Johan Derksen naar SV Meppen Goede schokbrekers vergroten veiligheid Karpov liep achteraf verder weg volleybal Waterpoloduels het aanzien niet waard Standen DRIEMAAL WINST VAN land IJMOND-TEAMS BC 1940 moet trapje lager 0 I Mini I 1 Voetbalshow 1 W1W' SPORTEF Vanavond dus zet de kaas uit het vuistje maar klaar! I I I HVB-standen Experiment met t.l. lamp Renault 20 in ons Autotron I 4ji *1 ra I Wedstrijd van Nieuwe Datsun P3A OSslI 19 SPORT 19 7 6 MAART tl P’ (21.20 NCRV-Ned.II) F 9 Over 2 dagen kunt u een k wit voetje halen! njoy 11 O M7 WJ naih qoif SJOJf) ±3^ Q Hans Tekelenburg bij HFC 250 maal actief (Van een medewerker) (Van onze sportredactie) Hans Tekelenburg (rechts) zoals hij zondag voor HFC in actie was tegen DCO. )van onze waterpolomedewerkster) I (ADVERTENTIE) 5S Dus let op! laMjapuo japjoo/ uj sa ;oi ual j ap uei ‘SN3 liipaiJ zpa/ t Bij wie? Dat vertellen we u vandaag nog niet. Morgen wel. op ueA siuap jpaiUj 'BM'saj] ajtpsaq >lqo uaj DO)OJD Lids UBA S18 IBM Johan Derksen: reizen toch te vermoeiend.. keus als l en BBM 'sai \ajipsa; ia(qo ua >Oato< aids uei >isi8 ibJ ii [aduiajs i ua pueq j ui 'ua| uapjoM uaAapq aMnaift Hl* 13!N quag [adtuajs ua pueq ui 'ua| uapjow uaAapq aAinaifq [|B iaiN lu33 paN pq a8ipli; aMnaijq eppjaw L 'aipai naiN aC Ooa ap^N u aSiplP aMiiajN lBp|aiaw uiaijq 3(J SAuapui uoo; uli ia qaiui ap UB] iua8 qji is aqas nbasuo azap i sain I SKOPJE Anatoli Karpov heeft in de twaalfde ronde van het internationale schaaktoernooi van Skopje meer afstand van zijn directe belagers genomen. Hij won van Georgijevski en maakte zijn partij uit de tiende ronde tegen Matano- vic remise. In de hoofdklasse rest nog de ontmoe ting BC 1940-Hildebrand. Die is echter voor de eindrangschikking niet meer van belang. De stand luidt: BOC 5 156, Boekenroode 1 153, BOC 4 135, Boeken- roode 2 109, BOC 6 108, BC 1940 71, Hildebrand 64. In de eerste klasse A won BOC 8 met 11-9 van BOC 9 en staat op de drempel van promotie naar de hoofdklasse. In de eerste klasse B zag Boekenroode 4 kans concurrent Spel en Vriendschap 2 een 15-5 nederlaag te bezorgen. Het heeft tegen De Kennemers nog maar een punt nodig om kampioen te worden. S en V heeft er alles aan gedaan Boekenroode met een nederlaag naar huis te sturen. Bij de pauze stonden de S en V-ers 42 punten voor. In de tweede helft van de strijd ging bij. S en V alles mis zodat wonderlijk genoeg Luesken c.s. nog fors kon winnen. Boekenroode speelde de laatste 16 spellen bijzonder' geïnspireerd en kwam dan ook de overwinning ten volle toe. BC 1940 stelde zich veilig door grote winst op Boekenroode 6 (20-0). In de vier afdelingen van de tweede klasse zijn nu de promovendi bekend. Dat zijn: Boekenroode 7, RK Haarlem 3, Hildebrand 3 en De Pelikaan 2. V Sr Jkav I Jan Timman kwam in zijn partij uit de elfde ronde tegen Uhlmann tot remi se en brak daarna met zwart af tegen Vaganijan. De partij Wnevski-Uhlmann voor de twaalfde ronde werd eveneens afgebroken. Uhlmann heeft een gunstige stelling. Karpov leidt met 10 punten, gevolgd door Uhlmann met 8*/s en Tim man met 7*/2. Laatstgenoemden hebben echter nog een afgebroken partij. De nieuwe Renault 20 is vanaf 25 maart leverbaar in ons land. Er zul len twee versies van deze R 20 be schikbaar zijn: een L-uitvoering te gen een prijs van f 19.000 en een TL- uitvoering