Agenda Gemeente moet opnieuw bestemming zoeken voor oud bejaardentehuis STORMVOGELS KW 24 Kamerlid Hermes opende Bakhuis Roozeboom Instituut Politie zoekt Kritiek op onderwijsvernieuwing Chinese jongen bij opening laboratoriumschool Tl PUZZELACTIE 1 STICHTING GEESTELIJKE VOLKSGEZONDHEID LAAT OPTIE VALLEN DIETVORST ROYAL Akersloot-moord UITSLAG I J; H bi M 7 STREEK NIEUWS EN UIT STAD 2 O MAART 19 7 6 ZATERDAG asjes £tot 1 Schaalvergroting Ontkoppeling Regionaal Heemskerk Nascholing Castricum Velsen-Noord Wijk aan Zee In en om Haarlem Velsen-IJmuiden Beverwijk bX n le Maandag Laatste concert in de u.: u.: u.: 22 u.: op ADVERTENTIE Verherentstraat. (Van onze correspondent) (Van een onzer verslaggeefsters) opleidng hoger ENFIN, geen gepraat langer, gewoon voetballen en zondagmid dag weten we weer een hoop meer. Succes boys! De eerste stap in deze goede richting kan zondag, middels een overwinning op K.V.V., gezet worden en als dan D.C.O. eensI Hoewel er de laatste drie weken nogal wat in de stand gewijzigd is, zijn we nog steeds kanshebber voor de titel. Willen wij deze kans echter behouden, dan zullen er beslist geen punten meer verspeeld mogen worden. II I II Hl III Als middel is onder meer schaalver groting binnen het hoger beroepsonder wijs aan de orde. De heer Hermes zei de plannen om te komen tot het bij elkaar brengen van een aantal instellingen voor driejarige opleiding voor laboratorium medewerkers zal dan plaats dienen te maken voor de chemische afdeling van het vierjarig hoger natuurwetenschappe lijk onderwijs. Professor Kooiman noemde hierna als voorzitter van de vereniging van labora- toriumscholen in Nederland de totstand koming van het Bakhuis Roozeboom In stituut een „formidabele prestatie”. Volgens de voorzitter zou ook te wei nig rekening worden gehouden met de eisen en wensen van bedrijven en instel lingen die de afgestudeerden straks op nemen. „De volhouders verdienen hun prij zen”: dat was de goede oplossing van puzzel 23. Het voormalig bejaardenhuis „Voets” aan de Kanaalstraat zal niet worden gekocht door de Stichting Geestelijke Volksgezondheid omdat ook dit gebouw onvoldoende ruimte zou bieden om de drie afdelingen van de stichting te huisvesten. In dit pand (van de Velsense kruisverenigingen) aan de Andromedastraat in IJmuiden is de stichting nu gevestigd. Eén afdeling is gehuisvest in het GGD-gebouw, als gevolg van het ruimtegebrek in de Andromedastraat. Het is zeer waarschijnlijk dat alle afdelingen van de stichting binnenkort verhuizen naar gebouw „De Beurs” aan het Plein 1945. hoger beroepsonderwijs in een scholen gemeenschap of een hogeschool nieuwe stijl niet zo realistisch te vinden, hoewel er in het kader van doelmatigheid en efficiency wel een aantal voordelen zijn op te sommen, hetgeen de heer Hermes ook deed. „Maar hoe denkt men nu die hbo-instellingen bij elkaar t e brengen. Denkt men dan aan een regionaal sa menwerkingsorgaan, met hbo-instellin gen als dependances in de regio of heeft men het over eenheid van plaats en leiding in één scholengemeenschap?”, al dus de vraag van de heer Hermes, die duidelijk liet weten, dat hij een concen tratie van alle hbo-instellingen in een bepaalde regio nauwelijks realiseerbaar acht. BEVERWIJK. Oud-wethouder van Beverwijk A. J. Hermes, thans