UEFA beslist niets voor donderdag Borussia wil over spelen Eindhovenaren zien nauwelijks tegen duel met Ajax op 4 Van Beveren: Grote kans op schorsing □1 3 Nicols en AZ winnaar in eenzijdig duel 3 Sparta zien af van EC r o ad 1 L ~F 1 i NW cm d est eral. LC est eral. J k 1 Hl SPORT 2 2 MAART 19 7 6 MAANDAG voor Behendig Druk r Zelfbewust Weinig steun j 't >op ud, gs. F W -MÉ :u SPORTIEF CASTENMILLER (Van onze sportredactie) r in MARC SERNE (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) - k D De Ajax trainer had een sterk opko- f, l Grootspraak van de kleine oefenmees ter? Het valt nauwelijks aan te nemen. Wie de flitsende manier heeft gezien waarop PSV zaterdagavond Telstar tot een zielige tegenstander degradeerde kan alleen maar concluderen dat Ajax het zaterdagavond in het Olympisch stadion zeer moeilijk zal krijgen. op igen Heb Van der Ktoft: Geen voorzitter van FC Den Haag van en schietpositie raak, maar het merendeel van de Alkmaarse kansen bleef verder onbenut. Eindhoven stelde daar offensief vrijwel niets tegenover, zodat het een eenzijdig duel werd. Het werd beslist toen kort na rust Goedhart de bal uit een hoekschop van Van Marwijk kon intikken Arno Steffenhagen belaagt doelman Geilman, die de Ajacied ook. in deze situatie te snel af zou zijn. ES sarlem 320431 f it 89 acht mend Roda JC verwacht, waardoor er gaten zouden vallen in de Kerkraadse defensie. Maar die gaten vielen niet. De Roda-defensie ging niet in op de vrien delijke verzoeken van Ajax om te ko men- Geels kon geen pas zetten, zonder dat hij Blatter naast of achter zich wist en hij presteerde dan ook vrijwel niets. Roda JC durfde er tegen Ajax niet uit te komen EINDHOVEN PSV zal Jan van Beveren zaterdagavond in de belangrijke uit wedstrijd tegen Ajax moeten missen. De PSV-doelman liep in de door de Eindho venaren even subliem als moeiteloos gewonnen 61 overwinning tegen Telstar in de eerste helft een gele kaart op toen htf de doorgebroken Leen de Goey onderuit haalde. De gedecideerde manier waarop scheidsrechter Hoppenbrouwer, woensdag avond als grensrechter bij Real MadridBorussia de aanstichter van zoveel ellende, dit bestrafte maakt de kans op clementie voor de PSV-doelman uiterst gering. zich als rechterspits wat meer te roeren en ook dat veroorzaakte herhaaldelijk onoverzichtelijke situaties voor het Tel- star-doel, dat onder een enorme druk kwam te staan. Invaller Deacy en Willy van der Kuylen benadrukten dat nog eens door de eindstand uiteindeliik op 6- 1 te bepalen. Een gunstige zaak voor hel zelfvertrouwen van PSV, dat in vergelij king met afgelopen woensdag, tegen Tel star zeker drie klassen beter voetbalde. der Kroft, die zijn loopbaan besluit bij de Olympische spelen van Montreal, in zijn midden op te nemen. Van der Kroft zal in het volgende seizoen de plaats innemen, die is vrijgekomen na het ver trek van Bart Nijland. Mr. G. W. Kern kamp voorzitter van de scheidsrechters- commissie liet weten dat de aanwijzing van Van der Kroft dit weekeinde had plaatsgevonden om hem wat morele steun te geven in deze voor hem moei lijke dagen. Van der Kroft zal als lid van de scheidsrechterscommissie niet kunnen ingaan op een aanbieding van FC Den Haag, waar hem een plaats in het bestuur was aangeboden- KERKRADE Na het dud van de behoedzaamheid en de voorzichtigheid (Roda JCPSV) hebben de 21.000 toeschouwers in Kerkrade gisteren de wedstrijd van de angst meegemaakt. Het resultaat was navenant: 00. Roda JC-trainer Bert Jacobs: „Ajax is