Winnaar tegen Oosterkwartier in korfbalfinale AURORA KAMPIOEN laagte ach* IN REGIO HAARLEM Commandeur sukkelt met knieblessure KDO maakte eind aan PSVH-opmars SP0R1WW® DUJARDIN Proefvaart voor Oceaan-race Sutherland doet mee STREEKSPORT U witteen groter wagenpark, maar de kosten wegen te zwaar? SPORTIEF Praat ’ns met de Amro Bank over bedrijfsfinanciering. I I Van Beuse'O’n: MfilH I 1 1 •W.' OP WK BADMINTON SOMBERE TOEKOMST VOOR ALLIDES 2 Jl in het Chalet Wüstelaan 75, Santpoort. De handgemaakte sigaar uit Java» SPORT DONDERDAG 2 5 19 7 6 MAART 27 5 1 VAN WENNEKER Officieel protest M1 II Ml Onbeperkt eten en proeven van een soepje, warme gerech ten, koude gerechten en des serts in en uit onze open Zwitserse boerderij-keuken. Prijs, inclusief een kopje koffie vooraf 18,- per couvert, voor kinderen tot 15 jaar voor ieder jaar dat zij oud zijn. Omdat onze ruimte beperkt is, is het prettig als u even van tevoren laat weten dat u komt. Nu ook in het Chalet: FONDUE BOURGUIGNONNE Ow gastheer Want de mensen van de Amro Bank weten er alles van. En hebben bovendien voor u het financiële naslagwerkje „Het Midden- en Kleinbedrijf”. Gratis. f-K w s? Gemaakt van de fijnste tabakken uit de Vorstenlanden van Midden-Java. Vervaardigd door slanke Javaanse vrouwenhanden. Corona 56 cent. Verpakkingen van 5,10 en 25 stuks. Senoritas 35 cent. Verpakkingen van 10 en 50 stuks. BS» 4^ 4 UJARDIN VIEUX* EXTRAJ (Van onze sportredactie) (Van onze korfbalmedewerker) om Een aanval van Aurora in de gewonnen finale tegen Oosterkwartier. (ADVERTENTIE) (Van onze volleybalmedewerker) V, (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) vieux In de eerste klasse speelde HVS 3 tegen Allides 3. HVS 3 is na de nederla gen van FES en VCIJ 3 weer kansheb- HAARLEM/IJMOND. Het microkorfbalseizoen is gisteravond defenitief afge sloten met het in de Kennemersporthal verspeelde toernooi om het kampioenschap van de regio Haarlem. Het mag een alleszins geslaagd evenement worden genoemd dat enkele opmerkelijke resultaten kende en waarin wedstrijden van behoorlijk niveau te zien w’aren. Het was duidelijk te merken dat de in de lagere afdelingen uitkomende teams hun huid zo duur mogelijk wilden verkopen aan hun ..grote broe ders en zusters”. HAARLEM. Jan Sutherland zal toch deelnemen aan de bekende Singlehanded Transatlantic Race van het Engelse Plymouth naar New Port bij New York. Zijn werkgever heeft, na aanvankelijk te hebben geweigerd, deze week toegezegd de Haarlemse zeiler onbetaald verlof te verlenen. Om aan de monsterrace te kunnen deelnemen moet Jan Sutherland echter eerst zijn „zeewaardigheid” bewijzen. Daarvoor zal hij 500 mijl op open zee in zijn eentje moeten afleggen. De Haarlemmer zal zondagmorgen om 9 uur uit IJmuiden vertrekken. „Indien de wind zuidwest is, zet ik koers noordwest richting New Castle en bij noordwesten wind denk ik er over naar Noorwegen te gaan,” zo laat Suther land weten Voor Jan Sutherland aan zijn proefvaart begint, moeten hij en zijn helpers echter nog veel werk verzetten. Zo wordt zaterdag het lopend wand nog nagekeken en de motor ingebouwd. Ook zou eigenlijk een andere mast moeten worden geplaatst, maar daar wacht de Haarlemse zeiler mee tot voor zijn grote race. Om tijdig in Plymouth te zijn vertrekt Jan Sutherland 20 mei uit Nederland. „Ik moet 31 mei één minuut voor twaalf arriveren, en ik wil een ruime marge aanhouden om 5 juni uitgerust aan de ongeveer 30 dagen durende zeiltocht te beginnen." In tegenstelling tot zijn Hollandse concurrenten financiert Jan Sutherland zijn