onder- wijsspecialist voor de KVP in de Tweede Kamer, heeft vrijdagmiddag bij de ope ning van de laboratoriumschool aan de Laurens Baecklaan, de problemen ge schetst die het hoger beroepsonderwijs te wachten staan in het kader van de onderwijsvernieuwing. Onder de honderden genodigden uit de kringen van gemeentebesturen in de IJ- mond, directieleden en medewerkers van Hoogovens als bedrijf dat de stoot gaf tot de ontwikkeling van het instituut en dat zeer betrokken was bij de verdere ontwikkeling, alsmede vele afgevaardig den uit onderwijskringen waren ook de zoon en naaste familieleden aanwezig van wijlen professor Bakhuis Rooze boom, de wereldvermaarde Noordhol- landse scheikundige, wiens naam als een postume hulde aan het instituut is ver bonden. In elk geval hoopt men dat dit enor me pand niet lang meer hoeft leeg te staan, want het heeft lang genoeg ge duurd. Maar de uiteindelijke bestem ming is dus nog steeds onbekend. Hij had grote waardering voor de wijze waarop het Bakhuis Roozeboom Instituut vorm heeft gekregen, zowel bouwkundig als onderwijskundig. Wat de toekomst van dit instituut betreft ging hij in op twee onzekerheden in de ontwikkeling naar het hoger on derwijs nieuwe stijl, zoals deze onder meer wordt aangekondigd in de zoge noemde contourenota en de later ver schenen regeringsnota inzake het onder wijs. Daarin wordt het versterken en uitbouwen van het hoger beroepsonder wijs aan de orde gesteld, met het uitein- AKERSLOOT. De recherche van het district Amsterdam van de rijkspoli tie is nog steeds volop bezig met het onderzoek in de moord op de 18-jarige Chinese Sau-Fan Cheung uit Hongkong, van wie het stoffelijk overschot maan dagochtend werd gevonden in een weg berm te Akersloot. Volgens de politie is het gewurgde meisje zo goed als zeker een heroinekoerierster. Zij is tenminste vier maal van Hongkong naar Nederland gependeld. De laatste keer was dit okto ber vorig jaar. Daarna vestigde zij zich bij Chinese kennissen in de Lange Nie- zel, een steeg tussen de Zeedijk en de Warmoesstraat in Amsterdam. BIOSCOPEN Cinema Marquette, Ruysdaelstraat. Zaterdag 19 en 21.15 u.: ..Vier vuisten slaan weer toe”; zondag 14 u.: ,,101 Dalmatiers”, 16 u.: ..Vier vuisten slaan weer toe”, 19 en 21.30 u.: ,,In dienst van Hare Majesteit”. DIVERSEN Progress-sociëteit, Const. Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Geopend vanaf 20 u. 1 1 ZONDAG 21 MAART Bowlingcentrum, Vrijburglaan. Geopend 12- 01 u. Progress-sociëteit, Const. Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u. Donky Shot, A. Verherentstraat. Geopend vanaf 20 u. MAANDAG 22 MAART Bowlingcentrum, Vrijburglaan. Geopend 12- 01 u. Hij memoreerde dat er tien jaren geleden nog geen laboratoriumschool in Nederland bestond. Nu zijn er twintig en het aantal studenten aan deze scho len bedraagt thans elfduizend. Ook hij had kritiek op de wijze waarop men de schaalvergroting binnen het hoger be roepsonderwijs wil bereiken. Hij wees op de snelle ontwikkeling binnen het terrein van de chemie, die het ook de hoogste tijd doet zijn om aan de nascho ling van de afgestudeerden te denken. Kritische geluiden uitte ook ingenieur A. Waasdorp als voorzitter van het bestuur. „Vlak na elkaar worden bezuinigings maatregelen opgelegd, de toelatingseisen