Gemeentebestuur van Velsen blikt BOUWMARKT in toekomst met meerjarenplan I^KEUR B.V.^| Bebouwing Velserbroekpolder in raadscommissie aan de orde Poot van pony voor brandweer Inbrekers waren weer actief G.S. ontkennen voortrekken van PvdA-fractie Koningin Juliana bracht bezoek aan Velsen „Fluitende” buit b GEVELSTENEN - HANDGEVORMDE STENEN STEENSTRIPPEN RUGKLACHTEN? L r ihi OP REIS? VAKANTIE BOEKHANDEL H. de VRIES I Koudenhorn 54 IN VERBAND MET INFORMEEL AFSCHEIDSBEZOEK AAN MR. F. J. KRANENBURG In PEN-kwestie Kort IJmondnieuws Herstel riolering in Poelenhurglaan SPIJKER WONINGINRICHTERS c IB is tas Iwwb fes UIT STAD EN STREEK NIEUWS 19 7 6 MAART 1 9 Collecte Angola Nog grotere sortering vrije tijds kleding van 15 tot 50 jaar Lange Nieuwstraat 185 Noordarcade IJmuiden VAN RIXEL zo’n drukker Oosterduinweg 29 tel. 14768 IJmuiden „Jeans House” 1 F VRIJ DAG (ADVERTENTIE) I t en woensdag dagelijks van Openingstijden: zaterdags van tel. 023 321212. f (Van een onzer verslaggevers) Er is (Van een onzer verslaggevers) V (ADVERTENTIE) I niet een kaart of reisgids van (Van een onzer verslaggeefsters) Donderdagmorgen heeft koningin Julta- - Van aan (ADVERTENTIE) heet nu jT z. (ADVERTENTIE) HEEMSKERK. (ADVERTENTIE) 2 II f fout XI dat wil zeggen XI goed /- Snelliusstraat 23-27 IJmuiden Tel. 02550-15653 lLCVISJ f r BETER DRUKWERK BESTELLEN? C c c c c GEBOORTE? VERLOVING? HUWELIJK? Bouwmaterialen P.V.C.-artikelen Wand- en vloertegels Open haarden Ijzerwaren Verfwaren Elektra art. Sanitair Tuinartikelen. Heeft u wel een goede stoel? Wedden van niet? Want die goede stoel staat nog bij ons. Speciaal ontworpen voor zwakke ruggen, hernia- patiënten en mensen die moeilijk ter been zijn. De juiste hoogte, u komt er gemaKkelijK in en uit. Aangepaste rugvorm, steun waar het nodig is. Kom kijken en proberen, voor 695,— zit u goed! 8.00 - 12.30 uur 13.30 - 18.00 uur 8.30 - 16.00 uur BEVERWIJK. De beheerder van de Animalfarm te Beverwijk deed donder dag bij de politie aangifte van diefstal. In de nacht van 12 op 13 maart werden 11 vogels ontvreemd, aangifte Zes kana ries. in omvang terugloopt tot 60.200 mensen in 1980, dat de Velserbroekpolder (nog) niet bebouwd mag worden, dat de prij zen gemiddeld met 8 pet en de lonen als gevolg van algemene salarismaatregelen gemiddeld met 9’/= pet zullen stijgen. wsssw N<X«- Jacobijnestraat 3 - Haarlem - Tel. 023-311440 Het herstelwerk is in drie delen ge splitst en begint tussen de Poelenburg- laan en de Zaalberglaan. De wegomleg- ging geschiedt via de Zaalberglaan en de Karshoffstraat. Fase twee houdt een af sluiting in van de Poelenburglaan tussen de Maarten van Heemskerckstraat en de Zaalberglaan. Het herstel van de riole ring duurt hier ongeveer vier weken. Wegomlegging via de M. van Heems- kerckstraat-Karshoffstraat en Zaalberg laan. Fase drie houdt de afsluiting in in één richting van een gedeelte van de Zaalberglaan-oostzijde bij de kruising met de Karshoffstraat en een gehele afsluiting van de Zaalberglaan westzijde. Dit ongemak duurt ongeveer twee we ken. Omdat dit bezoek zo strikt privé was, is in het geheel geen ruchtbaarheid aan de zaak gegeven. Beeckestijn was ’s mor gens ook net zo rustig als op andere dagen. Niets wees op het verwachte koninklijk bezoek. Slechts enkele agen ten in burger wandelden rond, terwijl omstreeks elf uur burgemeester Ree horst als enige vertegenwoordiger van de gemeente arriveerde. Bij de opstelling van een meerjaren plan wordt steeds uitgegaan van veron derstellingen. Zo wordt er vanuit ge gaan. dat de bevolking geleidelijk verder Omstreeks half twaalf reed de be scheiden stoet (drie wagens) voor. De vorstin, slechts vergezeld door een hof dame en twee heren van de Rijks Voor