voor een prijs van 21.650,- De R 20 is een vijfdeurs sedan, voorzien van een vier cilinder- motor van 90 din-pk. De beide uit voeringen van deze R 20 maken de serie modellen van deze Franse fa briek compleet. Qua prijs en uitvoe ring is de R 20 geplaatst tussen de R 16 en de nieuwe Renault 30 TS, die verkrijgbaar is vanaf ruim 26.000,- De R 16 modellen zullen ook na de introductie van de R 14, die voor eind mei in Frankrijk wordt uitgebracht, in produktie blijven. Renault produ ceert dan de volgende grotere model len: de R 12 in vier uitvoeringen, de R 14 in twee uitvoeringen, de R 16 in drie uitvoeringen, de R 20 in twee uitvoeringen en de R 30 TS. IJMOND. Alle drie de IJmond-te- ams behaalden de volle winst in de I ging, naar de kant moest, kwam H.H.C. nog eventjes terug. De overwinning van K.Z.C. kwam niet meer in gevaar en mede door een doelpunt van Thijs Bak ker werd de eindstand bepaald op 2-5 in het voordeel van K.Z.C. A.Z.U. ontving in Beverwijk B.Z.C. uit Bergambacht. B.Z.C.hekkesluiter in de derde klasse, heeft het A.Z.U. alleen in het begin lastig gemaakt. Na het eerste kwart was de stand dan ook 1-1. In het verdere verloop van de wedstrijd kwam vooral het conditie-tekort van B.Z.C. aan het licht. Zonder noemenswaardige problemen liep A.Z.U. uit naar een ruimte 7-1 overwinning. De A.Z.U. doel punten kwamen op naam van André de Bruyne(2x), Gert Jan Betjes (2x), Theo Schouten (2x en Rob Vijn). Ijsselmeer blijft leider in deze competitie, K.Z.C. staat tweede V.Z.V. derde en V.Z.V. derde en A.Z.U. voert de midden moot aan. De Chevrolet-divisie van General.Motors heeft enige tijd geleden een nieuwe experimentele wagen geïntroduceerd, onder de naam Super Spyder II. De nieu we wagen is afgeleid van de Monza coupé. De wielbasis van 2.46 meter is be houden gebleven: de constructeurs hebben deze wielbasis gehanteerd als uitgangspositie voor de vervaardiging van de Super Spyder als een compacte wagen met vooruitstrevende techniek. De carrosserie kreeg een uiterst doordachte stroomlijn mee. Volkomen nieuw is de enkele komplarnp niet t.l.-verlichting in het front. Op de motor kap werd een snelheidsmeter met digitale cijfers ingebouwd. De spoiler op de achtersteven van de nieuwe Spyder vormt een harmonisch geheel met de aëro dynamisch gevormde carrosserie. De Super Spyder II werd uitgen.st met een wedstrijdmotor met dubbele bovenliggende nokkenas en een cilinderkop met zestien kleppen. Deze vier- cilinder krachtbron levert 120 pk bij 5600 t.p.m. In de wagen is een vijf- versnellingsbak gemonteerd. De nieuwe vei lichting bestaat ui’ een brede fluorescerende buislamp, die diep in de voorsteven werd opgesteld Twee dubbele kwartz-verstralers aan gebracht onder de buislamp, geven op de autosnelweg buiten het stadsgebied een krachtige, geconcentreerde lichtbundel. Op de foto: de nieuwe Monza Super Spyder II. had. Voorzitter A. Oud stelde tijdens het huldigingsfuifje van Tekelenburg toch wel vertrouwen te hebben in de toekomst en sprak de hoop uit dat Hans nog lang in het eerste zou blijven spelen. De gelukwensen van de vereniging liet de praeses verge zeld gaan door een voetballer op standaard. Hugo Bettink, die t wee maal in de week met het openbaar vervoer (tram, trein en bus) vanuit Amsterdam naar Haarlem komt om te trainen en zondags om te spelen, noemde