Royale zege WEER TENNISHAL IN HEEMSTEDE van Telstar op amateurs BELANGRIJK VOOR Zandvoort ’75 naar DOORSTROMING de eerste klasse SC Zandvoort in veiligheid l In mei boksduel Bridgers kunnen zich testen Foreman-Frazier Korfbaltoernooi F Fietsen en fluiten 1 i Katja DAT KAN BIJ KAMSTEEG MET ’N GOLF OF PASSAT ERVOOR! BUITENSPEL polderpiep,bliksembeef j en grasgriezel. si Sinds 1860een probaat middel tegen kikkerkramp, Bh F -JÉ I sonneiïia Kilsdonk over regionaal damesvoetbal EEN MERCEDES HUREN? I PROEFRIJDEN IN EEN CARAVAN? SOUWENS AUTOVERHUUR BEZOEK NÜ ONZE SHOW! I WOENSDAG 2 4 MAART 1976 23 SPORT 3ICH ief e g? herenhui (16 variëteiten!) Lekkere drop van Langenberg I. 023- x. I, e ◄L kamsteeg ZROK ij Weinig kans W n Kees van Kooten: twee goals (Van een medewerker) (Van een medewerker) ties? (ADVERTENTIES) li verk llige zijn, alen, inbe- tieve onze eden enig t ook Zuth- sala- aan- Hillegom: tweede klas D: Bakker Zn.KGM 1-1; WilhoOutsihoorn 10-0; derde klas E: Vinks StarsVBHB 6-3; derde klas F: Paradiso BoysPakhoed 0-13; res. tweede klas C: Barricade Boys 3Klein Zwitserland 2 0-3. Kilsdonk: „Als je dit plan niet op korte termijn verwezenlijkt dan verwacht ik dat de populariteit en de kwaliteit van het damesvoetbal vermindert” i van tele- tieve dat ciaal Natuurlijk bij Kampervest 23 - Haarlem Telefoon 31 26 38 Evenals Grijmans zou Kilsdonk het betreuren als deze tak van sport zou verdwijnen: „Ik stond aanvankelijk erg sceptisch tegenover het dames voetbal. Ik vroeg me af wat die wijven op het veld moesten doen, maar al gauw ontdekte ik dat die meisjes niet alleen voor de lol tegen een balletje wilden trappen, maar erg serieus wilden voetballen. De sponta niteit, die je bij hen ziet mis je nog wel eens bij de jongens. Dat heeft me erg aangesproken.” bridgecursussen voor beginners en gevorderden op haar programma staan. Zij worden geleid door mevrouw Zwa ger, lid van de landelijke examencommissie bridgeleraren die sedert enige tijd wordt bijgestaan door de docent Schrama. Op 8 april vindt onder auspiciën van JHV in de Kamperschool te Haarlem het Klavertje Vier-toernooi voor Kennemerland plaats. De deelnemerslijst omvat honderdveertig namen. Punten zullen worden toegekend voor het bieden, uitkomen, spelen en scoren. De bond heeft 20 spellen samengesteld zodat alle spelers dezelfde problemen krijgen te behandelen. Na afloop van de drive ontvangen zij een boekje waarin een analyse van de wed- strijdstof gegeven wordt. De wedstrijd tussen De Ooievaars en VVSB voor de cpmpetitie in de vierde klasse B van West 1, die met een monsterscore van 1-10 door de gasten uit Noordwijkerhout is gewonnen, begon bijna een half uur te laat, omdat er nog geen veld beschikbaar was. Toen de spelers dan eindelijk konden beginnen, zond de scheidsrechter het elftal van De Ooievaars weer naar de kleedkamer om andere shirts aan te trekken. Ze hadden vrijwel dezelfde kleur als die van VVSB. HAARLEM/IJMOND. Door een 3-2 overwinning op Progress in de Heems kerkse Dr. Prinsenhal wist SC Zand voort zich in de hoofdklasse van de Haarlemse zaalvoetbalcompetitie veilig te stellen. Progress bleef door de neder laag met degradatiezorgen kampen. De ploeg is uitgespeeld en moet nu afwach ten wat Sport CS in zijn laatste duel tegen Club 12 doet. Bij een zege van Sport CS dat één punt minder heeft is de rol van Progress in de hoofd- klasse uitgespeeld. De tennisliefhebbers in Heemstede zijn van een grote zorg verlost: er komt weer een tennishal. Met mana- ger-leraar Peter Roodhart aan het hoofd gaat de firma Nelis een accom modatie exploiteren (aan de Heren weg) die is gecombineerd met be drijfsruimte