Geleide loonpolitiek Aanslag vliegtuig met premier van Libanon Fitwell Reclamebureaus willen drank en tabak blijven aanprijzen Snowdon en prinses Margaret van tafel en bed gescheiden I Wleershow stoutenbeeh select cyclone J1Q H is nog te voorbarig” Ik K Vooruitzichten van economie erg somber Bosch all-in keukenstudio 1 BS Meubelfabriek g Oisterwijk P Wist u dat wij gratis uw gordijnen opmaat maken, ook velours. r Secretaris-generaal Hervormde Kerk dr. Van den Heuvel: CHRISTELIJKE WERKGEVERS: Politiek overleg NIEUWE in Argentinië voor j aarscollectie om dreigende coup REGENMANTELS VERBOD AANTASTING VAN KEUZEVRIJHEID Overval gemeentegiro- kantoor Amsterdam Grootscheepse actie ter bewaking van Londense metro metzelaarb.v. Haarlem, Prins Bernhard- laan 2, tel. 023-31 90 05 I permanente „BRUNCHEN in het Chalet 0 4 BINNEN- EN BUITENLAND V 19 7 6 MAART 1 9 V RIJ DAG in kristal en damast, grote 'j keuze in de echte entourage Kom kijken bij Q/ttanffeüe jaar Speciaalhuis regenkleding n Ho (Van onze redacteur in Londen) |i!| UTRECHT (ANP). De reclamebureaus in ons land vinden het gehalte van de reclame in Nederland over het algemeen redelijk. Zij zijn sterk gekant tegen een eventueel reclameverbod voor rookartikelen en drank. Een dergelijk verbod vinden zij een aantasting van de persoonlijke keuze vrijheid van het publiek. Romantische klassieke ver lichting, kappen en kronen Waar keukenexperts voor elke ruimte een oplossing geven. Bojsch- Keukenstudio tafels stoelen TV-kasten bankstellen slaapkamers wandkasten dekenkisten U rr w n Zijlweg 9-11 (begin Zijlweg rechts) Haarlem Tel. 324866 Filiaal van Stoutenbeek Wooncentrum en Sunart Interieur-architektuur te Beverwijk. iSSÏiiir Onbeperkt eten en proeven van een soepje, warme gerech ten, koude gerechten en des serts in en uit onze open Zwitserse boerderij-keuken. Prijs inclusief een kopje koffie vooraf 18,— per couvert, voor kinderen tot 15 jaar f 1 voor ieder jaar dat zij oud zijn. Omdat onze ruimte beperkt is, is het prettig als u even van tevoren laat weten dat u komt. Nu ook in het Chalet: FONDUE BOURGUIGNONNE Uw gastheer 1 ADVERTENTIE Tijdens het gesprek met Den Uyl en (ADVERTENTIE) Bartson’s (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) i L (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) ADVERTENTIE Jk KRUISWEG 72 - HAARLEM Naam Straat: Plaats:Tel.; Deze koepon uitknippen en opsturen naar antwoordnummer 15 in Beverwijk Postzegel plakken is njet nodig KENNEMERLAAN 38 IJMUIDEN Dr. Van den Heuvel deed zijn uit spraak gisteravond tijdens een gemeen- teavond over „politiek spreken in de kerk” in Zevenaar. Een keuken van Bosch is een complete keuken. Met alles erop en eraan. Want Bosch maakt keukenmeubelen én keuken apparaten. Alles in één hand. Zo wordt elke centimeter goed benut. Alles past bij en aan elkaar. Dat kunt u zelf zien. In onze keukenstudio, waar u volledig ingerichte en aangeklede houten en kunststof keukens in alle variaties kunt bekijken. Komt u maar Van Agt zou minister Van Agt hebben gezegd dat bet vasthouden van de drie oorlogsmisdadigers Aus der Fünten, Ko- talla en Fischer eigenlijk niet meer kan. Maar, volgens de bewindsman was geen politieke meerderheid in de Tweede Ka- Aan de besprekingen, die meer dan acht uur hebben geduurd, werd deelge nomen door de juridische adviseurs van de Britse koninklijke familie. Aangeno men wordt dat er een formule is gevon den die min of meer neerkomt op het Nederlandse begrip scheiding van tafel en bed, zonder dat er tot een werkelijke echtscheiding hoeft te worden overge- Gevraagd om nadere informatie zei de secretaris van de Raad van Kerken, dr. H. A. M. Fiolet, (dr. van den Heuvel was vanmorgen onbereikbaar) dat er inder daad geen officieel gesprek heeft plaats gehad tussen Den Uyl en Van Agt met de Raad van Kerken. Op basis van die gesprekken en van contacten met vele andere Instanties hebben wij eind vorig jaar ons standpunt over vrijlating van de Drie van Breda bepaald”, aldus dr. Fiolet. AMSTERDAM (ANP). Twee man nen hebben vanochtend een gewapende overval gepleegd op het bijkantoor van de gemeentegiro op de Oranje