lichtingsdienst, werd samen met de com missaris bij het hek door burgemeester Reehorst ontvangen. Wandelend door de tuin langs de koetshuizen ging het gezel schap naar Beeckestijn, waar een aperi tif werd gedronken. Na de bezichtiging van het museum vertrok koningin Julia na met de commissaris en burgemeester Reehorst naar het Provinciehuis in Haarlem, waar een lunch werd gebruikt. Daarmee was dit informele afscheid van de commissaris, dat op verzoek van de koningin was georganiseerd, ten ein de. Het nieuwe meerjarenplan wordt in de periode van 22 tot en met 29 maart besproken in de raadscommissie van ad vies en bijstand, waarna het in de ge meenteraad behandeld zal worden. Het plan bestaat uit vier delen. In het eerste deel wordt een overzicht gegeven van de Verwachte ontwikkelingen van de inkomsten en uitgave, van „de gewo ne dienst”, dat wil zeggen de in het algemeen elk jaar terugkomende inkom sten en uitgaven. In deel twee staan de investeringen vermeld; dat zijn de uitga ven voor voorzieningen waar gedurende een reeks van jaren de vruchten van geplukt worden. In het daarop volgende deel is aangegeven, hoeveel er geleend moet worden om die kapitaalsuitgaven te kunnen doen. En in het vierde deel vindt men een voorspelling over het aantal ambtenaren, dat de komende ja ren nodig is, om de gemeentelijke taken te kunnen vervullen. VELSEN. Geheel geruisloos en zon der officieel vertoon heeft donderdag morgen koningin Juliana een bezoek ge bracht aan Velsen. Samen met commis saris van de koningin mr. F. J. Kranen burg werd zij op Beeckestijn ontvangen door burgemeester J. Reehorst. Dit be zoek, dat als strikt privé werd omschre ven, was onderdeel van het afscheidsbe zoek van de koningin aan de heer Kra nenburg in verband met diens aftreden in april. na een informant bezoek gebracht aan de gemeente Velsen. In gezelschap van commissaris van de koningin mr. F. L. Kranenburg werd zij op Beeckestijn ontvangen door burgemeester Reehorst. Omdat dit bezoek een strikt privé ka rakter had. was aan het bezoek geen enkele ruchtbaarheid gegeven. die georganiseerd wordt door het Angola Comité. Wie zich als collectant wil melden kan dat doen bij Hans van Dongen. Geelvinckstraat 65 Tel. 27540. Geniet nu reeds van uw „Der Vögelhandler”. Door het IJ- muider operettegezelschap „V.I.D.E.S.” zullen donderdag 8, vrijdag 9 en maan dag 12 april in de Velsense Stads schouwburg opvoeringen kaartverkoop gegeven van de bekende operette „Der Vögelhandler”. Voor de kaartenverkoop zijn nu ook alle kantoren in de IJmond van de Nutsspaarbank ingeschakeld. Het standpunt van het gemeentebe stuur wordt besproken in de vergadering van de raadscommissie, die om 17 uur begint. De stukken liggen op het bureau voorlichting ter inzage. Mr. Kranenburg zal aftreden tijdens de buitengewone Statenvergadering die op 26 april wordt gehouden. Op 28 april neemt de commissaris afscheid tijdens een algemene afscheidsreceptie, waarop nog een aantal speciale afscheidsbijeen komsten zal volgen. Over de opvolger van de heer Kranenburg is nog niets bekend. De hele woning werd doorzocht waar na een geldkistje en een juwelendoosje werden meegenomen. In het geldkistje bevonden zich enkele spaarbankboekjes en portemonnaies. Ook het clubge bouw van de scoutingclub de IJmond- trekkers moest het ontgelden. Tussen 16 en 18 maart werd er ingebroken. Er wordt echter niets vermist. VELSEN De raadscommissie van bijstand voor de volkshuisvesting, die op woensdag 24 maart in het stadhuis in vergadering bijeenkomt spreekt, behalve over het meerjarenplan 1976-1980, ook over de nota van uitgangspunten voor het streekplan voor het Amsterdam- Noordzeekanaaigebied Verder zijn er de wensen van Hoog ovens en de Velser Ondernemers