toötevishal MEERJARENPLAN IN RAADSCOMMISSIE In bed ruikt ’t soms naar spruitjes 95 I 5 ÜOÜCU ROI=KI=NWI=I=K i i Kopako-Polyvis bouwt nieuwe I 1 Niet voor niks zo beroemd. i Inbraakschade Hollywood is 34.000 gulden Voetgangerstunnel Parkweg nog dit jaar in gemeenteraad zentueld X^breemenu opslagruimte in Oud-IJmuiden I I Kt I ventilatietechniek I l s- Bedrijf werkt na brand aan grote toekomst DEALER VAN SIMCA CHRYSLER MATRA SUNBEAM VOOR DE IJMOND i O 5 van 25 maart t/m3april bij aankoop vanfl^r aan boeken ^.1 ITHO i >1 OENS D AG 2 4 197 6 MAART NIEUWS UIT STAD EN 5 STREEK 9 OCCASION CHRYSLER 5 CENTRUM SIMCA VELSEN Bijna twee uur lang hebben de Velsense raadscommis sies voor openbare werken en sport en recreatie zich dinsdagavond be ziggehouden met het ontwerp voor het meerjarenplan 1976-1980, een nogal taaie gespreksstof, omdat van deze behandeling een groot deel aan cijfers moest worden gewijd. Ge lukkig echter fungeerde wethouder C. Ockeloen hierbij als een voorzit ter, die met de van hem bekende oubollige betoogtrant af en toe de nodige humor bij de besprekingen wist onder te brengen. Viskistjes Bovag-Garantie certificaat 14 dagen proefrijden in uw occasionfavo- riat 1000 m2 showroom met keus uit vele merken I 0 Nieuwe leiding jn de boekhandel in de boekhandel - in de boekhandel in de boekhandel Een fijne neus verdient’t beste. I AUTOBEDRIJVEN 4B» IJMUIDEN/VIJFHUIZEN Be gin april gaat Kopako-Polyvis BV aan de Prins Hendrikstraat in Oud- IJmuiden een geheel nieuwe op slagruimte bouwen op de plaats, waar in oktober de oude ruimte is afgebrand. De nieuwe bedrijfs ruimte krijgt een vloeroppervlak van ruim 1500 vierkante meter en men verwacht het gebouw in juli in gebruik te kunnen nemen. x in de boekhandel inde boekhandel m de boekhandel in de boekhandel i. Verkeerslichten -5 5 l l v S' ADVEH'I ENT1E tenten (naturel) (Van een medewerker) ct. ADVERTENTIE (ADVERTENTIE) V V Vanaf 479,- f 1 wofuoeten enotermff neder bepalen Q| DETAIL 1 Een kijkje in de produktie-eenheid van Polyvis aan de Prins Hendrikstraat, waar de machines voor het vervaardigen van de polystyreen viskistjes staan opgesteld. Met de wederopbouw van het bedrijf werd half 1975 een begin gemaakt door het reviseren van het gehele machine- Ook herinnerde hij er aan dat zo juist nog twee andere verenigingen uit een speciaal „potje” enige duizenden guldens hadden ontvangen, waarmee in het ka der van de zelfwerkzaamheid het nodige materiaal kon worden aangesdhaft. Santa Stavanger; noemen elde be- Postbus 21 - Schiedam ■-£ hen der son deuren leree grijs Een tekening van het zijaanzicht van de nieuwe opslaghal van Polyvis aan de Prins Hendrikstraat in IJmuiden, waar van de bouw begin april van start gaat. (ADVERTENTIE) j^SS2 1 in Ne- i moeten van het van de 1 moeten scheeps- ordt ge- nvermij. aldus de sregeling epen. Bij moeten nobiliteit «1 moge- nscholinj aandacht De grootste schuldeisers waren Shell, Monsanto, Basf en de machinefabriek lydrotile-Cruquius. In mei 1975 hebben ie crediteuren de eigenaren van Kopa- io-Polyvis uit het bedrijf gezet en de iandelen overgenomen. De heer De long, een van de directieleden van de machinefabriek werd aan het hoofd van het bedrijf gesteld om dit zo snel moge lijk weer gezond te maken en hij kreeg daarvoor het meerderheidsbelang in de jandelen. Hij vertelt: „De bedrijven zijn samen meer dan tien miljoen gulden waard