A, VERHAGEN, VOORZITTER DORPSRAAD WIJK AAN ZEE: Wij willen Hoogovens niet pesten KEUR B.V^I BOUWMARKT Perfect amusement met een Haven todfevishal K O.I.C. bezorgt invaliden zorgeloze vakantie ENNEME VSS zorgelijk over gebrek artsen medische keuring Uitgevaren visserijschepen „De mandarijnenkamer” i t n Fietsdag 1976 MHM 5 99 99 MARY DRESSELHUYS IN VELSEN Velser Sportstichting hield jaarvergadering es i WARMTE - en GELUIDSISOLATIE 11 Koudenhorn 54 ik l Wl r Bi|| 4 STREEK NIEUWS UIT STAD EN 19 7 6 2 6 V R IJ D A G MAART ISOVER glaswoldekens-en platen 5 Tel 02550-15389 t I TEMPEX Polystereen schuimplaten in div. maten en dikten. Tips redactie: Ko van Leeuwen ij-aLi JAARLIJKS verzorgt de Stichting Ontspanning Invali den en Gehandicapten in Velsen een zorgeloze vakantie voor een aantal invalide mensen uit die gemeente. Dat is steeds een be scheiden aantal geweest, want de geldmiddelen daarvoor moesten in vrije tijd vergaard worden door het ophalen van oud papier en dergelijke. De financiële mid delen van O.I.G. zijn dus even eens bescheiden, maar men pro beert er toch steeds weer een maximum aan plezier voor de gehandicapte medemens uit te slepen. VELSEN. Doof sommige schouwburgbezoekers wordt wel eens beweerd dat Mary Dresselhuys als actrice meestal gewoon zichzelf blijft spelen. En eerlijk gezegd geeft zij voor een dergelijke conclusie dikwijls een gerede aanleiding. Na de voorstellingen van „De manda rijnenkamer”, waarvan er donder dagavond een in een uitverkochte Velsense Stadsschouwburg werd gegeven, dient men deze mening echter grondig te herzien. Zij ty- peeft in dit blijspel immers vier to taal verschillende vrouwenkarak ters, waarvan vooral de schijnbaar royale weduwe van het platteland een komisch meesterstukjewerd. En zulke knappe uitbeeldingen be horen zonder een veelzijdig talent nu eenmaal niet tot de mogelijk heden. Openingstijden: dagelijks van 8,00 -12.30 uur 13.30 -18.00 uur zaterdags van 8.30 -16.00 uur tel. 023-321212 Ritmisch gymmen en meisjesbeat I L' (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) Hektrawler 17 maart maart W' JAN VAN DAM .leren j Bouwmaterialen P.V.C.-artikelen Wand- en vloertegels Open haarden Ijzerwaren Verfwaren Elektra art. Sanitair Tuinartikelen igde stop ves- >lei- gen, iïia- ind). ding hei- wel een zer- ;ede and :ht- met RP, jo’n van Van. au- „Ma- lings- istal- iienst itrum >ijko- ver- het itueel 1 /an de ra den lei- gen tel- nkt .978 ette le- stan- in de een m of anke- Wie er meer over wil weten kan bellen met mevrouw Mulder. Dolfijn- straat 272 IJmuiden. Tel. 02550-17824. VELSEN. Het programma dat door beiaardier H. de Ligt op zaterdag 27 maart van 16-17 uur op het stadhuisca rillon van Velsen ten gehore zal worden gebracht, luidt als volgt: 1. Mars voor beiaard, Leen 't Hart. 2- a. De winter is vergangen, b. Voorjaar (canon). 3. Concerto a. allegro, b. adagio, c. allegro, A. Vivaldi. 4. a. Menuet uit „Eine kleine Nachtmusik”, W. A. Mozart, b- Menuet, L. Boccherini. 5. Thema met varianten. Staf Nees. 6. a. Für Elise, L. v. Beethoven, b. Balletmuziek uit „Rosa- munde”, Fr. Schubert. 7. Rapsodie over twee Engelse volksliederen, Anton van Ooik. 8. Impromptu (hommage a Cho- De heer Timmermans sprak de hoop uit dat spoedig met de bouw van het nieuwe overdekte zwembak, de hardno- dige tweede sporthal en de aanleg van sportcomplexen in de Hofgeest begonnen nog harder zal moeten gaan zal worden. A/AVJ A. „Het moet geen werk worden aantal hobbyisten. Op onze stadsontwikkeling lopen ook EEN BLIJSPEL dus van een zekere klasse, hoewel door de auteur ongetwij feld niet meer werd beoogd dan het verschaffen van een avondje ouderwets theaterplezier. In