SHAKEY SAM WEBERN JAAP STORK AMSTERDAM Klucht Aladdin Hartsgeheimen ALLERHANDE I r h KUNST 1 8 15 donderdag MAART 1976 L Bioscopen Muziek en toneel Tentoonstellingen ■I j» GEORGE PIETERSON JEANETTE VAN DIJCK Har- uur: Kadens. In zaal Kadens, toeg. 14 j. Dag. '3 Michael Hamane van de groep American Gypsy die zaterdag in Haarlem speelt. Leo Vroman. De werkgroep Poëzie Hardop brengt woensdag 24 maart in de Toneelschuur een programma over Leo Vroman. Een goede gelegenheid, onder andere voor middelbare scholieren, kennis te maken met deze ongewone Nederlandse dichter, die al lange jaren in Amerika woont maar nog immer het Nederlands op een eigenzinnige, soms tedere, soms geestige manier hanteert. Razorblades. Op donderdag 25 maart speelt in de Toneelschuur, het Theatre X een Amerikaanse toneelgroep die deze Kwartetserie. Tijdens het derde en laatste concert in de Kwartetserie dat volgende week woensdag door het Amsterdams Strijkkwartet met week in Mickery een nieuw stuk uitbrengt: „Razorblades” (Scheermesjes). John Schneider, een der spelers van de groep, heeft samen met de anderen een stuk gemaakt over de Amerikaanse mentaliteit na de periode van opstandigheid en protest, o.a .tegen de oorlog in Vietnam. In korte, origineel vormgegeven scenes, geeft Theatre X een goed beeld van de jaren ’70. Theatre X was eerder in ons land te zien met „The unnamed”, een magisch griezelverhaal. „Razorblades” iets heel anders, omdat de spelers veel meer bij de inhoud van het stuk betrokken zijn. Hartsgeheimen. Vanaf donderdag 25 maart speelt toneelgroep Centrum in de Toneelschuur twee korte stukken. Frans Vorstman doet een monoloog, „De Opvoeder” van James Saunders. Hij speelt een leraar voor een klas middelbare scholieren die hij de traditionele waarden en opvattingen Popconcerten. Voor het komende weekeinde staan verschillende popconcerten op het programma. Allereerst de groep Vita Brevis, die zaterdagavond (20 uur) een optreden Aafje Top. De Ned. Protestantenbond afdeling Bloemendaal presenteert in het kader van haar winterprogramma een voordrachtavond door Aafje Top. Vrijdagavond 19 maart om 8 uur in het gebouw aan de Potgieterweg 4 te Bloemendaal. De kleine parade. Het Velser Amateur Toneel geeft op 24 maart in de Velsense stadsschouwburg een voorstelling van de Nederlandse musical „De kleine parade”, door Wim Sonneveld en Henriëtte van Eyck geschreven naar het gelijknamige boek van Van Eyck dat in sjieke kringen anno 1930 speelt, de tijd dat mevrouwen nog mevrouwen waren en knechten hun plaats moesten kennen. De regie van deze monsterproduktie is van Truus van der Vis, de muzikale leiding heeft Nettie Vening. De decors zijn afkomstig van de oorspronkelijke Sonneveld-produktie. New Uruguayan Theatre in Opera Mundi, geïnspireerd op religieuze symboliek uit vroeger eeuwen. Expositie. Portretten en schilderijen in gemengde technieken van Rie van Goor worden tot en met 2 april geëxposeerd in gebouw Noord-Holland aan de J. J. Hamelinkstraat 4-6 in Haarlem. De tentoonstelling (op aankopen is een rijkssubsidieregeling van kracht van 20 percent) is open op werkdagen van 9-17 uur. Jazzcorner. Het kwartet van Rob Point! heeft