en het zou te gek geweest zijn om dit kapitaal te vernietigen door de bedrijven te liquideren, terwijl er een grote toekomst is weggelegd voor poly styreen -verpakkingen Een der leden informeerde daarop naar de namen van deze verenigingen, maar het leek wethouder Ockeloen ver standiger deze niet aan de openbaarheid prijs te geven. Zijn argument: „Het is nu eenmaal zo dat wanneer Jantje drie zuurtjes krijgt en Pietje vijf toffies, dan gaan ze toch onderzoeken wie de meeste snoep heeft gekregen”. Het wordt een moderne opslagruimte, waarbij speciale voorzieningen worden getroffen voor de brandveiligheid en voor de hygiëne. In de grote hal worden de polystyreen viskistjes, die Polyvis produceert, opgeslagen. De kistjes wor den in een pand aan de overzijde van de Prins Hendrikstraat geproduceerd en lullen via twee luchtbruggen naar de opslaghal worden overgebracht. Zo omkleedde hij bijvoorbeeld zijn weigerend antwoord op het verzoek van een der leden om een nadere opgave van de wegen en straten, die binnenkort voor asfaltering in aanmerking zouden komen met de volgende motivering: Aan de dinsdagmarkt werd aange voerd: 2510 kg tong, 28 kisten tarbot en griet, 248 kisten kabeljauw, 875 kisten koolvis, 290 kisten schelvis, 664 kisten wijting, 601 kisten schol, 34 kisten schar, 12 kisten haring en 87 kisten varia. Ook het bedrijf in Vijfhuizen is in middels geheel vernieuwd. Maakte men aanvankelijk kistjes voor groentever voer, door het wegvallen van deze markt is men overgestapt naar indus triële verpakkingen. Met name Philips is een grote afnemer. Daarnaast zoekt men naar nieuwe mogelijkheden voor het gebruik van „piepschuim” zoals polysty reen gewoonlijk genoemd wordt. Eind van deze maand wil men met het ver vaardigen van plafondplaten beginnen Voor het afval heeft men een bestem ming gevonden in de isolatie van wonin gen. Dinsdag vertrokken: Gembira, Ant werpen; Luna 1, Hamburg; Clarissa. Odense. IJmuiden; Resolute, Rotterdam; Teutonia, Aarhus: Merconaut. Rotter dam, Velsen; Jurgen Wehr, Hamburg, Prijzen in guldens per 1 kg: grote tong 11,32-11,08, grootmiddel tong 15,05- 14,57, kleinmiddel tong 13,23-10,96, tong één 12,44-12,20, tong twee 11,68-11,50, tarbot 13,64-12,81, zalm 9,28. Per 40 kg: schar 104-90, haring één 55-49, wijting twee 64-53, wijting drie 53-31; schoi een 51 -47; schol twee 65-67; schol drie 67- 62, schol vier 65-60, tarbot 446-258, griet 224-184, kabeljauw één 90-72, kabeljauw twee 130-94, kabeljauw drie 134-82, ka beljauw vier 100-77, kabeljauw vijf 82- 57, koolvis één 43-37, koolvis twee 45-40, koolvis drie 48-44, koolvis vier 36-31, schelvis één 60-52, schelvis twee 55-43, schelvis drie 66-61, schelvis vier 56-34. VELSEN. Het Velsense college van B. en W. heeft voor woensdag 7 april een speciale openbare vergadering van de gemeenteraad uitgesohreven. in ver band met het afscheid van de heer M. Roessingh als wethouder van onderwijs en jeugd en culturele zaken. Zoals be kend vertrekt drs. Roessingh binnenkort naar Lelystad voor het vervullen van een functie bij het onderwijs. De vergadering begint om 19.30 uur en na afloop daarvan volgt onmiddellijk een openbare afscheidsreceptie in de Burgerzaal van het stadhuis. Zaandam; Dun vegan Head, Londen; Fin- reel, Antwerpen, Velsen; Giuseppe Pafi- do. Noordzee, IJmuiden; May Mitchell, Greath Yarmouth; Prinsenborg, Delfzijl; Lotte Skou, Zeebrugge; Lisa