Vereni ging; zij willen hun werknemers zo dicht mogelijk bij het bedrijf laten wo nen, en steunen daarom de bebouwing van de Velserbroekpolder. Bij een ver dere daling van de bevolking zal de middenstand in Velsen bovendien gecon fronteerd worden met een tekort aan klanten; de scholen zullen onderbezet raken, evenals de ziekenhuisbedden. Verwacht wordt, dat de uitgaven voor de gewone dienst in 1979 de grens van 200 miljoen zullen passeren. De stijging van de uitgaven kan gedeeltelijk wórden goedgemaakt door een stijging van de rijksuitkeringen, e en verhoging van de onroerend-goedbelasting en de invoering van een rioolretributie; bovendien levert de reorganisatie van de gemeentebedrij ven nog wat geld op. Over het dekken van de overblijvende tekorten moet nog worden gesproken. De investeringen zullen naar verwach ting de komende vijf jaar een bedrag van ruim 96 miljoen gaan vragen. De personeelsbezetting bij de gemeentelijke diensten en bedrijven zal in die vijf jaar per saldo met I6V2 ambtenaar stijgen; die stijging komt voornamelijk voor re kening van de dienst sport en recreatie (14 man voor het nieuwe zwembad) en de openbare bibliotheek. Uit een vergelijking van het oude met het nieuwe plan blijkt, dat nu de finan ciële positie van de gemeente in de komende jaren slechter wordt beoor- Donderdagmorgen heeft koningin Ju liana met de commissaris een officieel bezoek gebracht aan het Cultureel Cen trum in Amstelveen. Daarop volgde het bezoek aan Velsen. Dit was door de commissaris zo voorgesteld omdat de koningin nog nooit in dit museum was geweest, terwijl de restauratie van Beec kestijn is voltooid in de ambtsperiode van de heer Kranenburg. SANTPOORT. Donderdagavond omstreeks half acht werd door een landbouwer uit Santpoort de assisten tie van de Velsense brandweer inge roepen, omdat in zijn weiland een pony door het houten plankier was gezakt, waar een oude bunker mee werd afgedekt. De kleine viervoeter had hier in de diepte een allesbehalve comfortabele verblijfplaats gevonden, mede doordat in het gat ongeveer 1,25 mtr. water stond. De brandweer was dan ook genoodzaakt gebruik te naken van een ladderwagen met een zogenoemde „broek”, zodat de pony met behulp van een lier weer op het droge kon worden gezet. Volgens de brandweer was het beestje daarna zo dankbaar dat men de neiging meende ;e bespeuren zijn redders een poot te ’even. Gedeputeerde Staten zeggen dat dit onjuist is, maar dat een zegsman vdn de PEN-medezeggenschapscommissie heeft opgemerkt, over genoemde vertrouwelij ke nota te beschikken. Gedeputeerde Staten hebben het standpunt ingenomen, dat het resultaat van het overleg met de medezeggenschapscommissies van het PEN een onderdeel moet vormen van de stukken, die aan provinciale staten wor den overlegd Gedeputeerde Staten heb ben in verband hiermee hun voorlopig standpunt verwoord in een concept dat nu het overleg heeft plaatsgevonden inmiddels definitief is vastgesteld. De leden van GS zijn tevens leden van een fractie en nemen als zodanig deel aan gedachtenwisseling over onder werpen, die ook binnen GS aan de orde zijn. Zij vinden dat deze discussies niet moeten plaatsvinden aan de hand van stukken van GS, die niet ook ter be schikking staan van de fracties die geen leden in GS hebben, aldus GS in hun antwoord aan de drie statenleden. deeld dan een jaar geleden. Werd vorig jaar nog verwacht, dat de gemeente in 1977 225.000 zou overhouden, nu wordt gerekend met een tekort van ruim een half miljoen. Voor de jaren 1978-1980 worden tekorten van 3,2, 3,8 en nog eens 3,8 miljoen geraamd. Omdat het gemeentebestuur streeft naar een slui tende begroting, moeten die tekorten op een of andere manier worden wegge werkt. De volgende