Ittlltll Meer aandacht voor MORGEN Concert en show door IJmuider Harmonie NIEUWE VOOIUAARSKOLLEKTIE Spaanse sfeer bij „Eurocasa ook in IJmuiden verkeersveiligheid van kleuters Oude raadhuis toekomstig kantoor openbare werken Voorman terreinbewaking nam afscheid bij Van Gelder „OPEN HUIS” ■a lil! tin illi! Musical „Spirit” I r i Ji In V p iqpAp O 30 I l t VOLKSHUISVESTING NAAR VELSERBEEK 7 3 Wijnands was 37 jaar in dienst Statenfractie VVD Gevonden voorwerpen Marx Brothers in Meisje aangereden Gerda Brautigam bij Rooie Vrouwen Verwarming in kleedkamers r „Filmhuis Velsen’' k 6 BS bij Modehuis Het grootste gedeelte van de in iNoord-Holland 10 tr.). PLEIN 1945 No. 1 - IJMUIDEN is thans binnen. Daarom nodigen wij u graag uit om bij een kopje koffie al onze nieuwe artikelen uit binnen en buitenland eens te komen zien. Gaarne tot ziens morgen bij Modehuis Bs ,X' IT A (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) (Van een medewerker) brief wordt opgemerkt, dat de Caegweg niet alleen voor de schoolkinderen, maar ook voor de kinderen, die het Sportfond- senbad bezoeken gevaar oplevert. De briefschrijvers zullen in een gesprek met het college hun bezwaren nader toelich ten. Het meisje is met een hersenschudding en beenletsel opgenomen in het Zeeweg Ziekenhuis. De bewoners van Eurocasa hebben een uitgebreid programma opgesteld. De fes- HAARLEM Na voorziening in de vacature Voute heeft de VVD-fraetie het fractiepresidium als volgt samengesteld: Mr. J. E. Goudsmit is voorzitter. Als vice-voorzitters treden op drs. C. Bras en de heer H. Maohielsen. Ir. 11. Mak- kreel is fractiesecretaris. idles P- irt ïn. sek. eek. Het oude raadhuis in het Dorp Velsen met zijn prachtige gevel zal in de toe komst indien de raad daarmee akkoord gaat het domein worden van de dienst openbare werken IJMUIDEN. Op de splitsing van de Kon. Wilhelnrinakade en de Kanaal straat is maandag een 12-jarig meisje op de weg tegen een auto aangelopen. Het kind stak plotseling over waar door de automobilist haar niet meer kon ontwijken. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Bij de sportvelden aan de Tolweg is enkele jaren geleden een voormalige boerderij verbouwd en ingericht als kleedaccommodatie. Er zijn vijf kleedkamers en een paar kleinere ruimten. De kleedkamers zijn niet ver warmd. B. en W. stellen de gemeente raad voor een krediet van 9700 be schikbaar te stellen voor de installatie van een hete luchtverwarming. scheepse gevierde feesten. Een driedaags gebeuren dat sinds jaar en dag wordt gevierd ter ere van San José, de be schermheilige van de timmerlieden. Zonneveld, die de functie van magazijn meester bekleedde. De heer Zonneveld kreeg op originele wijze van het bedrijf een fiets aangeboden terwijl zijn vrouw een mooie plantenbak kreeg. Binnen „Eurocasa" wordt thans nog hard gewerkt om de „Falla" tijdig voor de feesten gereed te hebben. VELSEN. In de Velsense Stads schouwburg zullen donderdag 1 en vrij dag 2 april door de IJmuider Harmonie de jaarlijkse show- en concertavonden worden verzorgd. Zoals gewoonlijk is er voor de pauze een concert door de harmonie, met Jan Groot als dirigent, daarna gevolgd door het opvoeren van de „Show 76”. E en en ander naar ideeën van de heer G. Barbiers, die tevens als regisseur fungeert. Gerefereerd wordt aan de notulen van de openbare raadsvergadering van 12 oktober 1972, tijdens welke burgemeester Bruinsma de mogelijkheid opperde een tunneltje aan te leggen