vanavond zijn „vaste stek” in café At the Jazzcomer, Spaarne 104 in Haarlem. Het kwartet telt behalve Pointl (slagwerk en zang) ook bassist- Opera Mundi. Het New Uruguayan Theatre speelt vrijdag en zaterdag in de Toneelschuur „Opera Mundi” (De werken van de wereld). De Uruguayezen spelen al enige jaren in ons land. In Haarlem waren ze te zien met Tupac Amaru, Genesis en Stemmen der overwonnenen. Hun werk bestaat vooral uit kritiek op de Zuidamerikaanse toestand, op een heel eigen manier in beeld gebracht. Gestrand. Ansje Beentjes en Frans Koppers spelen tot en met zondag 21 maart in de Toneelschuur „Gestrand” van Harald Muller. Ze vormen een jong echtpaar dat op een vies strand zit te wachten tot het lijkje aanspoelt van hun verdronken dochtertje. Ze hebben moeite hun angst uit te drukken. Doorleefd spel. Ballet. De Kunstkring Voor Allen in Velsen heeft het aangedurfd ook ballet op het programma te nemen. Het Nederlands Danstheater brengt vrijdag 19 maart in de Velsense stadsschouwburg te IJmuiden vier balletten: Three pieces, Miniatures, Overcast en Verklarte Nacht. Het Danstheater heeft zo’n vijftien jaar geleden de bijna afwezige danstraditie in ons land doorbroken met een heel eigen moderne manier van dansen. Sindsdien heeft het gezelschap wereldfaam gekregen. Blues. In café ’t Lange Heertje in de Lange Herenstraat 6 in Haarlem spéélt zaterdagavond (22 uur) de Candlelight Blues en Jazzband. geeft in jongeren centrum Deining in de Ripperdastraat in Haarlem. Vita Brevis speelt symfonische rock zoals Alquin dat pleegt te doen. De formatie bestaat uit Kees Vijfschacht, sologitaar; Rick Hansen, basgitaar; Ton Trossel, viool; Frank Pardoel, saxofoon en Kees Wassenaar, slagwerk. Aanvang 20 uur. In centrum 't Plein, Balkanplein 4 in Haarlem-Schalkwijk speelt eveneens zaterdagavond de Haarlemse groep Red Neck. Hun repertoire bevat naast eigen werk nummers van de Doobie Brothers, steely Dan, Beatles en rock and roll- klassiekers uit de jaren ’60 die de groep de meeste inspiratie hebben gegeven bij hun eigen werk. Aanvang 21 uur. Jeugdcentrum Tioli laat zaterdagavond (20.15 uur) de Amerikaanse groep American Gypsy spelen in het wijkcentrum aan de Laan van Angers in Haarlem-Schalkwijk. De Gypsies vormden oorspronkelijk een groep in Califomië, maar kwamen via Spanje in ons land terecht waar»ze zich in Maastricht hebben gevestigd. Ze hebben twee hits gemaakt, te weten Lady Eleanor en Angel Eyes, maar zoeken het met hun soul, blues en funk voornamelijk in podiumkwaliteit. American Gypsy bestaat thans uit Lorenzo Milss (zang en percussie), Steve Clisby (zang, toetsen en saxofoon), Dale Harrell (zang, gitaar en toetsen), Richard James (drums), Joe Skeete (zang, bas en toetsen) en Michael Hamane (gitaar). Dameskoor. Vrijdagavond begint om 19.45 uur een concert in de aula van de Scholengemeenschap aan de Hoofdweg in Hoofddorp dat wordt verzorgd door Hoopddorp’s Dameskoor „Zanglust”. Medewerking wordt verleend door Heemsteeds Kamerorkest onder leiding van Iman Soeteman en de pianiste Truus Mondriaan-Ligthart. De leiding is in handen van Willy van Eldik. Het uitvoerige programma vermeldt als drie belangrijkste werken het