race zelf. Vergeleken met de uitgekiende racer van Gerard Dijkstra, de Bestevaer, ziet Sutherland’s Atlanta er dan ook zeer eenvoudig uit. Bij de Haarlemmer geen elektrische automatische stuurinrichting, maar een helmstok en ook houten masten. _,Maar wel een oerdegelijk, stalen schip waarin ik het grootste vertrouwen heb.” aldus Jan Sutherland. „Ach, een echte ramp is het natuurlijk niet, ais ik Montreal niet zou halen. Ik ben nog jong- Je moet het dan gewoon accepteren, maar ik zou toch wel erg teleurgesteld zijn,” aldus Olga Comman deur, die overigens niet de indruk geeft het allemaal al te hebben opgegeven. „Als ik nu eerst maar weet waar ik met mijn blessure precies aan toe ben. Als ik op korte termijn de training weer kan hervatten is er nog veel mogelijk.” Ook vorig jaar had Olga Commandeur zo’n blessurerijk winterseizoen. Het wa ren toen problemen met de enkels, maar toch beleefde ze een indrukwekkend zo merseizoen. „Toch lag het vorig jaar wat anders. Inderdaad tobde ik ook met blessures, maar de perioden waarin ik weinig of niets kon doen waren duide lijk korter. Nu duurt het allemaal zo erg lang.” Deze gezellige, gemoedelijke combinatie van ontbijt en lunch verzorgen wij zon dags vanaf 11 uur 's morgens tot 14.30 uur. Ons telefoonnummer is 023 - 372226. Jan G. (Uilenboom) Westerhoven. Olga Commandeur: eventueel onder het mes. scoord. Strafworpen brachten toen de beslissing ten gunste van KIOS. De propagandaprijs kwam dit jaar in het bezit van de veteranen „Haarlems Tweede Jeugd”. Voorzitter Kaar van de organiserende vereniging Haarlem reikte met enkele toepasselijke woorden de prijzen uit en kan terugzien op een zeer geslaagd toernooi. De uitslagen van de gisteravond ge speelde wedstrijden luiden: Spaarne 9 Allides 14 3-0, PSVH—KDO 0-3, Blin- kert 2—Spaarne 3 3-1, Gaz. H’lem 2 Aluor 2 0-3, HVS 3—Allides 3 3-1 (o.p.v. Allides) Pen 2Ovra 12 3-0, die Raeckse 6—HSVC 1-3, Spaarne 2die Raeckse 4 0-3. die Raeckse 5—SBIJ 2 0-3, die Raeckse 7—FES 5 3-1, Allides 2—KDO 2 2-2, HBC 2—KTand 3-1. Ó7. All England moet het doen zonder de meeste Aziatische landen die aan een toernooi in Bangkok deelnemen. Dit om de Volksrepubliek China, geen lid van IBF, niet voor het hoofd te stoten. Favorieten in Londen zijn Svend Pri (titelhouder), Rudi Hartono, Liem Swie King en Flemming Delfs. Bij de dames: Gillian Gilks, Tati Sumirah, Lene Koppen en Margaret LockwoodBeck. Het door een strak aangehouden sche ma precies volgens plan verlopen toer nooi gaf bijna weer een sensationale verrassing te zien toen in de voorrondes Ki os zich op het nippertje het organise rende Haarlem van het lijf wist te houden. Tegen het twee klassen lager spelende Rapid mocht Kios met een moeizaam gelijkspel tevreden zijn. Pou- lewinnaars werden tenslotte Aurora (met twee riante overwinningen), Nieuw Flora (gelijk geëindigd met Haarlems Tweede Jeugd, maar door de overwin ning tegen dat team toch geplaatst), Oosterkwartier (via twee overwinningen) en Kios. In de halve finales moesten tegen elkaar aantreden Aurora en Nieuw Flora, Kios en Oosterkwartier. De finalist van verleden jaar DKV, werd in de poulewedstrijden al uitgeschakeld. Oosterkwartier speelde tegen het toch wat tegenvallende Kios een uitstekende wedstrijd en was hierin zeer schotvaar- dig. Vooral de duels tussen Eric van de Weijde en Rinus Jongeneel werden uit gevochten op het scherp van de snede. Het werd een onverwachte 8-6 overwin ning voor Oosterkwartier. Aurora had weinig moeite met Nieuw Flora. In een tamme ontmoeting werd Aurora win naar (4-2). Oosterkwartier en Aurora dus in de finale, een treffen tussen twee de weinige ijsdagen die Nederland dit winterseizoen beleefde, was er oorzaak van dat er een blessure aan de knie ontstond. Op het moment dat het alle maal wat beter leek te gaan, ging Olga onderuit met de bromfiets. De knie werd weer de dupe. „Ja. al met al zo'n zeven weken rust. Of het inderdaad een scheurtje in de meniscus is, hoop ik een dezer dagen te horen, wanneer ik terugmoet naar dok ter Hermans in Laren. Die onzekerheid vreet natuurlijk aan je. Ik heb wel een intensieve en goede fysio-therapeutische behandeling van Hans Glas, die bij Tel star werkt, maar ik weet gewoon nog steeds niet waar ik aan toe ben „Ik heb me nu voorgenomen om er alles op te zetten om straks met succes het eindexamen havo te doen. Wat de atletiek betreft, moet ik gewoon afwach ten. Overigens wordt het allemaal wel kort dag. want al vroeg in mei begint het internationale seizoen”. HAARLEM/IJMOND. In een leven dige volleybal wedstrijd heeft KDO gisteravond in de Spaarnehal een eind gemaakt aan een serie overwinningen van PSVH. KDO speelde een gevarieerde partij en beschikte over een hecht hoog blok waar de veelal scherp geslagen aanval van PSVH op stukliep. In de eerste set leek het erop alsof PSVH geheel weggespeeld zou worden. Na de time out bij de stand 5-11 liep het opeens stukken beter bij de politieploeg en bij 14-14 stonden beide teams gelijk. .Met banddikte verschil is Eddy Merckx aan het einde van de derde etappe van de Catalaanse Week verslagen door de onbeken de Italiaan Tinchella. Merckx blijft eerste in het algemeen klassement. De Nederlandse en Engelse jeugdvoetbal- teams ontmoeten elkaar 27 maart op het terrein van FC Dordrecht. Het is een vriend schappelijke wedstrijd. De Engelsen zijn offi cieus wereldkampioen. t In een vriendschappelijke ontmoeting heeft het Ierse voetbalelftal Noorwegen met 3-0 verslagen. In Stockholm heeft Rusland een nederlaag tegen het Zweedse ijshockeyteam geleden. De Olympische kampioen verloor met 2-1. Rieks Spiegelaar is met ingang van 1 juli ontslag aangezegd. Eerste-divisieclub Cam- buut- kan het financieel niet langer opbrengen zijn manager te betalen. Cambuur zoekt nu een part-time manager. Theo Gorter versloeg in het tennistoernooi van Menton de Belg De Munck: 6-2, 6-0 Heffels versloeg de Fransman Pire met 6-3, 7-5. Eredivisievereniging De Graafschap klopte het militaire elftal met 3-2. De vriendschappe lijke wedstrijd werd in Doetinchem gespeeld. Derby County heeft met 1-1 gelijkgespeeld tegen Stoke City. Queens Park Rangers staat aan kop van de Engelse ranglijst. Zeilschip ,,The great escape” wordt vrij dagmorgen aan de finish in Dover verwacht Het schip heeft er dan 97 dagen over gedaan om rond de wereld te varen, drie minder dan op de heenreis. In Boekarest is Frankrijk met 1-0 door Roemenië verslagen. Ondanks de nederlaag van Frankrijk voor het Olympisch kwalificatie toernooi voetbal blijven de Fransen favoriet voor de eerste plaats in groep vier. Nederland staat op de derde plaats. In de Belgische voetbalcompetitie ver grootte FC Brugge de voorsprong op Ander* lecht met een punt. Brugge won van Berin gen met 1-0, LierseAnderlecht bleef 0-0. In een kwalificatiewedstrijd voor hel Olympisch toernooi heeft Oost Duitsland Oos-' tenrijk verslagen: 2-0. De vriendschappelijke voetbalwedstrijd ArgentiniëPolen is geëindigd in een 2-1 overwinning voor de Argentijnen. Het Engelse voetbalelftal behaalde op Wa les een 2-1 overwinning. De Sowjet-Unie versloeg Bulgarije met 3-0. Ierland