ieder geval een stuk waar door alle ondernemers van zoge naamde „vrije produkties” naarstig naar wordt gezocht, om ditmaal terecht te komen bij Joop van der Ende. Voor de regie wist hij niemand minder warm te maken dan Ko van Dijk eh vervolgens kon door hem een bezetting van louter gerenommeerde namen worden samen gesteld. Behalve Pleuni Touw, Edda Ba- rends, Jeroen Krabbé, Coen Flinken Hein'Boele?' „Valstrik voor een man alleen” reed? wist te bewijzen in staat te zijn tot het schrijven van een uiterst .vernuftige in trige, waarmee hij de toeschouwer met de ene verrassing na de. andere confron teerde. In zekere zin is dit ook bij „De mandarijnenkamer” weer het geval, een bundeling van zes één-acters, die zich afspelen in een Parijs’ hotel. Deze situe ring maakte het hem mogelijk een aan tal, voornamelijk uitzonderlijke persona ges bij de handeling onder te brengen, waarvan de verrichtingen steeds resulte ren in onverwachte effecten. Maar tel kens weer met een ontknoping, welke onwillekeurig aan een Ronald Dahl doet herinneren. PRIJZEN IN GULDENS. Per 1 klg.: grote tong 11,34-11.08; grootmiddel tong 14,98-14.72; kleinmiddel tong 13.03-12,78; tong één 12,64-12,21; tong twee 11,87-11,65; tarbot 13,05-12,51; zalm 14,85. De voorzitter stipte tijdens zijn rede aan dat de rijksoverheid, in tegenstelling tot de gemeenteoverheid, duidelijk in gebreke blijft met de subsidiëring van het technische sportkader, et name die van de jeugd. De Velser Sport Stichting heeft het afgelopen jaar acht verenigingen als lid erbij gekregen, wat inhoudt dat het bestuur zig zijn de volksgezondheid, leefbaarheid en recreatiemogelijkheden van zeer ve len gevaar gaat lopen”. De problemen van het milieu voor Wijk aan Zee beginnen een vooraan staande plaats in te nemen bij contacten met officiële instanties. De Dorpsraad is daar bijzonder verheugd over, want die bijzondere aandacht voor de badplaats biedt de Stichting alle kans een eerlijk gevecht aan te gaan met degenen, die de toekomst voor de badplaats erg sombei inzien. IJMUIDEN. Aan de donderdag- markt werd aangevoerd: 2720 kg. tong; 98 kisten tarbot en griet; 1177 kisten kabeljauw; 436 kisten koolvis; 480 kisten schelvis; 196 kisten wijting; 1072 kisten schol; 8 kisten schar; 32 kisten diversen. HET LIJKT nog wat ver weg, maar toch willen we het u al vast even melden: de landelijke fietsdag is dit jaar op zaterdag 8 mei. U heeft dus nog ruim een maand voor de boeg, maar dan kan in elk geval die datum worden vrij gehouden voor wat plezierig fietsgenot. Voor de Landelijke Fietsdag 1976 worden in het gehele land zeventig verschillende fietsroutes uitgezet. Die zijn allemaal ongeveer dertig kilome ter lang. Dat is een afstand die je rustig met het hele gezin desnoods kunt fietsen, zonder al teveel zadel pijn. Want het wordt vooral een rus tig fietsevenement. Met nadruk ver melden we daarom: er is geen wed strijdelement aan verbonden. De plaatselijke organisaties van dit fietsfestijn zijn in handen van de VVV’s en de ANWB. Prijs met route beschrijving voor volwassenen 2.50; jongeren tot 16 jaar 1.50. Er kan gestart worden van 9 tot 13 uur. Ook in IJmuiden kunt u starten. HET GESPEELDE stuk is het nieuw ste blijspel van Robert Thomas, die onder meer met zijn bekende thriller Daarom wil „Velsen” gaan begin nen met ritmische gym en beat voor meisjes en mevrouw Beentjes zal daar de leiding nemen. Men wil op 26 april beginnen in de Zeewijkschool aan de Orionweg (achter de 12-hoog- flat). Het is de bedoeling dat de bijeenkomsten verder op elke maan dagmiddag tussen vier en vijf uur worden gehouden. ZIJ ALLEN spelen dit vermakelijk? blijspel virtuoos err met veel raffine