op het kruispunt Kuikensweg-Caegweg. Opgemerkt wordt dat men van de aanleg van dat tunnelt je nooit meer iets heeft vernomen. In de Vandalen. De politie van Heems kerk heeft na naarstig speurwerk twee knapen van veertien jaar in de kraag gevat die bekenden in de nacht van zaterdag 28 en zondag 29 februari ver nielingen te hebben aangericht in de kleuterschool „De Heemskinderen” aan de Próf. Ten Doesschatestraat. De jon gens zijn afkomstig uit Heemskerk. BEVERWIJK. In een brief aan het college van burgemeester en wethouders spreken de ouderkomitees van de kleu terschool St. Janneke in de Antillen- straat en de St. Margrietschool voor basisonderwijs in de Kuikens weg hun verontrusting uit over de verkeersonvei ligheid voor de kleuters en leerlingen, die straks gaat ontstaan, nadat de Ver lengde Plesmanweg (de Caegweg) is aangelegd. De brief is mede ondertekend I door de leidsters van de twee kleuter- I scholen, het onderwijzend personeel van I de basisschool en de Stichting Katholiek Schoolbestuur Beverwijk. Hét college heeft bij het uitwerken van het plan onvoldoende aandacht ge schonken aan de verkeersveiligheid ter plaatse, zo menen zij. VELSEN-NOORD. Maandagmorgen heeft Van Gelder Papier, na 37 jaar afscheid genomen van de heer H. E. Wijnands, die voorman van de terrein bewaking was bij het bedrijf. De heer Wijnands vertrekt wegens pensionering. Samen met zijn echtgenote werd hem in de grote zaal van Concordia tijdens een receptie een tafel- en een zakaansteker aangeboden, terwijl zijn vrouw een gro te plantenbak ontving van de perso neelsleden. Op vele plaatsen in de stad Valencia verrijzen op de zeventiende maart grote carnavaleske bouwwerken. Fallas ge naamd, waarvan de voorstelling op spot tende wijze een bepaalde gebeurtenis uitbeeldt. De Fallas-feesten vinden hun hoogtepunt óp de derde dag. Dan wor den de soms wel tweehonderdvijftig Fallas in brand gestoken. Aan deze show wordt medewerking verleend door de toneelvereniging „AD- VENDO” uit Velsen, met van de IJmui der Harmonie de volgende afdelingen: de majorettes, onder leiding van M. Bosschert; de jeugdband, onder leiding van T. Nierop; het showorkest, onderlei- ding van W. Kiewiet en het tamboer- en trompetterkorps, onder leiding van F. Berendsen en E. W. Groeneveld. De show en de tamboer-maïtre worden geïnstrueerd door M. Bosschert. Het spe ciale decor en de belichting komen weer voor rekening van Peter van Warmer dam, toneelmeester van de Stadsschouw burg. HEEMSKERK. De Rooie Vrouwen in de PvdA in Noord-Holland organise ren op donderdag 8 april een drie- gewestendag in de Vrijburcht aan de Vrijburglaan. De dames gaan 's morgens in groepjes praten over wonen in Noord-Holland. ’s Middags worden de resultaten van deze gespreksgroepen doorgenomen met Provinciale Statenle den S. Steinenga-Kouwe en Bonny Al berts, journaliste Anneke Reuvekamp en Gerda Brautigam. De drie-gewestendag begint om 10 uur en duurt tot drie uur. 4 Is het voorstel van B. en W. wordt aangenomen zal de dienst volkshuisves ting in de toekomst verhuizen naar het fraaie gebouw in Velserbeek, dat nu wordt bewoond door de dienst openbare werken. tiviteiten omvatten onder meer het op bouwen van de Falla, het ontsteken van vuurwerk, een voetbaltoernooi en een optreden van de Hoogoven Harmonie. Woensdagmiddag start om drie uur een kinderoptocht vanaf station Beverwijk. Voorafgegaan door drumband „De Zwer vers” uit Beverwijk en de Falla zal de route onder