Agnus Dei van M. Haydn met als soliste de sopraan Corry Mooy-Stroet, vier Duitse dansen van Schubert en Drie volksliedbewerkingen door P. van Hauwe. Kom van dat dak af. Voor het ouderwetse kluchtwerk moet het publiek terecht bij John Lanting’s Theater van de Lach, een vrije-produktiegezelschap, dat elk seizoen met een blij spelletje stad en land af reist. Dit jaar heet het „Kom van dat dak af” en speelt zich af op de zolderkamer van een al te onnozele goedzak Berend Fris. Dolle situaties en erg veel dubbelzinnigheden die modern vorm gegeven worden. Mollig damesbloot dus, van Hannah de Leeuwe en Annelies Balhan. Het kluchtwerk komt van Lanting zelf, Arnold Gelderman en Frans Kokshoorn. Het stuk is vrijdag en zaterdag in de Haarlemse schouwburg te zien. Een kannibaal als. jij en ik. De musical van Bram Vermeulen en Freek de Jonge, „Een kannibaal als jij en ik” is terug in de Haarlemse stadsschouwburg van dinsdag 23 maart tot en met donderdag de 25ste. Het verhaal is te verwarrend om na te vertellen maar er wordt met Schwung gespeeld en gezongen door Willem Nijholt, Carol van Herwijnen, Bill van Dijk, Corrie van Gorp, Riet Henius en nog een paar anderen. Een avond modern vermaak ,met een paar serieuze momenten en de bekende harde humor van het duo Bram en Freek. dan in het conventionele toneel. Mensen die bijvoorbeeld het spel in „De Mandarijnenkamer” of „Kom van dat dak af” waarderen, zouden nu eens kunnen zien hoe er op een heel andere manier gespeeld kan worden, veel eerlij ker en directer en daarom zeker zo vrolijk. Bovendien zit er wat de inhoud betreft veel meer in. over de mens wil bijbrengen. Dat lukt niet. De klas loopt leeg. Vorstman speelt een formidabele rol. In „Hartsgeheimen” van de Nederlander D. Hoffman spelen Allard van der Scheer en Els van Rooden met Margreet Heemskerk en Henriëtte Tol een karikatuur van een keurig Nederlands gezin. Het gaat over de dochter des huizes, een secretaresse, die met haar baas een weekeindje naar Parijs gaat. Van moeder krijgt ze de pil mee. Een uitstekend spotprent in originele vormgeving. Onvoltooide. Eveneens in de aula van de Scholengemeenschap in Hoofddorp heeft volgende week woensdag een uitvoering plaats die wordt gegeven door het Noordhollands Philharmonisch Orkest. Onder leiding van André Vandemoot wordt achtereenvolgens gespeeld de Achtste symfonie, „Onvoltooide”, van Schubert, Symfonie concertante in Es KV 297b van Mozart, Peer Gynt suite no l van Grieg en Ouverture Dichter und Bauer van Von Suppé. Solisten op deze uitvoering die onder auspiciën staat van Stichting Muziek- en zangcultuur Haarlemmermeer, zijn Henri Gouder de Beauregard, hobo; Jacques Meertens, klarinet; Paul Csonka, fagot en Ronald Applegate, hoorn. Jaap Stork. Op het laatste concert in de Kennismakingsserie 1976 dat maandagavond in het Concertgebouw Haarlem plaatsheeft, zal aandacht worden gevraagd voor de jonge Haarlemse pianist Jaap Stork, onder meer muziekmedewerker van onze bladen. Stork heeft een programma samengesteld van werken van Bach, Schubert, Brahms, Chopin, Liszt en Franck. Als leerling aan het Muzieklyceum Amsterdam heeft de solist op deze avond zich bekwaamd in het