waarvoor de werkzaam heden inmiddels al aardig zijn gevor- I ’lil Cees van Kooten (2x). Monne de Wit, Tonnie Fens en Fred Èischot scoorden voor Telstar. Bondscoach Arle de Vroet kon overigens niet het sterkste elftal opstellen. Frank Kramer van Telstar moest zelfs na twintig minuten in de eerste helft invallen in het amateurte am. De belangstelling voor bridge neemt de laatste jaren sterk toe, maar zo constateerde de bridgebond veel mensen aarzelen om zich bij een club aan te sluiten om dat zij het spel onvoldoende beheersen. De Nederlandse Bridge Bond is er daarom toe over gegaan een opleiding voor bridgeleraar in te stellen. Inmiddels heeft een groot aantal personen aan de exameneisen voldaan. In het sei zoen 1975/76 zijn meer dan 2500 cursisten de beginselen van het bridge bijgebracht. Om na te gaan in hoeverre de leerstof bij hen is overgekomen heeft de NBB besloten een landelijk toernooi te gaan houden dat de toepasselijke naam kreeg van „Klavertje Vier”. De stichting Jong Haarlem Vooruit heeft al vele jaren Zandvoort’75 heeft zich vorig jaar af gescheiden van Zandvoortmeeuwen en is voor het spelen van zijn thuiswedstrij den aangewezen op de vroegere velden van ETO in Hoofddorp, omdat er in de badplaats geen speelruimte is. Er is nu toch wel een kans dat Zandvoort ’75 het volgende seizoen een keer in de eigen plaats zal spelen, want het staat onom stotelijk vast dat Zandvoortmeeuwen zijn positie in de vierde klasse KNVB prijs moet geven. Zandvoort’75 heeft alle (zestien) wed strijden in winst omgezet en scoorde daar 86 doelpunten. Met 32 treffers is Gerard Nijkamp topscorer. Doelman Bert Molenaar heeft doorgaans niet veel te doen en is pas vier keer gepasseerd. NEW YORK (Reuter). George Fo reman en Joe Frazier, de Amerikaanse zwaargewichtboksers, zullen elkaar in mei in een nog nader te bepalen plaats in de Verenigde Staten ontmoeten voor een gevecht over twaalf ronden. Don derdag tekenden zij in New York het contract. Promotor Jerry Perenchio ver telde, dat beide oud-wereldkampioenen in ieder geval één miljoen dollar (onge veer 2,6 miljoen gulden) aan het gevecht zullen overhouden. Haarlem Vondelweg 540 tel 023-379800 Haarlem - Julianalaan 295 - tel 02 319349 Hieraan nemen alle standaardteams uit het rayon deel, alsmede een ploeg samengesteld uit oud-spelers van de or ganiserende vereniging „Haarlem” Het toernooi begint om half zeven. De finale wordt om half elf verwacht. Houder van de door het Haarlems Dagblad beschik baar gestelde wisselbeker is Aurora. lange hal. Er worden vier dubbelspel- banen uitgezet, drie in één ruimte en een gescheiden door een wand. De beschikbare ruimte per baan is 17x36 meter, de hoogte tot het spant be draagt 6.80 meter. De vloer bestaat uit een soort beton-bituumlaag. De kleedruimten, douches, toiletten en kantine liggen gelijkvloer.s waarna een initiatief tot herbouw uitbleef en de gemeente een voorstel van de firma Nelis om de exploitatie ter hand te nemen, afwees. De „Apollohal” wordt alleen in de wintermaanden gebruikt; ’s zomers maakt men er gebruik van als be drijfsruimte. De tennishoek ligt in de westelijke helft van de 120 meter ZEIST. Telstar heeft gistermiddag in Zeist een oefenwedstrijd tegen het Nederlands amateurteam met 5-1 ge wonnen. Bij de rust leidden de Velsena- ren met 2-0. Het duel is een revanche voor Joe Frazier. Hij werd op 22 januari 1973 door Foreman als wereldkampioen ont troond. Foreman zegevierde toen door een knock out in de tweede ronde, nadat hij Frazier reeds in de eerste ronde twee keer tegen het canvas had geslagen. Op 30 oktober 1974 verloor Foreman zijn wereldtitel in Kinsjassa aan