ment. zodat de toeschouwers er ook in Velsen een kostelijke avond aan hebben beleefd. Al zal er dan ook na enige tijd weinig van de inhoud meer zijn bijge bleven. Maar gelet op dit succes kunnen van deze nieuwe produktie gemakkelijk minstens honderd voorstellingen worden voorspeld. :ime lijk, lali- ■den lang k Is dijk igen we- IJMUIDEN. Donderdag aangeko men: Castor, Hamina; Prominentia, Do ver, IJmuiden; Linda, Port Jerona; Pau lina Brinkman. Poole, IJmuiden; Niels Henrik Abel, Ierland, IJmuiden; Turi- cum, Mobil; Locator, Londen, Deventer; Merc Phoenicia, VÏissingen, IJmuiden; Ryeka, Canstance; Stainless Anne, Frak Lion; Schlei, Charlestown, Kampen; Me- lete, New Orleans; Rzeszow, Rotterdam; Chiemsee, Gunness; Caracas, Antwer pen; Jupiter, IJmuiden. Dundee. Donderdag vertrokken: Britt, Aalborg; Paris Theriot, Cant- Plat; Prominentia, IJmuiden, Skagen; Smit Lloyd 2, Rotter dam; Roerdomp, Gr. Yarmouth; Cara- velle, Zaandam, Noordzee; Daru, Ham burg; Borre, Antwerpen; Amber Islands, Noordzee; Harry Mitchel, Zaandam, Orkny; Socrates, Bilbao; Susy, Imming- ham. Vrijdag aangekomen: Shikoku Geir, Port Maceio; Miramar, Lissabon; Pool ster, Cadiz; Delta, Hamburg; Sea Bure, Cont. Plat; Janet Theriot, Leith; Falcon, Kristiansand; Helgoland. IJmuiden, Em den; Essi Kristine. IJmuiden, Monrovia; Anubis, IJmuiden, Scheveningen; Flevo land, Salvador; Prinses Margriet, Noord zee; Parkesgate, IJmuiden, Rochester. VELSEN. De Velser Sport Stichting maakt zich ernstige zorgen over het grote tekort aan artsen voor de medis che sportkeuring in Velsen. Dit zei de heer Timmermans, voorzitter van de VSS deze week tijdens de jaarvergade ring van de Stichting. Hij toonde zich tevens verontrust over de financiële toe stand van verscheidene sportverenigin gen, door de stijgende kosten. De kontri- buties zijn vaak de honderd gulden al overschreden en de heer Timmermans zei dat men moet voorkomen dat de sport hierdoor een elitaire aangelegen heid wordt. In het jaarverslag 1975 van De Dorps raad wordt ook op die „schijnbare” pes terij gewezen: „Het kan geen kwaad er nogmaals op te wijzen, dat niemand de waarde van de welvaart, die Hoogovens in dit gebied heeft gebracht, ontkent Geen enkel streven is dan ook gericht op het doen verdwijnen van deze indus trie en zijn werkgelegenheid. Wel is het streven er op gericht te voorkomen, dat op basis van een economische korte termijnplanning, waarin nog alle moge lijke vaagheden en vraagtekens aanwe- „Wie geen oude kleding heeft en toch mee wil doen, kan een gift kwijl op ons gironummer”, zegt Booy tens lotte. Dat nummer (postgiro) is. 256517 jen name van penningmeester O.I.G., de heei- Vos, te IJmuiden. Dan graag met vermelding: Vakantie O.I.G. worden opgeslagen in een loods vau „De Branding” van de heer J. Stolk. Dienaar: „Van de heer Stolk hebben we altijd een geweldige medewerking. Hij draagt O.I.G. een warm hart toe. Op 5 april gaat de kledingactie van start. Er wordt begonnen in Zee- en Duinwijk en Ger Booy zegt: „We' zullen er keihard aan werken dat we boven het streefbedrag uitkomen. 4 Want alles wat we meer hebben, kunnen we best gebruiken voor het onderhoud van onze twee rolstoelam- bulances. Hij vertelt nog even dat de vakan- tietochten voor de gehandicapten al tijd volledig medisch worden bege leid: „Vorig jaar ging dokter Brouw et mee. Maar hij heeft nu al gezegd dal mocht hij dit jaar mietmee kunnen dan zal hij toch zorgen voor andere werken. De heer Timmermans stipte aan dat een aantal vitale vakatures in het bestuur binnen enkele jaren vervuld moeten worden en dan het liefst door een jongere generatie. De aftredende be stuursleden Smit en Broek werden her kozen en