pianospel bij Willem Brons en het orgelspel bij Evanistos Glassner. Hij is docent piano aan de Haarlemse en Beverwijkse muziekschool en sedert 1969 als organist verbanden aan de Ned. Hervormde kerk in Aerdenhouit. medewerking van de klarinettist George Pieterson in het Concertgebouw wordt gegeven, klinken werken van Stravinsky, W. A. Mozart en Schubert. Het Amsterdams Strijkkwartet in Haarlem een goede bekende mede door de uitstekende uitvoeringen die hier werden gegeven bestaat uit Jeanelotte Hertzberger, Jan Hulst, Rena Scholtens en René van Ast. Het gezelschap bestaat tien jaar en heeft in de afgelopen jaren reeds verscheidene succesvolle reizen naar het buitenland gemaakt. Specialiteit van het ensemble is de moderne muziek, reden waarom de componist Matthijs Vermeulen het zijn strijkkwartet opdroeg. George Pieterson was verbonden aan het Radio Filharmonisch, het Gelders en het Rotterdams Philharmonisch Orkest- Hij is thans als solo-klarinettist verbonden aan het Concertgebouworkest. Stoutenbeek. De gehele maand maart exposeren bij „Stoutenbeek Select”, Zijlweg 9-11 in Haarlem twee kunstenaars. Hein Mader, geboren in Oostenrijk, maar nu in ons land wonend, toont daar zijn beeldhouwwerken. Tine Hopman uit Amsterdam heeft er wandkleden hangen. Wintertuin. Zondagavond kan vanaf 18.30 gedanst worden in café-restaurant De Wintertuin, voormalig Brinkmanncomplex op de Grote Markt in Haarlem op muziek van de Winiterkings. Dat is een jazzorkest met oude stijl uit de jaren ’20 en ’30, samengesteld uit leden van onder meer de Haarlem Blueband en de Limehouse Jazzband. Zaterdagavond treedt in De Wintertuin vanaf 19 uur het Haarlemse viool en pian/accordeonduo Sinto op. en zat er 20 april s 10-17 Webern- Het Noordhollands philarmonisch Orkest geeft vrijdagavond in het Concertgebouw Haarlem het laatste concert in de serie C, beter Oekend als de Componistenserie, dat geheel gewijd zal zijn aan werken van de Weense componist Anton Webern. Het orkest, gedirigeerd door zindré Vandernoot, begeleidt deze avond twee solisten, te weten de sopraan Jeanette van Dijck en de bariton Ruud van der Meer. Verdere medewerking wordt verleend door het Nederlands Kamerkoor. Het concert wordt geopend met de Passacaglia voor orkest opus 1 en voortgezet met Das Augenlicht opus 26, Variaties voor orkest opus 30, de Cantate opus 29, de Symfonie no. 21, de Cantate II opus 31 en het concert wordt afgesloten met de orkestwerken Vijf werken voor orkest opus 10 en Zes stukken voor groot orkest opus 6. De sopraan Jeanette van Dijck studeerde bij Hans Brandts Buys muziektheorie en -geschiedenis. Opera-repertoire heeft zij gestudeerd bij Johanna Zegers, terwijl Lothar Wallenstein en de acteurs Bernard Droog en Ida Wasserman haar tonee'lessen gaven. Mevr. Van Dijck was jarenlang eerste lyrische sopraan bij de Nederlandse Operastichting. Zij heeft onder belangrijke dirigenten gezongen zoals Alberto Erede, Jean Foumet, Bernard Haitink, Eugen Jochum en Ferdinand Leitner. Het Werkteater heeft een grote, vaste aanhang in Haarlem, die het frisse hartveroverende spel weet te waarderen. Het zou goed zijn als ook het meer traditioneel ingestelde toneelpubliek