Clipper, Rotterdam; Corinna. Rotterdam, IJmui den; Frendo Grace, Bayonne; Ciudad de Guayaquil, Christobal; Ciudad de Medel lin, Bilbao: Kentshore, Cont Plat, IJmui den. Woensdag aangekomen: Bab T, Lanu- wersoog; Hammonia, Bremerhaven: Se- abure, Cont Plat, Velsen; Socrates, Ant werpen; Mexican Trader, Rotterdam; Sovietskiy Pogranichnik, Way a- Woensdag vertrokken: Abel Maria, Havanna; Mercur, Akad, Bremen. De bouw van de nieuwe hal maakt duidelijk, dat Kopako-Polyvis BV weer een gezond bedrijf is, dat mogelijkheden ziet voor een expansie. De huidige direc teur, J. G. de Jong, vertelt, dat het bedrijf rond 1974 door wanbeleid ten dode was opgeschreven en in zulke grote financiële moeilijkheden verkeerde, dat het op de rand van een faillissement stond. De schulden beliepen een bedrag fan twee miljoen gulden, maar de credi teuren hebben geen faillissement aange vraagd om de beide vestigingen van het bedrijf, in IJmuiden en Vijfhuizen, te redden. Ai houdt u van spruitjes, t is niet lekker om in de lucht ervan te moeten slapen. Itho rekent af met onwel riekende luchtjes van smakelijke gerechten. Definitief! Iedere Itho wasemafzuigkap heeft een metalen vetfilter en roestvrij stalen onderplaat: onverslijtbaar, brandveilig en makkelijk schoon te maken. Randafzuiging maakt m effektiever. En de speciale motor beperkt geruis tot het uiterste minimum. Alle Itho kappen hebben Kema-Keur. Itho is gemaakt voor fijnsnuivers. En wij gaan er van uit dat u dat bent. Zelfs al houdt u van spruitjes. IJMUIDEN. Dinsdag aangekomen: Brage, tubarao, IJmuiden; Giuseppe pan- fido, Margate, IJmuiden; Corinna, Ant werpen, IJmuiden; Twadika, Antwerpen; Mobil Refiner, Bremen; Thuntank 4, Swinnemünde; Brendonia, Gunness; Ca nopus. Manty luoto, Zaandam; Tycha, Kings Lynn; Britt, Rotterdam; Parkes- gate, Kings Lynn, IJmuiden: Bothniab- org, Mantyluoto; Apollo 1, Londen, IJ muiden; Mare Silentum, Baglanbay; Ci licia, Capelle a.d. IJsel, IJmuiden; Odin. Norfolk, IJmuiden; Boreas, Cadiz; Jem- rix, Whitby, IJmuiden; Kenrix, Kings Lynn; IJmuiden; Brinda, Poole, IJmui den; Vesta, Flixborough, IJmuiden. IJMUIDEN De fotowinkel Holly wood aan de Lange Nieuwstraat te IJ muiden, waar maandag werd ingebro ken, heeft na inventarisatie kunnen vaststellen dat de dieven voor ruim 31.00 gulden aan foto- en filmappara tuur hebben meegenomen. De winkel was niet beveiligd door een alarminstallatie. De zaak heeft wel een verzekering. Met enige trots vertelt directeur De Jong: „Nu al produceren we bijna drie maal zoveel als het bedrijf voor de reorganisatie. We zijn al de grootste fabrikant van polystyreen verpakkingen in Nederland en er zit nog steeds groei in het bedrijf.” Hij is daarom vol goede moed, dat Kopako in Vijfhuizen en Po lyvis in IJmuiden alle moeilijkheden te boven kan komen en weer uit kan groeien tot een gezond bedrijf. Jan de Windstraat 2 - Beverwijk - Tel. 02510-39118 Betelgeuzestraat 6 - IJmuiden - Tel. 02550-17250 X I 2' park, dat door slecht onderhoud niet productief genoeg was. In IJmuiden keerden de oude klanten weer terug, maar juist hier kwam de eerste grote tegenslag, toen de gehele opslagruimte in een oud koelhuis van IJsvries door brand verwoest werd. Gelukkig bleef, mede dankzij het optreden van het per soneel, de productie-eenheid, die tegen over het bedrijf was gevestigd behouden en binnen twee uur na de brand had men in IJmuiden