zullen voor nog eens drie jaar hun functie in het bstuur blijven ver vullen. Sinds kort heeft de VSS een nieuwe instelling; namelijk de legpenning. Deze zal door de Stichting worden uitgereikt aan mensen die zich gedurende een lan ge reeks van jaren hebben ingezet voor het Velser sportleven. De eerste die deze penning kreeg uitgereikt was de heer A. G. Lindhout, die tot voor enkele jaren nog algemeen voorzitter was van de Sportbond IJmuiden. Zo kwam het groepje invaliden afgelopen jaar blij terug van een zorgeloze vakantie in zonnig Spanje. Dit jaar wil O.I.G in eigen land blijven en meer mensen van het vakantieplezier laten meegenieten. zend gulden bij elkaar hebben. Daar om gaan we de hele maand april ’s avonds op pad. We houden dan een inzamelingsactie van gebruikte kle ding, vodden enzovoorts, ’s Middags gaan we met een geluidswagen de wijk in waar we ’s avonds gaan op halen. Dan weten de mensen er al vast iets van. ’s Avonds verschijnen we dan met ophaalauto’s die dan ook weer voorafgegaan worden door de geluidswagen. Dan kunnen de mensen hun zak met kleding op het laatste moment, buiten zetten en dan weten ze ook zeker dat ’t bij ons terecht komt.” O.I.G. voert de kledingactie in sa menwerking met het zakencentrum Kennemerlaan. Daar zijn verscheide ne winkeliers die meehelpen met op halen. De opgehaalde kleding mag A. Verhagen, voorzitter Dorpsraad Wijk aan Zee. „Misschien zijn er mensen in ons dorp, die menen dat het zo’n vaart niet zal lopen. Maar er dreigen wel zeker geva ren. Laten we ons daar goed van bewust zijn”, aldus de heer Verhagen. De jaarvergadering van de Dorpsraad stond niet alleen in het teken van een mogelijke uitbreiding van Hoogovens. Ook het maken van het bestemming splan kreeg bijzondere aandacht. Uit een inleiding van de heer D. W. Molendijk, chef afdeling volkshuisvesting en stad sontwikkeling, bleek de Wijk aan Zeeërs, dat er aan hét vervaardigen van een dergelijk plan veel haken en ogen zit. voor een afdeling een paar Voor de vakantie in 1976 gaal O.I.G. trachten dat maximum nog eens sterk op te voeren. Gingen de vakantiegangers de afgelopen twee jaar met ongeveer twaalf tot twintig gelukkigen op weg, dit jaar moeten het er honderd worden. Alleen gaat de trip nu ems niet naar een bestem ming in het buitenland. Men blijft in eigen land, hoopt op eenzelfde warme zomer als vorig jaar en zoekt het op de Veluwe of in de Achterhoek. De O.I.G.-bestuursleden J. Dienaar en G. Booy vertellen met plezier over de activiteiten die nu worden ont plooid om het vakantóefestijn ook dit jaar weer vreugdevol te laten wor den. Booy: „We gaan het maar doen in het kader van honderd jaar Noordzeekanaal. Dus ook honderd mensen met vakantie. Dat is wat we willen bereiken”. En Dienaar zegt: „Toen de Spanje- gangers vorig jaar terug kwamen wa ren ze als kinderen zo blij. Maar, ze zeiden er ook bij: Als we in Neder land waren gebleven was het mis schien net zo fantastisch geweest maar dan hadden er meer mensen mee gekund. Kijk, dat vind ik nou geweldig van die mensen, om toch ook aan de thuisblijvers te denken.” Vertelt dat O.I.G. gemiddeld met zo'n driehonderd gehandicapten te maken heeft. Booy: „Als we er nu eens honderd met vakantie kunnen laten gaan, dan zijn we al een aardig eind op de goede weg. We moeten daarvoor een bedrag van dertigdui- Per 40 kg.: tarbot 431-263; griet 245- 187; kabeljauw ëën 90-79; kabeljauw twee 114-73; kabeljauw drie 128-76; ka- bejauw vier 96-76; kabeljauw vijf 80-45; koolvis één 41-37; koolvis twee 48-44; koolvis drie 54-48; schelvis één 74-56; schelvis twee 63-45; schelvis drie 60-45; schelvis vier 67-48; schol een 50-47; schol twee 64-60; schol drie 