Vrijstaat- kade in Amsterdam-Oost. Hun buit zou 18.000 bedragen. Een van de overvaller loste een schot, maar niemand werd geraakt. De overvallers vluchtten in een auto. S( sit V, d' rr ei n k tt b tl ir v rr Zi h li Z' di Sc k VI VI CC le 01 w VI di di di rr ti si te rr ir s] w ti h li k c> h e r< d mer voor Vrijlating te vinden. Van Agt zou de kerken ook toen al om steun hebben gevraagd, zo verklaarde dr. Van den Heuvel. (Vervolg van pagina 1) PARIJS (AP). „Het belangrijkste punt voor loon- en salaristrekkers is dat zij verzekerd zijn van een redelijke verhoging van het reële inkomen” en als hierover overeenstemming kan worden bereikt lijkt er ruimte te bestaan voor een belastingverlaging, als ook het be staande streven naar slechts geringe groei van de openbare uitgaven wordt aangehouden. De belastingverlaging zou het reële inkomen doen toenemen zon der de bedrijfswinsten te beïnvloeden, aldus de OECD. BUENOS AIRES (Reuter, UPI). De leiders van de twee belangrijkste politie ke partijen in Argentinië hebben giste ravond meegedeeld dat zij besprekingen zijn begonnen over de noodzaak van samenwerking ter voorkoming van een dreigende militaire staatsgreep. LONDEN. Na langdurig familieberaad in Buckingham Palace gelooft men in Londense hofkringen dat prinses Margaret en haar echtgenoot Lord Snowdon niet wettelijk zullen gaan scheiden. Er is geen officiële bekend making in die zin verschenen, maar de aanwijzingen zijn sterk dat ko ningin Elizabeth haar wil heeft weten door te drijven en een scheiding tussen haar zuster Margaret en Lord Snowdon heeft weten te voorkomen. Een gemaskerd lid van de moslim-militia bewaakt het Libanese parlementsgebouw in Beiroet, waar de situatie nog steeds geen uitzicht op een oplossing biedt. ondernemers het gebruik van reclame onderschatten en dat ook politici het in het krachtenveld van belangengroeperin gen afleggen tegen vakbondsmensen. De reclamemensen in ons land ver wachten vrij algemeen, dat in de ko mende decennia minder grote reclame bureaus zullen zijn. „De grote bureaus (omzet boven de 10 mln gulden jaar lijks) zullen weliswaar groter worden, maar het middenbureau (tussen de 5 en 10 mln gulden jaarlijks) gaat ‘verdwij nen”, zo is de verwachting. Daarvoor in de plaats zal er duidelijk ruimte komen voor kleine, gespecialiseerde bureaus. De reclamebureaus erkennen, dat zij te kampen hebben met een groot perso neelsverloop. Het merendeel van de bu reaus halen medewerkers weg bij andere bureaus of nemen freelancers in dienst. De bureaus zijn van mening dat zij voldoende vrijheid hebben om creatief te kunnen werken. „Iemand, die creatief is, blijft dat ook, al bestaat wel een grote behoefte om die creativiteit af en toe te kunnen opladen, bijvoorbeeld door een jaartje vrij te nemen”, zo zeggen de reclamemensen. Als er al vermindering van creativiteit optreedt, gebeurt dat volgens de meesten op een leeftijd tus sen de 40 en 50 jaar. In het hartje van Bloemendaal. Eerlijke en originele gerechten in een geheel eigen sfeer. Dagelijks geopend van 5-12uur. Op maandag en dinsdag gesloten. Reservering aanbevolen. Mangerie „La Fine Fleur”. Bloemendaalseweg 28, Bloemendaal. Telefoon023-254939. den zijnde scheiding tussen Margaret en Tony. Al enkele jaren lang gaan zij hun eigen gang, en zij gaan bijvoorbeeld nooit samen op vakantie. Margaret is bovendien veelvuldig gesignaleerd in het gezelschap van een aantrekkelijke 28- jarige vrijgezel, Roddy Llewellyn, ter wijl Lord Snowdon al geruime tijd gele den een vriendin in New York had. Prinses Margaret en Lord Snowdon hebben twee kinderen. Ze trouwden in 1960 en de eerste tekenen van een ver wijdering tussen hen werden aan het begin van de jaren '70 openbaar. Binnen de komende twee of drie dagen wordt een officiële verklaring verwacht van de koninklijke familie over de toekomst van het huwelijk van prinses Margaret en Loid Snowdon. Nederland moet proberen een „al te scherp herstel van activiteiten” te voor komen omdat dit, ondanks het hoge werkloosheidspercentage (5’/» percent), „overmatige druk kan veroorzaken in bepaalde sectoren.” „Onder deze omstandigheden