Tekelenburg een voorbeeld voor de anderen en vond dat hij altijd zo goed gemotiveerd is. Namens de spelers overhandigde Bettink een prijzenkast, want Tekelenburg blijkt ook met schaatsen en tennissen ver schillende trofeeën te hebben be- machtijgd. Erevoorzitter P. C. van Houten ontbrak uiteraard niet op het feestje en stak zijn HFC’ers een riem onder het hart voor de komende wedstrijden. Hans Rudolph als elftal- leider trekt al zo’n zeventien jaar lang met Tekelenburg op en haalde een paar leuke anekdotes uit het verleden aan. „Zo moest Hans eens een keer naar een h uiswerkcursus, stopte zijn voetbalplunje in de boe- Datsun heeft een nieuwe 260 C in twee uitvoeringen geïntroduceerd. De Datsun 260 C heeft een zes cilinder motor, met een inhoud van 2565 cc. Het vermogen van 116 din-pk is goed genoeg voor een top van 160 km.-uur. De wagen is uitvoerig uitgerust: tot de standaarduitrusting behoort o.m. een automaat, gelaagde voorruit, elektrisch bedienbare ramen en een radio-cassette recorder. Het vierdeurs model gaat 25 mille kosten, inch BTW, maar er komen nog wel f 250,- af leveringskosten bij. Overigens vraagt vrijwel iedere dealer soortge lijke afleveringskosten, wat de auto altijd duurder maakt dan in de cata logus staat aangegeven. Hieronder volgen de standen van de eerste en tweede klasse HVB- zondag: Eerste klasse: DIO 18-28, Spaarnes- tad 17-24, BSM 17-24, Onze Gezellen 18-21, Concordia 17-19, De Brug 18- 16, Waterloo 18-15, DIOS 18-15, SVIJ 18-14, Geel Wit 17-13, Terrasvogels 18-12, DSK 18-11. Tweede klasse: THB 16-27, TZB 15- 22, Spaarnevogels 16-20, WH 16-18, CBS 16-16, Heemstede 17-15, Schal kwijk 16-14, VVD 16-13, I. Heems kerk 16-12, DSC ’74 16-10, EHS 16-9. Oe automobilist heeft in het algemeen niet de geringste belangstelling voor de schokbrekers onder zijn wagen Misschien doordat deze onderdelen onder de carrosserie schuilgaan en er dus niets aan te poetsen valt. Toch zijn schokbrekers belangrijk, evenzo hun staat van onderhoud. zo’n rijstijl neemt de aftakeling van de dempers sneller toe, dan absoluut nodig is. Het transport van te zware lading en ritten over slechte wegen eist eveneens een zware tol van de dempers. De slijtage van schokbrekers gaat heel geleidelijk en vaak zal de auto mobilist er weinig van merken. Wie regelmatig in zijn auto rijdt vergroeit langzamerhand met de gebreken die controleren: in elk geval om de breker aan een kant defect blijkt, baal eenmaal per jaar. Als de schok- Laat daarom de dempers regelmatig 20.000 kilometer. Dat wil zeggen glo- eraan gewend en past zich erbij aan. het voertuig gaat vertonen. Hij raakt het zeer oppervlakkig de werking van de dempers testen. Als men dan zullen aan beide zijden van de auto nieuwe dempers moeten worden gemonteerd. Zelf kan men ook zij krachtig op een van de hoeken van de auto drukt, zal de wagen na het in veren, onmiddellijk tot rust moeten komen. Blijft de carrosserie doordei nen, dan is onderzoek in de garage noodzakelijk. BEVERWIJK. Met nog ongeveer een kwart van het aantal volleybalwed strijden voor de boeg maken de heren van VCY en WW en de dames van Giezeman VCK een zeer goede kans op promotie, terwijl 3 teams van EM Odin er niet al te florissant voor staan. VCY, dat begin januari nog een ach terstand op beide koplopers Formen DFC en US 3 had van 5 