gewijzigd en daarbij dient zich dan de gehele door de heer Hermes geschetste problematiek aan. Men haalt teveel te gelijk van stal”. Een tweede onzekerheid, die het Bak huis Roozeboom Instituut aan zou gaan, noemde de heer Hermes de spreiding van het Hoger Natuurwetenschappelijk Onderwijs. In deze nieuwe vorm van onderwijs wordt gedacht aan een chemi sche, een medische, een fysische en een biologische studierichting. De huidige In onze puzzelactie: Drie en een half miljoen gepasseerd Na 23 puzzels is de stand voor het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten precies: 3.548.024,02. Toch wel een unieke zaak voor een nationale puzzelactie. En met nog drie puzzelopbrengsten in het vooruitzicht wordt de geschatte vier miljoen zeker bereikt. De extra- prijzenpot groeit eveneens. Er kwam déze keer weer f 3.837,42 bij. Stand: f 22.756,23. De spanning stijg ten top. Als notaris J. H. Brikhoff nu de datum vrij wil geven waarop die extra-duizendjes mogen worden uit betaald zouden er op dit moment 22 fortuinlijke winnaars zijn. De hele situatie wordt spannend, want over een paar weken komen in puzzel 26. de laatste in deze actie, de fantasti sche extra-eindhoofdprijzen en eind- hoofdprijzen ook nog bij de week- hoofdprijzen en weekprijzen. Wat dacht u van die extra-eindhoofdprijs van 100.000 gulden netto? (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. Het voormalige bejaar denhuis aan de Kanaalstraat, bekend als „Huize Voets”, zal niet worden gekocht door de Stichting Geestelijke Volksge zondheid. De stichting, die al een jaar in onderhandeling was met de gemeente Velsen, heeft bekend gemaakt de optie te laten vallen. Met grote waarschijn lijkheid zal de stichting, waarvan het bureau nu is gehuisvest in de Androme dastraat in IJmuiden, verhuizen naar „De Beurs”, het gebouw van de Rabo bank op het Plein 1945. De stichting Geestelijke Volksgezond heid, die in Velsen de sociaal-psychiatri- sche dienst heeft, het medisch opvoed kundig bureau en het psychologisch bu reau heeft al geruime tijd huisvestings- moeilijkheden. Het gebouw aan de Ah- dromedastraat werd al snel te klein. De sociaal-psychiatrische dienst- is daarom al in het gebouw van de GGD gevestigd, maar ook daar wordt de ruimte te klein. Omdat de stichting er naar streft alle afdelingen, met de bijbehorende admini straties bij elkaar te krijgen, is naar andere huisvesting gezocht. Dat is ook de reden waarom het oude bejaardenhuis uiteindelijk is afgewezen. Ook dit pand zou onvoldoende ruimte bieden voor de drie disciplines van de stichting. Wanneer de stichting, die nu in prin cipe toestemming heeft van de zieken fondsraad, in de „De Beurs” inderdaad alle afdelingen kan onderbrengen en de financiële gevolgen zijn door de zieken fondsraad goedgekeurd, zal de verhui zing plaats hebben. Dat tijdsstip zal op z’n vroegst over zes weken zijn. Voor de gemeente betekent dit dat „Huize Voets” leeg blijft staan, terwijl de Velsense kruisverenigingen die het pand aan de Andromedastraat bezitten voor deze ruimte nieuwe gegadigden moeten zoeken. u.„Le Progress-sociëteit, Const. Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45; volwas senen 14-17.30 en 19-21 u., jeugd 15.30-17.30 en 19-21 u. larmnummers. Politie 39111, brandweer 32121, milieuklachten 96000. BIOSCOPEN Corso Theater, Dorpsstraat. Zaterdag 19 en 21.30 u.: ..Jaws”; zondag 15 u.: „Kuifje en de blanke sinaasappel”. 