ging kennismaken met deze unieke groep. Je het een manier van toneelspelen, die tele malen persoonlijker en échter is Alladin. Het Werkteater speelt dinsdagavond in de Toneelschuur „Aladdin.” De spelers, die het stuk zelf gemaakt hebben door middel van improvisaties, willen aan de hand van het bekende Arabische sprookje laten zie hoe mensen elkaar gebruiken. Sommige mensen leven ten koste van de energie van anderen. Vroeger was dat de „zwarte magiër”, maar die heb je nu ook nog. Een bepaald soort voetbaltrainer, een psychiater, een echtgenoot die de andere partij als het ware leegzuigt om er zelf beter van te worden. Het stuk wordt gespeeld door Olga Zuiderhoek, Helmert Woudenberg en Frank Groothof. Kunst en kroeg. Cultureel café De Egelantier biedt behalve aan (jazz)muziek af en toe ook aandacht aan literaire verschijnselen. Onder het motto „kunst en kroeg” zal de Welshe dichter Bryan Walters vanavond komen voorlezen uit eigen werk. Walters neemt de Mexicaanse gitarist Azul mee die voor het nodige divertissement zal zorgen. Walters heeft tot nog toe zeven dichtbundels laten publiceren. Hij heeft samen met Bryan Griffiths een langspeelplaat gemaakt en heeft een literair programma op de BBC. Aanvang 21.30 uur en de entreel van dit evenement dat onder auspiciën van de Global Village Foundation Haarlem staat, is gratis. Jazz- Na oude stijl en het betere bigbandwerk komt de Haarlemse Jazz Club (Groot Heiligland 47 in Haarlem) het komende weekeinde tegemoet aan de bluesliefhebbers. Vrijdagavond speelt in de Zanderzaal de Shakey Sam Bluesband met Shakey Sam op gitaar en haro met zang; David Gardeur, zang, Jan de Jong, basgitaar en Jan Dijkstra, slagwerk. Shakey Sam wil de blues zo authentiek mogelijk benaderen en sluit zich af van al te veel popinvloeden. De Bluesband speelt voornamelijk cityblues; Shakey Sam solo wil nog wel eens op de country-toer gaan. Aanvang 22 uur. zanger Bert Nieborg, gitarist Rudi Contini en pianist Hans Keune. Vrijdagavond biedt de Jazzcomer een Haarlems primeurtje. Dan treedt namelijk op het nieuw geformeerde kwartet van tenorsaxofonist Harry Verbeke met Roelof Cloeten, Fender piano; Roger Cooke, bas en Max Bolleman, slagwerk. Zeer waarschijnlijk is het optreden dat de Endatteme Jugband zaterdagavond in de Jazzcomer zal geven. De Rotterdamse band brengt zeer vrolijke jug- en cajunmuziek, twee specialiteiten die met name in Amerika’s diepe zuiden op het platteland ten gehore worden gebracht en waarvoor zeer eenvoudige muziekinstrumentjes ten dienste staan. Maandagavond tenslotte het wekelijks terugkerende optreden van de Dixieland Six van trompettist Ray Kaart. Alle optredens beginnen om 22 uur, uitgezonderd de maandagavond die om 21 uur begint. Global Village. Onder auspiciën van stichting Global Village Haarlem zal het kwartet Ernst Overveld vanavond een concert geven in politiek café De Geus, Kleine Houtstraat in Haarlem- Overveld speelt zijn rockjazz vanaf ongeveer 21.30 uur. Dat is ook het aanvangstijdsüip waarop zondagavond het kwartet van Nol Sicking in De Geus begint te spek .1. In cultureel café De Egelantier, Groot Heiligland 61 in Haarlem wordt zondagmiddag (15 