bleef Noorwegen met 3-0 de baas. Het betrof ook hier vriendschappelijke duels. Oost-Duitsland heeft zich zo goed als zeker geplaatst voor deelname aan de Olym pische spelen (voetbal) in Montreal. In Wenen won de ploeg van Oostenrijk: 2-0. Ook voor de Olympische spelen heeft zich het Spaanse amateurelftal geplaatst. Het treffen met Tur kije eindigde in 0-0. IJMUIDEN. Olga Commandeur, die een half jaar geleden nog van de één naar de andere triomf snelde, sukkelt al bijna twee maanden met een hardnekki ge blessure. De IJmuidense atlete, Euro pees jeugdrecordhoudster op de 800 me ter, verkeert in grote onzekerheid om trent het snel naderende olympisch zo merseizoen. Een dezer dagen hoor ze de uitslag van een medisch onderzoek. „Er is iets mis met de meniscus. Misschien een scheurtje.” In de onderste regionen gaat het er voor Allides 2 erg duister uitzien. Na een goede overwinning vorige week op SAS 2 had tegen het onderaanstaande KDO 2 zeker gewonnen moeten worden, wilde Allides 2 de degradatie nog ontlo pen. Het uiteindelijke 2-2 gelijkspel is daarvoor te weinig. De wedstrijd ken merkte zich door erg wisselend spel van beide kanten. Soms kwamen er zeer kanppe aanvalsacties, die dan weer afge wisseld werden door erg domme per soonlijke fouten. Vooral het serveren aan beide kanten liet veel te wensen over. De uiteindelijke 2-2 stand gaf de veldverhoudingen goed weer. De setstan den van deze ontmoetingen waren 15-10, 9-15, 15-8 en 12-15. Komend weekend organiseert de BC ei sen weer haar jaarlijkse open B-, C-, en veteranen toernooi in de ZEEWIJKHAL IN IJmuiden. De bezetting is goed te noemen, m.u.v. het damesenkelspel. dat traditioneel weinig anim kent. In het herenenkel lijken goede klasseringen weggelegd voor de Duin- wijckers Ted Nuyten en Hans Heerens. Er wordt op zaterdag gespeeld van 10 tot 22.00 uur en zondag begint men ook om 10.00 uur. „erruwing op de honkbalvelden”, is het gespreksonderwerp op een discussieavond die vanavond (25 maart) wordt gehouden in de kantine van The Herons in Heerhugowaard. Forumleden scheidsrechter Aart Wedemeijer en coach Cees Herkemij. Judy de Boer van Badhoeve uit Badhoe- vedorp maakt deel uit van de Nederlandse ploeg die op zaterdag 3 april In de interland ritmische gymnastiek tegen Joegoslavië uit komt. De ploeg bestaat verder uit Berthy van der Kwaak, Els Pley (beiden Atilla, Utrecht), Jolanda Sap (HGV. Hilversum) en Hanneke Tlenstra (OKK, Gorinchem). De wedstrijd vindt plaats in de Sporthallen Zuid te Am sterdam. In korte tijd groeide Olga Comman deur uit tot een nationale ved'ete en haar naam werd al zeer snel in één adem genoemd me meer ervaren olym pische troeven als Jos Hermens, Frank Nusse en Mieke van Doom. Op dit moment echter is de atletiekbaan voor lopig taboe voor de goedlachse Suomi- atlete. Het enige dat ze kan doen om haar conditie zo goed mogelijk op peil te houden is fietsen op de hometrainer, die opgesteld staat in het huis van haar ouders- ,.Dat duurt nu al zo n zeven weken. Eigenlijk kun je wel stellen dat ik sinds eind november- vorig jaar vanwege bles sures veel te weinig heb kunnen trainen. Nu ik echter al zeven weken achtereen niets anders heb kunnen doen dan fiet sen, kan het niet anders dat je zo nu en dan in de put zit,” vertel de u 17- jarige Olga Commandeur. Een valpartij tijdens het schaatsen in ber geworden voor de bovenste plaats in de eerste klas. Helaas werd de wedstrijd ontsierd door de arbritrage, die een vol ledige off-day had. De meer geroutineer de HVS-ploeg ondervond daar de minste hinder van. Na een