19 en 21.30 u.„Jaws”. DIVERSEN MAANDAG 22 MAART Openbare bibliotheek. Wijkerstraatweg: vol wassenen en jeugd 14.30-17.30 u. DIVERSEN MAANDAG 22 MAART Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4A: volwassenen en jeugd 19-21 u. SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wllsonspleln) 29.15 u.: Theater van de Lach met „Kom van het dak af”, Zondag 20.15 u.Postaal Genoegen met „De heilige vlam”. Toneelschuur I (Smedestr. 23). Vandaag en morgen 20.30 u.Toneelgroep Centrum „Ge strand”. Toneelschuur III (Smedestr. 23) 20.30 New Uruguayan Theater met „Opera Mundi”. MUZIEK Concertgebouw (L. Begijnestr.) 20.15 u.Derde en laatste kennismakingscon- cert. Jaap Stork, piano (Tuinzaal). Concertzaal Kadens (Smedestr.31) 20.15 u. Laatste concert in de flult-serie door Rein de De ouders van de jonge vrouw, die in Hongkong wonen, hebben daar een soort eethuisje. Ze hebben laten weten dat wat hun betreft het stoffelijk overschot van hun dochter kan blijven op de algemene begraafplaats in Akersloot, waar vrijdag de begrafenis plaats had. Het onderzoek in de moordzaak richt zich vooral op Amsterdam, daarnaast ook buiten het district van de rijkspoli- i tie Amsterdam. Het zal voor de gemeente geen pro bleem zijn nieuwe kandidaten voor het oude bejaardenhuis te vinden, aldus een woordvoerder. Het grootste probleem is om een keuze te maken uit de gegadig den die zich voor huisvesting daar aan bieden. „Als er slechts één natuurwetenschappelijk onderwijs afde ling chemie in Noord-Holland kan ko men, dan zou die volgens de heer Her mes in de IJmond tot stand moeten komen, omdat daar al sinds 1967 erva ring is opgedaan met een dagopleiding hbo-B. Die chemische opleiding zou dan in zijn visie moeten worden verbonden aan het Bakhuis Roozeboom Instituut. Na de openingstoespraak van de heer Hermes werd in de aula a is officiële openingshandeling een zogenoemde che mische klok in werking gesteld. In grote glazen letters BRI ging vloeistof stromen die op basis van chemische reacties steeds van kleur veranderde. BIOSCOPEN City, zaterdag en zondag 19 en 21.30 uur en maandag 20 uur: „The man from Hong Kong”, zondag 14.30 uur: „Sabata Is terug”. Stadsschouwburg, zaterdag en zondag 20 uur: „De spookkelder”. zondag 14.30 uur: „De gelaarsde kat als sheriff”. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Museum Beeckesteijn”, Rijksweg, Velsen- Zuid, stijlkamers en oude gebruiksvoorwer pen, dagelijks (behalve maandag) geopend van 14 tot 17 uur. Pieter Vermeulenmuseum Moerbergplant- soen, van maandag tot en met vrijdag geo pend van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Stadhuis, alle werkdagen te bezichtigen tus sen 10 en 12 uur. Galerie ,,’t Hart”, Koningin Wilhelmlnakade. expositie Jan J. Albers, dagelijks geopend van 10 tot 16 uur. DIVERSEN Sociaal Advies Bureau, spreekuren maand.; 9-10 uur: De Luchte. Lod. v. Deyssellaan. Driehuis: 10 uur: Gas en Water. Trompstraat 210, IJmuiden; 2-3 uur: Wijkcentrum Engel- munduskerk. Kerkplein 1, Velsen-Zuid; 4-5 uur: School De Regenboog. Schiplaan 2a. IJmulden-Zeewijk. Alarmnummers: Politie 19033, ongevallen dienst 15400. Hoogovens 02510-96000, brandweer