uur) gelegenheid gegeven voor jamsesions met medewerking van het kwartet van tenorsaxofonist en fluitist Fred Leeflang (jazzrock). Volgende week dinsdag vanaf 22 uur het jazzrock-trio Soft Ice uit Haarlem. Jorn, grai van Maria uur, zon- en feestdagen‘13-17 Tropenmuseum (Linnaeusstr.): uur, zaterdag en zondag *12-17 a-o-233192): Isabelle Adjani in „L’histoire d’Adele H.”, toeg 14 j O” - zo. 13.30, 16 19 en Concertgebouw (Van Baerlestr.): Donderdag 18 maart, kl. zaal 20.15 uur: Joerl Jegórof, plano. Werken van Haydn e.a Vrijdag 19 maart, gr. zaal 20.15 uur: Het Romantisch Pianoconcert. Utrechts Symfonie-Orkest o.l.v. Willem van Otterloo m.m.v. Nikita Magaloff, piano. Werken van Wagner e.a. kl. zaal 20.15 uur: Trio a Cordes „Pasquier”, Michèle Scharapan, iano. Werken van Mo zart, e.a. Zaterdag 20 maart, gr. zaal 15 uur: Matinee op de vrije zaterdag. Radio Filhar monisch Orkest o.l.v. Guido Ajmone-Mar- san, m.mv. Joerl Jegróof, piano. Werken van Berlioz, Zweers e.a. gr. zaal. 20.15 uur: Het Nederlands Kamerorkest o.l.v. David Zinman, m.m.v. Herre-Jan Stegenga, violon cel. en Brina Pollard, fagot. Werken van Strawinsky e.a. kl.zaal 20.15 uur: Internatio nale Gitaarserle. Ernesto Bitetti, gitaar Werken van Sanz, Bach e.a. Zondag 21 maart, gr. zaal 14.15 uur: Abonnementscon cert. gr. zaal 20.15 uur: Symfonie-Orkest „Con Brio’’, o.l.v. Nico Hermans, m.m.v. George van Renesse, piano. Werken van Beethoven e.a Maandag 22 maart, 10.20, 14.30 en 20 ukr: Modeshows. Dinsdag 23 maart, gr. zaal 20.15 uur: Het Concertgebouworkest o.l.v. Jean Fournet. Werken van Berklloz. kl. zaal 20.15 uur: Jean Fransser, piano. Werken van Beethoven e.a Woensdag 24 maart, gr. zaal 12.30 uur: Gratis Lunchcon cert. Amsterdamse Politiekapel o.l.v. Karei Kokelaar, gr. zaal 20.15 uur: Abonnements concert. Stadsschouwburg (Leidseplein): Donderdag 18 maart, 20.15 uur: Nederlands Dans Theater. Vrijdag 19 en zaterdag 20 maart, 20.15 uur: Publiekstheater: Macbeth” van Shakespe- ar. Zondag 21 maart, 13.30 uur: Ned. Operas tichting: Claudio Monteverdi: „Orfeo’’, Con- centus Musicus Wien o.l.v Nikolaus moncourt. Maandag 22, dinsdag 23 en woensdag 24 maart: 20.15 uur: ..Alles over liefde” van Arthur Schnitzler, met o.a. Paul Steenbergen, Ina van Faassen. Carre (Amstel): T.e.m. 30 mei, dagelijks (beh. ’s maandags) 20.15 uur: „André van Duin s Lachcarroussel” met André van Duin, Frans van Dusschoten, Willeke Alberti, Donald Jones, Trio Los Alegres en The Robert Kaesen Dancers. Nieuwe de la Mar Theater (Marnlxstr.): Te.m. 18 maart, 20.15 uur: ,,’n Vuile ego-st”. blijspel van Franpoise Dorin met o.a Guus Hermus en Ko van Dijk. 19 maart t.é.m. 11 april, dagelijks (beh. ’s maandags) 20.15 uur: „Hou jij nou van mij of ik van jou" blijspel van Enid Rudd met Luc Lutz en Simone Rooskens. Theater De Brakke Grond (Nes): T.e.m 20 maart, dagelijks 20.30 uur: Nieuwe Kome die: „De komedie over de knecht van twee meesters”. Vanaf 22 maar t.e.m. 3 april, dagelijks 20.30 uur: Toneelgroep De Appel- „Agamemnoon” van Aischylos. Theater De Engelenbak (Nes): Donderdag 18 maart, 20.30 uur: Toneelgroep Artl et Ami- cltiae: „Met blote voeten in het park” van Neil Simon. Dinsdag 23 maart. 