meer over de Breestraat naar Eurocasa voeren. De derde dag zullen de feestelijkheden ’s avonds om 21 uur worden besloten met de verbranding van de Falla. VELSEN. Bij de Velsense politie zijn de volgende voorwerpen als gevon den aangegevën: ring met drie sleutels, twee sleutels aan veter, sleutel, lap stof, klein vliegtuigje (elektronisch bestuur baar), portemonnee met inhoud, gestikte deken, dameshandschoen, herenhand schoen, ring met inscriptie, muts, dames- polshorloge. hond, oorbel met steentje, gymbroekje, kanarie, verzekeringsplaatje bromfiets (NPJ 714), raam, judopak, paar handschoenen, tasje met gymkle- ding en sportschoenen. Inlichtingen over deze voorwerpen kunnen dagelijks worden verkregen op het hoofdbureau van politie in Velsen, waar zij elke dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur eventueel zullen wor den afgegeven. In 1938 begon de heer Wijnands ais chauffeur bij het bedrijf en wist in die periode 25 jaar schadevrij te rijden. Reden voor de ANWB om hem een speciaal ereteken te verlenen. In 1963 werd de heer Wijnands voorman ter- reinwacht. De heer P. V. Pilz, hoofd personeelszaken, zei dat de heer Wij nands in zijn toch wel lastige functie vaak moeilijkheden wist op te lossen met een dosis humor, hoewel hij ook wel eens lastig kon zijn. Namens het hele personeel werd een autoradio met accessoires aangeboden terwijl de chef garage een enveloppe met inhoud over handigde. Relaties van buiten het be drijf, die veel contact met de scheidende terreinbewaker hadden, schonken enkele bloemstukken. Eerder, vrijdagmiddag, had een ander personeelslid na 29 dienstjaren afscheid genomen van het bedrijf, de heer C. P IJMUIDEN. De musical „Spirit”, die op 27 maart in het Concertgebouw in Haarlem wordt opgevoerd, komt een maand later, op maandag 26 april in de Stadsschouwburg te IJmuiden. Deze mu sical van het Leger des Heils is een vervolg op de musical Jesus Folk” en handelt over de bezieling van de eerste christengroepen na de Hemelvaart. „Spirit” is geschreven door de majoors John Gowans en John Larsson van het Engelse Leger des Heils en Nederland is het eerste land, dat de musical in de eigen taal presenteert. Aan de musical werken ongeveer honderd jongeren mee. Zaterdag 27 maart wordt de musical „Spirit” gebracht in het Concertgebouw te Haarlem, aanvang zeven uur en op maandag 26 april in IJmuiden, in de Stadsschouwburg, aanvang acht uur ’s avonds. De kaarten voor de opvoering in IJmuiden zijn a 1 in voorverkoop ver krijgbaar bij het Leger des Heils, Edis- onstraat 14, IJmuiden, tel. 14554. _t z Snelheidscontrole. Bij een snel heidscontrole van de Beverwijkse politie op de Laan der Nederlanden en de Alkmaarseweg zijn gisteren 35 automo bilisten bekeurd. De hoogste snelheid noteerde men op de Alkmaarseweg, waar een automobilist 109 kilometer per uur „haalde”. IJMOND. Voor het tweede achte reenvolgende jaar heeft de recreatie- commissie van „Eurocasa” in Beverwijk tal van activiteiten op stapel staan om de zogenoemde Fallas-feesten de nodige luister bij te zetten. Binnen het woon- centrum van Hoogovens wordt op dit moment de laatste hand gelegd aan de voorbereidingen die op 17, 18 en 19 maart moeten uitmonden in een zo goed mogelijke afspiegeling van de in Spanje vermaarde Fallas-viering. Op genoemde dagen is nagenoeg de gehele provincie Valencia in de ban van deze groot- IJMUIDEN. In het kader van de reorganisatie van gemeentebedrijven heeft het college van