punten, is leider Formen DFC tot op 3 punten genaderd en heeft US 3 definitief van zich afgeworpen. De standen in de volleybalcompetitie: Het is een misverstand te veron derstellen, dat schokbrekers voorna melijk zijn bestemd om het comfort van de passagiers te verhogen. Hun eerste taak is vergroting van de vei ligheid. De stabiliteit en het drag van het voertuig zijn afhankelijk van goede schokbrekers. Deskundigen ne men aan, dat geheel of gedeeltelijk versleten dempers verantwoordelijk kunnen zijn voor ongevallen, waar van de raadselachtige oorzaak vaak wordt omschreven als „op onver klaarbare wijze de macht over het stuur verliezen”. Schokbrekers zorgen er samen met de veren voor, dat het contact tussen wielen en wegdek behouden blijft. Een goed contact tussen banden en wegdek is belangrijk voor een goede wegligging, de bestuurbaarheid en de remwerking van de auto. Versleten dempers laten de wielen springen en verlengen de remweg. Bovendien loopt de auto bij een plotselinge stop het gevaar scheef weg te trekken. Ook banden slijten ongelijkmatig bij defecte schokbrekers. Tevens neemt de slijtage aan bijvoorbeeld wiella- gers en stuurinrichting in versnelde mate toe, als de dempers niet correct werken. De schokbreker is een van de on derdelen van de auto die tijdens de rit voortdurend wordt beproefd. Per kilometer maakt een schokbreker on geveer 500 op- en neergaande bewe gingen. En natuurlijk levert dit slij tage op. De mate waarin de schok breker slijt is afhankelijk van de rijstijl. Chauffeurs die ervan houden snel op te trekken en sterk af te remmen, springen nonchalant om met het „leven” van de schokbrekers. Bij waterpolocompetitie. Dat het binnen ha len van de punten het belangrijkste was, was de wedstrijden aan te zien. V.Z.V. had weinig moeite met H.P.C. en won ruim met 8-4. K.Z.C. versloeg via enige hindernissen H.H.C. en A.Z.U. klopte het onderaanstaande BZC met 7-1. V.Z.V., dat eerder dit seizoen verras send van H.P.C. verloor, heeft zich niet erg hoeven in spannen om de twee punten te pakken .H.P.C. voelde er niets voor zich druk te maken en daar ook V.Z.V. het .daarom wel geloofde was het een weinig interessante wedstrijd in Be verwijk. V.Z.V. nam al snel met 2-0 de leiding door doelpunten van Rob Köhnke (spelersmeerderheid) en Henk Mors. In het tweede kwart kwam H.P.C. wel weer naast V.Z.V. maar toen de H.P.C.-keeper voor een minuut naar de kant moest was het voor Cees Visman geen kunst V.Z.V. weer op een voor sprong te zetten. 3-2. Nog in het tweede kwart werd het via een slim boogballet- je van Bart Rijke 4-2. In het derde kwart vergrootte V.Z.V. zijn voorsprong tot 6-2 door doelpunten van michiel Weimar en Steef Hammerstein. In het laatste kwart scoorden beide ploegen nog twee maal, voor V.Z.V. waren Mi chiel Weimar en Henk Mors de schut ters. Dit bracht de eindstand op 8-4. Over de wedstrijd H.H.C.