Velsen-Noord en IJmuiden 20750, Santpoort 370750. interkerkelijke Stichting voor Gezinsverzor ging, spreekuur dagelijks van 9 tot 10 uur Velserduinweg 52, tel. 11830. Spreekuur Gemeentelijke Dienst voor Socia- Zaken, maandag t.m. donderdag: 8.30-10 uur, in principe alleen in uiterst dringende gevallen. Spreekuur CDA Gemeenteraadsfractie, maandag van 18 tot 19 uur: Hoofdstraat 182. Santpoort; De Zandstraat 8. Velsen-Noord en Lariksstraat 14, IJmuiden. Sporthal Zeewijk”, zaterdag tot 16 uur: BC „Velsen (jeugd), 16-22.30 uur: basketbalcompe- titie. zondag 12-17 uur: Kadertoernooi B.C. „IJmond”. Sociëteit „Asterix”, Lariksstraat geopend za terdagavond en zondagmiddag. „Het witte tejater”, Kanaalstraat, zaterdag 20.30 uur: „Droom van een stuk” productie Toneelschuur”. De politie zoekt naar een kennis of vriend van het meisje, een 21-jarige Chinese jongeman, die tot voor enkele dagen in een restaurant in Nijmegen verbleef. Volgens de politie wil de zoe kactie niet zonder meer zéggen, dat men de jongeman als hoofdverdachte be schouwt. Men wil wel inlichtingen van ^em' 1 delijke doel op den duur de scheiding tussen hoger beroepsonderwijs en we tenschappelijk onderwijs te laten ver vallen, onder druk van te veel studenten aan de universiteiten. Na zijn bedenkingen te hebben geuit, stelde hij echter nadrukkelijk wel te hechten aan regionale samenwerking en regionaal overleg, waarmee de positie van het hoger beroepsonderwijs daad werkelijk zou kunnen worden versterkt. Een totaal-overleg in de provincie Noord-Holland leek de heer Hermes zin vol om tot een duidelijke afbakening van regio’s te komen en geïsoleerde posities te voorkomen. In dit kader noemde de heer Hermes de ontkoppeling van het middelbaar be roepsonderwijs en het hoger beroeps onderwijs onvermijdelijk bij een verdere samenwerking en integratie van hoger beroepsonderwijs en wetenschappelijk onderwijs. De winnaars van de weekhoofd- prijzen uit puzzel 23 zijn: A. van Bastelaar, Roosendaal: V.W. Polo N Extra; R. H. Leerling, Nunspeet Phi lips kleurentelevisie; A. v.d. Weke, Rotterdam: Olga sprinboxkombinatie; mevr. A. Kreljtz, Grave: Petri TTL fotocamera plus tas; mevr. A. M. van der Sluijs, Blaricum 4 Conti TS staalradiaalbanden; A. Th. W. Kamps, Pannerden: Singer naaimachine; mej. W. M. Copal, Heeze: Waardebon van 500,- van Witteveen: H. Suvee, krommenie: Waardebon van 500.- van Witteveen; J. M. van den Thil- lart, Asten: Carnielli super skiff roei- machine; H. van Os, Den Haag. Neve- da tapijt. Van de overige weekprijzen vielen in ons verspreidingsgebied nog de volgende: een F AM stofzuiger: mevr. T. Staalman, Loirestraat 28, Heemskerk; een Braun tafelventila- tor: .D. G. Lam, W. de Zwijgerlaan 2, Haarlem: een Birdy tafelgarnituur: J. Brey-Wempe. Soendastraat 18. Haar lem: M. C. van Vuren. Saturnusstraat 44, IJmuidén; een ago shawl: J. de Bode. Kol. Clarklaan 8. Aerdenhout: Alle prijswinnaars ontvangen bericht thuis. Een volledige trekkingslijst ligt ter inzage op onze kantoren. Hier kunt u ook reeds voorbedrukte brief kaarten kopen ad 1.35. Onze kanto ren zijn gevestigd: Haarlem: Ged. Oude Gracht 82; Floresstraat-Soenda- olein; Californiëplein 17; IJmuiden: Lange Nieuwstraat 427; Beverwijk: Zeestraat 18: Hillegom: V.V.V.