72-64; schol vier 90-53; wijting twee 47-43; wijting vier 38-35; schar 110-82. IJMUIDEN. Donderdag 4 maart Hektrawler Arie Ouwehand KW. 122 Zaterdag 6 maart Hektrawler Schout Velthuys KW. 49 Dinsdag 9 maart Hektrawler Frank Vrolijk Czn SCH. 81 Donderdag 11 maart Hektrawler Johannes KW. 39, Elisabet Christina KW 41. Maandag 15 maart Hektrawler Holland KW. 123, MK. Marco WR. 32, Johanna Cornelia WR. 57. Dinsdag 16 maart Hektrawler On derneming I SCH.90, MK. Willem Adria na KW. 25 Woensdag Vooraan VL. 115 Maandag 22 maart Hektrawler Dlrk-Diederik KW. 172, Onderneming II SCH. 108, MT Rean IJM. 29, Protinus IJM. 154, Ora er Labara KW. 51, ML Michiel KW. 167, MK. Eben Haezer IJM. 18 (23 mrt. binnen), Drie Gebroeders IJM. 20, Maarten Cornelia IJM. 44, Swift IJM. 115 (23 mrt binnen, Deo Volente II KW. 11, Alida KW. 22, Pieter Jacob KW. 24, Ada KW. 29, Rose Marie KW. 34. Pelikaan KW. 88, Maarten KW. 105. Wilma KW. 113, Tiny KW. 145, Gijsbert Marina KW. 150, Pieter Gijsbertha KW. 175, Valk KW. 185, Elly KW. 187, Hans KW. 189, Agatha KW. 214, .Arie Jacob KW. 221, Jacob Senior KW. 226, Leen- dert Jan SCH. 256, Albert UK 1. Dinsdag 23 maart Hektrawler Eg- mond IJM. 36, Rijnmond VI KW. 135, MT. Wiron II IJM. 211, Jacob KW. 55, Soli Deo Gloria KW. 152, ML. Klaartje SCH. 10, MK Eben Haezer IJM. 18, Janny Jacoba KW. 4, Anna Hendrika KW. 45, Doggersbank KW. 63, Marry Jacob KW. 117, Cornelia KW. 174, Alida Maria Sch. 43. Wilhelmina SCH. 173. Woensdag 24 maart Hektrawler Monica VL. 89, MT. Elly VL. 73 hobbyisten rond, die een paar jaar ruim telijke ordening hebben gestudeerd, en echt wel in staat zijn een bestemming splan te maken”. Het huidige bestem mingsplan van de badplaats dateert van 1954. Ve'len gaven zich aan het einde van de vergadering op voor de drie werkgroe pen, die met de nodige informatie van de Dorpsraad en de gemeente Beverwijk het maken van het plan gaan voorberei de^ Enkele aanwezige badplaatsbewoners wilden met dat bestemmingsplan de ko lenopslagplaatsen achter camping Ro- landsduin doen laten verdwijnen. De heer Molendijk liet echter weten, dat die wens met de vervaardiging van het be stemmingsplan nooit in vervulling zal kunnen gaan. Hengelsportwinkelier Cu pido verklaarde, dat de campingeigenaar geen protest bij Hoogovens tegen de kolenopslagplaats durft in te dienen. „Net zoals vele hoteleigenaars die gasten van Hoogovens logies verschaffen”. ER IS in IJmuiden weinig op het gebied van ritmische gymnastiek en beat. Tenminste, dat beweert de R.K. gymnastiekvereniging „Velsen” en zij constateert daarboven ook dat de be hoefte eraan groot is. medische begeleiding. Juist voor deze groep mensen is zoiets van groot belang. Het is niet zo moeilijk om geld in te zamelen en te zeggen ga nou maar met vakantie, maar er komt hier meer kijken. Gelukkig hebben we ook hier niets te klagen De medische groep vindt het zelf erg plezierig om mee te gaan. Dat ge beurt ook zoveel mogelijk gratis en we zijn maar wat blij dat dit nog niet eens extra op ons budget drukt." WIJK AAN ZEE. De Stichting Dorpsraad Wijk aan Zee blijft zich on verzettelijk verzetten tegen uitbreiding van Hoogovens. Talloze malen heeft de Dorpsraad te kennen gegeven met alle middelen die haar ten dienste staan, zich tegen de dreigende ondergang van Wijk aan Zee te zullen wapenen. Voorzitter A. Verhagen zei het don derdagavond tijdens de druk bezochte ledenvergadering van de Dorpsraad nog maals: „Wij zijn er niet op uit om Hoogovens te pesten. Wij, Wijk aan Zeeërs, willen naast de industrie wonen en werken, maar willen niet door die zelfde industrie geregeerd worden”. 'ra W kW' ..-

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 5