-K.C.Z. valt weinig goeds te vertellen. Het gewoon zwakkere H.H.C. probeerde via alle mid delen de score beperkt te houden. Dit resulteerde in een bijzonder onsportief scheidsrechter, die ooTc van de jury-tafel weinig steun had, volledig uit de hand dreigde te lopen. K.Z.C. bouwde de eer ste drie kwarten aan een ruime 4-0 voorsprong (doelpunten van Wim Mooy 3x en Hans van de Mast) maar toen in het derde kwart Leo v. Beelen voor de duur van de wedstrijd, zonder vervan- Derksen zelf mag met de Duitsers tot overeenstemming zijn gekomen, het be stuur van Haarlem wist gisteravond van niets. Voorzitter Hut: „Derksen heeft ons nog niks verteld. Als Meppen hem wil aantrekken zal het toch ook met ons contact moeten opnemen.” HAARLEM. In de viertallencompe titie district Kennemerland van de Ne derlandse Bridge Bond zijn de beslissin gen zo goed als alle gevallen. Nadat BOC 5 kampioen was geworden ging het in de hoofdklasse om de vraag of BC 1940 de laatste strohalm kon grijpen teneinde zich van degradatie te redden. Dan moest echter maximaal van BOC 6 gewonnen worden. Zover liet Bink c.s. het niet komen ofschoon de negentien- veertigers toch een stevige overwinning boekten (15-5). Dit was te weinig om zich in de hoogste afdeling van het district te kunnen handhaven. Boeken roode 2 sloot de competitie af met een 11-9 nederlaag tegen hekkesluiter Hilde brand. Het Nederlandse automuseum Lips Autotron in Drunen heeft een aardige wedstrijd georganiseerd onder de naam „Wondermobiel”. Aan deze wedstrijd kunnen niet alleen vak mensen deelnemen, maar bijvoorbeel ook de doe-het-zelvers die een eigen auto hebben ontworpen en-of ge- bouwd.De wedstrijd, waaraan ook buitenlanders deelnemen is onderver deeld in vier „vakgroepen”. In de eerste groep gaat het om een zelfge bouwde auto. De tweede groep kan meedingen naar een geldprijs door wijzigingen aan bestaande auto’s in te zenden. In de derde groep komen voertuigen aan bod, die minstens,, merkwaardig” zijn. Zo is reeds de inzending toegezegd van een zestig jaar oude auto in de vorm van een ketchupfles. In de vierde groep tens lotte kan men deelnemen door ont werpen of modellen van voertuigen in te zenden. De geldprijzen worden toegekend door een onafhankelijke jury. De in gezonden voertuigen en ontwerpen worden in de maanden juli en augus tus tentoongesteld. kentas en kwam trainen”, aldus Ru dolph. „Zijn moeder had blijkbaar lont geroken, want ze haalde hem weg van de training en stuurde Hans alsnog naar de cursus”. Hans Tekele nburg speelt in HFC als laatste man en heeft de functie van taktisch aanvoerder toebedacht gekregen. Hij geeft in het veld de aanwijzingen met etrekking tot de speelwijze. Met zijn 250 wedstrijden neemt Tekelenburg op de recordlijst van HFC, nauwkeurig bijgehouden door statisticus en clubarchivaris Jan Berghuis, de vierde plaats in achter Hein Winter (347), Kees de Nijs (317) en Paul Bouwman (278). Trainer G. van Olst van het za- terdagelftal van Halfweg, dat vrijwel niet meer aan terugkeer naar de eerste klasse zaterdagvoetbal van de afdeling Haarlem KNVB kan ontko men, stapt aan het eind van de competitie op. Slechts één seizoen is hij bij Halfweg in dienst geweest. „Er is helemaal niets aan de hand”, laat zaterdag-voorzitter L. Kranenburg van Halfweg weten. „Het ontslag van Van Olst is in onderling overleg en goede harmonie gegaan. We zullen nu naar een andere trainer moeten uit zien”. Het bestuur van TYBB wilde aanvankelijk voor de Zandvoortse trainer Arie Stokman een andere oe fenmeester nemen, had daartoe reeds een annonce geplaatst, maar de spe lers waren het daar niet mee eens. Zij wilden Stokman behouden. De spelersraad nam daarom contact op met het bestuur en na een goed verlopen gesprek werd besloten om het contract