gelijkopgaande eer ste en tweede set, waarin van beide kanten goed werd gespeeld was de stand via 15-4- en 5-15 gelijk. Daarna kreeg het duel een chaotisch verloop. Met 15- 12 en 15-7 werd het 3-1 voor HVS 3. Na afloop diende Allides tegen de arbitrage eeh officieel protest in. In de slotfase was het de routine die de doorslag gaf. Met 17-15 nam KDO de eerste set voor zijn rekening. Daarna bleef de strijd vrij gelijk opgaan, al hield KDO in iedere periode een ruime voorsprong. Met 15-12 en 15-11 werd de strijd in het voordeel van de ploeg uit de Kwakel beslist. LONDEN. Joke van Beusekom heeft de kwartfinale bereikt van All England, de officieuze wereldkampioen schappen badminton in Londen. De veel vuldige Nederlandse titelhoudster heeft echter niet veel kans de halve eindstrijd te halen, omdat haar volgende tegen standster de Engelse Gillian Gilks is. Zij is de grote favoriete van Ail England omdat kampioene Hiroe Yuki niet in Londen is verschenen. De andere Nederlandse deelnemers sneuvelden al voor de kwartfinale. Kampioen Rob Ridder boekte in de eer ste ronde een zwaarbevochten zege op Ray Sharpe: 15-8, 13-15 en 17-15. De Deen Jesper Helledie was echter een te grote hindernis. Hij speelde sterk defen sief en Ridder sloeg zich op die speel wijze stuk. De Haarlemmer ging tenon der met 10-15 en 4-15. Zijn broer Piet Ridder overwon in zijn openingsduel Preben Lind uit Dene marken met 153 en 15-6. Daarna was het ook voor hem afgelopen. Hunt klop te hem in de tweede ronde met 5-15, 15 8 en 15-1 Marjan Luesen dolf al gelij in de eerste ronde het onderspit. Irmgard Ger- latzka was te sterk met 11-4 en 12-9 (na 79). Dubbelspelpartner Joke van Beuse kom had het erg eenvoudig op weg naar de laatste acht. De eerste ronde was zij vrijgeloot en vervolgens zette de Deense Nederlandse de Ierse Barbara Beckett aan de kant met 11-4 en 115. Ook de Engelse Karen Bridge kon het niet bol werken: verlies met 117 en 111. In het gemengd dubbel verloor Joke van Beusekom met Klaus Kaagaard in de kwartfinale van Lene Koppen en Steen Skovgaard: 13-15, 9-15. Rob Rid der en Marjan Luesken haalden ook de laatste acht via zeges op v.d. Walt Phillips (Zuid Afrika) en RofeKirby (Engeland). MarieLouise Zizmann en Bochow versloegen het Nederlandse duo vervolgens met 15-9 em 15-8. ploegen die elkaar kennen van haver tot gort en waarin Oosterkwartier door Rob Jongkind een 1-0 voorsprong nam, die na twee gemiste strafworpen, door Mar- ja Henstra, teniet werd gedaan. Onmiddellijk na de vakverwisseling bracht Jeanette Oversteege een treffer op haar naam, echter dadelijk gevolgd door de gelijkmaker van Ton Pieters. Er ontwikkelde zich een zeer spannende strijd. Henk van Merkenstein schoot Au rora naar 3-2 waarop Marja Henstra Aurora’s derde strafworp miste. Het veelkoppige publiek roerde zich geducht toen de goed leidende scheidsrechter Verver Aurora weer een strafworp toe kende, wegens foutief ingrijpen van Jaap Philippo. Nogmaals werd een kans zeep geholpen, nu door René van Haarlem. Deze maakte even later zijn fout goed door van afstand wél raak te schieten: 4-2 voor Aurora met nog enke le minuten te spelen. De verdiende kampioenen bepaalden zich toen tot „spel bevriezen” en wonnen voor de tweede achtereenvolgende keer de door het Haarlems Dagblad geschon ken wisselbeker. De strijd om de derde en vierde plaats ook al zeer spannend: de eindstand was 4-4 zodat een verlen ging noodzakelijk was. Ook deze bracht geen beslissing, er werd niet meer ge- ir',.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 27