters de afgelopen dagen namelijk veelvuldig gemopperd over de verre van ideale huisvesting in Alma Ata, en het verschuiven van de interland naar de minder aangename avonduren. Tot ie ders verrassing kon de Nederlandse ploeg bovendien niet terecht in een vlak bij de baan gelegen nieuw hotel. Het hele gezelschap werd met lange gezich ten naar een hotel in de smoezelige stad Alma Ata gedirigeerd. Voor iedere trai ning en tussen de wedstrijden door moest zodoende een hoogteverschil van 1000 meter worden overbrugd, wat ui teraard niet bevorderlijk was voor de toch al niet zo beste voorbereiding. De competitiewedstrijd Feyenoord-PSV, de ontmoeting van de kopstoot-affaire Griek- Quaars, zal niet in zijn geheel (of gedeelte lijk) worden overgespeeld. Ben van Gelder, de manager van PSV, had daar in een brief bij de KNVB op aangedrongen, omdat het incident volgens hem een normaal verloop van de wedstrijd in de weg zou hebben gestaan. De spelregelcommissie van de KNVB heeft echter deze (unieke) zaak bestudeerd en is tot de slotsom gekomen dat er geen scheidsrechterlijke fouten zijn gemaakt en dat zij derhalve geen aanleiding ziet om de wedstrijd opnieuw te laten spelen. De selectie van zestien spelers die dinsdag 23 maart naar Edinburgh vertrekt, bestaat uit: EINDHOVEN. De gemiddelde sup porter uit de Eindhovense achterban van landskampioen PSV gaat er onvoor waardelijk van uit dat „Philips” zich woensdagavond zonder al te veel proble men ten koste van het Zuidslavische Hajduk Split zal plaatsen voor de halve finales van de Europa Cup. Men baseert dat optimisme grotendeels op de resulta ten die Hajduk in het vorige Europa- Cuptoernooi tegen St.-Etienne boekte: een 4-1-overwinning in Split, gevolgd door een alleszeggende 1-5-afstraffing in Frankrijk voor PSV echt wel mogelijkhede liggen om die achterstand van twee doelpunten verschil weg te werken”. Evenals in het Zuidslavische Split weigerde Kees Rijvers de opstelling van zijn elftal voor woensdagavond bekend te maken. Opnieuw is de Eindhovense oefenmeester in de tactische wonderdoos gedoken, ten einde een zo goed mogelijk sluitend tegenantwoord te creëren op de formatie waarmee collega Tomislav Ivic wil trachten door te stoten naar de halve EC-finales. Wel is zeker, dat Ger- rie Deijkers woensdagavond in Eindho ven op zijn vertrouwde linkerverdedi- gersplaats zal spelen, waarschijnlijk ten koste van Huub Stevens, die de laatste weken bij PSV als voorstopper zonder meer subliem heeft gespeeld. Rijvers: „Het is een vrij duidelijke zaak dat de drie snelle spitsen van Hajduk Zungul, Djordevic en Sur jak door drie snelle verdedigers van ons afgeschermd zullen moeten worden. In Split heb ik Deijkers na rust met die opdracht het veld ingestuurd, maar zijn blessure was nog niet zover hersteld dat hij die taak ook voor de volle honderd percent heeft kunnen uitvoeren”. Heel wat zorgelijker kijkt Adrie van Kraay („toch vind ik het jammer dat ik niet voor én het Nederlands elftal én Jong Oranje mag uitkomen”) tegen de tweede Hajduk-wedstrid aan. Van Kraay: „Die 2-0-nederlaag in Split is in feite voor ons een uitermate linke stand. Als het in Zuid-Slavië nu eens 3-1 of 4- 2 was geworden, dan zou ik er veel geruster op zijn. Die Zuidslaven hoeven er nu tegen ons maar één in te schoppen en neem van mij aan dat ze daar echt wel toe in staat zijn en je kunt de Europa Cup verder wel vergeten. Iedereen loopt nu wel van de daken te schreeuwen dat die verdediging van Hajduk uiterst kwetsbaar is, maar daar geloof ik nu ook weer niet zo erg in. Zoals die knapen onze belangrijkste aanvallende spelbepalers in Split volko men wisten uit te schakelen, was beslist van niveau' Die verdediging van PSV zou het woensdagavond toch wel eens bijzonder lastig kunnen krijgen. Dank zij enkele knappe reddingen kon Jan van Beveren PSV in Split voor een grotere afgang behoeden. Verdedigend klopte er bij de Eindhovenaren niet veel. Maar zo op- Te winnen in de Nationale Puzzelaktie t.b.v. Nationaal Fonds Sport Gehandicapten. Zelfs de zich meestal erg voorzichtig uitende Kees Rijvers is er nog altijd vast van overtuigd dat PSV, ondanks de 2-0 nederlaag in Split, nog steeds een redelijk goede uitgangspositie heeft om zich te plaatsen voor de halve