met de huidige trainer met een jaar te verlengen. Vanwege het grote belang van de derby met DCO had men afgezien van een huldiging voor de wedstrijd, omdat de spelers daardoor mogelijk uit hun concentratie zouden raken. Het feestje werd nu ’s avonds in rus tiger sferen bij de voorzitter thuis gehouden in het bijzijn van de da mes. De thans 32-jarige Hans Teke lenburg, hoofdvertegenwoordiger van beroep, is al sinds 196 Ivaste I voor het eerste elftal. Hij is voetballer in HFC opgegroeid heeft nooit een andere vereniging ge- EMMEN. Verdediger Johan Der ksen zal zijn contract met eerste-divisie- club Haarlem waarschijnlijk toch niet verlengen. Derksen is tot en met 30 juni aan Haarlem gebonden maar woont sinds een paar weken in Emmen waar hij een baan als journalist heeft aange nomen. Sindsdien traint Derksen een paar keer per week in Groningen en enkele malen per week maakt hij de reis naar het Westen en terug per vlieg club Haarlem waarschijnlijk niet tuig. Het Nieuwsblad van het Noorden, waar ik nu werk, vindt het niet goed dat ik bij Haarlem blijf spelen omdat er te veel tijd mee gemoeid is. Bij het Nieuws blad heb ik eens in de twee weken weekend dienst”. Derksen heef» zich nog met de topamateurs Meertens en Meyerink. 3e divisie II heren: 1. Formen 1 DFC 17 4G, 2. VCY 18 40, 3. Sas ’70 17 35, 4. US 3 13 35, 5. Madjoe 18 33, 6. Valkenberg M 18 32, 7. Smit Bheer 18 ‘24, 8. Molenwiek C2 18 21, 9. Delta Lloyd-Amvj 4 18 20-, 10. Interlance-Zaan 3 18 15, 11. Armixtos 18 13, 12. Delta Lloyd-AMVJ 3 18 13. 3e divisie H dames: 1. AVE 18 42. 2. Interlance-Z. 2 18 42, 3. Delta Lloyd-AMVJ 2 18 41, 4. Octopus 2 17 37, 5. Velox 18 31, 6. Smit Beheer 18 30, 7. Molenwiek C2 18 22, 8. HCSC 17 22 9. ASVU 18 21, 10. KDS 18 18, 11. Vono 18 10, 12. A’dam-Boemerang 3 18 3. Promotieklas heren: 1. Argus 17 51, 2. The Smash 2 16 41, 3. Em-Odin 17 31, 4. KDS 17 30, 5. Purvo 17 30, 6. Molenwiek C3 17 29, 7. Smit Beheer 2 16 22, 8. Krovo 17 20, 9. Falentijn- Voluit 17 16, 10. Dynamo 16 15, 11. Interlance- Z 4 17 14, 12. Em-Odin 2 16 1. Promotieklas dames: 1. Bevok 16 42, 2. Giezeman-VCK 16 41, 3. Argus 16 37, 4. Molenwiek C3 17 34, 5. The Smash 16 33, 6. Smit Beheer 2 17 25, 7. KDS 2 17 23 8. Krovo 17 23, 8. Krovo 17 23, 9. Interlance-Z. 3 17 14, 10. Falentijn-Voluit 15 12, 11. Em-Odin 17 10, 12. Pruvo 2 17 3. Heren le klas: 1. VCA 17 28, 2. Dinsvo 17 26, 3. Argus 2 17 25, 4. WW 16 23, 5. VCW 16 15, 6. BAM 15 14, 7. Molenwiek C4 16 13, 8.Smit Beheer 3 16 13, 9. Krovo 2 16 12, 10. Axmeri- scota 17 12, 11. Setfighters 17 8, 12. KDS 2 14 3. Dames le klas: 1. Compaen 17 32, 2. Argus 3 17 28, 3. VCA 17 28, 4. Uithoek 17 22, 5. Interlance-Zaan 4 17 16, 6. Giezeman-VCK 2 17 15, 7. VCW 17 15, 8. Dynamo 17 13, 9. Argus 2 17 12, 10. Molenwiek C4 17 10, 11. Em-Odin 2 17 HAARLEM. Hans Tekelenburg speelde zondag in de Haarlemse der by tegen DCO zijn 250ste wedstrijd voor HFC. Een gebeurtenis, die men bij de „Koninklijke” uiteraard niet ongemerkt voorbij wilde laten gaan en daarom werd Tekelenburg ’s a- vonds ten huize van voorzitter A. Oud in het zonnetje gezet. Ondanks de 1-0 nederlaag en précaire positie op de ranglijst, was de stemming opperbest. Men heeft bij HFC nog altijd goede hoop op een gustige af loop van de competitie.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 19