20.30 uur: Open Bak, Kijken, komen, doen. Wat doet u? Theater Tinge 1 Tangel (N.Z. Voorburgwal): T.e.m. 9 mei .dagelijks (beh. ’s maandags) 20.30 uur: Kabaret Ivo de Wijs: „Achter de wolken is zonneschijn”. Klein Bellevue (Leidsekade)do. vrij, dag 20.30 uur: Kabaret Robert Kreis Peter Stoops. Mickery (Rozengracht): Te.m. zondag 21 maart dagelijks 20.30 uur: Camera Abscura: „Prometheus". T.e.m. zondag 28 maart, da- gelijis (beh. maandags >23 uur: Theatre X (USA) „Razorblades” van John Schneider. Het Werktheater (Kattengat): Vrijdag 19 maart 20.30 uur: „Avondrood". Shaffy Thea ter (Keizersgracht): T.e.m. 17 april, dage lijks (beh. zondag en maandag) 20.30 uur concertzaal: Toneelgroep Baal: „De onver- standigen sterven uit” van Peter Handke T.e.m. 19 maart, dagelijks: 20 30 uur. zuilen zaal: Onafhankelijk Toneel: „De groene kakatoe" van Arthur Schnitzler. 26 en 27 maart ook 24 uur, Shaffyzaal: mime: Pi ro”: „The brand new 1976 fooi". T.e.m. 27 maart, dagelijks (beh. zondag en maandag) 20.30 Schaffyzaal: Theater Rubicon: Lou Landre speelt Franpois Villon. 19 en 20 maart, 24 uur: De Bamsisters (trv-out). 23 t.e.m. 27 maart, dagelijks 20.30 uur, zuilen zaal: Nuevo Teatro Uruguayo: „Opera Mun- Els van Rooden en Allard van der Scheer in een karikaturale huiskamersituatie uit Hartsgeheimen. Smedestoaat 31 in Haarlem, lopen dit weekeinde twee series ten einde. Dat is zaterdagavond het geval met de docr Rien de Reede (fluit) en Theo Bles (piano) verzorgde serie Grepen uit de flurtliitenatuur. Zij brengen een programma van werken van F. X. Mozart, J- Haydn, Reinecke, Widor, Varèse en Poulenc dat om 20.15 uur begint. Zondagmiddag om 15 uur wordt de Vocale serie afgesloten. Op dit slotconcert treden jonge zangers op. afkomstig van het NCRV Vocaal ensemble, te weten dat sopraan Catrien Patriasz die met Rudolf Jansen liederen uitvoert van Haydn, Schumann, Debussy, Ives en Bartok en het duo Lex Barten, bas-bariton en Hemny van Tongeren, piano met werken van Beethoven, Brahms en de Nederlandse componisten Ignace Liliën, Ton de Leeuw en Leon Orthel. Dee laatste heeft het gedicht Het klein drieluik van Adriaan Roland Holst getoonzet en vervolgens opgedragen aan Lex Barten. „Suriname-Sranan”. Geopend dagelijks ---- uur Rijksmuseum (Stadhouderskade): T.e m. 2 mei in het Rijksprentenkabinet tot en met 2 mei een tentoonstelling over het leven en werk van de 18e-eeuwse kunstenaar/collecti- oneur Cornells Ploos van Amstel (1726-1798) Geopend dagelijks 10-17 uur, zon- en feest dagen 13-17 uur. Stedelijk Museum (Paulus Potterstr.): T.e m 21 maart tekeningen, grafiek en documen ten van K.s. Malewitch. T.e.m. 11 april Richard Hamilton: paintings, pastels, prints. T.e.m. 18 april grafiek en beelden van Willem de Kooning. T e.m. 25 april Asgei grafiek uit eigen collectie en foto’s .ajta Austria. Geopend dagelijks 9.30-17 XJ- - - - uur Tot Alhambra I (Weteringschans, Adj«ni in J1T Dag. 14, 19 en 21.30 uur, 21.30 uur. Alhambra 2i „Mensen blijven beesten’’, toeg. A RaK’ 14'30<’ 1915 en uur, zo. 13.45, 16.15, 19,15 en 2L45 uur. Bellevue Cinerama (Marnlxstr. 234876): Rov Schneider in „Jws”, toeg. 14 j. Dag. 14.15 19 en 21.30 uur, zo. 13.15, 15.45, 19 en 21.30 uur. Calypso (Marnlxstr. 