nu eenmaal een sterke ploeg. Als je die een hand geeft, pakken ze je le vend. Daarom hebben we ook na rust met de wind mee niet alleen op pressie ge speeld”. Ajax-trainer Rinus Michels: „Iedereen weet zo langzamerhand, dat je Roda JC niet meer van het veld kan spelen. Die ploeg is vooral thuis bijzonder sterk. Ik heb natuurlijk wel graag willen winnen en niet bij voorbaat op een gelijkspel ge speeld, maar je kan met Roda JC niet voorzichtig genoeg zijn”. Van der Kuylen (geheel rechts) maakt het zesde PSV-doelpunt. Van der Meeren is kansloos. Op de achtergrond De Goey en André. Half zichtbaar is Jonker. Links Deacy. van afgelopen vrijdag van de scheids rechterscommissie diende slechts om mededelingen over de wedstrijd te ver gelijken. Wij ondernemen niets voor de officiële rapporten van scheidsrechter en waarnemer binnen zijn. Borussia heeft gevraagd de wedstrijd ongeldig te ver klaren, maar daarover en evet.in over een mogelijke tijdelijke uitsluiting van Van der Kroft zal voor donderdag geen enkel standpuht worden ingeno men.” PSV-doelman Jan van Beveren pro beert scheidsrechter Hoppenbrouwer van zijn goede bedoelingen te overtuigen nadat hij Leendert de Goey had getor pedeerd. Van Beveren kreeg van Hop penbrouwer terecht het geel. Aan het Europees kampioenschap voor spelers tot 19 jaar zal Jong Oranje dit jaar moeten aantreden tegen Italië, Spanje en Duitsland. Dit evenement wordt in de eerste week van augustus verspeeld in het Itali aanse Parma. In de strijd om de Northern-cup zal Nederland B het tegen de A-ploegen van Zweden en Italië moeten opnemen. Deze wed strijden worden eind juni en begin juli gespeeld in Antwerpen en Stock holm. Willy van der Kuylen: „We lijken net op tijd weer in vorm te zijn voor het grote werk. We hebben een moeilijke periode achter de rug, maar als het elftal toch zo blijft spelen als vanavond dan maken we toch een beste kans op de Europa-cup en de landstitel.” En trainer Kees Rijvers: „Ik vind het toch een prestatie om met 6-1 te winnen van een tegenstander als Telstar. Zeker als je pas een Europacupwedstrijd achter de rug hebt”. Iets waar zijn collega Casten- miller wel vrede mee kon hebben: „Ik vind echt dat we toch niet zo slecht gespeeld hebben. Maar dit PSV was Europese klasse. Iedere gemiddelde ere- divisietegenstander zou het vanavond hier zeer moeilijk hebben gekregen.” WAS EUROPESE KLASSE” „DIT PSV Daarmee werd de angel uit de Ajax- aanval gehaald, -want de overigen traden eigenlijk nog minder op de voorgrond. De jeugdige Deen Arnesen kwam duide lijk routine tekort en Steffenhagen liep veelal verloren rond. Er kwam voor die aanval ook te weinig steun van achte ren. Suurbier, die anders vaak naar voren komt was veel te veel bezig met het uitschakelen van Toonstra en Van Dord, die de ondankbare taak had de geblesseerde Krol te vervangen kon daar eenvoudig niet aan denken, omdat hij eerst met Van der Lem en later met een snelle Koerver te maken kreeg, die zijn volle aandacht opeiste. Al na drie minuten speelde het elftal tegen Telstar een gewonnen wedstrijd. Poortvliet maakte de de bal op uiterst behendige wijze vrij en liet een vallend schot vanaf de zestien-meterlijn los dat kansloos achter Van der Meeren terecht kwam. Een doelpunt van uitzonderlijke klasse, zoals PSV er meer deze avond zou maken. Co Stout: PSV heeft er één voorin lopen die alle kopduels wint, één speler die een dode lijk schot heeft en zo’n Van de Kerkhof is zo snel als een roofdier”. Hans Bangerter, secretaris