lijkt het redelijk te streven naar een betrekkelijk gematigd herstel, dat voldoende zou moeten zijn om de werkloosheid geleide lijk terug te dringen.” aldus het rapport. In het OECD-rapport wordt geopperd dat de investeringen in de afgelopen jaren zijn teruggelopen vanwege de snel stijgende arbeidskosten, die „grotendeels te wijten zijn aan de verhogingen van de sociale lasten”, die moeten warden opgebracht door de industrie. „Een ver laging hiervan zou niet alleen het nood zakelijke herstel van winst met zich meebrengen, maar zal ook de kern van het probleem raken door de druk op arbeidskosten en prijzen te verminde ren.” (ADVERTENTIE) Het NCW zegt dit in een eerste reactie op het artikel van de hoogleraren Van den Doel, De Galan en Tinbergen in Economlsch-Statlstische Berichten van deze week, waarover wij gisteren heb ben bericht. Op zichzelf heeft het NCW waarde ring voor de bijdrage van de hooglera ren in de discussie over de ontwikkeling van werkgelegenheid, lonen en gemeen- Zit u graag in mooi leer’ Kom dan eens kijken bij Select Select maakt uw keuze in mooi leer veel royaler: zitelementen - hoekkombinaties - bankstellen - fau teuils - enz. Kalfsleer - wildleer - Zuid- amerikaans rundleer - leer verwerkt als patchwork. Dit alles gekombineerd met een ongekend grote keuze in wand- meubelen (o.a. Hülsta Studio) en handgeknoopte tapijten. Dit blijkt uit een onderzoek, dat de redacties van de bladen Sociaal Econo misch Management en Ariadne-Revue der Reclame hebben gedaan. Aan de indicatieve steekproef onder tien percent van de ongeveer 180 reclamebureaus in Nederland (met in totaal ongeveer 3500 werknemers) werkte het instituut voor markt- en opinie-onderzoek, Inter-View, mee. Volgens de onderzoekresultatenweige ren de reclamebureaus reclame te ma ken voor produkten en-of diensten, die illegaal zijn of indruisen tegen eigen geweten, moreel referentiekader of de burgerlijke gehoorzaamheid. Als voor beelden waarvoor geen reclame dient te worden gemaakt werden opgesomd: bus- teverstevigers. bustevergroters, afslan- kingsclubs, stiletto’s, eroscentra, onbe trouwbare anti-conceptiepillen en huur lingen. Het maken van reclame voor politieke partijen, werkgevers, vakbeweging en denkgroepen is voor de bureaus een ..gewone zaak”, zij het dat dergelijke reclame over het algemeen een meer informatief karakter heeft. Volgens de reclamebureaus is het een misverstand te menen, dat de reclame te veel macht heeft. Gesignaleerd wordt verder, dat BEIROET (UPI, AFP, Reuter). - In een Syrisch vliegtuig, dat naar Beiroet was gezonden om Libanese politieke lei ders op te halen, heeft zich vanochtend een ontploffing voorgedaan toen het toestel op het vliegveld van Beiroet stond. Op dat moment waren de passa giers bezig het vliegtuig binnen te gaan, maar bij de explosie viel slechts één gewonde. DEN HAAG (ANP). Het Nederlands Christelijk Werkgeversverbond (NCW) vindt dat overheidsdwang op het gebied van de loonvorming een uiterste middel is. Nu het centrale overleg tussen de regering, vakbewe ging en werkgevers nog niet eens van start is gegaan, is het voorbarig om nu al een geleide loonpolitiek te bepleiten. Toonzaal: Amsterdam Leidsekade 102 (naast Lido, vlak bij Leidseplein) tel. 020-233917. Ma t/m za 9-18 uur.Ook weer op donderdagavond tot 21.30 uur. Uw kopje koffie staat klaar. LONDEN. (DPA en UPI) Meer dan duizend man politie is door Scotland Yard ingeschakeld voor een grootscheep se beveiliging van de Londense onder grondse. Na drie bomaanslagen in drie dagen neemt de politie het zekere voor het onzekere- Politiemannen in burger en in uniform patrouilleren gewapend op de stations, rijden mee in de treinen en doorzoeken steekproefsgewijs de ba gage. Dat leidde gisteren wel tot flinke vertragingen in de ochtendspits. Om de ze grootscheepse actie te kunnen uitvoe ren zijn veel politieverloven ingetrok ken, en maken heel wat agenten overu ren. De politie heeft ook de reizigers aangespoord zelf te letten op verdachte pakketjes en personen. Deze gezellige, gemoedelijke combinatie van ontbijt en lunch verzorgen wij zon dags vanaf 11 uur 's morgens