66227): Mozart’s „Die Zau- berflote” toeg. a.l. Dag. 14 en 20 uur. Ceintuur (Ceintuurbaan, 723620): Marcello Ma- stroianni in „La grande bouffe”, toeg. 18 1 Dag. 18.50 en 21.30 uur. Centraal (Nieuwendijk. 248933): „Meisjes die zich zelf bedienen”, toeg. 18 j. Dag. 11.15, 13. 14.45, 16.30, 18,15, 20 en 21.45 uur, zo. 13 uur enz. Cineac Damrak I (Damrak. 245648): „Voetstap pen in de nacht”, toeg. 18 j. dag. 11.30, 13.30. 15.30, 17.30, 19.30 en 21.30 uur. Cineac Damrak 2: Ingrid Bergman in ..Spell bound”, toeg. 18 j. Do. vr. ma. di. 11.30, 14. 16.30, 19 en 21.15 uur, za. zo. wo. 19 en 2115 uur. Cineac (Reg. Breestr. 243639): Clint Eastwood in „Hang ’em high”, toeg. 18 j. Dag. 19 en 21.30 uur. Cinétoi (Tolstr.. 722291): Charles Bronson in „Once upon a time in the west’’, toeg. 14 j Dag. 20 uur, vr. za. 21.30 uur. zon. 13.30, vr za. nacht 00.30 uur. Cinema International (Aug. Allebépl., 151243): „On his majesty’s secret service”, toeg. 18 j Do. vr. za. zo. 19 en 21.30 uur. ma. di. 20 uur. City 1 (Leidseplein, 234579): Burt Reynolds in ..Smokkelschip Lucky Lady”, toeg. 14 j, Dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.15, 16.15. 19.15 en 21.45 uur. City 2: „The fantastic planet”, toeg. a.l. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur, vr. za. 24 uur. City 3: Felix „Pallieter de baldadige losbol”, toeg. a.l. Dag. 14, 18.45 en 21.15 uur, zo. 13.15; 15.45, 18.45 en 21.15 uur. City 4: ..Section speciale”, toeg. 14 j. Dag. 14.45, 19.30 en 22 uur, zo. 14. 16.30, 19.30 en 22 uur. Corso (Kalverstr., 234561): Charles Bronson in „De Rode Zon”, toeg. 14 j. Dag. 13.30, 15.45. 19 en 21.30 uur. Du Midi (Apollolaan, 723653): Jack Lemmon in „Irma la douce”, toeg. 14 j. Dag. 14 en 20 uur. Flora (Amstelstr., 230469): „Sneeuwwitje en de 7 dwergen”, toeg. a.l. Dag. 14 en 16 uur. zo. 12, 14 en 16 uur. Elke avond 19.15 en 21.45 uur. Ursula Andress in „Africa-express", toeg. 14 j. Kriterion (Roetersstr., 231708): Agnes Varda: ,,Le bonheur”, toeg. 18 j. Dag. 14. 18 en 22.15 uur, vr.za. nacht 00.30 uur. Leidseplein Theater (235909): „Tarzan, de schande van de jungle”, toeg. 18 j. Dag. 14.30, 19.30 en 22 uur, zo. 13.30. 15.45, 19.30 en 22 uur. Nöggerath (Reg. Breestr. 230655): „Clockwork Orange”, toeg. 18 j. Dag. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. Parisien (Nieuwendijk. 248933): „Onder het rokje stoot het bokje”, toeg. 18 j. Dag. 11.30, 13.30, 15.30, 17.30, 19.30 en 21.30 Uur, zo. 13.30 uur enz. ’Tuschinski I (Reg. Breestr. 62633)Sylvia Kristel in „Emmanuelle 2". toeg. 18 j. Dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. en zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Tuschinski 2: Al Pacino in „Dog day after noon”, toeg. 14 j. Dag. 14.30, 19 en 21.45 uur. za. en zo. 13.30, 16, 19 en 21.45 uur. Tuschinski 3: „Mensen blijven beesten”, toeg. 18 j. Dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. en zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Tuschinski 4: Franco Citti in „Decamerone". toeg. 18 j. Dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za en zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 15