Mohammed Ali. dat er een gezonde doorstroming komt. Wordt heit damesvoetbal niet opgebouwd, zoals bij de heren dan zie ik weinig toekomst.” Redactie: PETER HEERKENS Tel. red.: (0231-319053, toestel 227 7 De Heemstedenaar Piet Steenvoorden, die als wielrenner vele successen heeft geboek, heeft onlangs zijn oude hobby van voetbalscheidsrechter weer opgevat en dat is hem toch wel een beetje tegengevallen. „Vier jaar geleden floot ik in de eerste klasse van de afdeling Haarlem en dat ging heel goed”, laat hij weten. „Ik ben er toen mee gestopt, omdat ik me toch weer op het fietsen wilde gaan toeleggen. Onlangs heb ik me weer als scheidsrechter aan gemeld. De eerste vier wedstrijden in de reserve tweede klasse waren leuk, maar toen ik daarna een wedstrijd tussen Zandvoortmeeuwen 4 en Hoofddorp 4 moest fluiten kreeg ik zoveel kritiek van toeschouwers dat m’n animo nu wel weer weg is, terwijl mijn rapporten toch lovend waren. Ik weet echt niet of ik het volgend jaar doorga met fluiten”. De 41-jarige Piet Steenvoorden hoopt in ieder geval in de zomer op het circuit van Zandvoort weer een gooi te doen naar het nationale kampioenschap bij de veteranen. Een titel, die hij al driemaal heeft veroverd. x<SS;:x-: derd. Bedoeling is, dat medio dit jaar een „demonstratiebaan” in gebruik wordt genomen en dat op 15 oktober de officiële opening van deze tennis ruimte die de naam „Apollohal” krijgt, plaatsvindt. Heemstede ver speelde in november 1974 de belan grijke tennisindoor-accommodatie op het industrieterrein door brand. HAARLEM/IJMOND. Vanavond wordt het microkorfbal-seizoen in de Kennemersporthal besloten met een toernooi om het officieuze kampioen schap van de regio Haarlem. Het degradatieduel tussen Progress en SC Zandvoort verliep bijzonder span nend. Nadat de badgasten door Gerard v.d. Bogaert een 0-1 voorsprong hadden genomen, wist Ron van Tunen het even wicht te herstellen: 1-1. In de tweede helft liep SC Zandvoort door goals van de goed spelende Kees Bruin en Ad Krug tot 1-3 uit. Progress haalde door Stengs nog tot 2-3 op. Wil het damesvoetbal in Haarlem en omgeving zichzelf binnenkort niet buitenspel zetten dan moet volgens de heer M. Kilsdonk zo snel mogelijk een regionale competitie in Noord- Holland worden geïntroduceerd. De voorzitter van de damesafdeling van THB wil het voorbeeld volgen van Weteringse Girls in West 2, dat in de afdeling Leiden al enkele jaren een klasse apart is en via een districts- competitie wat meer leven in de brouwerij wil brengen. Uitslagen van 10, s20 en zelfs 26-0 inspireren nu eenmaal bepaald niet. Kilsdonk: „We teringse Girls heeft contact opgeno men met andere afdelingen om te komen tot een interessantere region? Ie competitie. Een dergelijk plan voor West I heb ik voorgelegd aan de afdeling Haarlem. Het zou mooi zijn als de topclubs van ons op zondag zouden kunnen spelen tegen ploegen uit de afdelingen Noord-Holland en Amsterdam.” Kilsdonk wil dit ideaal het liefst al in het seizoen 1976-77 verwezenlijkt zien, met bijvoorbeeld drie clubs uit de afdeling Haarlem, vier uit Amsterdam en vijf uit Noord-Holland. „Als je dit plan niet op korte termijn doorzet dan ver wacht ik dat de populariteit en de kwaliteit vermindert, ’t Is belangrijk Kilsdonk strijdlustig: „Als Haarlem nog geen contact wil leggen met andere afdelingen dan nemen wij zelf het initiatief en gaan we zelf naar de commissies van Amsterdam en Noord-Holland. Zien zij wat in onze plannen en blijkt dat het merendeel van de verenigingen in de afdeling Haarlem achter ons staat dan kunnen wij het bestuur onder druk gaan zetten. Ripperda, DCO en Geel Wit hebben trouwens plannen