tot 14.30 uur. Ons telefoonnummer is 023 372226. Jan G. (Uilenboom) Westerhoven. (Van onze redactie binnenland) ZEVENAAR. Volgens de secretaris-generaal van dc Nederlandse Hervormde kerk, dr. A. H. van den Heuvel, heeft de regering destijds de Raad van Kerken ge vraagd een brief te schrijven, waarin verzocht wordt om vrijlating van de Drie van Breda. Vertegenwoordigers van de Raad van Kerken zouden een gesprek over deze kwestie gehad hebben met minister-president Den Uyl en minister van Justitie Van Agt. Minister Van Agt ontkende vanmorgen dat hjj ooit met de Raad van Kerken over vrijlating van de Drie had gesproken. „Laat staan, dat ik ooit heb verzocht een brief te schrijven”, aldus minister Van Agt. „Regering vroeg Raad van Kerken brief over Drie” nterieur ctaue •ZO APART... CZ Voor het eerst in ruim een jaar ont moette de leider van de radicale partij, Ricardo Balbin, de vice-voorzitter van de peronistische partij, Deolindo Bittèl, in de woning van een wederzijdse vriend in Buenos Aires. Het gesprek duurde veertig minuten. Bittèl zei na afloop dat er „een goede geest” had geheerst en dat hij en Balbin het er volledig over eens geweest waren dat samenwerking noodzakelijk is. De geruchten o ver een op handen zijnde coup in Argentini ëzijn versterkt door een o pmerking van minister van Defensie José Deheza, die de commen- dant van de landmacht, generaal Jorge Videla, citeerde waar deze heeft gezegd dat de strijdkrachten, hoewel niet op macht belust, „zijn gaan aftellen.” De strijdkrachten zullen volgens Vide la niet dulden dat het land in een chaos wordt gestort wanneer het bewind van president Isabel Peron eindelijk be zwijkt. Speciaalzaak in gordijnen en vitrages Kleine Houtstraat 42 Haarlem Tel. 023-323925 - - 's Maandags gesloten Haarlems Gordijnenhuis De delegatie, waarbij premier Rasjied Karami en oud-premier Saeb Salam, had juist het vliegtuig betreden dat hen naar Damascus zou brengen voor overleg over de crisis in Libanon. Beiden bleven on gedeerd. Volgens een andere lezing zou het vliegtuig beschoten zijn, waardoor de leden van de delegatie genoodzaakt wa ren het toestel, dat zij net waren bin nengegaan, haastig te verlaten. Volgens ooggetuigen zou de explosie zich hebben voorgedaan terwijl het vliegtuig in de lucht was, ware het niet dat de voorzitter van het parlement, Kamel el Assad, was opgehouden en met vertraging op de luchthaven arriveerde. Direct na de explosie vloog het toestel in brand. De piloot wist zich in veilig heid te stellen. Gaarne ontvang ik: uw meubelkatalogus vrijblijvend advies bij mij thuis schapsvoorzlenigen. Het verbond vindt echter dat het streven naar een rendabel bedrijfsleven voorop moet staan, omdat alleen dan de werkgelegenheid en het gemeenschappelijke wel zijn kunnen worden veiliggesteld. Wanneer deze boodschap door een ie der wordt begrepen en vertaald in vrij willige matiging, is een gelelde loonpoli tiek niet noodzakelijk, aldus het NCW. FNV-voorzitter W. Kok heeft het voorstel van de drie economen geen oplossing voor de huidige problemen ge noemd.Het voorstel, hoewel hij meent dat het goed bedoeld is, dreigt de vakbe weging monddood te maken, aldus de FNV-voorzitter. Het VNO blijft op het standpunt staan dat het wenselijk is tot een maatschap pelijk akkoord te komen tussen de soci ale partners en de overheid. Het VNO bepleit een beleid waarbij werkgevers, werknemers en de regerig ieder hun eigen inbreng leveren, het verbond wijst eeb geleide loonpolitiek dus af- De overheid heeft in de eerste plaats de taak de collectieve lasten terug te dringen, aldus het VNO. Het slagen van deze operatie is mede afhankelijk van de mate waarin de sociale partners tot overeenstemming kunnen komen over een loonbeleid, aldus het VNO. gaan. Dal is namelijk iets waartegen binnen de koninklijke familie grote weerzin bestaat. De besprekingen over de toekomst van het huwelijk tussen prinses Margaret en Lord Snowdon, de vroegere fotograaf Tony Armstrong Jones, werden veroor zaakt door een stroom van speculaties in de Britse pers onlangs over een ophan-

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 4