finales. Kees Rijvers herhaalde maandagmiddag tijdens een inderhaast in elkaar getim merde persconferentie in Eindhoven dan ook exact dezelfde woorden die hij on middellijk na de eerste wedstrijd tegen de Zuidslaven produceerde: „We zullen natuurlijk wel die nul in de gaten moeten houden. Dat betekent dat we per se niet vanaf de eerste minuut zullen gaan jagen. Hajduk Split is een goede ploeg, maar toch ook weer niet zo sterk dat een eliminatie van PSV bij voorbaat een vaststaand feit is. De verdediging van de Zuidslaven is beslist niet zo heel erg betrouwbaar, lijkt me. En wanneer die mensen onder druk komen te staan wat we trouwens in de tweede helft in Split hebben gezien moeten er Bondscoach Knobel heeft slechts zes man over van de twaalf, die bijdroegen tot de overwinning van 2- 0 te Breda, namelijk Everse, Meutste- ge, Lubse, Arntz, Kist en Van Dein- sen. ZEIST (ANP) Jong Oranje moet voor de tweede wedstrijd uit de kwartfinales van het toernooi om het kampioenschap voor lan- onder de 23 jaar tegen zijn belangrijkste spelers merkelijk is dat nu ook weer niet. In de meeste wedstrijden komt PSV verdedi gend nauwelijks onder druk te staan. Is dat wel het geval, dan hebben de laatste vier van de landskampioen de grootst mogelijke moeite zich staande te hou den. De coördinatie tussen Van Kraay en Krijgh, het centrale verdedigingsblok, klopt dan niet meer, en de meest ele mentaire fouten zijn dan schering en inslag. Dit opent vooral perspectieven voor Piet Kleine, die eindelijk eens in staat moet zijn op het uitstekende glij-ijs van Medeo een gave 500 meter te realiseren. Vvi-i immnro xra-mirii rlnrrl iron F»oF 'TXT’zNzJi Imponerender was evenwel de presta tie van internationale allure waarmee Sijtje van der Lende voor de dag kwam. Ze dook rigoreus onder het belegen 1500 meter-record van Stien Baas-Kaiser (2.15.8), dat vijf jaar lang onbereikbaar is geweest voor de Nederlandse dames- top. De 2.13.95 van de nationale kampi oene was bijna zes seconde sneller dan ze ooit was, terwijl ze ook haar middel matige sprinttijd aanzienlijk opschroef de. „Ik ben erg blij met die mooie tijden, maar ik vraag me af wat er zou zijn gebeurd als het hier werkelijk ide aal was geweest, want dat was het natuurlijk helemaal niet. De bochten waren zelfs wat uitgetrapt. Maar het ijs gleed geweldig. Toch geloof ik dat het enorm veel moeite zal kosten om snel door de bochten te komen als het hier helemaal perfect is. Daarvoor moet je technisch enorm goed zijn”, was nader hand het relaas van de Friezin. In haar spoor kwam ook haar vrien din Sophie Westenbroek, op het laatste moment als invalster opgeroepen, tot een prima verrichting, door eveneens onder het oude record van Stien Baas- Kaiser te blijven. Overigens was Sophie Westenbroek met Joke van Rijssel de enige wie het niet lukte om op beide afstanden persoonlijke records te vesti gen. Ze vielen beiden uit de toon op de 500 meter. Maar uiteindelijk stonden alle gezichten vrolijk toen het gezel schap weer afdaalde naar Alma Ata. En dat is de slimme Domislav Ivic in Split ook beslist niet ontgaan. Rijvers heeft dat wel willen camoufleren door een tactisch concept uit te dokteren dat Hajduk onder druk moest zetten, de tegenzet van Ivic was even simpel als doeltreffend: PSV niet aan offensief voetbal toe laten komen. En Hajduk heeft er beslist het materiaal voor om een dergelijke strijdwijze in Eindhoven opnieuw te hanteren. Frans Hoek (Volendam), achter: Jan Everse (Feyenoord), Jos Lacroix (MVV), Wim Meutstege en Luuk Balkenstein (Sparta), Henk van Rijn soever (AZ’67) en André Oostrom tu trecht), midden: Peter Artnz (Go Ahead Eagles), Hugo Hovenkamp (AZ’67), Harry Lubse (PSV) en Heini Otto (FC Amsterdam), voor: Kees Kist en Bert van Marwijk (AZ’67), Dick Nanninga (Roda JC) en Jan van Deinsen (Go Ahead Eagles). Middenvelder Trevor Brooking, de hersens van West Ham, aldus Boskov, zal vrijwel zeker van de partij zijn. »Een enorme versterking”, zegt de FC Den Haag-coach. „In Den Haag werd hij twee weken geleden erg gemist”. En Greenwood over Brooking: „Als hij de spitsen, een Robseri en Alan Taylor, niet van bruikbare ballen voorziet, komt on ze achterhoede te veel onder druk te staan. Met Greenwood, Bonds en Paddon hebben