-kan toor, Jhr. Mockkade: Bennebroek Rernoh-ookerlaan 85. Reede. ïondag 15 u. Vocale-serie. De Egelantier (Gr Heiligland 47) 20.15 Kamermuziekavond door St. Jeugd en Muziek Haarlem. Deining Ripperdastr. 13a) 20 u.: Popconcert door Vita Brevis. 't Plein (Balkanpleln 4) 21 u.Popconcert door Red Neck. Wijkcentrum (Laan van Angers) 20.15 American Gypsies At The Jazz Corner (Spaarne 104) 22 u. Endatteme Jugoand. Maandag 21 u.: Dixieland Six. De Geus (KI. Houtstraat) Zondag 21.30 Kwartet Nol Sicking. Cultureel Café De Egelantier (Gr. Heiligland 61) Zondag 15 u.Jam-session met kwartet Fred Leeflang. ’t Lange Heertje (L. Herenstr. 6) Candlelight Blues en Jazzband. De Wintertuin (Gr. Markt) 19 u.: Duo Sinto. Zondag 18.30 u Jazzorkest Winterkings. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30 en 20 u. „Pattom”. 14 J. 24 u.„Hallelujah”. IB J. Zondag 13.30 u.„Toni en de groene draak”, a.l. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u. tev. zond. 14 u.„Russian roulette”, 18 j. 23.30 u.„De duivel kent geen genade”, 18 j. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u. tev. zond. 16.15 u.„Mensen blijven beesten”, 18 j. 23.45 u.: „Het mysterie van de 7 gouden vampiers”. 18 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14. 19 en 21.15 u. tev zond. 16.15 u.: „Emmanuelle 2êê. 18 j. 23.45 u.‘: „Straw dogs”, 18 j. Rembrandt (Gr. Markt) 19 en 21.15 u. tev. maandag 14 u.„De duivelse karate-bende", 18 j. Zondag 14 en 16.15 u.: „Laurel en Hardy in brokken- piloten”, a.l. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30 en 20 u.„Once upon a time in the west”, 14 j. 24 souffle au coeur”, 18 j. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. Zaterdag 19 en 21.15 u.„Django”, 19.30 en 22 u,: „De nachtportier”, 23.30 u.: „Kom met je wald hoorn tussen m’n alpen”; zondag 14.15 u.: „Robin Hood”, 14.30 en i9.30u.:,.Denachtpor- tier”, 16.15 u.„D jango”, 19 en 21.15 u.: Dracula.''. Luxor Theater. Breestraat. Zaterdag 19 en 21.15 u.; „Storm over Marokko”; zondag 14.15 u.: „De sterkste gladiatoren van de arena”, 16.15 u.: „Storm over Marokko”. 19 en 21.15 u.„Sexplezier uw Tiroler is hier”. TENTOONSTELLINGEN Pedagogische Akademie, Baanstraat. Ten toonstelling over Kees Boeke en de 50 jaar geleden door hem opgerichte Werkplaats Kin- dergemeenschap: geopend tot 18 april woensdag, onderdag en vrijdag tot 16 uur. DIVERSEN ZATERDAG 20 MAART Plus X-coilege, Büllerlaan. 20 concert Bever- wijkse Harmoniekapel m.m.v. Beverwijkse muziekschool. Sociëteit Alpha. Moensplein. Geopend vanaf 20 u. ZONDAG 21 MAART Animal Farm, Willem Alexanderplantsoen. Geopend 10.30-17.30 u. Sociëteit Alpha. Moensplein. 21 u. „Love happy” met Marxbrothers in Alpha-filmhuis. MAANDAG 22 MAART Hulpdienst Help een handje. Maandag tot en met zaterdag van 8-10 u.: Zeestraat 81, tel, 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportlondsenbad, Kuikensweg. Geopend 9-12 en 13.30-15.30 u. Scheybeeck, Velserweg. 14 u. lezing door notaris Batenburg over erfrecht e.d. Socifteit Alpha. Moer^pJeif), AWlft )i 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: vol- jeugd 14.30-17.30 en 19-21 u.; Knigsford Smith- straat 110a: jètigd 15.30-17.30 u. Alarmnummers. Politie en brandweer 25555, milieuklachten 96000. 5

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7