van de UE FA, die zondag in Bern bekend maakte dat de zaak donderdag voorkomt, voegde er aan toe: „pas donderdag zal er moge lijk iets beslist worden. De bijeenkomst Kooten stelde Monne de Wit zelfs „Wat wil je ook. staat om er 2-1 van te maken, «na Telstar putte zoveel moed uit deze meevaller dat het enkele minuten ge vaarlijk begon op te dringen. Tot Edström, die de op zijn verkeerde been staande Van der Meeren verraste en Willy van der Kuylen (die scoorde na aangeven van Lubse) er binnen twee minuten razendsnel 4-1 van maakten. Telstartrainer Joop Castenmiller: „Als je even verslapt slaat zo’n PSV toch on middellijk weer toe. Bovendien is iedere kans die het elftal krijgt raak. Dat is dan toch de klasse die wij natuurlijk niet hebben. In de hele wedstrijd heeft PSV eigenlijk maar één echte kans ge mist.” PSV voetbalde hierna echter pro bleemloos verder. Van de Kerkhof begon De eens zo befaamde Amsterdamse sterrenploeg rommelde maar wat aan Mocht zelfs van geluk spreken dat het schot van Van der Lem in de veertiende minuut op wonderbaarlijke wijze door Schrijvers uit de bovenhoek werd geran seld en dat na rust Koerver en Meuser in vrije positie faalden. Drie kansen heeft Ajax welgeteld gehad. Tweemaal redde de zeer zelfbewust optredende Ro da JC-doelman Geilman op fraaie wijze. Eerst maakte hij een schot van Notten onschadelijk. Daarna kwam hij op tijd zijn doel uit om Geels af te stoppen, waarna Broeks voor de rest zorgde- En tenslotte was het Pfeiffer die vlak voor rust de harten van de Roda JC-suppor- ters bijna deed stilstaan, toen hij de bal op de lat kopte bij een inzet van Notten. Geilman zorgde ervoor dat de eigen inzet geen Ajax-doelpunt werd. Definitief werd besloten de Euro pese kampioenschappen 1977 aan Ne derland toe te wijzen. In de periode van 23 tot en met 31 juli zal deze titelstrijd in Haarlem worden ver speeld. Naast Nederland, Italië, Span je en Duitsland zullen nog twee lan den deelnemen. België, Zweden, Frankrijk en Engeland zullen derhal ve kwalificatiewedstrijden moeten spelen. De kampioenschappen v^or 1979 werden toegewezen aan Italië, terwijl de kans groot is dat in 1981 Frankrijk als organisator zal optre den. Voor de rust kon Telstar de schade nog enigszins beperken. PSV had zelfs de mazzel dat Fred André een corner van Willy van der Kuylen verkeerd op zijn hoofd kreeg, waardoor Van der Meeren voor de tweede keer kansloos was. Maar dat gold voor heel Telstar. Slechts tien minuten slaagden de Velse- naren erin om tot aanvaardbaar tegen spel te komen. Dat was in een periode vlak na rust toen Van Kooten, in de eerste helft gepasseerd, voor Stout in het veld was gekomen. Telstars zwaarge wicht spits was toch wel zo geschrokken van zijn vervanging dat hij de tweede helft liep te werken op een manier die men in maanden niet meer van hem gezien heeft. Goed doorzetten van Van De scheidsrechterscommissie van de KNVB heeft overigens besloten Leo van Negentig minuten angstvoetbal, het geen vooral van topclub Ajax bar tegen viel. Als er één ploeg was die het spel moest maken, die de beide winstpunten moest pakken om in de strijd om het Nederlands voetbalkampioenschap niet achter te raken, dan was het Ajax. Voor Roda JC stond eigenlijk weinig meer op het spel. Daarom had trainer Bert Ja cobs groot gelijk toen hij zei: ,.Moet ik die wedstrijd maken en Ajax de goals laten scoren? Zo gek ben ik niet. Dat zouden de toeschouwers toch ook niet prettig vinden.” Daarom koos Roda JC voor het