burgemeester en wethouders zich ook gebogen over huis vestingsproblematiek, welke zich vooral voordoet bij het bedrijf openbare wer ken. Gestreefd wordt het bedrijf open bare werken onder te brengen in het oude raadhuis, terwijl de dienst volks huisvesting in het gebouw van openbare werken in Velserbeek kan worden on dergebracht. Door het college is een werkgroep ingesteld ter bestudering van de gevol gen, welke de reorganisatieplannen, r..et betrekking tot de bedrijven openbare werken, gas en water en reinigings- en ontsmettingsdienst en het plantsoenbe- drijf, hebben voor de administratie en de afdeling boekhouding de laatste gevoerd door het bedrijf openbare wer ken van de reinigings- en ontsmet tingsdienst en het plantsoenbedrijf. Deze werkgroep heeft bereids zijn taak vol tooid. De werkgroep stond onder leiding van het hoofd van de verificatiedienst, waarin verder de chefs van de (financië le) administratieve afdelingen van de betrokken bedrijven zitting hadden. Ten aanzien van het administratieve personeel van de reinigings- en ontsmet- tingsdienst en het plantsoenbedrijf moet het, naar het oordeel van deze werk groep, mede gezien de steeds voorko mende mutaties in het gemeentelijk per soneelsbestand, mogelijk zijn aanvaard bare oplossingen te vinden. Het ziet er naar uit dat men hierin zal slagen. Het gaat hierbij om in totaal een achttal mensen. In het kader hiervan stellen B. en W. de raad voor te besluiten dat vanaf 1 april 1976 de directie van het bedrijf openbare werken tevens wordt belast met de leiding over het plantsoenbedrijf, alsmede het onderdeel schoonmaakdienst van de reinigingsdienst; en de directeur van de bedrijven gas en water tevens wordt belast met de leiding van de reinigings- en ontsmettingsdienst, met uitzondering van de schoonmaak dienst- Verder dat met ingang van 1 januari 1977 de volgende takken van dienst worden inigesteld: openbare werken en groenvoorziening; alsmede gas, reiniging en water. Van belang is dat de heer J. H. van der Burg, directeur van de reinigings- en ontsmettingsdienst en het plantsoen bedrijf, die op 1 april met pensioen gaat, zich desgevraagd heeft bereid verklaard zijn werkzaamheden ten behoeve van de Stichting Spaarnwoude en het Recreatie schap Alkmaarder- en Uitgeestermeer voorlopig voort te zetten. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Bij het streven naar de nodige variatie in de programma’s voor „Filmhuis Velsen” zal hier woensdaga vond de Amerikaanse klucht ..Love hap py” worden vertoond. De grote attractie hiervan bestaat ongetwijfeld uit het op treden van de beroemde komieken „Marx Brothers”, daarbij geassisteerd door de legendarische Marilyn Monroe. De vrolijke intrige heeft betrekking op een groep verarmde acteurs, waarvan de leden proberen een soort Broadway-re- vue uit te brengen. Een hunner krijgt op zijn strooptocht naar voedsel bij toeval een blikje sardines in handen dat een kostbare verzameling diamanten blijkt te bevatten, welke door een smokkelaar ster het land is binnengebracht. En dan ontstaat er uiteraard een dolle jacht op de schat, waar de Marx Brothers in verschillende gedaanten een belangrijke rol in mogen vervullen. Marilyn Monroe speelt hierin de ster van de show, waar een der artiesten hevig verliefd op wordt. Zoals gewoonlijk begint de voorstel ling woensdagavond in het filmhuis aan de Kanaalstraat om 20.30 uur. (ADVERTENTIE) ÏS’

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7