we een va:i de sterkste midden velden, durf ik te zeggen”. Het zal met name Graham Paddon zijn, die de speciale aandacht van FC Den Haag zal krijgen- Hij was de man die FC Den Haag op eigen terrein in de tweede helft een bijna honderd procent Zekere halve finaleplaats ontnam. Bij een 4-0 voorsprong van FC Den Haag flitste de oprukkende Paddon tweemaal langs alle Haagse verdedigers, gaf vanaf de linksbuitenplaats twee keer een bril jante voorzet die beide malen door Jen- hings achter Ton Thie werd gewerkt. vorstelijk schaat- sparadijs als het ware tussen is gevleid, de sneeuw in ruime mate uit de grijze, laaghangende bewolking viel, was eigen lijk niemand meer hoopvol gestemd. De ploeg leek door de tegenvaller niet meer gemotiveerd voor een tweede krachtme ting met de sterke Russinnen, aan wie twee maanden geleden in Assen hoege naamd geen tegenstand kon worden ge boden. Maar ondanks de sneeuwval die trouwens geen beletsel hoeft te zijn voor het maken van scherpe tijden, zoals tijdens de Olympische 10.000 me- ter-rit van Piet Kleine bleek en de af en toe opstekende wind (Tatjana Averi na sprak zelfs van „zware omstandighe den”) keerde de animo plotseling terug toen de eerste streken op het wonder ijs werden gemaakt. Hoe de Russen erin slagen om op Medeo de meest perfecte ijsvloer ter wereld te fabriceren, zal wel altijd een geheim blijven, maar de schitterende piste leek onder de immense lichtmasten voorzien van een glijmiddel. „Nog nooit heb ik op zulk goed ijs gereden”, was de eerste reactie van Haitske Pijlman, toen ze in haar knappe recordrace (43,23 sec.) een nieuwe Nederlandse toptijd op de 500 meter had gereden. Met 43,44 stond het record trouwens al op haar naam. De Individuele klassementen na de eerste dag van de landenwedstrijd Sovjet-Unie-Ne- derland (dames zijn: Junioren: 1. Natalie Petroeseva (Sov 89.810; 2. Joke van Rijssel (Ned) 91.680 3. Ina Steenbruggen (Ned) 92.163; 4. Ljoebov Berezi na (Sov) 104.200. Dames: 1. Galina Stepanskaja (Sov) 87.890; 2. Haitske Pijlman (Ned) 88.650 3. Galina Nikiti na (Sov) 88.743 4. Sijtje van der Lende (Ned) 89.200 5. Vera Bryndzei (Sov) 89.557. Wereldkampioen boksen (zwaargewicht) Mohammed Ali, krijgt 1,4 miljoen dollar, wanneer hij op 25 mei in München tegen Richard Dunn bokst. Dunn, die uitkomt tegen de Amerikaan mits hij begin april August verslaat, ontvangt meer dan 100.000 dollar. Roger de Vlaeminck heeft de vierde etap pe van de wielerwedstrijd Tirreno-Adriatico gewonnen. De Belg deed over de 184 km 4 uur, 56 minuten en 20 seconden. Door de UEFA zijn drie spelers geschorst voor de return om de kwartfinales om de UEFA-beker: Francisco Fortes (Barcelona), Benettl (AC Milaan), en De Cubber (FC Brugge). Vier jeugdige West Ham United spelers is de toegang tot de thuiswedstrijden voor het leven ontzegd. Dit wegens vandalisme, twee weken geleden, vóór het bekerduel tegen FC Den Haag. De laatste schaatsmarathon om de Finn-alr beker is een overwinning voor Gerrit Wou denberg geworden. Peter Bootsma en Ren Heffels hébbene zich geplaatst voor de derde ronde van het internationale tennistoernooi in Beaulieu. De tennisser Ilie Nastase is door de bond van beroepstennissers uitgesloten voor alle internationale toernooien. geen potentiële a-internationals te selecteren kostte hem de PSV’ers v. Kraay en de Van de Kerkhof-twee ling, de Feyenoorders (die nationaal noch internationaal hebben te verdedigen) Rijsbergen en Nico Jansen plus Jan Peters van NEC. Terwijl FC Den Haag via een 6-1 generale repetitie op De Graafschap en tonder (ernstig) geblesseerde spelers aan het karwei begint, ziet het er voor West Ham minder rooskleurig uit. The Ham mers verloren hun competitiewedstrijd met 2-1 van New Castle United en de club zit met blessures van Lampard, Holland, Lock en Brooking. Team-mana ger John Lyall, die in Den Haag door de griep werd geveld, is ook nog niet opge knapt. Medeo een gave is hij immers verwijderd van het predi kaat „beste schaatser aller tijden”, en de kortste afstand lijkt de brug waarover hij, ten koste van Hans van Helden, deze kloof kan overbruggen. Het kleine Nederlandse legioen in het verre Russische schaafsparadijs houdt de adem in.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 17