vergaderingen zullen aan dit meerjarenplan gewijd worden: Commissies algemene zaken, economi sche zaken, personeelszaken en organisa tie (gecombineerd) maandag 22 maart; aanvang 16 uur; commissies openbare werken en sport en recreatie (gecombineerd) dinsdag 23 maart; aanvang 19.30 uur; commissie volkshuisvesting woensdag 24 maart; aan vang 17 uur; commissie sociale zaken woensdag 24 maart; aan vang 19.30 uur;' commissie volksgezondheid 24 maart;aanvang 20.30 uur; commissie onderwijs en commissie cultuur en jeugdzaken (gedeeltelijk ge combineerd) donderdag 25 maart; aan vang 19.30 uur; commissies financiën en bedrijven (ge combineerd) maandag 29 maart; aan vang 19.30 uur. eens. Nu al is er sprake van een toene mende onevenwichtigheid van de bevol king. wanneer men kijkt naar leeftijd en beroepsniveau. Want vooral nog jon ge gezinnen in de groei met een betrek kelijk hoog gemiddeld inkomen en be roepsniveau trekken weg. - De riolering in de Poelenburglaan tussen de Maarten van Heemskerckstraat en de Zaalberglaan wordt hersteld. Als gevolg hiervan zijn wegomleggingen nodig. VELSEN-NOORD. - Van tot en met 27 maart wordt in Velsen-Noord een collecte gehouden voor steun het volk van Angola. De collecte maakt deel uit van de landelijke actie „Geef om Angola”, HAARLEM. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland ontkennen, dat de PvdA-statenfractie beschikt over een vertrouwelijke nota over de vestiging van het PEN-kantoor. De heren mr. J- E. Goudsmit en ir. H. Makkreel (VVD) en W. Hartog (CPN) hadden gevraagd of het waar was dat de PvdA over een dergelijk vertrouwelijk stuk zou be schikken terwijl de andere fracties daar van niet in het bezit waren. VELSEN. Verleden jaar stelde het gemeentebestuur van Velsen voor het eerst een meerjarenplan op. Dat is een overzicht Van alle plannen, die in de komende jaren naar de mening van het gemeentebestuur uitgevoerd zouden moeten worden. De gewenste taken en voorzieningen zijn op geld gewaardeerd („hoeveel kosten ze”) en bovendien is aangegeven in welk jaar ze uitgevoerd zouden moeten worden. Zojuist is het meerjarenplan voor de periode 1976-1980 uitgekomen, het vervolg op het eerste meerjarenplan. Het provinciaal bestuur van Noord- Holland heeft zich in deze nota opnieuw uitgesproken tegen de bebouwing van de Velserbroekpolder. Het vindt de Velser broekpolder agrarisch waardevol en landschappelijk belangrijk. De open ruimte, begrensd door de IJmond er. Zuid-Kennemerland aan de westzijde en Zaanstad en Amsterdam aan de oostzij de, mag niet verder worden aangetast. In het IJmond-gebied moet men zich volgens de provincie neerleggen bij een zekere teruggang van de bevolking. De behoefte aan woningen in de IJmond wordt geschat op ongeveer 1300 stuks per jaar. De groeikern Alkmaar en eventueel de plaatsen Heerhugowaard en Schagen moeten aan die behoefte aan woningen voldoen. Hét gemeentebestuur van Velsen is het met dat standpunt (uiteraard) niet (Van een onzer verslaggevers) van overbevolking in het IJ- monc^-gebied en Zuid-Kennemerland dus geen sprake; de bevolking daalt in om vang, omdat het ^nauwelijks toenemende aantal woningen over het geheel geno men steeds minder mensen opneemt. Het gemeentebestuur wijst voorts op de vrij geringe bereidheid van de inwoners van het IJmond-gebied om naar Alkmaar over te lopen. Maar zelfs als alle aan de IJmond toekomende woningen in Alk maar door IJmuidenaren worden bezet, zal dat niet voldoende zijn, om de tekor ten hier op te heffen. VELSEN. Tussen half vijf en acht uur werd donderdagmiddag ingebroken in een huis aan de Dr Kuyperlaan. De inbrekers kwamen binnen door de keu kendeur te forceren. X' 5

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7