om met damesvoetbal te beginnen. In dat ge val hoeft men in Haarlem helemaal niet bang te zijn voor bloedarmoede.” Vooralsnog is Theo Grijmans over de toekomst van het voetbal voor vrou wen pessimistisch gestemd. „Veel meisjes stoppen. Daarnaast trekt het talent haar een paar clubs, waardoor de krachtsverschillen extra groot worden. Er wordt door de verenigin gen ook te weinig initiatief ont plooid.” Als voorbeeld noemt Grij mans de plannen voor een jeugdcom- petltie, die door „gebrek aan mede werking” nog altijd niet zijn gereali seerd. „Ieder jaar weer wordt aan de clubs gevraagd of zij een jeugdteam willen Inschrijven, maar aan het be gin van dit seizoen hebben we geen enkele reactie gekregen. Triest, omdat de verenigingen het damesvoetbal zelf van de grond moeten helpen. Het is toch niet gezond dat meisjes van veertien voetballen tegen getrouwde vrouwen van 30 en nog ouder.” Spontaan Het voorstel van Kilsdonk lijkt echter weinig of geen kans te maken. Theo Grijmans, voorzitter van de commissie damesvoetbal in de afde ling Haarlem ziet de „interregionale zaak wel zitten,” maar wil eerst in de eigen afdeling orde op zaken stellen. „Ik kan op dit moment niet zomaar drie of vier elftallen laten vertrek ken. Dan room je de competitie te zeer af. Ik wil pas over zo’n regionale competitie gaan praten als ik meer aanwas van voetbalsters krijg en als de meisjes in de tweede klasse zich goed gaan ontwikkelen. Het punt is dat het damesvoetbal nog niet volle dig is geaccepteerd. Nog te weinig clubs verlenen hun medewerking, te veel verenigingen willen niets van damesvoetbal weten.” In een voorstel van Kilsdonk om de eerste en reserve eerste klasse in de afdeling Haarlem samen te voegen ziet Grijmans niets: „Met die tweede klasse ben ik juist erg blij. Nieuwe meisjes en nieuwe teapms kunnen in die afdeling lekker wennen. Grote uitslagen zou je trou wens ook houden wanneer de top clubs zouden wegvallen en beide klassen zouden worden samenge voegd.” HAARLEM. Zandvoort ’75 is in de tweede klasse zaterdagvoetbal van de afdeling Haarlem KNVB aan een opval lend debuut bezig en heeft zich al verze kerd van promotie naar de eerste klasse. Kampioen mag Zandvoort ’75 zich nog niet noemen, want het heeft daarvoor nog concurrentie te duchten van RCH. Aan 16 van de 18 deelnemers aan de ABO-cursus die de Velser Sport Stichting organiseerde, kon vorige week het diploma worden overhan digd. Deze hooggenoteerde vooroplei ding voor kaderleden in de sport werd afgesloten in de DKV-kantine waar tijdens een feestelijke bijeen komst de diploma’s werden uitgereikt door voorzitter Timmermans. Op de foto v.l.n.r. de geslaagden: R. Bakker, A. Pover, A. Kops, M. Staats, F. Dijkman, E. Wijdeveld, mevr. P. van de Burg-Spaans, I. Karst, J. Kops, E. van Overmeeren. Op de achtergrond de heren R. Tuinstra, H. Kip, A. van de Burg. Op de voorgrond mevr. H. Mesman-Oorschot die het diploma uit handen van voorzitter Timmermans ontvangt. De uitslagen: Heemskerk: hoofdklas: ProgressSC Zandvoort 2-3; tweede klas C: Donkey ShotHeemskerk 3-6; v.d. VeensKennemer Intersport 3-1; WBHDe Klok 6-2; res. derde klas E: Progress 4Donkey Shot 2 2-1. Beverwijk: eerste klas B: 't Lantaarnt jeMolenaar Boys 0-3; tweede klas B: Straberry—Sihi FC 1-2; Wijker Post PW.-Boys 3-3; derde klas D: Iberia E. Wijk aan Duin 2-6; res. eerste klas:. Sport CS 3Lichthal 2 2-5; res. derde' klas D: Strawberry 2-Progress 3 2-2. Nieuw Vennep: tweede klas D: De KrimRaaphorst V. 8-3; Kroon —Bron Vanka 5-4; derde klas F: J. M. Bakker Nugteren 3-3; KoppersKalmthou van Niel 0-2. t x S'

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 23