de productie van vis kistjes alweer ter hand genomen. De totale productie van viskistjes in IJmui den bedraagt 70.000 stuks per week. De productie-eenheid in IJmuiden heeft sinds kort al drie nieuwe machines ge kregen en zodra de nieuwbouw gereali seerd is, wil men het oude bedrijfsge bouw ook gaan moderniseren. Het grote witte herenhuis aan de Kanaalstraat, waar het kantoortje was gevestigd en dat bij de brand gespaard is gebleven, wil Polyvis verkopen. In de toekomst wil men dan een nieuw kantoortje bij het bedrijf bouwen. Een deel van het terrein, waar de oude opslagruimte door de brand is verwoest, aan de kant van de Kanaalstraat blijft gereserveerd vooi toekomstige uitbreidingen van Polyvis in IJmuiden. „Kijk ’es, deze raming van ongeveer een half miljoen is bedoeld voor heel Velsen en het is op dit moment onmogelijk hierover in details te treden. De ge meente kan in dit opzicht het best worden vergeleken met een gezin met vijfentwintig kinderen, waar per jaar vijf paar schoenen voor nodig zijn. U kunt ervan zijn verzekerd dat een der gelijk aantal inderdaad moet worden aangeschaft en dan komt het er weinig op aan of de schoenen voor Jantje, Pietje of Klaassie zijn bestemd". Uiteindelijk zijn uit de discussies de drie volgende vraagpunten overgebleven: het plaatsen van verkeerslichten op de Lange Nieuwstraat en de Hagelingerweg, het besnoeien van de post asfalteringen met drie ton en een jaar uitstel van de plannen met betrekking tot een kleedac- commodatie voor het sportveld aan de Raafstraat. Op deze punten zullen de leden zich in hun respectieve fracties nog nader beraden. Overigens bleek uit de besprekingen dat wethouder Ockeloen nog altijd niet van het nut van verkeerslichten is over tuigd, omdat hierdoor volgens hem weer andere ongelukken dreigen te ontstaan. Automobilisten zijn immers geneigd bij oranje nog even snel gas te geven en ook kan de politie in elke andere ge meente uit ondervinding verzekeren dat velen de rode stoplichten eenvoudig ne geren. Wethouder Ockeloen wenste evenwel de eventuele mening te bestrijden, als zou het college de verkeersveiligheid van de burger niet willen bevorderen. Als voorbeeld hiervan noemde hij de plan nen voor een tunnel voor de Parkweg, waar toch ook een bedrag van ruim een miljoen mee is gemoeid. Hiervoor is reeds een summiere begroting opge maakt waarbij het plan ook in een vergevorderd stadium verkeert. In ieder geval hoopte de wethouder het voorstel nog dit jaar in de raad te kunnen brengen. Voorts vond de in het meerjarenplan opgenomen post voor de aanleg van ELTA-sportvelden een warm voorstan der in de heer A. H. Wedemeijer, direc teur van de dienst sport en recreatie. Hij vestigde er de aandacht op dat na het voltooien van „Rooswijk” het ELTA- terrein aan de beurt is gekomen, vooral omdat „Terrasvogels” al geruime tijd sterk is onderbedeeld. Deze argumenten werden door de commissie niet bestre den. Wel achtte de heer Wedemeijer het gewenst er nog even op te wijzen dat het beleid in Velsen met betrekking tot sport en recreatie voorbeeldig kan wor den genoemd, vooral wanneer men dit met andere gemeenten vergelijkt. Hij noemde het bijvoorbeeld „ongelooflijk goedkoop” dat een sportvereniging met veertig elftallen de gemeente voor haar accommodatie per jaar slechts 5050 is verschuldigd. JjHiM X l 5' l

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 5