compromis- Het liet zich het avontuur niet opdringen en wachtte rus tig af wat Ajax zou gaan doen. Het hield daarbij vooral na rust de bal het beste in de ploeg en kwam slechts een enkele maal in gevaar. Het schiep zich bovendien een aantal kansen, die met enig geluk doelpunten hadden kunnen opleveren. Roda JC had ten slotte de misfortuin dat scheidsrechter Wellinga een geheide strafschop over het hoofd zag, toen een hoog opspringende Nan- ninga bij een voorzet van De Wit door Dusbaba in het Ajax-strafschopgebied op ongeoorloofde manier tegen de grond werd gewerkt. Het gekke van de topwedstrijden in het Kerkraadse sportpark is geweest dat de vier topclubs die daar op visite waren alle bijzonder voorzichtig gemanoeu vreerd hebben. De FC Twente was blij met het gelijkspel, Feyenoord kreeg tweemaal klop, eenmaal voor de compe titie en eenmaal voor de beker, en PSV mocht zich vorige week in de handen wrijven dat het via een blunder van Zieglèr aan een 1-0-overwinning toe kwam. En Ajax was ook al verheugd over de draw zondagmiddag. Trainer Michels zag er echt niet verslagen uit na afloop en prees zijn spelers. Groots voetbal is er niet te zien ge weest in de Alkmaarse Hout, omdat AZ weinig combinatievermogen aan de dag legt en veelal afhangt van individuele acties, die echter bijna steeds de juiste afwerking ontberen. Een pass van Kist werd in de zesde minuut wel goed begrepen. De Vries schoot in ideale - STOCKHOLM. Na het CEBA- congres, dat het afgelopen weekend in de Zweedse hoofdstad werd gehou den, is duidelijk geworden dat Haar lem Nicols de reeds drie keer vero verde Europa-Cup dit jaar zonder strijd zal moeten prijsgeven. Zo el de heer Ederveen als de heer Ignatius vertegenwoordiger van Sparta besloten van deelname af te zien toen de geldverslindende regeling voor het toernooi van 1976 bekend werd. Het hele Europese honkbal- gebeuren is daarmee weer terugge bracht tot een „onderonsje” voor de Zuideuropese landen. ZÜRICH. (ANP)— De straf- en be roepscommissie van de Europese Voetbal Unie (UEFA) zal donderdag de klacht van Borrussia Mönchengladbach behan delen. De Westduitse kampioensploeg, woensdag in Madrid uitgeschakeld door Real na een gelijkspel van 1-1, heeft geprotesteerd tegen de leiding scheidsrechter Leo van der Kroft grensrechter Ben Hoppenbrouwer. Hoppenbrouwer: „Van Beveren haalde I de tegenstander onderuit zonder de bal te spelen.” PSV zal echter een monde- lihge behandneling aanvragen. Iets wat waarschijnlijk weinig uit zal halen, aan- I gezien doelverdedigers als Doesburg, Schrijvers en Thie voor dezelfde over treding ook een schorsing hebben gekre gen. PSV-trainer Kees Rijvers echter: „Natuurlijk speelde Van Beveren de bal en niet de man. Als ik hem voor de wedstrijd zou vragen om zo’n overtre ding te maken dan zou hij mij vragen: Man ben je wel goed wijs? Iedereen weet dat Van Beveren, die een blanco straflijst heeft, niet de mentaliteit heeft voor dit soort overtredingen. Het is een principe-kwestie. Het gaat mij er nog niet eens zo om dat we hem dan tegen Ajax kwijt zouden zijn.” ALKMAAR. (ANP)— Het door het ontbreken van Senders, Kooiman. Soers on Jacobs zwaar gehavende Eindhoven heeft in Alkmaar een vrijwel kansloze nederlaag geleden. Pas in de slotfase leidden slordigheden bij AZ tot wat hansen voor Bleijenberg, maar de Alk- maArse ploeg loodste de 2-0 voorsprong ongehavend door de 90 minuten heen. Li* «x - -'■* WW» J| xW -s x-J» '^Xx'x

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 13